KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Jaroslavl - 19. března 2021   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
06:32' Gilmour (Šalunov) • 08:57' Šalunov (Mamin, Okulov) • 30:04' Světlakov (M. Robinson, Tělegin) • 57:27' Blažijevskij (P. Karnauchov, Andronov)
Jaroslavl

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště!
Dnešní utkání sledovalo 5 627 diváků (46% kapacity).
Utkání rozhodla střelecká efektivita. Zatímco hosté nedokázali v průběhu celého střetnutí Johanssona pořádně překvapit a z devětadvaceti střel se prosadili jen jednou jedinkrát, CSKA bylo v útoku kreativnější a Pasqualeho postupně nachytalo celkem třikrát. Bezzubým výkonem v ofenzivě se vyhrát nedá, o čemž se Lokomotiv dnes přesvědčil na vlastní kůži.
Je konec, stav série mezi CSKA a Lokomotivem je po dnešku vyrovnaný – 1:1! Domácí hráči vyšli z vyrovnané bitvy vítězně a zaslouženě si připisují první výhru ve čtvrtfinále, které se v neděli přesune do Jaroslavle.
Československá stopa
Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.
60:00'
Lokomotiv se za pískotu ochozů vydal do útrob haly, kam ho Moskvané následují. Je definitivně po všem.
60:00'
V CSKA Areně už zazněla siréna, v domácím pásmu ale na sebe ještě poštěkují malé skupinky protihráčů. Sudí je zatím drží daleko od sebe, bitku zřejmě neuvidíme.
59:46'
Domácí drží puk na své polovině a dopředu se neženou, do konce zbývá jen pouhých pár sekund.
59:13'
Poslední minuta druhého střetnutí je tu, zaplněná moskevská hala už oslavuje první výhru svého týmu.
58:54'
Puk po zakončení Maxima Sorkina zůstal stát v brankovišti, odkud ho na poslední chvíli odpinkl pryč jeden z hostujících borců!
58:22'
Hosté ale ještě nehodlají složit zbraně a stále se snaží útočit na soupeřovu branku, Johansson je ve střehu.
57:27'
CSKA právě vstřelilo branku!
Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby uklidil z velké vzdálenosti kotouč do opuštěné branky Lokomotivu ARŤOM BLAŽIJEVSKIJ, čímž definitivně pojistil vítězství svého celku – 4:1! Asistence: Pavel Karnauchov, Sergej Andronov.
57:16'
CSKA chce co nejrychleji vyhodit puk ze svého pásma, hosté ale už zastavili hned několik jeho pokusů.
56:44'
Vyhozenou pryž za svou brankou sbírá Kajumov, Jaroslavl se opět snaží se přesunout do útoku.
56:30'
Hostující gólman se po pauze nevrátil do branky, Lokomotiv se nevzdává a tři a půl minuty před koncem zkouší štěstí v šesti! Power-play!
55:57'
Oddechový čas pro domácí.
55:57'
Domácí poslali puk až za Pasqualeho brankoviště, Sorkin se může konečně přesunout na střídačku.
55:27'
Právě Sorkin nyní zblokoval prudkou střelu svou nohou, po obranném pásmu se šourá v evidentních bolestech.
Střely na branku: 28 – 27.
54:45'
Sorkin se ukvapil a jeho slabé zakončení z kruhu bylo ještě k tomu nepřesné, puk minul tři tyče.
54:15'
Rafikov vyhodil puk ze středního pásma za branku, po přerušení následuje buly v neutrální zóně.
53:48'
Opařený domácí tým zpevnil svou obranu a nedovoluje protihráčům prorazit za útočnou modrou čáru.
53:12'
Armádníkům se ale nakonec přeci jen podařilo proniknout do útoku, Pasquale musel čelit střele zleva.
52:43'
Jaroslavl má nyní více ze hry a nepouští Moskvany na delší dobu k puku, tohle bude možná ještě zajímavé.
52:19'
Rafikov střelou z velké vzdálenosti minul soupeřovu svatyni, CSKA následně vyvezlo puk ven z pásma.
51:42'
Kýžený kontaktní gól chtěl vstřelit Anton Lander, který ale z mezikruží trefil jen beton domácího brankáře.
51:27'
Moskevské publikum se dožaduje dalšího zásahu, domácí hráči jsou ale zmáčknuti ve svém pásmu.
50:58'
Vstřelená branka Lokomotivu vlila krev do žil, hosté pokračují v útoku a tlačí na soupeřovu branku.
50:31'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Ne ne, tak ani Lars Johansson ledovou plochu CSKA Areny neopustí s čistým kontem! Hosté v polovině jedenácté minuty snižují své manko na dvě branky, pod zásah se podepisuje JEGOR KORŠKOV. Útočník Jaroslavle zachytil nepřesnou odraženou střelu Ivanova od zadního mantinelu na svou hůl a z vysokého úhlu jen tak tak dostal kotouč za švédského gólmana – 3:1! Asistence: Georgij Ivanov, Maxim Osipov.
Střely na branku: 27 – 25.
49:44'
Petersson obehrál Sergejeva a poslal puk před branku, kde ale v té době nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.
49:16'
Světlakova střela se od Pasqualeho odrazila až na kruh, Kanaďan drží svůj celek ve hře.
48:32'
Barancev přimáčkl ke hrazení Karnauchova, kterého se aktivně snaží co nejrychleji připravit o kotouč.
48:06'
Korškov zachytil krátkou přihrávku protihráče a bez váhání zaváží kotouč do soupeřova pásma.
47:50'
Gilmour se nyní v rohu postrkoval s Pulkkinenem, finský forvard ale rychle odjel a kočkovaná neeskalovala.
47:23'
Těsně vedle boxu časoměřičů se dost krkolomně bojuje o puk, do tahanice je zapojeno několik hráčů.
46:48'
Rafikov zaváží kotouč do soupeřova pásma, uvidíme, co Lokomotiv před Johanssonem vymyslí tentokrát.
46:19'
Andrej Světlakov zkusil za Pasqualeho poslat další střelu z pravého kruhu, jenže hostující klec přestřelil.
45:36'
Stále sledujeme opatrnou podívanou, aspoň ve srovnání s předešlými dvěma třetinami. Šancí je minimum.
Střely na branku: 24 – 22.
44:57'
Marčenko si ve vlastním pásmu přihrává s Rafikovem, zbytek lajny se rychle vydal na střídačku.
44:21'
Johansson se hokejkou ohnal po nepřesném nahození Pulkkinena z modré, na kotouč ale nedosáhl.
43:47'
Šalunov přenechal kotouč Okulovovi, kterého následně jeden z protihráčů zatáhl za brankoviště.
43:16'
Poprvé ve třetí třetině se do útočného pásma podívali i Moskvané, kteří se tam ale příliš dlouho neudrželi.
42:53'
Johansson zastavil slabší pokus z modré čáry a puk okamžitě poté vrátil zpět na ledovou plochu.
42:03'
Další icing přesune hru před Pasqualeho, tentokrát totiž puk za soupeřovu klec nahodili zase hosté.
41:51'
Třetí třetina začala velmi opatrně, je vidět, že ani jeden tým nechce hned v úvodu udělat chybu.
41:26'
Čerepanov zachytil vyhozený kotouč ve svém pásmu, oba celky nyní využívají klidnější pasáže a střídají.
40:45'
CSKA bez váhání vyhodilo puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Johanssonově levici.
40:17'
Lokomotiv se usadil před soupeřovou brankou, Rušan Rafikov operuje s pukem u pravého kruhu.
40:01'
Domácí hráče od vyrovnání série s Lokomotivem dělí jedna třetina, po čtyřiceti minutách vedou nad celkem z Jaroslavle o tři branky. Hlavní rozdíl mezi oběma týmy tkví v brance – zatímco Johansson chytá vše, co na něj soupeř pošle, Pasquale si po shutoutu v předchozím utkání nyní vybírá slabou chvíli. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál. Zvládnou hosté přijít švédskému gólmanovi na kloub a bitvu zdramatizovat?
39:48'
Jeden z domácích byl sestřelen ve středním pásmu, Lokomotiv si bere kotouč zpět na své hole.
39:19'
Tělegin nahodil pryž za soupeřovu svatyni a spolu se svými spoluhráči se následně vydal ke střídačce.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:48'
Johansson podržel svůj celek dalším zákrokem a i po necelých čtyřiceti minutách hry si drží čisté konto.
38:30'
Do konce druhé třetiny už zbývá odehrát jen minutu a půl, více ze hry mají v závěru hráči Jaroslavle.
37:43'
Averin si nyní po přerušení zřejmě vyměnil pár slov s Johanssonem, atmosféra pomalu houstne.
37:07'
Lokomotivu se nedaří přesunout hru do útočného pásma, všechny jeho pokusy končí už před modrou.
36:37'
Domácí si na ledě stále udržují mírnou převahu, hosté ale už s nimi po delší době začínají srovnávat krok.
36:19'
Ani pokus Rušana Rafikova z prostoru mezi modrou a kruhem za Johanssona neprošel, hra je přerušena.
Střely na branku: 24 – 17.
35:43'
Kempe nahodil pryž za soupeřovu svatyni. Pasquale následně vyjel z branky a rozehrál jej dopředu.
35:25'
Lokomotiv se nyní na malou chvíli osvobodil z tlaku, učinil tak ale za cenu dalšího zakázaného uvolnění.
34:54'
Čerepanov se dostal k puku a obratem ho poslal daleko od své klece, náporu Moskvy je na chvíli konec.
34:16'
CSKA se snaží kombinovat v útoku, nesmlouvavá obrana Jaroslavle ale své soky drží u mantinelu.
33:52'
Osipov se dostal do ofsajdu, šest minut a osm sekund před koncem tak uvidíme buly ve středním pásmu.
33:09'
Karnauchov byl v rohu kluziště podražen jedním z protihráčů, zákrok ale nechal rozhodčí chladnými.
32:39'
Puk se nyní odrazil přímo na hokejku Johna Gilmoura, který ale z pozice před brankou nezvládl zakončit.
32:15'
Do zakončení se nyní dostal Marčenko, jehož střele ale připravený Johansson nedal šanci.
31:50'
Okulov přišel o kotouč na pravém kruhu, jeden z protihráčů mu ho nenápadně vypíchl z hole.
Střely na branku: 22 – 16.
30:54'
Je tomu skutečně tak, už podruhé v utkání vidíme současné vyloučení. Shodné tresty za hrubost dostávají Sergej Andronov (MOS) a Anton Lander (JAR).
30:54'
Lokomotiv tlačí, Johansson byl nucen kotouč po střele z mezikruží zalehnout. Následně byla k vidění menší strkanice, za kterou se zřejmě bude vylučovat.
30:04'
Moskvané se přesně s koncem oslabení prosazují potřetí, tohle si Pasquale za rámeček opravdu nedá! Na střeleckou listinu se zapisuje ANDREJ SVĚTLAKOV, jehož zakončení se překvapený hostující gólman velmi krkolomně snažil zastavil, nakonec si ale puk pravděpodobně sám srazil do branky! Asistence: Mat Robinson, Ivan Tělegin.
29:35'
Střela z prostoru mezi brankovištěm a kruhem se neujala, domácí následně opět vyhazují puk ven.
29:01'
Ze zaplněných ochozů moskevské haly se line hlasitý pískot, Lokomotiv mezitím kombinuje v útoku.
28:15'
Pasquale zastavil vymrštěnou pryž za svou svatyní a přenechal jí vracejícímu se Marčenkovi.
28:04'
Po konci komerční pauzy uvidíme přesilovku, Bogdan Kiselevič (MOS) se vrací na trestnou za podrážení.
27:40'
Zakázané uvolnění aspoň na pár sekund přesune hru před svatyni maskovaného Kanaďana.
27:24'
Prim na ledové ploše nyní hrají zpevněné obrany obou celků, které nepouští své soupeře do střeleckých šancí.
26:57'
Artur Kajumov pronesl pryž do útočného pásma, Lokomotiv se nyní snaží se udržet před Johanssonem.
26:22'
Slepyševovi vůbec nevyšla střela z hranice pásma, šourající se kotouč si na hůl vzal Jegor Averin.
Střely na branku: 19 – 14.
25:48'
Ivanov nahodil puk do rohu kluziště, kde se o něj chvíli bojovalo. Nakonec jej ukořistil jeden z domácích.
25:30'
Sorkin vybídl ke střele Robinsona, jehož projektil z modré čáry Pasquale vyrazil na pravý kruh.
24:52'
Bitvu o kotouč v hostujícím pásmu vyhrála Jaroslavl, která přesouvá dění do středního pásma.
24:05'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu celku se momentálně nedaří se na delší dobu udržet v útočném pásmu.
23:41'
Kotouč se po rychlé akci CSKA opět ohřívá v rukavici kanadského gólmana, hra je na chvíli pozastavena.
23:14'
Blažijevskij z modré nahodil puk za branku Lokomotivu, kde si ho na svou hůl vzal jeden z hostujících hráčů.
22:33'
Stejně jako v první třetině se i nyní hraje v rychlém tempu, Pasqualeho z kruhu proklepl Světlakov.
22:06'
Korškov byl u modré čáry odzbrojen, jenže následná špatná rozehrávka Dahlbecka skončila na icingu.
21:47'
Takřka okamžitě po vyhraném vhazování z modré čáry vypálil Ťutněv, který ale moskevskou svatyni přestřelil.
21:05'
V oslabení nyní před Johanssona pronikl Kajumov, který ale na domácího gólmana nenašel recept.
20:35'
Moskvané se nepovedenou přihrávkou připravili o pásmo, kotouč přejel modrou čáru a opustil pásmo.
20:04'
Prostřední dějství je tu, CSKA do něj po vyloučení Peterssona vstupuje ve zkrácené početní výhodě.
20:01'
První třetina odvety mezi CSKA a Lokomotivem nabídla svižnou a vesměs vyrovnanou podívanou, přičemž po úvodních dvaceti minutách mají blíže k vítězství moskevští hráči. Těm se podařilo jejich aktivní hru přetavit hned ve dva zásahy a vzhledem k tomu, že jejich gólman za sebe nepustil ani jeden z jedenácti pokusů Lokomotivu, mají utkání dobře rozehrané.
19:43'
Jaroslavl zatím drží hru daleko od své branky, v první třetině toho nejspíš už moc zajímavého neuvidíme.
19:19'
André Petersson (JAR) trefil u střídaček Kempeho holí do obličeje, za což od sudích dostal menší trest.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:48'
Ani Andronov střelecké portfolio domácích nerozšířil, jeho projektil zleva Pasquale zneškodnil.
18:01'
Puk po střele od mantinelu zaletěl přímo do nastražené rukavice hostujícího gólmana, hra je přerušena.
17:46'
Následný rychlý protiútok končí skvělým zákrokem Pasqualeho, který si počíhal na Kempeho střelu.
17:19'
Tkačov vystřelil z levého kruhu, projektilem ale omylem trefil jen před branku najíždějícího Kovalenka.
16:52'
První třetina se chýlí ke konci, do závěrečné sirény zbývá odehrát jen něco málo přes tři minuty.
16:25'
Jeden z hostujících hráčů kotouč dojížděl marně, po dalším icingu se bude vhazovat před Pasqualeho klecí.
Střely na branku: 9 – 10.
15:42'
Johansson lapil kotouč do své rukavice, během následné pauzy byl pak Kiselevič vysvobozen z trestné.
15:28'
Marčenkova střela byla zblokována, domácí zatím oslabení zvládají na jedničku a drží soupeře na uzdě.
14:57'
CSKA rychle vyhodilo puk na druhý konec hrací plochy a na chvíli ukončilo mírný nápor hostujícího celku.
14:23'
První střelu na Johanssona v přesilovce poslal Rafikov, který z kruhu trefil jen brankářův beton.
13:42'
Martin Fraňo posílá na trestnou lavici Bogana Kiseleviče (MOS), který byl vyloučen za hákování.
13:32'
Jaroslavl má ponechanou výhodu a rozjela kombinaci před Johanssonem, která zatím ke střele nevedla.
12:57'
Oba týmy po komerční pauze zpevnily své obrany, momentálně se bojuje hlavně kolem středního pásma.
12:15'
Malyšev zachytil soupeřovu rozehrávku a následně puk poslal spoluhráči, Lokomotiv využívá situace a střídá.
11:47'
Zákrok nyní musel ze svého rukávu vytáhnout zase Pasquale, ani jeden gólman nemá moc klidu.
11:19'
O snížení se chtěl postarat Lander, jehož pozemní střelu ale Johansson hravě zneškodnil. Komerční pauza.
Střely na branku: 7 – 4.
10:38'
Slepyšev se pokusil proniknout do pásma po pravém křídle, jen krátce za modrou ho ale zastavil Čerepanov.
10:10'
Pasquale je pod palbou, tentokrát čelil dalšímu zakončení z hole obránce Mata Robinsona.
09:44'
Tělegin zkusil štěstí z podobné pozice jako Šalunov, zakončení mu ovšem úplně nesedlo.
09:22'
Hru nyní přerušil domácí ofsajd, po krátké pauze tak uvidíme vhazování před hostující modrou čarou.
08:57'
Oddechový čas pro hosty.
08:57'
Domácí rychle navyšují svůj nově nabytý náskok a v deváté minutě odskakují do dvoubrankového vedení! Mamin krátkou přihrávkou poslal do úniku MAXIMA ŠALUNOVA, který projel na mezikruží a následně umístil kotouč do horního rohu jaroslavlské branky – 2:0! Asistence: Maxim Mamin, Konstantin Okulov.
08:19'
Z hranice brankoviště nyní zahrozil Karnauchov, který ale kotouč za připraveného Pasqualeho neprostrčil.
07:37'
Nyní sledujeme hodně agresivní bitvu, ani jeden tým nenechává svému soupeři nic zadarmo.
07:05'
První icing si do týmových statistik připisuje také moskevský celek, buly proběhne před Johanssonem.
06:32'
No, tak to bylo hodně rychlé! CSKA vyhrálo vhazování před Pasqualem a po následné krátké kombinaci se ke kotouči dostal JOHN GILMOUR, který si povyjel z modré čáry na pravý kruh a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0! Asistence: Maxim Šalunov.
06:23'
Domácí si zahrají krátkou přesilovku čtyři na tři! Na trestnou míří Vladimir Tkačov (JAR), opět za sekání.
Střely na branku: 2 – 2.
05:50'
Menší počet hráčů na ledě svědčí spíše Moskvanům, kteří jsou častěji na kotouči a v útoku.
04:58'
Rozhodčí udělili první tresty, po souboji u mantinelu jsou za sekání potrestáni Arťom Blažijevskij (MOS) a Nikolaj Kovalenko (JAR). Hraje se ve formátu čtyři na čtyři.
04:45'
Na Světlakova se pověsili hned dva protihráči, domácí hráč se ale nevzdává a nenechává se připravit o puk.
04:24'
Zámořský gólman hostů byl nyní nucen puk schovat pod svou rukavici, před brankovištěm slídil Popov.
03:53'
Šalunov jen tak tak prostrčil puk na Okulova, jehož rychlé zakončení Pasquale hravě lapil.
03:12'
Dlouhá rozehrávka od vlastní branky Lokomotivu nevyšla, ve středním pásmu se puku chopil protihráč.
02:41'
Čerepanov zachytil přihrávku až za modrou čarou, následným popojetím se tak dostal do ofsajdu.
02:34'
Švédský gólman zastavil zakončení z pravé strany a jednoduchým zákrokem přerušil průběh hry.
02:13'
Lokomotiv je momentálně aktivnějším celkem na ledě a snaží se na delší dobu usadit u Johanssona.
01:48'
Hra se v úvodu přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhou, sledujeme vyrovnanou podívanou.
01:10'
Tkačov nyní operuje s pryží u pravého kruhu a snaží se ze sebe setřást hned dva dotěrné protihráče.
00:28'
Pulkkinena za brankou sestřelil Robinson, Lokomotiv tak ztrácí kotouč a CSKA se snaží prorazit dopředu.
00:06'
Už šest sekund po úvodním buly se přerušuje, hosté totiž vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
00:01'
Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
Domácí hráči vyráží na ledovou plochu, kde už na ně čekají hosté. Před startem střetnutí si ovšem ještě poslechneme ruskou národní hymnu.
Do utkání sice nezasáhne ani jeden český či slovenský hráč, krajánka však najdeme aspoň mezi rozhodčími. Spolu se Sergejem Beljajevem totiž bude duel řídit zkušený sudí Martin Fraňo, přičemž hlavním na čarách pomůžou Tornike Kučava a Nikita Novikov.
Obsazení brankovišť však zůstává nezměněno. Trenéři CSKA dají i tentokrát důvěru Larsi Johanssonovi, zatímco mezi tři tyče hostů se po shutoutu vrací Ed Pasquale.
Oba týmy se budou muset vypořádat se ztrátami opor. Armádníci postrádají kontroverzního útočníka Brendana Leipsice, Jaroslavl zase do odvety půjde bez svého nejproduktivnějšího hráče – Pavla Kraskovského.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné pozdní odpoledne, druhý duel série začíná přibližně za půl hodiny! Níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy, které po středečním utkání doznaly pouze pár změn.

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck, Kiselevič (A), Gilmour, Blažijevskij, M. Robinson (A), Rykov – Slepyšev, Andronov (C), P. Karnauchov – Okulov, Šalunov, Mamin – Alexandr Popov, M. Kempe, Loktionov – Tělegin, Sorkin, Afanasjev – Světlakov.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, A. Marčenko, M. Osipov, Barancev, Čerepanov, Ohtamaa, Malyšev – Kovalenko, Beljajev, Alexejev – A. Petersson, V. A. Tkačov (C), Korškov – Pulkkinen, Kajumov, Lander (A) – Ivanov, Ťutněv, J. Averin (A) – Iljenko.

Rozhodčí: Beljajev, Fraňo – Kučava, Novikov.
STAV SÉRIE: CSKA – LOKOMOTIV 0:1

Středeční první duel série přinesl poměrně překvapivý výsledek. CSKA, jeden z hlavních favoritů na zisk Gagarinova poháru, nezvládl přetavit výhodu domácího kluziště ve vítězství a před necelými pěti tisícovkami diváků v Moskvě padl s Lokomotivem 0:2.

Vítězství hostům zařídil Jegor Korškov, který v padesáté minutě doklepl svou odraženou střelu za do té doby neprůstřelného Johanssona, a připravil tak brankáře armádníků o čisté konto. Celek z hlavního města na jeho gól odpověď nenašel a úspěch Jaroslavle jen zásahem prázdné klece potvrdil Michail Beljajev.