KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : CSKA Moskva - 7. března 2018   17:30

Spartak Moskva
57:33' Talalujev (Chochlačov, V. Lajunen)
1:3
(0:1, 0:2, 1:0)
Stav série: (0:3)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
06:47' Andronov  (Kiselevič, K. Petrov) • 24:05' Šumakov  (K. Petrov) • 30:33' Grigorenko  (Scott, Marčenko)
Bespalov (31. Truškov) – Kalinin (C), Kolcov, Kulik, V. Lajunen, Bondarev, A. Osipov, V. Sorokin – Radil, Maxwell, Stoa – Chochlačov (A), Děrgačov, Leščenko – Truňov, Černych, Nikoncev (A) – Talalujev, A. Kuzněcov, V. Komarov.
CSKA Moskva

Česká stopa v zápase
Lukáš Radil (SPM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:00
Je konec! CSKA Moskva zvládlo i třetí zápas v rámci play-off a ujímá se tak nadějného vedení v sérii 3:0. Faktem, je že hostující celek byl i v dnešním utkání výrazně aktivnější a vítězství je zcela zasloužené. Naopak Spartak začal hrát až poslední třetinu, ve které konečně propálil Sorokina.
58:54'
Spartak to zkouší bez brankáře!
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33'
Spartak právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jenom dočkali! Cochlačov ucítil, že má spoustu prostoru ke střele, kterou poslal fantasticky kolem klubka hráčů. Před brankou ještě jemně tečoval puk ILJA TALALUJEV, s jehož tečí už Sorokin nepočítal. Asistence: Alexander Chochlačov, Ville Lajunen.
56:42'
Hostující Šalunov si to zkoušel namířit mezi mohutný blok protihráčů, kde logicky neměl šanci na úspěch. Truškov tak nemusel zasahovat.
55:10'
Utkání je v posledních minutách hodně nepřesné a oba celky se tak střídají v držení kotouče. Nyní je na tahu domácí mužstvo.
53:55'
To jsou věci! Hosté znovu dokázali rozvlnit síť, nicméně v tomto případě není branka uznána. Sudí zřejmě uviděl těsný ofsajd.
52:49'
Vcelku zbrklá kombinace domácích přeci jenom přinutila Sorokina k zákroku. Následně si do šance sjížděl Kalinin, ani on ale nezamířil přesně.
51:22'
Český útočník Radil si chtěl drzým průnikem vymíchat hned dvojici protihráčů, jeho ostrý manévr ale přinutil sudího odpískat ofsajd.
50:18'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Viktor Komarov – 2 min.).
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min.).
50:02'
Několik šancí domácího celku! Nejprve hodně vedle brany pálil Komarov, posléze si do velké příležitosti nabruslil Maxwell, jehož rána putovala do hrudi brankáře.
49:11'
Nesterov chtěl ještě vylepšit pozici přihrávkou na Ničuškina, která se neproháčkoval do zakončení. Spartak se o pár vteřinek později prezentoval ofsajdem.
47:30'
Marčenko se potřeboval dostat s pukem do středního pásma, což mu s trochou štěstí vyšlo. Následovala slabé nahození za bránu Truškova.
46:14'
Po dalším nahození se před Sorokina strhla mela několika hokejek, avšak puk opět skončil pod stoprocentním brankářem.
45:22'
Poslední dějství je z domácí strany úplně jiné. Najednou hokejisté Spartaku hýří aktivitou a jeho dnešní soupeř se v posledních vteřinách pouze brání.
44:04'
Nikoncev musel počkat, až jeho kolegové opustí útočnou třetinu. Poté se nahrnul před brankáře, který nakonec tygřím skokem přikryl volný puk.
42:22'
Domácí hráči se usadili na necelou minutu v útočné třetině, tato aktivita vedla pouze k jednomu zakončení. K puku se tak stěhuje CSKA.
41:46'
Leščenko si za bránou zkoušel odtlačit Andronova, což se mu celkem podařilo. Následná rána z první skončila na betonu Sorokina.
40:11'
Hlavní sudí se postaral o první buly poslední periody. Spartak má před sebou obrovský úkol, dotahovat totiž musí hned tříbrankový deficit.
40:01'
Střely celkem: 9 – 36.
Druhá třetina je u konce. Aktivnější byli opět hosté, kteří vstřelili další dvě branky. Spartak je směrem dopředu i nadále bezzubý a Sorokin si stále drží čistý štít. Poslední perioda začne přibližně v 19:17.
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:40'
36:11'
Spartak si konečně vynutil přesilovou hru, která se mu zatím vůbec nedaří. CSKA se v poklidu brání a už se mu podařilo dvakrát vyhodit kotouč.
35:40'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., vražení na hrazení).
35:11'
Konečně se hráči Spartaku dostali k souvislejší práci s pukem. Maxwell chtěl křižnou přihrávkou oslovit Radila, který si s těžkou nabídko neporadil.
34:44'
Druhá třetina je o poznání bohatější na nedovolené hraní. Před malým momentem se totiž do ofsajdového postavení dostali domácí hráči.
33:33'
Běloruský forvard Platt měl na střelu velké množství prostoru, i přesto ale trefil rameno brankáře. Truškov posléze raději zalehl kotouč.
32:01'
Truškov si okamžitě připsal první zásah, neboť lapačkou přikryl střelu příklepem z hokejky Popova. Vhazovat se bude v domácím obranném pásmu.
31:22'
Tak uvidíme, jaký efekt bude mít střídání v domácí brance. Faktem je, že Bespalov měl obrovské množství práce. První a třetí branka ale byla velice nešťastná.
30:33'
Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Nikita Bespalov, přichází Alexandr Truškov.
30:33'
CSKA právě vstřelilo branku!
Jenomže hosté odskakují na rozdíl tří branek! MICHAIL GRIGORENKO táhl protiakci svého celku, kterou zakončil přesnou střelou. Bespalov sice kotouč vyrazil, ten ale opět zapadl za jeho záda. Asistence. Greg Scott, Alexej Marčenko.
29:51'
Spartak je už ve čtyřech, hosté si vytvořili pouze jednu vyloženou šanci.
29:13'
Šumakov si při dvojnásobné přesilové hře nabruslil mezi kruhy, odkud nastřelil rameno Bespalova. CSKA ma drtivý tlak.
28:51'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Anatolij Nikoncev – 2 min., hákování).
28:13'
Spartak uspěl na vhazování ve svém obranném pásmu a okamžitě poslal kotouč za branku Sorokina. CSKA rozjíždí útočnou akci.
27:51'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Bondarev – 2 min.).
27:25'
To je neuvěřitelné, s jakou lehkostí se hokejisté CSKA dostávají do šancí. Před malým momentem promáchl ve stoprocentní šanci Šumakov.
27:03'
Střely ve druhé třetině: 0-3.
26:11'
V tuto chvíli to bude mít domácí mužstvo obrovsky složité. Favorit zápasu se totiž dostal do dvoubrankového vedení a i nadále je aktivnější.
24:05'
Rázem je to o dvě branky! Obrovská chyba v domácí rozehrávce putovala na hokejku Petrova, který si všiml u branky nekrytého SERGEJE ŠUMAKOVA. Druhý jmenovaný doslova vymíchal brankáře a CSKA tak vede o dvě branky.
Asistence: Kirill Petrov.
23:23'
Spartak sice ubránil první oslabení a okamžitě se pustil do protiútoku. Český forvard Radil zatáhl kotouč do pásma, kde s ním nyní hraje CSKA.
22:18'
22:01'
Posléze si do dobré pozice nabruslil Šalunov, jehož střela příklepem skončila ve výstroji Bespalova. Přesilovka se blíží ke svému konci.
21:12'
CSKA se okamžitě po vhazování usadilo v útočném pásmu, kde vedlo zdlouhavou kombinaci. Nakonec se ke střele dostal Grigorenko, jehož prudká rána poslala kotouč až do středu hrací plochy.
20:18'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., sekání).
20:01'
Střely na bránu: 5 – 19.
Máme za sebou úvodní třetinu, která nám nabídla hodně jednoznačnou podívanou. CSKA mělo od úvodních vteřin obrovskou územní převahu a jen díky fantastickému Bespalovovi je stav pouze 0-1.
20:00'
19:33'
Hned několik hostujících hráčů se snažilo došťourat kotouč za brankovou čáru, tam se ale nacházel beton Bespalova.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:22'
Hosté zahazují jednu šanci za druhou! Tentokráte nadějný protiútok mohl střelou do odkryté brány zakončit Šumakov. Puk ale putoval kousek nad břevno.
17:22'
Nejdříve to zkoušel Tělegin, který zřejmě vůbec netrefil branku. Posléze se neujalo nahození od modré čáry z hokejky Kaprizova.
16:01'
Stále sledujeme poměrně jednoznačnou podívanou, ve kterém mají více ze hry hosté. Avšak stále je to pouze o jednu branku.
14:31'
Teď už to ale zavánělo druhým gólem! Kanaďan Scott zkusil prověřit Bespalova z levé strany, kotouč se mu ale od betonu vrátil na hokejku, avšak poté trefil pouze tyč.
12:54'
Kaprizov si nabruslil do útočné zóny, kde zkoušel nahodit kotouč na teč. Myšlenka to byla velice dobrá, žádný z jeho kolegů se ale puku nedotkl.
11:35'
Tak pozor, hosté sice vstřelili druhou branku, ta ale nemohla být uznána kvůli pohybu hráče v brankovišti.
10:02'
Spartak je ve své defenzívě celkem zoufalý. Opět jednoduchá akce v podání soupeře málem skončila druhou brankou. Na poslední chvíli musel beton vykopnout Bespalov.
09:44'
Úvodní střelec dnešního utkání se společně s Těleginem hnal do další šance, avšak tentokráte skončil kotouč ve výstroji brankáře.
08:10'
Na úvodní branku dnešního utkání jsme tak nemuseli dlouho čekat. Hosté konečně dokázali využít šanci a po zásluze se dostali do vedení.
06:47'
Hosté se dostávají do vedení! Androvov nahodil kotouč na brankáře, který ho vyrazil pouze za sebe. Tam byl jako první u kotouče Tělegin, jeho hokejka se ale už puku nedotkla. Branka tak je připsána SERGEJI ANDRONOVOVI. Asistence: Bogdan Kiselevič, Kirill Petrov.
05:52'
Poprvé se nám oba celky dostali do rozmíšky, která byla vedena po odpískání. Aktivní Petrov a Ožiganov byli razantně odklizeni.
05:47'
Konečně jsme se dočkali střeleckého pokusu ze strany Spartaku. Leščenko si nabruslil k levému kruhu, odkud nikterak tvrdou ránou prověřil Sorokina.
05:11'
Obrovský tlak hostů pokračuje. Tentokráte od modré čáry zkoušel štěstí Kiselevič, jeho ránu ale opět zastavil zatím stoprocentní Bespalov.
03:17'
Hosté se usadili na dlouhý časový úsek v útočném pásmu a jejich pohyb dělal Spartku velké starosti. Přihrávka Grigorenka ale nenašla adresáta.
02:41'
Úvodní šance zápasu! Před domácí branku si nabruslil trestuhodně volný Kaprizov, jehož zakončení trefilo pouze dobře postaveného Bespalova.
01:33'
Poprvé se ke kotouči dostal také domácí celek, avšak pouze jen na krátký časový úsek. Posléze soupeř vyhodil přes všechny čáry – zakázané uvolnění.
00:12'
Hlavní sudí poprvé vhodil kotouč do středového kruhu a třetí moskevské derby v rámci play-off tak může začít. Bule vyzněla lépe pro CSKA.
00:01'

Spartak Moskva: Bespalov (Truškov) – Provolněv, Kalinin (C), Kulik, V. Lajunen, Bondarev, A. Osipov, V. Sorokin – Radil, Maxwell, Stoa – Chochlačov (A), Děrgačov, Leščenko – Truňov, Černych, Nikoncev (A) – Talalujev, A. Kuzněcov, V. Komarov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič (A), Marčenko, Nestěrov, Ožiganov, Naumenkov, Pašnin – Grigorenko, Al. Popov, Ničuškin – Kaprizov, Šalunov, Šumakov – K. Petrov, Andronov (C), Tělegin – Platt, Scott (A), V. Žarkov..
2. osmifinálový duel

Spartak Moskva – CSKA Moskva 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky
: 6. Šalunov (Kaprizov)
1. osmifinálový duel

Spartak Moskva – CSKA Moskva 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
11. Šalunov (Nestěrov, I. Sorokin), 28. Grigorenko, 31. Grigorenko (Ničuškin), 42. Popugajev, 58. Naumenkov (Platt, Kaprizov), 60. Šalunov (Šumakov, Kaprizov)
Moskevské derby na svém ledě zahajovalo CSKA a začalo výborně. Úvodní duel série dokázalo vyhrát 6:0. Gólový účet série otevřel v 11. minutě Šulanov. CSKA diktovalo tempo hry a navyšovalo útočnou aktivitu. Ve druhé třetině se domácí prosadili dvakrát, dva góly dal Grikorenko. Ve třetí třetině přidalo další tři góly. Popugajev, Naumenkov a Šalunov upravili stav zápasu na 6:0. Brankář Sorokin pokryl všech 22 střel.

Druhý zápas série byl na góly výrazně chudší. Jednu jedinou branku v zápase vstřelil domácí celek již v první třetině, po šesti minutách hry se prosadil Šalunov. Sorokin znovu neinkasoval, tentokrát zastavil 19 střel Spartaku.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spartak Moskva a CSKA Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.