KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Magnitogorsk - 16. března 2018   17:00

Kazaň
Kazaň
16:37' Sekáč (Lander, Azevedo) • 22:54' Galijev (Kosov) • 42:07' Ohtamaa (Tkačov, Klinkhammer)
3:4
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Stav série: (0:1)
Magnitogorsk
25:17' Ellison  (Čibisov, Děnisov) • 32:56' Wolski  (S. Těreščenko) • 51:45' Timkin  (Osala, Kokarev) • 68:49' Wolski  (Mozjakin)
Kazaň
Olenin, Gofman – Šalagin, Šishlo
TatNeft Arena

Česká stopa

Jiří Sekáč (KZN); (1+0), 4 střely, 18:22
Jan Kovář (MET); (0+0), 2 střely, 21:58
Domácí měli do šestadvacáté minuty dvoubrankové vedení. Vzápětí ale snížil Ellison a následně srovnal Wolski. Ve třetí třetině Kazaň šla opět do vedení, které osm minut před koncem anuloval svou trefou Timkin.

Následné prodloužení začalo poměrně pozvolna. V rozmezí dvou minut se ale rozjely šance na obou stranách a hned na to skóroval z mezikruží Wolski, který dvěma brankami pomohl Magnitogorsku k vítězství.
68:49'
Metallurg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! První bod série jde na konto Metallurgu. Sergej Mozjakin našel mezi kruhy osamoceného WOJTEKA WOLSKIHO, který napálil puk do protipohybu Garipova k levé tyči, čímž dal konečné slovo v tomto utkání. Asistence: Sergej Mozjakin.
67:49'
A teď už příležitost i na druhé straně. Střelu z pravé strany si Běreglazov málem srazil bruslí do vlastní branky.
67:05'
Vůbec první šance Magnitogorsku v nastaveném čase! Kazionov prošťouchl puk do brankoviště, kde kotouč po dorážce Kaletnika vyplul těsně vedle levé tyče.
66:41'
Ljamkinovi přeskočil kotouč čepel hole a domácí musí začít opět z vlastní třetiny.
65:47'
Mozjakin dal do své střely takovou sílu, až to jeho hůl nevydržela a rozletěla se na dva kusy.
65:26'
Během necelých šesti minut jsme na ledě neviděli žádnou slibnější šanci, která by rozhodla o vítězí prvního utkání.
64:31'
Timkonova střela ze střední vzdálenosti pouze zaplula do výstroje brankáře Ak Barsu.
63:54'
Mozjakin nabruslil do vytvořené zdi celou domácí pětkou, ale i přesto dokázal vystřelit k pravé tyči, kde byl připravený Garipov.
62:59'
Domácí hráli v postavení mimo hru.
62:36'
Útočnou akci hostí rozjel Osala, ale všechen úmysl skončil ve středním pásmu.
61:41'
Pivcakin dokázal prostrčit puk na Kováře, který ze středu levého kruhu musel volit pouze bekhendové nahození.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:45'
Mozjakin to zkusil individuálně po nabruslení mezi kruhy, ale přes čtyři hráče se prosadit nedokázal.
58:57'
Ukvapený přechod Ak Barsu je zastaven odpískaným ofsajdem.
58:21'
První čtvrtfinálový zápas nejspíš dojde do prodloužení.
57:06'
Timkin se dostal ke kotouč u levé tyče, ale jeho následná přihrávka do před brankového prostoru neprošla.
56:10'
Střelu z pravé strany Košečkin pouze srazil vyrážečkou na hrazení. Dopředu jde Metallurg.
55:16'
Nikým nenapadaný Mozjakin zpoza branky pobídl ke střele přijíždějícího Birjukova, jehož střela skončila přizvednuta nad horní tyč.
51:45'
Máme opět srovnáno. Oskar Osala z ostrého úhlu poslal puk skrz brankoviště na zapomenutého JEVGENIJE TIMKINA, který sebejistě dopravil kotouč do domácí branky. Garipov pouze sledoval, jak mu jde kotouč před nosem ke své levé tyčce. Asistence: Oskar Osala a Denis Kokarev.
51:17'
Po Tkačově přehledné přihrávce mohl jít přes levé křídlo sám do zakončení Klinkhammer, ale kotouč mu utekl.
51:00'
Ak Bars stále pokračuje v tlaku.
50:13'
50:03'
Ljamkin po příklepu s Markovem napálil puk vší silou, ale trefil pouze blokující hráče před sebou. Vzápětí musel rychle spěchat do obrany, protože se hosté vydali do protiútoku.
49:24'
Obranné čtyřce Magnitogorsku se podařilo vyhodit.
49:09'
Azevedo rychlou kličkou nahrál pár vteřin pro Tokranova, který adresoval další střelu do brankového prostoru.
48:20'
Proti střele ze středu modré čáry nemusel Košečkin zasahovat. Domácí pokračují v kombinaci.
48:13'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Matt Ellison – 2 min., podražení).
47:04'
Domácí pokračují v aktivní hře! Rozjetý Potapov po vyjetí zpoza branky zkoušel co nejrychleji zakončit u pravé tyče, ale tam se brankář Magnitogorsku dokázal přesunout o malou chvíli rychleji.
46:06'
Z velmi rychlé akce mohl před pravou tyčí skórovat Burmistrov! Jeho střelu a následné dorážky vytěsnil Košečkin za svou branku.
45:53'
Prudký a vysoký pas na levé křídlo pro rozjetého Kosova bylo příliš velké soustu. Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Garipova.
45:00'
V tlačenici na modré čáře obranné třetiny Ak Barsu bylo hned šest hráčů. Úspěšnější nakonec byli domácí, kteří po vynaloženém úsilí vytlačili hru z vlastní třetiny.
42:07'
Kazaň vstřelila branku!
Domácím vyšel úvodní tlak a po druhé v dnešním zápase jdou do vedení. Po přihrávce se dokázal ATTE OHTAMAA zbavit blokujícího Timkina a následně zamířil svou střelu ke vzdálenější pravé tyči, od které se puk odrazil do sítě Metallurgu. Asistence: Vladimir Tkačov a Rob Klinkhammer.
41:54'
Ohtamovo nahození Košečkin vůbec neviděl a Tkačov byl blízko branky!
41:29'
Tkačov byl v útočném pásmu podražen, ale rozhodčí nechávají hru dál plynout.
40:01'
40:00'
38:56'
Tkačov se dostal až k pravé tyči, kde ho ale anuloval pozorný Košečkin.
38:36'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Manuchov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., hrubost).
38:20'
Řadou nepřesností na obou stranách pokračuje hra převážně ve střední třetině.
37:40'
Oba týmy už v závěru druhé třetiny nechtějí udělat žádnou chybu a dopředu se příliš neženou.
36:11'
Běreglazov měl na pravém křídle spoustu prostoru, který zúročil až k zajetí před pravou tyč, kde se snažil bekhendem překonat domácího brankáře.
34:50'
Po vyražené střele Garipovem odpálil Ljamkin kotouč na zakázané uvolnění.
32:56'
Je srovnáno! Domácí jsou po laxním pohybu potrestáni brankou. Dělovka Sergeje Těreščenka skončila po odrazu od vyrážečky Garipova mezi bruslemi Ohtammi, přes kterého se dokázal prosadit a doklepnout puk do sítě WOJTEK WOLSKI. Asistence: Sergej Těreščenko.
32:33'
Mozjakin za brankou domácích ukázal své šikovně ruce a po ukličkování bránícího hráče vyrazil přímo před branku, kde se snažil dostat do koncovky.
31:57'
Z následného protiútoku zkoušel pálit z levé strany Čibisov, jehož pokus vykopl Garipov špičkou pravého betonu.
31:36'
Lander to vzal na sebe a přišel o kotouč. Hosté dlouhé oslabení zvládli bez obdržené branky.
31:17'
Tkačov opět u pravé tyče. Tentokrát to zkusil bekhendem, ale Košečkin zachytil kotouč svou výstrojí.
30:45'
Hosté jsou už ve čtyřech. Mezitím se po střele od modré odrazil puk k pravé tyči, kde Tkačov nestihl zareagovat.
30:18'
Po přihrávce na jeden dotek se dostal do koncovky na spodní části mezikruží Malychin, jehož pokus skončil sražený do ochranné sítě.
30:09'
Střela Azeveda šla mimo branku.
29:48'
Trojice statečných hráčů Magnitogorsku po vyhrané buly rychle odpaluje kotouč na druhou stranu kluziště.
29:45'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., podražení).
29:45'
Sekáč rychle nařizuje odevzdání puku soupeři. Domácí si zahrají přesilovku pět na tři.
29:23'
Po střele od modré čáry vznikly před brankovištěm velké zmatky, ve kterých se snažil Lander zakončit bekhendem k pravé tyči, ale kotouč skončil sražený až za branku. Následně je hra vykázána pro postavení hráče v brankovišti.
28:45'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., podražení).
25:17'
Hosté neotálejí a velmi rychle vstřelují důležitou kontaktní branku! Proti střele od modré si Garipov vyjel až na hranici brankoviště. Nicméně kotouč těsně před ním srazil za branku Andrej Čibisov, načež puk po získání uklidil za brankovou čáru po vyjetí zpoza brány MATT ELLISON. Asistence: Andrej Čibisov a Denis Děnisov.
22:54'
Domácí jsou svou aktivitou odměněni druhou brankou! Jaroslav Kosov bez respektu najel mezi tři hráče Magnitogorsku a následně nasměroval svou střelu k pravé tyči do protipohybu Košečkina. Ten střelu vytěsnil špičkou betonu pouze na nepokrytého STANISLAVA GALIJEVA, který s jistotou dorazil puk do sítě. Asistence: Jaroslav Kosov.
22:27'
Po vybojování kotouče se Tkačov snažil nabruslit od pravého hrazení do prostorů mezi kruhy, kde jej ale těsně před koncovkou vyrušil Kokarev.
22:03'
Další nevydařená rozehrávka hostí končí na holích Ak Barsu.
21:30'
Kazaň zatím velmi dobře brání modrou čáru, přes kterou Magnitogorsk jen stěží přechází.
20:58'
Tvrdou střelu ze středové čáry Garipov bez problému viděl a po zákroku přerušuje hru.
20:40'
Sekáč uklidil hru ve vlastní třetině, ale následnou přihrávkou do středního pásma, pouze odevzdal hru soupeři.
20:09'
Domácí se v čele s Landerem usadili kolem branky Košečkina.
20:01'
20:00'
19:06'
Slibná kombinace domácích! Vše založil český útočník a na konci předávky byl Markov zcela sám před Košečkinem, který ale mezírku mezi betony pohotově utěsnil!
18:50'
Sekáč se snažil protlačit přes pravé hrazení, ale přes bránícího Leeho neprošel.
16:37'
První čtvrtfinálová branka jde na účet domácího celku! Nahození Justina Azeveda sklepl Anton Lander pouze do betonů Košečkina, od něhož se kotouč odrazil přímo na dorážejícího JIŘÍHO SEKÁČE, který před sebou měl značnou část odkryté branky. Asistence: Anton Lander a Justin Azevedo.
16:09'
Kovář dostal puk na Mozjakina přes dva hráče. Mozjakin byl ale postavený zády k brance a tak zkusil překonat Garipova rychlou střelou z otočky mezi betony.
15:21'
Nahození Batyršina od modré čáry úspěšně sklepl mezi kruhy Potapov! Kočečkina trefil kotouč do levého betonu a hra pokračuje v rohu kluziště.
14:40'
Osala zadovkou za branku domácích prodlužuje Magnitogorsku pobyt v útočné třetině. Aktivní obrana Kazaně ale drží hru na hrazení.
13:41'
Kaletnikova střela nevypadla z Garipovovy výstroje a Platonov se tak k dorážce nedostal.
13:08'
Domácí brankář musel vyjet až na střed pravého kruhu, aby se k puku nedostal jako první soupeř.
12:19'
Přes menší komplikace se hosté přeci jen dostali do útočné třetiny, kde Kovář z pravé strany našel mezi kruhy rozjetého Wolskiho. Ten střelou bez přípravy k levé tyči prověřil Garipova.
11:59'
Rozjetý Lee se protlačil až mezi kruhy, odkud pohotovou střelou zaměstnal Garipova, který jeho střelu úspěšně zlikvidoval.
11:22'
Po přihrávce za branku hostí to zkusil Potapov po rychlém vyjetí u pravé tyče, ale tam byl Košečkin připraven se svým betonem.
10:50'
Sekáč byl v levém útočném rohu tvrdě dohrán. Kazaň zatím úspěšně kombinuje v obranném pásmu Metallurgu.
10:02'
V závěru přesilové hry napálil puk do Garipovových betonů Těreščenko. Po následném odrazu se snažil protlačit puk za brankovou čáru dorážející Osala.
09:19'
Lee pobídl k zakončení Wolskiho, který z první přestřelil vzdálenější tyč a kotouč končí až ve středním pásmu.
08:53'
Hosté vytáhli hru na Mozjakina, který se napřáhl k tvrdé střele na vrcholku mezikruží. Jeho střela ale zapadla do výstroje Garipova.
08:20'
Po rychlém vyhození se přesilová pětka Magnitogorsku usadila v útočné třetině.
08:06'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., vražení na hrazení).
08:06'
Klinkhammer na hrazení tvrdě narazil Pivcakina, který zůstává ležet na ledové ploše.
07:48'
Na pravé straně se snažil obhodit hostující obranu Potapov, ale kotouč skončil až v levém rohu.
07:26'
Na levé křídlo dostal pas zcela volný Ohtamaa, který ze slibné pozice nastřelil pouze Čibisova.
06:23'
Metallurgu se nepodařilo usadit se v útočném pásmu. Hra pokračuje ve střední třetině.
05:42'
Nahození Wolskiho zastavil Garipov za svou brankou a domácí po dostřídání vyrazí do útoku.
03:42'
Z vrchu levého kruhu pálil ke vzdálenější tyči Markov, jehož projektil rázně protáhl Košečkina.
02:36'
První nápor Magnitogorsku Garipov ustál. Následnou dorážku z hranice brankoviště dokázal vytěsnit mimo branku.
01:59'
Burmistrov se snažil natlačit k levé tyči přes levé křídlo, ale přes obranu soupeře se do koncovky nedostal.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Tokranov, Batyršin, Markov, Ljamkin, Manuchov, Ohtamaa, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Kosov, Galijev, Burmistrov – Lukojanov, A. Potapov, Malychin – Svitov, Klinkhammer, Tkačov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov, Lee, Pivcakin, Děnisov, S. Těreščenko, Běreglazov, Dronov – Wolski, Mozjakin, Jan Kovář – Ellison, Šenfeld, Čibisov – Timkin, Kokarev, Osala – Kaletnik, Švyrjov, De. Kazionov – Platonov.
1. zápas čtvrtfinále

Ak Bars Kazaň

Celek Kazaně začal čtvrtfinále proti Chabarovsku, který s výjimkou jediného zaváhání bez větších problémů přejel. Po třech brankách postupu pomohli hlavně Kanaďan Azevedo a také Rus Galijev. Nutno vyzdvihnout hlavně Jiřího Sekáče, který asistoval hned u šesti branek.

Metallurg Magnitogorsk

Magnitogorsk dokázal urvat dvě vítězství na ledě Jekatěrinburgu a první mečbol v šestém utkání okamžitě využil. Tři branky a pět asistencí na své konto připsal kdo jiný, než šestatřicetiletý Sergej Mozjakin. Také zde můžeme pozorovat Jana Kováře, který pomohl postupu Magnitogorsku dvěma brankami a čtyřmi asistencemi.

Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:1
Magnitogorsk – Jekatěrinburg 3:1
Magnitogorsk – Jekatěrinburg 1:2
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 1:4