KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Magnitogorsk - 5. března 2018   15:00

Jekatěrinburg
12:18' Kučerjavenko (Krikunov) • 20:27' Milovzorov (Megalinskij)
5570 diváků

Domácí celek vyhrává tento zápas 2:1 a srovnává stav série na 1:1. Hostující hráči děkují svým fanouškům za podporu, domácí se se svými příznivci radují s první výhry v sérii.

Pravděpodobně klíčové bylo vyloučení hráče Magnitogorsku v závěru zápasu. Andrej Čibisov byl vyloučený na dvě minuty za vysokou hůl. Jeho týmu se výrazně zkrátil čas na vyrovnání a nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Stav série je tedy vyrovnaný.

Česká stopa v zápase
Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 26 střel, 25 zákroků
Jan Kovář (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:37
59:45'
Hosté utočí a pokouší se vyrovnat.
59:28'
Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
59:00'
Poslední minuta hry.
58:41'
58:25'
Domácí Ilja Krikunov pálil z předbrankového prostoru nad.
58:13'
Denis Platonov se dostal do útočného pásma, jeho střela byla zblokovaná.
58:00'
Takticky hrají domácí hráči velmi dobře, drží hru v útočném pásmu a čas běží.
57:30'
Mnoho šancí momentálně k vidění není.
57:14'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
57:00'
Tři minuty hry zbývají do konce třetí třetiny, puk mají domácí v útočném pásmu.
56:41'
To je velká komplikace pro hosty, kteří se pokouší vyrovnat.
56:41'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., vysoká hůl).
56:26'
Do rychlého brejku se nyní dostal domácí celek,ale brankář byl pozorný.
56:00'
Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině, Chris Lee má kotouč za svou brankou.
55:44'
Po střele od modré čáry zasahovat nemusel.
55:24'
Jan Kovář nedokázal vypálit, ale kotouč stihl zpracovat v útočném pásmu.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Hosté stále prohrávají o jednu branku.
54:42'
Domácí obránci s velkým štěstím nyní dokázali zastavit akci soupeře. Hosté hrají aktivně.
53:14'
Píská se zakázané uvolnění Magnitogorsku. Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.
52:44'
52:01'
Nikita Trjamkin se pokoušel dostat kotouč do útočného pásma, což se mu podařilo.
51:46'
Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry.
51:23'
Početní výhodu hrají domácí hokejisté, jenže se nemohou stabilněji propracovat do střelecké pozice.
50:44'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., nedovolené bránění).
50:27'
Ilja Samsonov zastavuje hru po domácí střele, zakončoval Vitalij Popov. Vhazovat se tak bude před brankou hostujícího celku.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:33'
Jakub Kovář má na svém kontě důležitý zákrok, poradil si s pokusem Denis Wojteka Wolskiho.
48:45'
Ilja Krikunov přišel o puk, a tak mohou hrát hosté. Ti se do střelecké pozice ale propracovat nedokázali.
48:10'
Optickou převahu sice mají domácí hokejisté, ale do střelecké pozice, ze které by mohli navýšit své vedení, se dostat nemohou.
47:44'
Arťom Garejev vedl akci Avtomobilistu. Sám se dostal do zakončení, ale kotouč končí mimo branku.
Sergej Těreščenko rozehrává od své branky, ale domácí celek velmi dobře napadá, a tak nemají soupeři mnoho času na kombinaci.
47:00'
Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč. Sledujeme rychlý hokej, který mnoho velkých šancí nenabízí.
46:40'
Ilja Berestennikov byl před domácí brankou, dostal přihrávku, ale nedokázal ji proměnit.
45:47'
Sergej Mozjakin nedokázal svou samostatnou akci dotáhnout k zakončení.
45:30'
Jakub Kovář přerušuje hru, zakončoval z předbrankové pozice Vladislav Kaletnik.
45:09'
Jeden z domácích hráčů měl před sebou odkrytou část branky, ale kotouč ani nadvakrát nedokázal přesněji trefit.
44:25'
Vitalij Popov poslal kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat.
43:20'
Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat. Hraje se o hodně.
43:02'
Alexandr Igošev rozehrává od své branky, sledujeme snahu hostů a vyrovnání. Sergej Mozjakin nahazoval kotouč před branku, ale jeho pokus byl zblokovaný.
42:45'
Úvod třetí třetiny mnoho šancí nenabízí, sledujeme rychlý hokej.
42:25'
Jevgenij Birjukov je před brankou, kde dokázal zastavit útočnou akci soupeře.
41:55'
Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru, snaží se co nejvíce podporovat své oblíbence, kteří vedou o gól.
40:47'
Domácí celek se propracoval do útočného pásma, Arťom Garejev byl volný před brankou, ale k zakončení se nedostal.
40:01'
Zápas, ve kterém vedou domácí hokejisté o jednu branku, pokračuje třetím poločasem.
40:01'
Dva góly jsme viděli ve druhé třetině. Nejprve se prosadil domácí celek, který se dostal do vedení. Krátce po polovině zápasu dokázal hostující celek snížit.
40:00'
39:57'
Jakub Kovář kryje střelu, kterou vyslal z dobré pozice Denis Platonov. Ještě jedno vhazování.
39:32'
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:13'
Alexandr Kučerjavenko se velmi dobře natlačil do střelecké pozice, ale minul branku.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:40'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:12'
Jekatěrinburg je stále v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.
38:00'
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
37:38'
Nikita Trjamkin pálil od modré čáry,jeho projektil dokázal zastavit brankář Ilja Samsonov.
37:15'
Magnitogorsk dostal kotouč do středního pásma, domácí musí akci zakládat od své branky.
37:00'
Probíhají poslední tři mnuty hry ve druhé třetině.
36:47'
Maxim Rasseikin byl volný před brankou, ale kotouč se k němu nepodařilo dostat.
36:27'
Přesilovku hrají domácí, ale mají velké problémy s přechodem do útočného pásma.
35:33'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Ilja Berestennikov – 2 min., podražení).
35:20'
Vladislav Kaletnik se natlačil do brankoviště, ale kotouč udržel Jakub Kovář Jakub Kovář před brankovou čárou.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.
34:20'
Sergej Mozjakin vedl akci Metallurgu, ale přes dobrou defenzivní hru Alexandra Torčeňuka se do šance nedostal.
34:20'
Ilja Krikunov se pokoušel dobře rozehrát, ale jeho projektil byl soupeřem zblokovaný.
34:04'
Na výraznější šanci si nyní musíme počkat, obrany hrají velmi dobře.
33:40'
Domácí hráči se dostali do útočného pásma, kde kombinují.
33:20'
Po krátké přestávce hra pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
32:50'
Ilja Samsonov kryje kotouč po střele domácího hráče. Francis Paré trefil jen střed branky.
31:34'
Postavení mimio hru přerušuje akci hostů.
31:08'
Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu. Převahu mají spíše hosté, kterým se podařilo snížit.
30:32'
Hraje se zejména ve středním pásmu.
30:10'
Metallurg právě vstřelil branku!
Krátce po polovině hry je sníženo. Po krásně Osalově pasu postupoval Timkim a DENIS PLATONOV dva na jednoho. Druhý jmenovaný zakončoval a český brankář byl bez šance. Asistence: Jevgenij Timkin a Oskar Osala.
29:23'
Metallurg se pokouší hrát aktivně a čeká na chybu v domácí defenzivě.
29:03'
Po komerční přestávce hra pokračuje dál. Domácí celek navýšil své vedení a hraje ve větší pohodě.
27:56'
27:30'
Magnitogorsk hraje aktivně a i ve čtyřech dokáže domácí hráče zatlačit do obrany.
27:15'
Domácí celek se nyní nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, dobře hrají hosté.
26:50'
Jekatěrinburg rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, o které ale přišel.
26:21'
Domácí celek hraje přesilovou hru, vypracoval si dvě velké šance, proměnit ale nedokázal ani jednu.
25:56'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., podražení).
25:50'
Nikolaj Timašov zůstává ležet na hrací ploše.
25:40'
Domácí celek se nyní dostal do střelecké pozice, ale Jevgenij Česalin nedokázal přesněji z předbrankového prostoru zamířit.
24:22'
Hra je nyní přerušena, což uvitá domácí obrana, která si může odpočinout.
24:05'
Vladislav Kaletnik z předbrankového prostoru mimo branku poslal kotouč.
24:00'
23:44'
Další nepřesná rána od modré čáry.
23:20'
Sledujeme aktivní hru hostujícího celku v útočném pásmu.
23:03'
Jakub Kovář po střele od modré čáry vyrazil kotouč před sebe, ale k dorážce se hosté nedostali.
22:51'
Tlak Magnitogorsku stále trvá.
22:46'
Jakub Kovář kryje kotouč po střele hostujícího hráče. Přesilovku nyní sehrál hostující tým dobře. Sergej Mozjakin pálil nepřesně.
22:00'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dwight King – 2 min., podražení).
21:35'
Domácí fanoušci vytvářejí velmi dobrou kulisu tomuto zápasu, sledujeme rychlý hokej.
21:26'
Vladislav Kaletnik zakončoval, ale jeho projektil dokázal domácí brankář udržet před brankovou čárou.
20:27'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Krátce po začátku druhé třetiny se prosazuje domácí celek znovu. Tentokrát prostřelil brankáře soupeře z dobré pozice zakončující JEGOR MILOVZOROV. Asistence: Dmitrij Megalinskij.
20:01'
Po první třetině vede domácí celek o jednu branku. Prosadil se poměrně snadno obranou zapomenutý Alexandr Kučerjavenko z předbrankového prostoru. Gólman Ilja Samsonov nedokázal zasáhnout.
20:00'
19:45'
Kotouč končí ve středním pásmu, hostující brankář zasahovat nemusel.
19:30'
Přesilovku sice hrají nyní domácí, ale převahu mají hosté.
18:21'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., podražení).
17:55'
Špatně nyní rozehrát domácí celek, je z toho zakázané uvolnění.
17:33'
Magnitogorsk znovu dostal hru ze svého obranného pásma, oba týmy střídají.
17:15'
Ještě přes minuty přesilovky mají k dispozici domácí.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:30'
Hosté vystihli rozehrávku domácích, a tak vyhazují puk až za branku Kováře.
16:26'
Nikita Trjamkin se svými spoluhráči kombinuje v útočném pásmu.
16:03'
Tato pasáž dlouhé přesilové hry se domácím vůbec nedaří.
15:45'
Ilja Samsonov vyhazuje středem hrací plochy přes všechny čáry. Brankář nyní pomohl obraně.
15:29'
Jan Kovář to zkoušel při vlastním oslabení, svého krajana ale prostřelit nedokázal.
15:01'
Hostující celek vyhazuje, domácí musí zahajovat od své branky, oba týmy střídají.
14:32'
Anatolij Golyšev autorem další tvrdé rány, která byla zlbokovaná.
14:11'
Nikita Trjamkin pálil tvrdě od modré čáry, spoluhráči se k dorážce nedostali.
13:55'
Anatolij Golyšev pálil od modré čáry, před brankou byl spoluhráč, ale tečovat nedokázal.
13:39'
Dlouhou přesilovku mají k dispozici domácí hokejisté.
13:39'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Matt Ellison – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
13:20'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře, hosté se musí bránit tlaku soupeře. Domácím vyšly poslední minuty, dostali se do vedení.
12:18'
Alexandr Kučerjavenko rozjel útočnou akci, přihrál v útočném pásmu Krukunovi, který mu později puk vrátil, a tak mohl ALEXANDR KUČERJAVENKO jemně tečovat kotouč mimo dosah brankáře. Asistence: Ilja Krikunov.
11:59'
Vladislav Kaletnik pálil po buly od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Jakub Kovář.
11:50'
Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.
11:16'
Hosté kombinovali v útočném pásmu. Sergej Mozjakin neměl komu přihrát. Nakonec se rozhodl vypálil od modré čáry, ale jeho projektil byl nepřesný.
10:34'
Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu. Nyní musel zasahovat brankář domácího celku.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Arťom Garejev pálil a puk kryje brankář Magnitogorsku.
09:40'
Nikita Trjamkin pálil od modré čáry, jeho projektil byl obránci zblokovaný mimo branku.
09:12'
Alexandr Kučerjavenko to zkoušel samostatně, ale jeho akci ukončil až zákrok brankáře hostů. Ilja Samsonov kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
08:55'
08:44'
Sergej Mozjakin dobře vypálil, jeho projektil kryje český brankář ve službách Avtomobilistu.
08:14'
Hosté střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.
08:00'
Polovina přesilové hry je pryč, domácí celek se zatím bez větších problémů brání.
07:34'
Jakub Kovář přerušuje hru, poradit si s pokusem hostujícího kapitána. Sergej Mozjakin neuspěl.
07:12'
Přesilovková kombinace postrádala přesnost, domácí vyhazují přes všechny čáry.
06:55'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Georgij Mišarin – 2 min., držení).
06:11'
Alexej Běreglazov pálil z předbrankového prostoru mimo branku.
05:26'
Jakub Kovář s velkou dávkou štěstí udržel kotouč před brankovou čárou. Hosté následně prázdnou branku netrefili, skvěle zasáhl obránce. Ponechaná výhoda pro hosty.
05:00'
Pět minut hry minulostí,. Ilja Samsonov rozehrával od své branky, Jevgenij Timkin pokračoval v útočné akci.
04:20'
Hosté se snaží nyní napadat domácí rozehrávku, Denisu Kokarevovi se to málem podařilo. Těžkou situaci ale domácí bek zvládl.
03:47'
Jakub Kovář vyjel za svou branku, kde přenechává kotouč obráncům. Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu.
03:22'
Sergej Mozjakin přišel o puk, a tak hrají domácí. Alexandr Kučerjavenko pálil od mantinelu a hostující brankář kryje kotouč.
02:55'
Denis Děnisov rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají zatím hokejisté domácího celku.
02:04'
Hra je přerušena pro zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou domácího celku
01:50'
Francis Paré dobře vypálil, jeho projektil kryje brankář hostujícího celku.
01:23'
Hostující celek má velké problémy s pohybem.
01:00'
Jevgenij Birjukov rozehrává od své branky, domácí vstoupili do zápasu aktivně.
00:27'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, Ilja Samsonov musel zasahovat proti střele od modré čáry.
00:03'
Druhý zápas série právě začíná.
00:01'
Dnešní utkání sleduje 5570 diváků.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Megalinskij, Alexej Vasilevskij, Timašov, Mišarin, Jegoršev, Trjamkin, Ljamin – Krikunov, Kučerjavenko, Milovzorov – Torčeňuk, Simakov, A. Garejev – Golyšev, Paré, Česalin – V. Popov, Obidin, Rasseikin – King.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Lee, J. Birjukov, Děnisov, Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Igošev – Mozjakin, Wolski, Jan Kovář – Kokarev, Ellison, Čibisov – Timkin, Osala, De. Kazionov – Švyrjov, Kaletnik, Berestennikov – Platonov.

Rozhodčí: Jeřábek, Oskirko – Viljugin, Majtak.
1. zápas série
Domácí Jekatěrinburg se v prvním zápase dostal do dvoubrankového vedení, přesně pálil Paré a Golyšev. Za tohoto stavu si tým vypracovat několik šancí, které ale proměnit nedokázal. Následně začali hrát aktivněji hosté a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Snížil Wolski ve 37. minutě. Pět minut po začátku třetí třetiny se znovu prosadil Wolski a bylo vyrovnáno. Dvoubrankové vedení domácích bylo pryč a oba týmy měly k výhře stejně blízko. Rozhodující branku vstřelil sedm minut před koncem zápasu velezkušený Mojzakin, který využil Kovářovu přihrávka. Spolupráce, která velmi dobře fungovala v dlouhodobé části soutěže oboustranně, nyní přinesla velkou radost hráčům a fanouškům Metallurgu. Magnotogorsk dokázal vyhrát úvodní duel série 3:2 a vede 1:0.

Avtomobilist Jekatěrinburg – Metallurg Magnitogorsk 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Paré (King), 29. Golyšev (Paré) – 37. Wolski (Lee, Mozjakin), 45. Wolski (Jan Kovář, Lee), 53. Mozjakin (Jan Kovář)
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Avtomobilist Jekatěrinburg a Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.