43:52' E. Galimov  (Jarullin, A. Galimov) • 72:15' E. Galimov  (Fisenko)
Barulin (Šaryčenkov) – Bryncev, Šaripzjanov (C), Pajgin, R. Murphy, Aťušov (A), An. Sergejev (A), Semjonov, Puzanov – Chajrullin, Berglund, Enlund – Padakin, Z. Mitchell, White – Černikov, P. Kulikov, Šiksatdarov – Bikmullin, Šarifjanov, Chafizov – Grošev, Porjadin.
5 199 diváků
Kazaň

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.
Dnešní utkání sledovalo 5 199 diváků.
Zápas je u konce a Kazaň vyhrává na ledě Nižněkamsku 2:1 v prodloužení a ujímá se v sérii už 3:0 na zápasy, což znamená, že už příště může oslavit postup do 2. kola play-off. Celkově se dnes odehrál docela opatrný zápas, ale domácí si vytvořil šancí víc, takže po zásluze vyhráli. Na první branku jsme si museli počkat až do třetí třetiny, Kazaň poslal do vedení Emil Galimov. Už to vypadalo, že hosté své těsné vedení udrží, ale nestalo se tak, v 57. minutě vystřelil domácím prodloužení svým gólem Damir Šaripzjanov. V prodloužení moc šancí k vidění nabylo a nakonec ho v 73. minutě rozhodl ranou z pravého kruhu svým druhým gólem v utkání Emil Galimov.
72:15'
Kazaň vstřelila branku!
Je rozhodnuto, Kazaň vítězí a ujímá se v sérii vedení už 3:0! Jak bylo v tomto zápase tradicí, znovu to nebyla žádná pohledná akce, ale v jednoduchosti je někdy krása. Z vrcholku pravého kruhu se do kotouče opřel EMIL GALIMOV a puk nikým netečován zapadl až do sítě. Barulin toho moc vidět nemohl. Asistence: Michail Fisenko.
70:45'
Timur Biljalov teď předvedl fantastický zákrok, když vychytal tečovanou střelu od modré čáry.
68:35'
Dle očekávání se zatím hraje v prodloužení z obou stran hodně opatrný hokej.
66:34'
Od modré čáry pálil Dmitrij Judin, ale branku o kousek minul.
64:06'
Kirill Petrov vyzkoušel pozornost Barulina, ale ten si prostor u své pravé tyče pohlídal.
63:23'
Vitalij Aťušov předvedl zákrok na hranici faulu, ale hraje se dál.
62:34'
Vhazovat se bude ve středním pásmu, píská se ofsajd domácích.
61:40'
Na druhé straně pálil Jonas Enlund, také Barulin úspěšně zasáhl.
60:34'
Hosté začínají prodloužení aktivně, ke střele se dostal Stanislav Galijev
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 19:51.
Třetí třetina je u konce a stav utkání mezi domácím Nižněkamskem a Kazaní je nerozhodný 1:1. Ve třetí třetině bylo vidět, že se hraje opravdu o hodně a ani jeden tým hlavně nechtěl udělat chybu. O něco aktivnější byli hosté, kteří se také dostali do vedení, když se ve 44. minutě prosadil Emil Galimov. Domácí moc šancí neměli, přesto se však dočkali gólu, z pravé strany přesně mířil Damir Šaripzjanov. Pokračovat budeme prodloužením.
60:00'
59:20'
Neftěchimik vyhodil puk a zase se o něco víc přiblížil k prodloužení.
58:53'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., krosček).
58:09'
Ke střele z vrcholku pravého kruhu se dostal znovu Damir Šaripzjanov, ale tentokrát byl jeho pokus zablokován.
56:48'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí se radují, protože je vyrovnáno! Kazaň předvedla snad první větší zaváhání v obraně ve třetí třetině a hned se jí to vymstilo. Z pravého kruhu napřáhl ILDAR ŠIKSATDAROV a trefil se přesně k tyči.
56:05'
Biljalov vyjel za svou branku, aby tam zastavil puk a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
55:06'
Znovu se domácí chytře osvobodili tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
54:16'
Pavel Porjadin zavezl kotouč do útočného pásma, ale hned o něj zase přišel. Kazaň se brání dobře.
53:28'
Nakonec to na sebe vzal Damir Šaripzjanov a vypálil, ale Timur Biljalov je dnes bez chybný a i tento pokus zůstal v jeho lapačce.
53:15'
Po dlouho době tráví čas v útočném pásmu také domácí, ale zatím branku neohrozili.
51:45'
Nižněkamsk se z tlaku osvobodil jen zakázaným uvolněním.
51:19'
Kazaň si zatím zkušeně hlídá své těsné vedení. Tráví hodně času na puku a zároveň i v útočném pásmu.
50:04'
Kazani se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.
48:27'
Od modré čáry z první vypálil obránce Kazaně Andrej Pedan, ale zlomil hokejku, takže Barulin nemusel zasahovat.
47:51'
Kazaň pokračuje ve své aktivitě a je usazena v útočném pásmu. Zatím se však puk pohybuje jen okolo mantinelů.
46:39'
Domácí se zatím ve třetí třetině do mnoha šancí nedostali. Teď střílel Pavel Porjadin, ale nepřesně.
44:59'
Znovu měl Barulin práci, ale ve spolupráci se svými obránci to zvládl a ustrážil si prostor u levé tyče.
43:52'
Konečně tu máme první branku zápasu a prosazují se hosté! Nebyla to na první pohled žádná velká šance. Barulin sice střelu Jarulina z levé strany měl, ale puk vyrazil jen před sebe, kde zůstal zapomenutý EMIL GALIMOV a neměl problém kotouč dorazit do branky.
43:27'
Arťom Lukojanov střílel pohotově z mezikruží, trefil však jen prostředek branky Barulina.
43:25'
42:00'
Timur Biljalov předvedl rychlý reflex a proti střele mezi betony z pravé strany dokázal zasáhnout.
41:25'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Matt White – 2 min., hákování).
40:49'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., podrážení).
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:59.
Druhá třetina je u konce a v třetím zápase série 1. kola play-off mezi Nižněkamskem a Kazaní stále čekáme na první branku. Druhá třetina nebyla tak kvalitní jako ta první, šancí bylo na obou stranách méně. Aktivnější byli hosté, kteří se už dokonce radovali z branky, ale ta nakonec neplatil, o čemž rozhodli rozhodčí po více než deseti minutách prohlížení videozáznamu. Gól neplatil kvůli posunutí branky brankážem Neftěchimiku Barulinem.
40:00'
39:52'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., vysoká hůl).
38:50'
Biljalov si pohlídal svou pravou tyč a betonem odrazil kotouč do rohu.
37:35'
Michail Fisenko dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale ztratil rovnováhu, a proto nezakončil ideálně.
36:22'
Znovu Barulin zasahovat nemusel, tentokrát na něj neprošla rána Pedana od modré.
36:09'
34:37'
Od modré čáry vypálil Dmitrij Judin. Jeho ostrá rána však Barulina neohrozila, protože na něj neprošla.
34:09'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rafael Bikmullin.
33:16'
Domácím se poprvé v oslabení povedlo vyhodit puk.
32:53'
Hned po vyhraném vhazování pálil od modré čáry Damir Šaripzjanov, ale jeho střela na Biljalova ani neprošla.
32:40'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., podrážení).
31:57'
Domácí se opět tlačili do zakončení, ale tentokrát na to nedostali prostor. Kazaň také následně s protiútokem neuspěla.
30:18'
Z pravého kruhu vypálil Rafael Bikmullin, ale tentokrát se vytáhl zase pro změnu Biljalov, takže se pokračuje v bezbrankovém stavu.
28:57'
28:28'
27:54'
Matt Frattin pálil z blízka, ale Barulin vytáhl výborný zákrok a puk vyrazil.
26:57'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Konstantin Barulin – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
26:57'
Tak gól nakonec neplatí, pokračujeme k radosti domácích za stavu 0:0. Trvalo to ale až nesmyslně dlouho...
26:57'
Už deset minut se řeší gólová situace Kazaně a stále nevíme, na čem jsme.
26:57'
Rozhodčí stále zkoumají video...
26:57'
Rozhodčí se jde podívat na video, ale branka by mohla platit, protože puk šel do prostoru, kde branka měla být a Barulin puk prostě nechytil.
26:57'
Hosté dokázali dostat puk do branky, ale ta byla současně posunuta, tak uvidíme, zda bude gól platit.
26:28'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Galimov – 2 min., hákování).
26:23'
Jonas Enlund dostal dobrou přihrávku před branku, jenže kotouč nezpracoval, takže ani nevypálil.
24:40'
Hraje se čtyři na čtyři, takže je teď na ledě hodně prostoru, ale ani jeden z týmů zatím nepředvedl nějakou smysluplnou akci.
23:40'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 5 min., bitka).
23:40'
Před branou Kazaně se semlela velká strkanice, která nakonec přerostla až na poměrně ostrou bitku!
22:37'
Nikita Dyňak pálil z mezikruží, ale i on nedokázal Barulina překonat.
21:17'
Barulin předvedl první úspěšný zákrok druhé třetiny a vhazovat se bude po jeho levici.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:56.
První třetina je za námi, Nižněkamsk zatím hraje s Kazaní doma bez branek. První třetina nenabídla špatný hokej, oba týmy se tlačily do šancí a střel bylo k vidění docela dost. Šancí už ovšem tolik nebylo, a když už se nějaká urodila, ten či onen brankář se puku postavili do cesty. Kazaň neproměnila dvě přesilovky, Nižněkamsk jednu.
20:00'
19:32'
Nikita Dyňak ještě zavezl kotouč do pásma, ale hned poté nad ním ztratil kontrolu.
18:36'
Na střely je to zatím hodně vyrovnané utkání, Kazaň vede 14:13.
18:11'
Barulin si připsal celkem snadný zákon betony a Kazaň se opět může pokusit zaútočit.
17:22'
17:05'
Jonas Enlund se snažil proháčkovat ke střele, ale před brankou Kazaně na to nakonec prostor nebyl.
16:25'
Ne, takhle přesilovka zatím domácím vůbec nevychází, znovu musí začínat z vlastního pásma.
15:49'
Obraná čtveřice Kazaně odvedla dobrou práci, dokázala vyhodit puk.
15:38'
Z Biljalova zatím vyřazuje jistota, nyní předvedl zákrok lapačkou proti střele Matta Whiteho.
15:22'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Galimov – 2 min., držení).
15:19'
Z pravého kruhu vystřelil zápěstím Jonas Enlund, Biljalov zasáhl ramenem.
15:03'
Znovu Nižněkamsk vyhodil kotouč a i tohle oslabení nejspíš zvládne ubránit.
14:25'
Domácím se povedlo vyhodit puk a kompletně stihnou vystřídat.
13:55'
Z levého kruhu se do střely položil Vitalij Aťušov,ale nepřekonal zatím výborného Barulina.
13:21'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ryan Murphy – 2 min., sekání).
12:54'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Patrici Cormierovi přeskočil puk přes hokejku, takže nezakončil.
11:40'
Marat Chajrullin dostal výbornou přihrávku před branku, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit puk tak, jak by si představoval, takže Biljalov stihl zasáhnout.
11:03'
Další Barulinův zákrok, tentokrát relativně snadný po střele Pedana. Kotouč si brankář ponechal v lapačce.
10:12'
Dmitrij Voronkov neměl moc prostoru, ale přesto dokázal šikovně vypálit a Barulin musel kotouč vyrážet.
09:40'
Z pravého kruhu hned po skončení oslabení nebezpečně vypálil Pavel Kulikov. Biljanov ale předvedl jistý zákrok.
09:30'
09:05'
A znovu se Nižněkamsk dokázal osvobodit.
08:45'
Domácí vyhodili kotouč a více než polovinu oslabení mají už za sebou.
08:25'
Oslabení zatím Neftěchinik zvládá dobře. Kazaň je sice v útočném pásmu, ale branku ještě neohrozila.
07:30'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Vitalij Aťušov – 2 min., držení).
07:10'
Domácí sice vyhráli vhazování, ale poté kotouč zase jen vyhodili na další icing.
06:47'
Nyní se však do něj dostanou zadarmo po zakázaném uvolnění Neftěchimiku.
06:38'
Nižněkamsk zvolil taktiku bránění středního pásma, takže hosté ho teď jen těžko přecházejí.
05:38'
Teď se však po zakázaném uvolnění bude vhazovat právě před brankou Kazaně.
05:10'
Kazaň v posledních minutách převzala aktivitu a zdá se. že je jen otázkou času, než se dostane do vedení.
04:10'
Při přechodu pásma byl hostujícímu mužstvu odpískán ofasjd.
02:52'
Hned po přechodu modré čára z vrcholku pravého kruhu vypálil Patrice Cormier a jen o kousek minul branku.
01:33'
Na druhé straně z levého kruhu střílel Stěpan Sannikov, ale jeho pokus byl o kousek nepřesný.
00:30'
Domácí se dostali do první velké šance utkání. Po rychlém protiútoku se dostal do zakončení Zack Mitchell, ale Biljanova z blízka nepřekonal.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Bryncev, Šaripzjanov (C), Pajgin, R. Murphy, Aťušov (A), An. Sergejev (A), Semjonov – Chajrullin, Berglund, Enlund – Padakin, Z. Mitchell, White – Černikov, P. Kulikov, Šiksatdarov – Bikmullin, Šarifjanov, Chafizov – Grošev.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Jarullin, Virtanen, Ljamkin, Rukavišnikov, Pedan, Judin – K. Petrov, Cormier, Azevedo (C) – Frattin, A. Galimov, Galijev – Lukojanov (A), Sannikov (A), E. Galimov – Fisenko, Voronkov, V. Tichonov – Dyňak.

Rozhodčí: Akuzovskij, Fraňo – Kučava, Novikov.
Nižněkamsk – Kazaň 0:2 na zápasy

1. zápas: Kazaň Nižněkamsk 4:1
Kazaň vstoupila do zápasu dobře, už po 13 minutách vedla díky Frattinovu a Galimovovi 2:1. Následně sice snížil Chairullin, ale ve třetí třetině uklidnili favority svými góly Gluchov a podruhé v utkání z přesilovky Frattin.

2. zápas: Kazaň Nižněkamsk 5:1
Druhý zápas na ledě Kazaně byl ještě jednoznačnější, a to i přesto, že už po minutě a půl poslal Nižněkamsk do vedení Kulikov. Jenže ještě do první přestávky duel otočili Lukojanov, Voronkov a Frattin a ve druhé třetině zápas pro domácí definitivně rozhodli Galiev a Azevedo.
Ak Bars Kazaň

Kazaň patří každou sezonu mezi nejžhavější kandidáty na Gagarinův pohár ani letos tomu není jinak. Kazani se výborně povedla základní část, když ovládla Východní konferenci a byla druhým nejlepším týmem celé KHL po CSKA Moskva. Nejproduktivnějším hráčem Kazaně v základní části byl se 37 body (13+24) kanadský útočník Justin Azevedo, nejlepším střelcem byl se šestnácti góly ruský útočník Stanislav Galiev.
Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsk postoupil do play-off na poslední chvíli díky výbornému závěru základní části, kdy vyhrál poslední tři zápasy. Nakonec nasbíral 64 bodů, což mu stačilo na osmé místo ve Východní konferenci a páté místo v Charlamovově divizi. Nejproduktivnějším hráčem Neftěchimiku v základní části byl s 34 body (15+19) americký útočník Matt White, nejlepším střelcem byl kanadský útočník Zack Mitchell se 17 góly.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání třetího zápasu 1. kola play-off KHL mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Ak Bars Kazaň. Zápas se odehraje v Neftekhimik Areně v Nižněkamsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.