Akuzovskij, Morozov – Kučava, Novikov
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
5 220 diváků
Kazaň

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 5 220 diváků.
Československá stopa v utkání
Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hokejista.
Statistiky

Střely na branku: 21:27
Zásahy brankářů: 26:21
Vyhraná vhazování: 21:26
Hity: 22:17
Trestné minuty: 2:4
Je dobojováno a Kazaň vítězí. Třetí třetina přinesla marnou snahu Neftěchimiku si poradit s nepříznivým stavem a všechny akce končily buď na Biljalovovi, či na jeho pozorné obraně. Ak Bars si skvěle hájil těsné vedení, gólman udržel čisté konto a tak k výhře Kazani stačil jediný gól. Celou sérii Kazaň vyhrála hladce 4:0 na zápasy a může se tak těšit na čtvrtfinálové boje, pro Nižněkamsk sezóna končí.
59:53'
Puk je mimo led a to po sražení domácím hráčem. Vhazovat se bude domácí třetině, Barulin tak musí zpátky do branky.
59:27'
Kulikovova střela z nulového úhlu skončila v Biljalovově lapačce, opět je přerušená hra.
59:04'
Zmatek před Biljalovem, Porjadin se marně snažil přehodit jeho beton, hosté pak vytlačili puk za branku.
58:26'
Hosté netrefili prázdnou branku, pískalo se zakázané uvolnění. Nižněkamsk si bere oddechový čas.
58:17'
Barulin míří na střídačku, je tu hra domácích v šesti!
57:45'
Tak tohle se Neftěchimiku vůbec nepovedlo, Bryncevova rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.
57:20'
Zblokovaná střela, hosté poté pouze posunuli hru do středního pásma.
56:40'
Domácí se ubránili a už pospíchají dopředu. Musí se cpát do zakončení, mnoho příležitostí už asi mít nebudou.
56:24'
Nahození do útočného pásma, Tichonov nyní svádí v rohu úporný souboj o puk.
55:26'
Do útočného pásma se dostal hostující S. Galijev, jenže při zaseknutí za sebou nechal puk a bylo po rychlé a překvapivé akci.
54:37'
White neudržel modrou čáru, Neftěchimik musí bleskově vyklidit útočné pásmo.
53:53'
Voronkov našel před brankou Tichonova, ten se s pukem na holi bleskově otočil a zkusil to bekhendem. Barulin zasáhl holí a puk uklidil do bezpečí.
53:19'
Z takřka nulového úhlu zkusil Barulina překvapit Fisenko, puk byl ovšem gólmanem sražen mimo brankoviště.
52:21'
Virtanen založil akci hostů, ta skončila na útočné modré čáře po rázném, ale čistém zákroku obrany.
51:44'
Oba týmy střídají během nepřerušené hry, sledujeme teď opravdu dlouhou pasáž bez hvizdu sudích.
50:29'
Co nejdál od vlastní branky, to je teď strategie Kazaně. A pokud z toho bude moci býti protiútok, tím lépe.
49:40'
Není to teď zrovna nejpohlednější hokej, drtivá většina akcí končí ještě před modrými čarami.
48:35'
Puk je mimo ledovou plochu, hosté tak zastavili Murphyho průnik levým křídlem.
47:59'
Domácí Enlund prohrál sprinterský souboj o puk, hosté se za vlastní brankou chystají do protiútoku.
46:53'
Hosté své oslabení zvládli na jedničku a zase tak hrají v plném počtu.
46:14'
A opět letí puk co nejdál od Biljalova, hosté se zatím skvěle brání.
45:28'
Nepovedená rozehra domácích na pravé straně vyvrcholila zákrokem bránícího hráče a puk vylétl do středního pásma.
44:53'
Bude se vylučovat a domácí si zahrají přesilovku, Dvě minuty za sekání dostává Andrej Pedan.
44:19'
Domácí Enlund prověřil Biljalova, ten si ale při zákroku lehce ublížil a probíhá jeho kontrola týmovým lékařem. Miftachov se začíná rozcvičovat, vypadá to ale, že jeho záskok nebude potřeba.
43:01'
Azevedo vyhrál buly a za kruhem napřáhl k bombě Andrej Pedan. Jeho dělovku jeden z obránců srazil tak, že Barulin nemusel vážně zasahovat.
42:09'
Nikita Dyňak se také zjevil mezi kruhy, jenže ani jemu se akce nevyvedla podle představ. Každopádně se Kazaň pustila do soupeře s velkou chutí a touží po uklidňující druhé brance.
41:40'
Kazaň v útočném pásmu točí bránící domácí, teď ještě přidat na střelbě.
40:45'
Lukojanov neuspěl se svým výjezdem mezi kruhy a následnou střelou, Nižněkamsk už vyráží na zteč.

Trestné minuty: 2:2
Čtyřicet minut hry je za námi a Kazaň je už jen jednu třetinu od postupu do čtvrtfinále play-off. O jednobrankový náskok se ve druhé třetině postaral Stanislav Galijev, který využil prostoru v pravém kruhu pro vhazování a prudkým švihem překonal Barulina. Neftěchimik se marně snaží dobýt Biljalovovu branku a má už jen dvacet minut na odvrácení vyřazení.
40:00'
39:43'
Virtnaneovi přeskočil puk hokejku, už se zase hraje ve středním pásmu a to bude asi v této části vše.
38:45'
Snaha domácího Porjadina skončila u mantinelu, přesto se Neftěchimik vrátil k puku a zkouší ohrozit Biljalova nějakým překvapivým zakončením.
37:11'
Chybná rozehrávka Kazaně, puk skončil na zakázaném uvolnění.
36:24'
Tichonova přihrával za kruh na levé straně, následnou bombu zvládl Barulin vyrazit.
35:50'
Kazaň se v posledních minutách nikam zvlášť nežene, nemá to ani zapotřebí, tvořit musí domácí.
35:43'
Puk nám opustil ledovou plochu, hráči obou celků přesvědčují sudí, že to bylo od hole soupeře. Vhazuje se ve středním pásmu.
34:58'
Individuální akci předvedl hostující Virtanen, proháčkoval se do útočného pásma, tam mu ale puk odskočil od hole.
33:54'
Nižněkamsku nelze upřít snahu o srovnání nepříznivého skóre, jenže domácí neustále naráží na dobře organizovanou obranu Kazaně, která vystavěla na modré takřka neprostupný val.
32:59'
Rána Brynceva od modré čáry Biljalova nepřekvapila, ten srazil puk do rohu.
32:21'
Azevedo měl trochu prostoru na přihrávku na najetého S. Galijeva, tomu to však moc nesedlo a oblouček skončil těsně vedle.
31:44'
Sledujeme teď sice hodně bruslivý hokej nahoru a dolů, jenže stále tomu chybí důraz a přesnost v koncovce.
30:26'
Judin musel pospíchat za vlastní branku, aby stihl rozehrát a nepustil tak Neftěchimik do případné šance. Zvládl to i přes tvrdý atak domácích u mantinelu.
29:14'
Kazaň se ubránila a zase hraje v plném počtu.
28:59'
Až nyní vyslal od modré čáry bombu Ryan Murphy, puk však obětavého obránce, který padl do střelu a od něj se puk odrazil do středního pásma.
28:42'
Sledujeme obléhání hostující branky, velké množství přihrávek, jenže málo zakončení.
27:14'
Teď ale budou moci domácí zareagovat v přesilovce, neboť Michail Fisenko fauloval v rohu kluziště a dostal dvě minuty za držení.
26:30'
Kazaň vstřelila branku!
No a je tu první gól utkání. Hostující STANISLAV GALIJEV dostal v pravém kruhu až moc času a prostoru na střelu a svým švihem vymetl horní růžek Barulinovy branky – 0:1. Asistence: Matthew Frattin, Roman Rukavišnikov.
25:43'
Tvrdý střet v obranném pásmu Kazaně, rozhodčí v něm ale porušení pravidel neviděli a pokračuje se tak ve hře.
25:13'
No, tohle nevypadalo špatně. Před brankou hostů číhal Enlund a povedlo se mu tečovat Šaripzjanovo nahození od modré čáry. Biljalov musel do práce a svým zákrokem přerušil hru.
24:04'
Barulin zasahoval u své pravé tyčky, pokus o švih srazil mimo své brankoviště.
23:45'
Neftěchiik se dostal do útočného pásma, jenže tam záhy domácí o puk přišli. Hra se nám tak zase stěhuje opačným směrem.
22:49'
Wikstrandova nabídka na teč skončila na Barulinovi, ten zasáhl jen svým reflexem. Kazaň vstoupila do druhé třetiny v opravdu pořádném náporu.
22:15'
Střela Dmitrije Voronkova přes obránce donutila Barulina k zákroku, puk srazil do rohu.
21:52'
Jarullin nestihl puk v útočném pásmu, byl ale rozjetý a tak se tam samozřejmě vrátil. Okamžitě se pískalo jeho postavení mimo hru.
21:27'
Fisenko neprošel do pásma Neftěchimiku, byl zastaven tvrdým zákrokem u mantinelu.
20:25'
Hosté hned v úvodu zahrozili nájezdem z levého křídla, přihrávce na brankoviště ale scházelo více přesnosti.

Trestné minuty: 2:0
Je za námi první třetina, která přinesla několik náznaků šancí a dokonce i jeden gól, který ovšem nebyl domácím uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. V závěru třetiny hosté nevyužili přesilovou hru a do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:40'
Domácí skončil v rohu kluziště, puk je na holích hráčů Ak Barsu. Ti se už ale nikam neženou.
18:50'
Kazaň v mírném tlaku, stále je to ale bez výraznější šance a střely.
17:59'
Nižněkamsk se ubránil a zase hraje v plném počtu.
16:55'
Protiakce Neftěchimiku dvou na jednoho byla zastavena ve finální fázi, Biljalov nemusel pro dobrou práci své obrany zasahovat.
16:44'
Kazaň v pásmu, zatím si hráči hledali pozice pro střelu a vrcholem byla snaha A. Galimova o zasunutí puku za tyčku. Pískala se posunutá branka.
15:59'
Potyčka před Biljalovem a bude se poprvé vylučovat. Rafael Bikmullin nejprve poslal soupeře k ledu a poté mu ještě přidal úder. Výsledkem jsou dvě minuty za krosček.
15:42'
Barulina nevystrašilo ani nahození od mantinelu, pohledem kontroloval puk, který skončil v rohu.
14:25'
Rychlý přechod do útoku v podání Kazaně, Azevedovo zakončení z levého kruhu pokryl pohotový Barulin.
13:50'
Tak jako nyní, kdy se zleva ke střele přes obránce dostal domácí Porjadin. Biljalov si poradi a bude se vhazovat po jeho pravici.
13:20'
Sledujeme velmi aktivní hokej z obou stran, nicméně šancí není mnoho. Jedná se spíše náznaky a pokusy o překvapivé zakončení.
12:09'
Lukojanov vybojoval ve středním pásmu puk a vznikl z toho rychlý brejk Ak Barsu. Prudký švih šel ale mimo.
11:06'
Vyšší rychlostní stupeň zařadil domácí Chajrullin , projel do útočného pásma a byla z toho nebezpečná střela, která prolétla jen kousíček vedle Biljalovovy branky.
10:10'
Nepovedená rozehrávka Ak Barsu, vše skončilo zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Biljalova.
09:20'
Nahození hostů do útočného pásma skončilo u Barulina, Nižněkamsk už míří do protiútoku.
08:18'
Neftěchimik se nenechal neuznaným gólem zneklidnit a pokračoval v útočení. Sergejevovi ovšem puk utekl a vykutálel se z pásma.
07:45'
Domácí pokračovali v útočení, zpoza branky přihrál Šaripzjanov na brankoviště, kde se ochomýtali hned dva jeho spoluhráči a Matt White zvládl srazit puk za Biljalovova záda. Hosté si však ještě vzali challenge pro pohyb hráče v brankovišti a uspěli. Gól neplatí a je to stále 0:0!
07:07'
Rychlý výpad domácích se střelou Šarifjanova z levého křídla, Biljalov předvedl pohotový zákrok. Po přerušení se před brankou strhla menší potyčka, sudí zvládli vše rychle ukončit a celá polízanice se obešla bez vyloučení.
06:23'
Judin střílel z ostrého úhlu, Barulin si ale svou pravou tyčku pohlídal a jistým zákrokem opět přerušil hru.
05:59'
Domácí tým se alespoň na chvíli osvobozuje vyhozením puku do středního pásma, hráč tak mohou vystřídat.
05:27'
Podobně dopadl i Cormier, ani po jeho pokusu nemusel Barulin zasahovat.
04:44'
Viktor Tichonov si to namířil středem do útočného pásma a vystřelil přes obránce. Ten zvládl puk tečovat a srazit mimo Barulinovu branku.
03:32'
O trochu lépe si vedl A. Galimov, jeho švih prolétl kousek nad brankou Konstantina Barulina.
03:11'
Kirill Petrov se neúspěšně prodíral do pásma Nižněkamsku, se svou akcí skončil u levého mantinelu.
02:30'
Neftěchimik se snaží o napadání rozehrávky soupeře, na svou kůži to poznal Pedan. Po ztrátě puku přilétl na Biljalova další pokus a po přerušení hry se vhazuje po pravé ruce brankáře Ak Barsu.
01:12'
Ten byl zakončen střelou Pavla Kulikova z dálky, Biljalov puk raději skryl mezi svými chrániči a přerušil hru.
00:53'
Hosté v útočném pásmu, Galimov se však po puku marně natahoval a Nižněkamsk jde do protiakce.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Pajgin, R. Murphy, Bryncev, Šaripzjanov (C), An. Sergejev (A), Aťušov (A), Rjasenskij – Porjadin, Z. Mitchell, White – Chajrullin, Berglund, Enlund – Bikmullin, P. Kulikov, Šiksatdarov – Černikov, Šarifjanov, Chafizov – Grošev.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Jarullin (A), Virtanen, Ljamkin, Rukavišnikov, Pedan, Wikstrand, Judin – K. Petrov, Cormier, Azevedo (C) – Frattin, A. Galimov, Galijev – Lukojanov (A), Sannikov, E. Galimov – Fisenko, Voronkov, V. Tichonov – Dyňak.

Rozhodčí: Akuzovskij, Morozov – Kučava, Novikov.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, po hymnách začne samotný duel.
Zápas v Neftěchim Areně začne v 15 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni,