13:20' Palola (Regin, Gilroy) • 17:43' Joensuu (Gilroy, Jormakka)
03:56' O'Dell  (Padakin) • 31:41' Collins  (Šmeljov, Lugin) • 82:28' A. Ivanov
Jokerit
Zapolski (Rämö) – Andersén (A), Lepistö (C), Kivistö, Gilroy, J. Jensen, O. Lauridsen, Wirtanen – Joensuu, Regin, Moses – Tolvanen, O'Neill, N Jensen – Jormakka (A), Norman, Palola – Huhtala, Niemi, Anttila.
Soči
Barulin (Šikin) – Jokipakka, Čmychov, Polášek, Blum, Chomickij, Ščitov, Mamkin – Lugin, Collins, Šmeljov – Padakin, O'Dell, Laričev – Morozov, Točickij, Akmaldinov – Tomilin, A. Ivanov, Chlopotov – Starkov.

Toto je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a na počtenou u dalšího zápasu.
Je konec! Soči dokázalo vstřelit gól v prodloužení a zapisuje si tak první vítězství v sérii. To Jokerit musí být smutný, protože byl po většinu zápasu lepším týmem. V první třetině šli do vedení hosté. Trefil se Eric O'Dell . Jokerit dokázal vyrovnat zásluhou Olliho Paloly . O čtyři minuty později otočil vývoj zápasu Jesse Joensuu . Ve druhé třetině dokázali hosté vyrovnat. Prosadil se Sean Collins. V prodloužení dokončil obrat Andrej Ivanov.
82:28'
Soči právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Soči vítězí po prdloužení 3:2 a má první bod do série. O rozhodující gól se postaral ANDREJ IVANOV, který vyžil zmatku v obraně Jokeritu.
81:00'
Opět jsou na začátku druhé třetiny aktivnější Helsinští, kteří stále nemohou vstřelit rozhodující gól.
78:04'
Hraje se převážně v útočném pásmu Jokeritu. Jokerit, ale není schopen vstřelit rozhodující gól.
76:31'
Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Tomilin – 2 min., hákování).
76:06'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., hrubost).
74:51'
Jokerit je v prodloužení aktivnějším týmem. Bohužel pro domácí fanoušky tomu chybí produktivita.
73:31'
72:28'
Velký závar vznikl před brankou Soči. Obrana hostí to však zvládla a vyhodila puk.
Oddechový čas pro domácí.
71:31'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
71:29'
Jokerit usazen v útočném pásmu. Zatím jen bez střel kombinují.
70:17'
Olli Palola vystřelil z mezikruží. Bohužel pro domácí netrefil bránu.
68:33'
Hráči Soči se vydali do protiútoku. Vzniklo z toho přečíslení tři na dva. Ke střele se nakonec dostal Pavel Padakin, který netrefil bránu Jokeritu.
67:50'
66:53'
Hosté vyhazují za bránu Zapolskiho, ten se rozhodl nerozehrál, pro puk si musí dojet jeden z obránců Jokeritu.
65:50'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., podražení).
65:09'
64:10'
Jokerit se brání v oslabení statečně. Nyní znovu vyhodil a hostující hráči musí začít od svého brankáře.
63:09'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Niclas Andersén – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
62:23'
Lepistö nahazoval puk na Barulina, ten těžko vytěsnil opuk těsně vedle brány. V hledišti to zahučelo.
61:06'
Jokerit je usazen v útočném pásmu. Snaží se vstřelit rozhodující branku. Zatím se to však nedaří.
60:01'
60:00'
59:00'
Tak to bylo těsně. Tolvanen dostal přihrávku před bránu a ocitl se sám před Barulinem. Puk na poslední chvíli přeskočil hůl a nezakončil.
58:00'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:14'
Jokerit musí přerušit napadání a vyklidit útočné pásmo. Čárový rozhodčí signalizuje ofsajd.
56:21'
Soči jelo do přečíslení tři na dva. Jokipaka zvolil nakonec střelu. Trefil jen hruď připraveného Zapolskiho.
55:25'
Polášek vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravici Barulina.
54:33'
Další nadějnou akci domácích zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu na polovině hostů.
53:48'
Obránci Soči kombinují ve svém obranném pásmu a vyhlíží nějakou mezírku v obraně Helsinek.
52:42'
Ou, to byla škoda pro domácí! Tolvanen napřáhl z kruhu a trefil pravou tyčku Barulinovy brány.
51:44'
Tolvanen se vydal do útoku. Jenže byl na ledě příliš dlouho a hned jak přejel červenou čáru vyhodil puk za bránu Barulina a šel střídat.
50:48'
Oliver Lauridsen zahrál vysokou holí. Bude se vhazovat v obranném pásmu Jokeritu.
49:25'
Aktuálně se hraje v obranném pásmu Soči. Jokerit výborně napadá, což dělá problémy hostující obraně.
48:41'
Jak už jsem psal, hraje se opatrný hokej. Tato třetina není proto diváky příliš záživná.
47:34'
Sergej Šmeljov vypálil od modré čáry. Jeho střela letěla hodně mimo bránu Zapolskiho. Ten nemusel zasahovat.
46:40'
Domácí hráči zatím nikam nespěchají. Ani jeden z týmů nechce udělat nějakou chybu, která by rozhodla zápas.
44:43'
Wirtanen čekal za svou bránou až jeho tým vystřídá. Následně založil akci, kterou zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
43:55'
42:52'
Jokerit je usazen v útočném pásmu. Zatím jen kombinují. Chybí tomu nějaká střela, která by ohrozila Barulina.
41:55'
Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Čmychov – 2 min., podražení).
40:01'
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:49'
Soči se nemůže dostat z útočného pásma. Jokerit hraje ve druhé třetině aktivněji.
37:10'
36:43'
Jokerit vyhazuje a okamžitě jde střídat. Hosté musí začít znovu od svého brankáře.
35:48'
SOči usazeno v útočném pásmu. Zatím jen hráči hostů kombinují. Chybí tomu už jen nějaká ta střela.
35:10'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., sekání).
34:21'
Je vidět, že vyrovnávací branka Jokeritu nijak neuškodila, jelikož jsou stále aktivnější. Chybí tomu jen výraznější produktivita.
34:05'
33:02'
Jokeritu se přesilová hra vůbec nedaří. Soči znovu vyhazuje a domácí obránci musí začít znovu od svého brankáře.
32:05'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., hrubost).
31:41'
A máme vyrovnáno! Tak tohle je blesk z čistého nebe, jinak se tomuhle gólu říct nedá. Šmejlov přhrál křižnou přihrávku na hůl SEANA COLLINSE,který umístil puk do brány. Zapolski si na jeho střelu sáhl hokejkou. Asistence: Sergej Šmeljov a Dmitrij Lugin.
30:18'
Jeden z obránců hostí vystřelil na bránu Jokeritu. Zapolski proti jeho střele vytáhl zákrok lapačkou.
28:48'
Jokerit se snaží hrát aktivně. Hráčům Soči to dělá veliké problémy.
27:39'
Hosté se znovu dostali do útočného pásma. Obrana Jokeritu však nedopustila dorážky.
27:04'
Jokerit je jasně lepším týmem, je vidět, že obrat v první třetině jim výrazně psychicky pomohl.
26:00'
Jokerit je usazen v útočném pásmu. Chybí tomu však střela, která by ohrozila Barulina.
25:25'
Jokerit musel vyklidit útočné pásmo, jelikož rozhodčí signalizoval postavení mimo hru.
25:12'
Nadějnou akci hostů přerušil hvizd čárového rozhodčího. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
24:35'
I hosté po dlouhé době ohrozili bránu Jokeritu. Zapolski si se střelou Poláška poradil.
24:14'
Hosté sice přežili oslabení. Jokerit je ale stále dál na puku je aktivnější.
23:58'
22:39'
Tolvanen pálil z kruhu. Někdo před Barulinem ještě nahození tečoval a Barulin měl problémy Tolvanenovo nahození vytěsnit mimo tři tyče.
21:58'
Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., podražení).
20:22'
Joensuu nahazoval puk na Barulina. Byl však ve velkém úhlu a Barulin neměl s jeho střelou problémy.
20:01'
20:00'
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
17:43'
Jokerit právě vstřelil branku!
Jokerit otáčí vývoj zápasu! Pekka Jormakka přihrál na modrou čáru do místa, kde stál Matthew Gilroy, který vystřelil na Barulina. Jeho střelu těsně před Barulinem tečoval JESSE JOENSUU. Asistence: Matthew Gilroy a Pekka Jormakka.
17:16'
Tolvanen pálil z kruhu těsně nad bránu Barulina, ten se po puku marně natahoval. To byla velká škoda pro tým z hlavního města Finska.
16:40'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jonathon Blum.
16:27'
Jokerit je usazen v útočném pásmu. A pozor! To je veliký problém pro hosty, jelikož jdou do tří.
15:45'
Vyloučení v týmu HK Soči (Eric O'Dell – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Huhtala – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Ščitov – 2 min., hrubost).
13:20'
A máme tu vyrovnáno! Jokerit využívá přesilovku a konkrétně to byl OLLI PALOLA, který si najel na přihrávku před bránu a prostřelil Barulina. Asistence: Peter Regin a Matthew Gilroy.
12:55'
Vyloučení v týmu HK Soči (Konstantin Barulin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
12:36'
Padakin pálil na bránu Jokeritu. Jenže Zapolski proti jeho střele vytáhl zákrok ramenem.
11:43'
Jokerit byl na chvilku usazen v útočném pásmu. Nepřesnou přihrávku od Lepista zastavila obrana hostí, která okamžitě vystartoval do protiútoku, který zastavil ofsajd.
11:17'
10:21'
Soči usazeno v útočném pásmu. Zřejmě dostali pokyn více střílet, jelikož teď zasypávají Zapolskiho jednou střelou za druhou.
09:10'
Jokerit se brání v pětiminutovém oslabení statečně. Zatím pustili za svá záda jen pár střel, které Zapolski pochytal.
06:17'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Steve Moses – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání).
05:42'
Jokerit se snaží ze všech sil vyrovnat. Zatím se to ale nedaří a jejich další šanci zastavil ofsajd.
03:56'
A máme tu úvodní gól! Pavel Padakin vybojoval puk v rohu kluziště a předložil ho na hůl ERIKA O´DELLA, který poslal puk pod betony Zapolskiho do brány a otevřel stav utkání. Asistence: Pavel Padakin.
02:45'
Jokerit se po vyhraném vhazování rozjel do útoku. Háči Soči však výborně zavřeli modrou čáru a nepustili Jokerit ke střele.
02:31'
Nepřesná rozehrávka Jokeritu. Píská se zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravici Zapolskiho.
01:22'
Oliver Lauridsen vyhrál souboj za svou brankou a založil protiútok, který zastavil brankář Barulin.
00:01'
Československá stopa v utkání
Adam Plášek (SOC)
Další utkání v sérii
2. zápas – 4.3.2018 Jokerit Helsinky : HK Soči (15:00)
3. zápas – 6.3.2018 HK Soči : Jokerit Helsinky (17:30)
4. zápas – 7.3.2018 HK Soči : Jokerit Helsinky (17:30)
HK Soči
Soči se po základní části umístilo na šesté pozici západní konference. Soči
získalo 87 bodů za 22 výher, 7 výher po prodloužení, 20 proher a 7 proher po prodloužení. Soči v posledních pěti zápasech vyhrálo třikrát. V posledním zápase porazilo Ladu 3:2.
Jokerit Helsinky
Jokerit zažívá skvělou sezónu. V základní části se umístil na třetí pozici západní konference Kontinentální hokejové ligy. Získali 103 bodů za 29 výher, 4 výhry po prodloužení, 15 proher a 8 proher po prodloužení. V tomto utkání je Jokerit favoritem.
Zdravím všechny hokejové příznivce. Vítám vás u prvního zápasu play-off Kontinentální hokejové ligy. Dnes na sebe narazí domácí Jokerit Helsinky, který v osmifinálové sérii vyzve tým HK Soči. Pohodlně se usaďte, utkání začíná v 15:00.