V první třetině jsme mnoho zajímavých šancí neviděli, a tak jedinou branku třetiny dali domácí v poslední minutě hry, v době, kdy hráli přesilovou hru. Prosadil se Anton Bělov. Hostující celek ve druhé třetině dokázal vyrovnat, a pak si domácí vzali vedení zpět na svou stranu. V přesilové hře zůstal před brankou nepokrytý Nikita Gusev, který stanovil aktuální podobu skóre. V poslední části hry navýšil domácí vedení tvrdou ránou Jevgenij Dadonov. Domácí celek odehrát třetí třetiny takticky skvěle, vyhrává tento zápas 3:1 a získává první výhru v této sérii.
Československá stopa v zápase
Roman Horák (CEC) 0+0, 0 střel, čas na ledě 25:03
59:50
Už se nic nestane.
59:30
Nechybělo mnoho a domácí přidali další gól, kotouč vystřelený přes celé kluziště se odrazil od tyčky ven z branky.
58:36
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Kopejkin – 2 min., držení protihráče).
58:20
Hostující celek odvolal brankáře, zkouší to nyní v šesti.
58:09
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jegor Jakovlev – 2 min., podražení).
57:10
Necelé tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, Petrohrad pokračuje v aktivní hře, vede o dva góly a podle všeho míří za výhrou v tomto prvním zápase.
56:42
SKA Petrohrad si poslední minuty užívá, hraje aktivně, dostal se do útočného pásma, kde takticky šetřil vteřinky. Sledujeme klidnější pasáž hry, hosté už ví, že tento duel nezdramatizují.
55:50
Čtyři minuty zbývají do konce zápasu, domácí fanoušci skandovaným potleskem doprovází své oblíbence v posledních minutách prvního utkání série.
54:56
Harri Säteri hodně riskantně rozehrával kotouč, a tak se mu to málem nevyplatilo. Domácí hráči jej dobruslili, ale rychlé zakončení postrádalo přesnost.
54:10
Viťaz se snaží celou třetí třetinu s výsledkem něco udělat, nicméně hostující celek se nemůže výrazněji prosadit přes dobře organizovanou domácí defenzivu.
53:10
Maxim Afinogenov hledal na druhé straně útočného pásma Alexeje Semjonova, který se díky dobré práci domácí obrany k puku nedostal.
52:32
Hraje se zejména ve středním pásmu, což pochopitelně více vyhovuje domácím hokejistům, kteří vedou o dva góly.
50:50
Jegor Jakovlev se dostal do výborné střelecké pozice, dostal povedenou přihrávku od spoluhráče, ale kotouč nedokázal trefit přesněji.
50:11
Hostující celek začíná zrychlovat tempo hry, čas zbývající do konce třetí třetiny se z jeho pohledu velmi rychle zkracuje.
49:43
Alexandr Barabanov začal akci ve svém obranném pásmu, s kotoučem na holi se dostal až před branku, ale nedokázal přesněji zakončit.
49:07
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry třetí třetiny, domácí celek hraje takticky velmi dobře, vede o dvě branky.
48:44
Sledujeme klidnější hokej, ani jeden celek se stabilně nemůže dostat do útočného pásma, mnoho vyložených šancí k vidění není.
47:50
Pavel Dacjuk, zkušený to hokejista, se dostal do zajímavé střelecké pozice. Mohl ještě přihrávat spoluhráči, ale rozhodl se pro zakončení. Harri Säteri kryje jeho pokus.
47:00
Miro Aaltonen bojoval hodně důrazně v útočném pásmu o kotouč, až to odnesl domácí Sergej Širokov.
46:30
Maxim Afinogenov to udělal zkušeně. Ve středním pásmu nabral rychlost, probojoval se do zakončení, ale vystřelit přes blok obránce nedokázal.
45:50
Mnoho šancí momentálně k vidění není. Oba tým hrají takticky, hosté se snaží probojovat se do útočného pásma, ale marně.
45:17
Alexej Semjonov má puk za svou brankou a snadní se rozehrát útočnou akci svého celku. Zatím se ale Viťaz nemůže probojovat do lepší střelecké pozice.
44:10
Podstatně snadněji se dostávají domácí hokejisté do útočného pásma, Patrik Hersley pálil od modré a jeho tvrdá rána trefila brankáře Harriho Säteriho do masky. Ten je otřesený, ale bude pokračovat ve hře.
43:08
HC Viťaz se snaží s nepříznivým stavem něco udělat. Zatím ale nemohou najít recept na brankáře domácích.
42:06
Petrohrad naplňuje roli favorita, hraje aktivně, vede o dva góly a míří za první výhrou v této sérii. Fanoušci výrazně pomáhají domácích, které neustále od první minuty podporují.
40:27
Petrohrad právě vstřelil branku!
Z kraje třetí třetiny přidávají domácí hokejisté další gól. Tvrdou ránou, která se odrazila od vnitřní tyčky se prosazuje JEVGENIJ DADONOV. Jeho branka byla po poradě rozhodčích. Bez asistence.
40:01
Hostující celek ve druhé třetině dokázal vyrovnat, a pak si domácí vzali vedení zpět na svou stranu. V přesilové hře zůstal před brankou nepokrytý Nikita Gusev, který stanovil aktuální podobu skóre. Střelecky jsou aktivnější domácí 28:14.
40:00
39:47
Už se nic pravděpodobně nestane.
39:18
Druhá formace domácích nadělala brankáři Viťazu pořádné problémy, ale i tak si dokázal maskovaný muž hostujícího celku poradit s šancemi domácích.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:20
Arťom Švec-Rogovoj se dostal do zakončení. S nepříliš povedenou střelou si domácí brankář dokázal snadno poradit.
38:13
37:50
Vadim Šipačov hlídkoval před brankou, kde byl zcela volný. Puk k němu ale spoluhráči dostat nedokázali.
37:30
Sergej Širokov vystřelil od modré čáry, jeho pokus kryje hostující brankář.
37:10
Vzájemně vyloučení hráči se vrací do hry.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:49
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
36:47
Harri Säteri kryje střelecký pokus domácích. Nyní je na brankáře Viťazu kladen velký tlak. Pálil zkušený Pavel Dacjuk, jehož ránu ještě tečoval Jarno Koskiranta.
36:13
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jakub Jeřábek – 2 min., hákování).
36:00
Petrohrad má ve svém kádru tvořivé hráče, kteří mají právě možnost předvést své umění při hře čtyři na čtyři.
35:10
Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři. Ani jeden celek nemá momentálně více ze hry, hraje se spíše ve středním pásmu.
35:10
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kovalčuk – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Pavel Lukin – 2 min., hrubost).
35:10
35:04
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, aktivnější jsou domácí hokejisté, kteří se před malou chvílí dostali do vedení.
34:40
Mikko Koskinen musel být pozorný, Alexandr Pankov se dostal k puku před jeho brankou. Do střelecké pozice jej domácí obránci už nepustili.
34:00
Alexandr Nikulin se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, domácí brankář raději kryje střelecký pokus. Vhazovat se bude v obranném pásmu Petrohradu.
33:29
Domácí hokejisté využívají přesilovou hru, díky čemuž se dostávají do vedení. Pohotovou střelou se prosazuje NIKITA GUSEV. Hostující brankář nedokázal puk zastavit, a tak SKA vede. Bez asistence.
32:36
Alexandr Barabanov se zkoušel v předbrankovém prostoru probojovat k puku, ale zakončení se mi nepodařilo podle představ.
32:20
Přesilovku mají k dispozici domácí, kteří se tak mohou pokusit získat vedení zpět na svou stranu.
31:59
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., podražení).
31:01
Pavel Dacjuk dostal puk do útočného pásma, následně jej znovu vybojoval u mantinelu a našel obránce Arťoma Zuba. Jeho rána na vzdálenější tyč se neujala.
30:31
Sledujeme poměrně tvrdý styl hry, rozhodčí poměrně často musí domlouvat hokejistům, aby hráli v rámci pravidel.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny zápasu, stav je aktuálně vyrovnaný. Hosté se prosadili z ničeho nic, dlouhou dobu nehráli příliš aktivně, a pak jedna chytrá akce a je vyrovnáno.
29:01
Viťaz právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno. Krátce před polovinou zápasu se prosazují hosté. Po dobré přihrávce Nikulina do druhé vlny se povedenou střelou do horní části branky prosazujeALEXEJ MAKEJEV. Asistence: Alexandr Nikulin.
28:50
Že bychom sledovali nějaký krásný hokej, to se napsat opravdu nedá.
27:42
Viťaz se nemůže probojovat před branku Petrohradu. Ani elitní hostující formace nehraje podle svých představ.
27:17
Domácí se dostávají do zakončení, většina střel je ale od modré čáry, brankář s nimi nemá problémy.
26:20
SKA Petrohrad drží jednobrankový náskok a nyní hraje velmi takticky. Nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru.
25:40
Domácí celek je nyní aktivnější, první formace Petrohradu se dostala do zajímavé střelecké pozice, ale zakončení se jí nepodařilo podle představ.
25:00
Miro Aaltonen a Mario Kempe se dostali do přečíslení dva na brankáře. Miro Aaltonen výborně přihrál a Mario Kempe zakončoval. S jeho pokusem si ale výborně poradil brankář Mikko Koskinen.
24:41
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
24:03
Nikolaj Prochorkin nejprve vystřelil mimo branku, pak se k němu puk dostal znovu a ani napodruhé nedokázal důrazněji a přesněji zakončit útočnou akci domácích.
23:00
Úvodní minuty patří hostujícímu celku, který je aktivnější, má více ze hry, ale nemůže se stabilněji probojovat před branku Petrohradu.
22:21
22:11
Alexej Semjonov jako obránce pálil od modré, jeho zakončení postrádalo přesnost.
21:33
Viťaz vůbec nehraje přesilovku dobře, stabilněji se nemůže probojovat do útočného pásma. SKA se brání zcela bez problémů.
21:08
Maxim Afinogenov hlídkoval před brankou a pokoušel se tečovat nahození od modré čáry. Neuspěl ani on.
20:30
Díky vyhranému vhazování se dostali hostující hokejisté do útočného pásma, překonat domácího brankáře však nedokázali.
20:21
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., podražení).
20:01
V první třetině jsme mnoho zajímavých šancí neviděli, a tak jedinou branku třetiny dali domácí v poslední minutě hry, v době, kdy hráli přesilovou hru.
20:00
19:41
V závěru první třetiny využívají domácí hokejisté přesilovou hru a dostávají se do vedení. Jevgenij Dadonov dostal puk na modrou čáru, odkud vystřelil zkušený ANTON BĚLOV. Jeho ránu si brankář Viťazu srazil bruslí do vlastní branky. Asistence: Jevgenij Dadonov a Vadim Šipačov.
19:17
Další početní výhoda pro domácí celek, který je hlasitě podporován z hlediště.
18:58
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Miro Aaltonen – 2 min., sekání).
18:31
Petrohrad se dostal do útočného pásma, kde vytrvale kombinuje. Zakončení Ilji Kovalčuka zastavil obránce hostujícího celku.
18:05
Jevgenij Ketov se mohl stát prvním střelcem zápasu, to by ovšem musel přehodit beton ležícího brankáře.
17:57
17:30
Sergej Širokov nahrál na modrou, kde byl Patrik Hersley. Jeho rána byla zablokovaná v předbrankovém prostoru.
17:04
Necelé tři minuty zbývají do konce první třetiny, bránící se hosté v početní nevýhodě posílají puk přes všechny čáry.
16:37
Domácí celek vůbec nehraje v přesilové hře aktivně, naopak má kotouč za svou brankou a čeká na vhodný moment pro přechod do útočné fáze.
15:57
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Ivan Jacenko – 2 min., krosček).
15:40
Jevgenij Dadonov hledal na druhé straně pásma zcela volného spoluhráče, k němu se puk ale nedostal.
15:12
Nikita Vyglazov překazil rychlou útočnou akci Petrohradu, který se sice dostal do útočného pásma, do zakončení však už ne.
14:40
Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek nechce chybovat. Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu, v níž mnoho gólů pravděpodobně nepadne.
14:11
Alexandr Chochlačjov chtěl dorážet po střele spoluhráče od modré čáry, hostující gólman kryje.
13:50
Domácí jsou nyní aktivnější, dostali se do útočného pásma, kde kombinují.
13:49
Sergej Širokov výborně vystřelil, s jeho ránou měl brankář Harri Säteri hodně práce, ale i tak si dokázal poradit.
13:14
Nikita Vyglazov to udělal nejlépe jak mohl. Vybojoval puk ve středním pásmu dostal se do útočného a zpětnou přihrávkou hledal najetého spoluhráče. Chyběla však přesnost.
12:38
Pavel Dacjuk chtěl vystřelit z první, jakmile tak učinil, byl jeho pokus zablokovaný prvním hráčem stojícím před ním.
12:12
Ilja Kovalčuk hledal spoluhráče v útočném pásmu, tím byl Jevgenij Ketov. K puku se ale probojovali obránci hostů.
11:33
Sledujeme z obou stran poměrně tvrdý hokej, nouze o osobní souboje rozhodně není. Rozhodčí zatím různé potyčky a rozmíšky řeší domluvou.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Domácí celek má optickou převahu, na první střelecký úspěch zápasu ale čekáme.
09:20
Mario Kempe se dostal do vyložené střelecké pozice, mířil sám na brankáře, obránce se nestihl vrátit. Hostující zkušený hokejista však nedokázal přesně zakončit.
09:05
08:31
Hostující celek se nemůže ani v přesilové hře stabilněji dostat do útočného pásma, domácí defenziva hraje hodně vysunutě.
07:50
Alexandr Barabanov se dostal do útočného pásma, kde šetřil cenné vteřinky z oslabení.
07:20
K vidění je přesilová hra hostujícího celku, který je v této sérii papírovým outsiderem.
07:05
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Anton Bělov – 2 min., nedovolené bránění).
06:04
Ani jeden tým se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu. Sledujeme hru přelévající se ze strany na stranu.
05:58
Arťom Zub od modré čáry nic nevymýšlel. Prostě napálil puk na branku, gólman Harri Säteri si dokázal poradit.
05:23
Maxim Afinogenov se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, místo zakončení ještě hledal spoluhráče, přihrávka na kolegu nepošla. Zbytečně překombinovaná akce.
05:00
Úvodních pěti minut utkání je pryč, sledujeme rychlý hokej, aktivnější jsou sice domácí, ale na první branku zápasu čekáme.
04:50
Harri Säteri kryje střelecký pokus Ilji Kablukova. Buly tak v útočném pásmu Petrohradu.
04:30
Aktivnější jsou domácí hokejisté, kteří se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.
03:46
Nikita Vyglazov vypálil bez přípravy, s jeho pokusem neměl domácí brankář příliš mnoho práce. Vhazovat se bude v útočném pásmu Viťazu.
03:11
Domácí mají kotouč za svou brankou, snaží se něco vymyslet a rychle přejít do útočného pásma.
02:41
Maxim Afinogenov zkušeně dostal puk do útočného pásma, jeho spoluhráče postavený před brankou přihrávku nedostal. Výborně zapracovala domácí defenziva.
02:10
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene. K vidění není mnoho vyložených střeleckých šancí.
01:41
Andrej Zubarev zkoušel udržet útočné pásmo, což se mu proti přesile hokejistů soupeře nepodařilo.
00:31
Jevgenij Dadonov se pokoušel probojovat do útočného pásma, ale obránce Viťazu jej připravil o puk.
00:16
Domácí celek začal zápas lépe, jako první se dostal do útočného pásma a do náznaku šance. Kotouč však Petrohrad na branku soupeře nevyslal.
00:01
Za malý moment zápas začne.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – J. Jakovlev, A. Bělov, Chafizullin, Hersley, Zub, Zubarev – Ketov, Dacjuk, Kovalčuk – N. Gusev, Dadonov, Šipačov – Barabanov, Širokov, Prochorkin – Chochlačjov, Koskiranta, Kablukov.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – Golovkov, A. Semjonov, Katičev, Jeřábek, P. Lukin, Gimajev, Voronkov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, Kempe, M. Aaltonen – Vyglazov, Horák, A. Černov – Džiošvili, Švec-Rogovoj, Jacenko – Pankov.

Rozhodčí: Belov, Naumov – Raming, Otmakov.
SKA Petrohrad skončil na druhém místě po zákaldní části, HC Viťaz se dostal do play-off ze sedmé pozice. Papírově má série jasného favorita – Petrohrad.
Vinou zranění do zápasu nezasáhnou Plotnikov a Tichonov (Petrohrad) a Kokšakov (Viťaz).
Posledních dvanáct vzájemných zápasů vyhrál Petrohrad. HC Viťaz dokázal Petrohrad porazit před opravdu dlouhou dobou, stalo se tak 10. ledna 2011.
SKA Petrohrad z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Uspěl nad Ufou 3:1, Soči 6:2 a Novgorodem 4:2. V nájezdech nestačil na Magnitogorsk 4:5 a Spartak Moskvu v základní hrací době 2:4.
HC Viťaz z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si se Záhřebem 5:3 a Kunlunem 5:3. Tým nestačil na Dynamo Minsk 3:4 v nájezdech, v nájezdech podlehl Chabarovsku 2:3 a nestačil na Vladivostok 1:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase osmifinále play-off proti sobě nastoupí SKA Petrohrad a HC Viťaz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.