KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Magnitogorsk - 1. března 2020   12:00

Astana
Astana
13:37' Valk (Michajlis) • 28:53' Ohtamaa (Svedberg) • 57:48' Pakarinen (Videll) • 59:12' Dietz (Michajlis)
10 632 diváků

První utkání série mezi Barysem a Metallurgem je za námi. Domácí zaslouženě vyhráli, a to hned vysokým rozdílem 4:0. V úvodní třetině skóroval Curtis Valk, na jehož branku navázal ve 29. minutě tvrdou ranou Atte Ohtamaa. Závěrečnou periodu si už domácí v pohodě hlídali a v posledních třech minutách navíc ještě navýšili své dnešní vítězství. Do prázdné brány se trefil Iiro Pakarinen a 48 sekund před sirénou se z přesilové hry prosadil také kapitán Darren Dietz. Stav série je tak po dnešku 1:0 pro Barys. Druhé utkání je na programu v úterý.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne!

Andrej Nestrašil (Magnitogorsk) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 20:58
Tomáš Filippi (Magnitogorsk) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 20:18.
59:48'
Utkání se už jen dohrává v obranné třetině Metallurgu.
59:17'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Petuchov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., hrubost).
59:13'
Ihned po buly se ve středním pásmu strhla mela. Hosté v tuto chvíli neunášejí nepříznivé skóre.
59:12'
Barys právě vstřelil branku!
Barys rychle využívá přesilovku a přidává další branku. DARREN DIETZ si na modré čáře zpracoval přihrávku Michajlise a parádní střelou k zadní tyči dokázal překonat Košečkina. 4:0. Asistence: Nikita Michajlis.
59:00'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Nestrašil – 2 min., nedovolené bránění).
58:38'
Hosté to znovu zkoušejí v šesti. Případné vyrovnání by však bylo velkým zázrakem.
57:48'
Pro první utkání série je hotovo. Domácí vyhráli buly směrem dopředu a následnou výbornou práci odvedl Videll, jenž podržel puk na hokejce, najel si do pásma soupeře a před prázdnou bránou vybídl IIRA PAKARINENA, který vstřelil snadnou branku. 3:0. Asistence: Linus Videll.
57:39'
Hostující trenér Ilja Vorobjov si bere oddechový čas. Vhazovat se bude před Pasqualem.
57:32'
Roman Starčenko vyrazil do otevřenější obrany hostujícího týmu. Dostal se skoro až k bráně, ale jeho pobídka do předbrankového prostoru nebyla ideální.
56:55'
Na druhé straně dopředu mířil Nestrašil, ale o kotouč přišel.
56:13'
Také Barys má ofenzivní choutky k tomu, aby přidal třetí gól. Magnitogorsk se dostal pod tlak.
55:42'
Eric O'Dell chtěl před domácí svatyní tečovat. To se mu však nepovedlo a obrana Barysu znovu byla důsledná v obranné činnosti.
55:31'
Hosté se protlačili až před bránu, ale zakončit nedokázali. Pasquale raději přikryl puk pod svou lapačkou a přerušil hru.
55:02'
Velmi nebezpečně střílel z levého kruhu Andrej Nestrašil. Jeho střela mířila do vrchních pater brány, ale Pasquale opět vytrčil své rameno a dokonale zasáhl proti střele českého reprezentanta.
54:29'
Domácí šetří cenné vteřiny v útočném pásmu. První lajna Metallurgu se nemůže dostat dopředu.
Kozun musel opustit hrací plochu v doprovodu lékařů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:56'
Barys znovu dostal puk do střední třetiny. Nepříjemností pro Magnitogorsk je fakt, že Brandon Kozun zůstal ležet po jednom ze soubojů na ledě a navíc se drží za rameno.
53:22'
Maxim Matuškin si najel na střed. Jeho rána zápěstím ale taktéž skončila v moci domácího gólmana.
52:33'
Pasquale vyrazil levým betonem pokus Nikolaje Kuljomina z levé strany. O zbytek se postaral Metalnikov, jenž vyvezl touš z vlastní třetiny.
51:58'
Hosté už stáhli hru na tři lajny. Snaží se být aktivní, jenže Barys se velmi dobře brání.
51:06'
Před Pasqualem se snažil jeden z hráčů Metallurgu tečovat. Ránu Běreglazova ale nelízl. Domácí brankář tak raději přerušil hru. Čas k vyrovnání se Metallurgu pomalu krátí.
50:23'
Pakarinen vysoko napadal hostující beky. Ti se dostali do potíží, ale nakonec jim pomohl Košečkin.
49:56'
Domácí se už budou snažit hru co nejvíce kouskovat. Nyní se jim to povedlo. Birjukov dorazil pro puk rychle, a proto byl pískán icing.
49:31'
Puk opustil hrací plochu a skončil v ochranné síti. Po přerušení se bude vhazovat v obranné třetině Nur-Sultanu.
49:06'
Před malou chvíli bylo rušno před Košečkinem. Domácí tým ale třetí branku v tomto zápase vsítit nedokázal.
48:33'
Edward Pasquale musel být v pohotovosti. Stačil včas zakleknout proti střele Jakovleva od modré čáry.
48:03'
Vypadalo to, že se hosté dostanou do brejku, ale Kozun o kotouč přišel.
47:36'
Kuljomin si dobruslil pro puk za bránou soupeře. Následně se rychle vytočil a najel si do mezikruží. Hradbu těl před domácí bránou ale prostřelit nedokázal.
46:46'
Ohtamaa si nekomplikoval situaci a raději touš nahodil na zadní mantinel. Oba týmy mezitím střídají.
46:06'
Akolzin se protáhl jako nůž máslem obranou hostů. K zakončení se ale nedostal, jelikož byl v pásmu osamocen a spoluhráči se mu nenabídli.
45:30'
Nyní se dlouho hrálo u modré čáry blízko pásma Magnitogorsku. Domácí se chtěli dostat přes útočné pásmo, jenže je zastavil ofsajd.
44:52'
Metallurg v úvodu třetí části není příliš nebezpečný. Pasquale musel zasahovat jen ojediněle.
44:12'
Corban Knight se protáhl po levém křídle až před svatyni hostů. Puk však k zadní tyči zastrčit nedokázal.
43:27'
Svedbergovu střelu vytřepal Košečkin ze své lapačky a okamžitě touš posunul na Běreglazova.
43:06'
Úvodní minuty nabídly přerušení až nyní. Po zakázaném uvolnění Nur-Sultanu se hra přesune před Pasqualeho.
42:33'
Dustin Boyd ale teď operuje v útočném pásmu a je pořádně nebezpečný.
41:56'
Ani tentokrát se Magnitogorsku nepovedl postup vpřed. Vypadá to, že Barys se bude naprosto logicky spíše věnovat obranné činnosti.
41:08'
Michajlis vybízel do tandemu svého spoluhráče, kterým byl Valk. Druhý jmenovaný hráč ale nezamířil přesně.
40:23'
Úvodní buly vyhráli hosté, ale poctivou defenzívou domácích byli vyhnáni do vlastní třetiny. Viktor Antipin nedokázal přes všechny čáry přesně přihrát.
40:01'
Druhá třetina je za námi. Barys v ní dokázal navýšit své vedení a po čtyřiceti minutách má jednoznačně blíže k první výhře v sérii. Druhá perioda byla ještě lepší, než ta první. Oba týmy hrály v obrovském nasazení a je možná trochu překvapivé, že padla jen jedna branka. Zatím posledním mužem, který se zapsal do listiny střelců, je obránce Atte Ohtamaa.
Střely na bránu: 23 – 22.
40:00'
39:57'
39:46'
Mozjakin stál na levém kruhu a vyčkával na palebnou pozici. Jakmile dostal kotouč na hůl, tak jej promáchl.
39:20'
Před bránou Barysu došlo k několika tečím. Puk však ani tentokrát nezacílil směrem do brány.
38:44'
Domácí už vyhazují touš přes všechny čáry. Vypadá to, že stihnou dojet na střídačku.
38:12'
Sergej Mozjakin si musel střeleckou pozici připravit. Jeho dělovka ale nezamířila mezi tři tyče.
37:57'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Roman Starčenko – 2 min., podrážení).
37:24'
Potěchin se jako tank prodral po pravé straně až před bránu. Puk za beton domácího brankáře ale nezastrčil.
37:08'
Edward Pasquale zastavil střelu ihned po vyhraném vhazování Magnitogorsku.
36:57'
Eric O'Dell společně s Matuškinem několikrát ohrozil domácí svatyni. Čisté konto domácího gólmana ale také tentokrát vydrželo.
36:12'
Anton Sagadejev měl před sebou výhodnou pozici. Dostal se k odraženému kotouči přímo mezi kruhy. Jeden z bránících hráčů však jeho ránu zablokoval.
35:22'
Curtis Valk si najel na střed, odkud se snažil propálit Košečkina. Útočník Barysu udělal vše dobře, ale puk nedokázal procedit mezi bruslemi obránce Viktora Antipina.
34:57'
Pasquale zachytil puk za bránou a následně dokázal přesně rozehrát na hokejku svého spoluhráče.
34:30'
Nahození Jakovleva od modré čáry zachytil Edward Pasquale svou lapačkou. Čeká nás druhá komerční pauza v této třetině a po ní budeme pokračovat.
34:00'
Barys nyní v útočné třetině nedokázal nic vymyslet. Přesto se poměrně dlouho hraje bez přerušení.
33:14'
Jeden z hostujících hráčů si to mířil dopředu a už to vypadalo, že se dostane do brejku, ovšem nakonec byl čistým způsobem obrán o puk.
32:38'
Košečkin musel znovu zasahovat. Prověřil jej z levého křídla Blacker.
32:17'
Hra nabrala na rychlém tempu. Sledujeme opravdu velmi dobrý hokej z obou stran.
31:32'
Curtis Valk si počkal na žabičku z hole svého spoluhráče a ve velké rychlosti se snažil zamést puk pod beton Košečkina. Brankář Metallurgu se opět vyznamenal.
30:35'
Svedbergův pokus zápěstím zachytil Košečkin. Aréna v těchto chvílích bouří a naplno podporuje svůj tým.
30:12'
Hosté se snažili odpovědět, ale Kuljomin se do předbrankového prostoru natlačit nedokázal.
28:53'
Barys odskakuje do dvoubrankového vedení! Viktor Svedberg zachytil vyhození puku ve střední třetině a okamžitě si všiml na pravé straně volného spoluhráče. ATTE OHTAMAA si pohlídal, aby z toho nebyl ofsajd a těsně za modrou čárou propálil Košečkina. 2:0. Asistence: Viktor Svedberg.
28:21'
Brankář Košečkin bez větších potíží lapil nahození od modré čáry. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před bránou Metallurgu.
27:59'
Blacker dobruslil nahozený puk včas. Poté byl přimáčknut na mantinel svým soupeřem.
27:22'
Dronov si na útočné modré čáře nedokázal zpracovat zpětnou přihrávku z hole Filippiho.
26:46'
Gól z toho nakonec není! Skóre se nemění.
Pozor! Možná bude vyrovnáno. Edward Pasquale totiž nedokázal zachytit odraz kotouče od mantinelu. Puk se totiž odrazil od zad domácího brankáře a velice nebezpečně poskakoval v okolí brankové čáry. Je možné, že ji kotouč opravdu přešel. Teď jde jen o to, aby rozhodčí u videa našel průkazný záběr.
26:39'
Ihned po vyhraném buly se dostal ke střele z vrcholu kruhu Bogdan Potěchin. Útočník hostů ale zamířil pouze do hrudi domácího brankáře.
26:25'
Tomáš Filippi neměl podporu spoluhráčů, a proto musel pálit okamžitě po přejetí útočné modré čáry. Jeho pokus zápěstím ovšem Pasquale bez větších potíží vyrazil.
25:45'
Domácí mají v těchto chvílích více ze hry. Snaží se tlačit až do předbrankového prostoru.
24:49'
Atte Ohtamaa předvedl krásnou individuální akci po pravém křídle. Protáhl se od mantinelu až na střed, odkud mířil k přední tyči. Košečkin ale opět svůj celek dokázal podržet.
24:23'
Akolzin nabízel touš před bránu, kam si opět najížděl Ševčenko. Útočník domácích byl ale včas dostoupen beky hostů.
24:04'
Dmitrij Ševčenko chtěl pálit z otočky, jenže puk nakonec promáchl. Jednalo se o velmi dobrou střeleckou pozici.
23:41'
23:18'
Barys zatím v této přesilovce nedokázal vystřelit. Metallurg se bez úhony ubrání.
22:36'
Magnitogorsk se ale velice dobře brání. Andrej Nestrašil odvedl velmi dobrou práci ve svém obranném pásmu.
22:12'
Chvíli hrál Barys přesilovku 4 na 3, ale nyní už je z toho klasická početní výhoda.
21:41'
Eric O'Dell si neodpustil zbytečnou provokaci směrem k brankáři, a proto si zaslouženě odsedí dvě minuty na trestné lavici.
21:40'
Kozun připravil střeleckou pozici O'Dellovi, jenž střílel bez přípravy. Branku Barysu ale netrefil.
20:47'
Jegor Jakovlev na druhé straně vypálil bekhendem. Brankář Edward Pasquale ale dokázal vystrčit své rameno.
20:28'
Domácí si dokázali v útočné třetině dokonale vyměnit pozice. Videllův bekhend oslovil Knighta, jehož střela zápěstím skončila na rameni Vasilije Košečkina.
20:01'
Skončila nám první třetina. Viděli jsme jednu branku, kterou vstřelil ve 14. minutě Curtis Valk. Sledujeme vyrovnaný hokej, ve kterém jsou o chlup lepší domácí hokejisté, a proto se dá říct, že vedou zaslouženě. Druhá třetina odstartuje přibližně ve 13:00.
Střely na bránu: 11 – 9.
20:00'
19:53'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Atte Ohtamaa – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Maxim Matuškin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
19:22'
Poslední minuta první periody je v plném proudu. Hraje se ve střední třetině.
18:46'
Metalnikov nahodil puk zápěstím po bráně. Obránci hostů ale kotouč srazili do bezpečnějších pozic.
17:58'
Střela hostů z levého kruhu jen těsně minula šibenici domácí brány. Magnitogorsk se ještě na konci první periody pokusí zatlačit na svého soupeře.
17:30'
Metallurg drží puk ve vlastním pásmu a za malou chvíli se pokusí rozehrát.
17:06'
Svedbergova střela od modré čáry byla velmi nebezpečná. Košečkin vůbec nic neviděl a nakonec měl velké štěstí, že zadák Barysu netrefil prostor mezi tyčemi.
16:31'
Hosté se ještě snažili něco vymyslet, ale před bránou Barysu bylo velmi rušno. Edward Pasquale nakonec přikryl puk pod svou lapačkou.
16:26'
16:01'
Své útočné choutky prokázal také obránce Jesse Blacker. Ve vlastním oslabení přešel útočnou třetinu a následně zakončil. Vasilij Košečkin ale stačil zakročit.
15:16'
Za úvodní minutu početní výhody se hostující celek nestačil usadit před bránou soupeře. Barys mezitím v pohodě vystřídal.
14:36'
Domácí ale začali své oslabení dobře. Ihned se ubránili vyhozením kotouče přes všechny čáry.
14:26'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šestakov – 2 min., hákování).
14:08'
Barys je první brankou povzbuzen. Snaží se znovu tlačit až před bránu soupeře.
13:37'
První branku v letošním play off KHL střílí Barys! Využil přesilovou hru a dostává se do vedení. Přihrávku z rohu útočné třetiny zachytil CURTIS VALK, který na modré čáře vybídl Michajlise. Tvrdou ránu Michajlise vyrazil Koeščkin pravým betonem pouze k Valkovi, jenž dorazil kotouč do prázdné brány. 1:0. Asistence: Nikita Michajlis.
12:45'
Atte Ohtamaa dostal kotouč proti hokejce a okamžitě pálil bez přípravy. Jeho dělovka jen o pár centimetrů minula zadní tyč.
12:20'
Dietzovo nahození zlikvidoval Vasilij Košečkin levým betonem.
11:56'
Hosté si nepohlídali střídání a v jednu chvíli hráli v šesti. Trest za hráčskou lavici Magnitogorsku odpyká Brandon Kozun.
11:38'
Vyhození hostů doputovalo až na icing. Vhazování bude za pár chvil provedeno před zkušeným brankářem Košečkinem.
10:56'
Barys drží puk za svou bránou. Nyní sledujeme spíše taktickou podívanou.
10:05'
Hosté měli za sebou už poměrně dlouhé střídání. Nakonec museli vystřídat, a to znamenalo, že se Nur-Sultan dostal na kotouč.
09:32'
Archip Několenko si posunul puk před sebe. Viděl volný prostor, a proto se rozhodl vystřelit. Pasqualeho lapačka ale byla připravená.
08:52'
Magnitogorsk předvedl poměrně dobrou pasáž hry, ve které se tlačil před bránu. Barys se ubránil jen za cenu zakázaného uvolnění.
08:10'
Po dalším zákroku domácí brankář raději přerušil hru. Vhazovat se bude v útočné třetině Metallurgu.
07:45'
Andrej Nestrašil vypálil těsně za útočnou modrou čárou. Pasquale jeho ránu vyrazil do rohu kluziště.
06:56'
Domácí měli velkou šanci! Třetí formace Nur-Sultanu se dostala do závaru, který však brankou neskončil. Dmitrij Ševčenko měl před sebou úplně prázdnou klec, ale v naprosto ideální pozici promáchl. Košečkin měl štěstí, jelikož už byl překonán.
06:26'
Magnitogorsk se snažil hrát v útočné třetině s kotoučem, jenže obrana Barysu znovu nepovolila, aby hosté ohrozili bránu.
05:55'
Brandon Kozun nabral velkou rychlost, ale pronikl pouze do útočného pásma. Nic víc vymyslet nedokázal.
05:08'
Hosté nedostali v útočném pásmu ani milimetr volného prostoru. Domácí hokejisté zvládli své defenzivní úkoly na jedničku.
04:14'
Petuchov nahodil puk do útočné třetiny, ale rychleji u něj byli hosté. Úvod prvního zápasu série je velmi nervózní a zároveň také rozkouskovaný.
03:48'
Eric O'Dell šel poměrně tvrdě až do brány. Povalil brankáře Pasqualeho na led, ale vylučovat se nebude.
03:17'
Oba celky hrají v plném počtu. Pokračuje nám hra 5 proti 5.
03:06'
Blackerova přesná přihrávka přes celé pásmo oslovila Dietze, který se na pravé straně odhodlal ke střele zápěstím. Košečkin byl včas na ledě a dokázal pokus kapitána Barysu zastavit.
02:21'
Magnitogorsk se už usadil v útočném pásmu. Nyní kombinuje okolo mantinelu.
01:46'
Hosté měli problém s napadajícím útočníkem Barysu. Birjukov ale ve své obranné třetině nakonec vše dokázal vyřešit.
01:17'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Rožkov – 2 min., nesportovní chování).
01:17'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Curtis Valk – 2 min., sekání).
01:17'
První zákrok této série si musel připsat Vasilij Košečkin. Bez větších potíží zasáhl proti střele z pravého kruhu.
00:58'
Barys se vydal vpřed. První útok domácích ale zastavili hostující hokejisté.
00:10'
Sergej Mozjakin sebral kotouč ve středním pásmu a rychle s ním pelášil směrem dopředu. Před bránou přihrával bekhendem, ale Nestrašil si kotouč dojet nedokázal.
00:01'
Před zápasem ještě zazní hymny Ruska a Kazachstánu. Jak již to bývá tradicí před domácími zápasy Barysu.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Svedberg, Dietz (C), Makljukov, Blacker, Metalnikov, Orechov – Videll, Knight, Pakarinen – R. Starčenko (A), Valk, Michajlis – Ševčenko, Boyd (A), Akolzin – Petuchov, Sagadejev, Šestakov – Musorov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Nosov) – J. Birjukov (A), Antipin, Dronov, J. Jakovlev, Minulin, Běreglazov, Va. Antipin – A. Nestrašil, Filippi, Mozjakin (C) – Kozun, Matuškin, O'Dell – N. Kuljomin (A), Loktionov, Potěchin – Ljubimov, Několenko, Timkin – Rožkov.

Rozhodčí: Beljajev, Gašilov – Viljugin, Strelcov.
Barysu se v letošní sezoně až překvapivě hodně dařilo. V základní části získal tento tým z Kazachstánu 84 bodů, skončil druhý ve své konferenci a navíc byl společně s Jokeritem pátým nejlepším celkem v celé lize. Nur-Sultan si v pohodě zajistil play off, navíc v sérii s Magnitogorskem začne doma. Na konci ledna až do poloviny února si tento celek připsal šest výher v řadě. Suma sumárum, Barys z uplynulých deseti zápasů jen jednou nebodoval, takže lze čekat, že v osmifinálové sérii bude favoritem.

Magnitogorsk rozhodně čekal lepší základní část, než tu, kterou letos absolvoval. Český kouč Josef Jandač byl hned na začátku sezony nahrazen Iljou Vorobjovem, pod kterým to ale nezačalo šlapat o moc lépe. Metallurg se do play off dostal až v posledních zápasech a nakonec skončil sedmý s 65 body na kontě. Nyní už parta okolo kapitána Mozjakina musí zabrat, jestliže chce navázat na roky 2014 nebo 2016, ve kterých Magnitogorsk celou ligu vyhrál.

Tomáš Filippi (Magnitogorsk)
Přeji příjemné nedělní poledne při sledování textového přenosu z play off KHL! Vyřazovací část nám právě skončila a v rámci 1. zápasu osmifinálové série vstoupí do hry celky Barysu Nur-Sultan a Metallurgu Magnitogorsk. Utkání začíná ve 12:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.