KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Jekatěrinburg - 7. března 2018   15:00

Magnitogorsk
35:53' Mozjakin (Lee, Jan Kovář) • 48:39' Jan Kovář (Mozjakin, Wolski) • 57:00' Timkin
6820 diváků

To už je z mé strany vše. Někdy zase u play-off KHL na počtenou!
Československá stopa

Jan Kovář (MET) 1+1, 5 střel, čas na ledě 22:44

Michal Čajkovský (JEK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:00
Jakub Kovář (JEK) 59 minut, 30 zákroků, 3 góly, 90,9 %
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:27 (7:11, 18:8, 8:8)
Zblokované střely – 10:9
Vyhraná vhazování – 29:23
Trestné minuty – 4:10
Hity – 14:8
Hokejisté Metallurgu Magnitogorsk poráží Jekaterinburg 3:1 a v sérii se ujímají vedení 2:1 na zápasy! Velký podíl na výhře domácích má dvojice Jan KovářSergej Mozjakin. Hosté totiž po první třetině vedli, ale ve 36. minutě vyzval Kolář v přesilovce k vyrovnání Mozjakina a ve 49. minutě si oba hokejisté role prohodili. Přesně tři minuty před koncem pak pečetil výsledek na 3:1 Jevgenij Timkin.
59:50'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. 10 sekund před koncem zápasu je vše jasné.
59:03'
Branka Avtomobilistu je již prázdná!
58:06'
Málem to bylo 4:1! Střelu od modré čáry šikovně tečoval Wojtek Wolski a puk projel Kovářovi mezi betony. Za svého brankáře však zaskočil Milovzorov, jenž ještě udržel svému týmu malou naději na vyrovnání.
57:26'
Uvidíme, kdy se dočkáme hostující power-play. Kovář zatím zůstává v brance.
57:00'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté ztratili ve vlastním obranném pásmu u hrazení puk a za to je vytrestal JEVGENIJ TIMKIN! Ten vypálil přes bránícího hráče a vymetl horní růžek nad lapačkou brankáře Kováře. Magnitka je blízko vítězství v tomto utkání – 3:1. Bez asistence.
56:12'
Hosté jsou v plném počtu.
55:51'
Hosté konečně vyhodili a mohou vystřídat.
55:17'
Domácí dlouho drželi puk. Nakonec přišla střela Sergeje Mozjakina, která prostor mezi tyčemi nenalezla.
54:11'
Nikolaj Timašov poslal puk mimo hrací plochu. Je vyloučen za zdržování hry a to je samozřejmě pro domácí vítaná zpráva.
53:56'
Šest minut do konce třetí třetiny. Hosté už budou muset začít riskovat.
52:47'
Po střele Milovzorova přerušil hru Košečkin. Vhazuje se po jeho levici.
52:31'
Magnitka je už kompletní.
52:20'
Hostující obraně dokonce pláchl Denis Platonov. Mířil mezi betony, ale Jakub Kovář je dal k sobě včas!
51:49'
Teď domácí vyhodili až za branku soupeře.
51:30'
Polovinu oslabení mají domácí zdárně za sebou. Zatím se dobře brání.
50:30'
Hosté budou hrát přesilovku. Nikita Pivcakin je vyloučen za držení.
49:13'
Jan Kovář tedy konečně vyzrál na svého bratra Jakuba a přiblížil domácí k vedení 2:1 na zápasy.
48:39'
JAN KOVÁŘ si připisuje k asistenci také vstřelený gól a domácí jdou do vedení 2:1! Wolski vybojoval ve středním pásmu puk, který posunul na Sergeje Mozjakina. Ten ho zavezl až před Jakuba Kováře a po jeho nezištné nahrávce zakončoval Jan Kovář do zcela odkryté klece. Asistence: Sergej Mozjakin a Wojtek Wolski.
47:35'
Teď už jsou domácí kompletní.
47:15'
Jegor Milovzorov zblízka nepřekonal Košečkina. Tohle bylo hodně nebezpečné!
46:53'
Golyševa střela byla zablokována. Domácí následně odpálili puk do bezpečí.
46:29'
Domácím se podařilo vyhodit.
45:34'
Domácí chybovali při střídání a v jednu chvíli jich bylo na ledě příliš. Přesilovka pro Avtomobilist.
45:06'
Nikolaj Timašov vypálil ze středního pásma. Košečkin byl pozorný.
44:55'
Hostům se teď ale nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
44:28'
Hosté se snaží hrát aktivně a drží puk na svých holích. Hráči Magnitogorsku vyčkávají ve středním pásmu.
43:28'
Alexej Michnov se s kotoučem natlačil až před Košečkina a nadělal před domácí brankou pořádný zmatek! On ani Jegor Milovzorov však nedostali puk za brankovou čáru.
42:40'
Timašov nastřelil puk za domácí branku, kde ho však získali hráči Magnitky.
41:46'
Domácí nyní zahráli na zakázané uvolnění.
41:20'
Od modré to zkoušel Nikita Pivcakin, ale Jakub Kovář puk schoval v lapačce. Hosté jsou již v plném počtu.
40:44'
Mozjakinův prudký pas netrefil Jan Kovář. Domácí přesilovka se pomalu chýlí ke konci.
Hity – 11:7
Druhou početní výhodu už, minimálně do přestávky, Magnitogorsk nevyužil a do šaten se tak odchází za stavu 1:1. Domácí ve druhé části přeci jen postupně zvyšovali aktivitu a tlak do branky a ve 36. minutě za to byli odměněni vyrovnáním. Jan Kovář našel v početní výhodě Sergeje Mozjakina a ten zakončoval do prázdné.
40:00'
39:11'
Dvě minuty za podražení pro Alexeje Michnova. Domácí tedy budou hrát další přesilovku. Tu předchozí využili...
39:01'
Máme tu už poslední minutu druhé třetiny.
38:33'
Sergej Mozjakin se snažil na levém kruhu vystřelit přes obránce. Branku ale neohrozil.
37:27'
Kučerjavenko prověřil Košečkina z ostrého úhlu. Ten zasáhl celkem v klidu.
36:46'
Domácí jsou při chuti. Ránu Jevgenije Timkina pokryl Kovář.
35:53'
Domácí početní výhodu nakonec využívají a srovnávají stav na 1:1! Nahození Chrise Lee od modré čáry se odrazilo na hůl před brankou clonícího Jana Kováře. Ten tentokrát nezakončoval, ale ještě puk posunul do strany na SERGEJE MOZJAKINA a ten střílel do prázdné klece. Asistence: Chris Lee a Jan Kovář.
35:24'
Hostům se podařilo vyhodit.
34:48'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Arťom Garejev – 2 min., podražení).
34:48'
Hrálo se ještě hodně dlouho. Kovář nakonec přerušil hru po střele Denise Kokareva.
33:57'
Signalizováno vyloučení na hostující straně, Metallurg má výhodu.
32:31'
Domácí nahodili puk na Kováře, který ho raději přidržel. Vhazovat se tedy bude před jeho klecí.
32:14'
Až teď! Na pravém kruhu se nakonec protlačil ke kotouči Vladislav Kaletnik, který tam měl dost času na zamíření. Cpal svou střelu nahoru, ale Jakub Kovář zakročil ramenem. Pokračující závar pak utnul zalehnutím puku gólman Avtomobilistu. Následuje reklamní přestávka.
31:29'
Domácí nápor sílí. Stále je ale jen platonický a nepřináší velké šance.
30:58'
Oskar Osala byl mezi kruhy okamžitě dostoupen. Vystřelil tak pouze do protihráče.
29:51'
Jan Kovář už dnes poněkolikáté prověřil Jakuba Kováře v brance hostí. Gólman Jekaterinburgu si dnes zatím souboje s mladším bratrem vychutnává.
29:26'
Sergej Mozjakin se uvolnil na pravou stranu hřiště a vystřelil. Hostující obránce ho zablokoval.
28:40'
Hosté velmi dobře brání. Hráči Metallurgu už zase hrají jen v rohu útočné třetiny.
27:49'
Před hostující brankou důrazně operoval Andrej Čibisov, puk ale zůstal pod Kovářem. Tohle je ale správná cesta, domácí hokejisté se potřebují více tlačit do branky.
26:47'
Alexandr Kučerjavenko pálil z mezikruží jen do zadního mantinelu. Puk se ale odrazil k Iljovi Krikunovovi, proti němuž se však stačil postavit brankář Košečkin.
26:30'
Zakázané uvolnění hostí.
25:43'
Kirill Ljamin spálil stoprocentní příležitost! Hostující bek si najel až před branku, kde se k němu s trochou štěstí dostal puk. Nedokázal však namířit kotouč do prakticky odkryté klece, poslal ho nad. Košečkin se sice přesouval tygřím skokem, ale tohle by asi nestihl!
25:03'
Denis Platonov to zkoušel individuálně. Z ostrého úhlu ale nenachytal brankáře Kováře.
23:57'
Wojtek Wolski nabízel puk před branku Janovi Kovářovi. Úspěšnější byl opět jeho bratr v brance Jekaterinburgu.
22:57'
Francis Paré najížděl sám na Košečkina, ale ten byl v tomto souboji úspěšnější. Hostující útočník následně vzteky přerazil hůl o mantinel!
22:18'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Aktivní jsou oba celky.
20:52'
Běreglazov to zkoušel od modré čáry. Kovář vyráží.
Hity – 6:5
Po první třetině vede Avtomobilist na půdě Magnitogorsku 1:0. Zatímco Jan Kovář trefil hned dvakrát brankovou konstrukci za zády svého bratra Jakuba, tak v čase 16:47 zamířil přesně Anatolij Golyšev. Domácí by navíc měli zvýšit četnost střelby, zatím hrají spíše po rozích.
20:00'
19:23'
Oba týmy už hrají v plném počtu.
19:12'
Rychlý protiútok hostí. Přihrávku Anatolije Golyševa zblízka neusměrnil za záda Košečkina Francis Paré!
18:21'
Alexandr Torčeňuk vystihl riskantní domácí rozehrávku a střílel na Košečkina z levého kruhu. Puk mířil k bližší tyčce, ale Košečkin ho vytěsnil vyrážečkou do ochranné sítě.
17:22'
Vylučuje se na obou stranách. Domácí Vladislav Kaletnik je potrestán za hrubost a Pierre-Alexandre Parenteauza krosček.
17:13'
Po střele Popova ještě dorážel Pierre-Alexandre Parenteau. Košečkin se musel rychle přesouvat.
16:47'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hosté skórují jako první! Jevgenij Česalin našel zpoza branky ANATOLIJE GOLYŠEVA, který z levého kruhu zamířil ke vzdálenější tyčce Košečkinovy svatyně. Asistence: Jevgenij Česalin.
16:10'
Mozjakin se snažil uspět proti přesile hostujících hráčů, kteří jeho kličkovanou včas zastavili.
15:07'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Jekatěrinburgu.
14:31'
Po pravé straně se řítil dopředu hostující Francis Paré. Ten branku netrefil.
13:56'
Po vhazování přišla střela od modré čáry, kterou pokryl Košečkin.
12:26'
Chris Lee poslal puk před hostující branku a byla z toho obrovská trma-vrma. Jan Kovář trefil z bekhendu dokonce tyčku a dorážející Mozjakin zase obránce, který zaskakoval za již překonaného gólmana!
12:18'
Po Kovářově zákroku následuje další reklamní přestávka.
11:58'
Hosté odehráli prakticky celou přesilovou hru v útočném pásmu, ale využít ji nedokázali. Magnitka je kompletní.
11:22'
Milovzorov našel před brankou úplně volného Alexandra Kučerjavenka. Ten ale trefil jen přesouvajícího se Košečkina!
10:41'
Na pravém kruhu se dostal ke střele Nikita Trjamkin. Hostující kapitán přestřelil.
09:57'
Jevgenij Timkin zasáhl v souboji u mantinelu holé to obličeje Timašova. Hosté si tak zahrají první přesilovku.
09:48'
Francis Paré se pokusil natlačit do zakončení přes Birjukova, ale ten se nenechal tak snadno obejít.
09:26'
Hosté odehráli puk jen přes všechny čáry. Hra se vrací před Kováře.
09:20'
Puk nyní skončil pod lapačkou Jakuba Kováře. Následuje reklamní přestávka.
08:36'
Mozjakin posunul puk do předbrankového prostoru, kde číhal Wojtek Wolski. Ten ho však netrefil ideálně a neohrozil tak Kovářovu branku.
07:38'
Čtvrtá řada Avtomobilistu drží puk v útočném pásmu. I dnešní zápas zatím ukazuje, že se potkávají dva vyrovnané týmy.
06:09'
Kučerjavenko přenechal na modré čáře kotouč Jegoru Milovzorovovi. Ten od mantinelu vypálil, ale puk si nenašel cestu za Košečkinova záda.
05:28'
Jan Kovář našel Sergeje Mozjakina, který střílel ke vzdálenější tyčce. Jakub Kovář zakročil lapačkou.
05:12'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
04:26'
Od modré čáry nahazoval puk na domácí branku Nikita Trjamkin. Košečkin měl zakrytý výhled, ale puk k němu nedolétl.
03:29'
Viděli jsme první souboj bratrů Kovářových v tomto utkání! Jan najížděl na Jakuba z levé strany a jeho střelu, která mířila nad lapačku, zastavilo až břevno!
03:13'
Hosté hrají poměrně aktivně. Od modré čáry střílel Georgij Mišarin, který netrefil branku soupeře.
02:23'
Pierre-Alexandre Parenteau zůstal před Košečkinem na chvilku volný. Než se ale stačil zorientovat, tak mu domácí brankář kotouč vypíchl.
01:41'
Denis Kokarev dlouho držel puk za hostující brankou. Nakonec si vyjel do střelecké pozice a z úhlu prověřil Jakuba Kováře.
00:44'
Arťom Garejev dostal přihrávku na pravé křídlo, odkud se protáhl k bekhendovému zakončení. Košečkin puk přizvedl až do ochranné sítě.
00:09'
Hned tu máme první přerušení hry. Hostům byl odpískán ofsajd.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Kamyšnikov) – J. Birjukov (A), Lee, Pivcakin, Děnisov, S. Těreščenko, Běreglazov, Dronov – Wolski, Jan Kovář (A), Mozjakin (C) – Kokarev, Osala, Timkin – Čibisov, Kaletnik, De. Kazionov – Berestennikov, Švyrjov, Platonov – Sirotkin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Timašov, Mišarin, Trjamkin (C), Alexej Vasilevskij, Ljamin, Čajkovský, Megalinskij (A) – Česalin, Paré, Golyšev – Milovzorov, Kučerjavenko, Krikunov – A. Garejev, Torčeňuk, Michnov – Parenteau, Rasseikin, V. Popov (A) – Obidin.

Rozhodčí: Gamalej, Gofman – Gorděnko, Sysujev.
Tato série nabízí také pikantní souboj bratrů Kovářových. Zatímco starší Jakub je jasnou brankářskou jedničkou Avtomobilistu, tak mladší Jan je členem elitní formace Magnitky.
Průběh série – 1:1 na zápasy:

1. zápas: Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
16. Paré (King), 29. Golyšev (Paré) – 37. Wolski (Lee, Mozjakin), 45. Wolski (Jan Kovář, Lee), 53. Mozjakin (Jan Kovář)

2. zápas: Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
13. Kučerjavenko (Krikunov), 21. Milovzorov (Megalinskij) – 31. Platonov (Timkin, Osala)
Vítám tu všechny příznivce kvalitního hokeje! Ve středu je na programu třetí zápas čtvrtfinále play-off Východní konference KHL mezi Metallurgem Magnitogorsk a Avtomobilistem Jekatěrinburg. Série se stěhuje do Magnitogorsku za stavu 1:1 na zápasy. Nutno dodat, že tento souboj je papírově velmi vyrovnaný. Vždyť oba týmy v základní části nasbíraly shodně 95 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.