KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Jaroslavl - 9. března 2020   17:30

15:28' Pihlström (Moses, Oksanen) • 17:29' Joensuu (Regin, D. Sklenička)
(2:1, 0:0, 0:3)
Stav série: (3:2)
Jaroslavl
Jaroslavl
09:09' Kudrjavcev  (Rafikov, Savčenko) • 42:54' Děnisenko  (Savčenko) • 46:36' S. Da Costa  (Tkačjov, Markov) • 56:32' Kajumov  (Čerepanov)

Vhazování – 30:32
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lokomotivu, který svého soupeře porazil poměrem 4:2, což znamená pokračování série. Jokerit přitom vstupoval do poslední periody při vedení 2:1, jenomže hostující celek si v krátkém časovém sledu zahrál hned tři přesilové hry, což přineslo otočení výsledku. Jokerit se posléze nadechoval k náporu, jenomže místo vyrovnání přišla čtvrtá branka Lokomotivu.
59:10'
Jokerit to skutečně zkouší bez brankáře, jenomže se mu nedaří proniknout k brance soupeře. O vítězi tohoto zápasu tak je zřejmě rozhodnuto.
57:47'
Domácím se nepovedlo přejít přes modrou čáru, jednalo se totiž o ofsajdové postavení. Zároveň probíhá oddechový čas, Kalninš dost možná zůstane na střídačce.
56:32'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Tohle už je pro domácí obrovský problém, ojedinělá šance soupeře končí čtvrtým zásahem! ARTUR KAJUMOV si to totiž namířil podél levého hrazení, odkud spíše jen zkoušel štěstí. Jeho rána z velkého úhlu nakonec naprosto zaskočila Kalninše, který si nepohlídal horní růžek.
Asistence: Nikita Čerepanov.
56:20'
Hosté se dlouhou dobu nemohli dostat ze sevření, jenomže obránce Rafikov svým nahozením trefil protihráče. Jaroslavli se poté povedlo nasbírat další cenné vteřinky.
55:10'
Jokeritu se tato přesilová hra celkem povedla, hostující celek byl totiž pod značným tlakem. Chybělo tomu ale štěstíčko, navíc své mužstvo podržel brankář Konovalov.
54:02'
Předávka na Lööva nakonec přinesla celkem tvrdou střelu, která skončila na betonu ruského brankáře Konovalova. Lokomotiv se posléze osvobodil, jenomže domácí jsou rychle zpět.
53:07'
Hodně nenápadnou střelou to zkoušel domácí Lehtonen, který ovšem trefil pouze jednoho z protihráčů před sebou. Helsinkám se přesto daří držet puk v nebezpečné vzdálenosti.
52:52'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Anton Lander – 2 min., hákování).
51:12'
V posledních minutách se nám opět celkem dost přiostřilo, jenomže Jokeritu se nedaří dostat se do žádné slušnější šance. Finský celek přesto obléhá pásmo soupeře.
48:20'
Z ochozů se už delší dobu ozývá pískot, Jaroslavl totiž téměř celou třetí třetinu hraje v početní výhodě. Domácí naprosto nezvládají začátek poslední periody.
47:08'
Tkačjov si sjel až k pravému kruhu, odkud zkoušel štěstí svižnou střelou ke vzdálenější konstrukci. Puk nakonec úplně minul branku, čímž Jaroslavl vyhnal z pásma.
46:45'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., nedovolené bránění).
46:36'
V krátkém časovém sledu se Lokomotivu povedlo zvrátit výsledek! Ani tentokráte to hostující celek nestihl v přesilovce, nicméně Tkačjov našel u opačného kruhu naprosto volného STÉPHANA DA COSTU, jehož rána švihem zapadla přesně pod horní konstrukci branky.
Asistence: Vladimir Tkačjov, Alexej Markov.
46:11'
Lokomotiv celkem dlouho kombinoval, načež to od modré čáry zkoušel obránce Kronwall. Jeho ránu Kalninš celou dobu viděl, puk tak vyrazil k pravému hrazení.
45:04'
Pääjärvi se dostal do útočného pásma, kde ho ovšem dokázal eliminovat jeden z protihráčů. Po odrazu se puk dostal za mantinel, hra je tak opět pozastavena.
44:29'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., krosček).
44:25'
Nepřesnou nahrávku hostujícího celku se povedlo přečíst Haapalovi, který ihned nahazoval směrem k zadnímu hrazení, kam jako první přispěchal zadák Markov.
43:44'
U pravého kruhu operoval s pukem hostující Kronwall, který se sám k zakončení neodhodlal. Naopak do jeho nahrávky vložil hokejku Grant, který ihned vyhodil.
42:54'
Po uplynutí přesilové hry tu máme vyrovnávací branku! Lokomotiv totiž pokračoval v útočení, hodně prostoru měl v mezikruží GRIGORIJ DĚNISENKO, který to zkoušel na branku. Tam došlo k několika tečím, přičemž se puk nakonec se štěstím snesl až za brankáře Kalninše.
Asistence: Roman Savčenko.
42:05'
S rozehrávkou vypomohl brankář Konovalov, který v tandemu hledal Denisenka. Ten se celkem v poklidu dostal na druhou stranu, kde ovšem zakročil zadák Kivistö.
41:12'
Na druhé straně zkoušel Regin protečovat puk směrem do útočného pásma, jenomže touš se nakonec snesl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:43'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mikko Lehtonen – 2 min., podrážení).
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který si dal na první rozehrávce hodně záležet. Markovovi se však nepovedlo najít Landera.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která tak trochu navázala na tu první. Sledovali jsme totiž hodně vyrovnanou podívanou, která nakonec žádnou další branku nenabídla. O něco aktivnější byl Lokomotiv, kterému se ale nepovedlo dotáhnout jednobrankové manko. Jokerit se naopak snaží neudělat žádnou fatální chybu, v tomto utkání zatím inkasoval jedinkrát.
40:00'
39:12'
Už nám běží poslední minuta druhé třetiny, navíc delší dobu čekáme na nějakou výraznější šanci. Do střelecké pozice sice dostal Sklenička, jenomže trefil soupeře.
37:02'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali hned dvě vyhození přes všechny čáry. Na ledovou plochu se dostala druhá přesilovková formace Jokeritu, která už je v pásmu.
36:26'
Až do vlastního pásma se musel vracet Lehtonen, který ovšem velice přesně rozehrál do jízdy na Regina. Ten přenechal Joenssuuovi, který si na střelu nevěřil.
35:37'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Svitov – 2 min., hákování).
35:02'
Jokerit se dokázal ubránit i dalšímu oslabení, před malým momentem to ne moc šikovně provedl hostující Rafikov, který si puk zpracovával už za modrou čárou.
34:22'
Sám na sebe to rovněž zkoušel vzít hostující Kovalenko, který se dostal na druhou stranu, kde z velice dobré pozice zakončoval Nakládal, který trefil pouze protihráče.
33:13'
Puk do jízdy obdržel hostující Averin, který měl příliš malou rychlost. Bleskově se k němu dostal pozorný Joensuu, kterému se povedlo protihráče hravě oklamat.
32:35'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., hákování).
32:15'
Jensen musel počkat na své spoluhráče, kteří vyklidili útočnou třetinu. Poté se za vlastní brankou dostal ke kotouči Nakládal, jenomže rozehrávkou našel pouze Mosese.
31:11'
Do protiútoku spěchal Anttila, který to nakonec zkoušel vzít sám na sebe. S jeho zakončením brankář Konovalov počítal, střelu totiž vyrazil až do ochranné sítě.
30:00'
Je za námi přesná polovina zápasu, která nám do této doby nabídla tři branky. I druhá třetina je hodně vyrovnaná, Jokerit se v posledních minutách spíše jen brání.
29:20'
Zničehonic se k puku dostal Da Costa, který ho ještě zkoušel nabídnout do předbrankového prostoru, kde bohužel pro Jaroslavl, žádný ze spoluhráčů na puk nedosáhl.
28:09'
Domácím se povedlo nasbírat cenné vteřinky v pásmu soupeře, kterému se také přesilová hra zrovna moc nedaří. Rychlost tak nabral Rafikov, který se dostal vpřed.
27:12'
Hodně daleko to měl k puku napadající Kajumov, který se tak přes přesilu protihráčů nedostal. Jaroslavl přesto vydolovala kotouč, rozehrávka se ale moc nepovedla.
26:04'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., vysoká hůl).
25:10'
Domácí si tuto přesilovou hru rozhodně za rámeček nedají. Za celou dobu se totiž nedostali k ničemu vážnějšímu, až po uplynutí zaměstnal brankáře Švéd Norman.
24:05'
Jokerit se musel pro puk vracet až do vlastního pásma, kde se o rozehrávku postaral kanadský obránce Grant, který se neohroženě dostal až na druhou stranu.
23:01'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kudrjavcev – 2 min., hákování).
22:17'
Před modrou čárou se povedlo zakročit pozorně hrajícímu Lepistövi, který dostal puk do bezpečí. Jaroslavl se přesto dostala do pásma, kde i nadále operuje.
21:05'
Celkem dost prostoru měl na nahrávku Lander, který se před domácí brankou pokoušel najít Pääjärviho, jehož rána v tísni nakonec našla lapačku soupeře.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo pro změnu lépe pro hostující celek, který jako první zavítal s pukem do vlastního pásma, kde se o rozehru staral Kronwall.
20:01'
Je za námi první perioda, která nám přinesla celkem vyrovnanou podívanou. Úvod zápasu patřil Lokomotivu, který se po necelých devíti minutách hry dostal do vedení. Jokerit najednou přeřadil na vyšší stupeň aktivity, navíc se v krátkém časovém sledu dokázal dvakrát prosadit, čímž zvrátit výsledek ve svůj vlastní prospěch.
20:00'
19:15'
Předávka na Tkačjova nakonec nebyla přesná, brankář Kalninš raději odehrál puk zpět do rohu kluziště. Vypadá to, že nám první třetina žádnou další branku nepřinese.
17:29'
Jokerit právě vstřelil branku!
Netrvalo vůbec dlouho a domácí se poprvé v utkání dostávají do vedení! JESSE JOENSUU si na levém křídle sjel na nesmírně přesnou nahrávku, načež pronikl až k vrcholku levého kruhu. Právě tam se rozhodl pro svižné zakončení, které zaskočilo brankáře Konovalova, který tak podruhé kapituloval.
Asistence: Peter Regin, David Sklenička.
17:11'
Za prudkou nahrávkou spěchal domácí Moses, jenž to nakonec nestihl před protihráčem. Logicky se jednalo o zakázané uvolnění, hra se vrací zpět před Kalninše.
16:22'
I po vyrovnávací brance sledujeme celkem atraktivní podívanou. Do útočného pásma se rozhodl zavítat hostující Lander, který ovšem u hrazení neuspěl.
15:28'
Nápor domácích hráčů přináší kýžené vyrovnání! Z otočky se pokoušel vypálit Oksanen, jenomže jeho ránu srazil jeden z protihráčů. To paradoxně hrálo do karet ANTTIMU PIHLSTRÖMOVI, kterému puk sjel přesně na hokejku, načež dokázal překonat přesouvajícího se Konovalova.
Asistence: Steve Moses, Ahti Oksanen.
14:06'
Alexejev musel jednat opravdu rychle, u hrazení se k němu totiž chystal jeden z napadajících protihráčů. Ten ho razantně přišpendlil k mantinelu, jednalo se o čistý hit.
13:12'
Sledovali jsme přetahovanou za domácí brankou, která nakonec skončila přerušením hry. Těžko říct, o co se jednalo, nicméně vylučovat by se nakonec nemělo.
12:10'
Za brankou soupeře operoval s pukem Anttila, který nakonec o něj přišel. Touš se navíc po chvíli dostal na jednu ze střídaček, na řadu přichází komerční přestávka.
11:02'
Už to vypadalo, že se Pääjärvi protáhne až do zakončení, avšak na poslední chvíli ho dokázal obelstít protihráč. Jokeritu se směrem dopředu stále nedaří.
09:09'
Po necelých devíti minutách hry jdou do vedení hosté! Po levém křídle si to totiž namířil PAVEL KUDRJAVCEV, jenž se protáhl kolem Granta, který na modré čáře upadl na kolega. Hostující útočník to zkoušel střelou nad lapačku, což mu vyšlo naprosto parádně.
Asistence: Rušan Rafikov, Roman Savčenko.
09:05'
Konovalov měl plné ruce práce, nakonec se mu však podařilo podržet svůj celek. Jokerit však stupňoval svůj nápor, rána z hole Lepistä nakonec netrefila branku.
08:10'
Helsinkám se první přesilová hra zrovna moc nedaří. Za zmínku ovšem stojí neohrožený průjezd pásmem v podání Lehtonena, jenž zápěstím mířil vedle branky.
07:02'
První formace Jokeritu se sice dostala na druhou stranu, avšak tam po chvíli přišel o puk. K němu se však vrátil Norman, jenž trefil pouze jednoho z protihráčů.
06:39'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., podrážení).
06:11'
Hosté jsou v úvodu tohoto zápasu o něco aktivnější. Po přejetí červené čáry nahazoval podél mantinelu Savčenko, jehož nahození si jako první našel Regin.
05:17'
Na opačné straně to také český obránce Nakládal zkoušel nahozením na teč, jenomže trefil prvního protihráče před sebou. Jokeritu se nepovedlo dostat touš ze střetiny.
04:04'
Ke kotouči se opět dostal lotyšský brankář Kalninš, kterému se povedlo přesně rozehrát do strany, kde se nacházel Grant. Jokerit to navíc zkoušel nahozením.
03:11'
V oslabení se pokoušel udeřit domácí Pihlström, který to u levého kruhu vzal sám na sebe. Jeho svižná rána nebyla špatná, avšak Konovalov si jí dokázal najít.
02:05'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – 2 min., vysoká hůl).
01:45'
Do první vyložené šance tohoto zápasu se dostal domácí Moses, kterému se povedlo vystihnout rozehrávku soupeře, jenomže poté mířil pouze doprostřed.
01:07'
První formace Lokomotivu zaměstnala brankáře Kalninše, který si připsal první práci, jenž nebyla nijak složitá. Následný atak domácích skončil prvním icingem.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první dostal do útočného pásma. Tam se k puku dostal Grant, jenž ho ihned odehrál.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (A), Lööv, D. Sklenička, Kivistö, E. Räsänen – O'Neill, Regin (C), Joensuu – Nicklas Jensen, Mäenalanen, Haapala – Moses, Norman, Savinainen – Anttila (A), Pihlström, Oksanen.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Kronwall (C), Rafikov, Nakládal, Markov, M. Osipov, Čerepanov, Savčenko – Děnisenko, Lander, Pääjärvi – S. Da Costa, Tkačjov, J. Averin (A) – Kovalenko, Alexejev, Kajumov – Iljenko, Svitov (A), Kudrjavcev – Beljajev.

Rozhodčí: Olenin, Fatejev – Bersenjov, Judin.
Stav série: 3 – 1

1. osmifinálový zápas:
Jokerit Helsinky – Lokomotiv Jaroslavl 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Savinainen (Lepistö, Regin), 21. Regin, 31. Nicklas Jensen (Lehtonen), 35. Kontiola (Mäenalanen, Nicklas Jensen), 40. Savinainen, 54. Lehtonen (Nicklas Jensen)

2. osmifinálový zápas:
Jokerit Helsinky – Lokomotiv Jaroslavl 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Anttila (Pihlström), 11. D. Sklenička (O'Neill), 16. Lepistö (O'Neill), 25. Mäenalanen (Lehtonen, A. Grant), 60. Pihlström (Anttila) – 27. Pääjärvi (S. Da Costa)

3. osmifinálový zápas:
Lokomotiv Jaroslavl – Jokerit Helsinky 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Lööv (Haapala, Mäenalanen), 46. Mäenalanen (Nicklas Jensen, Haapala), 51. Nicklas Jensen (Lööv)

4. osmifinálový zápas:
Lokomotiv Jaroslavl – Jokerit Helsinky 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 29. Čerepanov (J. Averin), 31. Kajumov, 42. J. Averin (S. Da Costa, Tkačjov), 56. S. Da Costa (Alexejev) – 20. Anttila (O'Neill, Pihlström), 54. Regin (Joensuu, O'Neill), 60. Haapala (Nicklas Jensen)
Jokerit se do osmifinálových bojů probojoval ze třetího místa své konference, což mu automaticky zajistilo šestý nejlepší tým opačné konference. Tím se stal Lokomotiv Jaroslavl, který tedy do této série vstupoval v roli outsider. Tato role byla patrné už od prvního vzájemného duelu, ve kterém se Jokeritu dařilo naprosto vše, navíc svého soupeře dokázal porazit 6:0, díky čemuž se ujal vedení v sérii. I druhý vzájemný duel měl tak trochu podobný průběh, Lokomotiv se tentokráte zmohl pouze na jednu branku, na druhou jich vyfasoval dalších pět. Jokeritu se tak povedlo zvládnou oba domácí zápasy, navíc uspěl také v prvním duelu na ledě Lokomotivu, výsledkem 3:0 si totiž zajistil naprosto totožné vedení v sérii, což znamenalo tři "mečboly" k postupu. Jaroslavl tak měla nůž na krku, v nadcházejících čtyřech duelech totiž potřebovala za každou cenu zvítězit. První krok byl úspěšný, Lokomotivu se totiž ve druhém domácím klání povedlo vyhrát 4:3, avšak série se vrací zpět na ledovou plochu do Helsinek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga nám vstoupila do vyřazovacích bojů, my budeme společně sledovat souboj mezi Jokerit Helsinky a Lokomotiv Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.