Slovenská stopa v zápase:

Kristán Kudroč (1+0)
Třetí třetina byla opravdu hektická. K vidění bylo hned 13 vyloučení, které z drtivé většiny vyplynuly ze strkanic a šarvátek. Domácí na začátku navýšili skóre a Ufa už nedokázala na tento nepříznivý vývoj zareagovat. Stav série je tak 1:1. To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:32
Astana právě vstřelila branku!
DUSTIN BOYD ujížděl sám na branku, avšak byl faulován. Je mu ale uznán technický gól. Asistence: Brandon Bochenski.
59:17
Bude se vhazovat v útočném pásmu Barysu. O dnešním vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
58:43
Hostující gólman už chce odjet na střídačku, jenže jeho spoluhráči nejsou v útočné třetině.
58:18
Bochenski využil volného prostoru na pravé straně. Napřáhl a prověřil levý beton číhajícího Vasilevského.
57:52
Domácím se daří bránit a pokud dostanou kotouč s poklidem ho vyhodí do středního pásma.
57:12
Tým Ufy se sice drží před domácí brankou, avšak k nějakému vážnějšímu zakončení to zatím nevede.
54:15
Hosté to budou mít velmi těžké. Musejí se dostat do herního tempa a pokusit se stáhnout dvoubrankové manko.
54:11
Neuvěřitelné! Ve třetí části se vylučuje už po třinácté a opět je na obou stranách. Kulda dostane dvě minuty za podražení a společně s ním putuje na trestnou domácí Puškarjov.
52:59
Před chvíli se opět dlouze nehrálo. Byl nějaký problém se dveřmi na trestné lavici. Už je vše opraveno a hraje se dál.
52:20
Tak snad už se zápas dohraje v klidu a nebude se muset zbytečně vylučovat a tím pádem přerušovat.
52:04
Vrátka na trestné se opět otvírají. Na dvě minuty si tam posedí Proškin za hosty a na domácí straně taktéž za hrubost dostanou menší tresty Antropov a Barker.
52:04
Jenže je hra opět přerušena, když se do bitky pustil Barker se Zubarovem.
51:48
Někteří vyloučení jsou již na hrací ploše. Pokračuje krátká přesilovka domácích pět na čtyři.
51:22
Savčenko napřáhl z prostoru mezikruží. Tažnou ranou poslal puk do hrudi pozorného Vasilevského.
50:51
Po dlouhém přerušení se opět hraje. Bude se vhazovat před hostující brankou.
50:40
A opravdu se vylučuje. Na domácí straně putuje na trestnou Starčenko. Na hostující straně naopak Hartikainen.
50:40
Na ledě se strhla menší šarvátka. Rozhodčí to mají pod kontrolou, avšak pravděpodobně se bude vylučovat.
50:20
Celek Barysu ale už se nikam příliš netlačí. Snaží se především kontrolovat hru a nepouštět soupeře do brejků.
49:35
Jenže Proškin se provinil sekáním a Ufa jde krátce a to do tří!
48:57
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Na lavici hanby si odsedí dvě minuty Antropov za hru vysokou holí.
48:51
Do zakončení se nakonec dostal Mirnov. Ten vystřelil v pádu a Vasilevskij raději ukryl kus černé pryže pod lapačku.
48:21
A domácí drží kotouč v útočné třetině, kde prozatím kombinují.
48:04
Na trestnou lavici míří Vasilevskij, který se provinil podražením.
46:42
Bochenski dostal přihrávku do brankoviště, avšak nevypálil, ale předložil kotouč na najetého ANDREJE GAVRILLINA, který se nemýlil a tažnou střelou prostřelil bezmocně natahujícího brankaře Ufy. Asistence: Brandon Bochenski, Dustin Boyd.
46:21
Dubrovskij si sjel před brankoviště, kde tečoval zády k brance nahození spoluhráče, avšak ne mezi tři tyče.
45:07
Zatím ale sledujeme konečně zajímavý hokej. Hraje se nahoru dolu a k vidění jsou také šance.
43:45
Zinovjev nadvakrát dorážel před brankou, ale ani v jednom pokuse nedokázal prostrčit puk za záda Jeremejeva.
43:12
Na protější straně si Makarov pohrál s obráncem a poté zamířil ze strany nikým nehlídán na brankaře. Toho ale střelou ke vzdálenější tyči nepřekonal.
42:23
Domácí opět začínají aktivněji a drží se před Vasilevským, který se musí mít na pozoru.
41:17
Dobrou šanci na navýšení skóre dostal Antropov, který obdržel přihrávku před brankoviště. Jeho rána z první nicméně nebyla přesná.
40:55
Lundin vypálil od modré čáry. Jeho střelecký pokus byl ale zablokován a k brance nedolétl.
40:01
Hráči už jsou připraveni na ledě. Za malý okamžik vypukne třetí perioda.
Ve druhé části byli domácí lepším týmem o čem svědčí i poměr střel 12 ku 6. Nejprve srovnal ve 33. minutě Ruděnko a obrat následně dokonal v poslední minutě druhé periody Barker. Hosty tak čeká ve třetí třetině velmi těžká práce. Ta začne v 13:43.
40:00
39:04
Je tu zasloužené vedení domácího celku,které přichází v poslední minutě druhé části! CAM BARKER napřáhl až ke stropu a svou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Andrej Gavrilin.
38:10
Po delší době se Ufa vydala do útočného pásma, kde se pokoušel prosadit Makarov z bekhendové pozice. Jeremejev zasáhl včas svou výstrojí.
37:49
Domácí začínají hodně kousat. Vasilevskij musí likvidovat značně střeleckých projektilů.
37:06
Střelou z dálky se prezentoval Gavrilin. Ten svým pokusem ale jen v podstatě pozdravil soka v brance.
36:39
Romanov nahodil kotouč na Vasilevského a pokoušel se ho sám dojet. Hostující gólman ale kus černé pryže podržel pod svou lapačkou.
35:17
Jeremejev nemá v druhé části téměř žádnou práci. Jeho spoluhráči se totiž převážně drží u protější strany hrací plochy.
34:31
Od modré čáry napřáhl Semjonov, který ale vyslal puk jen doprostřed branky, kde číhal pozorný muž v masce.
33:19
Tým Astany je logicky momentálně na koni a má ze hry o něco více. Ufa se brání.
32:54
Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.
32:14
Početní výhoda je i na domácí straně využita a je srovnáno. KONSTANTIN RUDĚNKO se s poměrně velkým štěstím jako první propasíroval k odraženému kotouči. Ten poté vyslal do volného prostoru hostující branky, kterou nestihl Vasilevskij včas pokrýt.
31:53
Vzápětí tým Salavatu vyhazuje přes všechny čáry.
31:18
Před branku Ufy si najel Ruděnko, který si sjel na nahozený kotouč. Ten ale nedokázal trefit.
30:47
Stejný hráč záhy zahákoval soupeře a dostane za to menší trest.
30:33
Antropov se obtočil kolem vlastní osy a vypálil z mezikruží. Jeho přízemní střela ale zamířila jen do nataženého betonu Vasilevského.
30:11
29:39
A opět se po špatné rozehrávce dostávají domácí z útočné třetiny.
28:43
Početní výhoda se Astaně zatím nedaří. Ufa brání s velkým přehledem.
28:11
Poprvé se vylučuje na straně Salavatu. Stěpanov dostane menší trest za vražení na hrazení.
27:56
To mohl změnit Filatov, který byl v dobré šanci, když se dostal k odraženému kotouči, jenž se poté snažil usměrnit k bližší tyči. Jeremejev se ale včas přemístil.
27:37
Bohužel nám ale druhá pasáž zatím nenabízí nikterak záživný hokej.
26:15
Poměrně v dobré pozici byl domácí Lundin, který si najel až před hostující svatyni, kde se ale svým blafákem neprosadil.
25:50
Zinovjej si sjel mezi kruhy a pokoušel se zakončit tažnou střelou. To mu ale nedovolila obrana Barysu, která jeho pokus zablokovala.
25:17
Bude se vhazovat v obranném pásmu Ufy po pravici Vaslilevského.
24:44
Zatím je mírně aktivnější celek Ufa, která kombinuje v útočném pásmu. Mirnov se propasíroval ke střele, ta mu ale nesedla.
23:35
23:35
Chlystov vyčkával u kruhu na přihrávku. Tu sice obdržel, ale byla nepřesná a zmiňovaný hráč se tak k zakončení nedostal.
22:47
Domácí se zatím brání velmi dobře a nepouštějí svého soupeře do své třetiny.
22:14
Barker se propracoval ke střele od modré čáry. Kotouč ale včas zlikvidoval svým betonem pozorným Vasilevskij.
21:35
Na trestnou usedne další domácí hráč. Kudroč odsedí týmový trest, jelikož Astana hrála v šesti.
21:05
Hosté ujeli do přečíslení tři na dva. Puk na střelu obdržel Filatov, jenž tvrdě vypálil, nicméně svatyni domácích netrefil.
20:44
Na protější straně se pokoušel prosadit Litviněnko, ale i jeho pokus skončil u pozorného muže v masce.
20:12
Chlystov napřáhl z levé strany. Jeho dělovku vyrazil Jeremejev ramenem nad sebe.
20:01
Statistiky po první části:

Střely na branku: 10 – 8
Vyloučení: 2 – 0
Vyhrané buly: 10 – 4
Úvodní dějství nám ze začátku nenabídlo nikterak záživnou podívanou, avšak ve druhé desetiminutovce jsme se dočkali hned tří gólů. Ufa se dostala do dvoubrankového vedení, které ale netrvalo moc dlouho, když dokázal v 18. minutě snížit Kudroč. Čeká nás tak jistě velmi zajímavá další pasáž, která začne v 12:47.
20:00
19:31
Nicméně vedoucí celek nechce dovolit další gól ve své síti a momentálně se drží s pukem za bránou a šetří čas.
19:00
Domácí vycítili šanci k vyrovnání, a tak vkládají v závěru první třetiny do útoku hodně sil.
18:49
Střelecký projektil Ruděnka prosvištěl přes obránce Ufy a zaplul přesně do hrudi vyčkávajícího Vasilevského.
17:26
Ale záhy se Barysu podařilo snížit. Obrana Salavatu totiž nechala před svým brankovištěm úplně osamoceného KRISTIANA KUDROČE, který si mezi kruhy a poté tvrdě vypálil a puk poslal nekompromisně nad lapačku hostujícího muže v masce. Asistence: Dustin Boyd, Brandon Bochenski.
15:42
Ufa právě vstřelila branku!
A je to již o dvě branky. Další gól hostujícího celku přidává JEGOR DUBROVSKIJ. Bez asistence.
15:22
V posledních chvílích Astana drží kotouč v útočném pásmu a má mírně navrch. Vasilevskij ale nemusel řešit nějakou vážnější střelu.
14:27
Romanov vypálil přes dva obránce. Svým pokusem ale jen pozdravil připravenou lapačku Vasilevského.
14:11
Domácí se snaží, ale zatím jim není přáno. Teď jejich útok zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středu hrací plochy.
13:18
Z protiútoku Astany mohl zahrozit Romanov, který si sjel do prostoru brankoviště, nicméně jeho střele skončila jen na zadním mantinelu.
12:49
Tým Salavatu je momentálně a koni a po vstřelené brance se drží v útočném pásmu.
11:50
Antropov se provinil podražením a Ufa bude mít další přesilovou hru.
11:50
Hosté svou početní výhodu využívají. ANDREJ ZUBAREV vyčkával u levé tyče na přihrávku. Té se dočkal a tažnou střelou usměrnill puk do odkryté části branky. Jeremejev se sice natahoval, avšak přemístit se včas nedokázal. Asistence: Dmitrij Makarov, Teemu Hartikainen.
11:36
Filatov dostal nabito k pravé straně a z první vypálil. Jerejemev ale zasáhl včas.
10:34
Bude se poprvé vylučovat. Poliščuk dostane dvě minuty za držení.
10:11
Nepodaří, jelikož Lundin dokázal vyhodit, avšak chytrou tečí to zakázané uvolnění nebude.
09:51
Salavat v této chvíli uzavřel soupeře v obranné třetině a kombinuje. Podaří se Ufě vstřelit gól?
09:17
Filatov obkroužil branku a následně vypálil z vrcholu kruhu. Jeremejev svým betonem kotouč vyrazil.
08:31
Oba týmy hrají poměrně opatrně. Nikomu se příliš nechce otevřít obranu a podpořit útok.
07:25
Následně po vyhraném buly vypálili hráči Astany od modré, ale Vasilevskij na puk dobře viděl a včas ho zneškodnil.
07:11
Z levé strany si od mantinelu sjel před brankoviště Ruděnko, jehož rána zápěstím končí v lapačce gólmana.
06:39
Domácí se snaží držet před hostující brankou, ale obrana Ufy je precizní.
06:27
Až teď se domácí celek propasíroval do útočné třetiny, kde nahodil Antropov puk na branku. Vasilevskij včas zasáhl.
05:21
Jenže Astaně se vůbec nedaří rozehrávka. Barys několikrát za sebou v nouzi vyhodil puk až k Vasilevskému.
04:58
Mírně aktivnějším týmem jsou zatím hosté, avšak Jeremejev nemusel zatím řešit nějakou závažnější střelu.
04:20
Zatím se hraje bez jediného přerušení. Nepřesné rozehrávky Astany mohl využít Zinovjev, ale ten se k puku nedostal.
03:24
V dobré pozici byl hostující Pihlstrom, který byl evidentně podražený, nicméně se hraje dál.
02:18
Od modré čáry napřáhl až ke stropu Filatov. Jeho střelecký pokus byl ale zablokován.
01:24
Antropov si sjel do útočného pásma. Tam mu kotouč sjel z čepel a k zakončení se tudíž nedostal.
00:54
Závar před svatyní Jeremejeva nepřinesl kýžený efekt. Astana vyhazuje do středního pásma.
00:01
Domácí nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř oblékne dresy modré.
00:01
Hráči jsou již na ledě. Za malý okamžik utkání vypukne.

Barys Astana: Jeremejev (Malgin) – Barker, Lundin, Savčenko, Litviněnko, Kudroč, Semjonovo, Grebenščikov – Gavrilin, Boyd, Bochenski – Ruděnnko, Antropov, Starčenko – Romanov, Puškarjov, Upper – Sagadejev, Poliščuk, Rachmanov.

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Sochackij) – Višněvskij, Proškin, Sopel, Kulda, Zubarev, A. Vasilevskij,Isangulov, Babčuk – Chlystov, Zinovjev, Dubrovskij – Filatov, Makarov, Hartikainen – Mirnov, Pihlstrom, Kajgorodov – Stěpanov, Mereškin, Slepyšev.

Rozhodčí: Gusev, Bělov – Morozov, Sazonov.
Nejlepším hráčem Astany v play off zatím je Roman Starčenko (4+4). Za ním je Savčenko 2+2). Co se týče hráčů Ufy, tak bodování vede Kajgorodov (1+6) kterému oponuje Kolcov (0+6).
Oba celky se střetly ve včerejším utkání a jak se dalo očekávat byl to velmi vyrovnaný zápas, který muselo rozhodnout až prodloužení. V tom byl úspěšnějším hostující celek Ufy, když se dvě minuty po začátku čtvrté části prosadil Filatov.
Salavat Julajev Ufa jak již bylo zmiňované skončil v tabulce třetí se stejným počtem bodů, jako Astana, avšak s horším skórem. Hráči Ufy se v prvním vyřazovacím střetnutí utkali s Novgorodem a rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem. Tento souboj musel rozhodnou až sedmý zápas, který vyšel lépe právě Salavatu.
Barys Astana skončila po základní hrací době na druhém místě ve východní konferenci se ziskem 94 bodů a o pouhé skóre zůstala na své pozici právě před svým čtvrtfinálovým soupeřem Ufou. V osmifinále si Astana poradila s Jekatěrinburgem, který porazila hladce 4:0 v sérii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.