KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : OMSK - 7. března 2020   12:30

(0:3, 0:2, 1:0)
Stav série: (2:2)
OMSK
OMSK
03:01' A. Potapov   • 06:08' K. Semjonov  (Šumakov) • 18:11' Franson  (McMillan, Beck) • 30:12' Jemelin  (Andrighetto) • 37:13' K. Semjonov  (Šumakov)
Ufa
Metsola (32. Karejev) – Koledov, Arzamascev, Panin (C), Larsen, Pašnin, Ar. Sergejev, A. Semjonov, Muchamadullin – Kugryšev, Burmistrov (A), Krikunov – Manninen, Omark (A), Hartikainen – Gimatov, V. Žarkov, Kadějkin – Baškirov, Chochrjakov, Kartajev.
Fatějev, Olenin – Lazarev, Šalagin
Ufa Arena, Ufa
8070 diváků
OMSK

To už je z tohoto zápasu vše. Na shledanou!
Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 37:21 (15:11, 9:7, 13:3)
Zblokované střely – 6:13
Vyhraná vhazování – 37:23
Trestné minuty – 8:8
Hity – 37:32
Hokejisté Ufy dnes prohráli s Omskem 1:5 a série se tak stěhuje do Balašichy, kde Avangard hraje své domácí zápasy, za stavu 2:2. Hosté položili základ svého úspěchu už v první třetině, po níž vedli 3:0. Další dvě branky pak přidali v prostřední dvacetiminutovce. Ufa se dočkala čestného úspěchu až ve 47. minutě, kdy na konečných 1:5 snížil Teemu Hartikainen. Domácí si zaslouží uznání alespoň za to, že ani za rozhodnutého stavu nepřestávali hrát a snažili se výsledek co nejvíce korigovat.

Stav série – 2:2
59:27'
Koledov našel křížnou přihrávkou Dmitrije Kugryševa. Bobkov se proti voleji z levého kruhu přemístil včas.
59:02'
Běží poslední minuta zápasu.
58:52'
Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Taylor Beck. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
58:19'
Jemelin jel pomstít krosček Michaila Pašnina na Sergeje Širokova. Domácí hráč je za to vyloučen na dvě minuty. Jemelin se Sergejevem pak vyfasovali tresty za hrubost.
58:19'
Náznak bitky mezi domácím Sergejevem a hostujícím Jemelinem! Nakonec se ale oba hráči jen chytili a něco si vysvětlují spíše slovně.
58:09'
Nahození Omarka prošlo netečované až na branku. Bobkov puk přikryl a přerušil hru.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:18'
Zakázané uvolnění hostí. Tempo hry už přeci jen upadlo a zápas se spíše dohrává.
56:09'
Statistika zblokovaných střel – 5:13
55:02'
Před námi je posledních pět minut třetí třetiny a asi i celého zápasu.
54:35'
Pochvalu si zaslouží domácí fanoušci. Publikum na své hráče nezanevřelo a celou třetí třetinu Ufu povzbuzuje.
53:01'
Dmitrij Kugryšev svým důrazem rozpoutal před brankou Omsku velký závar! Kotouč zůstal ležet před brankovištěm a domácí hokejisté se ho několikrát snažili nacpat za brankovou čáru. Svému brankáři ale pomohla obrana Avangardu.
52:22'
Franson poslal do šance Semjona Košeleva. Ten mířil z levé stany na bližší tyčku, Karejev byl připraven.
51:45'
Hosté vyrazili do útočného pásma, ale následně přišlo uklidnění hry v podobě přihrávky dozadu na Jemelina. I to teď Omsku bohatě stačí.
50:58'
Domácí se snaží, ale času na čtyři góly je už opravdu málo. To by to tam muselo Ufě začít neskutečně padat.
50:20'
Třetí třetina se hraje hlavně před Bobkovem. Hostující brankář si musel připsat další dobrý zákrok po střele z pravého kruhu.
49:21'
Zakázané uvolnění Avangardu.
48:30'
Domácí zakombinovali po ose Manninen – Larsen – Linus Omark. Posledně jmenovaný z levého kruhu neprostřelil Bobkova.
47:51'
Domácí pokračují v náporu. Rozhodně je sympatické, že ani za asi rozhodnutého stavu nic nevypouštějí.
47:17'
Další šanci měl Ilja Krikunov. Domácí útočník z pravé strany těsně minul!
46:26'
Ufa právě vstřelila branku!
Domácí přeci jen skórují! Philip Larsen plácl na modré čáře do puku, který se snesl až k brance Ufy a TEEMU HARTIKAINEN ho ze vzduchu pohotově sklepl za záda brankáře Bobkova – 1:5. Asistence: Linus Omark a Philip Larsen.
45:38'
Hosté se už vůbec nikam neženou. Mají nahráno.
44:48'
Z levého kruhu se z první opřel do puku Michail Pašnin. Bobkov schoval gumový předmět někde ve výstroji a nadále tak drží čisté konto.
44:33'
Po buly vypálil Arťom Sergejev. Trefil pouze zadní mantinel.
44:29'
Z pravé strany střílel zápěstím Linus Omark. Puk je v lapačce Igora Bobkova.
43:26'
Koledov poslal puk z vlastní poloviny až za branku Ufy. Icing se ale nepíská.
42:17'
Domácí se málem dočkali gólu! Přihrávku Hartikainena tečoval buď Omark nebo bránící hráč tak, že kotouč spadl na horní tyčku svatyně Ufy!
40:40'
Uvidíme, jak zejména domácí pojmou třetí třetinu. Zda ještě budou zkoušet se stavem něco udělat, nebo jestli už budou šetřit síly na zápas číslo 5.
Hity – 25:29
Po druhé třetině je asi jasno o tom, že se pátý zápas na ledě Omsku bude hrát za stavu série 2:2. Hosté totiž přidali další dva góly a vedou nad Ufou už 5:0. V polovině utkání skončilo v brance nahození Alexeje Jemelina a domácí vystřídali brankáře. Náhradník Karejev si pak vybral nešťastnou chvilku, když mezi jeho betony propadla lehká střela Kirilla Semjonova, která byla spíše nevyslyšenou nabídkou na teč.
40:00'
40:00'
S koncem třetiny ještě z pravé strany vypálil Vladimir Žarkov. Bobkov byl na místě.
39:36'
Hosté v postavení mimo hru.
39:17'
Po buly se puk dostal k Iljovi Krikunovovi, který bekhendem vyzkoušel Bobkova. Ten hrací předmět přikryl lapačkou a znovu přerušil hru.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. O osudu tohoto zápasu je asi rozhodnuto.
37:13'
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté jsou dnes v zakončení extrémně efektivní! Brankář Karejev jen kroutí hlavou. Mezi betony totiž propustil lehké nahození KIRILLA SEMJONOVA. Domácí gólman čekal teč projíždějícího Košeleva, ten ale puk nezasáhl a to Karejeva zmátlo – 0:5. Asistence: Sergej Šumakov.
36:57'
Zakázané uvolnění domácích.
36:20'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
35:39'
Hosté mohli navýšit své vedení! Karejev ale zareagoval na teč Brandona McMillana z bezprostřední blízkosti a následně byla jeho svatyně posunutá. Následuje reklamní přestávka.
35:00'
Hosté výborně brání prostor před svou brankou. Zakončení Gimatova bylo zablokováno, následně dopadl stejně i Žarkov.
33:49'
Celek Omsku je v tuto chvíli kompletní.
33:27'
Hosté nyní šetří čas v útočném pásmu.
33:10'
Domácí přesilovce zoufale schází střelba.
32:49'
Omark našel na brankovišti Hartikainena, který ještě posouval kotouč na Eduarda Gimatova. To už bylo moc. Hosté se osvobodili.
31:47'
Přesilovka pro Ufu. Za podrážení je vyloučen Sergej Šumakov.
31:04'
Během reklamní přestávky došlo ke střídání domácích brankářů. Juhu Metsolu nahradil Andrej Karejev.
30:12'
A teď je to pro hosty ještě veselejší! Hráči Omsku rozpoutali zmatek před brankou soupeře. Po výjezdu Denise Zernova zůstal Metsola sedět v brankovišti a než se stačil vzpamatovat, nahazoval na něj kotouč ALEXEJ JEMELIN. Střela zkušeného obránce byla ještě tečována zřejmě bránícím hráčem a touš zapadl do brankové síťky. Asistence: Sven Andrighetto.
29:10'
Na ledě se toho momentálně tolik neděje. To vyhovuje hostům, kteří bez větších starostí drží třígólový náskok.
27:44'
V plném počtu už hrají i hokejisté Avangardu.
26:50'
Domácí jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilovka.
26:36'
Prostor na levé straně se uvolnil před Michailem Pašninem. Domácí obránce tak udělal pár kroků dopředu, jeho projektil pak ale minul vzdálenější tyčku.
25:43'
Síly na ledě se vyrovnají. Eduard Gimatov se těžce zvedá z ledu po zákroku Sergeje Širokova, který je potrestán za nedovolené bránění.
24:49'
Druhé vyloučení na domácí straně. Alexandr Kadějkin dostal dvě minuty za krosček.
24:12'
Hosté hrají jednoduchý hokej. Košelev nahrál na modrou Alexejovi Jemelinovi, který střílel. Po zákroku Metsoly už byli další hráči Omsku připraveni dorážet, pro domácí to tentokrát dobře dopadlo.
23:08'
Pjotr Chochrjakov poslal z rohu kluziště puk před branku, kam si najížděl Eduard Gimatov. Vše ale končí jen posunutou klecí.
22:10'
Hosté jsou zatím velmi blízko vyrovnání stavu série. Dá se ale čekat, že se Ufa ještě nevzdá.
21:02'
Domácí ani přes tři obdržené góly v první třetině nesáhli ke změně v brankovišti. Důvěru má nadále Juha Metsola.
20:28'
Od modré čáry vypálil Philip Larsen. Sražený kotouč zapadl mezi Bobkovovy betony a nakonec tam i zůstal.
Hity – 11:15
První třetina vyšla skvěle hostujícímu Omsku, který odchází do kabin s třígólovým náskokem. Hned v úvodu zvonila za oběma brankáři branková konstrukce. Skóre se ale poprvé měnilo ve 4. minutě, kdy se ze samostatného úniku se štěstím prosadil Alexej Potapov. Puk totiž zůstal mezi betony gólmana Metsoly a domácí hráči si ho pak poslali za brankovou čáru sami. V 7. minutě pak skvělý vstup Avangardu o utkání znásobil dorážkou do odkryté klece Kirill Semjonov a v 19. minutě zamířil v přesilové hře přesně Cody Franson.
20:00'
19:54'
Domácí mají puk ve vlastním obranném pásmu a v první části už s výsledkem těžko něco udělají.
19:05'
Kotouč brankovou čáru nepřešel! Stav tedy zůstává 0:3.
19:05'
Po dorážce Ilji Krikunova se puk dostal za záda brankáře Bobkova a za brankovou čáru se ho snažil dotlačit Alexandr Burmistrov. Kotouč zůstal někde na její úrovni, než ho odpálil pryč Ville Pokka. Domácí reklamují, že by to měl být gól, ovšem rozhodčí se půjdou podívat na video!
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:11'
Hosté přesilovku využívají a vedou už o tři branky! Z levé strany útočného pásma napřáhl CODY FRANSON a Metsola na puk nedosáhl – 0:3. Asistence: Brandon McMillan a Taylor Beck.
17:55'
Chochrjakov v oslabení získal puk, vyvezl ho a pokusil se i vystřelit. Cody Franson však jeho pokus zablokoval.
17:35'
Kirill Semjonov schytal u mantinelu hodně ostrý zákrok od Ilji Krikunova. Ten vlétl do souboje jako třetí hráč a nepřipraveného soupeře trefil hokejkou v obou rukách. Rozhodčí vylučují na dvě minuty za napadení a myslím, že domácí útočník může být hodně rád.
17:02'
Zakázané uvolnění se pískalo hostím. Vhazuje se před Bobkovem.
15:48'
Manninen posunul kotouč přes všechny čáry. Čárový ale signalizoval Andrighettovi, že to icing nebude a švýcarský hráč Omsku tak musel hrát.
15:23'
Nahození Philipa Larsena nedokázal ze vzduchu tečovat Sakari Manninen a puk prošel vedle Bobkovovy branky.
14:44'
Z ledu se těžko zvedá zkušený obránce Omsku Alexej Jemelin, který byl zřejmě bolestivě zasažen pukem. Hraje se ale dál.
12:50'
Velký závar před hostující brankou! Dva hráči se snažili u brankoviště dorážet, Bobkov se roztáhl a zabránil gólu.
12:31'
Je tu další reklamní přestávka.
11:42'
Domácí se postupně nadechují k náporu. Průběžný stav se jim rozhodně nelíbí a chtějí s ním něco udělat.
10:35'
Opět Alexandr Burmistrov, který se dostal ke střele po buly. Kotouč byl nakonec tečován do ochranné sítě.
10:30'
Rychlou akci domácích zakončoval ranou z levého kruhu Alexandr Burmistrov. Bobkov si proti němu stačil povyjet a svým zákrokem přerušil hru.
09:47'
Z levé strany střílel na domácí branku Sven Andrighetto. Metsola byl na místě a puk vyrazil.
08:12'
Alexandr Kadějkin poslal puk na modrou čáru, odkud střílel Grigorij Panin. Kapitán Ufy branku netrefil.
08:02'
Zakázané uvolnění Omsku. Hosté začali zápas velmi dobře. Dokázali dvakrát skórovat a nyní mohou vyčkávat na chyby soupeře.
06:33'
Od modré čáry vypálil Cody Franson. Metsola puk našel ve výstroji a tak je tu čas na reklamní pauzu.
06:08'
Hosté navyšují svůj náskok! Nahození od modré čáry vyrazil brankář Metsola před sebe. Dorážku Sergeje Šumakova pak vykopl ke KIRILLOVI SEMJONOVOVI a ten kotouč dorazil do odkryté klece. Asistence: Sergej Šumakov.
04:45'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
03:01'
Hosté se ujímají vedení! Také Ufu nejprve zachránila tyčka, ale o pár desítek sekund později se již skóre mění. Do samostatného úniku se dostal ALEXEJ POTAPOV, po jehož zakončení puk poskakoval někde mezi betony brankáře Metsoly a po nepřehledné situaci se nakonec ocitl za brankovou čarou. Gólman Ufy si ho tam pravděpodobně kopl sám a za autora gólu je tak označen právě Potapov. Bez asistence.
01:29'
Domácí začali náporem. Brankáře Omsku Bobkova teď dokonce zachránila tyčka, kterou trefil po buly Dmitrij Kugryšev.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Koledov, Arzamascev, Panin (C), Larsen, Pašnin, Ar. Sergejev, A. Semjonov, Muchamadullin – Kugryšev, Burmistrov (A), Krikunov – Manninen, Omark (A), Hartikainen – Gimatov, V. Žarkov, Kadějkin – Baškirov, Chochrjakov, Kartajev.

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Jaremčuk, Martynov, Vojnov, Jemelin (C), Franson, Pokka, Bondarev – Zernov, Pjanov, Širokov – K. Semjonov, Šumakov, Košelev – Andrighetto, Beck, McMillan – A. Potapov, Dědunov, Stas.

Rozhodčí: Fatějev, Olenin – Lazarev, Šalagin.
Průběh série – 2:1 na zápasy:
Ufa šla do série jako mírný outsider. V tabulce Východní konference se totiž po základní části umístila na šestém místě, zatímco Omsk byl třetí. Přesto ale Salavat Julajev vede 2:1 na zápasy. První utkání přitom vyhrál Omsk 5:2 především díky povedené druhé třetině, v níž nastřílel soupeři čtyři góly a také ve druhém duelu na svém ledě sahali hráči Avangardu po výhře. 6 sekund před koncem však při hře bez brankáře srovnal Sakari Manninen a v prodloužení pak rozhodl o vítězství Ufy Dmytrij Kugryšev. V utkání číslo tři v Ufě pak Omsk vedl po první třetině 2:0, ale domácí vývoj duelu šesti zásahy v řadě otočili a nakonec slavili triumf 6:3.

1. zápas: Omsk – Ufa 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
17. Šumakov (Franson, Beck), 24. K. Semjonov (Šumakov), 30. Stas (Dědunov), 39. K. Semjonov (Vojnov, Šumakov), 40. Pjanov (Franson, Bobkov) – 15. Omark (Kugryšev, Burmistrov), 38. Hartikainen (Manninen, Omark)

2. zápas: Omsk – Ufa 2:3 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)
32. Košelev (Franson, K. Semjonov), 52. Dědunov (Franson) – 31. Panin (Omark), 60. Manninen (Omark, Krikunov), 68. Kugryšev (Pašnin)

3. zápas: Ufa – Omsk 6:3 (0:2, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 25. Burmistrov (Pašnin, Kugryšev), 29. Chochrjakov (V. Žarkov), 41. Manninen (Larsen, Omark), 47. Hartikainen (Omark, Panin), 49. Hartikainen (Omark), 59. V. Žarkov – 2. Šumakov (K. Semjonov, Košelev), 17. Jemelin (Širokov), 55. McMillan (Beck, Širokov)
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! 1. kolo play-off KHL je v plném proudu. V sobotu po obědě bude rozehráno čtvrté utkání čtvrtfinálové série Východní konference mezi Ufou a Omskem. Domácí vedou 2:1 na zápasy a případná třetí výhra by je už hodně přiblížila k postupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.