Hrdinou dnešního mače je Curtis Sanford, který vychytal Lokomotivu vítězství 2:0. Soupeřem Jaroslavle ve finále konference bude lepší z dvojice Lev Praha – Donbass Doněck. Příjemný páteční večer vám přeje Petr Dejnožka.

přesilové hry: 0/2 – 0/3
Obrovská radost domácích fanoušků, Jaroslavl postupuje po šesti zápasech do semifinále Kontinentální hokejové ligy!
60:00
59:43
A znovu je hra po závaru před brankou Jaroslavle přerušena.
59:37
Puk skončil v ochranné síti, vhazovat se bude před Sanfordem. V tuto chvíli si troufnu tvrdit, že hosté z Petrohradu to již nestihnou.
59:13
Lokomotiv se osvobodil, postup do semifinále se stále přibližuje.
58:45
Domácí pětice je již hodně unavená, Sanford ale drží střelu Thoresena!
58:12
Kalinin ani Kovalčuk puk mezi tři tyče nevměstnali.
57:42
Juka Jalonen si žádá čas na poradu, Salák s největší pravděpodobností zůstane na střídačce! Petrohrad musí hrát vabank, jinak jeho sezóna končí!
57:31
Halou již začala obíhat mexická vlna. Kromě skupinky hostujících fandů nikdo v nepostup Jaroslavle nevěří.
57:03
Domácí hrají naprosto senzačně, svého soka vůbec k ničemu nepouští. Naděje Petrohradu na sedmý zápas klesá s každou vteřinou.
56:16
Navíc musí Salák ukrýt puk pod svojí lapačkou před dotírajícími útočníky, vhazovat se bude v útočné třetině Lokomotivu Jaroslavl.
55:34
Čas hraje Lokomotivu do karet, nyní mu stačí pouze vyhazovat kotouč daleko od své svatyně.
55:04
SKA je usazeno v útočné třetině, k ohrožení branky Jaroslavle se ale hosté stále nemohou kloudně dostat.
54:00
Domácí fanoušci jsou ve varu, jejich tým je hodně blízko senzačnímu úspěchu. Zbývá šest minut.
53:20
Na druhé straně se Ilja Kovalčuk vytočil z rohu kluziště, puk ale umístil do lapačky dnes bezchybného a skvěle chytajícího Sanforda.
52:40
Janis Sprukts se od mantinelu vydal až před branku, na poslední chvíli mu ale Salák puk hokejkou vypíchl.
51:46
A hosté začínají být poněkud podráždění, Tichonov se snažil vyprovokovat nějakou šarvátku před Sanfordem. Hráči Lokomotivu se ale nechtějí nechat vyprovokovat.
50:48
Jaroslavl právě vstřelila branku!
A nyní to již vypadá s druhým týmem základní části v západní části KHL opravdu bledě! Domácí předvedli ukázkovou akci, na jejímž konci se ke kotouči dostal VITALIJ VIŠNĚVSKIJ, vyjíždějícímu Salákovi udělal kličku a poté již v poklidu dovezl puk do odkryté branky – 2:0! Bez asistence.
50:00
Máme před sebou posledních deset minuty třetí části, Petrohrad hraje před Sanfordem. Vidět je zejména Červenka, který vyslal během třetí třetiny již třetí střelu.
48:33
Ofsajd ukončuje další útočnou akci Petrohradu.
48:00
Roman Červenka měl dobrou šanci na srovnání stavu, po přihrávce Martenssona střílel na přední tyč, Sanforda ale nepropálil!
46:49
Hosté jsou evidentně otřeseni průběhem zápasu, nemůžou se vůbec dostat do tempa. Jaroslavl je stále aktivnější.
45:22
Martensson byl přidržen v rohu kluziště, rozhodčí ani v tento moment netrestají. Hosté se zlobí.
44:42
Domácí mají navíc v těchto chvílích navrch, Mikelis Redlihs se šikovně vytočit až do zakončení, Salák byl ale tentokrát pozorný.
44:03
Lokomotiv je blízko další senzaci, po vyřazení Dynama Moskva je blízko také Petrohrad. Hráči trenéra Jalonena musí znovu zabrat a pokusit se o srovnání nepříznivého stavu.
43:20
Tak to je velká rána pro Petrohrad! Hosté měli v úvodu třetí části doslova drtivý tlak, který ale ukončuje ranou příklepem z mezikruží JURIJ PETROV! Tomu střela sice hodně nesedla, po nečekané trajektorii však puk zapadl za Saláka – 1:0! Asistence: Mikelis Redlihs a Jeff Platt.
43:06
Roman Červenka si s kotoučem vybruslil od mantinelu a tahem napálil Sanfordovo rameno! Tomu navíc ještě vypadl kotouč z výstroje, případné dorážky ale nepovolili obránci Lokomotivu!
42:27
Šipačev se z rohu kluziště natlačil až do brankoviště, puk za Sanforda ale neprocpal. Domácí se nyní osvobozují pouze za cenu vyhození.
41:16
Petrohrad začal možná rozhodující třetí část o hodně aktivněji a je vidět, že mu jde o hodně. Obrana Jaroslavle v čele se Sanfordem stále udolává.
40:01

Alexander Salák (PET) – 14 zákroků, 0 gólů, 100 %
Roman Červenka (PET) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:11

střely: 14:9
vhazování: 24:10
hity: 19:18
Ani po druhé části se diváci ze vstřelené branky radovat nemohou. Zda se série protáhne a nebo ukončí se tak rozhodne možná ve třetí třetině nebo až v případném prodloužení, které se hraje až do rozhodnutí. Dnes tu můžeme být opravdu dlouho. Pro Petrohrad kritická třetí části začne asi v 17:40.
40:00
39:23
Střelecky je v druhé části aktivnější Petrohrad, oba gólmani jsou ale v dosavadním průběhu naprosto bezchybní.
38:55
O chvíli později střílel z podobné pozice Šipačov, ten ale prostor mezi třemi tyčemi nedokázal trefit.
38:18
Protiútok domácích tři na dva vyřešil Holos střelou na vzdálenější tyč, Salák znovu neomylný.
37:09
Šipačov nahozením ještě ze středního pásma dal příležitost dalšímu zákroku Curtise Sanforda a hlavně reklamnímu brejku.
36:11
Červenka se chytře uvolnil proti dvěma protihráčům, v cestě k brance ho ale nakonec zastavil až ten třetí.
35:37
Po delší době došlo k přerušení hry po zakázaném uvolnění petrohradského SKA.
35:09
Druhá část se nám velmi rychle řítí ke svému konci, Malyševova střela od levého mantinelu nenadělala Sanfordovi vůbec žádné potíže.
34:23
Nahození Alexandrova od modré čáry bylo několikrát tečováno a nakonec nadělalo domácímu brankáři velké problémy! Sanford nakonec dokázal puk na poslední chvíli vykopnout betonem!
33:29
Ani tady k změně vyrovnaného stavu nedošlo, potrestaný Dallman již znovu bruslí po ledové ploše.
32:29
Čtveřice Petrohradu snad již potřetí vyhazuje, Lokomotiv se nedokáže na delší čas usadit v okolí Alexandera Saláka.
32:04
Jenže ani početní výhoda Jaroslavle rozhodně nepatří k těm nejvydařenějším.
31:29
Petrohrad přesilovou hru nevyužil, nyní ho naopak čeká oslabení. Dallman (PET) se usadí na lavici hanby se dvěma minutami za držení protihráče.
31:01
30:20
Domácí se brání velmi kvalitně, puk opět vyhazují daleko od svého obranného pásma.
29:29
Jaroslavl je alespoň ve čtyřech.
29:20
Ilja Kovalčuk se napřáhl na modré čáře, Sanford si povyjel a tvrdou ránu hostujícího kapitána vyrazil.
29:01
Nyní však favorit série dostane dvojnásobnou šanci na skórování. Jurij Petrov (JAR) je potrestán za vražení na hrazení, Petrohrad bude hrát osmadvacet sekund přesilovou hru pět na tři!
28:40
Početní výhody zatím Petrohradu vůbec nevycházejí, Sanford je znovu bez práce.
28:16
Hosté se nepřesnou kombinací sami vyhnali z útočného pásma, velmi rychle jsou v něm nazpět.
27:47
Vyloučený Maxim Čudinov již znovu bruslí po ledové ploše, začala zkrácená přesilová hra Petrohradu.
27:29
Početní výhoda Jaroslavle je v tuto chvíli u konce, Janis Sprukts (JAR) si totiž v útočné třetině počínal nedovoleně, za podržení si nyní odsedí dvouminutový trest.
27:04
Kronwallova střela od modré čáry byla jedním z obráncům sražena až do ochranné sítě, vhazovat se však bude v obranné třetině SKA.
26:25
Averinova střela sražena do rohu, Petrohrad se následně osvobodil.
25:47
Bránit se nyní bude Petrohrad, Maxim Čudinov (PET) to totiž přehnal s hrubostí na Spruktse, za což dostává dvouminutový trest. Podaří se Lokomotivu využít přesilovou hru?
25:10
Další průnik Musatova je ukončen pro ofsajd.
24:56
Janis Sprukts se zjevil z ničeho nic po přihrávce Plotnikova na levém kruhu a byl sám před Salákem! Český brankář ale vynikajícím zákrokem zastavil zakončení lotyšského forwarda!
24:08
Galimov schytal za brankou Saláka zřejmě úder holí do obličeje, ihned se skácel k zemi s rukama na puse. Rozhodčí ale znovu nevylučují. Útočník Jaroslavli je však v pořádku a s ledem na tváři již sedí na střídačce.
23:33
Až teď se poprvé přerušuje. Lokomotiv se totiž dostal pod silný tlak a raději tak odpálil kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
22:41
Ve druhé periodě se stále hraje bez jediného přerušení, Petrohrad se snaží otevřít střelecký účet zápasu.
21:54
První nadějnější příležitost měli hráči Petrahradu, Sigarev se totiž dostal na mezikruží k odraženému kotouči, který vrátil směrem na branku. Sanford vůbec nevěděl o puku a měl velké štěstí, že ho rána trefila do hrudi!
21:09
Petrov se dostal do dobré střelecké pozice na levém kruhu, rána na zadní tyč však byla nepřesná.
20:41
Jaroslavl opět začala o něco lépe, Salák ale tentokrát zasahovat nemusel.

přesilové hry: 0/0 – 0/1
Úvodní dvacetiminutovka šestého čtvrtfinálového utkání žádnou změnu stavu nepřinesla, oba celky hrají poměrně opatrně, tím pádem se žádných gólových hodů dnes zřejmě nedočkáme. Druhá třetina odstartuje zhruba v 16:49.
20:00
19:36
Zakončení Apalkova odrazil český brankář do rohu kluziště pravým betonem. Odpověď Petrohradu ohrožení domácí svatyně nepřinesla.
19:03
Hlasatel právě oznámil poslední minutu první třetiny, pobyt v útočném pásmu si nyní užívají hráči Lokomotivu.
18:27
Jaroslavl se chtěla po kvalitně zvládnutém oslabení připomenout také v útočném pásmu, jejich akce je ale ukončena čárovým rozhodčím pro ofsajd.
18:05
17:44
Až nyní se Petrohradu podařilo usadit v útočné třetině, střela Tichonova však prosvištěla mimo levou tyč domácí svatyně.
17:16
Lokomotiv znovu posílá puk až za svatyni Alexandera Saláka.
16:57
Přesilová hra se Petrohradu zatím příliš nedaří, Sanford ještě nemusel zasahovat.
16:05
Šanci otevřít střelecký účet utkání dostanou hosté, Ilja Ljubuškin (JAR) totiž za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici.
15:52
Utkání má doposud poměrně velké tempo, příliš zbytečně se nepřerušuje. Na úvodní gól ale zatím čekáme marně.
15:06
Alexej Ponikarovskij zkusil štěstí tvrdou ranou od modré čáry, puk se zastavil až o plexisklo za domácí svatyní.
14:36
Domácímu týmu se nyní nepovedla rozehrávka, hra se po icingu vrací do obranné třetiny Lokomotivu.
13:59
Alexander Salák byl opět nepříjemně atakován ve svém brankovišti, což se hostujícím obráncům vůbec nelíbí. Znovu se nám strhla drobná roztržka. Uvidíme, zda se i nyní budou udělovat tresty.
13:36
Stále čekáme na další výraznější příležitost, mnohem nebezpečnější jsou však na polovině soupeře hráči Lokomotivu.
12:41
Po průniku Kovalčuka nedokázal Ponikarovskij z první trefit branku Jaroslavle.
12:01
Averin byl sporným způsobem zastaven v rohu kluziště, rozhodčí jsou ale názoru, že vše bylo v souladu s pravidly.
11:21
Galimov obdržel puk přesně na hokejku, napřáhl se a vypálil. Salák jeho ránu bez problému viděl a neomylně ji ukryl do své rukavice.
10:53
Redlihsův pas byla protihráčem sražen do hlediště, vhazovat se bude po pravici Curtise Sanforda.
10:26
Tichonov se šikovně vytočil zpoza branky až do zakončení, jeho střela ale trefila prvního bránícího hráče a k Sanfordovi se tak nedostala.
10:00
Stále čekáme na první změnu stavu v dnešním zápase, více ze hry mají v posledních minutách hráči Petrohradu.
09:22
Na druhé straně se šikovně dral do zakončení kapitán Petrohradu Ilja Kovalčuk, v poslední chvíli mu ale před brankářem utekl puk po kličce do rohu kluziště.
08:59
Platt vlétl do útočné třetiny, svoji následnou střelu zápěstím mezi tři tyče nevměstnal.
08:16
Ani jeden z týmů se nedokáže na delší dobu usadit v útočné třetině, obrany pracují až na výjimky naprosto bezchybně.
07:46
Redlihs mohl postupovat do nadějného protiútoku, počkal však ještě na Spruktse a to byla chyba. Spolupráce lotyšských útočníků v dresu Jaroslavle postrádala přesnost.
07:03
Oba potrestaní hráči jsou zpátky na hrací ploše, jejich testy právě vypršely.
06:41
Petrohrad postupem času přebírá aktivitu na svoji stranu, po levé straně unikal Tony Martensson, který kotouč ze své čepele umístil přímo do náruče domácího gólmana. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.
05:30
Po pěti a půl minutách hry se prvního zákroku dočkal také Curtis Sanford, od modré čáry prověřil jeho pozornost Alexandrov.
05:03
Sprukts (JAR) se po nahození Černikova až příliš tlačil před Alexandera Saláka a posedí si na trestné lavici. Na druhé straně ho však za nepřiměřený zásah napodobí Alexej Semjonov (PET). Oba hráči dostávají menší trest za hrubost, pokračovat se tak bude ve čtyřech.
04:43
Vzápětí je týmu SKA odpískáno postavení mimo hru.
04:05
Útočná akce Petrohradu skončila za brankou Sanforda, hostující mužstvo to tak za chvíli musí zkusit znovu.
03:28
Lokomotiv je v dosavadním průběhu o něco živější, Alexander Salák musel do své lapačky ukrýt střelu Apalkova od levého mantinelu.
02:53
Rázem jsme se mohli dočkat změny stavu! Konkov měl před sebou poloprázdnou branku s ležícím Salákem, na dorážku měl navíc spoustu času! I přesto ale českého brankáře prostřelit nedokázal, Salák zastavil jeho bekhendové zakončení betonem!
02:00
Dvě minuty hry jsou za námi, ani jeden z brankářů ještě nemusel zasahovat.
01:29
Zatím se hraje hodně opatrně, ani jeden z týmů nechce v úvodu utkání zbytečně inkasovat.
01:06
První kombinace v útočné třetině předvedli také hráči Petrohradu, zakončení z toho však nakonec nebylo.
00:27
Aktivněji vstoupila do zápasu Jaroslavl, o první střelecký pokus se postaral Ilja Plotnikov, který krátce po přejezdu modré čáry vyslal puk na branku. Naštěstí pro hosty skončil mimo tři tyče.
00:01
SKA Petrohrad dnes absolvuje utkání ve svých retro dresech, na kterých můžeme vidět ruský nápis Leningrad. Uvidíme, zda jim návrat do historie pomůže prodloužit čtvrtfinálovou sérii.
Představovány jsou úvodní formace obou týmů, do začátku šestého čtvrtfinále Gagarinova poháru zbývají již poslední vteřiny. Ještě před tím si ale poslechneme státní hymnu Ruské federace.
Aréna 2000 v Jaroslavli již potemněla, očekává se nástup hráčů obou týmů na ledovou plochu.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiljev, Ljubiškin, Višněvskij, Holos, Pašnin, Gorochov – Averin, Apalkov, Plotnikov – Redlihs, Černikov, Sprukts – Konkov, Kartajev, Galimov – Petrov, Platt, Musatov.

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov, Dallman, Čudinov, Kalinin, Chafizullin, Semjonov, Judin – Červenka, Martensso, Thoresen – Ponikarovskij, Kovalčuk, Kablukov – Tichonov, Šipačjov, Barabanov – Sigarev, Malyšev, Makarov – Kučerjavenko.

Rozhodčí: Hofman, Kulakov – Sivov, Šichanov.
SKA by v dnešním utkání rozhodně chtělo navázat na poslední výsledek z ledu Jaroslavle, Petrohrad zde totiž dokázal zvítězit 6:1 a srovnat stav sérii. Nyní má před sebou ještě těžší úkol, žádnou porážku si již hráči s brankářem Salákem a útočníkem Červenkou v sestavě dovolit nemohou. Rozhodovat se bude na ledě, začínáme zhruba ve dvě hodiny odpoledne.
Domácí Jaroslavl dokázala již v osmifinále zaskočit nejlepší tým Západní konference druhé nejslavnější hokejové ligy světa Dynamo Moskva, nyní má šanci utnout cestu dalšímu silnému mužstvu. Po pěti zápasech totiž Lokomotiv nečekaně vede nad Petrohradem 3:2 na zápasy, třetí bod získali hráči v posledním zápase v Petrohradě po výsledku 3:2.
Příjemné páteční odpoledne při sledování šestého čtvrtfinálového utkání mezi Lokomotivem Jaroslavl a SKA Petrohrad. Velký favorit z druhého největšího ruského mužstva má v sérii velké problémy, v dnešním duelu bude na ledě Jaroslavle vzdorovat vyřazení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.