KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : CSKA Moskva - 8. března 2020   15:00

Novgorod
Novgorod
38:37' Ch. Genoway (Žafjarov, Šenfeld) • 42:12' Schroeder (Šenfeld, Žafjarov)
2:3
(0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Stav série: (0:4)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
46:08' M. Robinson  (Okulov) • 57:15' Šalunov  (A. Marčenko, Mamin) • 62:02' Kaprizov  (Slepyšev, Vey)
Novgorod
Birin, Soin – Goljak, Ivanov
KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod
CSKA Moskva

Skončilo nám utkání mezi Novgorodem a CSKA Moskva. Zároveň skončila tato série. Moskevský tým postoupil do čtvrtfinále KHL nejrychlejším možným způsobem po vítězství 4:0 na zápasy. Po Petrohradu a Kazani tak známé třetího čtvrtfinalistu. Výhra s pořadovým číslem 4 se nerodila pro hosty lehce. Ještě ve 46. minutě v dnešním zápase prohrávali 0:2, ovšem díky brankám Robinsona a Šalunova se šlo do prodloužení. Po dvou minutách prodloužení využil přesilovou hru Kirill Kaprizov, jenž definitivně určil ráz tohoto utkání.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

CSKA právě vstřelilo branku!
Je hotovo! CSKA Moskva využívá přesilovku a gólem v prodloužení postupuje do čtvrtfinále KHL. KIRILL KAPRIZOV si odskočil mezi kruhy a dokonale vymetl horní růžek hostující brány po přihrávce Slepyševa. Pro Nižnij Novgorod tak tímto gólem sezona končí. 2:3 po prodloužení. Asistence: Anton Slepyšev a Linden Vey.
61:47'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Sergej Zborovskij – 2 min., podrážení).
61:32'
Před bránou Novgorodu bylo rušno. Tichomirov ale udržel puk ve své moci.
61:04'
Ty Rattie vypálil po nápřahu vší silou. Trefil ale pouze hruď hostujícího brankáře.
60:26'
Schroeder vyrazil dopředu, ale neměl podporu svých spoluhráčů. Zbývalo mu tak pouze nahodit kotouč směrem dopředu.
60:01'
Třetí třetina je za námi, ovšem kdo vyhraje čtvrté utkání této série zatím nevíme. Novgorodu nestačil ani dvoubrankový náskok, který postupně smazal Robinson se Šalunovem. Hosté do prodloužení mohou vstoupit v rozhodně lepší pohodě, neboť v případě vstřelení branky postoupí do dalšího kola v nejkratší možné době.
Střely na bránu: 22 – 28.
60:00'
59:16'
Domácí brankář udržel na své hrudi nebezpečnou střelu Šalunova z levého kruhu. Tichomirov hru raději zastavil.
58:38'
Hra také v tuto chvíli plyne za bránou domácích. Tichomirov musí dávat velký pozor.
58:08'
CSKA je při chuti a i nadále pobývá okolo brány domácího týmu. Tichomirov ale v tento okamžik zasahovat nemusel.
57:15'
Hostující tým nakonec smazává manko a už je jen branku od postupu do čtvrtfinále. MAXIM ŠALUNOV si dokázal najet před brankoviště, odkud jemně usměrnil Marčenkovu pobídku do sítě. Tichomirov těžko mohl reagovat. 2:2. Asistence: Alexej Marčenko a Maxim Mamin.
56:00'
Zrovna ve chvíli, kdy Orlov opustil trestnou lavici, se v obrovské šanci mezi kruhy ocitl Kaprizov. Andrej Tichomirov na poslední možný okamžik vytáhl svůj pravý beton.
55:40'
Robinson ladně zavezl puk do útočné třetiny, jenže nevšiml si, že jeho spoluhráč vkročil do pásma soupeře dříve. Proto byl pískán ofsajd.
55:00'
Puk byl odpálen přes všechny čáry. Novgorod mezitím střídá a posílá na led čerstvou formaci.
54:53'
Kirill Kaprizov vystřelil z vrcholu pravého kruhu pořádně tvrdě. Tichomirov ale lvím skokem zabránil vyrovnání.
54:18'
Úvodní sekundy svého oslabení zvládl domácí tým s noblesou. Bez větších potíží se už dvakrát ubránil.
54:00'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Orlov – 2 min., podrážení).
53:45'
Shore si situaci zbytečně nekomplikoval a raději touš posunul do útočné třetiny.
53:09'
Pumelici z velké vzdálenosti vyslal Nestěrov. Maxim Mamin se snažil dorážet u brankoviště, jenže Tichomirov zasáhl už napoprvé.
52:41'
Iljin si zpracoval odražený puk, ale pokus o kličku na pravém kruhu v útočném pásmu mu nevyšel dle představ.
52:18'
Andrej Tichomirov musel nadvakrát likvidovat nebezpečné nahození od modré čáry. Kotouč nakonec lapil do své moci.
51:58'
Domácí vyhodili obloučkem puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
51:36'
Hra je po nepřesné střele hostujícího mužstva zastavena. Torpedo tak pro tuto chvíli to nejhorší přežilo.
50:54'
CSKA se usadilo v pásmu soupeře. Problémem pro domácí tým je, že nestihl už dlouhou dobu vystřídat.
50:12'
Pavel Karnauchov si zpracoval přihrávku a ihned poté vystřelil k bližší tyči. Šibenici domácí svatyně ale o pár centimetrů minul.
49:24'
Shore střílel z levého kruhu pouze do vyrážečky hostujícího brankáře.
48:42'
Okulov zavezl puk do útočné třetiny, ale přesnou pobídku do mezikruží ze své hole vyprodukovat nedokázal.
48:34'
Danil Verjajev si našel cestu ke střele těsně za přechodem modré čáry. Taktéž jeho rána však k Sorokinovi nedoputovala, neboť byla sražena do ochranné sítě.
47:56'
Aljajev zkusil štěstí od modré čáry. Jeho pokus byl však zablokován.
47:36'
Hra je kvůli ofsajdu zastavena. Čeká nás první komerční přestávka v rámci třetí třetiny.
46:36'
Dopředu se opět vydali domácí. Ke střeleckému pokusu se ale nedostali.
46:08'
Hosté se ale z ničeho nic dostávají zpět do hry. Sice dlouho v pásmu soupeře nepobyli, ale přesto dali gól. MAT ROBINSON vypálil od modré čáry zápěstím, a hned dva hráči před brankovištěm dokonale zakryli výhled brankáři Tichomirovovi. 2:1. Asistence: Konstantin Okulov.
45:05'
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím více vyhovuje Torpedu. CSKA otevřelo obranu, a to je voda na mlýn pro protiútoky domácích.
43:57'
Už to mohlo být o tři góly! Drew Shore si najel za obranu a nikým neatakován si to mířil na Sorokina. Ruského reprezentačního brankáře ale kličkou do bekhendu nepřekonal.
43:26'
Szczechura si nahodil puk směrem dopředu. U mantinelu poté dokázal dobře zapracovat.
43:15'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daniil Iljin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Linden Vey – 2 min., sekání).
42:12'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Novgorod sehrál tuto početní výhodu skvěle a zaslouženě v ní skóroval. Anton Šenfeld se dostal ke kotouči před bránou, ale jeho bekhendový pokus ještě Sorokin vyrazil. Vyrazil jej však hokejce JORDANA SCHROEDERA, který černou gumu propasíroval za brankovou čáru. 2:0. Asistence: Anton Šenfeld a Damir Žafjarov.
41:50'
Ilja Sorokin měl nyní velké štěstí. Kotouč poskakoval na brankovišti, ale žádný z domácích hráčů jej nedostal do sítě.
41:25'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mario Kempe – 2 min., sekání).
41:06'
Hosté se provinili icingem. Novgorod bude mít po krátkém přerušení výhodu toho, že se bude vhazovat v útočném pásmu tohoto celku.
40:27'
Hosté načali třetí periodu velice aktivně. Grigorenko se prokousával před bránu, ale ve finální fázi mu kotouč odskočil z čepele.
40:01'
Druhá třetina právě skončila. Úvodní gól zápasu padl až pár sekund před druhou sirénou. Genoway si našel přihrávku spoluhráče a následně přesně zamířil. Domácí mohli jít do vedení už o několik minut dříve, jenže přesilovou hru pěti proti třem nevyužili. Uvidíme, jestli domácí tým svůj náskok udrží a vrátí sérii pro páté utkání zpět do Moskvy.
Střely na bránu: 12 – 15.
40:00'
39:18'
Druhá třetina se dohrává ve středním pásmu. CSKA se ale pokusí co nejdříve odpovědět.
38:37'
První branka dnešního utkání padá až nyní. Rychlá akce Novgorodu byla úspěšná. Žafjarov si na pravé straně zpracoval přihrávku, aby mohl na středu kluziště najít obránce CHARLESE GENOWAYE. Ofenzivní zadák se ocitl v dobré pozici, ze které se nemýlil. Propasíroval puk podél vyrážečky brankáře Sorokina. 1:0. Asistence: Damir Žafjarov a Anton Šenfeld.
37:46'
U mantinelu v pásmu Novgorodu se dlouho sváděl osobní souboj, ze kterého vyšli vítězně domácí hokejisté.
37:02'
Nahození hostů do předbrankového prostoru přesné nebylo. Tichomirov svou holí pouze posunul puk do rohu hrací plochy.
36:26'
Hosté stále nestihli vystřídat. Už celkem unavená formace musí bránit vlastní třetinu.
35:57'
35:24'
CSKA se už dokázalo osvobodit. Mezitím se Karnauchov vrátil na led a pokračuje už klasická přesilovka Torpeda.
34:51'
Damir Žafjarov pálil z pravého kruhu do poloprázdné klece, jelikož Sorokin utěsnil pouze spodní část brány. Útočník Novgorodu ale kotouč pod břevno zvednout nedokázal.
34:27'
Domácí zamkli svého soupeře před bránou, ale žádná větší příležitost zatím stále nepřichází.
33:57'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Kalinin – 2 min., podrážení).
33:54'
Domácí si přihrávají puk u mantinelu. Zatím se ale ke střeleckému pokusu neodhodlali.
33:10'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Pavel Karnauchov – 2 min., držení).
32:33'
Drew Shore neměl dostatečnou rychlost k přejetí útočné třetiny, a proto puk pouze nahodil za bránu soupeře.
32:09'
Hra je přerušena. Ještě se totiž musí led uklidit od krve, kterou tento nepříjemný střet způsobil.
31:45'
Z tribun se ozývá obrovský pískot, jelikož rozhodčí nepřerušili hru při velmi nepříjemném zranění Kirilla Urakova, kterému zřejmě jeden z hostujících hráčů nechtěně šlápl na ruku. Útočník domácích okamžitě spěchal na ošetřovnu.
31:10'
CSKA se už znovu usadilo před bránou soupeře.
30:43'
Stanislav Bočarov zachytil přihrávku hostů a v danou chvíli mu nic nebránilo ke střele. Těsně po přejetí do pásma soupeře to zkusil, ale Sorokin taktéž zakročil.
30:24'
Tvrdý pokus od modré čáry v podání kapitána Nikity Nestěrova ukryl Andrej Tichomirov do své lapačky. Vhazování v pásmu Novgorodu se bude opakovat.
30:09'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Charles Genoway – 2 min., držení).
29:37'
Zborovskij nahazoval puk před bránu, ale k teči se žádný z hráčů v tmavém dresu nedostal. Sorokin puk vykopl levým betonem do bezpečí.
28:46'
Orlov si vybruslil do vlastního pásma, aby se mohl pokusit o přesnou rozehrávku.
28:16'
Anton Slepyšev se po pravé straně natlačil ke střele. Zjevil se však už v poměrně velkém úhlu, a tak Tichomirov mohl zasahovat.
27:43'
Hosté už znovu přitopili pod kotlem. Tlak CSKA musel přerušit Tichomirov, který raději puk ukryl do své lapačky.
27:14'
Okulov poslal svému spoluhráči skákavou přihrávku na levý kruh. CSKA tak vystřelit nedokázalo.
26:38'
Pavel Karnauchov pálil zápěstím pouze do ramene domácího brankáře. Ten raději hru přerušil.
26:20'
Zakázaným uvolněním se tentokrát provinili hosté.
25:58'
Tvrdé nahození Nestěrova dokázal dobruslit Barancev, který poté přenesl hru dopředu. Jeho pobídku si však Michail Varnakov zpracovat nedokázal.
25:34'
Hra je přerušena kvůli icingu. Vhazovat se bude před bránou Nižného Novgorodu.
25:06'
Genowayův střílený pokus skončil na bruslích hostujících hráčů. Sorokin tak zasahovat nemusel.
24:30'
Domácí celek se ale rázem dostal vpřed a poměrně dlouho kombinoval v pásmu soupeře. Moskevští beci ale zapracovali holí a dostali touš do bezpečných pozic.
23:50'
Maxim Mamin protečoval nabídku před bránu jen těsně za zadní tyč. Tichomirov nyní měl obrovské štěstí.
23:18'
Před bránou Novgorodu byl k vidění značný závar. Hosté ale puk za brankovou čáru propasírovat nedokázali.
22:41'
Bogdan Kiselevič zachytil puk na útočné modré čáře a se svou ránou rozhodně nečekal. Jeho pokus zápěstím zaplul do lapačky Andreje Tichomirova.
22:18'
Na druhé straně se zase ke střele dostal Kaprizov. Příliš mnoho prostoru nedostal, a proto nevystřelil přesně.
21:38'
Do protiútoku vyrazil Genoway, který před brankovištěm vybízel svého spoluhráče k teči. Akce to byla přesná, ale kotouč nakonec stejně zamířil kousek vedle zadní tyče.
20:47'
Linden Vey předvedl rychlý manévr v pásmu soupeře, jenže poté nepřihrál přesně mezi kruhy.
20:22'
Schroder nahodil puk do pásma soupeře, ale dříve u něj byli hostující obránci. CSKA tak rychle vyrazilo vpřed.
20:01'
První třetina, ve které se de facto nic nedělo, právě skončila. Snad jedinou šanci, která stojí za zmínku, měl Kirill Kaprizov, jenž z bezprostřední blízkosti zamířil do tyče. Po většinu první periody jsme však sledovali opatrnou hru.
Střely na bránu: 4 – 5.
20:00'
19:36'
Poslední minuta první periody je v plném proudu. Orlov se pokusí založit protiútok z vlastní třetiny.
18:55'
Nyní to chvíli vypadalo, že Novgorod hraje přesilovku. Dokonale zamkl svého soupeře před bránou, jenže střela obránce Baranceva minula cíl.
18:26'
Szczechura si tentokrát najel až k modré čáře. Obrana hostů ale pečlivě vykryla volný prostor.
17:51'
Razantní rána Paula Szczechury zamířila pouze do hole bránícího hráče. Ten kotouč přizvedl až do ochranné sítě.
17:36'
Domácí už ale situaci uklidnili a další akci zahájí za svou klecí.
16:42'
Nikita Nestěrov napálil kotouč od modré čáry těsně nad bránu. Novgorod se ale už poměrně dlouho neocitl v útočném pásmu.
16:17'
Pavel Karnauchov si najel do gólové pozice na levém kruhu. Jeho svižná rána možná lehce lízla tyč.
15:47'
Genoway se zapojil do útočení. Přesnou přihrávku z rohu kluziště ale předložit nedokázal.
14:58'
Mat Robinson pálil z vrcholu kruhu bez přípravy. Jeho přízemní rána ale bližší tyč domácí svatyně minula.
14:46'
Na bránu Nižného Novgorodu se řítila další lavina v bílých dresech. Čároví sudí ale hru kvůli ofsajdu přerušili.
13:52'
CSKA znovu kombinuje v útočné třetině. Novgorod ale velmi pečlivě brání svou třetinu.
13:03'
Andrej Světlakov nabral na pravé straně velkou rychlost, se kterou se dostal hned před dva hráče. Na poslední chvíli mu však byl kotouč vypíchnut, a proto Tichomirov zasahovat nemusel.
12:16'
V úvodu zápasu se velmi zřídka hra přerušuje. Probíhá už třináctá minuta, ale vážnější situaci jsme viděli jen jednu, a to před bránou Torpeda.
11:38'
Přechod do útočné třetiny se domácím celkem povedl, jenže Sorokinovou klec ohrozit nedokázali.
10:24'
Damir Žafjarov si najel do výhodné pozice na pravém kruhu, odkud zápěstím vypálil. Ilja Sorokin však zakročil včas a touš za svá záda nepustil.
09:44'
Hostující celek v posledních minutách přebral aktivitu. Snaží se být dominantní na kotouči.
08:57'
Slepyšev šikovnou přihrávkou našel Kaprizova, který mezi kruhy rychle zamířil pouze do tyče domácí brány. Torpedo mělo obrovské štěstí.
08:42'
CSKA svedlo několik osobních soubojů v pásmu Novgorodu, ale přesná přihrávka do předbrankového prostoru z hole Kaprizova nepřišla.
07:58'
Po komerční přestávce se znovu pokračuje ve hře. Hraje se ve střední třetině.
07:03'
Před bránou Tichomirova bylo velmi rušno. Hosté z těsné blízkosti hned dvakrát doráželi puk, ale domácí brankář i s přispěním obránců odolal.
05:56'
Moskevský tým se nyní drží na kotouči v útočné třetině. Novgorod se ocitl v defenzívě.
05:06'
Ty Rattie to zkoušel po pravém křídle, jenže jeho střela byla sražena nad bránu hostů.
04:23'
Dělovka Stanislava Bočarova od modré čáry zapadla do výstroje Sorokina, který hru přerušil.
03:39'
Rychlá souhra hostů gólová nebyla. Grigorenko si počkal na přihrávku Kempeho a také celkem rychle střílel, ovšem Andrej Tichomirov se rychle přesunul.
02:24'
Ilja Sorokin musel zasahovat proti rychlé ráně Iljina z levého kruhu. CSKA se muselo v danou chvíli pouze bránit.
01:26'
Útočnou akci Torpeda po pravém křídle zastavil ofsajd. Hra je poprvé v tomto duelu zastavena.
00:52'
Poprvé se ke kotouči dostal Sorokin, který přihrál na hůl Nestěrova, jenž se nyní soustředí na rozehrávku.
00:28'
Úvodní střídání bylo opatrné. Domácí drželi puk za svou bránou a rozhodně se nikam nehnali.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Barancev (C), Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Aljajev, Mišarin – Žafjarov, Schroeder (A), Šenfeld – Rattie, Belevič, Bočarov – Verjajev, D. Iljin, Urakov – Varnakov (A), Shore, Szczechura – Gončaruk.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – Naumenkov, A. Marčenko, Nestěrov (C), Blažijevskij, M. Robinson (A), Kiselevič, A. Romanov – Grigorenko, Vey, Tolčinskij – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Mamin – Kalinin (A), P. Karnauchov, Světlakov – Sorkin.

Rozhodčí: Birin, Soin – Goljak, Ivanov.
Předchozí zápasy této série:

1. zápas:

CSKA Moskva – Nižnij Novgorod 3:0
Branky a nahrávky: 5. Slepyšev (Dahlbeck, Kaprizov), 8. M. Kempe (Kaprizov, I. Sorokin), 24. Vey (Mamin, Grigorenko)

2. zápas:
Branky a nahrávky: 8. P. Karnauchov (Nestěrov, Šalunov), 15. Slepyšev (Nestěrov), 60. Kaprizov (Slepyšev)

3. zápas:
Nižnij Novgorod – CSKA Moskva 1:2 po prodloužení
Branky a nahrávky: 19. Belevič (Bočarov) – 9. Mamin (Nestěrov), 65. Slepyšev

Jiří Sekáč (CSKA)
Přeji příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Tým Torpeda Nižnij Novgorod dnes v rámci 4. zápasu osmifinálové série KHL přivítá CSKA Moskva. Hosté vedou 3:0 na zápasy, takže už dnes mohou slavit svůj postup do čtvrtfinále. Podaří se obhájcům vítězství už dnes postoupit? Úvodní buly bude vhozeno v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.