KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Vitaz - 1. března 2020   15:00

Petrohrad
Petrohrad
08:32' Kuzmenko  • 21:19' Kemppainen (Barabanov) • 26:57' K. Marčenko (Ivan Morozov) • 30:05' K. Marčenko (Podkolzin, Ivan Morozov) • 30:36' Kuzmenko (Ožiganov) • 49:44' Kuzmenko (Burdasov)
Petrohrad
Samonov (Hellberg) – Bengtsson, A. Bělov, Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin, Galeňuk – Tkačjov, M. Aaltonen, Barabanov – S. Plotnikov, Kemppainen, Ketov – Koskiranta, Burdasov, Kuzmenko – Ivan Morozov, K. Marčenko, Karpov – Podkolzin.
Bělov, Naumov – Golovljov, Savenkov
Ledovyj dvorec, Petrohrad
12379 diváků
Vitaz
I. Ježov (31. Saprykin) – Pylenkov, Jeřábek, Pautov, V. Lajunen, Golovkov, Jevsejenkov, Katičev – Byvalcev, Jo. Nättinen, Makejev – Grebenščikov, Q. Howden, Mojsejev – Arťuchin, Jormakka, P. Černov – Petrakov, A. Ševčenko, Gončarov – Laričev.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
Jakub Jeřábek (VTZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:03
Petrohrad ovládl první zápas osmifinále play off proti Viťazu a vyhrál drtivě 6:1. O svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, v níž nasázel čtyři branky a z toho hned tři vsítil v přesilovce. Na výhře domácích favoritů se hattrickem podílel Andrej Kuzmenko.
59:24'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Makejev – 2 min., sekání).
58:55'
Začíná zkrácená přesilovka Petrohradu.
57:51'
Nyní se hraje opět ve čtyřech.
57:41'
Petrohrad bude krátce hrát ve čtyřech proti třem.
57:41'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ville Lajunen – 2 min., sekání).
56:55'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Lukas Bengtsson – 2 min., podrážení).
56:30'
Domácí se dostali do postavení mimo hru.
55:51'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Petrakov – 2 min., podrážení).
55:38'
Petrohrad má stále kotouč ve vlastním obranném pásmu.
55:00'
Bude se vylučovat na straně Viťazu. Domácí mají výhodu, ale do útoku vůbec nepospíchají.
54:10'
Domácí mají puk pod kontrolou, soupeře k němu moc nepouštějí.
52:45'
Hosté nevystřelili už dobrých sedm minut na branku.
52:10'
Komerční pauza.
51:20'
Domácí zůstávají aktivnější, s pukem na hokejkách se jim zápas dohrává lépe.
50:40'
Za již rozhodnutého stavu je hlavním cílem Petrohradu dohrát zápas bez nějakého zranění.
49:44'
Petrohrad právě vstřelil branku!
ANDREJ KUZMENKO se dočkal svého hattricku! Střelu z mezikruží od Burdasova sice Saprykin vyrazil, ale právě Kuzmenko kotouč dorazil za jeho záda. Asistence: Anton Burdasov.
49:04'
Samonov svou hrudí nadrazil puk, který se obloučkem snesl na branku, kde zůstal na horní síti.
48:45'
Petrohrad vede na střely 31-16.
48:04'
Oba týmy jsou v plném počtu.
47:30'
Oba celky se střídají v útocích, příliš se do střeleckých pozic ale nedostávají.
46:04'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ivan Morozov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 2 min., sekání).
45:58'
I přes zdánlivě rozhodnuté skóre to na ledě trochu jiskří. Podkolzin se chtěl prát s jedním z hráčů Viťazu, ale zasáhli rozhodčí.
44:32'
Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu. Vhazuje se po pravici Samonova.
43:18'
Dělovka domácích zpoza kruhů zaduněla o zadní hrazení. Saprykin nemusel zasahovat.
41:45'
Oba celky vstoupily do třetí třetiny zatím vlažněji. Za tohoto stavu hrají, co musí.
40:55'
Saprykin musel na led, aby zasáhl proti střele domácích. Přerušuje hru.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:45.
Petrohrad ve druhé třetině předvedl pořádnou gólovou show v prvních 11 minutách. Čtyřmi brankami, z toho třemi v přesilovkách, prakticky rozhodl o svém vítězství, o které by jej mohlo obrat už jen nějaké senzační zaváhání.
40:00'
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:04'
Oba celky jsou v plném počtu.
36:55'
Hra ve čtyřech zatím nenabízí moc šancí. Na ledě je sice více prostoru, ale soupeři toho nijak nevyužívají.
36:04'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Arťuchin – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
35:41'
Komerční přestávka.
35:25'
Domácí chtějí hrát, tzv., až do kuchyně. Hrají si.
34:56'
Přesto jsou více u puku a Viťaz se převážně jen brání. Saprykin zatím příliš střelám nečelí.
34:20'
Domácí jsou se svým vedením spokojeni, do dalších zakončení se tolik neženou.
33:35'
Petrohrad vede na střely 21-14.
33:10'
Čas ubíhá hodně rychle. Nebýt branek a vyloučení, tak se druhá třetina pomalu blíží ke svému konci.
32:06'
Hosté se po delší době dostali do útočného pásma, ne však ke střele.
30:36'
Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Igor Saprykin.
30:36'
A je to další využitá přesilovkaKřižná přihrávka do pravého kruhu, odkud ANDREJ KUZMENKO vypálil z první a nedal přesouvajícímu se Ježovovi šanci. Asistence: Igor Ožiganov.
30:05'
Arťuchin dostává trest a odchází pykat na dvě minuty.
30:05'
Domácí využívají další přesilovku! Podkolzin se sice před brankou do zakončení nedostal a puk mu propadl za něj, ale tam si sjel KIRILL MARČENKO, který přehodil přesouvajícího se Ježova. Asistence: Vasilij Podkolzin, Ivan Morozov.
29:39'
Morozov vypálil z prostoru mezi kruhy, ale minul branku Čechova.
28:50'
Rychlá střela zpoza kruhů orazítkovala jen zadní mantinel.
28:45'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jurij Pautov – 2 min., hákování).
27:06'
26:57'
Domácí znovu udeřili a odpoutávají se ve skóre! KIRILL MARČENKO si vyjel s pukem zpoza branky, dostal se do levého kruhu a střelou mezi nohama obránce k bližší tyči překonal Ježova. Asistence: Ivan Morozov.
24:36'
Barabanov se z levé strany tlačil před branku, ale nepovedlo se mu zakončit. Ježov skočil po puku a sebral ho domácímu útočníkovi.
23:58'
Postavení mimo hru Petrohradu.
23:10'
Pozor ale také na zadní vrátka. Průnik Karpova po pravé straně byl nakonec zastaven u mantinelu.
22:48'
Sražená střela od modré hostů končí na zadním mantinelu. Aktivita se ale Viťazu upřít nedá.
22:10'
Čechov se nehodlá smířit s tím, že znovu prohrává a tlačí se do útoku.
21:19'
Domácí využívají přesilovou hru! Hostům se nepovedlo vyhodit puk, který zachytil Barabanov, jenž rychle přihrál před branku. Zde se JOONAS KEMPPAINEN trefil k levé tyči a překonal přesouvajícího se Ježova. Asistence: Alexandr Barabanov.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:55.
Úvodní třetina přinesla vcelku opatrný hokej, ale také dvě branky. Ty však nepadly po nějakém tlaku jednoho ze soupeřů, ale obě vyplynuly z chyb v rozehrávce. Skóre je po 20 minutách 1:1.
20:00'
19:52'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., hrubost).
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:39'
Hrubka obrany hostů pustila do velké šance před brankou Ježova Kirilla Marčenka. Ten ale z bekhendu trefil jen hostujícího brankáře.
16:52'
Hosté se dopustili postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
16:20'
Domácí vedou na střely 8-7.
14:45'
Postavení mimo hru Petrohradu po nepřesné rozehrávce skrz střední pásmo.
14:23'
Kuzmenko se tlačil do brankoviště Čechova. Ježov puk udržel pod sebou a zachránil situaci. Komerční přestávka.
13:21'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí v neutrální zóně přišli o puk a pustili soupeře do rychlého protiútoku. Přihrávka zamířila do levého kruhu, odkud propálil brankáře Samonova střelou na vzdálenější tyč PAVEL ČERNOV. Dá se říct, že šlo o gól z ničeho... Asistence: Jevgenij Arťuchin, Pekka Jormakka.
12:50'
Domácí trochu váhají s rozehrávkou. Nechce se jim přes střední pásmo.
12:02'
Nahozený puk domácích, Pautov jej u zadního hrazení odehrál do bezpečí.
10:44'
Ač Petrohrad vstřelil první gól zápasu, se hrou to příliš neudělalo. Stále sledujeme pravidelné střídání u puku a útoky bez nějakého většího nápadu.
09:34'
Arťom Zub má zdravotní problémy. Z ledu mu musí pomáhat spoluhráči a do kabiny jde s podporou členů realizačního týmu. Petrohrad nejspíš přišel o svého obránce...
08:32'
Hostům se nepovedlo dostat puk mimo své pásmo, Petrohrad se jej zmocnil a ANDREJ KUZMENKO, který si najel před brankoviště, podstřelil padajícího brankáře Ježova. Bez asistence.
07:45'
07:10'
Hraje se v obranném pásmu Čechova. Ježov ale moc práce nemá.
05:44'
Ježov si počíhal na střelu z levé strany a přerušil hru.
05:16'
Zatím se v tomto utkání příliš nevylučuje. A nestříl. Útočné akce končí vesměs na mantinelu.
04:05'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Domácí se tlačí do útočného pásma.
02:50'
Zatím sledujeme pomalejší rozjezd. Oba týmy se střídají ve vedení puku, avšak bez šancí.
01:45'
Začátek střetnutí ukazuje důležitost tohoto zápasu. Žádné bezhlavé útočení.
00:40'
Oba celky v úvodu střetnutí hrají opatrně se zajištěnou obranou.
00:01'
Ve vzájemných zápasech, které se hrály v září a říjnu se radovaly z výhry oba týmy. A vždy vyhrál celek, který hrál na hřišti soupeře.
Čechov, který v Západní konferenci skončil na sedmém místě, měl naopak velmi špatný závěr základní části. Poslední zápas proti Jaroslavli sice vyhrál, ale předcházelo tomu pět proher v řadě a celkem 11 porážek z posledních 14 zápasů.
Hokejisté Petrohradu budou v utkání s Čechovem favority. Před koncem základní části se nacházeli v úchvatné formě a vyhráli neskutečných 12 zápasů v řadě. Přesto jim to nestačilo k prvenství v Západní konferenci, v níž skončili o bod druzí za CSKA Moskvou.
Ruská KHL dospěla po konci základní části do očekávaných vyřazovacích bojů. Vstup do play off čeká v sobotu také na Petrohrad a Čechov, které čeká úvodní zápas 1. kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.