KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Chabarovsk - 5. března 2018   17:00

Kazaň
Kazaň
20:21' Lander (Azevedo, Sekáč) • 30:07' Galijev (Ohtamaa, Manuchov) • 55:40' Azevedo (Lander, Sekáč)
3:2
(0:1, 2:1, 1:0)
Stav série: (2:0)
Chabarovsk
Chabarovsk
18:12' Rasskazov  (Picard, J. Kolář) • 34:16' T. Zohorna  (Aťušov, Vj. Ušenin)
Kazaň
Odinš, Ovčinnikov – Berseňov, Judin
TatNeft Arena
6014 diváků
Chabarovsk

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera!
Československá stopa

Jiří Sekáč (KZN) 0+2, 6 střel, čas na ledě 16:32
Jan Kolář (CHA) 0+1, 6 střel, čas na ledě 24:42
Michal Jordán (CHA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:25
Tomáš Zohorna (CHA) 1+0, 3 střely, čas na ledě 21:47
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 40:29 (9:13, 18:7, 13:9)
Zblokované střely – 7:20
Vyhraná vhazování – 35:28
Trestné minuty – 18:36
Hity – 14:10
Poslední dvě sekundy už domácí zvládli i ve třech a vítězí také ve druhém utkání této série. Hokejisté Kazaně tak odjedou do Chabarovsku s vedením 2:0 na zápasy. O všem rozhodl až v čase 55:40 Justin Azevedo, jenž tečoval za záda hostujícího brankáře nabídku Jiřího Sekáče. Závěr hráči Amuru trochu neunesli a výsledkem byly dva osobní tresty.
59:58'
A to samé i Alexandre Picard! Hostům tečou nervy.
59:58'
Jan Kolář zřejmě něco řekl rozhodčím. Dostává totiž desetiminutový osobní trest.
59:58'
Atte Ohtamaa dostává dvě minuty za sekání! Čas na to, aby hosté vyhráli buly a vystřelili.
59:45'
Domácí vyhráli buly a vyhodili! Jelikož hrají v oslabení, tak se navíc nepíská zakázané uvolnění.
59:40'
Logicky následuje time-out Chabarovsku.
59:40'
Anton Lander je vyloučen za hákování. Hostům ještě svitla šance!
58:55'
Teď už svatyně Amuru prázdná je!
58:23'
Metsola se už hlásí o odjezd na střídačku, ale zatím zůstává v brance.
57:47'
Hosté jsou v plném počtu. Na vyrovnání mají něco přes dvě minuty.
57:29'
Po spolupráci se Svitovem se natlačil před Metsolu Alexej Potapov. Hostující brankář udržel betony před brankovou čarou.
56:50'
Hosté se nyní osvobodili.
55:46'
A hostům komplikuje plány na závěrečný nápor Alexandre Picard. Ten je vyloučen za hrubost.
55:40'
Kazaň vstřelila branku!
A právě JUSTIN AZEVEDO zařídil Kazani možná i rozhodující gól! Anton Lander získal v rohu puk, který posunul na Jiřího Sekáče. Ten ho z pravého kruhu nahodil před branku a jeho někdejší spoluhráč z pražského Lva Justin Azevedo pohotově tečoval kotouč za záda brankáře Metsoly – 3:2. Asistence: Anton Lander a Jiří Sekáč.
55:23'
Hezkým bodyčekem se prezentoval domácí Justin Azevedo. Ten si počíhal na Pavla Turbina.
54:19'
Pomalu se nám blíží závěr druhé třetiny. Že bychom se dočkali prodloužení?
53:43'
Metsola nyní přikryl puk, který posunul Lukojanov do jeho brankoviště.
53:19'
Amur je v plném počtu, čtyřminutové oslabení tedy hosté přežili.
53:11'
Hosté vyhodili a zřejmě se ubrání.
52:48'
Další zblokovaná střela, tentokrát nebyl úspěšný Anton Lander.
52:12'
Od modré vypálil Andrej Markov, ale trefil jen bránícího protihráče.
51:37'
Domácí teď soupeře sevřeli do kleští. Po dorážce Svitova hosty zachránil Metsola, jenž puk reflexivně vytěsnil hřbetem lapačky!
50:26'
Stanislav Galijev se odhodlal ke střele z levého kruhu. Mířil k bližší tyčce, ale Metsola byl pozorný.
49:56'
Anton Lander se s pukem natlačil před branku, ovšem on ani Jiří Sekáč puk za záda Metsoly nedostali.
49:18'
Stanislav Galijev byl nepříjemně zasažen do helmy holí Vjačeslava Ušenina. Také útočník Amuru dostává trest na 2+2 minuty. Kazaň má tedy velkou šanci na to, aby strhla vedení na svou stranu!
48:51'
Domácím teď vůbec nevyšla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.
48:23'
Azevedo posílal před branku zajímavou nabídku. Najíždějící spoluhráč ale netrefil puk.
47:51'
Od modré čáry střílel Andrej Markov. Metsola puk vyrazil do rohu.
47:09'
Pavel Turbin poslal Galijeva na mantinel krosčekem zezadu. Následuje zasloužený dvouminutový trest a přesilovka domácích.
45:56'
Teď už jsou domácí kompletní.
45:30'
Alespoň střela hostí. Od modré napřáhl Maxim Kondratěv, který však netrefil branku.
44:56'
Lander má slova potvrzuje vyhozením puku až za branku soupeře.
44:32'
Dlouhá přesilovka Amuru moc nevychází. Hosté stále nemohou nic vymyslet.
43:35'
Opět dobrá práce domácích. Metsola se musel mít na pozoru proti snaze Popova a Potapova.
43:22'
Domácí nyní dokonce zahrozili. Do střely Vladimira Tkačova vložil hůl obránce a puk skončil v ochranné síti za brankou.
42:50'
Domácím se podařilo vyhodit.
41:55'
Michail Sidorov zasáhl soupeře vysokou holí. Zřejmě tam byla i krev a domácí bek tak inkasoval trest na 2+2 minuty!
41:42'
Ranou z levé strany prověřil Metsolu Jaroslav Kosov. Hostující brankář pokryl jeho střelu bez větších problémů.
41:16'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Metsolu.
40:10'
Hosté ještě začali třetinu v početní výhodě, ale teď už jsou Tataři v plném počtu.
Hity – 12:7
Druhá třetina byla poměrně zajímavá a nabídla hned tři góly. Domácí nejprve dokázali otočit skóre. Hned po 21 sekundách hry se trefil Vladimir Tkačov a v polovině zápasu posunul Kazaň dokonce do vedení Stanislav Galijev. Domácí poté ale nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3 a krátce na to přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu Tomáše Zohorny. Domácím ještě mohl vrátit vedení Tkačov, jenž ale neproměnil trestné střílení. Po 40 minutách se tak oba týmy rozešly do šaten za stavu 2:2.
40:00'
39:53'
Domácí se snaží zdržet hru za svou brankou a dohrát třetinu v klidu.
39:00'
Další rána Vladislava Ušenina, Ten pálil od modré čáry, ale Emil Garipov přerušil hru.
38:29'
Rána Vladislava Ušenina se neujala, domácí jsou už ve čtyřech.
38:09'
Domácí jdou na 18 sekund do tří! Dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě!
37:43'
Tahle přesilovka zatím není příliš povedená. Hosté v ní dosud neohrozili Garipova v brance Kazaně.
36:27'
Alexandr Burmistrov se dopustil nedovoleného bránění. Přesilovka pro hosty.
35:35'
Domácí útočník však svůj nájezd neproměnil! Zkoušel to mezi betony, ale Metsola je srazil včas.
35:35'
Vladimir Tkačov se řítil sám na Metsolu. Sice ho nepřekonal, ale při zakončení byl faulován Klopovem. Uvidíme trestné střílení!
34:16'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Tím spíše, když TOMÁŠ ZOHORNA vyrovnává! Český útočník si našel na pravém křídle volný kotouč a nabruslil si s ním až před Garipova, kterého si kličkou do forhendu položil a poslal kotouč do volné části domácí klece. Místo 3:1 je to 2:2. Asistence: Vitalij Aťušov a Vjačeslav Ušenin.
33:31'
A hosté jsou v plném počtu! To je hodně důležitý moment.
33:18'
Markov nahrál před branku Vladimiru Tkačovovi. Jeho střelu vyrazil Metsola ramenem až do ochranné sítě. Hosté ve dvojnásobném oslabení nadále odolávají.
32:42'
Domácí teď přišli o útočné pásmo.
32:22'
Volej Justina Azeveda z levého kruhu pokryl Metsola. Hostující gólman přerušil hru.
31:30'
Tím spíš, když jsou vyloučeni dva hráči Amuru naráz! Dvě minuty za sekání dostal Vitalij Aťušov a trest za držení obdržel Jaroslav Chabarov. Uvidíme tedy dvouminutovou přesilovku Kazaně 5 na 3!
31:06'
Domácí tedy zvrátili skóre na svou stranu a teď mohou hrát určitě s větším klidem.
30:07'
Teď už se domácí prosazují a otáčejí skóre zápasu! Galijev vybojoval za brankou kotouč, který rozehrál na obránce Atteho Ohtamu. Ten ho předal Romanu Manuchovovi, který od modré vypálil a Metsolou vyražený puk vrátil do odkryté branky STANISLAV GALIJEV. Asistence: Atte Ohtamaa a Roman Manuchov.
29:45'
Domácí jsou v plném počtu a hned zaútočili. Před Metsolou se neprosadili Galijev s Kosovem!
29:20'
V oslabení výborně zapracoval Potapov, který vyvezl puk až za branku soupeře.
28:35'
Ano. Za hrubost jsou potrestáni Arťom Lukojanov a Jan Kolář.
28:35'
Tomáš Zohorna si vybruslil na pravý kruh, odkud nepřekonal Garipova. Po přerušení hry došlo k šarvátce a zřejmě se bude vylučovat.
28:28'
Hosté jsou dlouho usazeni v útočném pásmu. Zatím se ale nedostali k nebezpečnější střele.
27:31'
Stanislav Galijev zasáhl holí do obličeje Michala Jordána. Sice to bylo nechtěné, ale podle pravidel musejí následovat dvě minuty. Hosté tedy budou hrát přesilovku.
27:15'
Nyní se snažil protlačit do zakončení Vladimir Tkačov. Metsola ale nemusel zasahovat.
26:46'
Nahozený kotouč raději podržel Garipov. Čas na reklamní přestávku.
25:26'
Jiří Sekáč se po pravém křídle protáhl až k bekhendovému zakončení, které vyrazil Juha Metsola.
24:53'
Arťom Lukojanov se z první opřel do přihrávky spoluhráče. Metsola vyrazil puk do rohu.
24:27'
Od modré čáry to zkoušel Jaroslav Chabarov, Garipov přerušil hru.
24:12'
Vladislav Ušenin střílel z levého kruhu, Garipov byl na místě.
22:52'
22:40'
Rob Klinkhammer se natlačil až před hostující branku. Bekhendem však na brankáře Metsolu nevyzrál.
21:54'
Domácí zatím nedokázali svou přesilovku využít. Amur dobře brání.
20:51'
Domácí si navíc zahrají přesilovku. Za hákování je vyloučen Pavel Turbin.
20:21'
Skvělý vstup domácích do druhé třetiny! Rozjetý Justin Azevedo obdržel pas na pravé křídlo a poslal před branku naprosto přesnou přihrávku, kterou usměrnil do odkryté klece ANTON LANDER. Je tedy vyrovnáno – 1:1. Asistence: Justin Azevedo a Jiří Sekáč.
Hity – 9:6
Po první třetině Kazaň prohrává s Amurem 0:1! Domácí si sice vypracovali několik velkých příležitostí a zejména při tlaku v 8. minutě byli blízko ke skórování, ovšem puk za brankovou čáru nedostali. V 19. minutě se tak naopak radovali hosté, do vedení je poslal z dorážky Kirill Rasskazov.
20:00'
19:39'
Rozhodčí už asi nechtějí první třetinu déle protahovat. Na obou stranách totiž pustili poměrně jasná zakázaná uvolnění.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:12'
Hosté se ujímají vedení! Po vyhraném buly nahodil puk na branku Jan Kolář. Před brankovištěm se kotouč dostal na hůl KIRILLA RASSKAZOVA, který ho bekhendem zametl za záda Garipova. Asistence: Alexandre Picard a Jan Kolář.
17:41'
Od modré čáry pálil Michal Jordán. Puk skončil vedle tyčky domácí branky.
16:48'
Plynulost hry v posledních minutách znatelně poklesla. Hodně se přerušuje.
16:29'
Justin Azevedo se ocitl v postavení mimo hru. Opět se bude vhazovat ve středním pásmu.
16:23'
Domácím bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Na gólmana Metsolu byl natlačen Anton Lander, jenž také sudímu vysvětluje, že se dostal do zakázaného území bez vlastního přičinění.
15:55'
Kosov vydoloval puk v rohu za hostující brankou a snažil se najít u brankoviště číhajícího Alexandra Svitova. Metsola však zakročil betonem a odrazil kotouč do bezpečí.
14:58'
Hosté vyprodukovali nebezpečnou střelu od modré čáry, kterou vytěsnil Garipov za svou klec.
14:36'
Hra se teď poměrně uklidnila. Hraje se bez větších příležitostí.
13:44'
Arťom Lukojanov se dostal společně se spoluhráčem do situace 2 na 2. Kličkou do středu se snažil obehrát svého strážce, ale obránce Amuru ho nepustil do šance.
13:05'
Andrej Markov nahazoval z rohu hřiště puk před hostující branku. Ten se od některé z bruslí odrazil zpět do pole.
12:28'
Nahození od mantinelu vyrazil před dojíždějícím Litovčenkem do bezpečí Garipov.
11:48'
Kosov byl v útočném pásmu dříve, než puk. Rozhodčí to posoudili jako úmyslné postavení mimo hru a vykazují Kazaň až před brankáře Garipova.
11:22'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před Metsolu.
10:19'
Anton Lander našel Jiřího Sekáče, jehož střela z vrcholu levého kruhu končí v lapačce Metsoly. Po odpískání se strhla menší šarvátka, kterou rozhodčí včas uklidnili.
10:03'
Domácí ještě nějakou dobu operovali v útočném pásmu, ovšem bez větší příležitosti.
09:35'
Hosté se snažili zašlápnout kotouč u mantinelu, ale nakonec ho vydolovali hráči Kazaně. Následná střela od modré ale nebyla přesná.
08:55'
Následně to zkoušel z úhlu Vladislav Ušenin, který mířil do břicha připraveného Garipova.
08:46'
Od modré čáry střílel Bogdan Potěchin. Puk byl ale sražen vedle branky.
07:47'
Domácí se teď nadechli k velkému náporu a ostřelují brankáře Metsolu!
07:12'
Série obrovských šancí Kazaně! Arťom Lukojanov měl před sebou ležícího Metsolu, ale z mezikruží neuspěl. Následně kotouč za finského brankáře nedotlačil ani Andrej Popov. V tomto případě zaskočili za svého brankáře obránci, kteří uhájili odkrytou klec!
06:16'
Po Landerově průniku a následné zadovce zakončoval z levého kruhu Jíří Sekáč. Juha Metsola má puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.
06:02'
Po hostující přesilovce se obraz hry vyrovnal. Chabarovsk se osměluje i při hře 5 na 5.
05:10'
Garipov přidržel nahozený puk před Zohornou. Ten se ještě dostal do křížku s obráncem Michailem Sidorovem, ale nebylo to nic, za co by chtěli rozhodčí vylučovat.
04:16'
Domácí jsou již v plném počtu.
03:57'
Hosté si dlouho přihrávali puk. Nakonec to vzal na sebe Tomáš Zohorna, který vystřelil z pravého kruhu. Garipov byl připraven.
03:09'
Hráči Kazaně opět dokázali vyhodit puk ze své obranné třetiny.
02:54'
Hostům byl odpískán ofsajd.
02:38'
Domácí vyhazují až k Metsolovi.
02:15'
Jan Kolář byl zasažen holí soupeře do obličeje. Provinil se Alexandr Burmistrov, který už sedí na trestné lavici.
01:28'
Vladislav Ušenin našlápl ve středním pásmu a po přejetí útočné modré vystřelil. První zákrok si tak připsal také domácí Garipov.
01:03'
Kazaň nadále pokračuje v náporu, hraje se v obranné třetině Amuru.
00:28'
Hned po 28 sekundách měli domácí velkou šanci! Mezi kruhy zůstal zcela volný Anton Lander, který ani nadvakrát nepřekonal brankáře Metsolu.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Batyršin, Tokranov (A), Ljamkin, Markov (A), Ohtamaa, Manuchov, Sidorov – Galijev, Tkačov, Klinkhammer – Azevedo, Lander, Sekáč – An. Popov, A. Potapov, Lukojanov – Kosov, Svitov (C), Burmistrov.

Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – J. Kolář (A), Kondratěv, Turbin, Jordán, Aťušov (C), Chabarov, Karmaškov – Litovčenko, Byvalcev, O. Li – T. Zohorna, Rasskazov, Picard – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Potěchin – Dědunov, Kacuba, Klopov – Beljakov.

Rozhodčí: Odinš, Ovčinnikov – Berseňov, Judin.
V této sérii má bohaté zastoupení i český hokej. Barvy Kazaně hájí útočník Jiří Sekáč. Za Amur nastupují obránci Jan Kolář a Michal Jordán a v útoku operuje Tomáš Zohorna.
1. zápas: Ak Bars Kazaň – Amur Chabarovsk 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
21. Azevedo (Lander, Sekáč), 31. Kosov (Burmistrov), 51. Galijev (Tkačov)
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V pondělí je na programu druhý zápas čtvrtfinále play-off Východní konference KHL mezi AK Bars Kazaň a Amurem Chabarovsk. První utkání zvládli lépe domácí Tataři, kteří zvítězili 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.