KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Ufa - 31. března 2019   16:05

OMSK
OMSK
33:11' Širokov (Beck, Desharnais) • 46:31' Beck (Desharnais) • 55:33' K. Semjonov (K. Petrov) • 59:36' Jemelin
Ufa

To je ode mne z tohoto utkání vše, budu se na vás těšit někdy příště. Do té doby – na počtenou!
Dohráno! Omsk dnes proti Ufě převedl velmi solidní výkon a naprosto zaslouženě si připisuje druhé vítězství v semifinálové sérii. Hosté v prvních dvou třetinách za svým soupeřem dost výrazně zaostávali a až v závěrečné periodě Avangard trochu potrápili, jenže na úspěch to ani zdaleka nestačilo. Jedinou světlou částí na jejich hře byl dnes gólman Juha Metsola, který celé utkání čaroval a nejednou tahal svůj výběr z bryndy.
Československá stopa
Do zápasu nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.
Avangard právě vstřelil branku!
ALEXEJ JEMELIN zpečeťuje osud druhého utkání, čtyřiadvacet sekund před koncem z vlastní modré čáry trefuje opuštěnou klec Ufy! Avangard tak vítězí i v druhém duelu a již v úterý si bude moci vybojovat mečbol! Bez asistence.
58:53'
Salavat nepřesnou přihrávkou na chvilku přišel o útočné pásmo, velmi rychle se ale vrátil zpět. Avangard mu ale nedovoluje zakončit na Bobkovovu klec.
58:06'
Tkačov zakončoval z bezprostřední blízkosti klece, tohle bylo hodně nepříjemné! Omský gólman si kotouč pohlídal a vytěsnil jej mimo nebezpečí.
57:30'
Metsola se stahuje ze své klece, na led vyjíždí šestý hráč! Ufa už nemá co ztratit a pokusí se utkání zdramatizovat při power-play!
56:15'
Střelou takřka z vhazování se Metsolu pokusil překvapit Pivcakin, výborný strážce hostující svatyně byl ale na svém místě a zasáhl. Dnes mu nelze nic vytknout.
55:33'
Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Hosté si nyní nepohlídali předbrankový prostor, do kterého se nastěhoval KIRILL SEMJONOV a při nejbližší příležitosti doklepl pryž za záda Juhy Metsoly! Tahle rána už pro Ufu bude pravděpodobně fatální, Salavat to teď už bude mít hodně těžké... Asistence: Kirill Petrov.
54:58'
Andrej Stas vjel do pásma po pravém křídle a chtěl zakončit, kvůli skvělé práci Vladislava Lukina se mu to ale nepovedlo. Hostující útočník zasáhl včas.
53:58'
Hartikainen poslal pryž Omarkovi, který jej zavezl za omskou klec. Zde o ní u mantinelu bojuje s jedním z protihráčů, jenž se jej snaží ze všech sil odzbrojit.
Dnešní utkání sleduje 5 501 diváků (91,7% kapacity).
52:45'
Do skvělé šance se teď dostal Arťom Manukjan, jehož zakončení z prostoru mezi brankovištěm a kruhem zaplulo do nastražené lapačky finského gólmana.
51:58'
Salavat se přesouvá přes střední pásmo, opět se snaží dostat do bezprostřední blízkosti Bobkovovy svatyně. Čas se mu kvapem krátí, musí zapnout motory.
50:53'
Třetí třetina se přelila do své druhé poloviny, aktivnějším celkem na ledě je momentálně Omsk. Metsola je ale díky skvělé práci své obrany v klidu.
49:59'
Vyrovnat se teď krátce po sobě pokusili Sergejev s Omarkem, ani jeden ovšem neuspěl. Před chvilkou byla k vidění první menší strkanice, vylučovat se nebude.
48:53'
Častěji jsou na kotouči hokejisté Ufy, kterým se ovšem nedaří na delší dobu prorazit před Bobkovovu svatyni. Omská defenzíva důkladně brání.
47:39'
Omský protiútok po hostující akci zakončoval Širokov, jehož střela skončila na betonu připraveného finského gólmana. Metsola to měl celkem jednoduché.
47:09'
Ufa se chtěla vrátit před Bobkova, její tažení ale zastavila píšťalka čárového rozhodčího. Odpískáno postavení mimo hru, čeká nás komerční přestávka.
46:31'
Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, Omsk se po necelých třech minutách vrací zpět do vedení! Desharnais vjel do pásma, dostal se na kruh a nahrál za sebe TAYLORU BECKOVI, který se prosadil nechytatelnou ranou z první – 2:1! Asistence: David Desharnais.
45:39'
Cody Franson chvilku kroužil po vlastním pásmu a po několika sekundách se rozhodl pryž rozehrát dopředu. Následná akce Omsku byla rychle zneškodněna.
44:54'
Hosté jsou na koni a snaží se za Bobkova dostat další kotouč. Omský gólman má v posledních chvílích více práce, než měl za celý zbytek utkání.
43:32'
Ufa právě vstřelila branku!
Máme vyrovnáno! Hartikainen vypálil z pravého kruhu, Bobkov jeho ránu vyrazil před sebe. Bohužel pro domácího gólmana se ale kotouč odrazil přímo na hokejku VLADIMIRA TKAČOVA, který jej bez váhání uklidil do branky! Asistence: Teemu Hartikainen, Linus Omark.
42:58'
Ufa toho v přesilovce zatím moc nepředvedla, Metsola dokonce musel zasahovat. Stålberg totiž proklouzl do pásma a z kruhu se dostal do zakončení.
41:35'
Hosté si aktivitou vynutili faul, na trestnou putuje hrdina prvního duelu – Sergej Šumakov (OMS). Omský forvard dostal dvouminutový trest za podrážení.
41:14'
Hartikainen u mantinelu sestřelil Jemelina, který se z ledu sebral až po několika sekundách. Ufa překvapuje, v úvodu periody má dost výraznou převahu.
40:21'
Salavat neztrácí čas a hned se vydal dopředu. Omského gólmana prudkou ranou od modré otestoval Sergejev, Bobkov projektil lapil do rukavice.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:49.
Omsk je po dvou třetinách blíže k vítězství, nad svým sokem vede o jednu branku. Ufa dnes v Balašiše celé utkání tahá za kratší konec pomyslného lana, její branka je konstantně pod palbou a pokud se nechce pod Ural vracet se dvěma porážkami na kontě, bude muset v závěrečném dějství hodně přidat.
39:57'
Soloduchin se uvolnil v mezikruží a zkusil zakončit mezi betony omského gólmana, který si ale jeho pokus pohlídal. Hra je přerušena, siréna zazní hned po buly.
39:34'
Taylor Beck projel za hranici útočného pásma a okamžitě vyrazil, Metsola letící kus pryže vyrazil vysoko nad sebe. Puk se zastavil až v ochranné síti.
38:43'
Hra se v závěru periody přesunula hlavně před domácí branku, Ufa se ale v koncovce trápí, a Bobkov tak nemá moc práce. Zatím musel zasahovat jen dvakrát.
37:56'
Kugryšev chtěl Bobkova překvapit střelou od modré, domácí brankář měl ale oči na stopkách a ránu zastavil. Do konce třetiny zbývá něco málo přes dvě minuty.
36:59'
Omsk se drží před Metsolou, obrana Ufy se ale po Širokovově trefě zpevnila a nenechává Avangardu na ledě prostor pro kombinování.
35:58'
Něco tomu chybí. Hra se přesouvá ze strany na stranu, ani jednomu celku se nedaří překvapit soupeřovu obranu. Bojuje se hlavně ve středním pásmu.
34:49'
Pro Salavat byl inkasovaný gól fackou, která jej aspoň trochu probrala. Sledujeme o něco vyrovnanější podívanou, mírnou převahu ovšem stále mají domácí.
33:11'
Nápor domácích v přesilovce graduje prvním gólem! Obrana Ufy se sesypala jako domeček z karet, čehož naplno využil SERGEJ ŠIROKOV. Domácí forvard z mezikruží uklidil kotouč za záda bezmocného Metsoly – 1:0! Asistence: Taylor Beck, David Desharnais.
32:27'
Bude se opět vylučovat, Avangard si zahraje přesilovku. Joonas Kemppainen (UFA) byl na dvě minuty vykázán z ledové plochy za hákování.
32:27'
Beck prorazil do pásma a nabídl kotouč Pokkovi, který byl připravený na modré čáře. Obránci ale praskla hůl, a Metsola tak s nepovedenou ranou neměl moc práce.
31:06'
Metsola zastavil další střelu, už pětadvacátou v dnešním zápase. Pro porovnání – Igor Bobkov má zatím na svém kontě pouhopouhých pět zákroků.
30:06'
Svatyně Ufy je stále pod palbou, domácí to nevzdávají a stupňují svůj nápor. Metsola svůj celek drží nad vodou, jeho spoluhráči mu život moc neusnadňují.
29:20'
Metsola dnes v Balašiše čaruje! Petrov našel rozjetého Šumakova, jehož prudká rána z první zaplula do výstroje maskovaného strážce hostující klece.
28:51'
Pivcakin si rychle zpracoval přihrávku a následně z modré čáry poslal na Metsolu hodně ostrý projektil, který hbitý Fin lapil do nastavené rukavice.
27:35'
Andrej Stas obkroužil soupeřovu svatyni a chtěl kotouč za Metsolu protlačit, neposedná pryž mu ale v tu nejhorší možnou chvíli z hole ujela.
26:48'
Arzamascev zastavil kotouč za vlastní brankou a přenechal jej Kugryševovi, který okamžitě vyrazil dopředu. Přesilovka Ufy bude trvat ještě pár sekund.
25:47'
Stålberg proklouzl až před brankoviště, v patách mu ale byl jeden z protihráčů a domácí forvard kvůli němu nezvládl pořádně zakončit.
25:07'
Poměr sil na ledě se vyrovná, Sergej Šumakov (OMS) je vykázán za podražení. Tenhle zákrok ale nebyl úplně úmyslný, tohle bylo trochu přísné.
24:55'
Metsola zastavil další ránu a odražený kotouč se dostal na hokejku jednoho z hostujících hráčů, který jej okamžitě poslal na druhý konec ledové plochy.
24:31'
Uvidíme první přesilovku, zahraje si jí Avangard. Vladimir Tkačov (UFA) dost okatě v mezikruží podrazil Stålberga, za což dostal menší trest.
23:47'
Sledujeme poměrně vyrovnanou partii. Chvilku jsou vepředu domácí, chvilku se zase před Bobkovem ohřívají hosté. Chybí tomu ale vážnější šance.
22:42'
Maxim Čudinov chvilku váhal, nakonec se rozhodl z modré čáry napřáhnout. Metsola prudký projektil zastavil s mírnými obtížemi, nepůsobil úplně jistě.
21:36'
Panin vysunul přihrávkou dopředu Larsena, kterému ale ve středním pásmu kotouč utekl z hokejky. Vzápětí se k němu dostal jiný spoluhráč, který tak situaci zachránil.
20:35'
Lépe do prostřední dvacetiminutovky vstoupili hosté, kteří si toho o přestávce v kabině nepochybně vyslechli mnoho. Bobkov si na své konto už připsal zákrok.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:52.
Siréna zazněla, první dějství je minulostí. Juhu Metsolu čeká pár minut zaslouženého odpočinku – během úvodní periody totiž musel likvidovat hned šestnáct omských střel, zatímco jeho spoluhráči se zmohli jen na tři. Nebýt skvělého výkonu finského gólmana, Avangard by se teď mohl těšit z dost možná vysokého náskoku. Salavat tak rozhodně má co zlepšovat.
19:43'
Třetina se více méně dohrává, ani jeden celkem nehraje na sto procent. V závěrečné minutě byla zatím vidět jen jedna střela, kterou Metsola zastavil bez větších obtíží.
18:14'
Probíhají poslední dvě minuty první třetiny, hokejisté Ufy jsou na kotouči a kují pikle před Bobkovem. Obrana Avangardu je ale dotěrná a k ničemu je nepouští.
17:25'
Pod další šanci Omsku se podepsal Sergej Širokov, jehož rána z pravého kruhu zaduněla o betony maskovaného Fina v hostujícím brankovišti.
16:37'
Něco tomu teď chybí, je to skoro jako by oba celky po reklamní pauze ubraly z plynu. Výpad Avangardu před Metsolu zastavil odpískaný ofsajd.
15:42'
Salavat vyhodil kotouč až na zakázané uvolnění, po krátké pauze se tak hra na chvilku vrátí před svatyni Juhy Metsoly. Teď si dáme komerční přestávku.
14:56'
Omská obrana zaváhala, Kadějkin proplul až přímo před brankoviště a Bobkov to teď neměl jednoduché. Nakonec ale nebezpečné zakončení zastavil včas.
13:40'
Oba celky střídají, Jemelin drží kotouč za omskou brankou. Do konce první dvacetiminutovky zbývá už jen kolem šesti minut, uvidíme, co nám nabídnou.
12:23'
Salavat po dlouhé době na chvilku nakoukl do útočného pásma, ohrozit Bobkovu klec však už nezvládl. Domácí gólman je už pár minut naprosto bez práce.
11:33'
Dalším pánem na holení byl Bondarev, který pálil jen pár sekund po vyhraném vhazování. Metsola k sobě sklapl betony včas, na první trefu tak stále čekáme.
11:26'
Širokov to zkusil z vysokého úhlu, Metsola byl ale opět připraven. Finský gólman drží svůj celek nad vodou, v posledních chvílích to nemá jednoduché.
10:35'
Rychlou akci zakončoval Taylor Beck, jehož projektil Metsolovu klec těsně minul. Kanadský forvard z prostoru pro buly zamířil o kousek výš, než měl.
09:30'
Ufa se už pár minut pořádně nepodívala před Bobkova. Avangard si ukořistil kotouč pro sebe a nehodlá jej vydat, soupeři se daří jen odrážet jeho útoky.
08:41'
Metsola se rozhodl před najíždějícími protihráči kotouč raději schovat pod rukavici, čímž na chvilku přerušil průběh utkání. Vhazovat se bude po jeho levici.
07:38'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, více ze hry mají momentálně hráči Avangardu. Pivcakin drží kotouč za brankou a čeká, až Omsk dostřídá.
06:27'
Teď se Metsola musel hodně otáčet, aby všechny zakončení Omsku chytil. Postupně zkoušeli své štěstí Šumakov, Stas a Čudinov – ani jeden neuspěl.
05:27'
Panin rozehrál kotouč dopředu, Ufa se po zneškodnění dalšího domácího výpadu pokusila proniknout před Bobkova. Její akce ale byla zastavena už na modré.
04:23'
Semjonov se dostal do slušné pozice, z mezikruží ale trefil jen Metsolu. Oba gólmani jsou stále stoprocentní, na nedostatek práce si teď stěžovat nemohou.
03:54'
Žarkov našel na kruhu volného Sergejeva, který střelou z první oprášil lapačku připraveného Bobkova. Domácí gólman se následně rozhodl pryž podržet.
03:16'
Hra se velmi rychle vyrovnala. Avangard ztratil převahu, kterou nad svým soupeřem dosud měl. Sledujeme rychlou partii, které ale chybí větší šance.
02:29'
Tentokrát už Bobkov zasahovat musel! Jeden z hráčů Salavatu se uvolnil v prostoru pro vhazování a z následné střely trefil jen výstroj omského gólmana.
02:07'
Vladimir Tkačov se probojoval za modrou čáru, pečlivá defenzíva Omsku ho ale takřka okamžitě zneškodnila. Hostující útočník se ani nedostal do zakončení.
01:07'
Jemelinovo nahození z modré Metsola sklepl hokejkou do rohu kluziště. Domácí jsou aktivnějším celkem na ledě a čím dál tím silněji tlačí na ufskou klec.
00:18'
Avangard bez váhání vyrazil před Metsolu, v útočném pásmu se ale moc dlouho neohřál. Obrana Ufy první akci velmi rychle rozebrala a vyhnala soupeře ven.
00:01'
Hymna dohrála, sudí už svolává první lajny do středového kruhu – jdeme na věc! Na úvodním buly poměří domácí Desharnais síly s Kemppainenem.
Hokejisté Ufy už vyrazili na led, domácí jsou zatím stále ještě v kabině. Start duelu se pravděpodobně opozdí, před úvodním buly ještě zazní ruská hymna.
Ještě jednou vám přeji příjemné poslední březnové odpoledne, duel mezi Avangardem a Ufou začne za pouhých pár minut. Potemnělá hala je připravena.

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Pokka, Jemelin, J. Medveděv, Franson, Čudinov, Pivcakin, Bondarev – Desharnais, Košelev, Beck – A. Galimov, K. Petrov, K. Semjonov – Manukjan, Stålberg, Širokov – Fisenko, Stas, Šumakov – Jaremčuk.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin, Larsen, Arzamascev, Ar. Sergejev, A. Semjonov, S. Garejev, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Chochrjakov – Soloduchin, V. Žarkov, Kadějkin – Rybin, Burdasov, Lukin – Skorikov.

Rozhodčí: Gofman, Sidorenko – Šeljanin, Kučava.
Krásné odpoledne! Po jednodenní pauze pokračuje semifinálová série mezi Omskem a Ufou odvetou, která se stejně jako první duel sehraje na moskevském předměstí Balašicha.

Z pátečního úvodního střetnutí vyšel vítězně Avangard, jehož cesta k úspěchu ale rozhodně nebyla jednoduchá. Svého soka totiž udolal až v nastavení. V jedenácté minutě otevřel skóre domácí Beck, na jehož zásah odpověděl těsně po startu druhé třetiny Arzamascev. Pár sekund na to pak Omsk znovu vedl po trefě Pokky, Ufa ale zvládla srovnat i tentokrát a ve třetí části šla díky gólu Kemppainena dokonce do vedení. Osm minut před koncem však misky vah opět narovnal Stålberg, který tak první zápas série poslal do prodloužení.

Hrdinou střetnutí se stal Sergej Šumakov. Útočník jestřábů s číslem 69 na zádech v přesilovce prudkou ranou z voleje prostřelil bezmocného Metsolu a svým osmým gólem v play-off rozhodl o domácím vítězství. Avangard se tak mohl radovat z prvního bodu, a to před velmi slušnou diváckou kulisou – do balašichské haly, která je od Omsku vzdálená dva a půl tisíce kilometrů, si našlo cestu přes pět tisíc diváků.

Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 4:3pp.
Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 – 1:0
--------------------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 11. Beck (Franson, Šumakov), 22. Pokka (Desharnais), 53. Stålberg (Desharnais, Beck), 65. Šumakov (Franson, Beck) – 21. Arzamascev (Omark, Hartikainen), 33. Chochrjakov (Kugryšev, Tkačov), 47. Kemppainen (Omark, Hartikainen).
Střely na branku: 44 – 27.
Vhazování: 43 – 28.
Trestné minuty: 2 – 20.
Využití přesilovek: 2/5 – 0/1.
Omsk: Bobkov – Pokka, Jemelin, Franson, Pivcakin, Bondarev, Čudinov, Martynov – Desharnais, Košelev, Beck – Manukjan, Stålberg, Širokov – Galimov, Petrov, Semjonov – Fisenko, Stas, Šumakov – Jaremčuk.
Ufa: Metsola – Panin, Larsen, Koledov, Arzamascev, Semjonov, Sergejev, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Chochrjakov – Žarkov, Busarov, Soloduchin – Gimatov, Rybin, Majorov – Skorikov.
Rozhodčí: Soin, Olenin – Černyšjov, Ivanov.
Počet diváků: 5 507 (91,8% kapacity).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.