KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Astana - 5. března 2020   15:00

Astana

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:29
Andrej Nestrašil(MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:44
Dnešní utkání sledovalo 6 821 diváků.
Střely na branku: 32 – 37
Je dobojováno. Hrozba několika prodloužení byla ze strany hostů zažehnána a už po jednatřiceti vteřinách zápas rozhodl Linus Videll. Díky jeho trefě se tak hosté ujímají v sérii vedení 2:1 na zápasy.
60:31'
Barys právě vstřelil branku!
Tak to bylo hodně rychlé. Po jednatřiceti vteřinách prodloužení rozhodl o druhém bodu pro Barys LINUS VIDELL. Ten si našel odražený puk a skrze domácího hráče se napřáhl ke střele. Poté našel skulinku v Košečkinově brance a prostřelil ho – 1:2. Bez asistence.
60:12'
Hosté se hned na začátku dostali před branku soupeře, ale zblízka se Boydovi nepovedlo zasunout puk za Košečkina.
60:01'
První prodloužení začne přibližně v 17:33.
Střely na branku: 32 – 35
Tak je za námi i třetí třetina, ve které se už skóre měnilo. Domácí do vedení poslal Sergej Mozjakin, ovšem poté hosté srovnali zásluhou Darrena Dietze v přesilové hře a začínalo se znovu od začátku. Do konce se už nic nestalo a je před námi první prodloužení tohoto třetího osmifinálového duelu. To se bude hrát v pěti hráčích a dvacet minut a tak stále dokola, dokud se nerozhodne.
60:00'
59:44'
Darren Dietz pálil na domácí branku a Košečkin byl opět pozorný a zastavil ji. Následně pak jdou na druhou stranu domácí, už to ale vypadá, že základní hrací doba vítěze nepřinese.
58:52'
Na druhé straně svižnou ranou prověřil Košečkina Nikita Michajlis a také domácí brankář se mezi třemi tyčemi zaskvěl a jeho pokus zneškodnil.
58:08'
Kozunovo nahození od modré čáry raději kryl Pasquale a puk přenechal spoluhráčům. Ti ho neudrželi a domácí dále hrozí před jeho brankou.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:18'
Čas rychle plyne a zatím to vypadá, že duel dojde do nastavené hrací doby. Nyní si počínal nebezpečně před hostující brankou Andrej Nestrašil, jehož pokus semaforem kryje Edward Pasquale.
56:40'
Pasquale podržel puk, počkal, až si ho převzal Viktor Svedberg a hosté znovu uhánějí směr domácí branka.
55:38'
Tomáš Filippi z otočky na levé straně hledal přihrávkou spoluhráče, ale Bogdan Potěchin jeho pas nedokázal přetavit ve druhý přesný domácí zásah.
54:15'
Jeden z domácích nahodil puk před branku Barysu, kde si ho sebral obránce Dietz a okamžitě otočil hru na opačnou stranu.
54:08'
Následuje další komerční přestávka.
54:08'
Agilní Sergej Mozjakin kroužil kolem levého kruhu, poté švihl do kotouče a ten končí v moci brankáře Nur-Sultanu. Následně pak nebezpečně střílel Petuchov, ale Košečkin byl na místě.
52:07'
Domácí vystřídali a od vlastního brankáře založili další akci. Těsně před Pasqualem však nezakončil přesně Tomáš Filippi.
51:05'
Pivcakinovu střelu kryje Edward Pasquale a znovu tak drží svůj tým. Domácí se nesmířili s vyrovnáním hostů a prahnou opět po vedoucí brance.
50:34'
Jegor Jakovlev si rychle nabruslil na levý kruh a táhlou střelou vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, který uspěl dalším zákrokem.
48:47'
Hosté svou přesilovou hru využívají a je vyrovnáno. DARREN DIETZ si sjel do prostoru mezi kruhy, vystřelil z bekhendu a kotouč zaplul za Košečkinova záda – 1:1. Začíná se znovu od začátku. Asistence: Linus Videll.
48:10'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., zlomená hůl / hraní).
48:10'
Nyní však budou muset hráči Magnitogorsku bránit své těsné vedení. Po krátké reklamní pauze totiž budou čelit přesilové hře Nur-Sultanu.
48:10'
Domácí notně ožili a opět se natlačili před branku hostů, kde došlo k další střele, ale s tou si Pasquale poradil.
46:12'
Metallurg právě vstřelil branku!
V sedmačtyřicáté minutě jsme se dočkali úvodní branky zápasu. Na sebe to vzal kapitán Metallurgu SERGEJ MOZJAKIN, jenž zužitkoval Kozunovu přihrávku a z levého kruhu nechytatelnou střelou propálil Pasqualeho – 1:0. Asistence: Brandon Kozun a Andrej Loktionov.
45:07'
Nur-Sultan je v plném počtu.
45:03'
Další výhoz puku před domácí branku a tohle oslabení hosté už zřejmě zvládnou.
44:23'
Arťom Minulin střílel z pravé strany a jeho pokus pohotově zastavil Pasquale. Hned na to se hosté osvobodili a poslali puk před Košečkina.
43:26'
Magnitka má šanci strhnout vedení na svou stranu v nabídnuté přesilové hře. Už se usadili před brankou hostů a kombinují.
43:07'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Iiro Pakarinen – 2 min., podrážení).
42:49'
Zblízka před Košečkinem zakončil Sagadejev a domácí brankář se hned v úvodu třetí třetiny ve svém brankovišti nenudil.
40:01'
Střely na branku: 15 – 26
Také druhá třetina je minulostí a opět se skóre nepohnulo. Nadále je stav bezbrankový. Ovšem šance byly k vidění jak na straně Metallurgu, tak i na té hostující. Znovu se mezi tyčemi prezentovali dobrými zákroky brankáři Košečkin a Pasquale a neinkasovali. Je před námi třetí třetina, ve které se budou hráči snažit o vedoucí branku, aby odvrátili možné nekonečné prodloužení. Čeká nás tak ještě zajímavá podívaná a uvidíme, zda se utkání rozhodne po šedesáti minutách, nebo dojde na nastavenou hrací dobu.
40:00'
39:43'
Ještě je tu zakázané uvolnění domácích a hra se stěhuje před Košečkina. Sedmnáct vteřin před druhou sirénou se bude vhazovat po jeho levé ruce.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
Nahození z levé strany kryje Košečkin a podržel tak svůj tým dalším zákrokem. Svedbergova střela patřila do kategorie těch nebezpečnějších.
37:50'
Domácí se pokusili v další akci ohrozit branku soupeře, ale to se jim tentokráte nepovedlo. Za brankou Pasqualeho došlo na menší potyčku mezi oběma tábory a hra je zastavena.
36:48'
Na levé straně dorážel puk před brankou soupeře Jegor Korobkin, ale kotouč nakonec do své moci získal hostující brankář a hra je zastavena.
36:04'
Pavel Dorofejev se zjevil těsně před Pasqualem, z otočky bekhendovou střelou zvedl kotouč, který končí jen těsně nad břevnem hostující branky!
35:05'
Od vlastní branky prošli na druhou stranu domácí hráči, ale v pásmu soupeře se nedostali k žádné střele a rychle ztratili puk, se kterým se přemisťují před branku Košečkina hosté.
34:12'
Další náznak šance hostů, tentokráte však nemusel Vasilij Košečkin zasahovat.
33:38'
Následuje další komerční pauza.
32:28'
Hra se na chvíli uklidnila, oba týmy se nehnaly do bezhlavých útoků. Nyní už ale mají puk zase domácí a útočí před Pasqualeho brankou.
31:12'
Nikita Pivcakin poslal přihrávku k zadnímu mantinelu, tam získal puk jeho spoluhráč, ale do ohrožení Pasqualeho klece se nikdo z domácích nedostal.
30:09'
Jsme za polovinou základní hrací doby, stále jsme se nedočkali úvodní branky. Na ukazateli skóre tak stále svítí stejný stav, jaký byl před úvodním vhazováním, tedy 0:0.
29:38'
A na druhé straně byli zase ve velké šanci hráči Magnitogorsku. Z pravé strany však Pavel Dorofejev nedokázal Pasqualeho překonat.
29:08'
Domácí jsou znovu pod tlakem a před Košečkinem vznikla skrumáž. V ní se však nejlépe zorientoval právě on a drží puk u sebe. Následně pak před dotěrnými hosty zastavuje hru.
28:14'
Další povedená akce hostů. Michajlis nahodil puk pro Valka do mezikruží, ten vystřelil a chvíli pak kotouč skončil u odkryté domácí klece, kam se už hráči Barysu nestihli vrátit, aby ho doklepli za Košečkina!
26:52'
Tomáš Filippi obkroužil branku Barysu, poté, co se přemístil před ní, vystřelil v pádu, ale kotouč skončil jen na boční síti soupeřovy branky.
26:04'
Atte Ohtamaa se napřáhl na modré čáře, kotouč skončil až u Košečkina, kde se o něj postarala obrana Magnitogorsku a už ho posílá směrem na opačnou stranu.
26:02'
25:27'
Andrej Loktionov z levého kruhu vyslal svižnou ránu směrem na brankáře Barysu, ten ji rukou vytěsnil mimo ohrožení své branky.
25:05'
Tlak hostů domácí celek ustál, získal puk a dostal se s ním až před branku Edwarda Pasqualeho. Ten po nenápadném pokusu Jegora Jakovleva chytá kotouč do lapačky.
23:47'
Anton Sagadejev podél levého mantinelu pronikl do pásma soupeře, ale už neměl tolik síly k zakončení. Obrana Magnitogorsku pak posílá puk do bezpečí.
23:07'
Hosté jsou ve varu, domácí naopak pod tlakem. Ani z této situace, která byla před Košečkinem hodně nepřehledná, není úvodní branka zápasu.
22:22'
Hráči Barysu zatápěli nejen obraně Magnitogorsku, ale také Košečkinovi. Na něho šly další dvě střely, se kterými si poradil a drží svůj tým.
21:55'
Hosté více ožili a opět se dostali do zakončení před Košečkinem, který vleže drží puk pod sebou. Znovu pak nechává hru zastavit a vhazuje se po jeho levé ruce.
21:06'
Dustin Boyd nabral rychlost, sjel si na levý kruh a pohotovou střelou ohrozil Košečkina, který si však připisuje přesný a hodně důležitý zákrok! Na velké šance je tedy srovnáno.
20:10'
Corban Knight dojel kotouč v útočném pásmu, objel branku soupeře, ale poté, co ho poslal před Košečkina, nikdo z jeho spoluhráčů na touš nedosáhl.
20:01'
Střely na branku: 11 – 9
První třetina je za námi. V ní jsme se nedočkali ani jedné branky. Oba brankáři tak drží svá čistá konta. Největší šanci zápasu měl na holi Sergej Mozjakin, který střelou z levé strany nechal vyniknout hostujícího brankáře, který puk vytěsnil nad branku. Uvidíme, co nám přinese další část hry, která začne přibližně v 15:50.
20:00'
19:54'
Arťom Minulin napřáhl na levém kruhu a jeho dělovka končí na pozorném Edwardu Pasqualemu. Ten jeho pokus zastavil lapačkou, kterou poté i s pukem přitiskl na svoji hruď. Hra je přerušena.
19:21'
Jevgenij Timkin, ač ztratil stabilitu, zakončil skrze obranu hostů a puk se pak dostal k Pasqualemu, jenž ho raději kryl. Poté nechal hru plynout a rozehrál ho spoluhráčům.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:35'
Curtis Valk se natlačil před Košečkina, zblízka sklepl kotouč, ale ten končí jen v jeho moci. Další slibná šance Barysu je tedy u konce.
17:20'
Jegor Jakovlev bojoval o puk za brankou soupeře, nakonec ho získal a domácí už zase nebezpečně operují před branku Barysu.
16:22'
Pasquale pomohl s rozehrávkou Barysu a hosté se jali k další útočné akci. Jenže ještě než začala, dopustili se zakázaného uvolnění a vše se vrací před Edwara Pasqualeho.
15:59'
Hosté své první oslabení zvládli bez úhony a nyní jsou už v plném počtu.
15:32'
Běreglazov nahodil puk do útočného pásma, ale spoluhráč, který ho přebíral, byl už v ofsajdové pasti a hra je vykázána zpět do neutrální zóny.
15:05'
Potěchinovu střelu také zastavil Pasquale a zapisuje další velmi důležitý zákrok a po něm se hráči Barysu zase osvobozují.
14:08'
Mozjakin hned střílel na Pasqualeho, ten pokus vyrazil a následně pak čapl i dorážku jeho spoluhráče. Hosté se po zisku puku hned osvobozují.
13:59'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šestakov – 2 min., držení).
12:45'
Střelu od modré čáry chtěl před Pasqualem tečovat Sergej Mozjakin, ale to se mu nepovedlo. Následně pak útočník domácího celku odešel střídat.
12:28'
Na řadě je další komerční přestávka.
11:42'
Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru před Pasqualeho a vhazovat se bude po jeho pravé ruce. Metallurg získal zadarmo útočné pásmo.
10:59'
Pasquale vytasil parádní zákrok proti střele Sergeje Mozjakina. Kapitán Magnitogorsku pálil z levé strany a brankář hostů pohotově srazil ramenem kotouč nad branku!
10:50'
Vasilij Košečkin ukryl do lapačky pokus Jegora Petuchova a okamžitě nechal přerušit hru. Nyní následuje první komerční pauza a po ní se bude vhazovat před jeho brankou.
09:59'
Andrej Nestrašil nahodil puk ze středního pásma do hostujícího teritoria, tam ho zachytila obrana Nur-Sultanu a otáčí rychle hru na opačnou stranu kluziště.
09:20'
Leonid Metalnikov dostal nabito na vrchol pravého kruhu a okamžitě vyslal směrem ke Košečkinovi pokus, který končí na jeho zákroku.
08:29'
Snaha hráčů na obou stranách o vstřelení úvodní branky je znát, zatím se však oba brankáři ve svých brankovištích činí a drží svá čistá konta.
06:32'
Brandon Kozun si dojel kotouč ve vlastním pásmu, ale nakonec ho pod kontrolu nedostal.
05:09'
Iiro Pakarinen zastavil střelu domácích a hned poté co převzal kotouč do své moci, zamířil s ním před Košečkina.
04:09'
Barys napadal svého soupeře v jeho pásmu, ale nevytěžil z toho žádnou nebezpečnou střelu. Puk následně pak končí v neutrální zóně.
02:57'
Jegor Korobkin spěchal za pukem před branku Barysu, dobře ho však stíhal protihráč a ten pak získal puk na svou stranu. Nur-Sultan tak přenáší hru před branku Vasilije Košečkina.
02:12'
Hra začala svižně na obou stranách, oba týmy se už vystřídaly v akcích a nyní do té další jdou zase hokejisté Magnitogorsku.
01:36'
Andrej Nestrašil se napřáhl na pravém kruhu, ale jeho zakončení skončilo na pozorné obraně Nur-Sultanu.
01:15'
Tomáš Filippi se prodral ze středního pásma až před Pasqualeho, ovšem byl tísněn obranou a nakonec vůbec na jeho branku nevystřelil.
00:10'
Hosté se po zisku puku okamžitě natlačili do útočného pásma a ohrozili Vasilije Košečkina. Ten zapsal první zákrok a hned také hru přerušil.
00:01'
K utkání je už vše připraveno. Nyní zní kazašská hymna, po ní na řadu přijde také ta ruská.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Nosov) – Běreglazov, Antipin (A), J. Jakovlev (A), Dronov, Pivcakin, Minulin, J. Birjukov – Mozjakin (C), Loktionov, N. Kuljomin – Potěchin, Filippi, Korobkin – Kozun, A. Nestrašil, O'Dell – Timkin, Několenko, Dorofejev – Rožkov.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Svedberg, Ohtamaa, Dietz (C), Metalnikov, Blacker, Šalapov, Orechov – Knight, Pakarinen, Videll – Boyd (A), Gurkov, R. Starčenko (A) – Michajlis, Šestakov, Valk – Petuchov, Sagadejev, Paňukov.

Rozhodčí: Romaško, Sergejev – Gorděnko, Sysujev.

Andrej Nestrašil (MET)
Tomáš Filippi (MET)
3. zápas série

Nyní se celá série za nerozhodného stavu 1:1 stěhuje na led do Magnitogorsku, kde mají hráči Metallurgu před sebou dva duely před svými diváky a oba by rádi vyhráli. Rozhodně je však nečeká žádná snadná práce a i další duel bude hodně těžký pro oba týmy. Kdo se ujme tentokráte vedení, to se nechme překvapit. Zápas nabídne znovu zajímavou podívanou.
2. zápas série – 1:1

Druhý zápas začal znovu na ledě Barysu o dva dny později. Hosté měli jasný cíl, a sice srovnat stav série a do Magnitogorsku se přesunout se ziskem jednoho sériového bodu. A ono se to povedlo. Tentokráte to byli oni, kdo neinkasoval a srazili svého soka 3:0. První třetina byla hodně opatrná a diváci v Barys Areně se žádného gólu nedočkali. V prostřední části pak padly všechny tři branky do domácí sítě. V pětadvacáté minutě se pohotovou střelou prosadil Andrej Nestrašil a jeho tým šel do vedení. O čtyři minuty později ho napodobil Sergej Mozjakin. V závěru pak hráli hosté přesilovou hru, tu využil Andrej Nestrašil a svým druhým zásahem v utkání tak v podstatě pečetil výhru Magnitogorsku, jelikož ve třetím dějství už se nikdo mezi tři tyče netrefil.

Barys Nur-Sultan – Metallurg Magnitogorsk 0:3 (0:0; 0:3; 0:0)
Branky a nahrávky
: 25. A. Nestrašil (Pivcakin, Minulin), 28. Mozjakin (Pivcakin, Minulin), 37. A. Nestrašil (Mozjakin)
Rozhodčí: Beljajev, Gašilov – Viljugin, Strelcov
Diváci: 9 573
1. zápas série – 1:0

První duel série mezi Barysem a Metallurgem dopadl lépe pro Nur-Sultan. Ten ve čtrnácté minutě poslal do vedení Curtis Valk a hosté tak museli dohánět manko. A ve druhé části hry pak hokejisté Barysu své vedení navýšili, když se prosadil Atte Ohtamaa. Před hosty tak byl těžký úkol, a sice se v poslední periodě dostat na kontaktní branku a následně pak vyrovnat. Ovšem to se jim nepovedlo a v závěru pak soupeř vsítil další dvě branky. Nejprve trefil při powerplay Magnitogorsku prázdnou klec Iiro Pakarinen a v poslední minutě hry jistil výhru v přesilové hře Darren Dietz. Barys se tak ujal vedení 1:0 na zápasy po výhře 4:0.

Barys Nur-Sultan – Metallurg Magnitogorsk 4:0 (1:0; 1:0; 2:0)
: 14. Valk (Michajlis), 29. Ohtamaa (Svedberg), 58. Pakarinen (Videll), 60. Dietz (Michajlis)
Diváci: 10 632
Hezké čtvrteční odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Play-off KHL už je v plném proudu, dnes jsou na programu třetí zápasy. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat třetí zápas série mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a Barys Nur-Sultan. Stav je 1:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.