KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Astana - 10. března 2021   15:00

Magnitogorsk
01:27' S. Mozjakin (Holm, Karpov) • 15:32' Prochorkin (Dronov, Goldobin) • 27:30' Goldobin (Prochorkin, S. Plotnikov) • 35:39' Beck (A. Nestrašil, Pašnin) • 36:39' Rasmussen (Holm)
Astana
Ortio (37. H. Karlsson) – Makljukov, Dietz, Šalapov, Heatherington, Lintuniemi, Blacker – Frattin, Paňukov, Videll – R. Starčenko, Petuchov, Gurkov – Michajlis, Valk, Lilja – Ševčenko, Šestakov, Akolzin – Musorov.

Domácí celek vyhrává tento zápas 5:1 a získává třetí výhru v této sérii. Magnitka tento zápas vyhrála celkem jednoznačně, naopak Barys si kromě gólové střely žádnou výraznější šanci nevypracoval.
Česká stopa v zápase
Andrej Nestrašil (MET) 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:32
59:35'
Už se pravděpodobně nic nestane.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.
58:30'
Nyní se Nur-Sultan dostal do útočného pásma, ale střelecký pokus byl hodně nepřesný.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:44'
Barys rozehrává od své branky, pokouší se ještě zápas korigovat.
57:10'
Mnoho šancí k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává.
56:50'
Arkadij Šestakov (Barys) rozehrává od své branky, následně ale hráči hostů nedokázali vybojovat útočné pásmo.
56:20'
Henrik Karlsson (Barys) kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
56:00'
Sledujeme hru pět na pět. Vyloučený hráč se vrací do hry.
55:30'
Alexej Makljukov (Barys) pálil od modré čáry, jeho pokus vyrazil brankář, a pak už hrála obrana.
54:40'
Polovina přesilovky je pryč, sledujeme dobrou hru domácích, kteří míří za výhrou v tomto zápase.
54:16'
Magnitka vyhazuje přes všechny čáry, hosté tedy rozehrávají od své branky.
53:50'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Alex Lintuniemi pálil od modré čáry, ale neuspěl.
53:40'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., držení).
53:13'
Mnoho šancí momentálně k vidění není. Hra je přerušená, komerční přestávka.
52:26'
Philip Holm (Magnitogorsk) nedokázal získat kotouč v útočném pásmu, a tak mohli hrát hosté. Do rychlém přenesení hry se do šance nedostali.
51:10'
Curtis Valk (Barys) to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.
50:46'
Nikolaj Prochorkin (Magnitogorsk) se propracoval do útočného pásma, jeho pokus ale končí vele branky.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:50'
Dmitrij Ševčenko (Barys) pálil od modré čáry, jeho ránu obránce zblokoval.
49:16'
Darren Dietz (Barys) se usadil s kotoučem v útočném pásmu, následně pálil jeho spoluhráč, ale minul branku.
48:41'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., sekání).
47:40'
Na nějakou výraznější šanci ve třetí třetině, domácí hráči vedou o čtyři branky.
47:27'
Magnitka špatně rozehrála, píská se zakázané uvolnění, buly před brankou Metallurgu.
46:57'
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme nyní hru pět na pět.
46:30'
Archip Několenko pálil od modré čáry. Puk končí mimo branku.
46:00'
Aktivně hraje domácí celek, který se pokouší navýšit své vedení. Taylor Beck (Magnitogorsk) to vzal na sebe, jeho blafák byl nepřesný.
45:30'
Přesilovku pět na tři domácí neproměnili, a tak pokračuje klasická početní výhoda.
44:57'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., podrážení).
44:50'
Barys vyhazuje přes všechny čáry, Nikolaj Goldobin (Magnitogorsk) musí rozehrávat od své branky.
44:20'
Magnitogorsk se nemůže propracovat do útočného pásma.
44:00'
Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) hraje s kotoučem v útočném pásmu, ale ke střele se domácí tým nedostal.
43:12'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Matt Frattin – 2 min., vysoká hůl).
42:27'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, Nikolaj Kuljomin (Magnitogorsk) pálil, jeho pokus končí vedle branky.
41:45'
Barys se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Arkadij Šestakov (Barys) neuspěl ránou z bezprostřední blízkosti.
40:47'
Sledujeme úvod třetí třetiny, domácí celek vede o čtyři branky.
40:20'
Nikolaj Goldobin (Magnitogorsk) měl velkou šanci, ale Henrik Karlsson (Barys) byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře.
40:03'
Utkání pokračuje dál třetí třetinou.
40:01'
Po dvou třetinách vede domácí celek jednoznačně 5:1 a míří za výhrou v tomto pátém zápase série.
40:00'
39:40'
Domácí drží hru daleko od své branky.
39:00'
V poklidném tempu se tato třetina dohrává.
38:23'
Domácí celek udělal ve druhé třetině důležité kroky k výhře v tomto zápase.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:30'
Henrik Karlsson (Barys) kryje tvrdou ránu soupeře, Philip Holm pálil z mezikruží, ale neuspěl.
36:39'
Střídání v týmu Barys Nur-Sultan: ze hřiště odchází Joni Ortio, přichází Henrik Karlsson.
36:39'
Metallurg právě vstřelil branku!
Z hodně podobné pozice se prosazuje další domácí hráč, tentokrát brankářeOrtia prostřelil střelou zápěstím DENNIS RASMUSSEN. Asistence: Philip Holm.
35:39'
Krásná rána a domácí celek navyšuje své vedení znovu na tři góly. Prosazuje se po dobré přihrávce osamocený TAYLOR BECK. Asistence: Andrej Nestrašil a Michail Pašnin.
34:35'
Nikolaj Prochorkin (Magnitogorsk) pálil z bezprostřední blízkosti, Joni Ortio našel jeho ránu v rukavici.
34:07'
Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Barysu musí od své branky rozehrávat.
33:44'
Hostující celek po vstřelení branky pokračuje v aktivní hře, Dmitrij Ševčenko pálil z dobré pozice, ale minul branku.
32:40'
Komerční přestávka.
31:53'
Domácí celek měl nyní velkou šanci, kotouč poskakoval v brankovišti Barysu, ale brankář Joni Ortio (Barys) byl pozorný.
30:47'
16:14, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, mírně aktivnější jsou domácí hokejisté.
30:04'
Barys právě vstřelil branku!
Početní výhodu proměnil také hostující celek, a tak je sníženo na rozdíl dvou branek. Odražený kotouč z pravého kruhu poslal tvrdou ránou do horní části branky CURTIS VALK. Vasilij Košečkin (Magnitogorsk) neměl nárok zastavit tuto střelu.
29:22'
Barys se usadil v útočném pásmu, Curtis Valk (Barys) uhájil modrou čáru, aktivní hra hostů může pokračovat dál.
28:30'
Přesilovku si nyní zahraje hostující celek, který zatím v tomto zápase na svůj střelecký úspěch čeká.
28:16'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 2 min., vražení na hrazení).
27:30'
Krásně sehraná přesilovka a domácí celek navyšuje své vedení. Plotnikov našel Prochorkina, který už mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku na NIKOLAJE GOLDOBINA, který poslal puk pod horní tyč. Asistence: Nikolaj Prochorkin a Sergej Plotnikov.
27:05'
Darren Dietz (Barys) byl hodně důrazný, a tak připravil Magnitogorsk o pásmo.
26:50'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ve kterém kombinuje a pokouší se něco vymyslet.
26:30'
26:30'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., sekání).
26:00'
Šest minut hry ze druhé třetiny je pryč, Magnitogorsk rozehrává od své branky. Stabilněji se do útočného pásma nedostal.
25:36'
Takticky hraje domácí celek velmi dobře, má dvoubrankový náskok, navíc soupeře do žádných velkých šancí nepouští.
25:10'
Alexej Makljukov (Barys) rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, následně Jegor Petuchov (Barys) byl před brankou, ale puk netrefil podle představ.
23:16'
Sledujeme rychlý hokej, Barys rozehrává od své branky, pokouší se něco vymyslet. Následně Curtis Valk pálil a domácí Vasilij Košečkin předvedl jistý zákrok.
21:30'
Sledujeme už hru pět na pět.
21:10'
Jeden z hráčů Magnitky se dostal do zakončení, vypálil do protipohybu brankáře, a pak trefil brankovou konstrukci.
21:03'
Přesilovku sice hraje domácí celek, ale nemůže se propracovat do zakončení.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou, do které vstupuje domácí celek s dvoubrankovým vedením.
20:01'
Sergej Mozjakin a Nikolaj Prochorkin se dokázali prosadit v první třetině. Díky nim vede domácí celek po dvaceti minutách o dvě branky.
20:00'
19:55'
19:45'
Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři.
19:27'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., podrážení).
19:26'
Nikita Michajlis (Barys) si volný najížděl do předbrankového prostoru, ale puk sek němu nedostal.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:54'
Barys se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, Darren Dietz (Barys) to zkoušel od modré, ale neuspěl.
18:22'
Barys Nur-Sultanse rychle dostal do útočné třetiny, Kirill Paňukov tam dostal puk, ale rána byla zblokovaná.
18:00'
Přesilovku hraje hostující celek, probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:55'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., hákování).
17:55'
Bude se znovu vylučovat.
15:32'
Krásně sehraná přesilovka a domácí celek navyšuje své vedení. Po šikovné přihrávce spoluhráče se střelou z kruhu přesně pod horní tyčku prosazuje NIKOLAJ PROCHORKIN. Asistence: Grigorij Dronov a Nikolaj Goldobin
15:08'
Barys se po nepřesné přihrávce soupeře dostal k puku, a pak vyhodil přes všechny čáry.
14:41'
Philip Holm (Magnitogorsk) kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu.
14:19'
Přesilovku nyní hrají domácí, kteří se pokouší navýšit své vedení, ale musí rozehrávat od své branky.
14:12'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šestakov – 2 min., hákování).
13:45'
Domácí hrají takticky dobře, snaží se rychle přejít střední pásmo a vypálit.
13:11'
Nikolaj Prochorkin (Magnitogorsk) do úniku z trestné lavice byl v brejku, ale blafák nedotáhl. Joni Ortio (Barys) byl připravený.
13:04'
12:50'
Curtis Valk (Barys) to individuálně nezvládl, domácí znovu posílají puk přes všechny čáry.
12:31'
Matt Frattin (Barys) vedl útočnou akci Barysu, ale vypálit na branku nedokázal, následně Magnitka vyhodila.
12:00'
Nikita Michajlis (Barys) si najížděl do volného místa, čekal na přihrávku, ale do dráhy puku vložil hokejku jeden z domácích hráčů. Ten dokázal vyhodit.
11:36'
Alex Lintuniemi (Barys) kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následně se puk dostal mimo hrací plochu, vhazovat se tak bude před brankou.
11:22'
Přesilovku, úvodní v tomto zápase, si zahraje hostující celek, který má možnost vyrovnat.
11:04'
11:04'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Prochorkin – 2 min., vysoká hůl).
10:37'
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulejší hokej.
10:16'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí celek vede o jednu branku.
09:45'
Taylor Beck (Magnitogorsk) ujel v brejku po křídle do útočného pásma, jeho rána ovšem končí nad brankou.
09:22'
Grigorij Dronov (Magnitogorsk) jako obránce pálil od modré čáry, následně Arťom Zemčonok, ale ani jeden z nich nedokázal trefit branku.
08:57'
Oba týmy střídají, hosté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž utkání.
08:13'
Sergej Plotnikov (Magnitogorsk) pálil rychle po vhazování, jeho rána byla zblokovaná.
08:10'
Joni Ortio (Barys) kryje kotouč, vhazovat se bude po ráně Nikolaje Prochorkina před brankou Barysu. Domácí hráči jsou důraznější v úvodu zápasu.
06:56'
Dennis Rasmussen (Magnitogorsk) vedl zajímavou akci svého celku, zakončoval Sergej Mozjakin, ale jeho rána končí mimo branku.
06:10'
Linus Videll (Barys) pálil z mezikruží, rána mu nesedla podle představ, ale i tak musel Vasilij Košečkin zasahovat.
05:45'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, hosté se dostali do útočného pásma, ale domácí brankář byl připravený.
04:24'
Curtis Valk (Barys) se sice dostal do útočného pásma, ale nedokázal ohrozit branku soupeře. Následně se píská zakázané uvolnění domácích.
04:00'
Nyní na nějakou výraznější šanci čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu.
03:09'
Magnitogorsk hraje zodpovědně, nedává soupeři mnoho prostoru, Maxim Karpov vedl další domácí akci, vypálit ale nedokázal.
02:43'
Nyní se hosté pokoušeli odpovědět, Kirill Paňukov to vzal na sebe, ale nedokázal prostřelit obranu soupeře ani brankáře.
01:27'
Domácí celek se dostává rychle v zápase do vedení, z bezprostřední blízkosti měl dostatek času na zpracování a zakončení obranou neobsazený SERGEJ MOZJAKIN. Asistence: Philip Holm a Maxim Karpov.
00:47'
Domácí celek se nyní dostal do útočného pásma, střely mířily nad brankou, gólman zasahovat nyní nemusel.
00:12'
Arťom Zemčonok (Magnitogorsk) rozehrává od své branky, sledujeme klidnější úvod hry.
00:01'
Úvodní buly pro hostující celek, zápas začíná.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Dronov, Zemčonok, Pašnin, Minulin, Holm, Martynov, Nikolajev – Goldobin, S. Plotnikov, Prochorkin – A. Nestrašil, Beck, Košelev – Karpov, S. Mozjakin, Rasmussen – Jurov, Několenko, N. Kuljomin – Korobkin.

Barys Nur-Sultan: Ortio (H. Karlsson) – Makljukov, Dietz, Šalapov, Heatherington, Lintuniemi, Blacker – Frattin, Paňukov, Videll – R. Starčenko, Petuchov, Gurkov – Michajlis, Valk, Lilja – Ševčenko, Šestakov, Akolzin – Musorov.

Rozhodčí: Birin, Judakov – Streltsov, Ronamarenko.
Zatím vždy platilo, že Magnitka v sérii vedla a Barys srovnával. Bude to platit i po pátém zápase?
Jediným českým nebo slovenským hokejistou v této série je Andrej Nestrašil oblékající dres Magnitky.
Důležitý, pátý duel, se bude hrát v Areně Metallurgu v Magnitogorsku.
Úvodní zápas série vyhrál Magnitogorsk, ve druhém klání vyhrál Nur-Sultan díky brance Darrena Dietze 2:1 a srovnal na 1:1 stav série.Třetí mač vyhrála Magnitka 2:1 a dostala se v sérii do vedení. V zatím posledním zápase série vyhrál Barys 4:2, díky čemuž srovnal stav série na 2:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Magnitogorsk a Barys Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.