KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Magnitogorsk - 9. března 2020   12:00

Astana
Astana
03:08' Sagadejev (Petuchov) • 05:47' Dietz (Sagadejev, Gurkov) • 14:24' Sagadejev (Petuchov) • 25:31' Akolzin (Šestakov, Boyd) • 59:39' Akolzin (Videll)
5:2
(3:1, 1:1, 1:0)
Stav série: (4:1)
Magnitogorsk
05:16' N. Kuljomin  (Loktionov) • 28:01' Minulin  (Mozjakin, Pivcakin)
Astana
Kulakov, Gofman – Černyšev, Viljugin.
Barys Arena, Nur-Sultan
10 910 diváků

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám hezký zbytek dne. Na počtenou!
Je konec, Barys počtvrté poráží Metallurg a postupuje do čtvrtfinále! V průběhu prvních dvou třetin dnes svého soupeře přehrál a dostal se do dvoubrankového náskoku, který si zodpovědným defenzivním výkonem ve třetím dějství pohlídal až do závěrečné sirény. Magnitogorská sezóna je u konce, jejich soupeř se jméno čtvrtfinálového protivníka dozví až za pár dní.
Barys právě vstřelil branku!
Barys Arena je na nohou, domácí zásahem prázdné branky definitivně stvrzují svůj postup do dalšího kola play-off! Videll pronesl kotouč za modrou čáru a náhral jej PAVLU AKOLZINOVI, který definitivně udělal tečku za nepříliš povedenou sezónou Magnitogorsku – 5:2! Asistence: Linus Videll.
59:25'
Oddechový čas pro hosty. Třicet pět sekund do konce.
58:55'
Magnitka se usadila před Pasqualem a kombinuje, soupeři ho nechtějí pouštět do zakončení.
58:26'
Hostům se nedaří soupeře dostat pod tlak, Barys náročný závěr pátého utkání zvládá na jedničku.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:40'
Domácí se znovu osvobodili, tentokrát kotouč zamířil do rohu kluziště. Velmi daleko od prázdné klece.
57:14'
Vyhozený puk jen těsně minul prázdnou klec, mohlo být definitivně rozhodnuto!
56:53'
Kombinace hostů zatím ve střelu nevyústila, Metallurg má svého soupeře v kleštích.
56:26'
Košečkin je na střídačce, Metallurg v šesti!
56:26'
Halou se line tichý pískot, sudí po krátké poradě vylučují Pavla Akolzina (AST) za vyhození puku nad mantinel.
55:52'
Šestakov dojel vyhozený kotouč a drží jej za klecí hostů, čímž odkrajuje cenné vteřiny ze závěru třetí části.
55:17'
Metallurgu se krátí čas na vyrovnání, svěřenci Ilji Vorobjeva se musí prosadit co nejdříve.
54:56'
Domácí se po dlouhé době vypravili do útoku, Metalnikov kotouč nahodil za Košečkinovu svatyni.
54:28'
Mozjakin se chtěl obtočit kolem klece a uklidit puk k tyči, kvůli dotěrnému protihráči to ale nezvládl.
53:58'
Hraje se hlavně před Pasqualeho klecí, hosté ale na branku stále neposlali nebezpečnější ránu. Defenzíva Nur-Sultanu je nesmlouvavá a výborně brání.
53:16'
Na kotouči jsou v posledních minutách výhradně hosté, Barys se už soustředí jen na bránění náskoku.
Dnešní utkání sleduje 10 910 diváků (94% kapacity).
52:25'
Korobkin omylem naservíroval puk na hůl protihráče, kterého ale rychle odzbrojil jiný borec Metallurgu.
51:46'
Vyhozený kotouč zastavil Antipin, který jej následně poslal na zakázané uvolnění. Buly před Košečkinem.
51:12'
Metallurg to zkusí znovu, uvidíme, jestli se mu tentokrát už povede výpravu do útoku přetavit v kontaktní gól.
50:41'
Kuljomin projel na kruh a chtěl poslat puk k modré čáře, nabídku ale zachytil protihráč.
49:49'
Domácí kombinují v útočném pásmu, Košečkin v poslední minutě nečelil ani jedné střele.
49:30'
Průběh hry zastavuje postavení mimo hru Barysu, Šestakov přejel modrou čáru příliš brzy.
48:45'
Nahrávku zpoza klece před branku zachytil protihráč, Metallurg vyváží kotouč ven z vlastní třetiny.
47:49'
Na Mozjakina se ve středním pásmu pověsil dotěrný Gurkov, forček domácích drží hosty na uzdě.
47:06'
Pivcakin vypálil z hranice útočného pásma, kotouč zmizel kdesi v hloučku hráčů před domácí klecí.
46:30'
Jakovlevova nepřesná přihrávka na modrou čáru projela do středního pásma, Metallurg se musí stáhnout.
45:55'
Barys teď pořádně potrápil hostující obranu, domácí se po ospalém vstupu do třetiny dostávají do varu.
45:18'
Šalapov nasměroval pryž přesně na hůl volného Pakarinena, jehož teč z kruhu jen těsně minula klec.
44:53'
Petuchov byl za brankovištěm rychle zbaven kotouče, nyní se u něj bojuje v rohu za Košečkinem.
44:13'
Závěrečná dvacetiminutovka se nese v režii Metallurgu, který svého soupeře takřka nepouští k puku.
43:45'
Český útočník se na druhý pokus dostal až před brankoviště, na Pasqualeho ale nevyzrál.
43:20'
Dronov vyslal krátkou přihrávkou do útoku Nestrašila, kterého protihráči ale zastavili už ve středním pásmu.
42:53'
A další. Vhazování po pravé ruce maskovaného strážce hostující svatyně se bude po pár sekundách opakovat.
42:19'
Antipin chtěl rozehrát kotouč do útočného pásma, nabídku ale nikdo nezachytil. Icing.
41:49'
Třetí část se zatím nese v klidném tempu, Pivcakin vyráží s kotoučem na holi zpoza vlastní klece.
40:58'
Dronovovu střelu z první zblokoval Metalnikov, od jehož stehna se puk odrazil za domácí brankoviště.
40:21'
Druhou třetinu zahajujeme u svatyně Vasilije Košečkina, Barys se snaží v útoku něco hned zkraje vymyslet.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 13:42.
Kvalitně hrající Nur-Sultan, jenž dnes krutě trestá sebemenší zaváhání soupeřovy defenzívy, dělí od postupu do čtvrtfinále už jen jedna jediná třetina. Po čtyřiceti minutách vede nad Metallurgem 4:2 a ač se nejedná o úplně vysoký náskok, hosté to vzhledem k předvedené hře budou mít pořádně těžké, pokud chtějí ještě sérii prodloužit. Čeká je pořádný kus práce.
39:51'
Barys chtěl naposledy vyrazit do útočného pásma, obrana soupeře jeho akci zastavila už před modrou.
39:15'
Petuchova dva protihráči připíchli na mantinel a nechtějí ho od něj pustit, v rohu se nyní bojuje o kotouč.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:30'
Okamžitě po vyhraném vhazování se před brankoviště protáhl Kuljomin, Pasquale zasáhl včas.
38:17'
Závěr třetí části příliš atraktivní podívanou nenabízí, domácí nyní znovu poslali puk za icing.
37:58'
Zakázané uvolnění Nur-Sultanu minimálně na pár sekund vrátí hru zpět před jeho brankoviště.
37:48'
Brankové ticho chtěl prolomit O'Dell střelou z kruhu, jenže pryž poslal přímo do Pasqualeho hrudníku.
37:14'
Kotouč po ráně Metalnikova z prostoru pro vhazování skončil mimo hrací plochu, buly proběhne po pravé ruce zkušeného gólmana Magnitogorsku.
36:41'
Metallurg zpevnil svou defenzívu a nepouští soupeře do střel, Košečkin už chvilku nemusel zasahovat.
35:59'
Timkin zavezl kotouč do útočného pásma a nabil připravenému spoluhráči na modrou, Pasquale si následně na své konto připsal další zákrok.
35:28'
Gurkov chtěl vyhodit kotouč za Košečkina, už těsně za modrou ho ale zachytil jeden z protihráčů.
34:50'
Rychlý protiútok Barysu byl nebezpečný, Vasilij Košečkin ale nakonec celou situaci zvládl.
34:24'
Jakovlev zachytil puk na kruhu a rozhodl se vystřelit, projektil se od protihráče odrazil do ochranné sítě.
33:42'
Sledujeme vyrovnanou podívanou, které chybí větší šance. Kvalitnější střela už nějakou dobu nebyla.
33:09'
Nyní už pokračujeme. Metallurg vyhrál buly před vlastní klecí a rychle se protáhl do útočného pásma, jeho výpad se ale nakonec obešel bez střely na klec.
32:54'
V Nur-Sultanu se stále nehraje, rozhodčí řeší nějaký problém s obsluhou boxu časoměřičů.
32:54'
Přesně sedm minut a šest sekund před koncem druhé třetiny přichází na řadu další komerční přestávka.
32:25'
Košečkin riskantně vyjel za vlastní branku a rozehrál puk podél mantinelu, u kruhu si jej na hůl vzal spoluhráč.
31:52'
Akolzin za brankou odzbrojil Dronova, na domácího útočníka se ale okamžitě pověsil další protihráč.
31:26'
Utkání se přelilo do své druhé poloviny, domácí nyní kombinují před Košečkinem a snaží se si přihrávkami vypracovat nějakou kvalitnější střeleckou šanci.
30:57'
Ani jeden celek teď nenechává svému soupeři nic zadarmo, obrany obou výběrů pracují na sto procent.
30:29'
Dlouhá přihrávka domácímu celku nevyšla, ke kotouči se ve středním pásmu vrací Magnitogorsk.
29:46'
Pakarinen se při protiútoku dostal až před hostující brankoviště, se zakončením ale otálel moc dlouho.
28:52'
Hra se po Minulinově zásahu přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, častěji jsou na puku hosté.
28:01'
Metallurg právě vstřelil branku!
Nevyužitá přesilovka svěřence Ilji Vorobjeva moc dlouho mrzet nemusela, jen krátce po jejím vypršení se totiž přeci jen prosazují! Mozjakin nahrál na pravý kruh ARŤOMU MINULINOVI, na jehož zakončení z první Pasquale nedosáhl – 4:2! Asistence: Sergej Mozjakin, Nikita Pivcakin.
27:45'
Ani Potěchin za Pasqualeho nevyzrál, přesilovka Magnitky se pomalu ale jistě chýlí ke konci.
26:58'
Barys vyhazuje kotouč za modrou čáru, hosté se pro něj budou muset vrátit až za své vlastní brankoviště.
26:27'
Pasquale zatím v oslabení čelil dvěma střelám, s oběma si hravě poradil a následně hru na chvíli přerušil.
25:48'
Metallurg má šanci rychle snížit, za vysokou hůl na dvě minuty opouští kluziště Leonid Metalnikov (AST).
25:31'
A už je to o tři branky, tohle si hostující obrana za rámeček rozhodně nedá! Šestakovova střela z velké vzdálenosti propadla Košečkinovy skrz výstroj a k volnému kotouči se dostal nikým nehlídaný PAVEL AKOLZIN, který jej pohřbil za bezmocného gólmana – 4:1! Asistence: Arkadij Šestakov, Dustin Boyd.
25:04'
Střela z pravé strany se neujala, Košečkin kotouč vytěsnil betonem a poslal jej za brankoviště.
24:14'
Dronov vyrazil zpoza vlastní klece a předal puk Timkinovi, který následně prorazil přes střední pásmo.
23:40'
Pasquale zastavil vyhozený kotouč za svou svatyní a přenechal jej spoluhráči, Barys stále kontroluje hru.
23:02'
Přečíslení tří na dva domácím nevyšlo dle plánu, zakončení z kruhu Košečkinovu svatyni úplně minulo.
22:27'
Kuljomin proklouzl skrz domácí obranu a zakončil, připravený Pasquale chytá!
22:03'
Hosté už jsou chvilku v plném počtu, hra se však stále pořádně nepohnula z jejich pásma.
21:18'
Prudká rána Ohtamy zmizela ve výstroji připraveného veterána v magnitogorském brankovišti.
20:55'
Lehká střela z mezikruží se od Košečkinova betonu odrazila zpět na hůl jednoho z domácích borců.
20:35'
Darren Dietz operuje s kotoučem v prostoru mezi kruhem a modrou, Barys v útoku zatím jen kombinuje.
20:04'
Oslabený Metallurg vyhrál úvodní buly prostřední části a bez váhání poslal puk za Pasqualeho.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 12:53.
Oproti předchozím střetnutím této série dnes v Nur-Sultanu sledujeme hotové brankové hody. Barys po první třetině vede nad liškami z Magnitogorsku 3:1 a od postupu do čtvrtfinále ho tak dělí jen čtyřicet minut. Hosté se místy chytali a snažili se se svým soupeřem držet krok, na rozdíl od domácích se jim ale za celou třetinu podařilo Pasqualeho svatyni vážněji ohrozit jen jednou. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.

19:53'
Barys kombinuje před hostující svatyní, do zakončení se ale i přes krátící se čas kupodivu vůbec nehrne.
19:38'
Hosté zbytek třetiny odehrají ve čtyřech, Roman Ljubimov (MET) je vyloučen za vysokou hůl.
19:09'
Dronov drží kotouč za svým brankovištěm a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Magnitky.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:42'
Z podobné pozice to nyní zkusil Michajlis a tentokrát už musel Košečkin zasahovat. Ránu zneškodnil betonem.
17:57'
Svedbergovu střelu z kruhu obětavě zblokoval jeden z protihráčů, puk se odrazil za brankoviště.
17:31'
Loktionov už je nějakou dobu zpět ve hře, po konci oslabení se bojuje hlavně ve středním pásmu.
16:47'
Nepříjemné zakončení z hranice brankoviště si Košečkin pohlídal, tohle oslabení Magnitka přežije.
16:20'
Hosté už potřetí za posledních několik desítek sekund vyhnali svého soupeře zpět do středního pásma.
15:56'
Magnitogorsk oslabení zvládá na jedničku, Barysu se nedaří se na delší dobu usadit před Košečkinem.
15:28'
Nepřesná přihrávka nyní připravila domácí o útočné pásmo, Nur-Sultan se musí stáhnout za modrou.
15:07'
Další komplikace pro Magnitku, Anton Loktionov (MET) dostává trest za porušení postupu vhazování.
14:24'
Domácí si jdou za postupem, ANTON SAGADEJEV přetavil rychlý protiútok Barysu v další gól a posílá ho do dvoubrankového náskoku! Petuchov mu naservíroval kotouč před brankoviště, odkud měl jednoduchou práci a přesným zakončením si zadělal na hattrick! Asistence: Jegor Petuchov.
14:05'
Častěji jsou na kotouči stále hostující hokejisté, kterým se ale nedaří najít skulinu v domácí obraně.
13:12'
Magnitogorské tažení za střední pásmo ukončil čárový, který Vorobjevovy svěřence nachytal v ofsajdu.
12:40'
Sledujeme agresivní bitvu o kotouč za hostující svatyní, do které je zapojeno hned několik hráčů.
12:10'
Metalnikov rozehrál kotouč zpoza vlastní klece dopředu, Nur-Sultan znovu operuje před Košečkinem.
11:57'
Domácí se pokoušeli kotouč za Košečkina doslova procpat, veterán se ale tentokrát nenechal nachytat.
11:34'
Barys se znovu protlačil do útočného pásma, obrana Magnitogorsku se s ním snaží držet krok.
10:25'
Jeden z hostů nahodil puk za Pasqualeho, kam se pro něj vydal Nestrašil. Protihráč se tam ale dostal dříve.
09:59'
Pasquale si po delší době připisuje na své konto úspěšný zákrok, s ranou z mezikruží si hravě poradil.
09:33'
Ljubimov operuje s kotoučem u mantinelu, domácí hráči ho nechtějí pustit před brankoviště.
08:57'
Korobkina chtěl za brankou odzbrojit Šalapov, domácí útočník ale včas puk předal svému spoluhráči.
08:27'
Po souboji ve středním pásmu skončil na ledě jeden z hostů, který se ale rychle oklepal a pokračuje ve hře.
07:57'
Nestrašil chtěl zkusit štěstí z vysokého úhlu, nepřesná střela jen proletěla kolem Pasqualeho branky.
06:55'
Po brankové smršti jsou aktivnějším celkem na ledě hosté, Barys si pečlivě hlídá modrou čáru.
05:47'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Kazaši se po pouhých několika sekundách znovu ujímají vedení! Košečkin nezareagoval na zakončení DARRENA DIETZE z pravého kruhu, které mířilo přesně do bližšího horního rohu – 2:1! Asistence: Anton Sagadejev, Dmitrij Gurkov.
05:16'
Prosby fanoušků byly vyslyšeny, ovšem jen částečně – gól padl, ale tentokrát do domácí svatyně! Loktionovu bekhendovou střelu Pasquale vyrazil před sebe, a to přímo na hůl nikým nehlídaného NIKOLAJE KULJOMINA. Ten se nemýlil – 1:1! Asistence: Anton Loktionov.
04:57'
Barys se poprvé od Sagadejevovy branky protlačil do útoku, ochozy si přejí další gól do Košečkinovy klece.
04:28'
Puk po nepovedené střele z mezikruží doklouzal až před kanadského gólmana, který jej přikryl rukavicí.
04:10'
Magnitka se snaží na inkasovanou branku rychle odpovědět, Pasquale má ale díky skvělé práci obrany stále relativně málo opravdové práce.
03:08'
Tak to bylo hodně rychlé, domácí na začátku čtvrté minuty první části využívají zaváhání hostující obrany a jdou do vedení! Těsně před brankovištěm se kotouče zmocnil ANTON SAGADEJEV, jenž následně bez váhání zakončil přesně do magnitogorské branky. Košečkin byl bez šance – 1:0! Asistence: Jegor Petuchov.
02:57'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ani jeden celek nemá výraznější převahu.
02:20'
Vepředu je nyní zase Magnitogorsk, první střela z modré čáry Pasqualeho svatyni minula.
01:40'
Dustin Boyd projel za modrou čáru po pravém křídle a bekhendem zakončil, Košečkin rychle zasáhl.
01:01'
Na kotouči jsou v úvodních momentech hlavně lišky, kterým se ale nedaří se dostat za střední zónu.
00:33'
První útok domácích se moc nevyznamenal, soupeř jej velmi rychle vytlačil ven z útočné třetiny.
00:03'
Úvodní buly pátého střetnutí série vyhrál Corban Knight, Barys puk zaváží do svého pásma.
00:01'
Sudí svolává hráče do středového kruhu, začínáme!
Oba celky se řadí na modré čáry, před úvodním buly ještě v Barys Areně zazní hymny Ruska a Kazachstánu.
Domácí vyráží na ledovou plochu, kde na ně už čeká jejich soupeř. Za chvilku půjdeme na věc.
Níže si můžete prohlédnout úvodní sestavy. Do pátého duelu nezasáhne Tomáš Filippi, českou stopu v utkání tak bude tvořit jen útočník Andrej Nestrašil.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Svedberg, Metalnikov, Dietz, Šalapov, Blacker, Orechov – Knight, Videll, Pakarinen – Michajlis, Valk, R. Starčenko – Akolzin, Boyd, Šestakov – Petuchov, Gurkov, Sagadejev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Nosov) – Antipin, Běreglazov, Dronov, J. Jakovlev, Minulin, Pivcakin, Va. Antipin – Mozjakin, N. Kuljomin, Loktionov – O'Dell, A. Nestrašil, Potěchin – Korobkin, Avramenko, Matuškin – Několenko, Ljubimov, Timkin – Dorofejev.

Rozhodčí: Kulakov, Gofman – Černyšev, Viljugin.
SHRNUTÍ DOSAVADNÍHO PRŮBĚHU SÉRIE
Barys Nur-Sultan (2.) – Metallurg Magnitogorsk (7.) 3:1

Jak již bylo zmíněno níže, Barys je jen jeden krok od postupu do čtvrtfinále, a dnes tak může Magnitogorsku definitivně ukončit sezónu. Dosavadní průběh série druhého se sedmým týmem Východní konference byl poměrně jednoznačný a celkem kuriózní je fakt, že hned ve třech ze čtyř dosud odehraných duelů nezvládl poražený tým vítězi vstřelit ani jeden gól.

Boje odstartovaly minulou neděli výhrou Nur-Sultanu, který výhodu domácího ledu přetavil ve výsledek 4:0. Dva dny nato se ovšem radovaly lišky a po vítězství 3:0 byly jejich vyhlídky velmi slibné – pokud by se jim totiž podařilo uspět v následujících dvou střetnutích před vlastními fanoušky, mohly by se těšit hned ze dvou mečbolů a potenciálně i favorita následně vyřadit.

Skutečná situace je ale po utkáních v Magnitogorsku výrazně odlišná, pro hostující tým mnohem méně příjemná. Barys ve třetím zápase uspěl poměrem 2:1 po prodloužení a ve čtvrtém 2:0, a mnohem blíže k zajištění vstupenky do dalšího kola je tak on. Svěřenci bývalého lodivoda ruské reprezentace Ilji Vorobjeva tak dnes budou v Kazachstánu bojovat o holé přežití.

Nejproduktivnější hráči obou výběrů zatím v sérii nasbírali 3 body. Domácí Linus Videll má na kontě dvě branky a asistenci, zkušený osmatřicetiletý veterán Sergej Mozjakin zase gól a dvě nahrávky.

Spíše než o hráčích v poli je ovšem osmifinále mezi Barysem a Magnitkou o gólmanech – jedničky obou celků podávají excelentní výkony. Ed Pasquale má po čtyřech duelech úspěšnost zákroků 97,0% a Vasilij Košečkin zastavil 94,7% ran soupeře.
Příjemné pondělní poledne! Série mezi Barysem a Magnitkou se po dvou výhrách Nur-Sultanu vrací zpět do Kazachstánu, kde domácí dnes mohou definitivně rozhodnout o svém postupu do čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.