Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již za chvíli se však na Vás budu těšit u on-line přenosu z odvetného zápasu osmifinále Evropské ligy mezi Anderlechtem Brusel a APOELEM FC. Do té doby se mějte hezky. Na počtenou.

Lukáš Kašpar (DMS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:09
Právě skončilo utkání mezi SKA Petrohradem a Dinamem Moskva. Po dvou třetinách, ve kterých byl jasně lepším celkem domácí tým se šlo do části třetí. V tom už Dinamo zlepšilo svou hru, avšak své šance nevyužilo ke vstřelení kontaktní branky. Nepomohla jim k tomu ani závěrečná powerplay, která byla delší než dvě minuty. Petrohrad se bez větších problémů ubránil a může slavit postup do semifinále Kontinentální hokejové ligy.
59:30
Petrohrad dokázal posunout kotouč do středního pásma a výhru už si nenechá ujít.
59:19
Kotouč je po zásahu domácí obrany v ochranné síti. Vhazovat se bude před Koskinenem.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí dvacetiminutovky.
58:55
Denis Kokarec střílel z pravého kruhu, avšak Mikko Koskinen byl připraven. Do konce zbývá něco málo přes minutu.
58:40
Moskva kombinuje v útočné třetině. Rána od modré byla ovšem sražena, ale hosté pokračují v tlaku.
57:47
Jerjomenko zůstává na střídačce a branka Dinama je prázdná! Hosté to zkouší v šesti lidech v poli.
57:47
Oddechový čas pro hosty.
57:47
Zakázané uvolnění Petrohradu. Tohle je ideální příležitost pro time-out Moskvy. Uvidíme, zda o něj zažádá.
56:48
To se mu prozatím nedaří. Další úspěšný zákrok si totiž připsal Mikko Koskinen, jenž je blízko k čistému kontu.
56:30
Dinamo se nyní usadilo v pásmu, kde motá hlavu svému soupeři. Podaří se mu vstřelit kontaktní branku?
55:48
A další rána z poloviny hřiště. Ani s tou neměl domácí brankář problém a puk vyrazil do rohu kluziště.
55:16
Ranou od modré čáry to zkoušel jeden z beků Dinama. Koskinen se však po neúspěších v předchozích utkáních nenechal zaskočit a střelu skryl ve své rukavici.
54:59
Petrohrad po delší době přišel o puk v útočném pásmu a hrát může znovu Dinamo, kterému se ovšem čas velmi rychle krátí.
54:15
Dobře napadající Širokov se dostal ke kotouči a následně i do zakončení. To však nemělo potřebnou razanci a Jerjomenko puk přikryl pod svou lapačku.
53:13
Podšendjalov měl trochu víc prostoru na pravé straně, ale svůj bekhendový pokus nasměroval daleko od pravé tyče domácí brány.
52:49
Denis Kokarev byl v útočném pásmu zdvojen a kotouč připraven. Domácí jej však ihned poslali na zakázané uvolnění a Dinamo tak zůstane nastěhované před Koskinenem.
52:07
Z pravé strany to svižnou střelou zkoušel Sergej Širokov, který ovšem trefil jen Jerjomenkovy chrániče. Buly nařízeno v obranném pásmu Moskvy.
51:25
Patrik Hersley raději s kotoučem zacouval za bránu a čekal na dostřídání obou celků. Poté již sám odjíždí na střídačku.
50:43
Zakázané uvolnění SKA se pískat nebude a hosté se musí rychle pro puk vracet až ke svému brankáři.
49:55
Ansel Galimov posílal do předbrankového prostoru nabídku, kterou ovšem Vladimir Brjukvin tečoval mimo bránu. Z protiútoku poté zahrozili domácí, ale Jerjomenko byl pozorný.
49:28
Alexandr Děrgačjov čelil za bránou Dinama přesile a zákonitě tak o puk přišel. Kupředu mohou spěchat opět hosté.
48:49
A nyní raději hostující brankář podržel kotouč v rukavici. Vhazovat se bude v útočné třetině SKA.
48:23
Nahození od modré čáry netečoval nikdo z domácích, a tak Jerjomenko puk v pohodě vyráží do rohu kluziště.
47:25
Vynikající individuální akce Alexandra Barabanova. Útočník SKA se krásně protáhl po pravé straně a nádhernou stahovačkou se dostal až před Jerjomenka. Ten ovšem jeho střelu pokryl a drží tak akcie svého celku nad vodou.
46:30
Z přečíslení tři na dva nedokázali domácí nic vytěžit. Plotnikov sice pěkně našel pod sebou najíždějícího Prochorkina, ale k tomu se včas vrátili hostující bruslaři a zakončení mu znemožnili.
45:15
Tak ani teď není sníženo! Maxim Karpov šikovně cpal kotouč do branky z prostoru u pravé tyče Koskinenovy brány. Puk však domácímu brankáři poskakoval po zádech a následně podél brankové čáry vycestoval z brankoviště.
44:50
Petrohrad se vinou vlastní nepřesností připravil o útočné pásmo, ale i přesto zůstává u puku.
43:55
Nechybělo mnoho a Moskva se mohla dostat do těsného kontaktu! Vladimir Brjukvin ovšem selhal a poloodkrytou bránu SKA nedokázal trefit. Velká škoda pro Dinamo.
43:10
A teď se Dinamo dokázalo osvobodit a dostat puk do své útočné třetiny.
42:43
Nyní jsou ovšem znovu v tlaku domácí, avšak zakončit se jim prozatím nepodařilo.
41:40
Hosté jsou si vědomi, že tato třetina může být jejich poslední v sezóně a snaží se s tím něco udělat. Proti byl nyní však dnes zatím bezchybný Koskinen.
40:57
Naopak na druhé straně musel po zakončení Brjukvina zasahovat Mikko Koskinen, po jehož zákroku se bude vhazovat v obranné třetině SKA.
40:32
O první útočnou akci třetí třetiny se pokusili domácí, ale obrana Dinama je ke střele na Jerjomenka nepustila.

Další třetina začne přibližně v 19:20.
I druhá perioda je minulostí a ta nám na rozdíl od té první přinesla hned dvě branky. Na ty jsme si ovšem museli počkat až do 35. minuty. Do té doby byl ovšem k vidění pohledný hokej, ale radost svým fanouškům přinesla až trefa Nikity Guseva. Dvaačtyřicet vteřin před druhou sirénou poté zvyšoval na 2:0 šikovnou tečí Ilja Kovalčuk a Petrohrad je 20 minut od postupu do semifinále.
40:00
39:18
Petrohrad právě vstřelil branku!
SKA ještě do pauzy přidává druhý gól a odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek! Arťom Zub vypálil tvrdou ránu od modré čáry a tu před Jerjomenkem parádně tečoval ILJA KOVALČUK. Hostující brankář na tuto změnu směru neměl šanci reagovat a domácí publikum tak podruhé explodovalo radostí. Asistence: Arťom Zub, Ilja Kablukov.
38:01
Juuso Hietanen naskočil zpět do hry. Další oslabení Dinamo přežilo bez inkasovaného gólu.
37:51
V dobré pozici v mezikruží se ocitl jeden z hráčů Petrohradu, který však svou ránu namířil pouze do betonu Jerjomenka.
36:55
Po sérii střel Petrohradu se Moskvě podařilo vyhodit a oba celky střídají.
36:01
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., hákování).
34:55
Aktivita domácích je odměněna vedoucím gólem! NIKITA GUSEV nejprve našel v předbrankovém prostoru přihrávkou zpoza branky Patrika Hersleyho, který ovšem ve stoprocetní pozici selhal. Kotouč se mu však odrazil na hokejku a obránce SKA se neunáhlil a poslal puk pod sebe na Guseva, jenž neměl problém trefit odkrytou klec Dinama. Asistence: Patrik Hersley.
33:58
Neuvěřitelné, co neproměnil Jevgenij Dadonov! Šipačov svému spoluhráči adresoval parádní přihrávku do prostoru pravého kruhu. Dadonov měl před sebou odkrytou bránu, ale místo ní trefil pouze přesunujícího se Jerjomenka.
33:36
Oleg Znarok se sice zlobí, ale i přesto je pískáno zakázané uvolnění jeho týmu.
33:12
Mikko Koskinen raději podržel kotouč ve své rukavici a hra je tedy přerušena. Následuje komerční pauza a po ní buly v obranném pásmu SKA.
32:45
Jakov Rylov má svůj menší trest za sebou a může se vrátit do hry, aby pomohl svému týmu.
32:23
Tentokrát už Jerjomenko musel zasahovat. Jedovatou ránu na něj vyslal domácí zadák, ale brankář Dinama byl pozorný a jeho pokus zlikvidoval.
32:05
Sražená střela Petrohradu končí v ochranné síti. Další vhazování v blízkosti hostující brány.
31:10
Jevgenij Dadonov dostal výbornou přihrávku na levou stranu, odkud ovšem nikým nehlídán mířil mimo tři tyče Jerjomenkovy brány.
30:45
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jakov Rylov – 2 min., hákování).
29:44
Oba týmy hrají v plném počtu a pokračuje hra v pěti proti pěti.
29:30
Nepřesná přihrávka Podšendjalova zastavuje kombinaci Dinama a do útoku mohou opět domácí.
28:49
Už už to vypadalo, že se SKA dostane po přečíslení do zakončení, ale to na poslední chvíli zhatil vynikajícím obranným zákrokem hostující obránce.
28:03
Postavení mimo hru zastavuje útok SKA. Puk bude uveden do hry ve středním pásmu.
27:44
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Vladimir Brjukvin – 2 min., podražení).
27:44
27:02
Šipačov sice dělal, co mohl, ale icingu zabránit nedokázal. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Dinama.
26:10
A do třetice Ilja Kovalčuk. Ten dostal nabito na pravém kruhu, ale ranou z voleje vyprášil pouze pravý beton Jerjomenka, jenž jeho střelu vyráží do strany.
25:50
A domácí kapitán mohl upalovat sám na Jerjomenka, ale neměl k tomu potřebnou rychlost. Proto se rozhodl ke střele příklepem z mezikruží, ale s tou si moskevský gólman poradil.
25:43
Ilja Kovalčuk opustil lavici trestů a ihned se zapojil do hry.
25:08
Nyní navíc domácí nastřádali cenné vteřinky v útočné třetině, za což sklízí aplaus svých fanoušků.
24:36
A znovu je puk v obranném pásmu Dinama, kterému se tato přesilovka zatím vůbec nedaří.
23:55
Patrik Hersley nekompromisně odpaluje kotouč až k Jerjomenkovi, kam se pro něj musí hostující hráči vracet.
23:43
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kovalčuk – 2 min., podražení).
23:05
Nyní se už však icing pískat nebude a domácí hráči tak mohou vystřídat.
22:57
Alexandr Barabanov poslal v nouzi puk jen na zakázané uvolnění. Hra se tedy vrací před Mikko Koskinena.
22:13
Děrgačjov zastavuje hvizd sudího, který odpískal postavení mimo hru. Buly nařízeno v neutrální zóně.
21:50
Ani Plotnikov se svými kolegy z formace neuspěl. Hra je poté přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:19
Vadim Šipačov pěkným manévrem oklamal svého strážce a poté tvrdě vypálil na bránu Jerjomenka. K ní však kotouč nedoletěl, protože se mu do cesty položil obětavým zákrokem útočník Dinama.
20:32
Zakázané uvolnění hostů se nekoná, a tak musí Koskinen ve spolupráci se svým obráncem rychle puk rozehrát.

Další třetina začne přibližně v 18:24.
Je za námi úvodní třetina, při které jsme se rozhodně nenudili. Ihned od začátku byli jasně aktivnějším celkem domácí, kteří mohli udeřit hned po 18 vteřinách. Ketov ovšem svou ránu nasměroval pouze do tyče. Aktivitu Petrohradu trochu utlumila přesilová hra Dinama, ve které rovněž Lukáš Kašpar mířil jen do brankové konstrukce. Poté již hrozilo převážně SKA, avšak ani jednu šanci nedokázalo využít. Oba týmy se tak rozešli do kabin za nerozhodného stavu 0:0.
20:00
19:37
Andrej Kutějkin opustil trestnou lavici a pokračuje se opět ve vyrovnaném počtu hráčů.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:45
Obrovský tlak Petrohradu nekončí brankou! Postupně si na Jerjomenkovi vylámali zuby Kovalčuk, Gusev i Šipačov. Hostující brankář drží prozatím nerozhodný stav.
17:37
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
17:37
Plotnikov se výborně proháčkoval až před Jerjomenka, ale překonat ho nedokázal. Po něm se k dorážce dostal Prochorkin, jenž si také vylámal zuby na hostujícím brankáři a následně je hra přerušena kvůli posunuté bráně. Bude se však vylučovat.
17:10
Ani kousek prostoru navíc nedala domácí obrana svému protivníkovi a po chvíli posunuje puk do neutrální zóny.
16:32
Postavení mimo hru na straně SKA. Ilja Kovalčuk tak nemůže pokračovat v útočné akci a vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:46
I Dinamo se na chvíli usadilo v pásmu soupeře. Dobře však zapracovala domácí obrana, která svého soupeře do zakončení vůbec nepustila.
14:52
Moskvě je nyní odpískáno postavení mimo hru. Následuje komerční pauza a po ní vhazování v neutrální zóně.
14:43
Chafizullinovi přeskočil kotouč hokejku a domácí tak přicházejí o útočnou třetinu.
13:57
Ansel Galimov se svůj trest odpykal a po dvou minutách se vrátil zpět do hry.
13:46
Nahození Hersleyho vypadlo Jerjomenkovi z chráničů, ale za pomoci svých obránců dokázal nebezpečí zažehnat.
13:20
Ilja Kovalčuk a jeho střela z vrcholu pravého kruhu! Ta však byla sražena, ale SKA pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.
12:47
Domácí svírají soupeře, který se stahuje čím dál tím blíže ke své bráně. Odolá Dinamo tlaku Petrohradu?
12:24
Dělovka Ilji Kovalčuka od modré čáry k Jerjomenkovi neprošla. Puk totiž opět po zásahu hostů skončil v ochranné síti.
11:57
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ansel Galimov – 2 min., podražení).
10:55
Denis Kokarev zůstal chvíli nehlídán na pravé straně, avšak pohotovou střelou minul vzdálenější tyč Koskinenovy brány o pouhé centimetry.
10:25
Jerjomenko nyní odolal náporu Petrohradu u své levé tyče a kotouč za svá záda nepustil.
09:58
Tlak SKA sílí. Dobrou minutu drželo svého protivníka o jeho obranném pásmu. Poté se puk dostal na hůl petrohradského obránce najíždějícího z druhé vlny, jehož střela skončila díky teči Moskevských mimo kluziště.
09:02
Znovu se Petrohrad dostal do nadějné příležitosti! Sergej Plotnikov měl hodně prostoru na pravé straně, ale na poslední chvíli mu do rány vložil hůl jeden z hostujících hráčů a puk srazil do ochranné sítě.
08:25
Domácí příznivci se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku na Nikitu Guseva, který byl v útočném pásmu zahákován, avšak sudí byl jiného názoru a faul neodpískal.
07:32
Hosté neodehráli vůbec špatnou přesilovku, ale branku v ní vstřelit nedokázali. Nejblíže ke gólu byl Lukáš Kašpar, který trefil pouze tyčku. SKA je nyní v plném počtu.
06:43
SKA se dokázalo osvobodit a posílá na led čerstvé síly.
06:02
Nyní měli domácí velké štěstí! Po přihrávce přes šířku kluziště pálil z pravého kruhu Lukáš Kašpar, který napálil jen tyč Koskinenovy brány. Na brankové konstrukce tedy máme srovnáno.
05:36
Ihned v úvodu oslabení se Petrohrad osvobozuje a posílá puk až za bránu Dinama.
05:32
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Anton Bělov – 2 min., vysoká hůl).
04:46
Následně je domácím pískán ofsajd při přechodu přes útočnou modrou čáru. Buly nařízeno ve střední třetině.
04:33
Koskinen zastavil kotouč za vlastní bránou a pomohl tak svým spoluhráčům s rozehrávkou.
03:36
Icing je pískán i na straně druhé. Lukáš Kašpar musí tedy se svými spoluhráči zůstat na ledové ploše a bránit se čerstvým silám SKA.
03:13
Zakázané uvolnění Petrohradu stěhuje hru zpět do jeho obranného pásma.
02:52
Konstantin Gorovikov se dostal k propadlému kotouči a po pravé straně jej zavezl do pásma. Poté si nabruslil do mezikruží, ale střelou přes obránce mířil pouze do chráničů Koskinena.
02:15
Nahození od modré čáry si Jerjomenko bez problémů našel a ukryl ho ve své lapačce.
01:50
Dinamo se při přechodu přes střední pásmo samo připravilo o kotouč, ale domácí jim puk vzápětí vrátili zpět na hokejky.
01:14
SKA začalo velmi zostra! Ve druhé slibné pozici svého týmu se zjevil Jevgenij Dadonov, jenž pálil z voleje z prostoru pravého kruhu. Jerjomenko však jeho pokus zlikvidoval.
00:18
Domácí se okamžitě po vyhraném buly dostali do pásma a způsobili první vážnější situaci před Jerjomenkem. Ketov z prostoru pravého kruhu orazítkoval jen tyč Jerjomenkovy brány.
00:01
Ta nám před malou chvílí dozněla. Kapitáni obou celků se ještě pozdraví s rozhodčími dnešního duelu a poté již začne samotné utkání.
Halou v Petrohradu právě zní ruská hymna za účasti všech aktérů dnešního zápasu, kteří jsou již nastoupeni na hrací ploše.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov, J. Jakovlev, Hersley, Chafizullin, Zub, Zubarev, Rukavišnikov, Rykov – Ketov (A), Koskiranta, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – S. Plotnikov, Prochorkin, Širokov – Barabanov, Kablukov, Děrgačjov.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – I. Nikulin (A), Solovjov, M. Robinson, Kutějkin, Hietanen, Rylov (A), Mironov – Kašpar, A. Těreščenko (C), Karpov – Tarasov, Cvetkov, Karsums – Podšendjalov, Gorovikov, Kokarev – A. Galimov, Igumnov, Brjukvin – Čebykin.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Šichanov, Lazarev.
Češi a Slováci na soupiskách

SKA Petrohrad

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Dinamo Moskva

Lukáš Kašpar

Dinamo zaskočilo svého protivníka hned ze startu čtvrtfinálových bojů. Byť dvakrát v tomto zápase vedlo, tak se v Petrohradu nakonec prodlužovalo. V 18. minutě prodloužení ovšem vstřelil vítězný gól Maxim Karpov, který tímto zásahem završil hattrick a získal první bod na stranu svého celku. Napodruhé už to ale tak slavné nebylo. SKA si druhý duel před svými fanoušky pohlídalo a srovnalo stav série po výsledku 2:1.
Přestože si Moskva odvezla z Petrohradu nadějný stav 1:1 na zápasy, tak jí to nebylo nic platné. Obě své domácí střetnutí totiž vůbec nezvládla. Po porážkách 2:4 a 1:4 je na pokraji vyřazení a dnes tedy bude hrát o všechno.

Osmifinálová série

21.2.2017 Dinamo Moskva – Novgorod 1:0 pp.
23.2.2017 Dinamo Moskva – Novgorod 3:2 pp.
25.2.2017 Novgorod – Dinamo Moskva 4:3 pp.
27.2.2017 Novgorod – Dinamo Moskva 2:3 pp.
1.3.2017 Dinamo Moskva – Novgorod 3:1

Nejproduktivnější hráči v play off

Alexej Těreščenko 7 (2+5)
Maxim Karpov 5 (5+0)
Ilja Nikulin 5 (1+4)

SKA do série s Dinamem nevstoupilo vůbec dobře. V úvodním duelu muselo dvakrát dotahovat jednogólové manko a střetnutí za stavu 2:2 dospělo do prodloužení. V něm se podařilo skórovat Moskvě, která tak mohla slavit první výhru. Druhé domácí utkání si už Petrohrad pohlídal a zvítězil těsně 2:1.
Petrohradské zřejmě první prohra nabudila, protože se jim dokonale vydařilo působení v Moskvě. Nejprve zvítězili 2:4 a oplatili tak Dinamu porážku z prvního zápasu před svými fanoušky. Tým okolo Ilji Kovalčuka a Pavla Dacjuka ovšem zvládl i čtvrtý zápas, a to v poměru 1:4, a proto by se již dnes mohl radovat z postupu do semifinále.

Anton Bělov 9 (2+7)
Vítáme vás u on-line přenosu z pátého čtvrtfinálového duelu mezi týmy SKA Petrohrad a Dinamem Moskva. Utkání začíná v 17:30 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.