KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Astana - 7. března 2020   13:00

Magnitogorsk
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Stav série: (1:3)
Astana
Astana
19:34' Sagadejev  (Ohtamaa) • 55:24' Boyd  (Akolzin, Šestakov)
Belov, Romasko – Gordenko, Sysujev
Arena Metallurg
Astana

Je dobojováno a Barys Nur-Sultan se ujímá vedení v sérii 3:1, které bude moci ukončit v dalším utkání na domácím ledě. Hosté se poprvé prosadili v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky. Druhá branka padla až v samotném závěru, která pojistila vítězství Barysu.

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (MET)(0+0), 3 střely, 18:11
Tomáš Filippi (MET); (0+0), 1 střela, 4:07
59:37'
Běreglazov si dojel vlastně nahozený kotouč, ale toho času už je vážně málo.
59:08'
Běží poslední minuta, Antipin napálil puk od modré čáry, ale krátce na to jej hosté vyhazují obloučkem na druhou stranu kluziště.
58:28'
Mozjakin prošel přes dva hráče, ale do branky puk už nedostal.
57:46'
Při hře čtyři na čtyři domácí hrají opět bez brankáře.
57:30'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Loktionov – 2 min., hákování).
57:27'
Domácí se rozhodli pro hru bez brankáře a pokyny jsou jasné. Vše do branky. Mozjakin z levého kruhu nahodil puk na hůl O'Della, který sklepl puk do výstroje Pasqualeho.
56:27'
Oddechový čas pro Metallurg Magnitogorsk.
56:27'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:24'
Barys právě vstřelil branku!
Situace se pro domácí Metallurg komplikuje, neboť hosté upevňují své vedení. Akolzin zpoza branky vytáhl puk do prostoru mezikruží, odkud DUSTIN BOYD zakončil zcela přesně. Asistence: Pavel Akolzin a Arkadij Šestakov.
55:13'
Jakovlev zkusil napálit puk ihned po vhazování, ale teď bude chybět v obraně.
55:08'
Zakázané uvolnění vrátí hru zpět před Pasqualeho.
54:24'
Všech deset hráčů se sjelo kolem brankoviště, kde se snažili dostat puk pod vlastní kontrolu. Pasquale zasahovat nemusel a hra se mezitím přesunula do středního pásma.
52:40'
Přečíslení tři na jednoho vyřešil bek domácích položenou hokejkou na jedničku. Žabička na Boyda nebyla příliš ukázková a Boyd skákavý puk netrefil.
49:40'
Jakovlevovi utekl kotouč za modrou čáru a přesilová pětka se musí stáhnout.
49:15'
Hosté se nyní dvakrát velmi rychle za sebou osvobodili, ale puk skončil pouze ve středním pásmu.
48:49'
Loktionov z ostřejšího úhlu zkusil propálit Pasqualeho, ale ten stále drží čisté konto.
47:59'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Brandon Kozun – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Viktor Svedberg – 2 min., krosček).
47:42'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Curtis Valk – 2 min., hákování).
46:50'
Dietz si stahováním kotouče připravoval střelu mezi kruhy, ale nejspíš trefil pouze projíždějícího Akolzina, který se snažil překazit výhled Košečkinovi.
46:27'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Pavel Dorofejev – 2 min., sekání).
44:46'
Šestakov se po objetí pravého kruhu nakonec rozhodl vystřelit a Košečkin vyrazil puk do rohu kluziště.
43:47'
Metallurg stále vytrvale útočí, ale domácí se v útočné třetině nemohou dostat do slibnější kombinace, která by byla zakončena střelou.
41:47'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dustin Boyd – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Brandon Kozun – 2 min., hákování).
41:18'
Z ostrého úhlu to zkusil Potěchin, ale puk pouze prosvištěl skrz brankoviště.
40:54'
Ve vysoké rychlosti projel Starčenko skrz obranu a Košečkin musel vytáhnout další důležitý zákrok.
40:19'
K odraženému kotouči se dostal Videll, ale tomu těsně před zakončením z mezikruží přizvedl čepel jeden z domácích hráčů.
40:01'
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny a Barys stále vede díky brance v závěru první dvacetiminutovky.
36:57'
V těsném přečíslení Antipin přistrčil kotouč na levé křídlo, odkud z první mířil na bližší tyč Loktionov.
35:55'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Šalapov – 2 min., hrubost).
34:34'
Přesilová pětka Metallurgu to nevymýšlí špatně, ale těžké přihrávky se nedají zpracovat.
33:49'
Ani tentokrát se domácím nepodařil přechod přes útočnou modrou. Antipin musí rozehrávat od vlastní branky.
33:36'
Hostům se bez problému daří držet hru v přijatelné vzdálenosti.
32:33'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Viktor Svedberg – 2 min., vražení na hrazení).
31:39'
Kotouč je opět v ochranné síti. Tentokrát ho tam ale dostal Košečkin, který vyrážečkou vytěsnil střelu Svedberga.
31:19'
Střelecký pokus Gurkova skončil přizvednut do ochranné sítě.
30:47'
Domácí kombinují po celém obvodu útočné třetiny, ale Pasquale je zatím bez práce.
29:41'
Po chybné přihrávce vyrazil do útoku Pakarinen, který v úniku poslal puk na pravé křídlo, kde byl rozjetý Videll. Ten kotouč zpracoval a hledal místo mezi betony Košečkina.
27:43'
Michajlis naznačil, že se vydá za branku, ale hned na to si stáhl kotouč a tlačil ho na bližší tyči.
26:53'
S obráncem na zádech se Potěchinovi podařilo dostat až do předbrankového prostoru, ale z těsné blízkosti neměl kudy procedit puk za brankovou čáru.
25:51'
Barys dobře zvládá obranu své třetiny. Metallurg se nedostává k vážnějším šancím.
25:21'
Přízemní střela se nejspíš dostala pod beton Pasqualeho, ale kotouč vyjel těsně vedle levé tyče.
23:34'
Do prostoru mezikruží se proboural Mozjakin, jehož prudká střela neprošla až na Pasqualeho.
22:14'
Přesnou přihrávku dostal před levou tyč sjíždějící Petuchov, ale Košečkin se stihl přemístit a betony puk vytěsnil.
20:01'
20:00'
19:34'
Hosté jdou do vedení díky chybě Metallourgu v obraně. U levé tyče zůstal zcela zapomenutý ANTON SAGADEJEV, který sklepl přihrávku za Košečkinova záda. Asistence: Atte Ohtamaa.
18:56'
Potěchin z trestné lavice vystartoval přímo do útoku, z kterého přes bránícího hráče těžkou ranou protáhl Pasqualeho.
18:41'
Košečkinovi se otevřela přímá ulička na střelu, do které se Ohtamaa opřel na vrchu mezikruží.
17:37'
Magnitogorsk vytaženou hrou nahrál minutu oslabení mimo obranné pásmo. Nyní už se ale přesilová pětka Barysu stěhuje před Košečkina.
16:43'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Bogdan Potěchin – 2 min., sekání).
15:29'
Rychlou sehrávkou se dostal do zakončení Běreglazov podporovaný Timkinem. Střela vypadla Pasqualemu přímo před branku, kde byl blízko dorážky Timkin.
14:40'
Nejspíše Loktionov dostal prostor vedle levé tyče, a proto zkusil vměstnat puk do bližšího růžku.
13:55'
Potěchin chtěl pokračovat do hloubky pásma přes pravé hrazení, ale po obhození protihráče nedostal prostor projít skrz.
13:31'
Ke střele se přeci jen dostal Dietz, který to zkusil přes bránícího hráče.
13:04'
Nestrašil prodloužil hru na O'Della, který kotouč ihned vracel. Příliš dlouho se Metallurg v útočné třetině neudržel.
11:47'
Otěže na sebe vzal Birjukov, ale ani ten nedokázal prostřelit přehuštěný provoz před Košečkinem.
11:34'
Dietz se zatím nedostal ke střele. Domácí k tomuto obránci přistupují velmi rychle a nenechávají mu žádný prostor.
10:37'
Hru uklidňuje za domácí brankou Minulin, kterému do hry naskakují odpočatí spoluhráči.
10:08'
Po přihrávce Kozun rychle otočil hru, ale jeho pokus z levého křídla Pasqualeho nijak neohrozil.
09:14'
Ostrou střelu Metalnikova od modré čáry Košečkin pouze reflexivně vyrazil před sebe, kde dobrou práci odvedla domácí obrana.
08:28'
Ne příliš sebejistý zákrok Košečkina, kterému vypadl kotouč z výstroje po zákroku proti rychlé střele Gurkova.
07:58'
Sagadejev nezkrotil puk, z čehož těží Mozjakin. Ten přesunul hru na pravé hrazení útočné třetiny.
07:05'
Zaváhání na modré čáře se Barysu nepodařilo potrestat. Naopak Filippi rychlým přístupem ke kotouči udržel pásmo.
06:29'
Dalekonosná přihrávka byla pouze protečována za branku Pasqualeho, jehož spoluhráči po rozehrávce zkusili totéž, ovšem bez teče.. Icing.
05:27'
Timkin se znenadání prokličkoval do prostoru mezikruží, odkud bekhendem prověřil pozornost Pasqualeho. Ten dokázal sklapnout betony k sobě a navíc vytěsnil také dorážku Dorofejeva.
04:49'
Za brankou se Mozjakinovi dařilo držet kotouč na své holi, ale po neustálém nátlaku obrany Barysu nedokázal přihrát.
04:08'
Hostům se rychlý přechod přes střední pásmo nepovedl a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Pasqualem.
03:02'
Puk se z pravého rohu po souboji dostal před branku Košečkina, kde Michajlisovi chybělo pár kroků, aby využil dobré pozice.
00:47'
Rozjetý Nestrašil si nabruslil do prostoru mezikruží přes osu hřiště, odkud vyslal velmi rychlou střelu zápěstím. Pasquale puk vyrazil pouze před levou tyč, kde se český útočník dostal ještě k jedné střele.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Nosov) – Běreglazov, Antipin, J. Jakovlev, Dronov, Minulin, Pivcakin, J. Birjukov – Mozjakin, N. Kuljomin, Loktionov – Filippi, Potěchin, Korobkin – Kozun, O'Dell, A. Nestrašil – Rožkov, Několenko, Timkin – Dorofejev.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Svedberg, Ohtamaa, Dietz, Metalnikov, Blacker, Šalapov, Orechov – Videll, Knight, Pakarinen – Valk, Michajlis, R. Starčenko – Boyd, Akolzin, Šestakov – Gurkov, Petuchov, Sagadejev.

Rozhodčí: Belov, Romasko – Gordenko, Sysujev.

Andrej Nestrašil (MET)
Tomáš Filippi (MET)
3. zápas série – 1:2

Po dvou utkáních v Nur-Sultanu se série přesunula do Magnitogorsku, kde chtěli domácí hráči strhnout vedení v sérii na svou stranu. Dlouho to vypadalo, že se diváci v Areně Metallurg nedočkají úvodní branky, stav 0:0 na ukazateli skóre svítil až do začátku sedmačtyřicáté minuty. Poté už se změnil, a sice na straně Metallurgu. Kapitán Sergej Mozjakin se trefil mezi tři tyče a poslal své spoluhráče do vedení. Ovšem o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Darren Dietz v přesilové hře prostřelil Košečkina a začínalo se od začátku. Nakonec zápas došel do prodloužení a nevědělo, jak dlouho vše ještě bude trvat. Nakonec však první nastavená hrací doba měla jepičí život. Po jednatřiceti vteřinách rozhodl zápas Linus Videll a bylo jasné, že Barys se ujímá vedení 2:1 na zápasy. Dnes tak budou domácí usilovat o srovnání stavu série, hosté naopak prahnou po dalším bodu.
2. zápas série – 1:1

Druhý zápas začal znovu na ledě Barysu o dva dny později. Hosté měli jasný cíl, a sice srovnat stav série a do Magnitogorsku se přesunout se ziskem jednoho sériového bodu. A ono se to povedlo. Tentokráte to byli oni, kdo neinkasoval a srazili svého soka 3:0. První třetina byla hodně opatrná a diváci v Barys Areně se žádného gólu nedočkali. V prostřední části pak padly všechny tři branky do domácí sítě. V pětadvacáté minutě se pohotovou střelou prosadil Andrej Nestrašil a jeho tým šel do vedení. O čtyři minuty později ho napodobil Sergej Mozjakin. V závěru pak hráli hosté přesilovou hru, tu využil Andrej Nestrašil a svým druhým zásahem v utkání tak v podstatě pečetil výhru Magnitogorsku, jelikož ve třetím dějství už se nikdo mezi tři tyče netrefil.

Barys Nur-Sultan – Metallurg Magnitogorsk 0:3 (0:0; 0:3; 0:0)
Branky a nahrávky
: 25. A. Nestrašil (Pivcakin, Minulin), 28. Mozjakin (Pivcakin, Minulin), 37. A. Nestrašil (Mozjakin)
Rozhodčí: Beljajev, Gašilov – Viljugin, Strelcov
Diváci: 9 573
1. zápas série – 1:0

První duel série mezi Barysem a Metallurgem dopadl lépe pro Nur-Sultan. Ten ve čtrnácté minutě poslal do vedení Curtis Valk a hosté tak museli dohánět manko. A ve druhé části hry pak hokejisté Barysu své vedení navýšili, když se prosadil Atte Ohtamaa. Před hosty tak byl těžký úkol, a sice se v poslední periodě dostat na kontaktní branku a následně pak vyrovnat. Ovšem to se jim nepovedlo a v závěru pak soupeř vsítil další dvě branky. Nejprve trefil při powerplay Magnitogorsku prázdnou klec Iiro Pakarinen a v poslední minutě hry jistil výhru v přesilové hře Darren Dietz. Barys se tak ujal vedení 1:0 na zápasy po výhře 4:0.

Barys Nur-Sultan – Metallurg Magnitogorsk 4:0 (1:0; 1:0; 2:0)
: 14. Valk (Michajlis), 29. Ohtamaa (Svedberg), 58. Pakarinen (Videll), 60. Dietz (Michajlis)
Diváci: 10 632
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Play-off KHL už je v plném proudu, dnes jsou na programu čtvrté zápasy. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat čtvrtý zápas série mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a Barys Nur-Sultan. Stav je 1:2 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.