Astana - OMSK | ONLINE | 14.3.2019 14:30 | KHL 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (play-off) -  ONLINE PŘENOS -  Astana : OMSK - 14. března 2019   14:30

Ukončeno
Astana
Astana
44:26' A. Petersson (Michajlis, Blacker)
1:3
(0:2, 0:0, 1:1)
Stav série: 0:1
OMSK
OMSK
12:15' K. Petrov  (Fisenko) • 17:50' I. Michejev  (Šumakov, Beck) • 58:56' Širokov  (I. Michejev)
Astana
Sestavy:
H. Karlsson (Hrachovina) – Svedberg, Makljukov, Dietz, Orechov, M. Semjonov, Blacker, Lipin – Valk, Bochenski, Frattin – A. Petersson, Cormier, Ševčenko – Michajlis, Akolzin, Boyd – Petuchov, Sagadejev, Asetov.
Rozhodčí
Konstantin Olenin, Alexander Soin – Nikita Vilyugin, Gleb Lazarev
Kazachstan Arena
OMSK
Sestavy:
Bobkov (Nalimov) – Bondarev, Čudinov, Pokka, Jemelin, Franson, Pivcakin – Desharnais, Manukjan, Beck – Stålberg, Jaremčuk, K. Petrov – Fisenko, Stas, I. Michejev – Zernov, Širokov, K. Semjonov – Košelev, Šumakov.
Přenos se aktualizuje automaticky

Avangard díky dobře odehrané první třetině nakonec zvládá první utkání v této sérii. Zároveň připravil Barysu první domácí porážku v letošním play off! A také potvrdil, že se Omsku proti Barysu celkově ve vzájemných zápasech daří. Astana ve druhé třetině zabrala, ale nedokázala dát kontaktní branku. Ta přišla až ve třetí třetině, po které však nenásledoval tlak z jejich strany, neboť Avangard poctivě bránil a nedovolil soupeři žádné větší šance!
Konec zápasu.
58:56'
Avangard právě vstřelil branku!
Omsk nedopustí vyrovnání a po vybojovaném puku se do prázdné branky trefuje SERGEJ ŠIROKOV, který posílá svůj celek do vedení v sérii. Asistence: Ilja Michejev.
58:40'
Vhazování před Bobkovem vyhrál Barys, ale Omsk se následně dokázal dostat k puku a ihned jej posílá ven z pásma. Barys hraje bez brankáře.
58:37'
Oddechový čas pro domácí.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Astaně dochází postupně čas a jestli bude defenzíva Omsku pracovat jako doposud, tak by hostům nemělo uniknout první vítězství v této sérii.
57:34'
Již přes šest minut se hraje bez přerušení! Curtis Valk nyní střílel ze středu kluziště, ale obránce před ním dokázal vytěsnit puk mimo osu branky.
55:28'
Avangard podržel puk za brankou soupeře a již z toho byla menší skrumáž před brankou. Nakonec puk vyletěl mimo brankoviště a o něj se svádí další boj.
54:29'
Avangardu se bravurně snaží rozbíjet útočné snahy Barysu, který se nyní nedokáže před Bobkovem plně prosadit.
53:30'
Další úsek hry, kdy rozhodčí nemají důvod k přerušení hry. Hra se přelévá u jedné strany na druhou bez vážnějších zakončení na jednu či druhou branku.
51:10'
Ten sice nebyl tak rychlý jak se zdálo, avšak nakonec vyslali střelu směrem na branku, která však byla přizvednuta hokejkou bránícího hráče a puk končí v ochranné síti za brankou Bobkova.
50:41'
Karlsson vyrazil betonem přízemní zakončení soupeře a Barys se chystá k protiútoku.
50:15'
Běží nám posledních deset minut zápasu. Jestli půjde o posledních deset minut? To je zatím otázkou...
50:00'
Až nyní dochází k přerušení hry, kdy byl donucen Karlsson k dalšímu zásahu a po menším závaru kryje puk pod svou lapačku.
49:41'
Nyní se opět hraje pasáž hry, kdy se již dlouho nepřerušovalo.
48:13'
Barys nyní podniká útočné výpady, které však většinou končí na obraně Omsku. Bobkov zatím nemusel nyní zasahovat.
46:21'
Zajímavé nahození na brankáře Astany a ten si věděl rady a pohlídal si svůj prostor ve svém brankovišti.
46:01'
Karlsson zasahuje a ukrývá puk pod svou lapačku. Omsk by si nejraději vzal své dvou brankové vedení zpět. Jejich jediná větší chyba v defenzívě a hned z toho byla branka v jejich síti.
45:06'
Snižující branka nám bezesporu přinese nyní tlak ze strany domácích, kteří se poženou za vyrovnáním!
44:26'
Astana právě vstřelila branku!
Avangard nyní nezvládl své střídání a propadl ve středním pásmu. Astana se dostala do rychlé útočné akce, na jejímž konci byl ANDRÉ PETERSSON a ten dává důležitou kontaktní branku. Asistence: Nikita Michajlis a Jesse Blacker.
44:08'
Omsk nyní dobře zastavil postup soupeře ihned na modré čáře.
43:49'
Zničehonic přišlo nahození z levého úhlu. Bobkov s tím však počítal a utěsnil prostor u své pravé tyče!
43:10'
Až nyní se o první vážnější situaci postaral Avangard. Karlsson drží puk před sebou a nepouští hosty do trháku.
42:40'
Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu a zatím se ani jeden z týmů nedostal do nebezpečnějšího zakončení.
41:26'
S podobnou lehkou střelou si na druhé straně věděl rady i Karlsson.
41:10'
Bobkov si s přehledem pohlídal nahození od modré čáry a přerušuje poprvé ve třetí třetině hru.
40:01'
Astana má před svou plných dvacet minut hry, kdy může vyrovnat a potenciálně dovézt zápas do prodloužení.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku ve druhé třetině: 9:15!
Druhá třetina byla zcela odlišná. Astana hodně přidala a zlepšila svou střeleckou potenci z první třetiny. V ní vystřelili pouze třikrát na branku Omsku. Ve druhé části vyslali na Bobkova již devět střel a vytvářela si nebezpečné situace. Omsk a jejich defenzíva je však zatím nepřekonatelná a do třetí třetiny budou vstupovat s dvou brankovým náskokem.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:17'
Běží poslední minuta druhé třetiny a Omsku se v jejím závěru daří držet soupeře mimo dosah své branky. Bobkov si může aspoň částečně oddychnout.
38:46'
Již přes pět minut se hraje bez přerušení a závěr druhé třetiny je opět ve svižném tempu.
37:45'
Další střelecký pokus Avangardu,který Karlsson nedokázal podržet ve své výstroji. Nicméně k dorážce se nedostal žádný hostující hráč.
37:10'
Karlsson vyráží lehčí střelu k mantinelu. Omsk se drží na puku a vrací se ke své hře z první třetiny.
36:23'
Hostům se na krátkou chvíli podařilo zaměstnat soupeře za jeho brankou, který jen vyhazuje puk do středního pásma.
34:55'
Omsk je v plném počtu a přečkal i své další oslabení. Jejich defenzíva prochází těžkou zkouškou v rámci druhé třetiny.
34:41'
Tak ani tato pobídka na levý kruh pro vhazování nekončí brankou a hráč s největší pravděpodobností minul branku v době, kdy se Bobkov přesouval ve svém brankovišti!
33:56'
Astana v pásmu soupeře, které se však nedaří nyní pořádně vystřelit na branku. Omsku se daří pak vyhodit přes všechny čáry.
32:55'
Astana si vytvořila další menší tlak a nyní si vynutila faul. První vyloučení v této třetině je na světě a na trestné už sedí Cody Franson za sekání.
32:30'
Ten v krátké době čelil další pumelici, která končí mimo branku.
32:04'
Přihrávka před branku Astany neznamenala nebezpečí. Zato větší nebezpečí na druhé straně, ale střela z pravé strany míří do připraveného Bobkova.
31:15'
Semjon Košelev po delší době zaměstnal Karlssona, ale ten s jeho pokusem neměl sebevětší problémy.
30:31'
Ve druhé třetině zatím neevidujeme žádné vyloučení. Astana opět před brankou Bobkova, nicméně nyní se jí nepodařilo vyslat střelu na jeho branku.
29:32'
Blíží se nám polovina zápasu a Omsk zatím hájí své dvou brankové vedení. Jejich soupeř je však s přibývajícími minutami lepší a uvidíme, jestli se jim podaří překonat Bobkova ještě v této probíhající třetině.
28:42'
Astana kombinovala za brankou Bobkova. Nakonec se jim podařilo dostat do další střelecké pozice. Nicméně zakončení do klubka hráčů před brankou nepřineslo kýženou kontaktní branku.
27:54'
Viktor Stålberg rozehrává na svého hráče před brankou a Omsk se snaží opět uklidnit hru ve svém obranném pásmu. Ve druhé třetině se ocitají více pod tlakem, než v té první.
27:11'
Vybojovaný puk v rohu kluziště se dostal na osu hřiště a přišla střela z první. Ta však byla od hráče Barysu značně nepřesná!
26:17'
Snaha domácích se upřít nedá a ve druhé třetině jsou lepším týmem. Avšak zatím naráží na skálopevnou defenzívu Jestřábů.
25:49'
Nepřesná akce Omsku a Karlsson raději přikryl puk u své levé tyče svou lapačkou.
25:05'
Ihned po vhazování přišlo nahození na Karlssona a pro něj to byl jeden z těch lehčích zákroků.
24:16'
Velká šance Barysu! Hráč se dostal z tísně obránce a zakončoval sám před Bobkovem. Ten si věděl s jeho bekhendovým zakončením rady a následně dokázal reagovat i na dorážku soupeře!
23:28'
Na druhé straně dva střelecké pokusy domácích. Bobkov dokázal oba vyrazit před sebe. Defenzíva Omsku se pak postarala o zbytek a dostává puk od své branky.
22:40'
Náznak přečíslení tři na dva, hráč Omsku nic nevymýšlel a vystřelil z levé strany. Puk nakonec minul branku, ač se Karlsson natahoval se svou lapačkou.
21:36'
Dobrá přihrávka před Bobkova. Avšak hráč Astany nezpracoval puk! Astana začala začátek druhé třetiny hodně aktivně.
20:46'
Začali s pukem na svých čepelích, ale bylo z toho jen nahození do pásma a hosté následně vyhazují puk ze svého obranného pásma.
20:09'
Začala druhá třetina, ve které se domácí budou snažit dorovnat stav ve skóre. Podaří se jim to?
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku v první třetině: 3:15!
První třetina přinesla hodně svižnou hru, kdy se příliš často nepřerušovalo. Viděli jsme několik přesilových her, na jedné i druhé straně. Omsk začínal být postupem času lepším týmem a svou aktivitu korunoval dvěma zásahy. Jeden z nich přišel z přesilové hry!
20:00'
První třetina skončila.
18:30'
V závěru se Astana usadila v pásmu soupeře a pokouší se ještě o rychlou kontaktní branku.
17:50'
Avangard právě vstřelil branku!
Astana už téměř dostala puk do středního pásma, ale Michejev dokázal zastavit puk před modrou a rozjel další útočnou akci, předal puk na Šumakova a ten následně na najíždějícího ILJU MICHEJEVA a Omsk bravurně vykombinoval tohle přečíslení proti třem hráčům Astany před brankou. Asistence: Sergej Šumakov a Taylor Beck.
17:23'
Nyní běží přesilovka Omsku v její zkrácené podobě a kombinují před Karlssonem.
16:50'
Následoval rychlý útočný výpad Barysu, který nakonec přinesl střelu mimo branku. Zpoza branky byl ještě náznak přihrávky před branku na osu hřiště, ale nakonec byl puk sražen.
16:25'
Při hře čtyři na čtyři se Omsk zdržuje v pásmu Astany a snaží se o zakončení.
15:58'
Přesilovka domácích končí, protože André Petersson zbytečně podrazil svého soupeře v jeho obranném pásmu a oslabuje svůj celek.
15:19'
Vyhození ze strany Avangardu a Barys nezačíná ani tuhle přesilovku zrovna nejlépe.
14:57'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., nedovolené bránění).
14:39'
Astana bojovala o puk v rohu kluziště, ale následně o něj přišla a rychle se musela vracet, aby ubránila protiútok soupeře.
13:35'
Ale zatím hraje spíše jejich soupeř, který opět vyslal střelu na jejich brankáře, který si nyní věděl rady se střelou od modré čáry.
13:09'
Domácí tedy jsou tedy první, kteří musí dohánět gólové manko.
12:15'
Avangard právě vstřelil branku!
A první branka je na světě! Fisenko poslal puk za branku, kde si jej zpracoval KIRILL PETROV, ten následně dokázal vyjet s pukem až před branku Karlssona a zasunul puk do branky. Brankář Astany nyní podcenil tuhle situaci a snad ani nečekal, že se Petrov odhodlá k této akci zpoza branky. Asistence: Michail Fisenko.
11:15'
Po první komerční přestávce se pokračuje ve hře. Avangard je i nadále lepším týmem a pokouší se jako první o zlomení skóre.
09:58'
Hostující celek je nyní na koni a opět dokázal zaměstnat brankáře soupeře, který předvádí další jistý zákrok.
09:00'
Omsk nevyužil svou dlouhotrvající přesilovku, která v krátké době přinesla i hru proti třem hráčům Astany. Nyní se po delší době hraje opět v plném počtu. Vyloučení bychom již tedy měli, nyní by se hodily nějaké branky.
08:01'
Omsk vyhrál vhazování a po další kombinaci se dostal opět do zakončení. Nicméně zase šel střelecký pokus do připraveného brankáře Astany.
07:24'
Po přihrávce před branku přišlo pohotové zakončení, ale hráč Omsku zamířil přesně do hrudi Karlssona.
06:49'
Viktor Svedberg to přehnal se svým důrazem před svou brankou a za faul na Stalberga si půjde odsedět dvě minuty. Dostává 2+2 za zásah do oblasti hlavy a krku.
06:49'
Což se již ale nedá říci o tomto závaru, kdy Karlsoon měl plné ruce práce. Po něm zůstal na ledové ploše ležet Viktor Stålberg a nyní je ošetřován.
06:23'
Další nahození na brankáře Barysu a následuje další úspěšné vyhození domácích. Ti taktéž zvládají dobře své první oslabení.
05:55'
Avangard se ihned dostal před Karlssona, ale nakonec se obrana Astany osvobozuje.
05:23'
Vyloučení na straně domácích znamená, že se chvíli bude hrát ve čtyřech a zanedlouho započne první přesilovka pro Omsk.
05:19'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Jesse Blacker – 2 min., sekání).
05:17'
A ve vlastním oslabení musel zasahovat brankář Astany, když se do úniku dostal Ilja Michejev!
04:59'
Konečně se jim daří ohrozit Bobkova, který nakonec zvládá nepřehlednou situaci před jeho brankovištěm.
04:25'
Astaně se zatím první přesilovka nedaří a mají problém podržet puk v pásmu Omsku. Ten vyhazuje jeden kotouč za druhým.
03:35'
Až nyní dochází k prvnímu přerušení dnešního střetnutí a to z důvodu faulu Becka, který bude jako první vyloučeným hráčem. Provinil se hákováním.
02:57'
Přečíslení Astany po závaru před jejich brankou. Přihrávka prošla na druhou stranu a hráč domácích nedokázal trefit puk do poloodkryté branky!
02:37'
Začátek utkání je hodně svižný a hra se přelévá z jedné strany na druhou.
01:57'
Avšak i domácí se pokoušeli o ohrožení Bobkova, na kterého se nakonec puk nedostal a defenzíva Omsku vyhazuje puk.
00:57'
K prvnímu ohrožená branky se dostali hosté, Karlsson musel poprvé v dnešním střetnutí zastavit letící puk na jeho osobu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Svedberg, Makljukov, Dietz, Orechov, M. Semjonov, Blacker, Lipin – Valk, Bochenski, Frattin – A. Petersson, Cormier, Ševčenko – Michajlis, Akolzin, Boyd – Petuchov, Sagadejev, Asetov.

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Bondarev, Čudinov, Pokka, Jemelin, Franson, Pivcakin – Desharnais, Manukjan, Beck – Stålberg, Jaremčuk, K. Petrov – Fisenko, Stas, I. Michejev – Zernov, Širokov, K. Semjonov – Košelev, Šumakov.

Rozhodčí: Konstantin Olenin, Alexander Soin – Nikita Vilyugin, Gleb Lazarev.
Osmifinále KHL je za námi a nyní nás čekají sériové zápasy čtvrtfinále!

Přehled dvojic ve čtvrtfinále
Jekatěrinburg vs. Ufa
Barys Astana vs. Omsk
CSKA Moskva vs. Dynamo Moskva
Petrohrad vs. Jaroslavl

Barys Astana

Barys Astana sehrála osmifinále s Nižnij Novgorodem a šlo o nejdelší sérii v celém osmifinále, která nakonec dopadla 4:3 pro Astanu. Barys se i v této sérii může opřít o své domácí prostředí, neboť v předchozí sérii pokaždé slavil vítězství.
Zatím nejproduktivnějším hráčem v play off je B. Bochenski, který má na svém kontě devět kanadských bodů (3+6). Zdatně mu sekunduje Kanaďan M. Frattin (6+2) a také druhý Kanaďan C. Valk (1+5).

Avangard Omsk

Jestřábi z Omsku vcelku hladce prošli osmifinálem, když vyřadili Kazaň 4:0 na zápasy. Pro některé poměrně překvapivě hladký vývoj série pro Omsk. Omsk téměř v každém zápase přehrál svého soupeře a až ten čtvrtý byl vyrovnaný, který těsně vyhrál 3:2. S. Šumakov je zatím lídrem mužstva a doposud si připsal šest bodů (5+1). Stejný počet bodů má i T. Beck (1+5), který se pasoval do role asistenta. Avšak kádr Omsku je dobře poskládaný a hned další tři hráči již mají po pěti kanadských bodech a to je známka, že kádr Omsku je dobře vyvážený.
Favorit této série se tipuje těžko. Dá se očekávat hodně vyrovnaná série, která by měla nabídnout více než čtyři zápasy. Mírným favoritem na postup je Omsk, který ušetřil síly v předchozí sérii s Kazaní, kdežto Astana musela hrát všech sedm zápasů! Únava se možná podepíše na tomto prvním zápase a uvidíme, jestli Omsk připraví Astanu o domácí neporazitelnost v letošním play off! Omsk se ještě může opřít o jednu statistiku a to, že v letošní základní části se utkal s Astanou celkem čtyřikrát a vždy dokázal zvítězit. Nicméně třikrát to bylo až po základní hrací době.
Československá stopa v utkání
Za Astanu chytá brankář Dominik Hrachovina. Ten v play off dostal prostor v celém čtvrtém zápase v sérii a ve druhém zápase střídal Karlssona na začátku druhé třetiny. Jeho úspěšnost v dosavadním učinkování play off je 91,7%.

V týmu Omsk nefiguruje žádný zástupce!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.


Články odjinud