KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Petrohrad - 7. března 2018   17:00

Petrohrad

Tak a jsme u konce. Petrohrad vítězí a v sérii tak vede 3:0, nepostup by byl hodně velkým překvapením. Pojďme si připomenout všechny branky a šance. Skóre zápasu trochu překvapivě otevřeli domácí a ujali se tak vedení, prosadil se Dmitrij Kagarlickij. Vyrovnání přišlo deset minut před koncem zápasu, po hodně velké tlaku se prosadil Maxim Karpov. Průběh utkání byl poté hodně vyrovnaný a oba celky mohly vybojoval tři body. Nakonec to ale byli hosté z Petrohradu, o výhře v prodloužení rozhodl obránce Jarno Koskiranta, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Více se už nestalo a to je tedy vše z dnešního přenosu, přeji dobrou noc.
Branka je uznána a je tedy konec dnešního zápasu, který byl překvapivě dramatický!
67:33'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak a je rozhodnuto! Petrohrad v dnešním zápase vítězí a připisuje si tak třetí výhru a je hodně blízko postupu do dalších vyřazovacích bojů! Po rychlé akci se dostal do zakončení JARNO KOKIRANTA a dokázal propálit dobře postaveného Hudáčka. Branka ale opět bude překontrolovaná a je z toho tedy ještě velké drama, gól by zřejmě ale měl platit.
66:32'
Bude se vhazovat před Koskinenem. Čerepovec se tak po delší době nastěhuje do útočného pásma, ke střele ale posléze vůbec nedošlo.
66:15'
Jarno Koskiranta objel branku a pokusil se brankáře překvapit ránou ihned z otočky, to se mu ale nepovedlo.
65:27'
Další nahození před branku Hudáčka, ten zasáhl a poté domácí vyhodili, bylo z toho zakázané uvolnění.
64:48'
Hráči podstupují další souboje o kotouč. Hra je hodně opatrná a kombinace vlastně vůbec nikam nevedou. Július Hudáček nakonec sice musel zasahovat, ale nebyl to nějak těžký zákrok.
63:15'
Jurij Trubačjov založil útok domácího celku, ten ale hodně rychle skončil po nepřesné finální přihrávce.
62:00'
Petrohrad si vybojoval útočnou převahu a drží se v pásmu.
60:01'
Tak a je konec základní hrací doby. Ve třetí třetině se Petrohradu povedlo vyrovnat a budeme tak svědky hodně zajímavého závěru závěru. Vyrovnat se povedlo Maximu Karpovi po obrovském tlaku v útočném pásmu. Čerepovci chybělo opravdu hodně málo na snížení. Více se nám tedy prozradí prodloužení. Čerepovec bude chtít určitě zvítězit, aby neprohrával už 0:3 na zápasy. Hodně aktivní byl Ilja Kovalčuk, ale nepovedlo se mu skórovat, na druhé straně mohl vedení domácího celku zvýšit Dmitrij Kagarlickij, ale to se nepovedlo.
60:00'
59:30'
A poslední sekundy utkání, nejspíš už fanoušci budou svědky prodloužením, ani jeden z tým se už nikam nehrne.
59:02'
Pavel Dacjuk se dobře zbavil svého soupeře, ale poté už na kotouč nedosáhl a ztratil tak útočné pásmo.
58:20'
Kotouč se dostal za branku Hudáčka, poté si ho převzal Vitalij Višněvskij a poslal o mantinel puk daleko od své branky.
57:48'
Do konce základní hrací doby trvají dvě minuty a zřejmě ještě budeme svědky hodně napínavého zápasu, ve kterém rozhodnou maličkosti.
57:30'
Július Hudáček a jeho pohledný zákrok lapačkou. Po rozehrávce ho zkoušel překonat Vladislav Gavrikov, ale byl krátký.
56:42'
56:13'
Maxim Verjovkin nedokázal udržet útočné pásmo a domácí tak budou muset znovu zakládat akci.
55:33'
Čerepovec už je v útočném pásmu a rozehrává. Nakonec vystřelil Oleg Jašin, ale Koskinen byl na tom správném místě a neměl problém.
54:50'
Takřka ihned po vhazování se povedlo Petrohradu vyhodit.
54:42'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zub – 2 min., podražení).
54:35'
Domácí tým bude zahrávat přesilovou hru necelých pět minut před koncem utkání.
53:37'
53:20'
A další vyhození, Petrohrad už nemá moc času na střelu v přesilové hře.
52:55'
Domácím se povedlo vyhodit.
52:20'
Petrohrad se svou rozehrávkou vůbec nikam nespěchá a čeká na ideální střeleckou pozici.
51:56'
V přesilové hře se Petrohrad dostává do hodně velkého tlaku. Nakonec střílel Vjačeslav Vojnov, jeho rána byla přizvednutá nad horní tyčku.
51:37'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ruslan Karlin – 2 min., hákování).
51:05'
Igor Geraskin a jeho rána od modré čáry, jeho pokus ale vůbec neměl tu správnou razanci a brankář Mikko Koskinen nemusel vůbec zasahovat.
50:33'
Petrohrad dál útočí.
49:57'
Necelých deset minut před koncem tohoto utkání je vyrovnáno! Petrohrad si vybojoval kotouč v útočném pásmu a posléze střílel MAXIM KARPOV, jeho hodně tvrdá rána zapadla pod horní tyčku branky, Július Hudáček se nedokázal včas zorientoval a poprvé v zápase inkasuje. Asistence: Nikita Gusev.
49:25'
Hosté ztrácí kotouč v útočném pásmu.
48:25'
Střela jednoho z hostujících útočníků, byl to již několikrát zmíněný Ilja Kovalčuk, jeho rána byla zblokovaná.
47:55'
Tohle klidně mohla být druhá branka na domácí straně! Do obrovská šance se dostal Dmitrij Kagarlickij, poté, co vypíchl kotouč obraně hostujícího celku. Jeho zakončení bekhendem skončilo mimo branku.
46:45'
Hráči podstupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy. Nakonec se ke střele dostal dostal Sergej Plotnikov, ale hráči Petrohradu prostě dneska nemíří přesně.
46:05'
Petrohrad opět útočí.
45:30'
Vyhození Čerepovce, hra se vrátí před Hudáčka.
44:50'
Nádherný zákrok domácího brankáře! Július Hudáček čelil střele Vojnova, ten chtěl kotouč umístil ke vzdálenější tyčce, ale brankář se prezentoval úctyhodným zákrokem!
44:20'
Patrik Hersley si vybojoval kotouč a vrhá se do útoku.
44:07'
Jegor Rykov a jeho rychlá střela zápěstím, brankář měl dobrý výhled a zasáhl svým pravým betonem, bude se vhazovat.
43:20'
Něco přes minutu se bude hrát čtyři na čtyři.
43:12'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., držení hole).
43:00'
Jurij Trubačjov se vrhl do samostatného úniku od své vlastní branky, poté, co se dostal do útočného pásma vystřelil, jeho rána letěla nad.
42:34'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vadim Šipačov – 2 min., držení).
41:45'
Další útočné snažení Petrohradu, zatím se ale hráči moc daleko nedostali.
41:05'
Další vyhození Čerepovce. Ke střele se poté dostal Sergej Plotnikov, jeho rána ale letěla hodně mimo brankovou konstrukci.
40:30'
Domácímu celku se povedlo vyhodit.
40:15'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Pavel Černov – 2 min., nedovolené bránění).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:50.
Tak a máme za sebou i druhou část dnešního zápasu, v ní jsme se konečně dočkali úvodního gólu, a to až v samém závěru. Přitom šancí mohlo být požehnaně, oba celky totiž měli nejednou přesilovku. Čerepovec měl dokonce početní výhodu 5 na 3, ale ani v ní nepadl gól. Branka padla necelou minutu před koncem na domácí straně. Dmitrij Kagarlickij se dostal do zcela samostatného nájezdu a poslal hodně tvrdou ránu, která zapadla pod horní tyčku branky. Další gól už nepadla a uvidíme, zda se favoritovi povede reagovat.
40:00'
39:20'
Domácí nemají dost a opět se nastěhovali před branku Koskinena.
39:03'
Čerepovec právě vstřelil branku!
A je tam! Přece jen se fanoušci dočkali úvodní branky dnešního zápasu necelou minutu před koncem druhého dějství. Po velké tlaku Petrohradu se domácí dostali do přečíslení, poté se sám na brankáře řítíl DMITRIJ KAGARLICKIJ, který poslal kotouč pod horní tyčku branky! Situace ale ještě bude prozkoumána, není ale důvod gól neuznat.
38:20'
Domácím se povedlo vyhodit a přechází do útoku.
37:35'
Petrohrad stálé drží útočné pásmo.
36:50'
I v druhé třetině se hosté dostávají do závěrečného tlaku. Arťom Zub se hlásil dlouhou dobu ke střele a nakonec i vystřelil, jeho rána byla zblokovaná.
36:00'
Útočné snažení domácího celku, ke střele se ale vůbec nedostalo.
35:03'
Zakázané uvolnění Petrohradu.
34:16'
Petrohrad opět vyhodil a dokonce se mu povedlo dostat do zakončení, domácí brankář ale neměl problém zasáhnout.
33:38'
Opět se hostům povedlo vyhodit.
33:00'
Čerepovec se bude chtít ujmout vedení ve vlastní přesilové hře. Petrohradu se ale poté povedlo kotouč vyhodit a domácí se tak budou muset dál snažit.
32:42'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Gavrikov – 2 min., podražení).
32:17'
Hra je přerušena, bude se znovu vhazovat.
31:10'
Souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.
29:40'
A máme za sebou první půlku dnešního zápasu. První branku zatím nikdo nevstřelil a utkání místy budí hodně nezajímavým dojmem.
29:19'
28:45'
Čerepovec kombinuje u své vlastní branky. Do zakončení se nakonec dostal Daniil Vovčenko, ale mířil pouze do ochranné sítě.
27:53'
Nahození hostujícího celku. Pavel Dacjuk se sice dostal ke kotouči, ale jeho rána z otočky moc poprasku neudělala, domácí přechází do útoku.
27:19'
Hosté vyhráli vhazování ve svém obranném pásmu a řítí se do útoku ve vlastním oslabení, ke střele nakonec nedošlo.
27:19'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vadim Šipačov – 2 min., podražení).
26:30'
Petrohradu se povedlo vyhodit.
25:45'
Ani Adam Masuhr vůbec nikam nespěchá, nakonec se ale ke střele odvážil a Koskiken dokázal dobře zasáhnout.
25:20'
Čerepovec trpělivě kombinuje v útočném pásmu, zatím ke střele nedošlo.
25:01'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., podražení).
24:45'
Domácí tým bude zahrávat přesilovku 5 na 3 a je z toho velká šance na otevření skóre!
24:26'
Mikko Koskinen a jeho pohledný zákrok lapačkou proti střele Černova, posléze se bude vhazovat před hostující brankou.
24:08'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Barabanov – 2 min., nedovolené bránění).
23:25'
Další souboje o kotouč uprostřed hrací plochy. Stanislav Kalašnikov nakonec vystřelil, ale jeho rána neměla ty ideální parametry.
23:12'
23:10'
Domácí brankář si nekomplikoval situaci a schoval kotouč do své lapačky.
22:20'
Nikita Gusev podstoupil hned dva souboje o kotouč, při tom druhém uklouzl a ztratil kotouč.
21:55'
Petrohrad se provinil zakázaným uvolněním, poté ale vhazování vyhrál a vyráží do útoku. Nakonec došlo ke střele Kovalčuka, kterou brankář schoval do své výstroje.
21:25'
Domácím se povedlo vyhodit a dokonce zaútočit, Ruslan Karlin se dostal ke střele, která ale mířila mimo tři tyčky.
21:12'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., hákování).
20:24'
Přesilová hra Petrohradu pokračuje. Domácím se ale povedlo vyhodit
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:57.
Tak a je konec úvodního dějství. První třetina toho moc nenabídla, Petrohrad měl sice více ze hry, ale žádný gól se mu nepovedlo vstřelit. Do jediné šance, která stála za zmínku, byla na konci druhé minuty. Jevgenij Ketov ale pouze orazítkoval levou tyčku branky. Hosté poté měli výhodu přesilové hry, ale k žádné hodně nebezpečné šanci nedošlo, Čerepovec se dokázal ubránit. Favorit měl poté tlak v závěru, ale ani to skóre dnešního zápasu neotevřelo. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství zápasu.
20:00'
19:40'
Zakázané uvolnění Petrohradu v přesilové hře.
19:20'
Závěrečný tlak hostujícího celku. K ráně se dostal Kovalčuk, ale jeho pokus byl nepřesný.
18:50'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., držení).
17:30'
Petrohrad se už nějakou dobu drží v útočném pásmu, ale střela z toho zatím není.
15:56'
Nepřesná rozehrávka Petrohradu. Nakonec se ke střele od modré čáry odhodlal Patrik Hersley, jeho rána letěla mimo brankovou konstrukci.
15:16'
Pavel Černov atakuje rozehrávku domácí obrany.
14:57'
14:56'
Oleg Jašin se obětavě položil proti ráně Hersleyho. První jmenovaný momentálně leží na hrací ploše, nakonec odjel na střídačku a bude ošetřovaný.
14:22'
Opět se Čerepovci povedlo vyhodit.
13:47'
Petrohrad si vytváří velký tlak ve své vůbec první přesilové hře v utkání. Rána Kovalčuka nakonec letěla těsně nad horní tyčku.
13:10'
Téměř okamžitě po rozehrávce se domácím povedlo vyhodit kotouč od své branky.
12:57'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Ščerbina – 2 min., sekání).
12:45'
Další zakázané uvolnění z domácí strany, hra se tedy vrátí před Hudáčka.
12:10'
Domácí tým jde do útoku, nakonec o kotouč přišel a toho okamžitě využil Sergej Plotnikov, jeho rána letěla do pravého betonu brankáře.
11:53'
Zakázané uvolnění Čerepovce.
10:20'
Další rána mimo z pohledu hostující strany.
09:20'
Prvních deset minut máme téměř za sebou a je z toho doposud velká bitva, Petrohrad překvapivě zas tak nedominuje. Ani poslední rána Šipačova neměla ty správné parametry.
08:25'
Anton Bělov a jeho nájezd z pravé strany, ten ale hodně rychle skončil.
07:50'
Vitalij Višněvskij a jeho rána od modré čáry, ta byla několikrát zblokovaná.
07:00'
Pavel Dacjuk a jeho nahození před brankáře, nakonec se k tečování dostal Jegor Rykov, ten ale rovněž nemířil mezi tři tyčky.
06:40'
Vadim Šipačov a jeho samostatný únik. Nakonec došlo k ráně, ale letěla těsně kolem levé tyčky.
06:21'
Alexandr Jevsejenkov a jeho rána takřka hned po rozehrávce, Mikko Koskinen ale neměl problém zasáhnout a budeme svědky dalšího vhazování.
05:50'
Ani teď z toho nebyla první šance domácích, při střele totiž Alexandr Bumagin zlomil svoji hokejku a jeho rána letěla hodně mimo.
05:27'
Bude se znovu vhazovat po krátkém střetu útočníků. vše se nakonec vyřešilo bez větších problémů.
04:30'
Tohle byla hodně zajímavá přihrávka, ale na poslední chvíli na ni nedosáhl jeden z domácích útočníků a je z toho zakázané uvolnění.
03:45'
Alexandr Jevsejenkov a jeho střela od modré čáry, pokus ale letěl hodně nad branku.
03:10'
A Petrohrad znovu v útoku, Vadim Šipačov objel branku a poté kotouč vracel před strážce domácí svatyně, žádný z útočníků ale na přihrávku nedosáhl.
02:40'
První velká šance utkání! Jevgenij Ketov se perfektně uvolnil a poté poslal prudkou přihrávku na úplně neobsazeného Rykova, který vypálil a orazítkoval levou tyčku!
01:30'
Hostující brankář se nemusel strachovat, protože vhazování vyhrál Petrohrad a jde do útoku.
01:25'
01:00'
Domácí mají první kombinace, na nakonec skončila střelou Ugarova, kterou brankář dokázal zneškodnit svým levým betonem.
00:40'
Vladislav Gavrikov nevěděl, co dělat s pukem u své branky a poslal ho do útočného pásma o mantinely, kotouč následně skončil mimo hrací plochu.
00:20'
Úvodní rozehrávku vyhráli hosté a hned se vrhají na branku. Střela Kovalčuka letěla pouze do lapačky brankáře, bude se vhazovat.
00:01'

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Jevsejenkov, Verjovkin, Stasenko, Masuhr (C), Kalašnikov, Višněvskij, Kudako – P. Černov, Kagarlickij (A), Jašin – Geraskin, Trubačjov, Vovčenko (A) – Rybin, Ugarov, Karlin – Ščerbina, Kazakovcev, Stránský – Bumagin.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Gavrikov, Hersley, Zubarev, Vojnov, A. Bělov (C), Zub, Rykov, Galeňuk – N. Gusev (A), Karpov, Dacjuk – Šipačov, Kovalčuk, S. Plotnikov (A) – Barabanov, Kalinin, Koskiranta – Ketov, Kablukov, V. Tichonov.

Rozhodčí: Sergei Belyayev, Yury Oskirko – Alexander Sadovnikov, Dmitry Sivov.

Poslední zápas:

V druhém duelu domácí Petrohrad naprosto diktoval hru a fanoušci byli svědky hned jedenácti branek, začátek ale vůbec nenasvědčoval výhře domácích. Na konci čtvrté minuty totiž skóre utkání otevřel Dmitri Kagarlitsky. Od té chvíle byli na ledové ploše jen domácí hráči a neustále tlačili, na konci úvodní dvacetiminutovky vyrovnal Pavel Datsyuk. Nejzájimavější byla druhá část zápasu, ve které padlo hned šest branek, z toho na domácí straně čtyři a tato část se tedy stala rozhodující, v poslední třetině už jen korigovali výsledek Datsuyk a Kablukov, Petrohrad zvítězil 7:4.
SKA Petrohrad

Petrohrad dominoval prakticky v každém období základní části a byla z toho krásná první příčka, hned o čtrnáct bodů před druhou CSKA Moskva. Tento tým je zřejmě nejaktraktivnější celek celé ruské KHL, v kádru se totiž nachází největší hvězdy ruské reprezentace, nasvědčuje tomu i kanadské bodování, na prvním místě je Ilya Kovalčuk, který na svém kontě měl v hlavní části 63 bodů, hned se ním byl Nikita Gusem, který měl jen o bodík méně. Petrohrad bude i ve třetím utkání plnit roli jasného favorita.
Severstal Čerepovec

Dnešní domácí celek se do play off dostal na poslední chvíli, nakonec skončil na posledním možném postupovém místě, tři body před moskevským Dynamem. Z 56 utkání přišlo osmnáct výher, čtyři výhry v prodloužení a poté už následovaly jen porážky, osmnáct v základní hrací době a jedenáct v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Čerepovce byl v základní části Dmitri Kagarlitsky, který si připsal 45 bodů a osmou příčku v kanadském bodování, což je hodně zajímavé.
Vítám vás u již třetího vyřazovácího utkání mezi Čerepovcem a favorizovaným Petrohradem. Tým v čele s kapitánem Pavlem Datsyukem vyhrává 2:0 na zápasy, ten první byl přitom velice dramatický a rozhodovalo se až v prodloužení, o výhře Petrohradu nakonec rozhodl právě kapitán Datsuyk. Třetí utkání může být hodně zajímavé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.