KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Magnitogorsk - 17. března 2018   15:00

Kazaň
Kazaň
07:33' Kosov (Klinkhammer) • 20:35' Azevedo (Sekáč) • 31:54' Zaripov (Galijev, Tokranov) • 39:08' Galijev (Zaripov)
TatNeft Arena
Košečkin (41. Samsonov) – J. Birjukov (A), Lee, Děnisov, Pivcakin, Dronov, S. Těreščenko, Běreglazov (C) – Mozjakin (A), Jan Kovář, Wolski – Šenfeld, Ellison, Čibisov – Kokarev, Osala, Timkin – Platonov, Kaletnik, De. Kazionov.

Dnešní utkání je za námi. Druhý čtvrtfinálový zápas vyšel domácím o poznání lépe, než ten první a srovnávají stav série na 1:1. Kazaň dnes svého soupeře nepustila ani jednou do vedení, nedovolila mu ani vyrovnat. Skóre měla po celou dobu utkání pod kontrolou a připisuje si poměrně jasné vítězství 4:1.

Střely na branku ve 3. třetině: 8:10
Střely na branku celkem: 33:34.
59:15'
Kaletnik se snažil rozjet útočnou akci, domácí obrana jej ale do svého pásma nepustila.
57:25'
Mozjakin přihrával na modrou čáru, puk ale utíká až do středu hřiště.
56:21'
Garipov kryje další pokus, hra přerušená.
54:56'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., hrubost).
54:56'
Čibisov se snažil dorážet na brankovišti, Garipov přikryl puk pod lapačku. Nakonec je z toho strkanice za domácí brankou.
53:31'
Galijevova střela sražená do ochranné sítě.
52:58'
Hosté nahazují kotouč do útočné třetiny a jdou střídat.
52:05'
Azevedo vypálil z levého kruhu, Samsonova lapačka přerušuje hru.
51:31'
Lukojanov vyslal bekhendovou střelu, ta končí ve výstroji brankáře Magnitogorsku.
50:51'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, už delší dobu nebyla vidět větší šance ani na jedné straně.
49:18'
Hra ve středním pásmu, následně mohou obě mužstva vystřídat.
47:58'
Hráči Kazaně nikam nespěchají, hrají v pohodovém tempu.
46:46'
Hosté zavezli puk do útočné třetiny, ke střele se nedostali a na druhou stranu míří domácí. Ani oni si však nedokázali vytvořit prostor k zakončení.
45:26'
Domácí rozehrávají z vlastního obranného pásma.
43:30'
Jaroslav Kosov vyslal střelu po ledě od modré čáry, snažil se najít mezeru mezi betony hostujícího gólmana. Ten však puk za svá záda nepustil.
41:18'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Wojtek Wolski – 2 min., hrubost).
41:15'
Ellison teď dostal přihrávku do skvělé pozice, nedokázal ji ale zpracovat a kotouč mu utíká do středního pásma.
40:01'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Vasilij Košečkin, přichází Ilja Samsonov.
40:01'
Druhá třetina byla oproti první části podstatně bohatší na góly, padly celkem 4 branky. Nejprve Azevedo zvyšoval na 2:1, poté dokázal snížit Chris Lee a vrátit tak svůj tým do hry. Dále už se ale z gólů radovali pouze domácí a díky přesným trefám Zaripova a Galijeva vedou po 40 minutách 4:1.

Střel na branku ve 2. třetině: 16:11
Střely na branku celkem: 25:24.
40:00'
39:08'
Kazaň vstřelila branku!
Domácí celkem dlouho manévrovali s kotoučem v útočném pásmu, nakonec si díky tomu připisují další gól. Po chybě jednoho z hostujících obránců v prostoru za brankou se k puku dostal Zaripov, který nahrál dopředu volnému STANISLAVOVI GALIJEVOVI. Ten mířil přesně a Kazaň si do kabin odnese pohodový náskok. Asistence: Danis Zaripov.
36:34'
Lee připravil možnost pro Wolskiho, ten přihrávku nedokázal zpracovat. Hosté ještě udrželi pásmo a následovala dobrá rána od modré čáry, ta byla však sražená mimo.
35:04'
Košečkin teď musel zlikvidovat několik střel, domácí nakonec opouštějí útočnou třetinu a hra se přesouvá do středu hřiště.
34:15'
Do útočného pásma se dostali také hosté. Jejich snahy však neskončily střelou, hráči Kazaně posléze přebírají puk.
33:33'
Manuchov trefil pouze brusle jednoho z hostujících hráčů a kazaňští teď musejí rychle zpátky.
31:54'
Kazaň opět odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek. Galijev nejprve nahrál Tokranovovi, jeho pokus skončil pouze v předbrankovém prostoru. Tam se rychle zorientoval DANIS ZARIPOV a stav utkání je 3:1 pro domácí. Asistence: Stanislav Galijev, Vasilij Tokranov.
31:43'
Košečkin kryje střelu domácího týmu, hra je přerušena a obě mužstva střídají.
29:32'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté snižují na 1:2. Nejprve vypálil Andrej Čibisov, Garipov kotouč jen vyrazil před sebe. O následnou dorážku se pokoušel Matt Ellison a CHRIS LEE, druhý jmenovaný nakonec dotlačil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Andrej Čibisov, Matt Ellison.
28:56'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Wojtek Wolski – 2 min., nedovolené bránění).
28:56'
Ljamkin a Wolski se na brankovišti pustili do šarvátky, oba už putují na trestnou lavici.
27:53'
Šenfeld poslal prudkou ránu od modré čáry, ta se odrazila od brusle jednoho z domácích obránců a k brance nedoputovala.
27:15'
Hosté udělali chybu na obranné modré čáře a je z toho příležitost pro Kazaň. Situaci zachraňuje Košečkin, který vyráží kotouč do ochranné sítě.
25:57'
Do šance se dostal Wojtek Wolski, Garipov vyráží.
25:07'
Dronovova zblokovaná střela končí na hokejkách domácích obránců, ti mohou dopředu.
24:48'
Domácím se teď nepovedla rozehrávka a kotouč končí na zakázaném uvolnění.
23:48'
Hru přerušuje ofsajd na straně hostů.
23:32'
Šenfeld pálil mimo, Magnitogorsk ještě udržel pásmo.
22:50'
Košečkin teď vyrazil další střelu, dopředu mohou hosté.
20:35'
Domácí se hned v úvodu druhého dějství usadili v útočné třetině a je z toho fruhý gól. Jiří Sekáč se dostal k puku, brankář se k němu však stihl přemístit. Poslal tedy přihrávku na JUSTINA AZEVEDA, před kterým zívala odkrytá klec. sistence: Jiří Sekáč
20:01'
V první třetině dnešního zápasu byli střelecky aktivnější hosté, gólově se prosadit však dokázal domácí celek. V čase 12:27 překonal Košečkina Jaroslav Kosov a od té doby se už skóre nezměnilo. Zatím se hraje čistě, rozhodčí dosud nemuseli vylučovat.

Střely na branku v 1. třetině: 9:13.
20:00'
19:36'
Domácí se ještě pokusili založit útočnou akci na závěr třetiny, jejich počínání zastavuje rozhodčí odpískáním ofsajdu.
18:59'
Zakázané uvolnění na straně Magnitogorsku.
18:16'
Kazaň pouze nahazuje do útočné třetiny, puk přebírají hosté.
17:44'
Čibisov se dostal do střelecké pozice, Garipov jeho pokus přikryl a hra je přerušená.
16:55'
Hráčům Magnitogorsku teď utekl puk, oba týmy nakonec střídají.
16:15'
Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.
15:03'
Hosté dovezli podél mantinelu kotouč do útočného pásma, nedokázali si však vytvořit střeleckou příležitost.
07:33'
Nakonec jsou to ale domácí, kdo se ujímá vedení. Klinkhammer přihrál JAROSLAVU KOSOVOVI, který našel mezírku mezi betony a posílá Kazaň do vedení 1:0. Asistence: Rob Klinkhammer.
12:14'
Domácí gólman teď musel likvidovat další střelu, Magnitogorsk je zatím o něco střelecky aktivnější.
10:37'
Garipov teď raději přikryl kotouč, poté se strhla menší strkanice. Vylučovat se ale nebude.
09:19'
Domácí byli teď blízko prvnímu gólu, Jiří Sekáč trefil tyč!
08:27'
Čibisov teď nadělal gólmanovi problémy. Garipovovi puk vypadnul a tak musel zasahovat nadvakrát.
07:27'
Lukojanovova rána končí v lapačce hostujícího brankáře.
06:40'
Domácí si vytvořili dobré rozestavení v útočné třetině, střela od modré čáry minula branku. Hosté následně vyvážejí kotouč.
06:08'
Ellison se teď nadvakrát pokoušel překonat Garipova, ten je zatím pozorný.
05:42'
Přechod Kazaňských hráčů do útočného pásma zastavuje ofsajd.
05:27'
Hosté teď rozehrávají zpoza vlastní branky.
04:32'
Jak Kovář se dostal sám před Garipova, ten si s jeho pokusem poradil.
02:04'
Bartyšin zkusil překvapit Košečkina, ten vyráží betonem.
01:49'
Zápas začal opatrně, hraje se zatím bez střel na branku.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Batyršin, Tokranov (A), Ljamkin, Markov (A), Manuchov, Ohtamaa, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov, Tkačov, Galijev – Lukojanov, Malychin, A. Potapov – Klinkhammer, Svitov (C), Kosov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Lee, Děnisov, Pivcakin, Dronov, S. Těreščenko, Běreglazov (C) – Mozjakin (A), Jan Kovář, Wolski – Šenfeld, Ellison, Čibisov – Kokarev, Osala, Timkin – Platonov, Kaletnik, De. Kazionov.

Rozhodčí: Gašilov, Olenin – Šalagin, Šišlo.
Metallurg Magnitogorsk

K postupu do čtvrtfinále potřeboval Magnitogorsk 6 utkání, v osmifinále vyřadil Jekatěrinburg poměrem 4:2 na zápasy. Čtvrtfinálovou sérii začal na hřišti soupeře, v dramatickém duelu si připsal výhru v prodloužení. Vítězným střelcem se stal Kanaďan Wojtek Wolski.
Ak Bars Kazaň

V osmifinále se proti Kazani postavil Chabarovsk, který ovšem dokázal vyhrát pouze jediný zápas a Kazaň si tak zajistila poměrně hladký postup do čtvrtfinále. První utkání čtvrtfinálové série bylo velmi vyrovnané a ze stavu 3:3 dospělo až do prodloužení, ve kterém se nakonec z výhry radoval soupeř.
Hezké odpoledne při sleedování KHL, čeká nás druhý zápas čtvrtfinálové serie mezi týmy Ak Bars Kazaň a Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.