KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Jaroslavl - 7. března 2018   17:00

Novgorod
Lisutin (24. S. Galimov) – Sergijenko, Kundrátek, Barancev, Beljakov, Kinrade, Šulenin, Kurbatov – Gračov, S. Kosticyn (C), Paršin – Žukov, Dugin, Daugavinš – Sabolič, Galuzin, Makarenko – Verjajev, Mozer, I. Zacharčuk – Urakov.
Lavrenťjev, Naumov – Kučava, Novikov
KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod
Jaroslavl
Murygin (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, Jelesin, Čerepanov, Koledov, Lekomcev – Talbot, Kontiola, Kozun – Mosaljov, Loktionov, Averin – Apalkov, Kraskovskij, Korškov – Kadějkin, Ivanov, Iljenko – Polunin.

Střely na bránu 35:35 (11:9, 10:4, 8:16 – 6:6).
Vyhraná vhazování 32:44.

Česká stopa
Tomáš Kundrátek (NNO) 2 střely na bránu, čas na ledě 27:16
Jakub Nakládal (JAR) 5 střel na bránu, čas na ledě 24:37
Torpedo Nižnij Novgorod tedy v této sérii neuhrálo ani zápas, když všechny čtyři prohrálo o gól, venku dvakrát 1:2 a doma dvakrát 2:3 po prodloužení. Z postupu se raduje i Jakub Nakládal, naopak pro Tomáše Kundrátka klubová sezóna končí.
Děkuji za pozornost při dnešním hokejovém maratónu a přeji hezký zbytek večera!
Tentokrát je vše v pořádku, na druhý pokus postupový gól Jaroslavle platí!
Bude se přezkoumávat jako při minulém gólu čtvrt hodiny? Už teď sudí sledují video přes pět minut.
Pozor, ale ještě i tento gól se bude zkoumat na videu! To je dnes opravdu bláznivý zápas. Teď domácí pro změnu reklamují postavení útočícího Georgije Ivanova v brankovišti.
74:44'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Teď už o regulérnosti branky nemůže být pochyb, Lokomotiv dosvištěl do čtvrtfinále KHL jako TGV!
ARŤOM ILJENKO se prosadil v souboji s Šuleninem před brankovištěm, objel klec a zasunul dříve, než stačil Galimov přemístit betony.
Bez asistence.
73:04'
Brandon Kozun si nabruslil do oblouku a vypálil švihem, ani teď Galimov nekapituloval.
72:00'
71:35'
Mozer vyváží puk až za bránu Lokomotivu a vzápětí domácí vyhazují podruhé.
70:32'
Nakládal vyskočil a skvěle na modré čáře chytil vyhozený kotouč. Přesilovková kombinace pokračuje, Jaroslavl potřebuje vsítit postupový gól.
70:07'
Galimov vestoje chytá Nakládalovu střelu zápěstím.
70:00'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Fjodor Beljakov – 2 min., vyhození puku).
69:51'
Volný kotouč zkoušel poslat na bránu hostující Apalkov, vzápětí z protiútoku zahrozil Sabolič, ani z jednoho pokusu nic nebylo a vhazovat se bude ve středním pásmu.
68:35'
Před dotírajícím Mozerem schoval puk do lapačky Alexej Murygin.
68:10'
Po chybném přerušení hry ze strany rozhodčích se vhazuje ve středovém kruhu.
67:51'
Hra je rozkouskovaná a nervozita by se dala krájet.
66:35'
Makarenko zakončil svůj průnik bekhendem do horního růžku, hostující brankář vytěsnil puk ramenem.
65:45'
Kotouč už je dobrou minutu zašlápnutý u mantinelu, odkud se ho snaží vydolovat po třech hráčích na každé straně. Až teď rozhodčí pískají.
63:54'
Nakládal zachytil vyhozený puk ve středním pásmu a zkusil to z dálky, Galimov bez potíží chytá a hned rozehrává.
62:50'
V další dobré střelecké pozici byl Makarenko, jeho ránu z první ale obrana Jaroslavle zablokovala.
62:19'
Kapitán Torpeda Sergej Kosticyn dostal puk do jízdy od Gračova a jel sám na brankáře, Murygin však jeho nájezd zneškodnil!
61:58'
Jevgenij Mozer objížděl bránu, propasírovat kotouč za Murygina se mu nepovedlo.
61:30'
Začátek prodloužení je z obou stran velice opatrný.
60:01'
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne přibližně v 19:51.
Domácím se podařilo stejně jako včera dostat zápas do prodloužení díky víceméně náhodnému nahození Sergijenka, jinak měli ve třetí třetině jasně navrch hosté, kteří i skórovali, jenže gól jim byl po dlouhém zkoumání na videu zpětně odvolán.

Střely na bránu 8:16 (celkem 29:29).
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:19'
V poslední minutě ještě Talbot uvolnil na levém křídle Kozuna, ten vypálil na domácího brankáře.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny, zápas spěje do prodloužení.
55:45'
Domácí se nepřesnou rozehrávkou na Kinradea připravují o pásmo
54:12'
Čas se vracel zpátky o 14 vteřin, to byl asi důvod prodlouženého přerušení. Torpedo je v plném počtu.
54:11'
Velké rozhořčení vyvolal verdikt na střídačce Lokomotivu, neplánovaná pauza se stále protahuje a už trvá téměř jako normální přestávka mezi třetinami.
54:11'
Po 11 minutách rozhodčí odvolávají gól, jemuž předcházel nesmírně těsný ofsajd.
A stále ani po osmi minutách nemáme verdikt. Celá hala napjatě čeká a někteří hráči si vyrážejí zabruslit, aby jim neztuhly nohy.
Sudí už prohlížejí situaci pět minut. Bylo to o milimetry...
54:11'
Vteřinu před vypršením Duginova trestu Lokomotiv skóruje. Z levého kruhu pro vhazování vymyslel geniální přihrávku Talbot a doslova trestuhodně nepovšimnutý Kronwall trefuje prázdnou bránu. Bude ale gól platit? Domácí trenér si vyžádal u videorozhodčího přezkoumání, zda gólové akci nepředcházel ofsajd.
53:26'
Obrovský závar před Galimovem nekončí gólem! Domácí brankář vyrazil Jelesinovu dělovku, kotouč za něj nedostal ani dorážející Apalkov a nakonec vznikla na brankovišti taková mela, kterou už ani technicky nebylo možné prostřelit...
52:35'
Kotouč za plexisklem, vhazuje se ve středním pásmu.
52:12'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jegor Dugin – 2 min., hákování).
51:48'
Hromadná strkanice před bránou Nižného Novgorodu podle názoru rozhodčích nezasluhovala potrestání.
50:56'
Domácí ojediněle propadli ve středním pásmu a možnost se naskytla hostům, kteří jeli dva na jednoho. Apalkov se rozhodl zakončit sám, bránu však přestřelil.
49:21'
Sraženou střelu Petriho Kontioly má ve své moci opět Galimov.
49:00'
Ve třetí třetině je to zatím více boj než líbivý hokej. Po reklamní přestávce se bude vhazovat před Galimovem, který chytá střelu Arťoma Iljenka doprostřed brány.
47:27'
Nesmírně aktivní Jelesin to opět zkoušel z úhlu, Stanislav Galimov si poradil.
46:30'
Hosté se pokoušejí o odpověď, objeli s pukem podél mantinelu celým útočným pásmem a na závěr byla Jelesinova střela zblokovaná.
45:25'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Jako blesk z čistého nebe udeřili domácí a vyrovnávají. Obránce JURIJ SERGIJENKO spíše jen nahazoval kotouč z rohu útočného pásma, Murygin měl zakrytý výhled a nestihl zareagovat.
42:39'
Teď to mohl změnit Jelesin, kotouč mu ale při střele sjel z hokejky.
42:05'
Obě mužstva zatím zodpovědně brání a navzájem se nepouštějí ani do náznaku šance.
40:03'
Kraskovskij skáče na led, hosté jsou v pěti.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:50.
Hokejistům Jaroslavle se ve druhé třetině podařilo otočit skóre, když za 13 vteřin využil přesilovku ranou od modré čáry švédský obránce Kronwall. Domácí pak hráli v početní převaze devět z posledních patnácti minut, ale prosadit se nedokázali a tak je dělí jedna třetina od nejrychlejšího možného vyřazení z play-off.

Střely na bránu 10:4 (celkem 21:13).
40:00'
39:27'
Murygin pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, Nakládal chytrým vyhozením znovu osvobozuje čtveřici Jaroslavle.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny je hlášena právě když hosté vyhazují přes všechny čáry.
38:20'
Torpedovci touží ještě před přestávkou vyrovnat. Z mezikruží pálil pohotově Mozer, vyražený kotouč letěl snad až ke stropu.
38:03'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pavel Kraskovskij.
37:54'
Ivan Lekoncev vystrašil domácí nenápadnou střelou přes obránce, kterou Galimov v poslední chvilce likviduje rozklekem.
36:10'
Hra přitvrdila, na Galimova to zkoušel z úhlu Loktionov a krátce po něm zblízka Polunin. Pak domácí náhradník raději zastavuje hru a dochází k všeobecnému střídání.
34:33'
Publikum tleská Juriji Sergijenkovi, který čistým hitem zastavil průnik Pavla Kraskovského.
33:50'
Šulenin přihrával Saboličovi, ten vracel puk nepřesně a hosté vyhazují. Následuje reklamní přestávka.
33:19'
32:36'
Novgorodci v přesilovce svírají čtveřici hostů a zasypávají Murygina sprškou ran, ten zatím odolává. Hlavně proto, že na všechny puky dobře vidí.
31:19'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., sekání).
30:59'
Z plné jízdy po pravém křídle vypálil Loktionov a Stanislav Galimov si poprvé připisuje ostrý zákrok, když jeho ránu vyráží do ochranné sítě.
30:32'
Zakázané uvolnění Torpeda přenáší hru před Galimova, který si zatím nesáhl na puk.
29:57'
Hosté jsou v plném počtu. Pět minut v oslabení přežili bez úhony.
29:23'
V závěru pětiminutové přesilovky domácí konečně rozebrali Lokomotiv do šroubku, jenže Murygin si povyjel, zmenšil Paršinovi střelecký úhel a útočníku Torpeda nezbylo, než se jej pokusit propálit. Kotouč je však v Muryginově výstroji.
28:35'
Hosté zachytili puk a vyhazují přes všechny čáry.
27:51'
Domácí se pokoušeli rozvrátit soupeřovu obranu prudkými přihrávkami zprava doleva a zpátky, touš si ale stahuje pod tělo Murygin.
27:20'
Torpedo se po několika pokusech konečně dostalo do klasického přesilovkového rozestavení.
25:54'
Velmi aktivní Robert Sabolič byl blízko vyrovnání, jeho střelu na rameno s námahou vytěsnil Alexej Murygin a poskakující kotouč nedokázali domácí došťouchnout.
24:57'
Rozhodčí nejprve za útok na Baranceva v rohu kluziště vyloučili Averina na dvě minuty, po delší poradě ale jeho zákeřný zákrok překvalifikovali a vylučují ho do konce utkání.
24:57'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 5 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání).
23:18'
Torpedo Nižnij Novgorod střídá brankáře: Ivan Lisutin odjíždí na střídačku, nastupuje Stanislav Galimov.
23:18'
Bleskově využitá úvodní přesilovka zápasu. Po vyhraném buly přiťukl Kontiola na modré čáře kotouč STAFFANU KRONWALLOVI a nejproduktivnější bek KHL propálil Lisutina.
Asistence: Petri Kontiola, Brandon Kozun.
23:05'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Kurbatov – 2 min., faul kolenem).
22:11'
Vhazovat se bude před Muryginem, který podržel kotouč po Paršinově střele.
21:53'
Nakládal vysunul diagonální přihrávkou Talbota, ten však hned po přejetí modré čáry kotouč ztratil.
20:50'
Hráči Nižného Novgorodu byli na návštěvě v útočném pásmu, ale viděli z něj jen rohy a odcházejí střídat.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:54.
Nižnij Novgorod měl velmi svižný nástup do zápasu a zaslouženě vedl, Jaroslavl ale dala domácím podle otřepaného rčení zase lekci z produktivity, když prakticky z ničeho dokázala v předposlední minutě vyrovnat. Zajímavostí je, že sudí zatím nemuseli ani jednou vylučovat.

Střely na bránu 11:9.
20:00'
19:34'
Ještě jedno vhazování v závěru třetiny před domácí bránou.
18:32'
Obrana hostů byla rozhozená, zakončení se nejdříve z pravého křídla nepovedlo Makarenkovi, ale odražený kotouč napálil od levého mantinelu do šibenice ALEXANDR JELESIN.
18:00'
Úporná bitva o střední pásmo nemá v této fázi vítěze.
16:10'
Nekonečný boj o zašlápnutý kotouč za domácí bránou, vydolovali ho hosté, ale po ledě jej poslali jen k Lisutinovi.
15:05'
Lisutin neměl vyražený puk ve své moci a nebezpečně na něj dotíral na brankovišti číhající Maxime Talbot. Hosté začínají vystrkovat růžky.
14:43'
Puk zamířil do hlediště z hole jednoho z hráčů Lokomotivu.
14:11'
Žukov vyslal nepříjemnou střelu přes obránce od levého hrazení, Murygin chytá puk, jako by si chtěl přehodit přes rameno ručník. Zákrok to nebyl efektní, ale úspěšný.
13:52'
Kotouč v Lisutinově lapačce, po druhé reklamní přestávce nás čeká vhazování v obranném pásmu Torpeda.
12:55'
Domácím nevyšel forčeking, hráči v bílém ujeli dva na dva a po Kozunově přihrávce pálil na vyrážečku Talbot. Vlastně první pořádný zákrok brankáře Ivana Lisutina.
12:03'
Zakázané uvolnění Jaroslavle.
11:09'
Na levé straně dostal hodně volného prostoru rozjetý Sabolič, jeho střela šla do Muryginovy lapačky.
10:19'
Domácí se dočkali zaslouženého vedení. DENIS PARŠIN objel bránu a z otočky po ledě překvapil nepozorného Murygina.
Asistence: Dmitrij Šulenin.
9:24'
Pět minut a dvacet vteřin nemuseli sudí pískat. Až teď po střele, která končí v ochranné síti za bránou Torpeda. Následuje reklamní přestávka.
7:59'
Hraje se už téměř 4 minuty bez přerušení a to mohlo přijít, kdyby bývalý útočník pražské Sparty Sabolič trefil z první odkrytou bránu! Slovinec však v jasné šanci nedal.
5:30'
První velkou šanci měl domácí Jegor Dugin, který se projel podél pravého hrazení a vyslal na Murygina hodně nebezpečný bekhend. Jeden ze spoluhráčů ještě jeho akci dorážel, ale zblízka minul.
5:06'
Domácí Mozer ztratil hokejku, hosté si chvíli vyzkoušeli falešnou přesilovku, ale ke střele se nedostali.
3:28'
Nižnij Novgorod je zatím mnohem aktivnější, Kinrade se s grácií prokličkoval do útočného pásma a po několika přihrávkách vyprášil Muryginovu výstroj od modré Dmitrij Šulenin.
2:50'
Sergijenko ztratil kotouč na útočné modré, naštěstí pro domácí končí rychlý brejk hostů ofsajdem.
2:18'
Ihned po vyhraném buly vypálil od modré čáry Kundrátek, hostující brankář jeho bombu chytá.
2:14'
Murygin znovu zastavuje hru a vhazuje se před bránou Jaroslavle.
1:45'
Nahazování puků za bránu zatím nic neřeší ani na jedné straně. Kontiola ani o chvilku později domácí Kinrade se z rohu kluziště neprosadili.
0:40'
Jako první si osahal nahozený kotouč lapačkou brankář hostů Alexej Murygin.
00:01'
Utkání právě začalo. Torpedo hraje v tmavomodrých, Lokomotiv v bílých dresech.
Za doprovodu světelných efektů se oba celky řadí na modré čáry, kluziště je ozářené do barev ruské trikolóry a početný pěvecký sbor už notuje hymnu Ruské federace.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lisutin (Galimov) – Sergijenko, Kundrátek, Barancev, Beljakov, Kinrade, Šulenin, Kurbatov – Gračov, Kosticyn, Paršin – Žukov, Dugin, Daugavinš – Sabolič, Galuzin, Makarenko – Verjajev, Urakov, Mozer – Zacharčuk.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, Jelesin, Čerepanov, Koledov, Lekomcev – Talbot, Kontiola, Kozun – Mosaljov, Loktionov, Averin – Apalkov, Kraskovskij, Korškov – Iljenko, Kadějkin, Ivanov – Polunin.

Rozhodčí: Lavrenťjev, Naumov – Kučava, Novikov.
Úsloví "Můj dům, můj hrad" platilo v utkáních těchto soupeřů letos až do úterka. V základní části vyhráli vždy domácí a také v úvodních zápasech play-off byla úspěšnější Jaroslavl, která v obou případech dokázala otočit nepříznivé skóre a vyhrát těsně 2:1.
Až ve třetím utkání se vše zlomilo na Nagorném, domovském zimním stadiónu Torpeda. Trefili se oba čeští reprezentační obránci. Jakub Nakládal ve 44. minutě zvyšoval na 0:2. Tomáš Kundrátek však 96 vteřin nato snížil a Nižnij Novgorod dokázal srovnat na 2:2. V prodloužení však hned v čase 60:52 zařídil tři postupové mečboly pro Jaroslavl Stefan Kronwall.
V Nižném Novgorodě se utká domácí Torpedo s Lokomotivem Jaroslavl, tedy dva celky, které v základní části Západní konference KHL dělila pouze jedna příčka, avšak také 10 bodů.

Torpedo Nižnij Novgorod je nejhůře střílejícím mužstvem ze všech šestnácti účastníků play-off. V základní části si připsalo 89 bodů a skóre 116:127.
Nejproduktivnějším hokejistou byl Jegor Dudin (12+16) před Kasparsem Daugavinšem (11+16). Český obránce Tomáš Kundrátek nastoupil do 53 utkání s bilancí 2+11.

Lokomotiv Jaroslavl získal do tabulky 99 bodů a skóre 148:129.
Obrozený klub letos sází především na cizince, zejména skvělé ofenzivní obránce. Švéd Stefan Kronwall je nejproduktivnějším bekem celé KHL (10+25) a dokonce vyhrál kanadské bodování klubu. Čtvrtý je v produktivitě český olympionik Jakub Nakládal (9+18). Mezi útočníky zářili nejvíce Kanaďan Brandon Cozun (13+20) a Fin Petri Kontiola (11+17).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.