KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Jokerit - 11. března 2020   17:00

Jokerit
01:27' Haapala  (Lepistö, Lööv) • 18:05' Savinainen  (O'Neill, Norman) • 48:37' Pihlström  (Anttila) • 52:44' Nicklas Jensen   • 56:52' O. Lauridsen  (Kivistö)

Jaroslavl
Jakub Nakládal: 0+0; 1 střela na branku, 1 hit, čas na ledě: 17:23.

Jokerit
David Sklenička: 0+0; jedno vyloučení; 4 střely na branku; 2 hity; čas na ledě: 19:25.
Jokerit tedy vylepšil své maximum z minulého ročníku, kdy skončil právě v osmifinále, když nestačil na Dynamo Moskva. V dosavadním průběhu osmifinálových bojů, nám zbývá ještě rozlousknout postup poslední dvojice a to Dynama Moskva a Spartaku Moskva, kde vede Dynamo 3:2 na zápasy a po zítřku může být jasno.
Jokerit na potřetí zvládá mečbol a postupuje do čtvrtfinále play off. Žolíci začali od druhé třetiny hrát více disciplinovaně a nenechávali se již tolik vylučovat. Kalninš předvedl jisté zákroky a jeho spoluhráči hráli dobře jak v defenzívě, tak i v útoku. Na hráčích Jaroslavle byla již patrná únava, ze snahy dotáhnout tuto sérii na vyrovnaný stav a vynutit si sedmý rozhodující duel.
59:32'
Kalninš v pozoru a pohlídal si najetí soupeře před svou branku a hokejkou vyrazil puk do bezpečí.
59:00'
Puk stále na čepelích Jaroslavle, která se nyní pohybuje ve svém pásmu a utkání se již spíše dohrává.
58:27'
Jaroslavl v pásmu soupeře a bojuje o puk. Nicméně už ví, že tento duel již nedokáže zvrátit ve svůj prospěch.
56:52'
Jokerit právě vstřelil branku!
Autorem branky je OLIVER LAURIDSEN, který obloučkem ze svého pásma vyhodil puk, který zamířil do prázdné klece. Asistence: Tommi Kivistö.
56:33'
Za brankou Kalninše probíhá boj o puk, následně se ocitá ve středním pásmu v moci domácích hráčů.
56:09'
Přesto domácí brankář opouští již necelé čtyři minuty před koncem svou branku a Jaroslavl se pokusí o zázrak.
55:40'
Po dvou brankách Jokeritu, ztratilo utkání zcela náboj a domácí hrají, jakoby už byli smířeni s tím, že to byl jejich dnešní poslední zápas v letošním ročníku play off.
53:57'
Závěr třetí třetiny se nese v častém přerušování hry. Nyní Kalninš raději podržel puk po střele z velké dálky.
52:44'
Jaroslavl si nyní nepohlídala svou defenzivní činnost. K odraženému puku se dostal NICKLAS JENSEN a ten zavěsil pod horní tyčku a s největší pravděpodobností stvrzuje vítězství svého celku a taky k postupu do dalšího kola play off. Bez asistence.
52:21'
Až nyní přišla zajímavá šance, ale Kalninš dokázal vyrazit nepříjemný puk, k dorážce se již domácí nedostali.
51:50'
Domácí mají puk na svých čepelích, ale nedaří se jim vytvořit nějaký souvislejší tlak a hlavně ani neohrožují Kalninše.
50:52'
V předchozích dvou posledních zápasech měli hráči Jaroslavle víceméně situaci ve vlastních rukou, nyní musí dotahovat, což je vždy těžší.
49:54'
Ještě deset minut mají domácí k tomu, aby potřetí za sebou odvrátili hrozbu vyřazení. Nicméně, tentokrát zažívají nejhorší situaci.
48:37'
Domácí se však nedokázali následně dostat k puku. Anttila jej znovu vybojoval a předal na ANTTI PIHLSTRÖMA, který si najel před branku a zasunul puk mezi betony Konovalova. Asistence: Marko Anttila.
48:30'
Marko Anttila dostal přihrávku do jízdy, ale netrefil puk.
47:53'
Na Kalninše se valil další útok soupeře. I tento pohodlně chytá do své výstroje.
47:36'
Vše nakonec končí střelou a Kalninš chytá puk do své lapačky a přerušuje hru. Nyní se hosté dostali hodně pod tlak a viditelně unavená pětice hráčů míří na střídačku.
47:22'
Jaroslavl nyní uzavřel pětici hráčů Jokeritu a té se nedaří vyhodit puk ze svého pásma!
46:30'
Třetí třetina se nese ve velkém boji o puk. Často jsou k vidění situace, kdy je klubko hráčů zaklíněno u mantinelu a bojuje o puk.
45:52'
Nebezpečí pro hosty. Puk nyní vyplaval do volného prostoru a přišla rychlá střela na branku. Puk se nakonec od někoho před brankou odrazil k mantinelu.
44:54'
Hosté již mohli jít do dvou brankového vedení, ale jejich přečíslení dva na jednoho neskončilo úspěšně. Hráči přihrávka přeskočila čepel a ten tak nemohl ideálně zakončit.
44:06'
Magnus Pääjärvi se sám vydal do útoku a spíše jen propagačně vyslal střelu z pravé strany, kterou Kalninš ukryl na své hrudi.
43:35'
Lokomotiv se sice ubránil, ale stále se brání ve svém pásmu a snaží se dostat puk pod svou kontrolu.
42:57'
Tuto ránu Konovalov viděla počítal s ní. Nakonec byla přece jen o něco tvrdší a puk jen vyrazil. Obránci pak puk vyhazují ze svého pásma.
42:00'
Jokerit se rozestavěl v pásmu, ale nakonec z toho bylo nepříliš nebezpečné zakončení.
41:16'
Nepříjemnost pro Jaroslavl, Andrej Markov se provinil podrážením ve středním pásmu, ve snaze zastavit pronikajícího soupeře podél mantinelu.
40:57'
Na utkání je přítomno 7 002 diváků!
40:26'
Hosté se dostali ke své první střele v této třetině. Konovalov vyrazil puk svým betonem.
40:01'
Druhá bezbranková třetina nám celkově příliš hokejové krásy nenabídla. Jokerit měl slušný tlak ve své přesilové hře. Jaroslavl se moc do šancí nedostávala. Domácí mají poslední třetinu k tomu, aby případně otočili nepříznivý stav zápasu nebo jej poslali alespoň do prodloužení. Uvidíme, jestli se helsinskému celku podaří na potřetí postoupit v play off do dalšího kola.
40:00'
39:38'
Hosté v posledních vteřinách ještě donutili domácího brankáře k zákroku.
39:05'
Až nyní trochu menší závar před brankou Kalninše, ale spíše dva hráči si měli co říci a hra je přerušena.
37:48'
Ani Jaroslavl se nyní nemůže v pásmu Jokeritu dostat k nějaké slibné šanci. Závěr druhé třetiny nenabízí příliš zajímavý pohled na hru.
36:08'
Puk se nachází v pásmu Jaroslavle, ale zatím sledujeme spíše boj u mantinelu.
35:20'
Hra se nyní odehrává spíše ve středním pásmu.
34:20'
Helsinský celek je již v plném počtu a svého soupeře v tomto oslabení nepustil vůbec k ničemu.
33:15'
Další úspěšné vyhození, které zastavuje až Konovalov.
32:45'
Defenzíva Jokeritu vyhrála souboj u mantinelu a vyhazuje puk ze svého pásma. Zatím oslabení zvládá na jedničku.
32:28'
Antti Pihlström nabral rychlost a dokázal se dostat před Konovalova, který kryje jeho zakončení.
32:14'
David Sklenička nyní oslabuje svůj celek za podrážení.
32:04'
Magnus Pääjärvi se dostal k puku a hned se jej pokoušel směřovat na Kalninše. Obránce jeho pokus dokázal srazit.
31:07'
Dobrý útok Lokomotivu, Kalninš ostrou střelu jen vyrazil a další hráč se pokoušel o přihrávku. Vracející se hráč Jokeritu perfektně zamezil této dorážce.
30:02'
Žolíci si dokázali v přesilové hře vytvořit dobrý tlak, ale svou další branku z toho nevytěžili.
29:17'
V dalším zakončení se objevil Nicklas Jensen, který mířil do horního prostoru branky, ale minul branku.
28:51'
Další dobrá pobídka před branku, kde byl hustý provoz. Nakonec se puk ocitá v rohu kluziště.
28:13'
Střela, kterou Konovalov jen vyrazil před sebe, následná dorážka šla mimo tři tyče.
27:48'
Nepřesná kombinační souhra a Jokerit musí pro puk do svého obranného pásma.
27:26'
John Norman byl podražen Kajumovem a ten si půjde odpočinout na trestnou lavici.
26:23'
Defenzíva Jokeritu nyní nepůsobí kompaktně a nabídla dvě zajímavá zakončení. Kalninš nyní podržel svůj tým.
25:50'
Henrik Haapala šikovně objel branku Lomotivu a adresoval puk před branku, kde jej jeho spoluhráč nedokázal zasunout za záda Konovalova.
23:51'
Marko Anttila si najížděl před branku, ale nedostal zpět puk.
23:00'
Jaroslavl se v poklidu ubránil svému kratšímu oslabení a nyní se snaží rychle přenést hru před branku soupeře.
22:29'
Velmi rychle se Jokerit dokázal dostat zpět do pásma a tentokrát donutil Konovalova k zásahu.
22:08'
Hostům se nepodařilo udržet v útočném pásmu a jejich soupeř vyhazuje puk až k brance Kalninše.
21:24'
Hosté v plné sestavě a nyní mají možnost minutu a půl přesilové hry.
21:17'
Marko Anttila neudržel puk před modrou čarou a vystavil svůj celek ofsajdu. Vhazování ve středním pásmu.
20:55'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Alexejev – 2 min., příliš mnoho hráčů).
20:53'
Jaroslavli se podařilo zavézt puk do pásma, ale následuje přerušení. Domácí se poprvé provinili proti pravidlům.
20:01'
První třetina je u konce. V ní se jako první do vedení dostal Jokerit. Jejich vedení netrvalo dlouho a Lokomotiv vyrovnal z následné přesilové hry. Ke konci třetiny získávali domácí převahu, avšak nakonec sami inkasovali z přečíslení soupeře. Jokerit šel celkem čtyřikrát do oslabení a stejně, jako v minulém zápase, hraje hodně nedisciplinovaně. Lokomotiv bude ve druhé třetině pokračovat v přesilovce z konce první třetiny.
20:00'
19:18'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mikko Lehtonen – 2 min., krosček).
18:05'
Rázem je vše jinak. Jokerit se dostal do přečíslení, které zvládl s přehledem a VELI-MATTI SAVINAINEN po přihrávce O´Neilla již neměl mnoho práce jak dostat puk do sítě, stačilo se jen dobře trefit. Asistence: Brian O'Neill a John Norman.
17:30'
V závěru třetiny se hosté ocitají pod menším tlakem, kdy nejsou schopni založit kloudnou útočnou akci a spíše se brání a vyhazují puky.
15:53'
Kalninš nyní musel čelit velké šanci soupeře, nakonec se puk odráží mimo jeho branku! Soupeř před ním nedokázal zastavit a převalil se přes něj. Hra se nepřerušuje.
15:20'
Hostující celek je již v plném počtu.
14:53'
Po jedné střele se nakonec puk ocitá mimo útočné pásmo a Jaroslavl musí novu zakládat útočnou akci.
14:30'
Souboj za brankou domácí zvládli a nyní se snaží ohrozit Kalninše v jeho brankovišti.
13:53'
Konovalov nyní trochu zariskoval, když si podržel puk před dojíždějícím soupeřem a následně rozehrál na svého spoluhráče.
13:06'
Steve Moses je třetím vyloučeným hráčem Jokeritu. V útočném pásmu se dopustil hry vysokou holí.
13:06'
Hra se nám výrazně uklidnila, na rozdíl od jejího úvodu.
11:37'
Lokomotiv toho ve své druhé přesilovce moc neukázal. Spíše držel puk a kombinoval. K nebezpečným situacím se nedostal.
10:18'
Domácí se nestačili ani usadit a je tu přerušení hry. Hra je vykázána do středního pásma.
09:33'
Tommi Kivistö je vyloučen za nedovolené bránění, když před svou brnakou doslova zboural Beljajeva.
09:25'
Domácí s pukem na svých čepelích a snaží se založit útok.
08:47'
Po útoku Jaroslavle je tu jejich další přesilovka, respektive mají stále možnost výhody.
08:20'
Po kombinaci se hostům podařilo zakončit, Konovalov toto zakončení v poklidu eliminoval.
08:00'
Marko Anttila nakonec zvolil přihrávku místo střely, neboť bylo před ním hodně hráčů a střela by postrádala smysl.
06:53'
Jokerit pouze zavezl puk a za brankou jej zastavuje Maxim Osipov, který rozehrává na spoluhráče do středního pásma.
06:24'
První komerční přestávka a zatím sledujeme vyrovnaný průběh hry. Oba celky se snaží útočit.
06:15'
Nahození od modré čáry bylo tečováno do rohu kluziště.
04:43'
Snaha hostujícího celku zaútočit se nepovedla a jejich postup byl zastaven ve středním pásmu.
04:18'
Domácí celek se pokoušel zaútočit po pravé straně, ale za brankou Jokeritu přišel o puk.
03:12'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Lokomotiv rychle vyrovnává, když využívá tuto přesilovou hru. STÉPHANE DA COSTA dlouho držel puk, nakonec si vyjel blíže středu a střelou pod horní tyč překonal Kalninše, kterému výborně clonil jeden z hostujících hráčů. Asistence: Magnus Pääjärvi a Staffan Kronwall.
02:18'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Steve Moses – 2 min., hákování).
01:27'
A je tu rychlá branka Žolíků! Lepistö svou přihrávkou našel na pravé straně najíždějícího HENRIKA HAAPALU, který otevírá brankový účet dnešního utkání. Asistence: Sami Lepistö a Viktor Lööv.
01:19'
Následovala protiakce domácího celku, Kalninš si pohlídal přihrávku před svou branku.
00:50'
Nahození na branku Konovalova nedokázal hostující hráč tečovat a puk se ocitá za brankou.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Kronwall (C), Rafikov, Nakládal, Markov, M. Osipov, Čerepanov, Savčenko – Pääjärvi, Děnisenko, Lander – J. Averin (A), Tkačjov, S. Da Costa – Kajumov, Kovalenko, Alexejev – Svitov (A), Iljenko, Beljajev – Kudrjavcev.

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, O. Lauridsen – Joensuu, Moses, Regin (C) – Haapala, Nicklas Jensen, Mäenalanen – Savinainen, O'Neill, Norman – Oksanen, Anttila (A), Pihlström – Halme.

Rozhodčí: A. Sergejev, V. Birin – A. Zacharenkov, D. Šišlo.
Helsinský celek vedl v sérii již tři nula, ale Jaroslavl v posledních dvou duelech výrazněji zabrala a snížila stav série na 2:3 z jejich pohledu. Jokerit má tedy v dnešním zápase poslední možnost rozhodnout sérii, než dojde k sedmému rozhodujícímu zápasu.

V posledním utkání vedl Jokerit před začátkem třetí třetiny 2:1, avšak jejich soupeř, i díky přesilovým hrám, otočil průběh utkání a nakonec zvítězil 4:2! Právě nedisciplinovanost stála za prohru helsinského celku. Během daného zápasu se šestkrát provinil nedovoleným zákrokem. I když nedostal ani jeden přesilovkový gól, výrazně se to podepsalo na zbrzdění a snaze v útočné aktivitě.
Dokáže Lokomotiv vyrovnat, zpočátku velmi dobře rozehranou sérii pro soupeře, tuto sérii a vynutit si sedmý rozhodující zápas na ledě Jokeritu?