Československá stopa

Dominik Furch (Omsk) – 22 zákroků, úspěšnost 91.43%, 3 inkasované góly
V tomto utkání byly síly obou mužstev vyrovnané a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se prosadil James Wright a díky jeho trefě Admiral Vladivostok vyrovnal stav osmifinálové série na 2:2.
70:08
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
V hledišti Fetisov Areny propukla obrovská radost, protože domácí tým vítězí! Tkačjov zpoza brány adresoval přihrávku JAMESI WRIGHTOVI a jeho jedovku z okraje levého kruhu zastavila až síť. Asistence: Vladimir Tkačjov.
68:59
Booth v levém kruhu dojel volný kotouč a svižnou ranou donutil Bobkova k zákroku.
68:11
67:55
Krasnoslobodcev zajel za bránu a tam byl od kotouče v souladu s pravidly odstaven.
67:20
Hokejistům Vladivostoku činí potíže udržet útočnou zónu.
66:11
Avizované vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Nikitin – 2 min., podražení).
66:10
Při signalizované výhodě se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho. Fisenko situaci vyřešil přihrávkou na svého kolegu, ale tomu se zakončit nepovedlo.
65:50
Meňšikov zvolil nahození na Bobkova a strážce vladivostocké klece přerušil hru.
64:51
Momentálně se puk nachází na holích hostujících hráčů, kteří hledají mezery v obraně Admiralu.
62:28
Alexejev vypálil z levého kruhu, proti jeho střele z otočky Furch znovu vytáhl své lapací zařízení.
61:54
Furch máchl lapačkou a nechal si do ní spadnout puk po střele od modré čáry.
60:38
Prodloužení začalo z obou stran velice opatrně.
60:01
Začalo prodloužení.
Hodina čistého času vítěze čtvrtého utkání osmifinálové série neurčila. Rozhodovat se tak bude v prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:43
Sedmnáct vteřin před koncem základní hrací doby byla hra přerušena kvůli zakázaného uvolnění hostů.
58:37
Domácí byli blízko vstřelení gólu, ale Furch se roztáhl na brankovišti a puk udržel před sebou.
58:00
Do konce základní hrací doby zbývají už jen dvě minuty a týmy už se začínají připravovat na prodloužení.
57:00
Puk sebral Juňkov a jeho střele z levé strany hřiště gólman Admiralu vystavil exkluzivní stopku.
55:02
Ale hrozí také domácí. Alespoň při útoku Alexejeva, jehož ránu srazil obránce do rohu kluziště.
54:26
V posledních desítkách vteřin je aktivita na straně Avangardu.
52:30
Nebezpečnou palebnou pozici si vytvořil Zubov, který obdržel přihrávku mezi kruhy, odkud nechal vyniknout Bobkova.
51:40
V této fázi duelu se hra přelévá z jedné strany na druhou.
49:40
Hra se pak otočila a Bobkovův pravý beton vyprášila rána od modré čáry.
48:49
Podél pravého mantinelu se rozjel Alexandrov a jeho individuální tažení ztroskotalo na obraně Avangardu.
47:38
Pozadu nezůstali ani domácí. Plotnikov se pokusil překvapit Furcha pokusem z ostrého úhlu.
47:22
Michejev vybojoval puk u mantinelu a domácího gólmana nechal zakročit lapačkou.
46:19
Také Sigarjov vjel do útočného pásma a z vrcholu levého kruhu vypálil do vzdálenějšího horního rohu brány. Proti jeho ráně Furch vytáhl ukázkový semafor.
44:40
S odhodlaným výrazem v obličeji vnikl do útočné zóny Tkačjov a střelou zápěstím trefil pozorného obránce.
43:46
Domácí vyhodili puk na zkázané uvolnění a hra se přesune před Bobkova.
42:28
Sigarjov se dostal za záda obránců, ale v samostatném úniku se neobjevil, protože přihrávka směřující na jeho osobu byla přiliš prudká.
41:15
Na začátku třetí části činí týmům problémy vyhledávání palebných pozic.
40:01
Hokejisté obou týmů jsou zpátky na ledové ploše, aby vkročili do závěrečné tercie.
Také prostřední perioda nabídla dva góly a platí pro ni to samé, co pro tu předchozí. Tedy, že skončila nerozhodně. Ve střelecky poměrně vyrovnané druhé dvacetiminutovce vrátil vedení na stranu Omsku Burdasov, pro něhož to byl už druhý gól v zápase. Vyrovnávací trefa však na sebe nenechala dlouho čekat a obstaral ji Tkačjov.
Třetí třetina začne přibližně ve 12:23.
40:00
39:06
K útočné akci hostů zavelel Kučerjavenko a svůj pokus nasměroval pouze do jednoho z obětavých beků.
38:48
Furch vyjel daleko z brány a před dojíždějícím útočníkem raději schoval puk pod svojí lapačku.
38:08
A to se také stalo. V pravém kruhu pro vhazování zakličkoval Žafjarov a zkusil trefit mezeru mezi Furchovými betony, ty ovšem rychle sklaply k sobě.
37:25
Vladivostocký Admiral přečkal oslabení bez úhony a už může pomýšlet na plány spojené s ofenzivou.
37:07
Domácí se osvobodili.
35:54
Tvrdá rána Burdasova pořádně provětrala lapací zařízení Bobkova.
35:25
Kazakov (Admiral Vladivostok) sekl svého soupeře a vykoledoval si dvouminutový pobyt na trestné lavici.
34:57
V této fázi utkání se hra přelévá z jedné strany na druhou.
32:50
Bobkov spolehlivě lapil slabou střelu Michejeva.
31:33
Avangard Omsk hraje v plném počtu.
30:33
Žádost domácích příznivců byla vyslyšena! Blum přenesl hru na levou stranu a proti přesné ráně VLADIMIRA TKAČJOVA se Furch nestačil přesunou včas a kapituloval. Admiral si tak zapisuje využitou přesilovku pět na tři. Asistence: Jonathon Blum a Shaone Morrisonn.
30:05
Publikum si hlasitým skandováním žádá vyrovnávací gól.
29:33
Trenér vladivostockého celku si vyžádal oddechový čas.
29:33
Juňkov (Avangard Omsk) se dopustil nedovoleného bránění a hostující tým tak bude bránit pouze ve třech.
28:35
Vysoká hůl. Přesně za tento prohřešek byl vyloučen Pestuško (Avangard Omsk). Jeho trest? Dvě minuty.
27:57
Avangard právě vstřelil branku!
Omští hokejisté si berou vedení zpět. Bezprostředně po vyhraném vhazování se do kotouče opřel ANTON BURDASOV a je div, že jeho rána jako z děla neprotrhla síť za zády Bobkova. Úspěšný střelec tak má svým dnešním druhým gólem zaděláno na hattrick. Asistence: Alexandr Kučerjavenko.
27:38
26:39
Z vrcholu pravého kruhu nepřesně vypálil Sobotka, hosté přesto zůstali u kotouče.
26:03
Hostující hráči se usadili v útočném pásmu a vytrvale zaměstnávají defenzivu svých protihráčů.
25:38
Mnacjan (Admiral Vladivostok) se provinil nedovoleným bráněním a musí proto odejít za katr.
24:39
Bobkov musel zakročit proti ráně Burdasova. Vhazovat se bude po levici brankáře domácího mužstva.
23:24
Je to tak. Morrisonnův trest právě skončil.
23:08
Domácí vyhodili puk ze svého pásma a vypadá to, že oslabení ubrání.
22:34
Nakonec z toho vzešlo nahození od modré, které měl Bobkov pod kontrolou.
22:16
Hosté krouží kolem vladivostocké branky a snaží se vyhledat nějaké palebné pozice.
21:24
Morrisonn (Admiral Vladivostok) v osobním souboji stáhl svého soka k ledu a odsedí si za to dvě minuty.
20:23
První střelu druhé části sestrojil Fisenko, hradbu těl před sebou ale neprorazil.
20:01
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na led. Zápas bude pokračovat druhým dějstvím.
V úvodní třetině Vladivostok svého soupeře přestřílel, když vyprodukoval přesně dvakrát více pokusů. To bylo dáno zejména díky přesilovým hrám, Admiral měl k dispozici tři, zatímco Avangar jen jednu. Skóre utkání otevřel v deváté minutě Burdasov, ale jen o čtyři minuty později k obrovské radosti domácích příznivců vyrovnal Kazakov.
Druhá třetina začne přibližně v 11:28.
20:00
19:03
Tkačjov obdržel přihrávku na vrchol levého kruhu a jeho křižná rána prosvištěla kolem brankové konstrukce.
18:18
Sigarjov zprava objel bránu a zkoušel zakončit z otočky, avšak cílené zařízení netrefil.
17:36
Dominik Furch má v posledních minutách hodně práce a v brankovišti se tak musí skutečně ohánět. Tentokrát ho zaměstnal střelecký pokus Bluma.
16:18
Furchovi nadělala starosti pumelice Sigarjova, brankář Omsku puk vyrazil před sebe.
16:02
14:02
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikolaj Lemťugov.
13:45
13:34
David Booth opustil trestnou lavici a to znamená, že omský Avangard je kompletní.
12:19
Hra ve čtyřech vyšla lépe Vladivostoku, který vyrovnal stav utkání. MAXIM KAZAKOV zaútočil po levé straně a trefil se k bližší tyčce. Asistence: Anton Volčenkov a Shaone Morrisonn.
11:45
Za sekání inkasoval Jonathon Blum (Admiral Vladivostok) dvouminutový trest.
11:45
Chochrjakov se dostal do samostatného úniku, ale přelstít Bobkova nedokázal. Při zakončení byl ovšem faulován Blumem, který bude muset odejít na trestnou lavici.
11:34
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (David Booth – 2 min., sekání).
10:50
Sobotka se rozjel po levém křídle a pokusil se překvapit Bobkova pokusem z ostrého úhlu.
09:39
Před Bobkovem se utvořila obrovská skrumáž. Gólman Vladivostoku si v ní vyhledal puk a přikryl ho pod svou lapačku.
08:54
Hostující celek otevírá gólový účet zápasu. U pravého mantinelu se ke kotouči dostal Lemťugov, který přihrávkou na opačnou stranu našel neobsazeného ANTONA BURDASOVA a gólem se stala jeho razantní střela z kruhu pro vhazování. Asistence: Nikolaj Lemťugov.
07:44
V tuto chvíli se puk nachází na holích hostujících hokejistů, kteří se pohybují v útočné zóně.
05:40
Zubov chtěl přenést hru na levou stranu, nicméně jeho prudkou přihrávku Chochrjakov nedokázal zpracovat.
04:17
Wright v rohu kluziště vybojoval puk pro Barbašova a ten připravil Furchovi práci svižnou střelou z kruhu.
03:54
Avangard Omsk hraje v kompletním složení.
03:09
Hosté oslabení sehrávají opravdu výborně a znovu vyhazují kotouč až na území svých protivníků.
02:40
Vladivostockým hokejistům se nedaří udržet útočné pásmo.
01:54
Prvním vyloučeným hráčem duelu je Grigorjev (Avangard Omsk), jenž se dopustil hákování.
01:20
Medveděv se pokusil prodrat přes Volčenkova, ale v souboji muž proti muži neuspěl.
00:46
Po neúspěšném tažení domácích se puku zmocnili hráči Omsku, kteří odeslali kotouč přes všechny čáry.
00:05
Úvodní buly vyhráli hokejisté vladivostockého Admiralu.
00:01
Hráči zaujali svá postavení na vhazování. Domácí duel odehrají v modrých dresech a hosté oblékli dresy bílé barvy.
Hlavní aktéři už se nacházejí na ledové ploše. Fetisov Arenou se za malou chvíli rozezní hymna Ruské federace, která bude předcházet samotnému zahájení utkání. Pohodlně se usaďte, za okamžik začínáme!
Ještě jednou Vás vítám u sledování textové online reportáže ze čtvrtého utkání prvního kola play-off mezi Admiralem Vladivostok a Avangardem Omsk. Žádný z týmů není výrazným favoritem a očekává se tak vyrovnaná bitva.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Blum (A), Bartulis, Volčenkov, Morrisonn, Zemčjonok (C), Mnacjan, Koněv, Kurašov – Fisenko (A), Alexandrov, Krasnoslobodcev – Kazakov, Žafjarov, Alexejev – Wright, Tkačjov, Barbašev – Sigarjov, I. Ivanov, M. Plotnikov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Gustafsson, Ahnelöv, J. Medveděv, Meňšikov, Nikitin, Grigorjev (A), Děrvuk, Orlov – Sobotka (C), Lemťugov, Chochrjakov (A) – Zubov, Pjanov, I. Michejev – Pěrežogin, Kučerjavenko, Burdasov – Pestuško, Booth, Juňkov.

Rozhodčí: Odinš, Sidorenko – Metalnikov, Sirotkin.

1) Omsk – Vladivostok 2:1pp
Branky a nahrávky: 10. Ahnelöv (Sobotka, Gustafsson), 106. Kučerjavenko (Burdasov) – 28. Kazakov (Zemčjonok).

2) Omsk – Vladivostok 6:3
Branky a nahrávky: 16. Juňkov, 23. J. Medveděv (Martynov, Pjanov), 31. Lemťugov (Sobotka, Gustafsson), 44. Grigorjev (Sobotka), 52. Ahnelöv (I. Michejev), 55. Juňkov (Ahnelöv) – 17. Zemčjonok (Bartulis, Fisenko), 20. Alexandrov (Bartulis, Alexandrov), 26. Kazakov (Krasnoslobodcev).

3) Vladivostok – Omsk 4:3
Branky a nahrávky: 10. Barbašev (Tkačjov), 32. Kazakov (Alexejev), 36. Krasnoslobodcev (Žafjarov, Zemčjonok), 55. Kazakov (Kurašov) – 32. Sobotka (Pěrežogin, Lemťugov), 40. Pjanov (Sobotka, Martynov), 41. Chochrjakov (Lemťugov, Gustafsson).
Všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje přeji příjemné úterý. Kontinentální hokejová liga pokračuje boji ve vyřazovací části. Dopolední program obstará bitva mezi Admiralem Vladivostok a Avangardem Omsk. Lépe jsou na tom hosté, kteří v sérii vedou 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.