KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Dynamo Moskva - 8. března 2021   15:00

Čerepovec
Čerepovec
20:32' J. Morozov (A. Alexejev) • 21:11' Kodola (Lalonde)
2:5
(0:2, 2:1, 0:2)
Stav série: (1:3)
Dynamo Moskva
11:03' An. Sergejev  (Čajkovský, Šipačov) • 15:16' An. Sergejev   • 31:41' An. Sergejev  (Šipačov, Kagarlickij) • 58:43' Jaškin  (Šipačov, An. Sergejev) • 59:38' Pääjärvi  (J. Zajcev)
Čerepovec

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Československá stopa

Jindřich Abdul (Čerepovec) – 0+0, 6 střel, 12:49 na ledě
Adam Liška (Čerepovec) – 0+0, 3 střely, 14:45 na ledě
Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) – 0+1, 3 střely, 14:12 na ledě
Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva) – 1+0, 4 střely, 19:06 na ledě
Zápas číslo 4 v této sérii je u konce. Dynamo Moskva vyhrává i druhý zápas na půdě svého soupeře a vede v této sérii už 3:1. Jednoznačnou hvězdnou zápasu se stal obránce s vysokým číslem 99 Andrej Sergejev. Zaznamenal totiž tři branky a k tomu ještě nahrál na jednu. Za hosty se trefil i český forvard Dmitrij Jaškin a Magnus Pääjärvi. Domácí se prosazovali pouze na startu druhé třetiny, kdy se v úvodních dvou minutách trefil Jegor Morozov a Vladislav Kodola. Poté se hosté nepoložili, což bylo rozhodně jedním z klíčů k dnešní výhře. Další utkání je na programu 10.3. na ledě Dynama.
59:38'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté si nakonec ještě zastřílí. Dávají pátou branku a definitivní razítko na svoji výhru ve čtvrtém utkání této série. Jegor Zajcev nahodil puk na branku a jeho pokus dokázal šikovně bekhendem tečovat do branky MAGNUS PÄÄJÄRVI.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:43'
Máme tu pravděpodobně rozhodnuto. Vadim Šipačov vyslal do brejku DMITRIJE JAŠKINA, který se dokázal zbavit ujíždějícího soupeře a poslal puk do odkryté branky. Asistence: Vadim Šipačov, Andrej Sergejev.
58:05'
Dmitrij Šugajev míří na střídačku a domácí to zkusí v šesti.
57:49'
Hned po vhazování se od modré dostal ke střele Michal Čajkovský. Rychlá střela golfem skončila za brankou.
57:42'
Oddechový čas pro domácí.
57:42'
Dlouhé nahození Severstalu vzápětí končí zakázaným uvolněním a moskevský tým se tak dostane do útočné třetiny.
57:25'
Dynamo se nyní už pouze brání, další puk míří do středního pásma.
56:31'
Až k zakončení se na pravé straně proháčkoval Jindřich Abdul, v nejdůležitější fázi však z velkého úhlu nedokázal trefit branku.
56:20'
Bez přerušení se hraje jíž přes tři minuty.
55:42'
Čerepovec se dlouho držel v útočném pásmu, střela ale nepřišla a nakonec puk ujel domácím do středního pásma.
54:45'
Hosté nyní pouze vyhazují puk do středního pásma a upalují střídat.
54:15'
Po levé straně se k zakončení protáhl Ivan Muranov Důrazným projektilem branku netrefil.
53:43'
Dobrým napadáním získal Jaškin puk pro svůj tým. Dmitrij Kagarlickij později mu chtěl puk vrátit, jenže nepřesně.
52:40'
Od modré čáry zkusil puk na branku nahodit Vladislav Kodola. Bočarov puk v klidu vyndal za vlastní branku.
52:07'
Nyní se ti Severstalu povedlo, jenže nahrávka Jegora Morozova byla hodně nepřesná.
51:47'
Domácí tým má nyní problém se vůbec dostat z vlastního obranného pásma.
51:07'
Následuje komerční přestávka.
51:00'
Nikterak atraktivní hokej ve třetí třetině pokračuje i nadále. Hosté se hodně soustředí hlavně na obranu.
49:08'
Dmitrij Jaškin našel z pravé strany před brankou Dmitrije Kagarlickiho, ten z voleje mířil jen do dobře postaveného brankáře.
48:27'
Šikovnou nahrávku na přední tyčku dostal Vjačeslav Kuljomin. Z voleje ale zamířil jen do betonu Šugajeva.
47:46'
Ač hosté drží puk v útočném pásmu, tak se nemohou dostat ke střele, kotouč je hlavně v rozích.
46:59'
46:47'
Zpoza branky se k zakončení dostal Vladimir Brjukvin. Pod betony ale puk procedit nedokázal.
46:09'
Sám na branku nyní šel Dmitrij Jaškin. Rozhodl se pro zakončení forhendem, ale puk poslal pouze vedle domácí klece.
45:18'
Po pravém křídle se dopředu protáhl Liška, ale jeho nahrávka před branku skončila nepřesně.
44:53'
Nepovedená rozehrávka hostí zakládá další útok Severstalu.
43:47'
Po nahrávce z pravé strany se k zakončení dostal Oscar Lindberg, který z bezprostřední blízkosti pálil pouze do betonů.
42:32'
Špatné nahrávku se dozadu na modrou dopustil Daniil Vovčenko, domácí se tak musí vracet až za vlastního brankáře.
42:13'
Zakázané uvolněné Dynama Moskva se píská po nepřesné nahrávce Muranova dopředu.
41:20'
Severstal nyní pouze vyhazuje tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
40:55'
První minuta třetí třetiny je taková rozháraná. Oba týmy bojují o střední pásmo.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:46.
Druhá třetina je u konce. V úvodu byl k vidění naprostý uragán z domácí strany, kdy se za minutu a jedenáct vteřin prosadil Jegor Morozov a Vladislav Kodola. V tu chvíli bylo vyrovnáno, což změnil až v čase 31:41 důrazným voleje Andrej Sergejev, který tím zkompletoval hattrick, protože mu byla přiznána ještě druhá branka svého týmu.

Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 29:27
Vyloučení: 4:4
Vyhraná vhazování: 19:28
40:00'
39:16'
Dmitrij Kagarlickij se uvolnil od levého mantinelu a hledal Jaškina na středu pásma, který v důležité chvíli promáchl.
39:01'
38:02'
Chybnou rozehrávku soupeře se snažil potrestat Alexandr Petunin. Jeho pokus byl ale tečovaný do ochranné sítě.
37:50'
Hodně rozháraný hokej se nyní hraje. Na puku ve středním pásmu Čerepovec.
36:59'
Zakázané uvolnění domácího celku.
35:08'
Vladislav Kodola pokračuje ve svém pobytu na ledě. Nyní se protáhl kolem modré čáry, ale následně si puk dal moc daleko od hokejky.
34:30'
Další obří šanci měli domácí, když šel Igor Geraskin s Kodolou sám na brankáře. Celou akci na sebe vzal Kodola a dostal se do střely, kterou ale napálil pouze na střed branky.
34:12'
Šikovnou nahrávku do druhé vlny dostal domácí Vladislav Kodola, který ale napálil pouze Bočarova.
33:12'
Jako by vedoucí branka Dynamo uklidnila. Hostující celek nyní hraje s viditelně vetší lehkostí a znovu se tlačí do útočného pásma.
32:36'
31:41'
Hosté se znovu vrací do vedení. Vadim Šipačov dostal puk na pravou stranu útočného pásma odkud narýsoval parádní žabičku na druhou stranu a přesně na hokejku ANDREJE SERGEJEVA, který zaklekl do voleje a puk uklidil do branky. Asistence: Vadim Šipačov, Dmitrij Kagarlickij.
31:21'
Domácí udělali chybu v rozehrávce, ale Vadim Šipačov ji špatnou nahrávkou na Jaškina nepotrestal.
31:00'
Zpoza branky se do zakončení vytočil Vjačeslav Kuljomin. Ani nadvakrát však nedokázal puk procedit do sítě.
30:25'
Po rychlé kombinaci se k nahození od modré dostal Andrej An. Mironov. Puk však poslal pouze do výstroje Šugajeva.
29:36'
Z levé strany se až na střed proháčkoval Denis Vicharev a dostal se i do zakončení, které letělo pouze vedle branky.
28:50'
Zakázané uvolnění se píská i na druhé straně. Špatný pas zaznamenal Andrej An. Mironov.
28:16'
Po rychlé kombinaci se ke střele z levého kruhu dostal Juuso Hietanen. Mířil ale pouze vedle branky Šugajeva.
27:52'
Nepřesná nahrávka dopředu znamená zakázané uvolnění Severstalu.
27:07'
26:06'
Ve středním pásmu se český útočník snažil vysunout Kagarlickiho, jenže trefil pouze hůl jednoho ze soupeřů.
25:17'
Nyní dokázal Jaškin sice vyhrát vhazování v útočném pásmu, puk i tak vypadl z útočné třetiny.
24:55'
Mezi kruhy dostal nahrávku Alexandr Kučerjavenko. Ke střele se před dotírajícím soupeřem dostat nedokázal.
24:28'
Dynamo má problém se vůbec dostat do útočného pásma. Nyní se píská zakázané uvolnění.
23:55'
23:41'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michal Čajkovský – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., hrubost).
23:12'
Z pravého kruhu nyní pálil Jegor Morozov, branku však trefit nedokázal.
22:53'
Domácí tým pokračuje v tlaku i v přesilovce.
21:55'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., hákování).
21:11'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Domácí zažívají naprosto parádní vstup do druhé části hry. zpoza vlastní branky našel v útočném pásmu VLADISLAVA KODOLU, který rychlou ranou na přední tyčku nachytal nepozorného Bočarova. Asistence: Shawn Lalonde.
20:32'
Excelentní nástup domácích hráčů do druhé třetiny a už je to jen o jedinou branku. Po střelu z velkého úhlu se před brankou dostal k puku Andrej Alexejev a perfektní zadovkou ještě našel JEGORA MOROZOVA, který se střelou tahem nemýlil. Asistence: Andrej Alexejev.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:53.
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Dynamo po ní vede 2:0. Ve dvanácté minutě vstřelil první branku zápasu Andrej Sergejev a o čtyři minuty později skóroval po jeho nahrávce Dmitrij Jaškin. Hosté byli po většinu času daleko lepším týmem a tato část patřila právě jim. Severstal se zvedl až v posledních minutách, v čemž mu pomohlo vyloučení Mironova.

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 10:14
Vyloučení: 3:2
Vyhraná vhazování: 9:12
20:00'
19:30'
První třetinu končí hosté s pukem na holi. Rozhodně právě Dynamo může být s touto periodou spokojenější.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:38'
Domácí pokračují v tlaku i nadále. Liška to zkoušel z mezikruží dokonce bekhendem. Nedůrazný pokus skončil na betonu hostujícího strážce branky.
18:06'
17:47'
Puk proti hokejce dostal Jindřich Abdul a pohotově pálil. Trefil ale pouze beton Bočarova.
17:20'
Dobrou obrannou práci nyní vykonal Dmitrij Jaškin, který vyvezl puk z vlastního pásma až k brance soupeře.
16:47'
Domácí sevřeli svého soupeře v pásmu a Adam Liška zkusil vypálit z pravého kruhu, branku ale o kousíček minul.
16:06'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej An. Mironov – 2 min., držení).
15:16'
Hostující tým využívá přesilovku vede již o dvě branky. Andrej Sergejev využil chyby v rozehrávce soupeře, navezl si puk na střed pásma a přesnou nahrávkou hledal před odkrytou brankou Dmitrije Jaškina. Český útočník však puk nechal jet do prázdné branky, takže nakonec se o jeho branku nejedná. Bez asistence.
14:37'
Na střed útočného pásma dostal nahrávku Jaškin a zkusil vypustit kotouč ze zápěstí. Zamířil pouze do betonu soupeře.
14:05'
Dmitrij Jaškin sice prohrál úvodní buly přesilovky, ale ani tak nedokázali domácí puk vyhodit.
13:59'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., vysoká hůl).
13:12'
Na straně útočného pásma ukázal rychlost hostující Oscar Lindberg a předkládal puk před branku, kde nikdo v bílém dresu nebyl.
12:50'
12:50'
Domácí rozhodně nejsou po inkasované brance opaření. Nyní to zkoušel bekhendovým blafákem Denis Vicharev. Na Bočarova si zatím nepřišel.
11:03'
Tak přeci jen se hostující tým prosazuje. Vadim Šipačov dokázal dostat kotouč na modrou čáru pro Michala Čajkovského, který ho připravil parádně na levý kruh pro skórujícího ANDREJE SERGEJEVA, který důraznou ránou vše propálil. Asistence: Michal Čajkovský, Vadim Šipačov.
10:59'
10:44'
Až nyní se dostala do přesilovky dvojice Jaškin a Šipačov a český hráč už měl minimálně dvě nebezpečné dorážky.
10:05'
O další střelu hostí se pokusil z levého kruhu Daniil Tarasov. Dmitrij Šugajev jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
09:40'
Nepřesná nahrávka zpět vyhání Dynamo z útočného pásma.
09:10'
Prostor si na levé straně pásma udělal Oscar Lindberg a dostal se až do střely. Ta pouze orazítkovala betony Šugajeva.
08:59'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Makejev – 2 min., sekání).
08:41'
Tentokrát to hostující bek zkusil důraznou střelou od modré čáry, která pouze trefila brusle soupeře.
08:28'
Juuso Hietanen si našel puk mezi kruhy a pálil. Jeho pokus zápěstím skončil jen v náručí Šugajeva.
07:29'
Na modrou čáru dostal puk Shawn Lalonde a ihned pálil. Pohotový pokus si našel brankář Ivan Bočarov.
06:47'
Jindřich Abdul si ve středním pásmu parádně prohodil soupeře a nabízel puk do šance pro Lišku, který se po kotouči natahoval marně.
06:30'
Na levou stranu pásma dostal parádní nahrávku Daniil Tarasov a z druhého doteku hned pálil. Našel ale pouze lapačku Šugajeva.
06:05'
Po chybné rozehrávce se ke střele dostal Magnus Pääjärvi. Jeho pokus z těžké pozice skončil pouze v rohu branky.
05:43'
05:43'
Daniil Tarasov se sice hezky uvolnil na modré čáry, píská se ovšem ofsajd.
05:15'
Oba týmy v plném počtu.
05:00'
Jaškin pohotově získal puk ve středním pásmu a hledal Šipačova, jenže nahrávka na ruského kolegu byla nepřesná.
04:39'
Následně Kodola dostal nahrávku mezi kruhy, vypálit však nedokázal.
04:27'
Dlouhá nahrávka po mantinelu na Kodolu končí pouze zakázaným uvolněním Severstalu.
03:58'
Domácí tým poctivě kombinuje ve středním pásmu.
03:15'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Kirill Adamčuk – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., vysoká hůl).
02:48'
K pravému mantinelu dostal puk Jaškin a pohotově pálil, jeho pokus Šugajev vykopl.
01:50'
Hosté se rychle dostali do útočného pásma a Vladislav Jefremov z levé strany prověřil lapačku Šugajeva.
01:24'
Jindřich Abdul po dlouhém zranění zkusil vypálit od levého hrazení. Jeho první pokus v utkání skončil za brankou.
00:49'
Po hrazení dostal na modrou čáru puk Kirill Adamčuk a bez pochyb vypálil. Pokus po ledové ploše skončil na betonu Bočarova.
00:01'

Severstal Čerepovec: Šugajev (Šostak) – M. Chabarov, Vittasmäki, Lalonde, Adamčuk, M. Tichonov, Makejev (A), Kudako – J. Morozov (A), A. Alexejev, Liška – Geraskin, Guslistov, Vovčenko – Petunin, Kodola, Abdul – Mojsejev, Vicharev (C), Kapustin – Kazakov.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (C), An. Sergejev, J. Zajcev, Alanov (A) – Jaškin, Šipačov, Kagarlickij (A) – Pääjärvi, O. Lindberg, Tarasov – Igumnov, Jefremov, Brjukvin – Muranov, Kučerjavenko, V. Kuljomin – O. Zajcev..

Jindřich Abdul (CER) – 10 zápasů, 2+1
Adam Liška (CER) – 51 zápasů, 6+12
Michal Čajkovský (DMS) – 61 zápasů, 12+14
Dmitrij Jaškin (DMS) – 62 zápasů, 39+24

Severstal Čerepovec

Severstal Čerepovec obsadil v západní konferenci konečné šesté místo. Do posledních utkání bojoval s běloruským Minskem, který ve finále nechal za sebou o jediný bod. Týmovou produktivitu základní části ovládl Alexander Petunin s devětatřiceti body. V play off zatím domácí Severstal drží osmnáctiletý Nikita Guslicov, který sice zaznamenal pouze dva body, ale je nejproduktivnějším hráčem svého celku.

Poslední tři zápasy

Čerepovec VS. Dynamo Moskva 1:2 po prodloužení
Dynamo Moskva VS. Čerepovec 2:5
Dynamo Moskva VS. Čerepovec 1:0

Hostující hráči rozhodně mohou pomýšlet na zisk Gagarinova poháru. V základní části skončili na třetím místě. Dynamo Moskva má v týmu nejproduktivnějšího hráče základní části, Vadima Šipačjova, i nejlepšího střelce, tím se stal český útočník Dmitrij Jaškin. Ve vyřazovací fázi je však nejproduktivnější ruský útočník Dmitrij Kagarlitskij za dva góly a jednu asistenci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.