KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Magnitogorsk - 3. března 2020   14:30

Astana
Astana
0:3
(0:0, 0:3, 0:0)
Stav série: (1:1)
Magnitogorsk
24:38' A. Nestrašil  (Pivcakin, Minulin) • 27:18' Mozjakin  (Pivcakin, Minulin) • 36:50' A. Nestrašil  (Mozjakin)
Astana
Beljavjev, Gašilov – Viljugin, Strelcov
Barys Arena, Nur-Sultan

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání:
Andrej Nestrašil (MET) 2+0, 4 střely, čas na ledě 15:47
Tomáš Filippi (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:51
Zápas je u konce, Nur-Sultan prohrál na domácím ledě s Magnitogorskem 0:3 a v sérii 1. kola play-off je vyrovnáno na 1:1 na zápasy. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, obě mužstva si vytvořila nějaké šance, ale brankáři byli bezchybní. Druhá třetina pak celý zápas rozhodla. Metallurg měl do ní výborný nástup a třikrát se prosadil. Dva góly včetně toho vítězného vstřelil český útočník Andrej Nestrašil, mezi jeho góly vtěsnal ten svůj kapitán mužstva Sergej Mozjakin. Ve třetí třetině si domácí už množství šancí nevytvořili a Magnitogorsk si své vedení zkušeně pohlídal.
59:46'
Oddechový čas pro hosty.
59:46'
Tak přeci jen se udála ještě jedna nebezpečná situace před brankou Metallurgu. Ve velké šanci byl Iiro Pakarinen, ale Vasilij Košečkin zasáhl lapačkou a definitivně si zasloužil své čisté konto.
59:28'
Ještě jedno nahození Magnitky do útočného pásma, o moc víc se toho už dnes nestane.
58:33'
Utkání se už teď v podstatě jen dohrává, je už jasné, že série se přesune do Magnitogorsku za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.
57:46'
Anton Sagadejev se dostal do střelecké pozice, ale nakonec z levé strany nezakončil, kotouč mu utekl.
56:44'
Andrej Loktionov se dostal po přihrávce Kuljomina za obranu Barysu a mohl definitivně rozhodnout. Ve velké šanci ho však vychytal Edward Pasquale.
55:19'
55:06'
Jegor Jakovlev se už chystal k dorážce z pravého kruhu, ale kotouč mu přeskočil přes hokejku.
54:35'
Barys se zatím brání dobře, ale Magnitogorsk zůstává usazený v útočném pásmu.
53:19'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pavel Akolzin.
53:05'
Z mezikruží vystřelil Jevgenij Timkin, jeho rána však pro Pasquala nebyla moc nebezpečná.
52:01'
Naopak na druhé straně musel zasahovat Edward Pasquale a se střelou Andreje Loktionova z dálky si bez problému poradil.
51:39'
Domácí se opět na krátkou chvíli dostali do útočného pásma, ale střeleckou pozici si nepřipravili.
49:12'
Ani Nikita Michajlis se ke střele z levého kruhu neprotlačil, hosté mu dokázali kotouč odebrat a poté ho nasměrovali ven ze svého pásma.
48:45'
Barys se stále do šancí dostává jen velmi zřídka, Metallurg se velmi dobře brání.
46:49'
Brandon Kozun posunul puk na O'Della, ale zpětné přihrávky se už nedočkal, takže přečíslení zůstalo bez zakončení.
45:53'
Košečkin rychle sklapl betony k sobě a vyrazil nebezpečnou střelu Pavla Akolzina z mezikruží.
45:16'
Dustin Boyd poslal kotouč před branku, ale tento prostor měla pokrytý obrana Magnitogorsku.
43:50'
Ve třetí třetině se zatím neurodilo nic zajímavého před oběma brankami. Hosté si váží svého náskoku a hlavně pečlivě střeží střední pásmo.
42:41'
Mozjakin posunul kotouč doleva na Jakovleva, tomu se však zakončit nepovedlo a už zase musí spěchat zpět do obrany.
41:08'
Domácím se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 16:20.
Druhá třetina je za námi a Nur-Sultan prohrává s Magnitogorskem na domácím ledě 0:3. Druhá třetina se domácím vůbec nepovedla. Sami brankáře Metallurgu Košečkina téměř neohrozili a naopak byli pod velkým tlakem, a to i díky vyloučením. Skóre otevřel ve 25. minutě český útočník Andrej Nestrašil o tři minuty později na něj navázal Sergej Mozjakin. Oba tito hráči byli zapojeni i do třetího gólu Magnitky, to když ve dvojnásobné přesilovce, kdy Mozjakin nabil Andreji Nestrašilovi na jeho druhý gól zápasu.
40:00'
39:38'
Po dlouhé době musel hostující brankář Vasilij Košečkin zasahovat. I když nahození od modré čáry nemohl moc vidět, poradil si.
38:13'
37:53'
Barys dokázal puk získat a následně vyhodit.
37:30'
Pokračuje klasická přesilovka Metallurgu, ten už je znovu usazen v útočném pásmu.
36:50'
Metallurg právě vstřelil branku!
To co se domácím nepovedlo hosté zvládli! Využívají krátkou přesilovku pět na tři a ujímají se vedení 3:0! ANDREJ NESTRAŠIL nejprve naznačil střelu z levého kruhu, pak puk poslal Mozjakinovi, najel si mezi kruhy, dostal zpětnou přihrávku a přesnou střelou k tyči překonal Pasquala. Asistence: Sergej Mozjakin.
36:13'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Petuchov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
35:38'
Domácí dokázali vyhodit puk a zatím nepouštějí Magnitogorsk do svého pásma.
35:20'
Z levé strany pálil nebezpečně Bogdan Potěchin a pak ještě dorážel Andrej Loktionov. Edward Pasquale to ale všechno zvládl a ukryl kotouč do lapačky.
35:05'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šestakov – 2 min., hákování).
34:29'
Magnitka si vytvořila zajímavý tlak před brankou Barysu. Nebezpečná byla zejména dorážka Dorofejeva, ale i s tou si Pasquale poradil.
33:13'
Hosté i dál zůstávají v útočném pásmu, naopak Nur-Sultan je v posledních minutách v útoku naprosto nulový.
32:48'
Jegor Jakovlev se dostal do zakončení, ale jeho rána Pasquala nepřekvapila.
31:46'
Z levé strany vypálil tak trochu na slepo Pavel Dorofejev. Pasquale puk škrtl lapačkou a vyrazil.
31:01'
Došlo k nepříjemné srážce hned po vhazování a Dmitrij Ševčenko byl poté hodně otřesený. Na střídačku však dojel po svých a měl by být v pořádku.
30:45'
Magnitce znovu stačilo, že pouze nahodila kotouč do útočného pásma, dopředu se teď nijak nežene.
29:29'
Hosté vyhodili puk tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění a mohou vystřídat.
28:45'
Vasilij Košečkin vyjel za svou branku, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Metallurg je teď rozhodně na koni.
27:18'
Magnitogorsk zvyšuje na 2:0 a prosazuje se kapitán a největší hvězda mužstva SERGEJ MOZJAKIN! Znovu to nebylo po žádné vypracované akci, stačila tvrdá a dobře mířená rána z pravé strany. Asistence: Nikita Pivcakin, Arťom Minulin.
26:31'
Z pravé strany rychle vypálil Iiro Pakarinen, ale jeho pokus nebyl přesný, Košečkin zasahovat nemusel.
25:22'
Barysu se povedlo vyhodit kotouč a hráči stihnou vystřídat.
24:38'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Nikita Michajlis.
24:38'
Konečně tu máme verdikt a gól Metallurgu platí, ten tak vede 1:0!
Rozhodčím to trvá už pravdu hodně dlouho. Závěr zatím žádný...
24:38'
Vypadalo to hodně těsně, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.
24:38'
Rozhodčí si ale ještě jeli prohlédnout záznam situace. Řeší se možný ofsajd Nestrašilova přechodu do pásma.
24:38'
Magnitogorsk střílí svou první branku v letošním play-off a postaral se o ni český útočník ANDREJ NESTRAŠIL! Byla to vlastně docela jednoduchá situace. Nestrašil projel za modrou čáru a z levé strany se opřel do puku, který se poté zastavil až v bráně. Asistence: Nikita Pivcakin, Arťom Minulin.
23:22'
Jegor Jakovlev z levé strany poslal střílené nahození před branku, Pasquale kotouč vyrazil hokejkou.
22:29'
Z levé strany vypálil Anton Sagadejev, ale trefil pouze boční síť Košečkinovy branky.
21:11'
21:07'
Košečkin předvedl jistý zákrok proti střele Iira Pakarinena z mezikruží a oslabení Magnitogorsku se už blíží ke konci.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 15:22.
První třetina skončila, Nur-Sultan zatím hraje před domácím publikem ve druhém zápase série 1. kola play-off s Magnitogorskem bez branek. Vstup do utkání měl lepší Metallurg, na kterém bylo vidět, že chce napravit pokažený dojem z prvního utkání série, který prohrál 0:4. Postupně se však hra vyrovnávala a ve druhé polovině třetiny měl Barys několik velkých šancí, které ale dokázal i s trochou štěstí Košečkin zlikvidovat. V závěru třetiny hráli domácí krátkou přesilovku pět na tři, kterou ale nevyužili a i druhou třetinu začnou v přesilovce.
20:00'
19:50'
Metallurku se povedlo vyhodit kotouč.
19:37'
Hosté jsou ve čtyřech.
19:25'
Barys má dvojnásobnou přesilovku, Košečkin už musel předvést jeden těžká zákrok.
19:11'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tomáš Filippi – 2 min., hákování).
19:07'
Linus Videll se hned dostal do obrovské šance. Už to vypadalo, že Kočečkin jeho bekhendový pokud chytil, ale puk mu propadl a měl štěstí, že mu pomohli obránci dostat puk do bezpečí.
19:00'
18:40'
Metallurg zatím celou dobu při hře čtyři na čtyři drží kotouč, převážně však ve středním pásmu.
17:37'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Viktor Antipin – 2 min., podrážení).
17:37'
Barys se zatím brání výborně a do šance se dokonce dostal Jegor Petuchov a byl přitom faulovaný. Pokračovat se bude čtyři na čtyři.
17:00'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Pavel Akolzin – 2 min., podrážení).
16:18'
Před branku se šikovně dostal Eric O'Dell a zakončoval bekhendem, branku Nur-Sultanu ale netrefil.
15:32'
Zakázané uvolnění Barysu vrací hru před Pasquala.
14:50'
Barys se usadil v útočném pásmu, zatím se ale pohybuje pouze okolo mantinelů.
13:34'
Z pravého kruhu z rychlé jízdy vypálil Brandon Kozun, ale s jeho ranou neměl Edward Pasquale větší problémy.
12:14'
Mozjakin objel branku a bekhendem posunul puk do brankoviště. Pasquale nakonec zasahovat nemusel.
12:11'
Píská se zakázané uvolnění Metallurgu a vhazovat se bude před Košečkinem.
11:32'
Na Pasquala směřoval nepříjemný skákavý kotouč po nahození Běreglazova, tak ho raději brankář Barysu chytil do lapačky.
10:13'
Další šance Barysu. Z levé strany nahodil puk před branku Corban Knight, ale zakončit se nikomu nepovedl a puk se jen vznesl do vzduchu, než ho hosté odpálili.
09:13'
Hosté udělali ve vlastním pásmu chybu v rozehrávce a k puku se dostal Roman Starčenko. Z pravé strany ale Košečkina nepřekonal, ten si prostor u své levé tyče pohlídal.
08:16'
Další šanci domácích, kteří o sobě konečně dávají vědět. Z levého kruhu pálil Nikita Michajlis a Košečkin měl znovu co dělat.
07:22'
Obrovskou šanci měli z ničeho nic domácí. Z pravé strany pálil Dmitrij Ševčenko a pak hlavně nebezpečně dorážel Jegor Petuchov, ale Vasilij Košečkin předvedl výborný zákrok.
06:57'
Hosté znovu nahodili kotouč do útočného pásma, ale tentokrát ho tam poté nedokázali vybojovat.
05:48'
FIlipi se dostal do dobré šance, ale z blízka nedokázal tváří v tvář Pasquala překonat.
04:58'
Roman Ljubimov přihrával z levé stany před branku, ale tam nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
03:20'
Tomáš Filippi se rychle otočil a vypálil od pravého mantinelu. Pasquala ale nepřekonal.
02:27'
V úvodu zápasu je jednoznačně aktivnější Metalurg, ale Barys se zatím brání poměrně bez problému.
01:23'
Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Nur-Sultanu.
00:30'
Oba týmy zahájili zápas velmi krátkým střídáním a už jsou na ledě druhé formace.
00:01'
Vše už se schyluje k zahájení druhého zápasu série, ještě předtím však zazní hymny Ruské federace a Kazachstánu.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Svedberg, Dietz (C), Makljukov, Metalnikov, Blacker, Orechov – Knight, Videll, Pakarinen – Michajlis, Valk, R. Starčenko (A) – Akolzin, Boyd (A), Ševčenko – Petuchov, Šestakov, Musorov – Sagadejev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Nosov) – Antipin, Běreglazov, Dronov, J. Jakovlev, Minulin, Pivcakin, Va. Antipin – Mozjakin (C), N. Kuljomin (A), Loktionov – Filippi, Potěchin (A), Korobkin – Kozun, O'Dell, A. Nestrašil – Několenko, Ljubimov, Timkin – Dorofejev.

Rozhodčí: Beljavjev, Gašilov – Viljugin, Strelcov.
Češi a Slováci na soupiskách

Andrej Nestrašil (MET) 49 zápasů, 24 bodů (13+11)
Tomáš Filippi (MET) 24 zápasů, 12 bodů (5+7)
Stav série 1:0

Barys Nur-Sultan – Metallurg Magnitogorsk 4:0
Úvodní utkání série se stalo jednoznačnou záležitostí ve prospěch favorita. Barys ani jednou neinkasoval a sám se dostal do vedení ve 14. minutě, kdy se prosadil v přesilovce Valk. Ve druhé třetině zvýšil Ohtama a na konci zápasu přidali branky ještě Pekarinen (do prázdné branky) a Dietz (v přesilovce).
Metallurg Magnitogorsk

Magnitogorsk si aktuálně prochází poměrně složitým obdobím. Jeho tým už potřeboval přestavbu, takže v této sezoně mužstvo nemá takové ambice, jaké od něj byly v minulosti zvykem. Horší výsledky odnesl v průběhu sezony český trenér Josef Jandač, který byl z klubu vyhozen. Nakonec Magnitogorsk obsadil s 65 body sedmé místo ve Východní konferenci a čtvrté místo v Charlamovově divizi. Závěr základní části se mu nepovedl, poslední tři utkání prohrál. Nejproduktivnějším hráčem Metallurgu v základní části byl Sergej Mozjakin s 41 body (15+26) a byl i nejlepším střelcem týmu.
Barys Nur-Sultan

Nur-Sultan je jediným kazašským týmem v KHL a svou zemi reprezentuje více než dobře. Tento bohatý klub zažil výbornou základní část, kterou zakončil s 84 body a druhým místem ve Východní konferenci a prvním místem v Černyševově divizi. V sérii s Magnitogorskem je sice Nur-Sultan favoritem, ale tak velký klub, jaký Magnitogorsk je, by se neměl podceňovat. Nejproduktivnějším hráčem Barysu v základní části byl Corban Knight s 40 body (20+20), který byl zároveň i nejlepším střelcem týmu.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu druhého utkání série 1. kola play-off KHL mezi týmy Barys Nur-Sultan a Metallurg Magnitogorsk. Zápas se odehraje v Barys Areně v Nur-Sultanu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.