To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne.
Nejpřekvapivější výsledek dosavadního průběhu play off KHL se urodil v Kazani. Domácí Ak Bars sice vyhrál první dvacetiminutovku dnešního klání proti Novosibirsku, ve druhé třetině však sibiřský celek ovládl hřiště a vstřelil tři branky. Ve třetí dvacetiminutovce Sibir neinkasoval zásluhou výborné defenzivní činnosti v čele s brankářem Koskinenem ani jednou a Novosibirsk si tak připisuje jednu z nejcennějších výher vůbec. Outsider se dostává do vedení 1:0 na zápasy a tato série ještě může být hodně zajímavá. Druhý zápas série je na programu zítra od 14 hodin.
60:00
59:47
Ještě jeden zákrok Koskinena, který opět zasáhl bez problémů, hosté jsou na dosah senzační výhry.
59:29
Další Nikulinovu střelu od modré tečoval Petrov. Koskinen však zasáhl a domácí stále čekají na druhou branku.
58:44
Nikulinova střela od modré skončila po teči bránících hráčů v ochranné síti. Naděje domácího mužstva na zvrat se stále snižují.
58:30
Medvěděv napálil od modré čáry tyčku. To v době, kdy byl Barulin na střídačce a Kazaň hrála v šesti.
57:53
Ofsajd, kterého se dopustil Šumakov, hosty příliš mrzet nemusí, důležité je, že drží kotouč daleko od Koskinenovy brány.
56:48
Sibir se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.Hosté nemohou vystřídat. Domácí trenér bere oddechová čas, který však pomůže i Sibiru.
56:00
Už jen čtyři minuty zbývají Kazani na vyrovnání.
54:04
Domácí tlak končí nepřesnou přihrávkou Medvěděva před bránu, odkud si kotouč sebral jeden z hráčů Sibiru.
52:56
Hosté hrají v plném počtu, domácí se nedokázali dostat do větší příležitosti. Bránící hráči Sibiru byli velmi obětaví, o čemž svědčí bolestná grimasa Koskiranty.
50:56
Enlund (SIB) se však v útoku dopustil nedovoleného bránění a oslabuje své mužstvo. Jestli chtějí domácí pomýšlet na vyrovnání, musí co nejrychleji skórovat.
50:35
Monja s Enlundem teď pořádně zatápěli domácí obraně. Prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe, vybruslil od mantinelu a backhandovým pokusem zkusil Barulinovu pozornost.
49:04
Domácí v plném počtu. Tato přesilovka nepatřila mezi ty nejvydařenější v podání hostujícího mužstva.
48:36
Hostům se nedaří v přesilové hře udržet se v útočném pásmu. Vadit jim to nějak nemusí, vedou o dvě branky a důležité je pro ně neinkasovat.
47:04
Ovšem hostující tlak zastavuje ostrý faul Alexandera Svitova (KZN). Ten hodně nešetrně poslal na hranu střídačky Josefa Hrabala a vedle dvouminutového trestu ve hře dostává i desetiminutový osobní trest.
46:50
Tlak Kazaně se stupňuje, hostující hokejisté se mají v defenzívě, co ohánět.
46:10
45:26
Koskinen měl po dlouhé době problémy zakročit. Petružálek pálil z hranice levého kruhu a finský brankář nevěděl, kde je kotouč. Ten se nacházel v ochranné síti.
45:10
Domácí v plném počtu. Začíná se jim zkrácená přesilová hra, která potrvá jednu minutu.
44:10
A další trest, tentokrát rozhodčí posoudil jako nedovolený zákrok Dmitrije Monji (SIB) a po minutě hry tak hostům početní převaha končí.
43:10
Početní výhodu si zahrají hosté. Stepan Zacharčuk (KZN) fauloval a usedl na lavici hanby.
42:56
42:17
Petrov vtrhl do útoku, prosmýkl se přes obranu a řítil se sám na Koskinena, finský brankář si připsal důležitý zákrok vyrážečkou.
41:29
Kazani přesilové hry nejdou zdaleka tak, jako jejich dnešnímu soupeři. Sibir nemá problémy s vyhazováním kotouče.
40:56
Domácí si zahrají přesilovou hru, Jarno Koskiranta (SIB) dostal dvě minuty za držení.
40:20
K Enlundovi stojícímu před bránou se odrazil kotouč, překvapený Fin měl přesebou odkrytou klec, obětavý a účinný obranný zákrok vytáhl Nikulin.
40:01
Kdo by to byl býval řekl, že Novosibirsk dokáže během druhé dvacetiminutovky vstřelit tři branky a dokonale otočit stav utkání? Asi málokdo, realita však taková je. Sibir vlétl do druhé třetiny s velkým odhodláním, díky několika přesilovým hrám si hosté vytvořili útočnou převahu a nakonec vstřelili tři branky. V bráně se navíc můžou spolehnout na skvěle chytajícího Mikku Koskinena. Favorizovaní hokejisté Kazaně to budou mít ve třetí třetině velmi těžké. Jestli nechtějí prohrát důležitý první zápas, musí předvést zcela odlišný výkon než ve druhé třetině. Zda se jím to povede, sledujte od zhruba 15:43 na onlajnech.
40:00
39:04
Domácí vybruslili s kotoučem až do útočného pásma, Petrov se prokličkoval před bránu, v rozhodujícím okamžiku mu však kotouč poodjel.
38:08
Medvěděv (KZN) nedovoleně zastavil pronikajícího Ožiganova a na dvě minuty oslabí své mužstvo. Sibir má dnes nebezpečné přesilové hry a může si do šatny odnést tříbrankový náskok.
36:32
Sibir právě vstřelil branku!
Hosté odskakují na rozdíl dvou branek. Domácí špatně vystřídali, toho využil Šumakov, který vypíchl puk Burmistrovovi a hnal se sám na bránu, toho na poslední chvíli dokázal od kotouče odstavit Zacharčuk, ruský obránce ve službách Kazaně však puk odehrál jen na najíždějícího OLEGA GUBINA, který měl se zpracováním kotouče problémy, ale z otočky dokázal propálit Barulina. Bez asistence.
35:33
Domácí v plném počtu. Sibir však zůstává v útočném pásmu.
35:24
Hosté teď postupně uzamykali soupeře stále těsněji v jejich obranném pásmu, Enlund ani Lekomcev však Barulina nepřekonali.
34:15
Hosté zatím mají hodně nebezpečnou přesilovku, po střele jednoho z obránců od modré čáry se kotouč odrážel k nekrytému Bělovovi, jež kotouč netrefil.
33:33
Zbytečný útočný faul Alexandera Svitova (KZN) na Josefa Hrabala utlumína dvě minuty stupňující tlak domácího mužstva.
33:15
Hosté hrají v plném počtu. Právě skončená přesilová hra byla zatím nejnebezpečnější domácí početní převahou v zápase.
32:21
Finský brankář je zatím jistý, poradil si i s další střelou od modré. O zbytek se postarali dva obránci Sibiru, kteří zpacifikovali dorážejícího Pesonena.
31:55
Petrov se po sérii nahrávek rozhodl něco vymyslet, vjel si do pravého kruhu a odtud se snažil překonat Koskinena, finský brankář si svou svatyni pohlídal.
31:27
Faulovaný Nikulin se pokusil ztrestat předchozí faul střelou od modré, Koskinen však sebejistě zasáhl.
31:15
Šumakov (SIB) za bránou zcela zbytečně sekl Nikulina a oslabuje své mužstvo.
30:57
Kugryšev od levého mantinelu vypálil, Barulin měl pořádné problémy s jeho projektilem, překonat rozhozeného ruského brankáře se pokoušel Kopejkin, Barulin si však kotouč nakonec pohlídal.
29:48
To je šok pro domácí hokejisty. Hosté během sedmi minut otočili stav utkání a očividně nyní tahají za delší provaz.
28:18
Hosté dávají gól těsně po konci přesilové hry a dostávají se tak poprvé v zápase do vedení. Lehterä zpoza brány přihrál na najíždějícího IGORA OŽIGANOVA, jehož prudkou střelu zastavila až síť Barulinovy brány. Asistence: Jori Lehterä.
27:13
Kugryšev zkusil pozornost Barulina z podobné pozice jako před chíli Monja, tentokrát Barulin vyrazil střelu do rohu.
26:50
Hosté si dlouho v útočném pásmu přihrávali, nakonec se pro střelu rozhodl Dmitrij Monja, jeho pokus Barulin zastavil.
26:09
A nyní může nevyužitá přesilovka Kazaň hodně mrzet, podražení se tentokrát dopustil Stepan Zacharčuk (KZN) a rozhodčí mu uděluje dvouminutový trest.
25:32
Novosibirsk hraje v plném počtu, Kazaň ostudně zahodila nabízenou přesilovou hru.
24:34
Domácí si nevytvořili zdaleka takový tlak, jak by se na početní výhodu o dvou mužích patřilo, Sibir nyní hraje ve čtyřech.
23:32
A pozor! Domácí budou mít více než minutu trvající přesilovou hru pět na tři. Jegor Martynov (SIB) podrazil Burmistrova a jde pykat na trestnou lavici.
23:10
Nikulinovu střelu zblokovala obrana, hosté se dokázali vymanit z tlaku.
22:34
Domácí si vzápětí mohou vzít vedení na svou stranu. Vladimir Butuzov (SIB) udeřil hokejkou pronikajícího hráče soupeře a půjde si za to odsedět dvouminutový trest.
21:27
Hosté vyrovnávají v ponechané výhodě. Dmitrij Kugryšev našel před bránou stojícího JARNA KOSKIRANTU a ten poslal kotouč neomylně do brány. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
20:44
Domácí hokejisté vtrhli na úvod utkání do útoku, nakonec však hostující branku neohrozili, Sibir se osvobodil i za cennou zakázaného uvolnění.
20:01
Úvod utkání patřil favoritovi série z Kazaně. V deváté minutě otevřel účet zápasu po chladnokrevně zakončeném úniku Michail Varnakov. Hosté se poté dokázali osmělit, na vážnější ohrožení domácí brány potažmo na gól však stále marně čekají. Zda se to změní ve druhé třetině, nebo domácí navýší hubený náskok, sledujte od zhruba 14:50 na onlajnech.
20:00
19:23
Utkání přihlíží i nový generální manažer Kazaně a dnes už bývalý trenér sborné Zinetula Biljaletdinov.
18:49
Pesonen obdržel přihrávku před bránu a vypálil z první. Jeho pokus však skončil mimo hostující bránou.
17:20
Zakázané uvolnění Sibiru. Hostující celek si v přesilové hře nevytvořil žádnou vážnější šanci. Neviditelný je zatím klíčový muž Sibiru Jori Lehterä.
17:06
16:14
Sibir se usadil v útočném pásmu, domácí obrana však dobře blokovala střely a nakonec jeden z hráčů vyhodil kotouč do bezpečí.
15:23
Petrov zavezl hned na úvod oslabení kotouč za bránu Novosibirsku a svému mužstvu ušetřil cenné vteřiny.
15:06
Obuchov (KZN) zasáhl Ožiganova nedovoleně a první přesilovou hru zápasu si zahrají hosté.
14:46
Pasáž zápasu bez větších šancí končí zakázaným uvolněním domácího mužstva, které notně zvolnilo po vstřelené brance.
13:06
Šumakovovu nepříliš nebezpečnou střelu Barulin vyrazil jen před sebe, Gubin se dostal k dorážce, tu však ruský brankář zachytil bez problémů.
12:10
Obránce Zacharčuk předvedl ofenzivní aktivitu, sotva přejel útočnou modrou, zastavil a mezi dvěma obránci vystřelil, Koskinen jeho střelu viděl a bez problémů zachytil.
11:56
Úmyslný ofsajd Obuchanova, vhazovat se bude před Barulinem.
11:28
Martynovova střela byla sražena do ochranné sítě.
10:55
Hosté se pomalu osmělují, od modré čáry vypálil Gubin, Barulin s jeho projektilem neměl velké starosti.
10:40
První útočný výpad Sibiru v podání Dmitrije Kugryševa skončil v náruči domácího brankáře Konstantina Barulina.
09:45
V polovině první třetiny stále hosté čekají na svou první střelu v zápase.
08:28
Kazaň vstřelila branku!
Domácí přece jen úvodní tlak přetavili v otevírací branku. Bělov z vlastního obranného pásma vyslal do útoku MICHAILA VARNAKOVA, který se protáhl přes dva obránce a svůj samostatný únik zakončil mezi Koskinenovy betony. Asistence. Nikita Bělov, Stepan Zacharčuk.
07:41
07:20
Početní převaha domácím vůbec nevychází.
06:16
Petružálek vyslal od modré pozemní střelu k levé tyči, Koskinen se nenechal překvapit a kotouč skryl do lapačky.
05:41
Jasnou útočnou převahu mohou domácí přetavit v úvodní branku, Vjačeslav Bělov (SIB) dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
05:28
Těreščenko se dokázal uvolnit u mantinelu a dostal se do dobré střelecké pozice, Koskinen úspěšně zasáhl.
04:12
Svitov najížděl za bránu a zcela nečekaně nahrál na bližší tyč Varnakovovi, ten byl z dané příležitosti zaskočený stejně jako diváci a kotouč netrefil.
03:59
Pesonen vystřelil ihned po přechodu modré čáry a Koskinen musel poprvé v utkání zasahovat.
02:33
Petružálek se hnal s Těreščenkem do přečíslení, český útočník však svému kolegovi z formace kotouč nepřihrál ideálně a celá akce vyšuměla do ztracena.
02:00
Úvod utkání je charakterizován hrou na obě strany, žádný z týmů zatím nevystřelil.
00:26
Domácí začali utkání tlakem, Koskinen v bráně Novosibirsku nemusel zasahovat.
00:01
Ještě přichází na řadu hymna regionu Tatarstán, jehož je Kazaň hlavním městem.
Kazaňskou arénou už zní ruská hymna, utkání za malou chvíli začne.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov)- Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Bělov, Jarullin- Těreščenko, Petružálek, Petrov- Stapleton, Pesonen, Burmistrov- Varnakov, Svitov, Milovzorov- Bodrov, Obuchov, Tkačjov

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Lekomcev, Hrabal, Kutuzov, Alexejev, Martynov, Bělov, Ožiganov- Lehterä, Monja, Enlund- Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin- Gubin, Sannikov, Šumakov- Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin, Butuzov

Rozhodčí: Ronn, Karabajev- Šichanov, Michel.

HK SIBIR NOVOSIBIRSK

Sibiřský celek prožil na své poměry veleúspěšnou sezonu. Šesté místo tabulky Východní konference je pro Novosibirsk dosavadním maximem. Jakýkoliv další posun ve vyřazovacích bojích by byl obrovským překvapením.

Hlavní hvězdy

Jori Lehterä (12+32)
Jonas Enlund (19+14)
Dmitrij Kugryšev (15+15)

Mikko Koskinen (93,9%, 1,70 inkasovaných branek na zápas)
AK BARS KAZAŇ

Bohatý celek z Tatarstánu obsadil v základní části KHL se ziskem sta bodů třetí příčku Východní konference. V Kazani doufají, že se jim letos podaří po čtyřech letech opět vybojovat Gagarinův pohár. Dopomoci by k tomu měla i česká akvizice Jakub Petružálek. Do klubu se vrací ve středu vyhozený bývalý trenér sborné Zinetula Biljaltdinov, jež zaujme pozici generálního manažera.

Alexander Burmistrov- (10+27)
Tim Stapleton (16+17)
Kirill Petrov (14+15)

Ilja Nikulin (5+20)
Jevgenij Medvěděv (3+21)

Emil Garipov (95,2%, 1,43 inkasovaných branek na zápas)
Pěkné sobotní odpoledne všem fanouškům Kontinentální hokejové ligy. Dnes startuje play off i pro týmy Východní konference. Jedním ze zápasů dnešního programu je i ten mezi Kazaní a Novosibirskem, kterým vás budu provázet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.