To je z mé strany vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jiří Sekáč (KZN) 1+0, 2 střely, čas na ledě 20:00
Tomáš Mertl (UFA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:27
Obrovské drama se šťastným koncem pro domácí přineslo první utkání série mezi Kazaní a Ufou. Po první třetině platil stav 1:1 a toto skóre se až do samotného závěru zápasu neměnilo, i šancí bylo jako šafránu. Užuž se zdálo, že nás čeká prodloužení, sekundu před vypršením základní hrací doby ale Atte Ohtamaa rozhodl o triumfu Ak Bars!
59:59
Je to jasné, gól platí a Ak Bars Kazaň si v prvním zápase této série připíše vítězství!
59:59
Ovšem červené světlo v boxu rozhodčích stále svítí a ještě se něco řeší.
59:59
Kazaň vstřelila branku!
Tak to je hodně zajímavé. I když televizní záběr naznačoval, že čas již vypršel, přesto rozhodčí uznávají gól. Rychlou akci a střelu z pravého křídla dorazil za záda Svedberga ATTE OHTAMAA. Asistence: Andrej Popov, Michail Varnakov.
59:59
Nicméně stále není rozhodnuto. Hala je na nohou a samozřejmě by si přála gól.
59:59
Zpomalený záběr mluví poměrně jasné, tahle branka by platit neměla.
59:59
Domácí mají ruce nad hlavou, protože po rychlém protiútoku skórovali. Otázka ale je, zda to stihli ještě před závěrečnou sirénou.
59:41
Garipov v pohodě vyráží ránu ze středního pásma.
57:35
Hosté kontrolují puk za svoji brankou, přejít útočnou modrou čáru se jim však nedaří.
54:55
Oba celky hrají zodpovědně dozadu, nechtějí udělat chybu.
52:06
Tkačjov s Azevedem neudrželi kotouč v útočném pásmu a hosté následně puk vyhodili do bezpečí tak šikovně, aby neskončil na zakázaném uvolnění.
51:10
Jevgenij Korotkov to vzal na sebe z ostrého úhlu, Emil Garipov měl úlohu snadnou a zkušeně přerušil hru.
50:16
Třetí třetina už se přehoupla do své druhé poloviny a stále sledujeme velmi vyrovnané utkání, z průniku Kirilla Kaprizova středem hřiště nic převratného nepramenilo.
49:26
Čas se oběma týmům začíná rychle krátit a ve vzduchu začíná reálněji a reálněji viset možnost prodloužení, které by se hrálo, než nepadne gól.
48:43
Vladimir Tkačjov se šikovně prokličkoval až do mezikruží, s jeho následnou střelou si ale Svedberg bez sebemenších problémů poradil.
47:58
Hra byla po delší době opět přerušena a hlasatel v TatNeft Areně ohlásil další komerční přestávku.
47:01
Enver Lisin na nepovedenou rozehrávku jednoho ze svých spoluhráčů nedosáhl, Ufě tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
46:08
Damir Musin vypálil z levého kruhu, nicméně Niklas Svedberg si prostor u pravé tyče své svatyně zkušeně pohlídal.
45:14
Aktivně napadající domácí hokejisté se na chvilku pozapomněli ve středním pásmu, hokejisté Salavatu Julajev toho ale nedokázali využít.
44:20
Hraje se prakticky bez přerušení a také prakticky bez šancí, ve třetí třetině zatím žádnou velkou reklamu na hokej nesledujeme.
43:33
Atte Ohtamaa v dobré palebné pozici zlomil hůl, Niklas Svedberg tak tentokrát zasahovat nemusel a hráči v bílých dresech už zakládají protiakci.
42:45
Ve třetí třetině to zatím vypadá, jako by se už oba týmy chystaly na případné prodloužení, hraje se totiž prakticky bez šancí.
41:50
Svedberg pro jistotu přerušil hru po nahození Michaila Gluchova z pravého kruhu, vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
40:54
Dmitrij Makarov si nedokázal zpracovat prudký pas ze středního pásma, domácí tak nyní mají spoustu času na rozehrávku.
40:20
Lepistö byl u vyhozeného kotouče jako první, Kazani tak bylo odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Garipovem.
40:01
Po konci druhé třetiny se z tribun TatNeft Areny dokonce ozval pískot, ačkoliv je skóre vyrovnané. V prostřední dvacetiminutovce toho totiž moc k vidění nebylo, a tak se vše schyluje ke dramatické koncovce. Dočkáme se rozhodnutí v základní hrací době? To začneme zjišťovat v 18:49.
40:00
39:06
Jiří Sekáč byl na levém kruhu úplně volný, Tkačjov to ale vzal na sebe a Niklas Svedberg si s jeho střelou bez problémů poradil.
38:20
Varnakovův pokus z mezikruží Niklase Svednerga neohrozil, o chviličku později byl domácím navíc odpískán ofsajd.
37:48
Alexandr Loginov to zkusil z levé strany po přesné přihrávce od Gončarova, nicméně Garipov si s jeho pokusem bez potíží poradil.
37:11
Na druhou stranu se navíc vydal dnes velmi aktivní Vladimir Tkačjov, jemuž ale střela z ostrého úhlu nesedla, a Svedberg tak měl úlohu snadnou.
36:34
Malychin už je zpět na ledě, v této početní výhodě se hosté k ničemu zajímavému nedostali.
35:56
Alexandr Loginov neměl seřízená mířidla a jeho projektil orazítkoval jen zadní hrazení, načež domácí opět dostali puk do bezpečí.
35:13
Hráči v zelených dresech se následně osvobodili, Ufa bude muset zakládat další akci z hloubi vlastního pásma.
34:45
Zkušený švédský šikula Linus Omark se pokusil zaskočit Garipova střelou z pravého kruhu, kazaňský brankář si ale bez potíží poradil.
34:18
Fjodor Malychin (KZN) dnes už podruhé usedne na trestnou lavici, tentokrát za hrubost.
33:16
Po delší době sudí přerušili hru, následovat bude další komerční přestávka.
32:18
Hra je plná nepřesností na obou stranách, ani jednomu týmu se nedaří ani kloudně rozehrát a Svedberg s Garipovem jsou zcela bez práce.
31:30
Loginov to teď zkusil od modré, ale Garipov si připsal další snadný zákrok. V posledních minutách se hraje prakticky bez šancí na jedné či druhé straně.
30:47
Nepřesná rozehrávka Kazaňských skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude po levici Emila Garipova.
30:05
Polovina základní hrací doby je za námi a stav námi sledovaného utkání je stále vyrovnaný, tak se nechme překvapit, jestli bude zápas dramatický jako například právě hrané utkání v Omsku, kde se hraje už třetí prodloužení.
29:12
Kuljašovo nahození z pravé strany sice Garipov pouze vyrazil, clonící Kirill Kaprizov se už ale k dorážce nedostal.
28:25
Právě zkušený finský zadák Lepistö to teď zkusil z vrcholu levého kruhu, ale Emil Garipov měl dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
27:36
Sami Lepistö vybojoval útočné pásmo pro Salavat Julajev, hosté si ale momentálně jen vymě%nují puk v rohu kluziště.
26:45
Hra byla po delší době přerušena a do TatNeft Areny se vrátíme po krátké komerční přestávce.
25:50
Dmitrij Obuchov ve středním pásmu zachytil nepovedenou rozehrávku soupeře, do zakončení se ale nakonec neprobil.
24:56
V plném počtu hrající Biljadetdinovova parta hosty k ničemu nepouští, v posledních minutách má ale Salavat Julajev územní převahu.
24:03
Domácí se ale opět dokázali osvobodit a zdá se, že toto oslabení Kazaň přečká bez ztráty kytičky.
23:20
Kotouč je opět až v obranném pásmu baškorostánského celku, další akci Ufy už pomalu zakládá Tomáš Mertl.
22:32
Hráči v zelených dresech zvládli vyhrát buly ve vlastním pásmu a poté vyhodili kotouč až ke Svedbergovi.
22:07
No a nyní si početní výhodu vyzkouší Salavat Julajev, domácí kapitán Alexandr Svitov (KZN) totiž vyfasoval dvě minuty za držení.
21:42
Přesilová hra Ak Bars je u konce, krátce po Gončarovově návratu na led navíc hosté vybojovali buly v útočném pásmu.
21:06
Po Glinkinově pasu se Vladimir Tkačjov ocitl ve stoprocentní šanci, ze skvělé pozice ale nepochopitelně napálil puk až do ochranné sítě!
20:38
Pokračuje přesilová hra Kazaně. Justin Azevedo teď tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu, jeho pokus ale postrádal přesnost.
20:01
Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat v 17:59.
Úvodní dvacetiminutovka přinesla zajímavý hokej se šancemi na obou stranách, tatarstánsko-baškorostánský souboj zatím musí nezaujatého diváka bavit. Skóre otevřel v přesilové hře Jiří Sekáč, rovněž v početní výhodě ale ještě do první sirény vyrovnal Kaprizov.
20:00
19:43
Hokejisté Salavatu Julajev se osvobozují a zdá se, že v první třetině se už nic převratného nestane.
19:01
A ta bude hned dvojnásobná, Gončarov (UFA) totiž míří za katr na dvě minuty za podražení!
18:32
Enver Lisin (UFA) ale následně vyfasoval dvě minuty za držení, a domácí si tak zahrají další přesilovku.
18:14
Ufa právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno. Tentokrát už to KIRILLU KAPRIZOVOVI vyšlo, proti jeho povedené teči byl Emil Garipov bez šance! Asistence: Linus Omark a Alexandr Loginov.
18:01
Domácí hokejisté se následně dokázali osvobodit, hosté musejí zakládat další akci až od Svedberga.
17:38
V obrovské šanci na vyrovnání se po parádní individuální akci ocitl Kirill Kaprizov, který ale z bezprostřední blízkosti na Garipova nevyzrál!
17:14
Až teď byla hra přerušena, následovat bude přesilovka Ufy. Fjodor Malychin (KZN) půjde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.
16:36
Ponechaná výhoda pro Salavat Julajev, Niklas Svedberg už upaluje na střídačku.
15:50
Aktivně napadající Michail Varnakov nakonec kotouč nevybojoval a hosté se po delší době dokázali usadit v útočném pásmu.
14:59
Domácí přesilovku využívají a zaslouženě se ujímají vedení. Azevedo našel v mezikruží nepokrytého JIŘÍHO SEKÁČE, který dělovkou z voleje překonal bezmocného Svedberga! Asistence: Justin Azevedo a Vasilij Tokranov.
14:30
Krátce po buly to po přihrávce od Tokranova zkusil Justin Azevedo, s pokusem kanadského útočníka s portugalskými kořeny si ale Svedberg poradil.
14:02
Ak Bars si zahraje přesilovku, Sami Lepistö (UFA) vyfasoval dvouminutový trest za podražení.
12:40
Domácí hokejisté jsou i nadále aktivnějším týmem. Vladimir Tkačjov teď ujel po pravém křídle, zakončit se mu ale nepodařilo.
11:42
Michail Gluchov přišel o puk v útočném pásmu a na opačnou stranu se rozjel Lisin, s jehož projektilem si však Garipov poradil a přerušil hru.
10:49
Po levém křídle se rozjel Tomáš Mertl, český útočník ve službách Salavatu Julajev se ale nakonec zmohl jen na nepovedené bekhendové nahození.
09:55
Atte Ohtamaa vyčkává ve vlastním pásmu, hráčům v zelených dresech se obranný val Ufy překonává velmi těžko.
08:58
Po komerční přestávce se hra trochu uklidnila, domácí hokejisté jsou al i nadále o něco aktivnější.
08:02
Svěřenci Zinetuly Biljadetdinova drží kotouč ve vlastním pásmu a nikam se neženou, Stěpan Zacharčuk stále čeká na dostřídávající spoluhráče.
07:10
Nepovedená rozehrávka Kazaně skončila na zakázaném uvolnění, následovat tak bude buly před Emilem Garipovem.
06:15
Tlak domácího týmu začíná gradovat. Vladimir Tkačjov si proklestil cestu až před Svedberga, na poslední chvíli mu ale kotouč sjel z čepele.
05:30
Damir Musin zkusil štěstí od modré, Svedberg byl ale připraven a clonícího Denise Golubeva už k dorážce nepustil.
04:32
Roman Abrosimov u hrazení nevybíravě srazil Dmitrije Makarova, ten ale bude v pořádku a hra může vesele pokračovat.
03:40
Jevgenij Korotkov to zkusil z levého kruhu, nicméně Emil Garipov byl připraven a bez sebemenších problémů přerušil hru.
02:52
Paršin si najel na vrchol kruhů, odkud vypálil, jeho pokus ale postrádal přesnost, a Svedberg tak mohl zůstat v klidu.
02:18
Hráči Ufy opět jen nahodili puk do útočného pásma, načež se touše ujal Stěpan Zacharčuk, který zakládá další protiakci Ak Bars.
01:27
Garipov musel poprvé zasahovat, následné buly v obranném pásmu Kazaně ale ovládli domácí hokejisté a dostali kotouč do bezpečí.
00:38
Vladimir Tkačjov ujel po levém křídle a poté nahodil puk za Svedbergovu svatyni, domácí se poprvé v utkání dostávají ke kombinaci v útočném pásmu.
00:01

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, D. Musin, Jarullin, Abrosimov, Batyršin, Ohtamaa, Sidorov – Azevedo, Tkačjov, Sekáč – Svitov, Golubev, Tokranov – An. Popov, Glinkin, M. Gluchov – Varnakov, Obuchov, M. Lazarev – Malychin.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Loginov, Lepistö, D. Vorobjov, D. Bodrov, Arzamascev, Gončarov, S. Garejev, Kuljaš – Paršin, I. Grigorenko, D. Makarov – Malcev, J. Bodrov, Omark – M. Majorov, Lisin, Mertl – Kaprizov, A. Lazarev, Korotkov.

Rozhodčí: Odinš, Vasiljev – Šeljanin, Sivov.
Souboj mezi Kazaní a Ufou by měl patřit k těm nejvyrovnanějším v rámci celého prvního kola play-off KHL. Kazaňským se sice v posledních týdnech sice nedařilo, což vyvrcholilo v potupnou porážku 2:8 proti Nižněkamsku, to už ale měla parta okolo Michala Jordána výhodu domácího prostředí v prvním kole jistou. Poslední dva zápasy základní části navíc Kazaň zvládla. Také Salavat Julajev zakončil základní část dvěma výhrami, které Ufu vyhouply na konečné šesté místo Východní konference. Salavat se tak sice vyhnul Avangardu Omsk, také Kazaň ale bude velmi silným soupeřem.
Hezký podvečer všem příznivcům dobrého hokeje. Vítejte u sledování textového přenosu z duelu prvního kola play-off Kontinentální hokejové ligy, v němž Ak Bars Kazaň přivítá Salavat Julajev Ufa. Tak si to od 17:00 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.