V první třetině jsme nesledovali příliš pohledné utkání, ale od druhé třetiny se obraz hry úplně změnil a začaly padat i branky, konkrétně jich padlo devět a Kazani se podařilo zvítězit 6:3 a srovnat tak stav série na 2:2. V závěru utkání se strhlo ještě nekolik bitek, za které se dost vylučovalo.

STATISTIKY UTKÁNÍ
Střely na branku: 24:28
Vyloučení: 6:3
Vyhrané buly: 31:35

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek středečního dne a u onlajnů zase někdy napočtenou.
60:00
59:56
U puku nyní Kazaň a utkání se již pouze dohrává.
59:39
To se jim málem podařilo, před brankou nepříjemně dorážel Sannikov, Garipov si to však pohlídal!
59:33
Domácí jsou nastěhováni v útočné třetině a ještě se snaží přidat jednu branku.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a zároveň celého utkání.
58:41
A další zákrok hostujícího gólmana, tentokrát proti střele Kutuzova.
58:13
Garipov si připisuje další zákrok proti střele Šumakova.
57:46
Sibir právě vstřelil branku!
Nakonec tu je ještě jedna branka domácích, která ale zřejmě nic neznamená. Z pravého kruhu vypálil IVAN LEKOMCEV a propálil Garipova – 3:6. Asistence: Dmitrij Monja.
57:32
Enlund hledal zpoza branky někoho ze svých spoluhráčů, v poslední chvíli však o puk přišel.
57:02
Garipov si připisuje poměrně lehký zákrok proti střele Kugryševa.
56:20
Utkání se již zřejmě bude pouze dohrávat, oba týmy se opravdu nikam neženou.
55:25
Domácí i skrze několik vyloučení hrají přesilovou hru.
54:39
Hra nyní byla opravdu dlouho přerušená a hráči vypadli z tempa. Jde to vidět i na hře obou týmů.
53:50
Zacharčuk (KZN) za nevhodné poznámky dostává také trest 4 minuty + do konce utkání.
53:50
Rozhodčí vylučuje Nikulina (KZN) a Ignatuškina (SIB). Oba na pět minut.
53:12
A je tu další bitka, tentokrát je tam více hráčů! Utkání se nedohrává v nejlepší atmosféře.
52:46
Kvartalnov (SIB) dostává trest 2 minuty + 5 minut + do konce utkání a určitě se to neobejde bez disciplinárního trestu. Naopak Burmistrov (KZN) dostává pouze 5 minut.
52:45
Pěstní souboj mezi Burmistrovem a Kvartalnovem dopadl nerozhodně, rozhodčí určitě budou vylučovat.
51:45
51:26
Garipov kryje střelu Gubina.
50:50
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu.
49:45
Janne Pesonen (KZN) si odsedí dvě minuty za krosček.
49:22
Ihned vzápětí se prosazují i domácí! Střelu Monjy Garipov vyrazil pouze před sebe a JONAS ENLUND trochu se štěstím došťoural puk za Garipova záda – 2:6. Asistence: Dmitrij Monja.
49:12
Kazaň vstřelila branku!
Hostům tam poslední minuty padá snad vše! Český forvard, který se vrátil po dlouhodobém zranění, se dostal před brankou k dorážce a přidává šestou branku – 1:6. Asistence: Alexej Těreščenko a Kirill Petrov.
48:25
Další zákrok Garipova, tentokrát proti ráně Enlunda.
47:35
Domácí se ještě snaží, ale Garipov je v dnešním zápase výborný.
46:40
Domácí toto budou mít opravdu těžké otočit a vypadá to, že hosté srovnají stav série na 2:2.
Komerční přestávka.
45:29
Tak to byla bleskově využitá přesilová hra. Ihned po buly našel Nikulin SHAUNA HESHKU, který propálil Bespalova – 1:5. Asistence: Ilja Nikulin a Alexandr Svitov.
45:26
Další vyloučeným hráčem je Sergej Šumakov (SIB).
44:55
Hosté znovu odskakují svému soupeři na rozdíl tří branek! Od modré čáry vypálil NIKOLAJ BĚLOV a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:4. Bez asistence.
44:39
Domácí zastavuje zakázané uvolnění.
44:12
Varnakov objel branku Bespalova a snažil se pohotově zakončit, domácí gólman se ale včas přesunul a tento pokus hostujícího forvarda kryje.
43:22
Heshka zkoušel překvapit Bespalova střelou z pravého kruhu, gólman domácích byl však znovu pozorný.
42:36
Nikulinova střela od modré čáry byla zblokovaná.
42:07
Garipov nyní kryl dva pokusy Romanova. Po odpískání se strhla menší potyčka mezi Zacharčukem a právě Romanovem, vylučovat se však nebude.
41:40
Obuchov vyslal na Bespalova takový propagační pokus, ten nemohl domácího gólmana zaskočit.
41:20
Až nyní se ho domácí zmocnili a snaží se dostat do útoku.
41:03
Puk stále drží hosté a domácí vůbec nepouštějí k puku.
40:20
Hosté vyhráli buly a hned se ženou do útoku.
40:01
Druhá třetina nám nabídla úplně jiný obraz než ta první, v ní byli jednoznačně lepší hosté, kteří dokázali vstřelit tři branky a hosté necelou minutu před koncem třetiny dokázali snížit na 1:3.

39:55
Bespalov si připisuje svůj první zákrok proti střele Těreščenka.
39:45
Zakázané uvolnění domácích.
39:05
Domácí snižují stav utkání! Zpoza branky přihrával před Garipova JARNO KOSKIRANTA a puk se se štěstím odrazil od brusle jednoho z hostujících obránců až za záda hostujícího gólmana – 1:3. Bez asistence.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:45
O puk však přišli a nyní útočí hosté.
38:13
Domácí se zmocnili puku a usadili se v útočném pásmu.
37:26
Zakázané uvolnění Kazaně.
36:35
Domácí si přihrávají opravdu velmi nepřesně a hosté tak lehce získávají puk.
35:50
V brankovišti domácích proběhla výměna gólmanů. Místo Koskinena naskočil na led Bespalov.
35:49
Domácí Bělov po jednom ze soubojů zůstal ležet na ledě, ale nakonec se zvedá.
35:12
Domácí jsou jako opařeni a vůbec nic se jim nedaří, naopak hosté hrajou naprosto v pohodě.
34:25
Včerejší utkání se podařilo domácím vyhrát 7:1, dnes to vypadá na úplně jiný zápas.
33:58
Hosté podruhé využívají přesilovou hru! Svitov našel před brankou pěknou přihrávkou JANNEHO PESONENA, který neměl problém dostat puk do prázdné branky – 0:3. Asistence: Alexandr Svitov a Shaun Heshka.
32:58
Další trest pro domácí hokejisty, kteří dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odsedí Dmitrij Monja (SIB).
32:50
32:26
Až nyní se domácí usadili v útočném pásmu.
32:02
Hosté znovu vyhazují.
31:42
Garipov kryje pokus Bělova od modré čáry.
31:35
Kazani se bez nějakých problémů daří bránit přesilovou hru domácích a již podruhé vyhazují puk až za Koskinena.
31:11
Domácí začínají přesilovou hru zpoza své branky.
30:50
Ilja Nikulin (KZN) si za své provokace během utkání už zasloužil vyloučení, tentokrát se ho domácí fanoušci dočkali.
30:49
Romanov to zkusil téměř z nulového úhlu, ale pro svůj tým vybojoval alespoň útočné pásmo a tedy vhazování před Garipovem.
30:32
Puk skončil v hledišti, znovu se bude vhazovat ve středovém kruhu.
29:25
Hosté jsou stále usazeni v útočné třetině, ale na Koskinena zatím neletěla nějaká střela.
Dnešní utkání sleduje 7 400 diváků.
28:36
Hosty druhá branka nakopla a znovu ohrožují Koskinenovu branku.
27:51
Hosté využívají přesilovou hru! Od modré čáry vypálil Heshka a jeho pokus před brankou tečoval MICHAIL VARNAKOV, který překonává Koskinena – 0:2. Asistence: Shaun Heshka a Ilja Nikulin.
27:25
Domácí hned po buly vyhazují puk přes všechny čáry.
27:07
Vyloučeným hráčem je Alexandr Romanov (SIB).
26:30
Rzohdočí signalizují další vyloučneí, ale puk stále drží hosté.
25:55
25:30
Hosté se již radovali z branky! Ale Koskinen předvedl fantastický zákrok proti střele Vincoura, která skončila zřejmě na tyči!
25:13
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale přihrávky se jim vůbec nedaří.
24:40
Domácí puk nakonec vybojovali a vyhazují až za Garipovu branku.
24:20
Hosté se usadili v útočném pásmu, kde svádí boj o puk u mantinelu.
23:55
První vyloučení dnešního zápasu má na svědomí Igor Ožiganov (SIB), který dostává dvě minuty za zdržování hry (vyhození puku do hlediště).
23:49
Na druhé straně se za brankou otočil Ignatuškin a snažil se zakončit, Garipov však včas přesunul svůj levý beton.
23:36
Vincour netrefil Koskinenovu branku.
23:11
Zacharčukova střela od modré čáry byla zblokovaná do levého rohu.
22:00
Koskiranta nepřekvapil Garipova, který s jeho pokusem neměl problém.
21:32
Domácí se usadili v útočném pásmu a snaží se odpovědět na úvodní branku hostů.
20:47
Domácí zastavuje ofsajd.
20:40
Když to jinak nejde, tak to na sebe musel vzít hostující kapitán ILJA NIKULIN, který netradičně jako obránce prokličkoval až před Koskinena a střelou mezi betony ho překonal – 0:1. Bez asistence.
20:05
Hned v úvodu druhé třetiny je tu zakázané uvolnění hostů.
20:01
V první třetině jsme sledovali velmi ubojovaný hokej bez nějaké vážnější šance a velmi málo střel. Stav po první periodě je tak 0:0.

19:30
Domácí drží puk na svých čepelích a vypadá to, že tak se i třetina dohraje.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:10
Kugryšev vypálil přes obránce z pravé strany, ale tento pokus skončil pouze na hrudi Garipova.
17:39
Menší mela před Koskinenem, domácí gólman však nakonec kryje puk.
17:04
Bodrov příliš rychle přejel útočnou modrou čáru a je z toho ofsajd.
16:36
Puk znovu skončil mezi diváky, vhazuje se ve středovém kruhu.
16:03
Monja pěkně zavezl puk až za Garipova, tam však špatně přihrál spoluhráčovi na modré čáře.
15:36
Další útočný pokus hostů ztroskotal na domácí obraně.
14:40
Tempo hry nyní určují hokejisté Kazaně, ti však nedokážou nějak vážněji ohrozit Koskinena.
13:30
Hosté se hned po buly usadili před Koskinenem, ale na něj nedokázali ani vystřelit a u puku jsou znovu domácí.
12:40
Při útočné snaze domácích Zacharčuk předvedl několik nedovolených zákroků, rozhodčí však vylučovat nebude.
12:03
Další těsný ofsajd domácího celku.
11:51
A nyní naopak hosty zastavuje zakázané uvolnění, hra se přesouvá před Garipova.
11:39
11:06
Nikulin trochu provokoval domácí hráče, ti se však nenechali rozhodit a žádná šarvátka z toho není, domácím divákům se Nikulinovo chování vůbec nelíbí.
10:35
Puk skončil v hledišti, buly ve středovém kruhu.
10:01
U puku jsou stále hosté a snaží se vstřelit úvodní branku dnešního utkání.
09:12
Hosté se dostávali do šance, avšak posunutá Koskinenova branka přerušila hru.
08:39
Koskinen si poradil s dorážkou Bodrova.
08:13
Domácí publikum vytváří opravdu skvělou atmosféru a žene své svěřence kupředu.
07:28
Další zákrok Garipova, tentokrát proti střele Vincoura.
07:03
Dmitrij Monja dorážel před brankou a Garipov měl co dělat, aby jeho pokus pokryl!
06:26
Hosté se snažili usadit v útočné třetině, domácí obrana je však obrala o puk.
05:30
Hra se nám nyní přelévá ze strany na stranu, bez nějaké vážnějš šance či střely.
04:25
U puku jsou nyní hosté.
03:39
Ignatuškin zkoušel tvrdou střelu z levé strany, Garipov však jeho pokus vyrazil ramenem.
03:01
Nikulin poslal od modré čáry na Koskinena oblouček, který si domácí gólman v klidu zachytil do své lapačky.
02:23
Domácí se dostávali do brejku dva na dva, ale špatná přihrávka jim zhatila plány.
01:58
Hosté se usadili v útočném pásmu, ale vzápětí se o něj sami připravili nepřesnou přihrávkou.
01:10
Pesonen vyzkoušel z velké vzdálenosti Koskinena, ten puk pro jistotu podržel a vhazuje se po jeho levici.
00:45
Hosté měli menší problém s rozehrávkou, ale nakonec se jim podařilo puk rozehrát.
00:15
Hned ze začátku tu je střela Petrova, s tou neměl Koskinen problém.
00:10
Úvodní buly dnešního utkání vyhráli hosté.
00:01
Halou zní ruská hymna.
Domácí nastupují v modrých dresech a hosté v dresech bílých.
Do dnešního utkání nakonec nezasáhnou Jakub Petružálek a Josef Hrabal, ale po dlouhodobém zranění se vrací Tomáš Vincour, který naskočí hned do první formace hostů.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – V. Bělov, Martynov, Lekomcev, Karavajev, Kutuzov, Alexejev, Ožiganov – Lehterä (A), Monja, Enlund – Kopejkin (C), Koskiranta, Kugryšev – Gubin, Šumakov, Sannikov – Romanov, Ignatuškin, Kvartalnov – Butuzov
Trenér: Dmitrij Kvartalnov (RUS)

AK Bars Kazaň: Garipov (Barulin) – Nikulin (C), Tokranov, N. Bělov, Heshka, Kornějev, Medvěděv, Zacharčuk, Osipov, Jarullin – Těreščenko (A), Vincour, Petrov – Varnakov, Burmistrov, Stapleton – Svitov, Pesonen, Obuchov – Bodrov, Lukojanov, Tkačjov
Trenér: Valerij Bělov (RUS)

Rozhodčí: Kiseljov, Gofman – Birin, Medvěděv.