KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : OMSK - 14. března 2018   15:00

Ufa
Ufa
28:29' Burdasov (Sajustov, Panin) • 57:51' Hartikainen (Panin) • 72:14' Gončarov (Lisin)
3:2
(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Stav série: (4:3)
OMSK
OMSK
11:55' Košelev   • 59:42' Čudinov  (Berezin)
Ufa
Belov, Kulakov – Lazarev, Otmachov
Ufa Arena
8 070 diváků
OMSK

Z této dramatické série postupuje Ufa, naopak Omsku sezóna končí. Fanoušci slaví na stadionu i v přilehlých barech a restauracích.
Česká stopa v zápase
Dominik Furch (OMS) 71 minut, 39 střel, 36 zákroků.
Hned první kolo play-off KHL nabídlo sedmý zápas v sérii. Ufa se ve třetí třetině dostala do vedení, následně Omsk odvolal brankáře a hrál v šesti. Pak se nechali vyloučit dva domácí hráči. Avangard dokázal proměnit přesilovku šest na tři a vyrovnal. Zápas dospěl do prodloužení, které v čase 72:14 rozhodl po výborné Lisinově přihrávce Maxim Gončarov.
72:14'
Ufa právě vstřelila branku!
Ufa-Arena se třese v základech, domácí celek dává gól a postupuje dál v play-off. Skvěle to udělal Lisin, který našel před brankou neobsazeného MAXIMA GONČAROVA, jehož projektil zapadl mezi betony brankáře Furcha. Asistence: Enver Lisin.
72:00'
Maxim Majorov vypálil z pravého kruhu, jeho projektil kryje hostující Dominik Furch.
71:30'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, více ze hry ale má domácí celek..
71:00'
Ansel Galimov zůstává ležet na hrací ploše po souboji u mantinelu.
70:24'
Vladimir Tkačov nedokázal prostřelit z bezprostřední blízkosti brankáře soupeře. Velkou šanci měl nyní domácí celek.
70:01'
Dostáváme se do druhé poloviny prvního prodloužení.
69:30'
Anton Burdasov se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil kryje spolehlivě gólman Dominik Furch.
68:40'
Anatolij Jelizarov minul branku ránou od modré čáry, jeho projektil nebyl špatný. Enver Lisin následně také neuspěl.
67:43'
Vjačeslav Soloduchin měl obrovskou šanci, ale nedokázal prostřelit ležícího brankáře Omsku. Výhra domácích byla blízko.
67:00'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme aktivněji hrající domácí celek.
66:44'
Vhazovat se bude před brankou Ufy.
65:40'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Domácí rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou.
65:02'
Kdo dá gól, ten vyhraje, aktivnější je nyní hostující celek.
64:25'
André Petersson se dostal do brejku, byl tísněn obránce, ale dokázal vypálit. Jeho pokus byl nepřesný.
63:30'
Linus Omark dostal hru do útočného pásma, ke střele se ale nedostal.
62:50'
Omsk rozehrává od své branky, přes střední pásmo se do útočné fáze nedostal.
62:24'
Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlý hokej.
62:00'
Úvodní dvě minuty prodloužení jsou pryč, hraje se po dvacetiminutových prodlouženích tak dlouho, než se rozhodne.
61:32'
Omsku špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění.
61:08'
Prodloužení pokračuje dál. Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Omsku.
60:50'
Domácí hrají v plném počtu.
60:37'
Rána od modré čáry byla tečovaná před brankou, gólman si poradil. Následně měl obrovskou šanci další hostující hráč, byl to André Petersson, který minul.
60:01'
Přesilovku dál má hostující celek.
60:01'
Sedmý zápas série je po šedesáti minutách hry vyrovnaný, a tak uvidíme prodloužení.
60:00'
59:42'
Avangard právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno, bude se prodlužovat přesilovku šest na tři proměnil hostující celek, tvrdou ránou od modré čáry prostřelil MAXIM ČUDINOV vše co mu stálo v cestě. Asistence: Maxim Berezin.
59:20'
Hostující hráč nepřesně vypálil. André Petersson zakončoval o obrana zblokovala do ochranné sítě.
58:56'
Kritická situace pro Ufu, vyloučený další hráč. Tři na šest.
58:56'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
58:50'
Přesilovku hrají hosté, odvolali brankáře, tak tedy čtyři na šest.
58:50'
Oddechový čas pro hosty.
58:50'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., podražení).
58:31'
Omsk rozehrává od své branky, nemůže se dostat do útočného pásma.
57:51'
Domácí celek se dostává do vedení, aréna se třese v základech. Dvě minuty před koncem třetí třetiny kotouč za brankovou čáru po prvním výborném zákroku Dominika Furcha dostal TEEMU HARTIKAINEN. Asistence: Grigorij Panin.
57:30'
Maxim Gončarov rozehrává od svého brankáře, fanoušci ženou domácí celek ke vstřelení vedoucí branky.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:35'
Avangard Omsk rozehrává od své branky, nikam se nežene. Mnoho velkých šancí k vidění není. Hraje se velmi opatrně. Pravděpodobně půjdeme do prodloužení.
56:01'
Dmitrij Kugryšev napadal domácí rozehrávku, což se mu podařilo, a tak mají kotouč domácí.
55:50'
Ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění není. Hraje se velmi takticky.
55:02'
54:40'
Tvrdá rána od modré čáry minula brankou Omsku, český brankář zasahovat nemusel.
53:57'
Hraje se ve středním pásmu, Ufa se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice. Hosté hrají velmi dobře v oslabení.
53:16'
Domácí celek nyní hraje početní výhodu, má velkou možnost vstřelit vedoucí branku v zápase.
53:02'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ansel Galimov – 2 min., nedovolené bránění).
53:00'
Sedm minut hry zbývá do konce třetí třetiny, nyní se strhla potyčka.
52:20'
Hostující celek rozehrává od své branky, Chad Rau protečoval kotouč do útočného pásma, kde byl ale pozorný domácí obránce, který akci Avangardu překazil.
51:45'
Hra je nyní přerušena, Furch vytěsnil kotouč nad branku.
50:43'
Oba týmy střídají, Maxim Osipov rozehrává od své branky, nikam se nežene. Zejména nechce chybovat.
50:16'
Hráči v zeleném se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, obrana Omsku hraje velmi dobře.
50:01'
Anton Burdasov výborně vypálil a jeho projektil kryje hostující brankář. Hra je přerušena.
49:20'
Domácí celek rozehrává od své branky, sledujeme pasáž hry bez výraznější šance.
48:40'
Igor Makarov zakončoval z dobré střelecké pozice, jeho ránu kryje hostující brnakář. Dominik Furch přerušuje hru, komerční přestávka.
48:00'
Osm minut hry je pryč ze třetí třetiny, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
46:44'
Igor Makarov odehrál kotouč od své branky, a tak založil útočnou akci, kterou nepřesně zakončoval jeho spoluhráč.
45:44'
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Ani jeden celek se zatím do gólových příležitostí nemůže propracovat.
44:11'
Maxim Minejev vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje gólman domácích.
43:43'
Oba týmy střídají, sledujeme stále aktivnější hru domácích hokejistů.
43:12'
Teemu Hartikainen obkroužil branku a pokoušel se zakončit. Dominik Furch kryje jeho střelu.
42:42'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, Alexandr Loginov rozehrává od své branky.
42:32'
Vjačeslav Soloduchin byl volný před brankou, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal.
41:30'
Sledujeme rychlý úvod třetí třetiny, více ze hry mají domácí hokejisté.
40:01'
Ve druhé třetině hrál domácí celek lépe, a tak se dočkal vyrovnání. Krátce před polovinou zápasu prostřelil brankáře Omsku Anton Burdasov. Díky němu je stav zápasu po čtyřiceti minutách vyrovnaný.
40:00'
39:30'
Alexandr Loginov se dostal do přečíslení dva na jednoho. Jeho střela končí mimo. Následně Omsk vyhazuje přes všechny čáry.
38:52'
V poklidném tempu hry se třetina dohrává.
38:40'
Hosté se dostali k puku, Michail Fisenko hraje, a tak se icing nepíská.
38:00'
Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:16'
Anton Burdasov se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil postrádal přesnost. Následně byl z úhlu pro zakončení vytlačený.
36:30'
Hostující celek rozehrává od své branky, posílá do hry odpočinuté hráče.
35:45'
Kotouč vypadl po střele Omsku od modré čáry mimo hrací plochy. Buly před domácí brankou.
35:17'
Kirill Semjonov nedokázal přesněji vypálit. Na dlouhou přihrávku spoluhráč nedosáhl podle představ.
34:47'
Hostující rána od modré čáry postrádala přesnost.
34:31'
Sudí nechávají hře volnější průběh.
33:40'
Vladimir Tkačov se málem díky nepozornosti hostujícího obránce dostal do střelecké pozice, ale bek Omsku situaci zvládl.
33:15'
Omsk se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, zatím ale marně. Po postavení mimo hru se vhazuje ve středním pásmu.
32:53'
Nyní ale špatně rozehráli, a tak je z toho icing a komerční přestávka.
32:40'
Hráči v zeleném, tedy domácí, mají jednoznačnou převahu.
32:02'
Enver Lisin měl obrovskou šanci, ale kotouč nedokázal poslat do branky.Následně pálil další domácí hráč nepřesně.
31:30'
Dmitrij Sajustov vypálil z dobré pozice, jeho pokus kryje Dominik Furch. Buly před jeho brankou.
31:11'
Fanoušci ženou domácí hokejisty v cestě za vedoucí brankou, zatím ale marně.
30:16'
Maxim Majorov vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale do výraznější šance se nedostal.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Platí vyrovnaný stav, domácí Anton Burdasov dokázal vyrovnat.
29:21'
Omsk se pokouší co nejrychleji přijít s odpovědí, ale zatím hraje obrana Ufy zodpovědně.
28:29'
K velké radosti publika dokázal domácí celek vyrovnat. Panin našel Sajustova, který zpomalil hru a vice zcela volného ANTONA BURDASOVA, jehož projektil zapadl přesně do branky. Furch neměl šanci. Asistence: Dmitrij Sajustov a Grigorij Panin.
28:10'
Hraje se rychlý hokej, převahu sice mají domácí hokejisté.
27:50'
Salavat Julajev hraje aktivně, pokouší se vyrovnat, ale nemůže se dostat do výraznější střelecké pozice.
27:30'
Enver Lisin zakončoval a jeho projektil má ve své výstroji brankář Dominik Furch.
27:11'
Vhazovalo se před brankou Ufy, nyní se domácí Igor Makarov dostal ke střele, Dominik Furch byl pozorný.
27:04'
Hra je nyní přerušena. Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu.
26:40'
Sledujeme rychlý hokej, Vjačeslav Soloduchin byl před brankou. Nejprve nevypálil. Pak zakončoval Ilja Zubov. Komerční přestávka.
25:40'
Dmitrij Kugryšev bojuje o kotouč v útočném pásmu, přišel o puk, následně se Ufa osvobodila jen za cenu icingu.
25:15'
Ben Scrivens musel být pozorný, do střelecké pozice se dostal soupeř, ale neinkasoval po střele od modré čáry.
24:45'
André Petersson se natlačil do branky, kam také dostal brankáře domácího celku.
23:24'
Hra je nyní přerušena, střelu Jegora Martynova kryje domácí Ben Scrivens. Buly před jeho brankou.
22:36'
Domácí celek vstoupil do druhé třetiny aktivně, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale hraje obrana Omsku zkušeně.
20:53'
Ilja Zubov se pokoušel probojovat do výraznější šance, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
20:15'
Zápas pokračuje druhou třetinou, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
20:01'
Po první třetině vede hostující celek o jednu branku. Po tlaku v útočném pásmu se prosadil Semjon Košelev. Právě on stanovil průběžný výsledek.
20:00'
19:50'
Kirill Semjonov výborně vypálil, jeho projektil zkušeně kryje domácí brankář. Bude se vhazovat před jeho brankou.
19:24'
Grigorij Panin ve vyložené střelecké pozici trefil jen brankáře Omsku.
19:18'
Obrovskou šanci měl nyní domácí celek. Ilja Zubov nedokázal přehodit beton ležícího českého brankáře. Následně neuspěl ani Grigorij Panin, který byl před bránou.
18:55'
Mnoho šancí tato pasáž hry nenabízí.
18:29'
Andrej Stas výborně vypálil z ostrého úhlu, a tak musel domácí brankář předvést kvalitní zákrok.
18:00'
Hostující celek drží kotouč, poklidně rozehrává od své branky, první část hry chce v poklidu dohrát.
17:35'
Salavat Julajev nepřesně rozehrál, a tak je z toho jen icing.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:30'
Joonas Kemppainen dobře vypálil, hostující brankář puk jen vyrazil před sebe, ale o zbytek se postarala obrana Omsku.
16:00'
Zachar Arzamascev se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, zatím ale marně. Následně se Omsk osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
15:22'
Avangard kombinuje v útočném pásmu, následně se do přečíslení dostali domácí. Enver Lisin hledal spoluhráče nepřesným pasem.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, hostující Omsk stále vede o jednu branku.
14:40'
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Mnoho šancí ovšem k vidění není.
13:50'
Pjotr Chochrjakov jemně tečoval kotouč před brankou, ale jeho projektil postrádal přesnost. Domácí brankář ani zasahovat nemusel.
13:04'
Maxim Čudinov rozehrává od své branky, rychle se hosté dostali do útočného pásma a Berezinovu střelu snadno kryje Ben Scrivens.
12:44'
Igor Makarov měl kotouč na hokejce, ale jeho střelu velmi dobře dokázal Dominik Furch vytěsnit mimo branku.
12:30'
Obrovskou šanci měl nyní domácí celek Ilja Zubov si klepal o přihrávku zcela osamocený u tyčky, ale puk natřikrát dokázal velmi dobře zastavit český brankář ve službách Omsku.
11:55'
Hostující celek se dostává do vedení. Po tlaku v útočném pásmu se puk odrazil do míst, kde byl zcela volný SEMJON KOŠELEV, který snadno zakončoval.
10:40'
Domácí fanoušci si žádají branku, Ufa hraje aktivně, útočí, ale schází přesnější koncovka.
10:14'
Domácí celek se nyní dostal do útočného pásma, ale nedokázal překonat brankáře Omsku. Neuspěl ani Maxim Gončarov z dobré pozice před brankou.
09:20'
Furch musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou.
09:00'
Devět minut hry je pryč. K vidění je rychlý hokej, který je zatím svázaný taktikou.
08:44'
Joonas Kemppainen se málem dostal do střelecké pozice, kotouč ale nedokázal zpracovat.
08:30'
Andrej Stas vypálil z předbrankového prostoru, jeho projektil kryje brankář Ufy.
07:15'
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí.
06:50'
Dominik Furch dokázal dobře vyrazit puk po střele domácího hráče. Vjačeslav Soloduchin nedokázal přesněji vypálit.
06:32'
Komerční přestávka.
06:20'
Mnoho šancí k vidění není, Jevgenij Medveděv nepřekonal brankáře soupeře.
05:23'
Igor Makarov se těžko zvedá z ledu po střetu soupeře, následně míří na střídačku.
04:38'
Chad Rau z dobré pozice trefil jen domácího brankáře.
04:13'
Semjon Košelev hledal spoluhráče před bránou, jeho kolega byl ale obsazený. Následně nepřesně pálil Kirill Semjonov.
03:53'
Pjotr Chochrjakov rozehrává od své branky, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme takticky vedenou bitvu.
03:10'
Maxim Osipov rozehrává od své branky, následně se jeho spoluhráči sice dostali do útočného pásma, ale píská se icing. Buly před brankářem Ufy.
02:26'
Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají hokejisté v bílém, tedy hosté.
02:04'
Anton Burdasov dobře vypálil od modré čáry a jeho pokus kryje brankář Omsku. Dominik Furch přerušuje hru.
01:07'
Vjačeslav Soloduchin nedokázal dostat hru do útočného pásma. Následně se to jeho spoluhráči podařilo, ale píská se zakázané uvolnění.
00:55'
Ben Scrivens přerušuje hru. Omsk vstoupil do zápasu velmi aktivně.
00:26'
Jevgenij Nazarkin pálil od modré čáry, jeho projektil vyrazil brankář před sebe.
00:20'
Chad Rau se dostal do střelecké pozice a Ben Scrivens kryje kotouč.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov, Larsen, Gončarov, Arzamascev, Panin, M. Osipov, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Lisin, Zubov, I. Makarov – Burdasov, Sajustov, Tkačov – M. Majorov, Soloduchin, Kuzmin – Korotkov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv, Nazarkin, Čudinov, Berezin, Děrvuk, Minejev – Stas, A. Galimov, Chochrjakov – Purcell, A. Petersson, Sundström – Fisenko, Rau, Kugryšev – Manukjan, Košelev, I. Michejev – K. Semjonov.

Rozhodčí: Belov, Kulakov – Lazarev, Otmachov.
Jedná se o sedmý rozhodující duel série. Vítěz postoupí dál v play-off, poraženému celku končí sezóna. Týmy se mnohokrát potkaly v dlouhodobé části a také v play-off odehrály šest zápasy. Dokonale se znají, a tak rozhodovat bude momentální forma a přesilové hry pravděpodobně také sehrají důležitou roli.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Salavat Julajev Ufa a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.