Pro dnešek je to z mé strany vše, loučím se s Vámi a u dalších přenosů se těším na shledanou.
Sledovali jsme zřejmě rekordní utkání KHL, které došlo k rozuzlení až ve 113. minutě. Šťastnější byli nakonec hráči hostí, kteří si připsali po rozhodujícím kuriózním gólu také první bod v této sérii. Po dnešním zápase je tedy stav série 2:1 ve prospěch Novgorodu a další zápas těchto dvou soupeřů je na programu již zítra opět v 16:00 SEČ.
113:24
Ufa právě vstřelila branku!

Tak to je neuvěřitelné! Rozhodující gól dnešního duelu nakonec dává ALEXANDER STĚPENKO, který překonal Kasutina střelou od modré čáry! Brankář domácího týmu sice dokázal puk vyrazit vysoko nad branku, nešťastně pro něj se ale kotouč snesl zpět do jeho brankoviště a od ledu se odrazil přímo do branky. Rozhodující zásah nakonec musel potvrdit ještě videorozhodčí, protože hned dva hráči z řad hostů se pokoušeli puk zasáhnout ještě ve vzduchu a kdyby se jim to podařilo, jednalo by se samozřejmě o vysokou hůl a gól by nemohl platit. To se ale nestalo a hosté tak mohou slavit výhru 2:1!
112:15
Konkov se do šance neprocpal.
111:58
Nebezpečné akce jsme teď viděli na obou stranách, ale oba brankáři se vyznamenali!
109:44
Icing hostů, kteří si následně berou oddechový čas.
107:12
Domácí jsou opět v náporu, od modré tentokrát pálil Valentěnko, jeho střela ale byla zblokována.
106:13
Čím déle se hraje, tím jsou oba týmy opatrnější, dnes to bude možná ještě dlouhá noc.
105:21
Domácí jsou nyní nastěhovaní v pásmu hostí a snaží se ohrozit jejich branku, což se jím ale zatím nedaří.
104:00
Pihlstrom bojoval o puk za brankou domácích, nakonec o něj ale přišel.
102:43
Vasilevskij kryje další z pokusů domácích hokejistů a před jeho brankou se strhla menší strkanice.
102:01
Ta je nevyužita a domácí jsou kompletní.
100:01
Zdá se, že na konci druhého prodloužení vyfasoval některý z domácích hráčů menší trest a hráči Ufy tak mají k dispozici přesilovou hru.
100:01
Začalo třetí prodloužení.
A je tomu skutečně tak! Máme za sebou sto minut a stále neznáme vítěze. Ve druhém prodloužení mohl rozhodnout Immonen, kterému ale bekhendová dorážka nesedla a nechal tak opět vyniknout Vasilevskyho. Třetí prodloužení začne přibližně ve 20:14.
100:00
Druhé prodloužení skončilo.
99:00
Vše nasvědčuje tomu, že ani po sta minutách nebudeme znát vítěze dnešního duelu!
97:54
Další Mirnovovu střelu opět Vasilevskij kryje.
95:23
Zápas mohl rozhodnout Immonen, který ovšem bekhendem nedokázal z dorážky vystřelit bekhendem s dostatečnou razancí a skvělý Vasilevskij se stačil na poslední chvíli přesunout!
94:09
Sopel při střele zlomil hokejku a do protiútoku se vydali domácí.
93:05
Mirnov byl tentokrát adresátem přihrávky zpoza branky, opět byl ale úspěšnější Kaustin, jenž kotouč pokryl.
92:56
Mirnov se tlačil do zakončení z levé strany. Puk nakonec skončil někde pod Kasutinem a rozhodčí hru přerušil.
92:49
Ve středním pásmu se do sebe pěstmi pustili Potapov (NNO) a Sčitov (UFA). Oba vyfasovali čtyřminutový trest za hrubost.
92:08
Hraje se hlavně ve středním pásmu, týmy nechtějí riskovat. Kdo ví, jak dlouho ještě budeme čekat na rozhodující branku.¨
90:11
Zákrok si připisuje i Kasutin,
89:04
Zakázané uvolnění modrých.
88:00
Krasnoslobodtsev se šikovně otočil, následně však vystřelil jen do Vasilevskyho plastronu.
86:18
Domácí strávili celé dvě minuty v útočném pásmu, žádnou gólovou šanci si ale připravit nedokázali.
85:18
Přesilová hra pro domácí. Za hákování je potrestán Kaigorodov (UFA).
84:29
Icing Novgorodu.
83:33
Hráči Ufy zahajují další útočnou akci za vlastní brankou.
82:07
Stěpanov se řítil zcela osamocený na Kasutina. Snažil se zamířit nad lapačku brankáře Novgorodu, ale netrefil přesně.
80:20
Začátek druhého prodloužení zahajují domácí náporem.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
První prodloužení vítěze neurčilo. Na obou týmech je vidět, že se jedná o velmi důležitý zápas, protože kdyby vyhráli domácí, byl by stav série 3:0 a hráči Novgorodu by byli jednou nohou v další fázi play-off. Naopak kdyby nakonec zvítězili hráči Ufy, byla by série stále otevřená. I proto hrají oba týmy v prodloužení velmi opatrně a dávají si hlavně pozor, aby neskóroval soupeř. Druhá nastavená dvacetiminutovka začne přibližně v 19:16.
80:00
První prodloužení skončilo.
78:36
Po nahození od mantinelu svírá Vasilevskij puk v lapačce. Z mužů z maskou je teď rozhodně tím vytěžovanějším.
78:05
Další střelou se z řad domácích prezentoval Grigoryev, také neúspěšně.
77:02
Další gólovka domácích! Od mantinelu si před branku vybruslil Salminen, v rozhodující chvíli mu ale Vasilevskij puk vypíchl a jeho šanci překazil
76:03
Domácí chybovali v obraně, hostům se ale také nepodařilo přihrát a tak pouze vrátili kotouč na hole hráčů v modrém.
75:09
V obrovské šanci se objevil Kolanos, který ale tváří v tvář brankáři hostí neuspěl.
74:22
Nahození hostů ukryl Kaustin do lapačky.
73:36
Buly po pravici Vasilevskyho.
72:52
Ofsajd domácích posouzen jako úmyslný.
72:17
Potapov nahrnul puk do brankoviště, pro Vasilevskyho se o vážnější nebezpečí ale nejednalo.
71:17
Hráči v modrém uzamkli hosty v jejich obranném pásmu, ale ke střele se nedostali.
70:30
Kaustin si poradil také s dělovkou Višněvskyho.
69:53
Dubrovskij se objevil v prostoru mezikruží zcela sám, ale i proti jeho střele dokázal Kasutin vytáhnout skvělý zákrok.
68:30
Je za námi osm a půl minuty prodloužení. Při formě obou brankařů, v jaké se tu dnes prezentují, se zdá, že se dnes bude hrát do nekonečna.
66:46
V další šanci se ocitl Bernatskij, jeho střelu Vasilevskij kryje.
65:38
Tak to je neuvěřitelné! Salminen sice dokázal Vasilevskyho překonat, jenže po úspěšném blafáku nedokázal zasunout kotouč za jeho záda a tak se bude hrát dál!
65:22
Icing hostů.
64:25
O první útočný výpad v prodloužení se pokusili i domácí, ztroskotali ale ve středním pásmu na obraně soupeře.
63:16
Hosté se však nadále drží v útočném pásmu a snaží se vytvořit nějakou akci.
62:11
Sice hráči v bílém strávili většinu přesilovku ve svém útočném pásmu, větší šance si ale nedokázali připravit a domácí už jsou kompletní.
60:11
Po jedenácti vteřinách prodloužení si zahrají hosté přesilovku. Za držení je vyloučen Khomitskij (NNO).
60:01
Viděli jsme vyrovnaných šedesát minut, a protože je po nich vyrovnané i skóre, bude zápas pokračovat do prodloužení. Do vedení šli v poslední minutě první třetiny hosté, pro které je dnešní utkání klíčové, protože v sérii zatím prohrávají 0:2 na zápasy. Vyrovnávací branka domácích přišla ve 44. minutě a určila tak stav po základní hrací době. Následovat bude prodloužení, které bude trvat až do rozhodující branky. Nastavený čas se rozeběhne přibližně v 18:29.
60:00
59:15
Ještě jedno vhazování v pásmu domácích.
57:45
Zdá se, že ani jeden z týmů si prodloužení nepřeje, protože se jak hráči Ufy, tak domácí, stále pokoušejí o zajímavé útočné výpady.
56:58
Oddechový čas pro domácí.
55:40
Ščitov vystrašil fanoušky tvrdou ranou od modré čáry, která nakonec zamířila jen těsně mimo.
54:25
Domácí hráči opět zasypali hostujícího brankáře lavinou střel ze všech možných pozic. Ten opět bezchybně úřadoval.
52:57
Vasilevskij si musel poradit hned s několika pokusy hráčů v modrém, vše ale zvládl na výbornou a nadále drží naději Ufy na vítězství v dnešním klíčovém střetnutí.
52:30
Oba týmy střídají, u puku jsou hokejisté Ufy, kteří drží puk za vlastní klecí.
50:00
Grigoryev se dvakrát pokoušel vypálit, oba jeho pokusy byly ale zblokovány.
48:46
48:28
Krasnoslobodtsev mohl skórovat ve vlastním oslabení, s jeho bekhendovou střelou ze slibné pozice si Vasilevskij poradil.
47:46
Rozhodčí signalizují sekání a na trestnou lavici míří Salminen (NNO).
46:40
Dnešní utkání sleduje 5500 diváků.
46:00
Po obdržené brance zařadili hosté vyšší rychlostní stupeň a obraně domácích hráčů dělají velké potíže.
43:59
Torpedo právě vstřelilo branku!
Jenže přichází branka na druhé straně! První vážnější ohrožení svatyně hráčů v bílém a hned je z toho vyrovnávací gól! Potapov adresoval přihrávku zpoza branky přesně na hůl MIKHAILA GRIGORIEVA, jenž uklidil puk za záda Vasilevskyho. Asistence: Vladimir Galuzin, Alexei Potapov.
43:30
A hosté zakládají další útočnou akci.
42:34
Zatím jsou hosté v poslední dvacetiminutovce překvapivě aktivnějším týmem. Další nahození ukryl Kasutin do lapačky.
40:20
Hned zpočátku závěrečné třetiny se urodila obrovská šance hostí. Pankov si vybruslil zpoza branky před brankoviště, ve slibné pozici ale nedokázal zacílit přesně.
40:01
Ve druhé části měli mírně navrch domácí hokejisté, kteří se pochopitelně snažili vyrovnat. Nejblíže brance byli zřejmě při přečíslení tři na dva, ale i s ním si dokázal Vasilevskij poradit. Dá se předpokládat, že se v poslední dvacetiminutovce obraz hry příliš nezmění, domácí se budou tlačit za srovnáním nepříznivého stavu a naopak hosté budou těsné vedení bránit co to jen jde. Třetí třetina začne přibližně v 17:41.
40:00
38:43
37:50
Bílým zatím přesilovka nevychází a většinu času se hraje ve středním pásmu.
36:43
Přesilovku si zahrají hráči hostů. Dvě minuty za hákování si na trestné lavici odsedí Galuzin (NNO).
34:45
Kolanos ranou z ostrého úhlu Vasilevskyho nepřekvapil.
33:24
Zubarev zamířil z pravého kruhu jen do Kasutinovi výstroje.
32:59
Salminenova rána od modré sražena vysoko nad branku.
32:41
31:31
Modří se sice usadili v pásmu hostů, ke střele se ale nepropracovali a hráči Ufy se osvobozují.
30:41
Pro domácí se naskýtá dobrá příležitost na vyrovnání. Za hákování je potrestán Dubrovskij (UFA).
29:36
Domácí hráči ujížděli v přečíslení tři na dva, dokázali oba bránící hráče skvěle vykombinovat, proti zakončujícímu Wolskimu se ale prozatimním zákrokem utkání vyznamenal Vasilevskij.
28:10
Po nahození hostujících hráčů se puk zvláštně odrazil, Kasutin byl ve střehu.
27:17
Tentokrát domácí zastavil ofsajd.
26:37
Tvořit hru se teď snaží domácí hokejisté, hostům se nedaří dostat dál než do středního pásma.
25:09
Obránci Ufy marně stíhali Wolskiho, jenž byl ale tísněný a ve špatném úhlu a nedokázal bekhendem zamířit přesně.
24:30
Vasilevskij nahazoval puk od modré čáry, puk Kasutinovi nadělal velké problémy, ale nakonec ho zkrotil.
22:50
Grigoryev střílel z mezikruží, Vasilevskij jeho střelu vyrazil. Následně si první jmenovaný počítal velmi agresivně a nakonec byl zpracován soupeřovými obránci.
21:26
Na Mirnova po šikovné přihrávce zívala prázdná klec, Mirnov ale nezacílil přesně.
20:25
Domácí druhou část zahajují zakázaným uvolněním.
20:01
Je za námi první dvacetiminutovka třetího zápasu této série. První třetina byla velmi vyrovnaná. Rozhodně se nehrál opatrný hokej, spíše se hrálo ve vlnách. Chvíli měli navrch domácí a chvíli zas hosté z Ufy. Jedinou branku však v poslední minutě vstřelili hokejisté hostů, kteří jsou tedy určitě spokojenější. Pro domácí se jednalo o obvzlášť nepříjemný úder, protože šlo o klasický gól do šatny. Druhá část začne přibližně v 16:50.
20:00
19:21
Tak to je rána pro domácí! Po vyrovnaném průběhu první třetiny budou nejspíš muset dohánět jednobrankovou ztrátu na soupeře. Kolcov posunul puk na modrou čáru, odkud vypálil Kaigorodov a skvělou tečí dostal puk do branky IGOR MIRNOV! Gól, který přišel pro hosty v ten nejlepší a pro domácí v ten nejhorší moment, krátce před koncem první třetiny. Asistence: Kirill Kolcov, Alexei Kaigorodov
18:36
Po chybě obrany hostí mohli domácí postupovat do brejkové situace, zastavilo je však postavení mimo hru.
18:34
A hosté už jsou kompletní.
17:44
Přesilovka se hráčům v modrém ale nedaří.
16:34
Početní převaha pro domácí, za hákování si dvě minuty odsedí Stěpanov (UFA).
16:08
Bernatskij se pokusil o střelu od modré čáry, ta byla ale zblokována.
15:09
Hosté zavřeli svého soupeře v jeho pásmu, výraznou šanci si ale nevytvořili a domácí vyhazují na icing.
14:00
Potapovova střela z pravého kruhu míří jen těsně mimo.
12:30
Nahození Višněvskyho míří mimo branku a do zaútočit se teď chystají domácí.
11:10
Galuzin vymyslel chytrou přihrávku před branku, jenže žádný z domácích forwardů se k ní nedokázal protlačit.
10:58
Ufa má nyní herní převahu. Hráči Novgorodu vyhazují na zakázané uvolnění.
09:30
Tolpeko si chytře vybruslil zpoza branky a mířil pod břevno Kasutinovi branky, gólman domácích se ale vyznamenal a dokázal nebezpečnou střelu vytěsnit mimo tři tyče.
08:00
Sopel nahodil puk za branku Kasutina, ale domácí se ubránili a puk je ve středním pásmu.
07:08
Při hře ve čtyřech, ani při následné přesilovce domácích se nic důležitého neudálo a oba týmy už hrají v pěti.
05:08
Počet hráčů na ledě se vyrovná, vyloučen je Tolpeko (UFA) za sekání.
03:44
Hosté si zahrají přesilovku, vyloučen je Bernatskij (NNO).
02:10
Slepyšev vypálil z úhlu, Kasutin jeho střelu kryje.
01:40
Útok teď zakládají hosté.
01:04
Sentjurin najížděl z úhlu sám na gólmana hostí, kterého ale nakonec trefil jen do hrudi.
00:27
Zápas začali aktivněji domácí, ale hned s několik jejich pokusy si Vasilevskij poradil.
00:01

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Gelašvil) – Grigoryev, Valentěnko, Hietanen, Chomickij, Denisov, Bernackij, Belochvostikov – Wolski, Galuzin, Badyukov, Paršin, Koňkov, Salminen, Immonen, Krasnoslobodcev, Mischenko, Sentjurin, Kolanos, Skačkov, Potapov

Salavat Julajev Ufa: An. Vasilevskij (Sokhatskij) – Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Ščitov, Sopel, Kulda, Gurkin, Al. Vasilevskij -Mirnov, Makarov, Mereskin, Chlystov, Stěpanov, Pihlstrom, Dubrovskij, Tolpeko, Kaigorodov, Slepyšev, Hartikainen, Pankov

Rozhodčí: Bulanov, Zakharov – Palei, Lazarev.
Pro českého, či slovenského fanouška zřejmě utkání tak zajímavé nebude, jediným slovenským účinkujícím je totiž Tomáš Záborský, hájící barvy Ufy. Čecha v těchto týmech bohužel nenajdeme ani jednoho.
Salavat Julajev Ufa

Hokejisté Ufy se naopak v play-off zatím trápí. Největší problémem pro ně je koncovka. Pouhopouhá jedna vstřelená branka ve dvou zápasech snad ani nemůže znamenat nic jiného než průběžný stav série 0:2 z pohledu Ufy. Dokáží se hosté ještě zkoncentrovat a urvat bod ve zřejmě zlomovém utkání této série?
Torpedo Nižnij Novgorod

Domácí tým si zatím vede v play-off výborně. Na ledě Ufy dokázal dvakrát zvítězit a v sérii drží nadějné vedení 2:0, které bude mít možnost navýšit před vlastními fanoušky. Hlavní zbraní domácích by měl být Ivan Kasutin, jenž v prvních dvou duelech inkasoval jen jednu branku a byl hlavním strůjcem Novgorodského úspěchu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.