Ve třetí třetině se hostujícímu celku nepovedlo vyrovnat a poslal zápas alespoň do prodloužení. O výsledku rozhodla druhá třetina, kde domácí využili dvě přesilové hry za sebou. Nutno podotknout, že potlesk si zaslouží oba brankáři, kteří dnes předvdli mnoho krásných zákroků.
Salavat Julajev Ufa postupuje do další fáze Play-Off KHL, kde změří síly s Barys Astanou.
60:00
59:50
Pravděpodobně poslední buly před domácím brankářem.
59:38
Hosté už jsou opět před Vasilevskijem a zkouší vyrovnat dnešní duel.
59:17
Domácím se podařilo vyhodit kotouč pryč z pásma.
59:01
Poslední minuta třetí třetiny.
58:45
Immonenovu ránu chytil do lapačky Vasilevskij a bude se vhazovat po jeho levici.
58:27
Domácí jsou stále pod tlakem hostujícího celku.
57:59
Hosté kombinují v pásmu, ovšem domácí obrana nepolevuje.
57:40
Ivan Kasutin zůstává na střídačce!
57:20
Hosté si vzali oddechový čas
57:20
Bude se vhazovat po levici Vasilevskije, který puk schoval po pokusu Valentěnka.
56:59
Hosté zakládají útok opět od Kasutina.
56:15
Denis Paršin vlétl do pásma příliš brzo a rozhodčí odpísal ofsajd.
55:03
Je před námi necelých pět minut třetí třetiny a kotouč je stále daleko od domácí branky.
53:55
Novgorod vyslal kotouč přes všechny čáry.
53:29
Další pokus Valentěnka končí na hrudi domácího brankáře.
53:15
Hosté tlačili Ufu, ale nakonec se domácím podařilo dostat kotouč z pásma ven.
52:53
Hra se nám začíná přiostřovat.
51:58
Dmitrij Makarov jel jen proti jednomu obránci, klička mu nakonec vůbec nevyšla a k ohrožení branky Torpeda vůbec nedošlo.
51:04
Velkou šanci na vyrovnání měl jeden z hostujícíh hráčů, když byl sám na kruhách, ale trefil pouze vyjetého Vasilevskije.
50:28
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, ale nic z toho nebylo.
50:01
Novgorod má deset minut na to, aby se stavem utkání něco udělal, jinak pro ně končí sezóna.
49:09
Vasilevskij vyřešil další akci Torpeda výborně. Kotouč schoval ve výstroji.
48:15
Další rána od modré, tentokrát v podání Valentěnka, která byla taktéž nepřesná.
47:21
Sergej Bernatskij vypálil od modré, ale kotouč mířil mimo branku.
46:57
Bude se vhazovat v obraném pásmu Ufy, která se provinila zakázaným uvolněním.
45:48
Domácí hrají s klidem a čas pomalu, ale jistě plyne.
45:01
S lehkým nahozením Badjukova si Vasilevskij věděl rady a kotouč raději přikryl před dotírajícími protihráči.
44:15
Brent Sopel se dostal sám před Kasutina, ovšem kotouč se mu nepodařilo uklidit mezi betony hostujícího gólmana.
43:23
Torpedo se snaží zavést kotouč do třetiny, ale obrana Ufy je zatím velmi pozorná.
42:06
I na druhé straně se dostali do zakončení domácí hráči, ovšem ani jeden jejich pokus neskončil mezi třemi tyčemi Kasutinovy branky.
41:04
Krasnoslobodcev vyzkoušel pozornost domácího gólmana, který se zaskočit nenechal a ránu kryje.
40:38
Až nyní domácí dostávají kotouč pryč ze třetiny.
40:01
Hosté vyhráli úvodn buly třetí třetiny a hned se tlačí do pásma.
40:01
Za několik mlo okmažiků nm začne třetí třetina.
Je za námi druhá perioda, která byla pro diváka mnohem zajímavější. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Mirnova a Zinovjeva, když oba jmenovaní využili pesiolovou hru. Ufa se dostávala do tempa a hostující celek moc nestíhal. Ovšem ke konci třetiny dostal krásně "nabito" Bernatskij a stačil snížit na rozdíl jedné branky. Uvidíme, zda-li rozhodne třetí třetina nebo budeme svědky napínavé bitvy, až do úplného konce.
40:00
39:45
Ještě jeden zákrok domácího gólmana ihned po buly.
39:19
Hietanen vyváží kotouč z pásma, ale nemá komu nahrát.
38:15
Dvě minuty dostávají Ankudinov za sekání a na druhé straně Salminen za krosček. Hrát se bude opět 4 na 4.
37:31
Torpedo právě vstřelilo branku!
Tak přece se jen daří hostům snížit do konce tetiny. SERGEJ BERNACKIJ dostal kotouč přesně na hůl mezi kruhy a golfovým úderem ho poslal mezi ruku a tělo Kasutina. Asistence: Denis Paršin
37:13
Zakázané uvolnění domácího celku. Vhazuje se po pravici Vasilevskije.
36:21
Hra se nám na chvíli ulidnila.
35:17
A ihned se na druhé straně dostával do šance Hartikainen s Ankudinovem, hostující beci je srovnali k zemi a Kasutin kotouč zalehl.
34:44
Denis Paršin se dostal do velkého úhlu a Vasilevskije trefil jen do betonu.
34:44
Je nařízeno trestné střílen pro hosty!!
34:12
Hosté se nechtějí smířit s výsledkem a stále se tlačí před branku domácích.
33:23
Denis Paršin na druhé straně vypálil na Ivana Kasutina. Ten nemusel ani zasahovat. Střela hostujícího útočníka skončila mimo tři tyče.
32:34
Domácí se dostávali do přečíslení 3 na 2, ovšem zpětná nahrávka Kajgorodova byla tak špatná, že celou situaci ukončila.
31:54
Hráči v bílých dresech se provinili zakázaným uvolněním.
31:26
Torpedo natropilo zmatky před domácí klecí. Ankudinov čistil prostor před brankou, ale tam bylo tolik hráčů, že kotouč skončil někde pod těly.
30:21
Nenápadnou ránu schoval jeden z hostujících útočníků za nohy domácího obránce. Brankář domácích se nenechal nachytat.
29:38
Hosté začínají další útok od své branky.
28:57
Hosté se po delší době osmělili a vyzkoušeli taktéž pozornost Vasilevskije.
27:29
Ufa právě vstřelila branku!
Druhá přesilová hra a druhá branka domácích v dnešním utkání. Po několika odrazech skončil kotouč jen pár centimetrů za brankovou čárou Kasutinovy branky. O poslední dotek, před cestou puku do brány se postaral SERGEJ ZINOVJEV. Asistence: Denis Chlystov.
26:19
Kasutin se musel vytáhnout proti střele jednoho z domácích forwardů.
25:58
Stěpanov dostal loktem do obličeje od Immonena, který je vyloučen na dvě + deset minut. Domácí mají další přesilovou hru.
25:41
Torpedo na druhé straně získalo pásmo, ale Vasilevskij nemusel zasahovat.
24:45
Domácí po vstřelené brance ožili a momentálně kombinují v pásmu Novgorodu.
22:24
Tak jsem to zakřikl. Puk se dostal na modrou k IGORU MIRNOVOVI, který ránou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Kirill Koltsov, Alexej Kajgorodov.
22:16
Ufa výborně kombinuje, ovšem bez střeleckých pokusů.
21:53
Domácí si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Skačkov az držení hole.
21:25
Domácím se podařilo dostat do přečislení, ovšem nakonec se Novgorodští obránci vrátili a zažehnali nebezpečí.
21:01
Valentěnko byl teď v potyčce s jedním z domácích borců. Rozhodčí nebude vylučovat.
20:01
Hráči jsou již na ledové ploše a za pár okamžiků začne druhé dějství.
Je za námi úvodní dvacetiminutovka dnešního sedmého utkání. Gól jsme zatím neviděli, což je pochopitelné, jelikož ani jeden z týmu si nevypracoval vážnější šanci a při lehčích střelách si oba brankáři věděli rady.
20:00
19:01
Je před námi poslední minuta první třetiny.
18:48
Kotouč je za brankou Kasutina, vypadá to, že konec třetiny proběhne v klidu.
18:01
Vasiljevskij musel zasahovat proti další ráně. Tentorát pálil tahem Skačkov.
16:36
Grigorjev se probíjel skrze dva obránce, ti ho ovšem "scvakli" a kotouč získali na své hole.
15:49
U puku jsou hosté, snaží se něco vymyslet, ale chybí finální náhra do nějaké lepší šance.
14:32
Valentěnko nahrál do jízdy Galuzinovi, který pálil prudce na Vasilvskije. Galuzin ho trefil jen do ramene.
14:25
Novgorod byl v pásmu, ale vlastní chybou se dostali, a za svou branku.
13:45
Tentokrát zůstává ležet na ledě Ščitov po ataku Potapova.
13:07
Právě Chomickij teď nadělal velké zmatky domácímu Vasilevskijsovi, který se musel co ohánět, aby ubránil svou branku.
12:46
Oba celky jsou v plném počtu.
12:35
Ovšem hostující kapitán se zvedá a odjíždí na střídačku po svých.
12:35
Chomickij zůstává po souboji ležet na hřišti.
11:55
Novgorod je pod tlakem ve své vlastní třetině. Ufa se snaží něco vymyslet, ale zatím si pouze přihrává, ke střele se nedostalo.
11:23
Domácí kapitán Chlystov se dostal do šance, vystřelil, ale Kasutina nepřekonal. Poté se ještě dostal do potyčky s Bernatskijem. Vylučovat se nebude.
10:46
Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Stěpanov a na druhé straně Immonen za podražení. Hraje se čtyři na čtyři.
10:01
Je za námi prvních deset minut a žádné vážnější akce jsme se doposud nedočkali.
09:33
Na druhé straně měl dobrou pozici ke střele Bernackij. Vasiljevskij si poradil.
09:04
Ufa je opět nastěhována v pásmu Novgorodu, ale do vánější šance se nedostává.
07:20
Zmatky v hostujícímobraném pásmu. Ke střele se z poměrně dobré pozice dostal jeden z domácích borců. Gólman Kasutin byl ovšem pozorný a kotouč za svá záda nepustil.
06:47
Galuzin vyhrál buly v útočném pásmu, k puku se dostal Krasnoslobodcev, ale místo střely se dostal z pásma pryč.
05:44
Dubrovskij si vzal za vlastní bránou kotouč a chtěl zavést do pásma, obrana hostů byla ovšem pozorná.
04:32
Wojtek Wolski si sjel na střelu, která skončila mimo branku Vasilevskije.
03:13
Ovšem tentokrát zamkla Ufa svého soupeře v pásmu. Akce skončila střelou Višněvského, jehož pokus skončil v ochranné síti.
02:15
Novgorodu se daří rozbíjet založení útoku domácích. Ti mají problém rozjet útok z vlastního pásma.
01:27
Domácí Koltsov zavážel puk do pásma, kde o něj ovšem brzy přišel.
00:59
Vasiljevskij musel poprvé zasahovat proti střele Galuzina.
00:42
Novgorod se provinil zakázaným uvolněním.
00:01
Úvodní buly utkání vyhráli hostující hráči a snažili se jít hned do útoku, což se jim nakonec nepovedlo.
00:01
Domácí nastupují ve svých zelených dresech, hosté budou hrát v bílých dresech.
Arénou zní ruská hymna, po které se bude moci, za pár okamžiků, začít rozhodující utkání mezi Ufou a Novgorodem.

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij Andrej (Sochatskij) – Zubarev, Kolsov, Višněvkij, Ščitov, Isangulov, Sopel, Kulda, Vasilevskij Alexej – Ankudinov, Mirnov, Makarov, Mereskin, Chlystov, Stěpanov, Pihlstrom, Zinovjev, Dubrovskij, Kajgorodov, Slepyšev, Hartikainen

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Gelašvili) – Grigorjev, Valentěnko, Hietanen, Osipov, Chomickij, Denisov, Bernackij, Belochvostikov – Wolski, Galuzin, Badjukov, Paršin, Konkov, Salminen, Immonen, Krasnoslobodcev, Sentjurin, Skačkov, Ljudučin, Potapov

Rozhodčí: Bulanov, Ronn – Balodis, Dedjulja.
Stav série: (3:3)
Tato série je velmi vyrovnaná. Hostujícímu Novgorodu se podařilo zvítězit první dvě utkání. Ovšem poté přišli tři porážky a Novgorod čelil vyřazení. Šesté utkání se podařilo hostům vyhrát v poměru 6:2 a tak tedy dnes se bude muset rozhodnout v posledním střetnutí této série.

Zápasy této série
08. 03. 2014 – Ufa – Novgorod 1:3
09. 03. 2014 – Ufa – Novgorod 0:1
11. 03. 2014 – Novgorod – Ufa 1:2 po prodl.
12. 03. 2014 – Novgorod – Ufa 2:4
14. 03. 2014 – Ufa – Novgorod 4:2
16. 03. 2014 – Novgorod – Ufa 6:2
Dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dnešního rozhodujícího sedmého utkání KHL, kde na domácím ledě přivítá Salavat Julajev Ufa svého soka, Torpedo Nižnij Novgorod. Utkání začíná ve 14:00 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.