Československá stopa v zápase
Vladimír Sobotka (OMS) 1+0, 6 střel, čas na ledě 20:34
Dominik Furch (OMS) 60 minut, 17 střel, 0 gólů, 100 %
Velmi dobře vstoupili hosté do tohoto zápasu. Dokázali se prosadit hned po osmačtyřiceti vteřinách. Po přihrávce Valentina Pyanova se přesnou střelou prezentoval Ilja Michejev. Díky jeho brance vedl Omsk po dvaceti minutách o gól. Ve druhé třetině hrál Omsk velmi dobře takticky, držel jednobrankové vedení a hru daleko od branky Dominika Furcha. Nakonec se Avangardu podařilo přidat druhý gól, po krásné akci se prosadil střelou do odkryté branky Vladimír Sobotka. Ve třetí třetině už gól nepadl, a tak vyhrávají hosté 2:0 a postupují v play-off KHL dál. Naopak pro Admiral sezóna končí.
59:33
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Michail Fisenko – 10 min. osobní trest + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
59:33
Hra je přerušena z důvodu zranění domácího hráče. Ten inkasoval úder od Davida Bootha, který jej při souboji o kotouč podrazil.
59:07
Oddechový čas pro domácí.
58:32
Domácí to zkouší v šesti, odvolávají brankáře.
58:23
Ilja Zubov jel hodně pomalu svůj nájezd, počkal si na první pohyb brankáře, ale nedokázal jej překonat. Domácí stále prohrávají o dva góly, ale času už mnoho nemají.
58:23
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Igor Bobkov – trestné střílení, zdržování hry / posunutá branka).
58:02
Hra je přerušena pro posunutí branky domácích. Igor Bobkov si může na malý moment odpočinout, na led jsou povoláni ledaři, kteří musí ukotvení branky upravit.
57:33
Minuta přesilové hry Avangardu je pryč, hosté hrají závěr zápasu velmi dobře, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Omsk už ví, že tento zápas dobře dopadne.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, navíc hrají domácí hokejisté v početní nevýhodě. Dva góly se Admiralu podaří vstřelit jen velmi obtížně.
56:33
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jegor Jakovlev – 2 min., hákování).
56:10
Necelé čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny, Omsk stále vede o dva góly, a tak má výrazně blíže k výhře v tomto zápase.
55:15
Jeden z hráčů Vladivostoku ze středního pásma vší silou napálil kotouč na branku soupeře. Dominik Furch dokázal propagační pokus ztlumit a vyrazit před sebe, kde byl obránce Vitalij Meňšikov.
54:28
Závěr zápasu se blíží velmi rychle, oba týmy hrají bez zbytečného přerušování. Domácí fanoušci stále hlasitě podporují své oblíbence. Hráči Admiralu však mnoho času na vyrovnání už nemají.
53:30
James Wright a Vladimir Tkačjov se dostali do přečíslení dva na jednoho obránce. Ani jeden z nich se k zakončení neměl, a tak tato akce končí bez přímé střely na branku. Přihrávku netrefil Wright.
52:06
Michail Juňkov se dostal do výborné střelecké pozice. Položil si brankáře, udělal mu kličku a chtěl zakončovat do odkryté branky. Prostor vymezený třemi tyčemi však z ostrého úhlu nedokázal trefit, a tak stav zápasu zůstává nezměněný.
51:10
Tlak domácích vrcholí, Furch se musí pořádně ohánět, aby neinkasoval. Nutno poznamenat, že mu znovu výborně pomáhají obránci, kteří se nebojí i za cenu zranění padnout do střely.
50:32
Admiral se nyní poměrně snadno, i díky chybě hostujícího obránce, dostal do útočného pásma. Ke střele od modré se napřáhl Sergej Barbašev, ale jeho pokus kryje Furch.
49:10
Vladivostok se při pokusu probojovat se do útočného pásma dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Z pohledu domácích se konec třetiny blíží velmi rychle. Musí ještě vstřelit alespoň dva góly, pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování.
48:16
Vhazovalo se ve středním pásmu, k puku se dostal hostující Nikolaj Lemťugov, který dostal kotouč do útočného pásma. Tam hledal spoluhráče před brankou, ale jeho pas byl zastavený.
47:25
Admiral se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, naráží ale na dobře zorganizovanou obranu Omsku a také výborně chytajícího Dominika Furcha.
46:47
Velmi dobře nyní zasáhl hostující brankář proti zakončujícímu Jamesi Wrightovi. Jeho pokus na vzdálenější tyč nebyl vůbec špatný. Furch dokázal puk ukrýt do rukavice.
46:24
Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do útočného pásma. Osobní souboje a souboje o puk probíhají v neutrální zóně.
45:01
Andrej Sigarjov to udělal velmi dobře, obkroužil branku a pokusil se rychle zasunout kotouč za bližší tyčku. Český brankář Dominik Furch se však stihl přesunout, a tak akci dokázal překazit.
44:26
Igor Bobkov měl nyní co dělat, aby zastavil akci hostů. Omsk se ve třech dostal do předbrankového prostoru, a tak musel Bobkov zasahovat a následnou dorážku zablokoval jeden z beků.
43:40
Sergej Orlov dostal puk do útočného pásma, zakončit se mu však nepodařilo podle představ. Gólmana nyní nemusí řešit mnoho zapeklitých situací.
42:46
Sledujeme hokej, který se zbytečně nepřerušuje, zároveň ale není k vidění mnoho vyložených šancí. Ani jeden celek se nikam nežene. Oba myslí zejména na obranu.
41:56
Domácí fanoušci neustále povzbuzují své oblíbence, ti se ovšem nemohou stabilněji zabydlet v útočném pásmu. Avangard hraje velmi dobře defenzivně.
41:04
Avangard Omsk nastoupil do poslední třetiny s tím, že bude hrát co nejlépe takticky, držet hru daleko od vlastní branky, což se zatím daří. Domácí mají velké problémy se založením útočné akce.
40:26
Dostáváme se do třetí třetiny, do níž si hostující celek přináší vedení o dva góly.
40:01
Ve druhé třetině hrál Omsk velmi dobře takticky, držel jednobrankové vedení a hru daleko od branky Dominika Furcha. Nakonec se Avangardu podařilo přidat druhý gól, po krásné akci se prosadil střelou do odkryté branky Vladimír Sobotka.
40:00
39:35
Domácí celek se v posledních okamžicích druhé třetiny dostal stabilněji do útočného pásma, pokoušel se něco vymyslet, ale na brankáře Omsku domácí střelci nedokázali najít recept.
38:50
Dominik Furch si velmi dobře vybruslil proti střele soupeře, který nakonec nedokázal přesněji zakončit. Dobré čtení hry od hostujícího gólmana.
38:09
Oba týmy hrají v plném počtu.
37:51
Hosté mají kotouč za svou brankou a zakládají další útočnou akci. Do zakončení se nikdo z hráčů v bílém nedostal. Navíc při pokusu o přihrávku zlomil Michail Juňkov hokejku.
37:06
Při hře čtyři na čtyři se ani jeden celek nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Mnoho vyložených šancí k vidění není. Brankáři nemají momentálně mnoho práce.
36:30
Sledujeme hru čtyři na čtyři. Na hrací ploše je tak více prostoru, čehož mohou využít hráči, kteří jsou velmi dobře technicky vybavení. Optickou převahu mají momentálně hostující hokejisté.
36:09
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Maxim Kazakov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ilja Zubov – 2 min., hrubost).
36:09
35:10
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Po obrovské chybě Admiralu ve středním pásmu se dostal do vyložené šance Anton Burdasov. Ten ujížděl sám na branku, naznačil střelu, položil si brankáře, ale puk poslal až příliš vysoko.
34:07
Další zajímavá akce Omsku končí nepřesnou přihrávkou. Maxim Pestuško rychle přenesl hru na druhou stranu útočného pásma, kde byl jeho spoluhráč obsazený, a tak se pokoušel přihrát zpět, nicméně do pasu dal domácí bek hokejku.
33:24
I po vstřelené brance jsou dál hokejisté Omsku aktivní, a tak má Igor Bobkov hodně práce. Obránci mu pomáhají jak jen to jde. Obětavě padají do střel.
32:41
Vitalij Meňšikov má kotouč za svou brankou, snaží se najít dlouhým pasme spoluhráče. Když zjistil, že nikdo není připravený pro převzetí kotouče, raději to zkusil individuálně. Dostal se do středního pásma, kde byl o puk připravený.
31:16
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté přidávají druhou branku. Tentokrát po chybě domácí obrany se k puku dostal Nikolaj Lemťugov, který ještě vyšperkoval celou situaci přihrávkou na VLADIMÍRA SOBOTKU. Ten si poradil s brankářem, udělal kličku a zakončoval do horní části odkryté branky. Pohledná akce Omsku. Asistence: Nikolaj Lemťugov.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, stále platí jednobrankový náskok Avangardu, který byl stanovený hned v první minutě hry.
29:41
Alexandr Kučerjavenko vedl útočnou akci hostujícího celku, do střelecké pozice se přes dobrou defenzivní hru neprobojoval.
29:04
Domácí v plném počtu. Admiral velmi dobře dokázal ubránit oslabení, nyní už je v plném počtu.
28:01
Až nyní se hostující celek probojoval do útočného pásma, nicméně vinou špatné přihrávky o něj rychle přišel, a tak mohou zaútočit v oslabení hrající domácí. Ti hrají výborně takticky a šetří vteřinky z trestu Barbaševa.
27:21
Dominik Furch musel zasahovat při přesilovce svého týmu. Do šance se totiž probojoval Jegor Jakovlev, jehož střelu vytěsnil český brankář nad svou branku.
27:04
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Sergej Barbašev – 2 min., podražení).
26:55
Znovu se domácí dostali po nenápadné akci do velké šance. Maxim Kazakov přijal od spoluhráče dlouhou přihrávku, najel do útočného pásma a chtěl vystřelit. Puk mu ale odskočil od hole, a tak z této šance nebylo nic.
26:26
Maxim Kazakov se probojoval do zajímavé střelecké pozice. Natlačil se až k brance, odkud bekhendovou stranou hole zakončil. Brankář Dominik Furch kryje jeho pokus.
25:51
Hra je přerušena pro postavení domácího hráče v brankovišti. Hra je tak vykázaná do neutrálního pásma. Sledujeme rychlý hokej, podobně jako v první třetině. Fanoušci sledující tento zápas živě se rozhodně nenudí.
24:45
Znovu se Avangard usadil v obranném pásmu soupeře a snažil se něco vymyslet. Anton Burdasov vystřelil bez přípravy, a pak už kotouč našel ve své výstroji brankář Igor Bobkov.
24:13
Ilja Ivanov se probojoval do střelecké pozice. Jeho rána od modré čáry však neměla šanci na úspěch, neboť byla velmi rychle zablokovaná obráncem Admiralu.
23:08
Poslední několik vteřin přesilové hry. Ani jednou nedokázal Omsk vystřelit na domácí branku. Výborně si poradila bránící se čtveřice hráčů.
22:16
Domácí hrají v početní nevýhodě aktivně, snaží se držet hru co nejdál od vlastní branky. Hosté se těžko dostávají do přesilovkového rozestavení.
21:47
Hostující celek má nyní k dispozici početní výhodu, během které se může pokusit přidat další gól a upevnit také své vedení.
21:35
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ilja Ivanov – 2 min., hákování).
21:00
Domácí hokejisté se nemohou probojovat ze svého obranného pásma. Následně chybovali v rozehrávce, a tak mohl vystřelit jeden z hráčů Omsku.
20:28
Zápas, který zatím nabídl jednu jedinou branku pokračuje druhou třetinou. Do té si hostující celek přináší jednobrankové vedení.
20:01
Velmi dobře vstoupili hosté do tohoto zápasu. Dokázali se prosadit hned po osmačtyřiceti vteřinách. Po přihrávce Valentina Pyanova se přesnou střelou prezentoval Ilja Michejev. Díky jeho brance vede Omsk po dvaceti minutách o gól.
20:00
19:45
Hosté dohrávají za svou brankou, už se v této části hry nic nestane. Ještě jedno nahození do útočného pásma Omsku.
19:15
S blížícím se koncem se do útočného pásma dostal také hostující celek. Alexandr Kučerjavenko hledal zpětnou přihrávkou zpoza branky spoluhráče v lepší střelecké pozici, ale pas postrádal přesnost.
18:30
Nyní to vypadalo na držení od domácího hráče. V osobním souboji si Ilja Ivanov počínal na hranici pravidel. Sudí jeho chování posoudilo jako v pořádku, a tak hra pokračuje dál.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:13
Sergej Barbašev v tvrdém souboji s Jevgenijem Medveděvem. Puk vybojoval domácí hráč, ale ke střele na branku se nedostal. Jeho propagační pokus z nulového úhlu zablokoval dojíždějící obránce.
16:20
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, šance nejsou k vidění na na jedné straně, a tak si mohou brankáři poněkud odpočinout. To ovšem neplatí o becích, kteří mají stále hodně práce, neboť na obou stranách obětavě padají do střel.
15:35
Vladimír Sobotka se dostal po špatné domácí rozehrávce k puku, a tak se mohl snadno prokličkovat útočným pásmem až do zakončení. S ním neměl gólman větší problémy.
14:50
Domácí celek je nyní aktivnější, snaží se co nejrychleji vyrovnat. Další akci Admiralu vedl Pavel Makarenko. Ani on si však nedokázal vytvořit výraznější šanci.
13:48
Admiral se díky dobré hře ve středním pásmu dostal do přečíslení tři na jednoho obránce. James Wright, zkušený to hráč, měl na výběr přihrávka na dva spoluhráče. Nakonec se rozhodl pro střelu, kterou nejprve zablokoval obránce, a pak také český brankář.
13:00
Na druhé straně však Dominik Furch měl práce o poznání více. Velmi dobrým přesunem od tyčky k tyčce vychytal Sergeje Barbaševa, kterého nechali hostující beci poněkud neobsazeného.
12:26
Omsk se na několik desítek vteřin propracoval do útočného pásma. Gólman Igor Bobkov však zasahovat proti žádné střele nemusel.
11:50
Znovu se velmi hlasitě ozývají domácí fanoušci, kteří sledovali velkou šanci, kterou si vypracoval Vadim Krasnoslobodcev. Jeho zakončení nebylo špatné, ale ve velké rychlosti domácí hráč do střely nevložil přesnost. Následně zůstal po souboji mimo hru na hrací ploše Michail Fisenko. Vypadá to, že bude v pořádku.
10:55
Další práce pro českého brankáře, který našel kotouč ve své výstroji. Hra se přelévá ze strany na stranu.
10:36
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Alexandr Pěrežogin se probojoval až před branku, vystřelil a jeho pokus jen o malý kousek minul branku domácích. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.
10:05
09:43
Až nyní, před koncem početní výhody, se domácí probojovali před branku soupeře. Maxim Kazakov vystřelil z kruhu a jeho pokus našel Dominik Furch ve své rukavici.
09:10
Vladivostok má k dispozici první přesilovou hru, ale nemůže se probojovat do střelecké pozice. Hosté hrají i v oslabení velmi dobře a výborně brání již střední pásmo.
08:13
Oskars Bartulis dokázal vybojovat kotouč u mantinelu v obranném pásmu. Následně se jeho spoluhráč dostal do zakončení, ale jeho pokus nebyl přesný.
08:05
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikolaj Lemťugov – 2 min., sekání).
07:54
Andrej Sigarjov a Jegor Jakovlev se dostali do přečíslení v útočném pásmu. Tak dlouho si dávali přednost v zakončení, až ani jeden z nich nevystřelil a k puku se dostal obránce Omsku.
06:52
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Omsku.
Igor Bobkov kryje střelecký pokus hostujícího hráče. Michajl Grigorjev si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, dokázal zakončit bekhendovou stranou hole.
05:30
Vladivostok se těší velké divácké podpoře. Domácí fanoušci ale momentálně nemají mnoho důvodů k radosti, Admiral se nemůže dostat do útočného pásma.
04:40
Dominik Furch musel zasahovat po střele soupeře. Viktor Alexandrov to udělal dobře, ale jeho pokus nebyl nejdůraznější.
04:00
Jegor Jakovlev zkoušel rozehrát útočnou akci svého celku, ale do útočného pásma se nedostal. Jen nahodil za modrou a šel střídat.
03:27
Sledujeme rychlý hokej, Omsk se snaží hrát dál aktivně, domácí obrana má plné ruce práce. Nyní výborně zablokoval střelu soupeře Arťom Zemčjonok.
02:26
Výborně vstoupili hosté do zápasu, hned v první minutě se dostali do vedení.
00:48
Bleskově se hostující celek dostal do vedení. Prosazuje se hned z první střely. Po výborné přihrávce se střelou do odkryté části branky prosazuje ILJA MICHEJEV. Důležitou práci odvedl také přihrávající hráč, který na sebe navázal hráče Admiralu. Domácí fanoušci si ještě pořádně ani nesedli na svá místu a jejich oblíbenci už prohrávají. Asistence: Valentin Pjanov.
00:01
Zápas za malý moment začne.
Série se stěhovala na led Vladivostoku, který rovněž dokázal oba zápasy před vlastním publikem vyhrát. Nejprve se narodila dramatická výhra 4:3. Čtvrtý duel série se, podobně jako první, dostal do prodloužení. V něm rozhodl v čase 70:08 James Wright. Stav série byl tedy vyrovnaný 2:2. Zatím poslední duel se odehrál na ledě Omsku. Domácí celek nastoupil do zápasu aktivně a vyhrál jednoznačně. Díky výhře 6:0 se Omsk ve čtvrtek 2. března dostal do vedení v sérii 3:2. Nyní cestuje do Vladivostoku, kde může sérii ukončit a postoupit. Nebo si naopak Admiral vynutí další duel?
První dva zápasy série se hrály na ledě Omsku. Hned první duel nabídl velké drama, zápas dospěl za stavu 1:1 až do prodloužení. Ve třetím prodloužení, v čase 105:16 rozhodl domácí Alexandr Kučerjavenko. Druhý zápas dokázali domácí hráči Omsku také vyhrát. Po dvou třetinách sice platil stav 3:3, ale ve třetí třetině přidal Omsk tři branky, a tak vyhrál 6:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Admiral Vladivostok a Avangard Omsk. Hostující Omsk vede v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.