KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Ufa - 1. března 2020   14:00

OMSK
OMSK
16:34' Šumakov (Franson, Beck) • 23:56' K. Semjonov (Šumakov) • 29:01' Stas (Dědunov) • 38:07' K. Semjonov (Vojnov, Šumakov) • 39:28' Pjanov (Franson, Bobkov)
5:2
(1:1, 4:1, 0:0)
Stav série: (1:0)
Ufa
Ufa
14:31' Omark  (Kugryšev, Burmistrov) • 37:45' Hartikainen  (Manninen, Omark)
OMSK
Olenin (RUS), Hribik (CZE) – Goljak (BLR), Ponamarenko (RUS)
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
5 096 diváků
Ufa
Metsola (41. Karejev) – Larsen, Panin (C), Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, Pašnin, Muchamadullin, Baškirov – Omark (A), Manninen, Hartikainen – Kugryšev, Burmistrov (A), Baranov – V. Žarkov, Kadějkin, Soloduchin – Gimatov, Kartajev, Chochrjakov.

Z mé strany je to dnes vše. Budu se na vás těšit u úterního zápasu, ve kterém bude zajisté Ufa chtít srovnat stav a přivézt si do své arény známé bouřlivým prostředím, vyrovnaný stav 1:1. Zápas začíná v 17:30, do té doby užívejte života!
Dnešní utkání sledovalo 5 096 diváků.
Československá stopa v utkání

ani v jednom týmu nehraje žádný Čech či Slovák
Omsk se raduje z vítězství poměrem 5:2, které se dá označit jako naprosto zasloužené. Hosté se dnes trápili, vyjma elitní formace prakticky nikdo z týmu nezahrál. Avangard vyslal na branku 45 střel, z nichž téměř polovinu (21) poslal na branku během první třetiny. Nejvíce gólů však dal v té druhé, celkově čtyři. Ufě nepomohlo ani video, v obou případech, kdy si Nikolaj Cjulgin vyžádal přezkoumání, rozhodčí svůj původní verdikt nezměnili.

Třetí třetina už tak byla o ničem. Hosté, se kterými přijelo velké množství fanoušků, od 45. minuty rezignovali na vývoj zápasu, Omsk se naopak už nikam nehnal a v domácím prostředí si tak připsal první bod v sérii. Odveta v úterý však bude velice zajímavá.

Střely na branku: 45 – 28 (8 – 10)
59:55'
Eduard Gimatov nepřešel přes připraveného Andrighetta, čímž udělal tečku za dnešním zajímavým zápasem.
59:10'
Jeden z hráčů domácích nyní odmítl pustit hráče s kotoučem přes modrou čáru, hosté střídají a podnikají poslední útočné manévry.
58:45'
Teemu Hartikainen jenom nahodil na branku, Bobkov přerušuje. Zbývá odehrát 75 sekund z dnešního zápasu.
58:10'
Jsme v posledních dvou minutách třetí třetiny, Avangard drží kotouč na holích a dohrává tento zápas.
57:22'
Arzamascev střílel po přechodu modré čáry, opět ale skončila střela na Bobkovovi, který dnes chytá skutečně dobré utkání.
56:34'
Vhazování před brankou Omsku, Sergej Šumakov dlouhou nahrávkou hledal Semjonova, s razancí to ale přehnal a puk končí tak až za brankou Karejeva. Tím pádem je pískáno zakázané uvolnění.
55:50'
Ufa sympaticky bojuje a snaží se snížit nepříznivý stav, Omsk však zkušeně náskok hlídá a pomaličku už může začít slavit.
55:15'
Vladimir Žarkov vyslal zajímavou střelu k tyči, Bobkov jí sice dokázal vytěsnit, ale převalila se mu přes rameno. Moc nechybělo k tomu, aby dojíždějící útočník Ufy poslal kotouč do branky, Bobkov se ale pojistil zákrokem betonem.
54:48'
Poslední komerční přestávka zápasu zahajuje celkem dvanáctou pětiminutovku dnešního utkání.
53:45'
Manninen od modré napálil jenom brusle Gračjova, který ihned vyváží puk mimo nebezpečnou zónu Avangardu. Zápas se už jenom dohrává, to je jasné.
53:16'
Další nepřehledná situace před brankou Omsku, Bobkov ale drží v brankovišti klid.
52:23'
Teemu Hartikainen jenom nahodil do útočného pásma, měl již dlouhé střídání a potřeboval si odpočinout. Na ledě je ale kombinovaná formace Ufy.
50:46'
Zakázané uvolnění Ufy značí přesunutí hry před branku Karejeva a na straně hostí je už vidět mírná rezignace. Sílu tak spíše vrhnou hráči Ufy do úterního druhého zápasu.
50:11'
Taylor Beck si prohodil obránce a z vrcholku levého kruhu střílel, jeho pokus však jenom prolétl brankovištěm, Karejev jenom kontroloval. Mnohem zajímavější to ale měl Brandon McMillan, který jel sám na branku a rozhodl se střílel golfákem z mezikruží, jeho pokus nicméně Karejev drží ve výstroji!
49:40'
Linus Omark převzal puk už v ofsajdové pozici, která mu je tak tímto signalizována a pískána. Diváci se v posledních minutách dobře baví a nic nenaznačuje tomu, že by to mělo být ještě nějaké drama.
48:44'
Vojnov po přihrávce od Andrighetta vyslal tvrdou střelu na branku, ta je ale blokována. Vypadá to, že Ufa tohle oslabení už poměrně v pohodě přežije.
47:58'
Brandon McMillan nasadil na levém křídle do trháku a dostal se za obránce, jeho střela ale končí jenom na Karejevovi, který si během osmi minut připsal několik těžkých zákroků!
47:16'
Alexandr Burmistrov (SAL) si dvakrát počínal na jednom vhazování nedovoleně, a proto dostává dvě minuty za porušení postupu vhazování.
46:55'
Další zákrok Bobkova, a pokud máme hodnotit všechny tři třetiny, ta třetí z nich je suverénně nejslabší. Častá přerušení, málo vzruchu a šancí.
45:59'
Andrej Karejev rutinně zasáhl proti střele Košeleva z pravého kruhu a rychle rozehrál vpřed. Útok Ufy ale končí jenom na Bobkovovi, jehož další zákrok nařizuje komerční přestávku.
45:11'
Další úsporné vyhození ke Karejevovi. Zatím domácí skutečně kontrolují zápas a Ufa se těžce propracovává do zakončení.
44:36'
Zmatky nakonec Omsk vyřešil spolehlivě a vyhodil kotouč až na druhou stranu, nikoliv však tak, aby se pískalo zakázané uvolnění.
43:40'
Sakari Manninen vjel do útočného prostoru a křížem nahrál na Omarka, který zajistil zmatky před domácí brankou. Lehce mimo hru pak Hartikainen dal tvrdý krosček na záda Bondarevovi, pokračuje se dále.
42:35'
Kirill Semjonov nahazoval z ostrého úhlu na branku, puk včas Karejev přikryl a přerušil hru.
42:09'
Ufa ostřeluje od první minuty třetiny branku Bobkova ze všech stran, ale nevede to zatím vůbec k ničemu. Omsk hraje v maximální pohodě a nezačal jenom bránit.
41:15'
Střelu Fransona z vrcholku levého kruhu ještě tečoval Zernov, čímž zajistil, že pokus změnil svůj směr a mířil do protipohybu gólmana Karejeva! Ale také vedle levé tyče.
40:48'
Ufa ještě může pomýšlet na drama, musí však hrát hodně útočně. První střelu na branku vyslal Dmitrij Kugryšev, jeho pokus Bobkov ale zcela bez potíží kryje.
40:01'
Po čtyřech gólech v síti během dvaceti minut se trenéři Ufy rozhodli stáhnout ze zápasu gólmana Metsolu, na jeho místo tak nastupuje Andrej Karejev.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 15:54.
Divoká druhá třetina našla nakonec jednoznačného vítěze v podobě Avangardu, který nasypal Ufě rovnou čtyři góly během dvaceti minut a míří za první výhrou v sérii. Nejprve šel Omsk do opětovného vedení díky gólu Kirilla Semjonova na konci 24. minuty, následně se utrhl na dva góly díky Andreji Stasovi, jehož gól muselo posvětit ještě video. Dlouhou dobu se poté nic nedělo, až poslední dvě a půl minuty třetiny opět nabídly plno vzruchu. Nejprve v čase 37:45 snížil Teemu Hartikainen, polštářek si ale zpět vzali domácí jenom 22 sekund poté, když se prosadil Kirill Semjonov. I tady se šlo na video, i podruhé ale Ufa nebyla úspěšná a musela jít do oslabení. Dovršení zmaru hostí podtrhl z úniku 32 sekund před koncem Valentin Pjanov a s Ufou už to vypadá hodně zle.

Střely na branku: 37 – 18 (17 – 9)
40:00'
39:28'
Avangard právě vstřelil branku!
Další přesilovka je využita a Ufa už ten tlak na obrannou čtyřku nemohla ustát! Bobkov zachytil vyhození soupeře a postrčil na Fransona, který dlouhým pasem na modrou našel VALENTINA PJANOVA. Domácí hráč měl před sebou prázdné útočné pásmo a únik zakončil prostřelením hostujícího gólmana – 5:2! Asistence: Cody Franson, Igor Bobkov.
38:07'
Čároví rozhodčí gól uznali a Ufa podruhé při výzvě selhala. Tentokrát je to ale již za dvě minuty a menší trest jde odsedět Vladimir Žarkov (SAL). Omsk hraje druhou přesilovku v zápase.
38:07'
Čtvrtý gól Omsku však jde znovu pod video! Tentokrát je to možný ofsajd Šumakova.
38:07'
Omsk ale rychle odskakuje do dvougólového rozdílu! Sergej Šumakov táhl útok po levém křídle a napříč kluzištěm našel krosovou nahrávkou z druhé vlny najíždějícího Vojnova. Obránce Avangardu na nic nečekal a prakticky ihned střílel. Clona před brankou přinesla ovoce, puk totiž tečoval ještě do protipohybu Metsoly KIRILL SEMJONOV – 4:2! Asistence: Vjačeslav Vojnov, Sergej Šumakov.
37:45'
Ufa právě vstřelila branku!
Hosté snižují a dostávají se zpátky na dostřel jedné branky! Omark předvedl za brankou výborný forčeking a získal kotouč pro své barvy. Pak už to bylo poměrně jednoduché, švédský šikula nahrál před branku na Manninena. Centr první formace mohl sice střílet, celou situaci ale ještě vyšperkoval nahrávkou na TEEMU HARTIKAINENA, který zametl puk do branky – 3:2! Asistence: Sakari Manninen, Linus Omark.
37:09'
Andrej Stas ale získal kotouč do své moci a pádil s ním na branku. Dobře jej ale křižoval vracející se Panin a zpětnou nahrávku zachytil druhý obránce Ufy, Philip Larsen.
36:50'
Hra se přerušovala bezmála po třech minutách, bude se vhazovat před brankou Omsku.
35:38'
Sven Andrighetto z pravého kruhu střílel, neprostřelil však dvojblok hostujícího týmu a Metsola tak v brance jenom sledoval, ani nemusel zasahovat.
34:45'
Tvrdý zákrok jednoho z obránců Ufy na Zernova zůstává bez odezvy, Zernov se sám zvedá a rychle míří na střídačku. Mezitím se snaží hosté prolomit cestu a dostat se před branku Omsku.
33:26'
Jevgenij Gračjov dostal nabito na modrou a bez rozmyslů střílel na branku, jeho pokus ale rozduněl jenom hrazení za brankou Metsoly. Ufa reagovala rychlým protiútokem, ve kterém byl nejvíce aktivní Mannine, zblízka ale Bobkova na bližší tyči nepřekonal.
33:11'
Pjotr Chochrjakov si najel na dlouhou přihrávku od Soloduchina a zakončoval z ostrého úhlu, Igor Bobkov si ale tuto střelu pohlídal a přikryl. Následuje komerční pauza.
31:28'
Semjon Košelev byl blízko dalšímu zásahu, ale kotouč, který k němu propadl, nedokázal včas poslat za Metsolova záda!
30:28'
Sakari Manninen po pravém křídle zatáhl hru před branku Avangardu, na ledě má severskou formaci, která v poslední době dostává mnoho prostoru.
30:08'
Igor Bobkov uklidňuje poměrně nepřehlednou hru před vlastní brankou. Oba týmy střídají a posílají nové hráče na led.
29:42'
Ufa rázem ztrácí dva góly a musí mnohem více útočit, pokud chce myslet na drama. Nyní vyhodila na zakázané uvolnění a kouč Cjulgin musí přemítat nad strategií do dalších minut.
29:01'
Konstantin Olenin gól uznal, Omsk tak vede na začátku 30. minuty 3:1!
29:01'
Konkrétně se jedná o to, že Stas dostal kotouč do branky v momentě, kdy to vypadalo, že Metsola drží puk v lapačce přikrytý na zemi. Čekáme na verdikt.
29:01'
Ufa však reaguje žádostí o přezkum videa, dle názoru hostující střídačky totiž Stas dosáhl gólu nepovoleně!
29:01'
Omsk si pomaličku jde pro první zápas v sérii! Pavel Dědunov vnikl do útočného pásma a překvapivě se s pukem dostal až před branku, nedokázal ale v rychlosti zakončit přes Metsolu. V druhé vlně však dojížděl ANDREJ STAS, který nadvakrát překonal Metsolu mezi betony – 3:1! Asistence: Pavel Dědunov.
27:48'
Propad obrany Omsku mohl trestat Žarkov, jenže v útočném pásmu puk zbytečně ztratil a brejk v podobě 3 na 1 tak rázem skončil. Domácí poté poměrně nerozvážně zahráli puk na icing.
27:02'
Taylor Beck zavezl do pásma a nechal puk pro Fransona, jehož tvrdá střela z úhlu skončila před brankou v klubku těl obránců Ufy.
26:38'
Pjotr Chochrjakov nahodil od modré na branku Omsku, Bobkov puk pevně drží v lapačce a přerušuje tím hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.
26:14'
Semjon Košelev využil toho, že obrana soupeře naprosto propadla a prakticky domácímu hráči puk darovala. Košelev tak mazal sám na branku a zkoušel překonat Metsolu mezi betony, hostující gólman si ale mezeru pohlídal! Následuje komerční brejk.
25:09'
Teemu Hartikainen po přistrčení od Manninena mohl srovnat, svojí střelou švihem jenom napálil břevno, od kterého se puk odrazil do brankoviště, čáru však puk nepřešel! Někteří hráči Ufy se už dokonce radovali, Jan Hribik ale vše viděl a nebude ani volat video.
23:56'
Avangard si bere vedení zpět a opět je to pro hosty poměrně smolný gól. Sergej Šumakov neúspěšně zakončil svojí dlouhou kličku, při které navíc upadl a kotouč se tak dostal za branku Ufy. Jenže ještě dokázal poslat v pádu puk zpět do ohně a dezorientovanému Metsolovi se puk odrazil od lýtka k tyči. Zde byl připraven KIRILL SEMJONOV a pohotově zasunul puk do klece – 2:1! Asistence: Sergej Šumakov.
23:29'
Zachar Arzamascev šel na jistotu a nahazoval puk ze středního pásma, teč jednoho z obránců Avangardu však poslala puk na tribuny.
23:07'
Díky předchozí akci tak Omsk chytil jistotu a opět zavřel útočné pásmo, Ufa se brání jenom vyhozením na icing, což má za následek první přerušení hry ve druhé třetině.
22:22'
Zachar Arzamascev neudržel pásmo a Zernov vytlačil soupeře až k jeho vlastní brance. Tady nějakým způsobem získal puk a nahrál na Brandona McMillana, který zblízka branku přestřelil.
21:28'
Omsk je pod velkým tlakem hned na startu druhé periody. Ufa sice v útočném pásmu kombinuje, nedokáže ale nijak vystřelit nebo se do gólovky propracovat.
20:40'
Linus Omark vracel z pravého křídla puk do lepší střelecké pozice, ale přes obránce přihrávka neprošla. Ufa nicméně pokračuje v útočném pásmu a tlačí se do střel.
20:03'
Buly ve druhé třetině nakonec vyhráli hosté, Sakari Manninen jej vyhrál pod sebe a puk projel až k brance Metsoly.
20:01'
Strhující první třetina nabídla velké množství šancí, emocí a také dva góly. Omsk měl během první třetiny prakticky trvalou převahu a Ufu místy drtivě přehrával. Gól však dali jako první hosté, v čase 14:31 zakončil rychlý brejk téměř do prázdné branky tahoun Linus Omark. Tento stav však vydržel zhruba dvě minuty, následně dostal Avangard přesilovou hru po dvojitém vyloučení Pašnina a Sergej Šumakov zametl odražený puk do branky. Za 15 minut začíná druhá třetina!

Střely na branku: 20 – 9
20:00'
19:47'
Zřejmě už tu gól neuvidíme. Emocí je tu však hodně a rozhodně to bude ještě zajímavý zápas.
19:22'
Semjonov zadovkou pouštěl kotouč na Košeleva, který ale v souboji s obráncem Ufy upadl. Pokračuje se bez nějaké intervence rozhodčích, každou chvíli naskočí Pašnin z trestné.
18:45'
Cody Franson nedokázal odpravit puk z vlastního pásma, jenže hosté toho nijak nevyužili a Valentin Pjanov individuálně zakončoval z protiútoku, neúspěšně. Ufa reagovala vyhozením na icing.
18:02'
Omsk ožil a opět motá Ufu v jejím vlastním pásmu. Zbývá odehrát ještě 118 sekund z celé první třetiny.
16:34'
V Balašiše je srovnáno a Omsk využívá přesilovku! Od modré střílel v početní výhodě Cody Franson a Soloduchin jeho střelu mezi kruhy zblokoval. Odražený kotouč ale přišel přímo na hůl pro SERGEJE ŠUMAKOVA, který okamžitě střílel a umístil puk do prázdné části branky, Metsola se ani nestihl přesunout – 1:1! Asistence: Cody Franson, Taylor Beck.
15:40'
Tresty byly rozdány následovně: Kirill Semjonov (OMS) je vyloučen na dvě minuty za sekání, respektive vjetí do hostujícího gólmana. Na hostující straně je trestán Michail Pašnin (SAL), a to rovnou na 2+2 minuty za hrubost. Omsk má tedy přesilovku 5 na 4!
15:40'
Tady musí přijít tresty. Kirill Semjonov ve velké rychlosti nedokázal zabrzdit včas a narazil do gólmana Metsoly. V tu chvíli na domácího hráče vystartoval obránce Pašnin, doslova jej zahodil do rohu a i přes pasivitu Semjonova mu napálil několik ran navíc. Vše vyeskalovalo v hromadnou potyčku, tresty se dozvíme po komerční přestávce!
14:31'
Tohle je bezesporu velká rána pro Omsk, který měl místy drtivou převahu, kasíruje však jako první! Na modré zlomil hůl obránce Franson a za vyhozeným pukem se vydal obránce Burmistrov. Přes Kugryševa se kotouč dostal na levý kruh na volného LINUSE OMARKA, který rychlý útočný výpad zakončil pohodlně do odkryté klece – 0:1! Asistence: Dmitrij Kugryšev, Alexandr Burmistrov.
13:13'
Tlak Avangardu pokračuje. Šumakov dostal nahrávku na pravý kruh, na první dobrou si ale puk nezpracoval optimálně a musel střílet až v druhém sledu, což nedopadlo moc dobře.
11:59'
Omsk stahuje hru zpátky ke své brance, odkud rozjel další útočné tažení. Nakonec z toho byl ohromný závar před hostující brankou, nejblíže gólu byl Taylor Beck, který však na úrovni brankové čáry nedostal puk za záda Metsoly, ten byl navíc naprosto dezorientovaný!
11:11'
Dmitrij Kugryšev nahodil z ostrého úhlu na branku a Bobkov vyrazil jenom před sebe na hůl Baranova. Agilní útočník se snažil dotlačit kotouč do branky, z dorážky jenom napálil Bobkovovy betony.
10:48'
Jenom chvíli poté valila Ufa do brejku, který Baranov na levém křídle zasekl a vrátil z otočky puk pod sebe na Burmistrova, jehož zakončení v pohodě lapil Bobkov.
10:00'
Linus Omark se z levého kruhu přes dvojici obránců protlačil až před branku do zakončení a pokusil se Bobkova překonat jemnou bekhendovou střelou do vinglu, ale puk podebral až moc!
09:17'
Alexej Bondarev střílel po ledě od modré, jeho pokus vyrazil Metsola, tlak Omsku ale pokračoval. Tvrdou střelu vyslal na branku následně Sven Andrighetto, Metsola po chvilce zmatků přerušuje hru. V přerušení jsme ještě viděli strkanici, není to ale nic, co by zasluhovalo trestání.
08:19'
Šumakov drží zkušeně puk ve svém pásmu v době, kdy je Ufa pod signalizovaným ofsajdem. Mezitím mu spoluhráči prostřídali a nová síla útočí dopředu.
07:33'
Arťom Sergejev dostal luxusní nahrávku do druhé vlny a z vrcholku pravého kruhu v jízdě vypálil na delší tyč, svižná střela však branku o pár decimetrů minula.
07:19'
Po komerční přestávce se bude vhazovat u branky Omsku, Burmistrov byl poprvé napomínán.
06:52'
Andrej Stas se dostal do další gólové šance! Mělo to podobný průběh jako u McMillana, Stas však nabruslil před branku bez kotouče a dostal pěknou nahrávku od Dědunova. Jeho pokus z první ale Metsola dokázal lapit!
06:08'
Kadějkin poslal kotouč na Soloduchina, který mu najížděl na protějším křídle. Zde ale dobruslil včas Pokka a čistým způsobem hostujícího útočníka o kotouč obral.
05:16'
Michail Pašnin vypálil od modré, jeho střelu zastavil blokující Košelev. V následné bitvě o puk zvítězili červení a podnikají další útočný výpad.
04:21'
Brandon McMillan překvapil hostujícího gólmana výjezdem zpoza branky a rychlým zakončením švihem, puk se odrazil od brankářova betonu a Zernov byl připraven na dorážku u branky, mířil však jenom do zadního mantinelu!
03:53'
Ufa se osvobodila částečně jenom vyhozením puku k brance Bobkova, ale v prvních minutách rozhodně lepším týmem není.
02:55'
Pavel Dědunov zachytil nahození hostů podél prken a poslal kotouč zase před branku Metsoly. Tady rozjíždí Avangard kombinaci, Taylor Beck však celou akci zatáhl k prknům.
02:42'
Vjačeslav Vojnov zachytil puk za vlastní brankou a pokoušel se o dlouhou nahrávku na Širokova, jehož snažení skončilo akorát odpískaným icingem. Sice domácí reklamují teč hráče Ufy, verdikt zůstává neměnný.
02:12'
Ufa stahuje hru do vlastního pásma a nechává prostřídat formaci na své straně. V ten moment střídá i Avangard.
01:39'
Cody Franson nezachytil zpětnou přihrávku na modrou, proto musí domácí začít odznovu, u své vlastní branky. Rozehrávce pomáhá i gólman Bobkov.
01:31'
Brandon McMillan napříč útočným pásmem hledal na zadní tyči najíždějícího Zernova, do hry ale vstoupil Metsola a lapačkou zastavil letící kotouč.
00:46'
Andrej Stas si vyšlápl na Larsena a poslal jej k zemi, dánský obránce reklamuje u rozhodčích krosček na jeho osobu. Zůstává to však bez odezvy, zatímco Metsola si připisuje po nahození první zákrok zápasu.
00:22'
Čárový rozhodčí odmítl odpískat Omsku zakázané uvolnění, Ufa toho paradoxně využila na rychlý výpad dopředu, který vedla elitní formace. Jenže nepřesná nahrávka na Manninena mezi kruhy celou akci ukončuje.
00:02'
Úvodní buly celé série vhozeno, to vyhrává Ufa, která se dostala do útočného pásma skrze nahozením podél prken. Příjemnou zábavu!
00:01'
-2'
Song Personal Jesus, v coveru od Marilyna Mansona, doprovází domácí hráče při nástupu na led. Během chvíle proběhne tradiční ruská hymna.
-5'
Přeji vám krásné nedělní odpoledne při sledování prvního zápasu čtvrtfinále Východní konference mezi Omskem a Ufou! Ledový palác na předměstí Moskvy je skoro vyprodán, o atmosféru tak rozhodně nebude nouze. Zápas bude mít zastoupení i na české straně, hlavním rozhodčím je totiž kromě zkušeného Konstantina Olenina i Jan Hribik.

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Franson (C), Jemelin, Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Martynov – McMillan, Zernov, Beck – Šumakov, K. Semjonov, Košelev – Širokov (A), Pjanov, Andrighetto – Gračjov, Stas, Dědunov – Jaremčuk.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, Pašnin, Muchamadullin, Baškirov – Omark (A), Manninen, Hartikainen – Kugryšev, Burmistrov (A), Baranov – V. Žarkov, Kadějkin, Soloduchin – Gimatov, Kartajev, Chochrjakov.

Rozhodčí: Olenin (RUS), Hribik (CZE) – Goljak (BLR), Ponamarenko (RUS).
Pokud máte v plánu sledovat tento textový přenos, není špatné si nechat větší časovou rezervu na zápas samotný. V Rusku totiž platí již několikátým rokem pravidlo, že zápas se může rozhodnout jenom gólem v prodloužení, kterých může být navíc neomezeně. Kolega Aleš Skok by mohl například vyprávět o tom, jaké je to psát zápas mezi CSKA a Jokeritem zpřed dvou sezon, který se stal nejdelším matchem v historii, 142 minut a devět sekund navrch.
AVANGARD OMSK
Východní konference: 3. místo, 83 bodů, skóre 163:120, bilance 30-7-9-16

Oproti očekávání stále hraje Omsk na předměstí Moskvy, v Balašiše. Před startem loňské sezony byly totiž zjištěny na stadionu Avangardu vážné nedostatky, které vyústily v uzavření celé arény a nutnosti přestěhování se přes celou velkou zemi. Už druhou sezonu si ale Omsk kroutí v Moskvě a není vůbec jasné, jestli se někdy klub zpátky na Sibiř vrátí. Tým z města sibiřských kozáků se však dobře adaptoval a v zádech má navíc i poměrně silnou podporu fanoušků, někteří se dokonce na předměstí Moskvy přestěhovali z Omsku!

Pod koučem Bobem Hartleyem navíc Omsk začal hrát progresivní a divácky atraktivní hokej, který vyústil ve vzestup Avangardu do širší špičky celé soutěže. Loni z toho byla neskutečná emoční jízda, kterou zastavilo až CSKA v samotném finále celé soutěže, navíc ještě v prodloužení. Omsk tak ani na druhý pokus nezískal Gagarinův pohár, poprvé padl 3:4 na zápasy v roce 2012 proti moskevskému Dynamu. Letos by tak rád prolomil ledy, v závodě o první místo divize nakonec byl o bod horší oproti Barysu, s postupem však neměl vůbec žádné potíže.
SALAVAT JULAJEV UFA
Východní konference: 6. místo, 68 bodů, skóre 153:144, bilance 23-6-10-23

Ufa pokračuje ve svém stálem umístění v Černyševově divizi a během posledních pěti let včetně šla čtyřikrát z posledního postupového místa, tedy třetího. Na Gagarinův pohár však čeká ambiciózní tým už 11 let, kdy ve svém středu měl Alexandra Radulova. Od té doby to nikdy Ufa nedotáhla do finále celého play-off, nejdále se propracovala do finále své vlastní konference. Velká budoucnost se prorokovala týmu dvě sezony zpět, zelení šli do play-off z prvního místa své divize a byli pasováni na favorita, jenže zpackaná série s Čeljabinskem jim vystavila stopku už ve čtvrtfinále. Loni to byl právě Omsk, který přemohl v semifinále Ufu.

V letošní sezoně musel tým z města chemičky bojovat o postup až do posledních kol, zezadu se na něj nebezpečně tlačil Chabarovsk. Amur si však odstřelil play-off v domácím zápase s Nižněkamskem a před posledním kolem byl přikován na čtvrté místo divize. Ufě to letos poměrně dřelo, okolo severské útočné letky se však dokázala v klíčové chvíli zmobilizovat a udělat třízápasovou vítěznou sérii, která rozhodla o jejím postupu. Favority však zelenobílí rozhodně nejsou, Omsk ale mohou jenom překvapit.
Krásné nedělní odpoledne přeji všem příznivcům KHL! Souboje v základní části jsou již minulostí a na řadu přichází nekonečné zápasy během bojů o Gagarinův pohár! Ve Východní konferenci se začíná pěkně zostra, na programu je čtvrtfinálový konferenční souboj Avangardu Omsk s Ufou. Oba celky se pravidelně potkávají v play-off, už třetí sezonu za sebou zkříží své hole. Jednou dopadla lépe Ufa, podruhé Omsk, kdo se bude radovat z postupu? V Balašiše začínáme od 14:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.