KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : OMSK - 5. března 2018   15:00

29:26' Panin (Larsen, Omark) • 30:31' Tkačov
(0:2, 2:3, 0:2)
Stav série: (1:1)
OMSK
OMSK
15:24' A. Petersson  (Berezin) • 15:33' A. Galimov  (Martynov, Stas) • 28:38' A. Petersson  (Berezin, Purcell) • 31:18' Chochrjakov  (Minejev) • 36:21' Fisenko  (Kugryšev) • 42:45' A. Petersson   • 46:12' Košelev  (Čudinov)
Ufa
Nalimov (41. Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), Fjodorov – Burdasov, Korotkov, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin – Kuzmin.
Akuzovskij, Beljajev – Palej, Ponamarenko
Ufa Arena
5 343 diváků
OMSK

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou.

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 32 zák., 2 góly, 94,12%
Je dobojováno! Omsk vedl po 40 minutách vysoko 5:2 a byl blízko k vítězství. V poslední periodě však svůj náskok ještě zvýšil. Pomohl mu k tomu i trest Omarka, který byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Nabídnutou přesilovku, kterou přerušilo vyloučení André Peterssona, poté sám vyloučený využil a završil tak hattrick v dnešním duelu. Na konečných 7:2 pro Avangard poté zvyšoval Semjon Košelev. Střetnutí se poté víceméně dohrávalo a po dvou zápasech se tedy série za nerozhodného stavu 1:1 stěhuje do Omsku.
59:49'
Hosté nyní čekají s pukem za svou bránou, kde také touš zůstane do závěrečné sirény.
59:00'
Hlasatel zápasu pravě ohlásil poslední minutu střetnutí.
58:55'
Nakonec to byli hostující hráči, kteří však prakticky vzápětí o puk zase přicházejí.
58:40'
V rohu útočného pásma Omsku se svádí litý boj o kotouč. Uvidíme, kdo z něj vyjde jako vítěz.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:30'
Ufa nyní zakládá útok zpoza své brány a může se pokusit alespoň kosmeticky upravit výsledek zápasu.
56:32'
Joonas Kemppainen ovšem neudržel nervy na uzdě a před bránou oplácel svému soupeři. Domácí forvard budou pykat dvě minuty za hrubost.
56:14'
Dominik Furch vystartoval pozdě proti Majorovovi, který vyjíždějícímu brankáři udělal kličku a ten jej následně fauloval. Následují dvě minuty za podražení pro českého brankáře.
55:50'
Medvěděv má nyní kotouč za svou bránou a čeká s rozehrávkou až mu dostřídají jeho spoluhráči.
54:28'
I nyní zasahuje domácí brankář proti nahození hostujících hráčů. Hra je tedy přerušena a bude se vhazovat v obranném pásmu Salavatu Julajev.
53:27'
Medvěděv naskočil z trestné lavice a hnal se za vyhozeným kotoučem, který před ním musel ukrýt pod lapačku Andrej Karejev.
53:10'
Furch odolal i této ráně z levého kruhu, kterou vyráží do rohu kluziště, kde se puku ujímají hokejisté Ufy.
52:45'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., hrubost).
52:29'
Obrovský závar před hostující bránou! Hartikainenovi se nepodařilo prostřelit ve vyložené šanci Furcha, který skvěle zasáhl pravým betonem. Posléze se o volný puk strhl velký souboj, ale nakonec jej Omsk dokázal odpálit do bezpečí.
51:45'
Furchovi nyní vypadl kotouč z náruče, ale domácí se již k dorážce nedostali. Přesto však i nadále útočí.
51:27'
Jevgenij Medvěděv následně vyhodil kotouč mezi diváky ze svého pásma a inkasuje menší trest za zdržování hry.
51:10'
Ufa poté podnikla rychlý brejk po levé straně, kde však dobře srazil její střelu jeden z hostujících zadáků.
50:34'
Po jistém zákroku Furcha, jenž přikryl pokus domácích zpoza brány, se strhla menší šarvátka, po které se ovšem vylučovat nebude.
49:50'
Postavení mimo hru poté zastavuje průnik Salavatu Julajev a vhazovat se bude v neutrální zóně.
49:07'
A další icing se píská na straně hostů. Hra se tedy opět stěhuje před Dominika Furcha.
48:55'
Domácí nakonec pod tlakem jen odevzdali kotouč soupeři, který jej ovšem po chvíli posílá na zakázané uvolnění.
48:16'
Omsk nyní dobře napadá rozehrávku Ufy, která se nemůže dostat z vlastní obranné třetiny.
46:12'
Avangard právě vstřelil branku!
Troufám si říct, že teď již je definitivně rozhodnuto a pro Salavat Julajev je tohle již debakl! Po ztrátě ve středním pásmu uháněli hosté do brejku. V mezikruží posléze naznačil střelu Čudinov a poté fantasticky našel na levé straně volného SEMJON KOŠELEV, který měl práci před prázdnou bránou Ufy velmi snadnou. Asistence: Maxim Čudinov.
45:30'
Avangard poté pokračoval v tlaku a Karejev musel odolávat dalším dvěma nebezpečným pokusům Omsku.
45:05'
Ufa hraje v plném počtu.
44:40'
Domácí poté dokázali srazit přihrávku před bránu do ochranné sítě a po přerušení tak mohou do hry poslat čerstvé síly.
44:13'
Znovu, tentokrát zleva, pálil André Petersson, jehož rána nyní minula domácí bránu.
43:32'
Karejev nyní skvěle vyrazil prudkou ránu z pravého kruhu svou maskou, ale jeho celek se bude muset i nadále bránit.
42:45'
Tu hosté poměrně rychle využívají a jsou opravdu blízko k výhře v dnešním duelu! ANDRÉ PETERSSON nejprve vypálil od modré čáry a poté pokračoval ve svém pohybu. S trochou štěstí se k němu kotouč odrazil zpět a napodruhé již jej zametl za Karejeva, čímž dovršil svůj hattrick. Bez asistence.
42:11'
Petersson právě naskočil zpět do hry a začíná přesilová hra Avangardu.
41:14'
První zákrok v bráně Ufy si připisuje nově příchozí Andrej Karejev, jenž kryl ránu z pravého kruhu.
40:11'
Síly na ledě se však vyrovnají. André Petersson dostává menší trest za držení.
40:05'
Hned v úvodu periody je zde komplikace pro Ufu. Linus Omark nešetrně sekl Ansela Galimova, který poté zůstal ležet u hrazení. Domácí forvard je vyloučen na pět minut + do konce utkání za sekání.
40:01'
Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Ivan Nalimov, přichází Andrej Karejev.

Další třetina začne přibližně v 16:45.
Je za námi velmi divoká druhá třetina utkání. V ní nejprve zvýšil těsně po vypršení přesilové hry na 3:0 André Petersson, avšak o dvě minuty později to bylo pouze o gól. Dvěma slepenými góly, o které se zasloužili Grigorij Panin a Vladimir Tkačov, se Ufa dostala na dostřel. Jenže tento stav netrval ani 45 vteřin a dvougólové vedení vrátil Avangardu po svém úniku Pjotr Chochrjakov. Ve 37. minutě navíc přidal pátou branku hostů po přečíslení Michail Fisenko a jeho tým je tak blízko první výhře v sérii, neboť vede již 5:2.
40:00'
39:35'
Hosté si ještě vypracovali jednu dobrou možnost, avšak z levého kruhu minuli bránu Ufy.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé periody.
38:59'
Kemppainen posléze tvrdou střelou trefil je Omarka vedle levé tyče, od kterého se puk odrazil před bránu, kde jej již Furch dokázal přikrýt.
38:02'
Ufa tentokrát dokázala svého soupeře vytlačit ze svého pásma a může zkusit ještě do přestávky alespoň snížit.
36:21'
Omsk v rychlém brejku překonává Nalimova popáté a zběsilá druhá třetina pokračuje i nadále! Hosté postupovali do přečíslení dvou proti jednomu. Z pravé strany našel Dmitrij Kugryšev MICHAILA FISENKA, jenž zakončil mezi nohy domácího brankáře, který si poté touš zavezl nejspíše za brankovou čáru. Celou situaci ještě zkoumal videorozhodčí, který ovšem pátý gól Avangardu potvrdil. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
36:11'
Tak až nyní dostává Omsk kotouč alespoň do středního pásma a může zkusit zaútočit.
35:25'
Dominik Furch musel nyní velmi rychle zasahovat u své levé tyče. Situaci však zvládl, ale i poté zůstávají u puku domácí.
34:30'
Teddy Purcell nyní sám sebe vystavil do ofsajdu. Následuje tedy buly ve středním pásmu.
33:40'
Tak to byla opravdu divoká pasáž hry. Nyní nás čeká přerušení a komerční přestávka.
31:18'
Jak jsem již avizoval v předchozím příspěvku, situace skóre i průběh je zatím stejné, jen s tím rozdílem, že je dnes o krok napřed Omsk! Domácí ztratili puk v útoku a do rychlého úniku poslal Minejev PJOTRA CHOCHRJAKOVA, jenž se z pravé strany řítil na Nalimova, kterého také přesnou střelou na zadní tyč překonává. Asistence: Maxim Minejev.
30:31'
Ufa právě vstřelila branku!
Oba soupeři navazují na přestřelku ze včerejšího duelu a zatím přesně kopírují jeho průběh! VLADIMIR TKAČOV se ujal puku ve středním pásmu, prohnal se s s ním až před Furcha, kde jej nakonec s trochou štěstí protlačil až za brankovou čáru. Bez asistence.
30:05'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ansel Galimov – 2 min., podražení).
29:26'
Salavat Julajev ovšem bleskově kontruje a je to již opět o dva góly! Larsenovu ránu od modré čáry výborně tečoval mezi kruhy GRIGORIJ PANIN, po jehož teči touš proskákal kolem betonu Furcha až do brány. Asistence: Philip Larsen, Linus Omark.
28:38'
Hosté sice svou přesilovku nevyužili, avšak těsně po ní skórují potřetí! Nádhernou kombinaci při níž putoval kotouč z levého kruhu na pravý, odkud Teddy Purcell našel u levé tyče osamoceného ANDRÉ PETERSSONA, jenž bezpečně trefuje poloodkrytou bránu. Asistence: Maxim Berezin, Teddy Purcell.
28:35'
27:42'
Kirill Semjonov si po nacvičené akci stáhl puk u pravé tyče před bránu, avšak tak se mu forhendem nepodařilo překonat Nalimova.
27:05'
Salavatu Julajev se posléze daří vyhodit kotouč, pro který se musí hosté vracet až za svou svatyni.
26:51'
Nalimov výborně lapil do své rukavice svižnou střelu Kugryševa z levého kruhu. Následuje buly po pravici domácího brankáře.
26:35'
Grigorij Panin si ovšem již dnes podruhé jde odpočinout na lavici trestů. Tentokrát vyfasoval dvě minuty za sekání.
26:07'
Tečovaná rána Omsku skončila mimo tři tyče domácí brány a Ufa poté kotouč dostává alespoň do neutrální zóny.
25:45'
Nyní však vyhazují jen na zakázané uvolnění, což znamená další buly před Dominikem Furchem.
25:06'
Hosté hrají v plném počtu.
24:59'
Avangard opět bez problémů vyhazuje a toto oslabení hraje výborně. Jedinou střelu z pravého kruhu Furch výborně pokryl a Hartikainen se již k následné dorážce nedostal.
24:38'
První pětce se přesilovka vůbec nepovedla a po dalším vyhození hostů odjíždí na střídačku.
24:00'
A Omsk znovu tráví okamžiky svého oslabení za Nalimovovou bránou, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům.
23:40'
Hosté nyní výborně zapracovali a Michejev nastřádal několik cenných vteřin v pásmu Ufy.
23:06'
Jenž vzápětí si domácí zahrají znovu přesilovou hru. Johan Sundström po buly ve středním pásmu podrazil soupeře a bude za to pykat dvě minuty ta trestné lavici.
22:37'
Chad Rau si již odpykal svůj trest a Omsk tedy hraje v plném počtu.
22:24'
Tkačov se nyní neproháčkoval z levé strany až ke střele. Jeho smělý průnik zastavila dobrým zásahem defenzíva Omsku.
21:45'
Další rána Ufy minula bránu Avangardu a kotouč navíc po mantinelu opustil její útočné pásmo.
21:13'
Omsk poté vyhazuje kotouč přes všechny čáry až k Nalimovovi.
21:05'
Linus Omark tak dlouho manévroval a hledal, komu by přihrál až vypálil z velmi nadějné pozice na pravém kruhu. Furch si ovšem svou bližší tyč dobře pohlídal.
20:37'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Chad Rau – 2 min., hákování).
20:18'
Paninovo nahození od modré čáry bylo sraženo do rohu kluziště, avšak domácí mohou pokračovat v útoku.

Další třetina začne přibližně v 15:50.
Je za námi prvních dvacet minut zápasu. V jeho úvodu hráli hosté přesilovou hru, během ní i po ní si vytvořili několik zajímavých šancí, avšak ani jednu proměnit nedokázali. Následně se dostala do hry i Ufa, jejíž největší možnost neproměnil v početní výhodě Linus Omark, který za přispění Furcha nastřelil jen břevno. V 16. minutě pak přišel šok pro domácí. Ti totiž v rozmezí 9 vteřin inkasovali dva góly, o které se postarali André Petersson a Ansel Galimov. Hosté si tak do kabin odnášení vedení 2:0.
20:00'
19:50'
Kteří ještě v závěru zle zatopili domácí obraně. Ta však dokázala poslednímu náporu v této periody odolat.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:30'
Busarov poté hledal své spoluhráče zpoza brány, avšak jeho nabídka nenašla adresáta a hrát tak mohou znovu hosté.
17:57'
Nyní se jíž nepovedla ani nahrávka na modrou čáru, kterou hostující hráči stačili srazit do neutrální zóny.
16:35'
Ufa se ovšem nenechala rozhodit a sama mohla snížit. Jenže z pravé strany se v dobré šanci proti zatím výbornému Furchovi nedokázala prosadit.
15:33'
Tak to je šok pro Ufu, protože Omsk se prosazuje podruhé během devíti vteřin! Avangard ihned po buly poslal přihrávku ze své třetiny až do pásma soupeře, kde si ANSEL GALIMOV puk zpracoval a nenápadnou střelou z pravého kruhu zaskočil Nalimova v bráně Salavatu Julajev. Asistence: Jegor Martynov, Andrej Stas.
15:24'
Nyní jsme se již úvodní branky dočkali a do vedení jdou hosté! Ufa nedokázala po mantinelu vyhodit kotouč, který na modré čáře zachytil Maxim Berezin, jenž našel v prostoru pravého kruhu ANDRÉ PETERSSONA, který střelou na bližší tyč překonává Nalimova. Asistence: Maxim Berezin.
14:55'
Hosté se prezentovali nepřesnou přihrávkou, po které se ovšem icing pískat nebude a domácí se musí pro puk rychle vracet.
13:45'
Kteří se poté šikovně natlačili až před Furcha, jenže se jim nakonec bekhendem nepodařilo zakončit a za bránou Omsku o kotouč přišli.
13:22'
Galimov se Semjonovem se posléze snažili vymotat od mantinelu, ale prakticky kotouč jen odevzdali domácím borcům.
12:35'
Jenže ani mu se příliš nevedlo a hosté nyní čekají s pukem za svou bránou na dostřídání.
11:50'
Salavat Julajev se poté dobře ubránil ve vlastní obranném pásu a může pomýšlet opět na útočení.
10:40'
A další slibná možnost Ufy! Linus Omark našel na levé straně dobře najetého Bartulise, jemuž se ovšem nepodařilo Furcha v bráně Omsku propálit.
10:29'
Teď už ovšem trest Omsku vypršel a hraje se opět v pěti proti pěti.
09:50'
Domácí vzápětí přicházejí o útočné pásmo a z jejich přesilovku tak zbývá půlminuta.
09:11'
Nyní však měli hosté velké štěstí! Z poměrně velkého úhlu pálil Linus Omark, který otřel svou ránu o Furchovo rameno a puk následně zazvonil o horní tyčku.
08:57'
Před bránou Furcha nyní vznikl menší závar, po kterém se však Hartikainenovi ani nikomu z domácích nepodařilo protlačit puk do klece.
08:35'
Omsk se hned v úvodu oslabení osvobozuje a dostává puk přes všechny čáry.
08:29'
Avangard nyní hrál v šesti, což neuniklo pozornosti čárových sudích. Budou z toho tedy dvě minuty pro hráčkou lavici za příliš mnoho hráčů.
07:15'
Teď se už osmělili i domácí v situaci dva proti dvěma pálili z vrcholu levého kruhu. Dominik Furch byl však pozorný a jejich ránu za svá záda nepustil.
06:26'
A další rána na domácí bránu. Opět to Omsk zkoušel zprava, avšak ani tentokrát se mu nepodařilo Nalimova překonat.
05:20'
Hosté jsou v úvodu duelu aktivnější i díky přesilové hře. Nyní se v další šanci ocitl Čudinov, avšak tvrdou ranou z pravého kruhu Nalimova neprostřelil.
04:16'
Grigorij Panin naskočil zpět na ledovou plochu a Ufa hraje v plném počtu.
03:49'
Ovšem nyní se již Salavatu Julajev daří osvobodit a hosté se musí pro kotouč vracet až do své třetiny.
03:40'
Berezin se ocitl ve velmi dobré pozici na pravé straně, avšak Nalimov jeho pokus výborně vyrazil a drží stále čisté konto.
03:25'
Rána Čudinova od modré čáry byla sražena do rohu kluziště a Omsk i nadále zůstává v tlaku před domácí bránou.
02:50'
Tvrdou ránu z vrcholu levého kruhu Nalimov výborně vyrazil a jeho spoluhráči následně kotouč vyhazují až k Furchovi.
02:16'
Avangard si zahraje první přesilovou hru. Grigorij Panin dostává menší trest za nedovolené bránění.
02:02'
Anton Burdasov v rychlém útoku vystřelil přes obránce z levého kruhu. Jeho pokus však mířil jen do chrániče Furcha.
01:42'
Nahození od levého mantinelu sice mířilo mimo tři tyče, ale Nalimov pro jistotu kotouč ukryl do své rukavice.
01:32'
Nyní se poprvé dotkl puku i Dominik Furch, který jen sklepl touš na hole svých spoluhráčů, kteří mohou zaútočit.
00:40'
Ufa nedovolila soupeři ohrozit bránu Nalimova a následně má kotouč za svou klecí. Na led naskakují druhé formace.
00:07'
Domácí začínají utkání nepovedenou přihrávkou vpřed, po které se píská zakázané uvolnění a hra se tak hned v úvodu stěhuje před Nalimova.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), Fjodorov – Burdasov, Korotkov, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin – Kuzmin.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Minejev, Čudinov (A), Meňšikov, Berezin, Děrvuk – Rau, Stas, A. Galimov – Purcell, Sundström, A. Petersson – Chochrjakov, Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Beljajev – Palej, Ponamarenko.

Salavat Julajev Ufa

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Avangard Omsk

Dominik Furch

To Omsk měl cestu do play off pořádně složitou. Svou cestu za vyřazovacími boji si zkomplikoval v novém roce, kdy vyhrál jen čtyři duely z deseti. Situaci navíc přestal mít ve svých rukou dvě kola před koncem, kdy padl doma s přímým konkurentem o postup Novosibirskem a musel tak spoléhat na jeho zaváhání. To také přišlo v posledním duelu základní části, kdy Sibir prohrál na svém ledě s Čeljabinskem a Avangardu tak stačilo vyhrát v Astaně. Tam sice dlouho dotahoval své manko, avšak nakonec se mu vyplatil risk bez brankáře za stavu 3:3 a minutu před koncem dal klíčový gól Košelev. Následně mohla naplno vypuknout radost Omsku.
Ta však nejlépe bránící celek základní části přešla ihned v prvním osmifinále, kdy sice smazal tříbrankové manko Ufy a v polední třetině dokonce srovnal nepříznivý stav na 4:4, ale poslední slovo měli domácí, kteří posléze dvěma góly rozhodli o svém vítězství.

Nejproduktivnější hráč v play off

Andrej Stas 2 (0+2)

Ufa se svými výkony v základní části vyhoupla až do čela Černyševovy divize s 93 body, což jí vyneslo zároveň 2. místo ve Východní konferenci. S předstihem si tedy zajistila účast ve vyřazovacích bojích. Ufu v průběhu sezóny zdobila také velmi dobrá ofenzíva, která byla díky 151 vstřeleným brankám jednou z nejlepších své konference, což ostatně potvrdila i v prvním duelu osmifinále.
V něm Salavat Julajev nastoupil proti Omsku a v tomto utkání se strhla velká přestřelka, která nakonec dopadla lépe pro domácí, kteří slavili první bod v sérii po výhře 6:4.

Nejproduktivnější hráči v play off

Teemu Hartikainen 5 (2+3)
Hezký den všem fanouškům ledního hokeje. Vítám vás u on-line přenosu z druhého osmifinálového duelu Východní konference, ve kterém Salavat Julajev Ufa přivítá na svém ledě Avangard Omsk. Utkání začíná v 15:00 a u jeho sledování Vám přeji hezkou zábavu.