Ode mě je to již vše, děkuji Vám za pozornost a těším se u dalšího onlajnu!
4. utkání osmifinále mezi SKA Petrohrad a HC Viťaz je naplánováno na pondělí, 26. února.

Trestné minuty: Viťaz – 27, SKA – 21
Třetí utkání série mezi SKA Petrohrad a HC Viťaz právě skončilo. Hosté z Petrohradu potvrdili roli favorita a zvítězili na ledě soupeře vysoko, 6:2. Vítěznou branku utkání vstřelil v čas 35:36 Roman Rukavišnikov.
Stav série: SKA Petrohrad – HC Viťaz 3:0
59:40
Petrohrad právě vstřelil branku!
Koskinen rozehrál kotouč na Dacjuka, ten našel ve středním pásmu ILJU KOVALČUKA a ten poslal kotouč do prázdné branky. Asistence: Pavel Dacjuk, Mikko Koskinen.
59:26
Vhazovalo se ve středním pásmu, Viťaz stále v šesti.
59:24
Branka neplatí!
59:24
HC Viťaz vstřelil branku! SKA Petrohrad si vyžádal coaching challenge, zda-li nedošlo k nedovolenému bránění brankáři.
58:56
Střela Aaltonena, Koskinen vyráží.
58:05
Viťaz to zkouší v šesti, Säteri na střídačce!
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky.
57:33
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Širokov – 2 min., hákování).
57:12
Signalizovaný trest pro SKA, domácí si ještě zahrají přesilovou hru.
56:10
Zakázané uvolnění Petrohradu, hra se přesouvá do obranného pásma hostů.
56:01
Ofsajd domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:01
Posledních pět minut třetí třetiny a s největší pravděpodobností také celého zápasu.
53:58
Bekhend Dacjuka skončil v Säteriho rukavici. Vhazování v obranném pásmu Viťazu.
53:15
Prudká rána Bělova, Säteri vyráží.
52:55
Vhazování po levici Koskinena.
52:14

Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí snižují na 2:5! Bekhendový pokus Kempeho ještě skončil mimo branku, ale následná dorážka ALEXEJE KOPEJKINA už skončila za zády Koskinena. Asistence: Mario Kempe.
51:56
Henri Säteri má kotouči v rukavici a přerušuje hru. Další vhazování v útočném pásmu SKA.
51:26
Vhazování po levici brankáře Viťazu.
51:04
Kovalčuk nabral ve středním pásmu rychlost a vyzkoušel levý beton Säteriho.
50:58
Prochorkin zpět na střídačce SKA!
50:58
Zakázané uvolnění Petrohradu.
50:07
Kotouč mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.
49:23
Na druhé straně si připisuje zákrok Miko Koskinen poté, co ho z pravé strany vyzkoušel Kempe.
49:02
Střela Jakovleva zblokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu SKA.
48:50
47:40
Širokov to zkoušel z první, Säteri připraven.
46:50
Viťaz půjde opět do čtyř. Přesilová hra SKA začne po reklamní přestávce.
46:50
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., hrubost).
46:49
45:50
Začíná druhá minuta Vyglazovova trestu.
45:25
Teč Koskiranty skončila v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
44:49
Vyglazov si doslova počkal na Prochorkina a srazil ho k zemi. Zatímco útočník Viťazu zamířil na trestnou lavici, pro Prochorkina utkání nejspíše skončilo – zamířil rovnou do šatny.
44:49
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Nikita Vyglazov – 2 min., podražení).
44:03
Koskiranta nenašel před brankou nikoho ze svých spoluhráčů k puku se tak dostávají hráči Viťazu.
43:15
Jeřábkova střela, Koskinen vyráží.
42:32
Špatná rozehrávka domácích obránců! Ve středním pásmu se k puku dostal PAVEL DACJUK, který projel hladce do útočného pásma a ukázkovým bekhendem vymetl levý růžek Säteriho branky. Bez asistence.
41:14
Střela Kopejkina od pravého mantinelu, Koskinen kryje. Vhazování po levici brankáře Pterohradu.
40:31
Zakázané uvolnění Viťazu.
40:01
Oba týmy zpět na ledové ploše Viťaz Ice Palacu, třetí dvacetiminutovka za malou chvíli začne!
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: Viťaz – 17, SKA – 38
Zblokované střely: Viťaz – 8, SKA – 9
Hity: Viťaz – 14, SKA – 7
Vyhraná vhazování: Viťaz – 21, SKA – 25
Trestné minuty: Viťaz – 23, SKA – 19
Také druhá třetina je už minulostí. Viděli jsme v ní celkem 4 branky. V 23. minutě nejprve zvyšoval na 2:0 při přesilové hře po teči Jevgenij Ketov. Také Viťaz využil přesilovou hru – dvojnásobnou výhodu zhodnotil Alexander Nikulin. O dvě minuty později však vrátil Petrohradu dvoubrankové vedení Roman Rukavišnikov. (Jeho branku museli rozhodčí ještě prohlédnout u videa.) O další dvě minuty později pak zvýšil vedení SKA Nikita Gusev. Oba týmy tak odchází do šaten za stavu 4:1 pro SKA Petrohrad.
40:00
39:57
Ofsajd domácího Viťazu.
39:45
Branka za brankářem Viťazu mimo své obvyklé postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
39:42
Střela Guseva, Säteri vyráží.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé periody.
38:16
Rána Jakovleva zblokována nad Säteriho branku.
37:34
Vhazování po pravici Koskinena.
37:32
37:28
37:01
Nyní je to už o tři branky! Pěknou kombinaci zakončuje po přihrávce Zubareva NIKITA GUSEV. Asistence: Andrej Zubarev, Jevgenij Dadonov.
35:36
A branka platí! Dacjuk vyhrál vhazování, k puku se dostali obránci Bělov a ROMAN RUKAVIŠNIKOV. Střela druhého jmenovaného skončila až za zády Säteriho, který je tak překonán potřetí v zápase. SKA vede 3:1! Asistence: Anton Bělov.
35:36
SKA Petrohrad vstřelil branku! Trenér Viťazu si však vzal coaching challenge a zkoumat se tak bude ještě videozáznam.
35:33
Hraje se 4 na 4.
35:32
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Roman Horák – 2 min., podražení).
35:28
Domácí dostávají k dispozici další přesilovou hru. Dokáží srovnat skóre zápasu na 2:2?
35:28
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jarno Koskiranta – 2 min., sekání).
35:20
Signalizovaný trest pro SKA Petrohrad.
35:05
Säteri má kotouč v rukavici a přerušuje hru. Následuje reklamní přestávka, po níž se bude vhazovat v obranném pásmu Viťazu.
34:23
33:30
Viťaz pokračuje již v klasické přesilové hře 5 na 4.
33:22
Ano, domácí snižují na rozdíl jedné branky! ALEXANDER NIKULIN dostal přihrávku od Jakuba Jeřábka a z neuvěřitelného úhlu překonává Koskinena. Asistence: Jakub Jeřábek.
32:25
Viťaz dostává výhodu přesilové hry 5 na 3. Dokáží domácí hráči zkorigovat skóre?
32:23
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Miro Aaltonen – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., krosček).
32:23
32:23
32:23
U Koskinenovy branky se po přerušení strhla bitka mezi Aaltonenem a Kablukovem! Oba kohouti byli posláni na trestnou lavici s pětiminutovým trestem.
32:00
Obrovský závar před Koskinenem, který i s trochou štěstí odolal!
31:46
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jarno Koskiranta – 2 min., hrubost).
31:46
31:46
31:46
Prochorkin se protlačil před Säteriho a ten musel být pozorný! Hra přerušena.
30:50
Viťaz v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:23
28:39
Až nyní musel zakročit proti střele Hersleyho.
28:15
Domácí se dobře brání, Säteri zatím zasahovat nemusel.
27:23
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Nikita Vyglazov – 2 min., sekání).
27:23
Bekhendový pokus Ketova, Säteri připraven a přerušuje hru.
26:50
Po ní se vhazovalo po levici Koskinena, domácí na puku.
26:48
Následuje reklamní přestávka.
26:48
V obrovské šanci se ocitl český útočník ve službách Viťazu Roman Horák! Přestřelil však branku.
25:31
Jeřábek po návratu z trestné lavici prověřil Koskinena, ten vyrazil.
25:20
24:54
Střela Kovalčuka, Säteri vyráží levým betonem.
24:34
Střela Guseva, Säteri připraven. Vhazovat se bude levici po brankáře Viťazu.
23:47
Rána Hersleyho zblokována, Säteri tak zasahovat nemusel.
23:20
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jakub Jeřábek – 2 min., podražení).
23:15
Hráči SKA mají ponechanou výhodu.
22:56
Vhazování v obranném pásmu Viťazu.
22:01
A branka platí! Hosté tak využívají druhou přesilovou hru v utkání. Od modré střílel Hersley a jeho pokus tečoval JEVGENIJ KETOV za záda Säteriho. Asistence: Patrik Hersley, Pavel Dacjuk.
22:01
SKA Petrohrad vstřelil branku! Zkoumá se však ještě videozáznam.
21:35
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Pavel Lukin – 2 min., podražení).
21:27
Oba celky v plném počtu.
20:52
Koskiranta nabil Hersleymu, ten trefil rameno Säteriho.
20:01
Oba celky se vrací na ledovou plochu. Druhá dvacetiminutovka za malou chvíli začne!

Využití přesilový hry: Viťaz – 0/1, SKA – 1/2
Je za námi první třetina třetího utkání série mezi HC Viťazem a SKA Petrohradem. Šancí jsme v ní příliš neviděli, ale jedna branka v ní přeci jen padla. Skóre otevřel v 11. minutě při přesilové hře Patrik Hersley. Hráči tak odchází do šaten za stavu 1:0 pro SKA.
20:00
19:58
Viťaz odvolal pro tuto situaci brankáře a je v útočném pásmu v šesti!
19:58
Zakázané uvolnění hráčů SKA. Vhazovat se bude po levici Koskinena.
19:30
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
19:27
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jakub Jeřábek – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Širokov – 2 min., krosček).
19:27
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:02
Ofsajd Petrohradu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:01
17:00
Säteri přikryl kotouč a vhazovat se bude opět po jeho levici.
16:58
Rána Bělova zblokována mimo.
16:15
Střela Dacjuka končí v rukavici Säteriho. Vhazovat se bude po levici brankáře Viťazu.
15:46
Bekhend Koskiranty mimo.
15:05
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Miro Aaltonen – 2 min., podražení).
14:58
Hráči SKA kombinují v útočném pásmu.
14:15
Vhazování po levici Säteriho.
14:01
Koskinen přerušuje hru a po reklamní přestávka se tak bude vhazovat v obranném pásmu Petrohradu.
13:25
Již delší dobu se hraje bez přerušení. Brankáři jsou však bez práce.
11:23
Širokov prověřil Säteriho, ten byl připraven.
10:40
Koskiranta nedosáhl na přihrávku od svého spoluhráče a k puku se tak dostávají hráči Viťazu.
10:05
Je tu první branka zápasu! Po přihrávce od Dacjuka se do puku opřel PATRIK HERSLEY a prudkou ranou od modré prostřeluje Säteriho. Asistence: Jarno Koskiranta, Pavel Dacjuk.
09:01
Přesilovou hru si zahrají tentokrát hosté z Petrohradu. Dokáží při ní otevřít skóre?
09:01
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., krosček).
08:58
V dobré příležitosti se octil obránce SKA Patrik Hersley, minul však branku!
08:25
08:25
Ve Viťaz Ice Palace probíhá reklamní přestávka.
07:52
Na druhé straně pálil od modré Bělov, jeho pokus byl ale zblokován jedním z domácích hráčů.
06:55
06:47
Až nyní se brankář SKA zapotil. Po střele Miro Aaltonena ještě dorážel Kempe.
05:56
Začíná druhá minuta Širokovova trestu, Koskinen zatím bez práce.
04:55
První přesilová hra tohoto utkání pro domácí Viťaz.
04:55
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Širokov – 2 min., držení protihráče).
04:39
Nyní už Säteri musel zasahovat. Z pravé strany střílel Nikita Gusev.
04:11
Střela Dadonova, Säteri zasahovat nemusel.
04:00
03:02
Vhazování po pravici Säteriho.
02:27
Dalšího zákrok brankáře SKA po střele Horáka.
02:19
Po střele Semjonova si první zákrok připisuje také Koskinen.
02:00
Nakonec se vylučuje na obou stranách a hrát se bude ve čtyřech.
02:00
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikita Gusev – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Pavel Lukin – 2 min., hrubost).
02:00
02:00
Säteri zůstává ležet na zemi po střetu s jedním hráčů Petrohradu.
00:01
Úvodnímu vhazování už nic nebrání, jdeme na to!
Na řadě je ruská státní hymna.
Jak dopadne třetí utkání série mezi HC Viťaz a SKA Petrohrad? Dokáží hráči Viťazu snížit stav série na 1:2 nebo se Petrohrad ujme vedení 3:0 na zápasy? Hráči již nastupují na ledovou plochu!
Startující brankáři:
(statistiky z play-off)

HC Viťaz – Henri Säteri
Z:2 V:0 P:2 OG:8 PR:4,91 ÚS(%):87,3 SO:0

SKA Petrohrad – Mikko Koskinen
Z:2 V:2 P:0 OG:3 PR:1,52 ÚS(%):92,7 SO:0

HC Viťaz: Säteri (Todykov) – A. Semjonov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, S. Romanov, P. Lukin, Voronkov – A. Nikulin, Afinogenov, Makejev – Kempe, Kopejkin, M. Aaltonen – Horák, Vyglazov, A. Černov – Ivanjuženkov, Jacenko, Švec-Rogovoj – Pankov.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov, J. Jakovlev, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Rukavišnikov – Ketov, Dacjuk, Kovalčuk – N. Gusev, Koskiranta, Dadonov – Barabanov, Širokov, Prochorkin – Chochlačjov, Nekolenko, Kablukov.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Mikhail Buturlin – Alexander Černyšov, Nikita Novikov.

249 vstřelených branek, 114 obdržených branek

Využití přesilové hry (%): 28,5% (2. místo v KHL)

Hra v oslabení (%): 82,5% (10. místo v KHL)

162 vstřelených branek, 158 obdržených branek

Využití přesilové hry (%): 25,6% (3. místo v KHL)

Hra v oslabení (%): 83,3% (7. místo v KHL)

1. utkání série – 21. 02. 2017:

SKA Petrohrad – HC Viťaz 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. A. Bělov (Dadonov, Šipačov), 34. N. Gusev, 41. Dadonov – 30. Makejev (A. Nikulin)

Brankáři:
SKA Petrohrad – Mikko Koskinen: ÚS(%):95,7
HC Viťaz – Henri Säteri: ÚS(%):92,5

První branku prvního střetnutí a vlastně celé této série vstřelil pouhých 19 vteřin před koncem první třetiny při přesilové hře Anton Bělov. V 30. minutě srovnal na 1:1 Alexej Makejev. O čtyři minuty později vrátil Petrohradu vedení opět při přesilové hře Nikita Gusev. Zároveň to byla branka vítězná. Třetí branku pak přidal 27 vteřin po začátku třetí dvacetiminutovky Jevgenij Dadonov a upravil tak na konečných 3:1.

2. utkání série: 23. 02. 2017:

SKA Petrohrad – HC Viťaz 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Ketov (J. Jakovlev, A. Bělov), 18. Dadonov (Šipačov, Nekolenko), 28. Ketov (Hersley, Chafizullin), 34. Dacjuk (Hersley, Šipačov), 37. Koskiranta (A. Bělov, Širokov), 47. Hersley (N. Gusev, Dadonov), 55. Kovalčuk (A. Bělov) – 39. Švec-Rogovoj (Afinogenov), 54. Jeřábek (A. Černov, Jacenko)

Brankáři:
SKA Petrohrad – Mikko Koskinen: ÚS(%):88,9
HC Viťaz – Igor Saprykin: ÚS(%):88,2 a od 21. minuty Henri Säteri: ÚS(%):78,3

V druhém utkání této série padlo celkem 9 branek. Skóre otevřeli opět hráči Petrohradu, když se v 6. minutě první třetiny prosadil Jevgenij Ketov. V první dvacetiminutovce se ještě prosadil Jevgenij Dadonov, pro kterého to byla druhá branka v sérii. Ve 28. minutě zvýšil na 3:0 svou druhou brankou v utkání Ketov. Další branky SKA přidali Dacjuk a Koskiranta. Na 5:1 pak snižoval Arťom Švec-Rogovoj. Tímto skóre také skončila druhá perioda. V té třetí pak padly ještě 3 branky. Na 6:1 zvyšoval ve 47. minutě Patrik Hersley. V čase 53:42 snižoval český obránce Jakub Jeřábek. O minutu a 16 vteřin později skóroval při přesilovce 5 na 3 Ilja Kovalčuk a upravil tak na konečných 7:2 pro SKA.

3. utkání série – 25. 02. 2017

4. utkání série – 27. 02. 2017
Zdravím všechny příznivce Kontinentální hokejové ligy! Boje o Gagarinův pohár jsou již v plném proudu a dnes nás čekají třetí zápasy osmifinále západní konference. Mezi nimi je i duel mezi týmy HC Viťaz a SKA Petrohrad. Začátek zápasu je naplánován na 15:00, nenechte si to ujít! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.