To už je z tohoto utkání vše. Na shledanou!

Jan Kovář (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:47
Tomáš Filippi (MET) 2+0, 4 střely, čas na ledě 14:15

Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:44
Martin Bakoš (KUN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:41
Střely na branku – 33:28 (10:9, 19:9, 4:10)
Zblokované střely – 14:14
Vyhraná vhazování – 29:18
Trestné minuty – 4:12
Hity – 15:23
V průběhu druhé třetiny, kdy domácí soupeře jednoznačně přehrávali a vedli už 4:0, to vypadalo na debakl Kunlunu. Hosté se ale ve třetí části zvedli a ukázali, že je hráči Metallurgu musejí brát vážně. Po dvou zásazích obránce Tuukky Mäntyläho prohrávali deset minut před koncem už jen o dva góly, ale kontaktní gól již vstřelit nedokázali.

Stav série – 1:0.
59:41
Jan Kovář přes celé hřiště o centimetry minul prázdnou klec Kunlunu! Hosté už každopádně vyrovnat nestihnou.
59:12
Domácí vyhazují.
58:43
Samsonov zastavil střelu od modré a navíc puk nevyrazil. Důležitý zákrok.
58:17
Hosté teď hrají v šesti proti čtyřem bránícím hráčům!
58:16
Hosté budou hrát přesilovku! Za hákování je vyloučen Chris Lee.
58:02
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté hrají bez brankáře!
57:32
Puk se dotkl ochranné sítě. Rozhodčí nařizují buly ve středovém kruhu.
57:06
Jaroslav Kosov v pádu poslal puk do středního pásma a ušetřil domácím cenné sekundy.
56:26
Hosté stále nic nevzdávají a zatápějí obraně soupeře. Ve druhé části přitom byli zralí na debakl.
55:30
Zach Jüe si vybruslil od mantinelu až mezi kruhy. Jeho dobře umístěnou střelu vytěsnil Samsonov, jenž se musel pořádně natahovat!
55:06
Hosté mají pět minut na to, aby duel dotáhli alespoň do prodloužení.
54:26
Od modré vypálil střelec obou hostujících branek, Mäntylä. Tentokrát trefil bránícího Platonova.
53:54
Nepříjemnou střelu od modré vyráží Makarov. Hostující gólman toho nemohl moc vidět.
53:09
Postavení mimo hru v podání Magnitogorsku.
52:59
Domácí jen vyhodili kotouč, už se zaměřují hlavně na obranu.
52:44
Zach Jüe nahodil od mantinelu kotouč na branku. Ten končí pod lapačkou Samsonova.
51:24
Jevgenij Timkin vlétl s pukem do útočného pásma a vystřelil na brankáře Makarova. Ten jistým zákrokem přerušil hru.
50:10
Do konce třetí třetiny zbývá deset minut. Hosté utkání nezabalili a ještě favorita zlobí.
49:56
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Hosté snižují na rozdíl dvou branek! Ponikarovskij s pukem objel branku a nahrál ho na modrou TUUKKOVI MÄNTYLÄMU, jenž ho od modré nahodil na Samsonova. Tomu dobře ztížil situaci clonící Marcinko a Samsonov lapačkou promáchl. Platnost gólu ještě muselo potvrdit video, jelikož Marcinko se natahoval po kotouči hokejkou, která byla v hraniční výšce, ale vše bylo v pořádku. Asistence: Alexej Ponikarovskij.
48:30
Domácí obrana kotouč sráží do ochranné sítě. Vhazuje se před Samsonovem.
47:55
Puk byl nyní sražen na domácí střídačku. Následuje reklamní přestávka.
46:27
Na přihrávku Bakoše si sjížděl Max Warm. Tečovaný puk mu přeskočil hůl.
44:43
Hosté se opravdu tlačí dopředu. Případný gól na 4:2 by mohl zápas zdramatizovat.
43:45
Uvidíme, zda se hosté ještě pokusí se zápasem něco udělat. Vstřelený gól by je mohl trochu nakopnout.
42:51
Je sníženo! Od modré čáry vypálil TUUKKA MÄNTYLÄ a puk zapadl až za záda brankáře Samsonova – 4:1. Asistence: Linus Videll a Sean Collins.
42:12
Tomáš Filippi si vzápětí počkal na Zacha Jüena, který se po jeho zákroku jen těžce zvedá z ledu. Filippi dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
42:06
Filippi našel z rohu kluziště Kosova, který byl důraznější než hostující obránci. Kunlun však podržel Makarov.
40:30
Z ostrého úhlu vypálil Danis Zaripov. Makarov byl ale na místě.
Třetí třetina začne přibližně v 16:43.
Ve druhé části se hráči Magnitky prosadili hned třikrát a do šaten tak odcházejí s vedením 4:0. Domácí nahlodali soupeře již v úvodu periody, kdy se v rozmezí pouhých 7 sekund prosadili podruhé v utkání Tomáš Filippi a Jaroslav Kosov. Poté se hrálo na jednu branku a tlak Metallurgu přetavil v polovině utkání ve čtvrtý gól Viktor Antipin, který se trefil v přesilové hře. V závěru prostřední části už domácí trochu polevili a Kunlun tak několikrát zahrozil. Všechny příležitosti hostujícího týmu však pochytal mladý gólman Magnitogorsku Ilja Samsonov.
40:00
39:55
Hosté v postavení mimo hru. 5 sekund před koncem třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu.
39:06
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2. To zakončoval střelou z mezikruží Tommi Santala, ale Makarov zakročil úspěšně!
38:27
Nahození Sallinena raději podržel Samsonov. Ten má v posledních minutách hodně práce.
37:09
Samsonov vzápětí likviduje také bekhendovou dorážku Alexeje Ponikarovského, proti které vytrčil levý beton!
36:58
Dobré střídání hostí. Hned dvakrát to nebezpečně zkoušel Miika Lahti, ale Samsonov byl vždy na místě.
35:55
Domácí už trošku polevili a nechávají více hrát i Kunlun.
35:40
Až před domácí branku se natlačil Oleg Jašin. Puk ale končí pod betony brankáře Samsonova.
33:56
Magnitka se vrací do útočného pásma, kde kombinuje trojice Kosov – Filippi – Timkin.
32:58
Po dlouhé době si sáhl na kotouč Ilja Samsonov. Domácí gólman zlikvidoval ojedinělou střelu Kunlunu. Předtím měl na druhé straně tutovku obránce Bereglazov. Ten se ocitl sám před Makarovem, ale po forhendové kličce puk nedokázal zvednout nad beton.
31:42
Hosté se ve druhé třetině absolutně nechytají. Nevychází jim vůbec nic.
30:24
Domácí mají tento zápas výborně rozjetý. Hráči Red Staru už budou bojovat spíše o sebevědomí do utkání číslo 2.
29:40
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí početní výhodu využívají a vedou už 4:0! Danis Zaripov našel před brankou nepokrytého obránce VIKTORA ANTIPINA, který zamířil po ledě k levé tyčce. Asistence: Chris Lee a Danis Zaripov.
28:42
Do nabídky Santaly vložil hůl Oskar Osala. Puk končí v klíně brankáře Makarova.
27:57
Teď už si domácí zahrají opravdovou přesilovku. Za úder do oblasti hlavy a krku dostává trest na 2+10 minut Tuukka Mäntylä.
27:48
Tahle pasáž vypadá jako přesilovka Magnitogorsku. Domácí soupeře točí v jeho obranném pásmu.
26:56
Metallurg se tam ale rychle vrátil. Střelu Kosova z levého kruhu vyrazil Makarov.
26:41
Santala teď domácí nepřesnou přihrávkou vytlačil do středního pásma.
26:04
Ránu Denise Platonova vykopl Makarov do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka. Ve druhé části se hraje jen na jednu branku.
25:33
Po pravé straně zavezl puk dopředu Danis Zaripov. Jeho střela končí v lapačce Makarova.
25:16
Z vrcholu pravého kruhu pálil Chris Lee. Makarov vyráží.
24:21
Domácí nápor pokračuje, Kunlun se ve druhé třetině je brání.
22:52
Domácí jsou rozjetí a Makarov se tak hned musí pořádně ohánět. Už si připsal tři zákroky.
21:58
A také střídáním brankářů. Místo Karhunena jde do branky Andrej Makarov.
21:58
Hosté reagují oddechovým časem.
21:58
Uběhlo pouhých 7 sekund od Filippiho zásahu a hosté prohrávají už o tři góly! JAROSLAV KOSOV hledal najíždějícího Timkina a puk si do vlastní branky srazil jeden z obránců Kunlunu – 3:0. Asistence: Jevgenij Birjukov a Sergej Těreščenko.
21:51
Domácí zvyšují na 2:0 a opět se prosazuje TOMÁŠ FILIPPI! Puk mu zadovkou přenechal Jevgenij Timkin a Filippi zamířil z levého kruhu zápěstím naprosto přesně. Asistence: Jevgenij Timkin a Alexej Bereglazov.
20:54
Dopředu se řítil Oskar Osala, ale do zakončení mu stačil vložit hůl obránce Kunlunu.
20:01
Vhazování ve středovém kruhu se napoprvé nevydařilo. Rozhodčí pískl do píšťalky a Mozjakin s Marcinkem si vše zopakují.
Hity – 7:11
Po první třetině mohou být o trochu spokojenější domácí. Favorit série byl o něco nebezpečnějším týmem a v 8. minutě šel zaslouženě do vedení, když se střelou do šibenice prosadil Tomáš Filippi. Právě český útočník byl hodně aktivní a za dvacet minut trefil hned třikrát prostor mezi tyčemi.
20:00
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:13
Tomáš Filippi opět zahrozil. Karhunen prostor u své bližší tyčky uhájil.
17:00
Vzápětí hledal Jan Kovář na zadní tyčce Mozjakina, ale Karhunen se proti střelci rychle přesunul!
16:51
Z pravé strany vypálil Danis Zaripov, Karhunen byl na místě.
15:52
Z dobré pozice pálil Martin Bakoš. Samsonov puk vyráží za svou branku.
14:30
Přihrávku mezi kruhy obdržel Tommi Santala. Střela zkušeného finského forvarda se ale neujala.
13:23
Zach Jüe připravoval šanci pro Tomáše Marcinka, ale ten se před brankou nestačil dostatečně rychle zorientovat.
12:43
Po sražené střele jednoho z hostujících hráčů se bude vhazovat v obranném pásmu Magnitky.
12:15
O puk se hodně dlouho bojovalo u mantinelu v obranném pásmu Kunlunu. Nakonec ho vydolovali hostující hráči.
11:15
Nyní pálil z levé strany útočného pásma Jaroslav Chabarov. Branku ale netrefil.
10:43
A Filippi se dostal k další střele. Tu tentokrát zlikvidoval Karhunen, jenž přerušil hru.
10:28
Tomáš Filippi je při chuti! Český útočník se nadechl k velkému sólu, které skončilo střelou těsně vedle.
09:53
Metallurg se postupně dostává do tempa a začíná být lepším týmem.
08:43
Denis Kazionov se dostal v předbrankovém prostoru ke kotouči a z otočky vypálil. Karhunen stačil zakročit lapačkou.
07:50
Domácí jdou do vedení! U levého mantinelu dojel volný puk TOMÁŠ FILIPPI, který s ním popojel na kruh a zápěstím vymetl vzdálenější šibenici hostující svatyně. Asistence: Chris Lee.
06:47
Rychlá kombinace mezi Zaripovem, Kovářem a Antipinem. Gólman Kunlunu střelu posledně jmenovaného vyráží.
06:13
Je tu první reklamní přestávka.
05:19
Pokus Olega Jašina srazil do ochranné sítě domácí gólman Samsonov.
04:32
Domácí teď vyhodili kotouč velmi chytře. Hrát musel brankář Karhunen.
03:20
Zahrozila elitní domácí formace. Z voleje to zkoušel Jan Kovář, proti jehož ráně se stačil přesunout brankář Karhunen.
02:48
Jinak se hraje poměrně opatrně. Oba týmy se oťukávají.
01:07
První velká šance zápasu. Na přihrávku Kaletnika si sjel obránce Alexej Bereglazov, který zamířil jen do boční sítě!
00:24
Hosté vyrazili dopředu jako první. Jejich snaha ale končí v rohu kluziště.
00:01
Aktéři utkání již nastupují na led Areny Metallurg. Zazní hymny Ruska a Číny.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov (A), Antipin, Bereglazov, Lee (A), Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin (C) – A. Sjomin, Santala, Osala – Kosov, Filippi, Timkin – Kaletnik, Železkov, Platonov – De. Kazionov.

Red Star Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Mäntylä, Jalasvaara, Viklund, Järvinen, Pereťagin, Bellemore – Videll, Collins, Rau (A) – Wärn, Bakoš (A), Lahti – Jüe, Marcinko, Ponikarovskij – Jašin, Sallinen (C), J. Alševskij – Jing.

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov – Nestěrov, Ivanov.
Československá stopa:
Jan Kovář (MET) – 59 zápasů, 36 bodů (23+40)
Tomáš Filippi (MET) – 58 zápasů, 25 bodů (8+17)

Martin Bakoš (KUN) – 47 zápasů, 22 bodů (11+11)
Tomáš Marcinko (KUN) – 60 zápasů, 18 bodů (5+13)
Metallurg Magnitogorsk:
Obhájce Gagarinova poháru patří k aspirantům na zisk cenné trofeje také letos. V základní části Magnitka nasbírala 124 bodů a do vyřazovacích bojů postoupila jako nejlepší tým Východu. Metallurg spoléhá na jádro týmu, které je už dlouho pohromadě. Elitní formace Mozjakin – Kovář – Zaripov patří k ozdobám celé soutěže a mezi další opory patří útočník Alexej Sjomin, obránce Chris Lee, nebo gólman Vasilij Košečkin.