KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Minsk - 2. března 2021   17:30

Petrohrad
Petrohrad
26:06' Kuzmenko (Tokranov, Burdasov) • 27:52' Kuzmenko (Ivan Morozov) • 32:08' Podkolzin (Ivan Morozov) • 58:16' Kemppainen (Ožiganov, Ketov)
4:2
(0:1, 3:0, 1:1)
Stav série: (1:0)
Minsk
Minsk
04:54' Varfolomejev  (Děmkov, Usov) • 50:07' K. Voronin  (Děmkov)
Petrohrad
Gamalej, Oskirko – Viljugin, Stroganov
Ledovyj dvorec, Petrohrad
Minsk

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.
Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Furch (MIN) 18 zákroků, 4 OG, úspěšnost 81,8 %,
Zápas je u konce, domácí Petrohrad rozehrál sérii 1. kola lépe a vyhrál první utkání proti Dinamu Minsk 4:2. Domácí to však neměli vůbec jednoduché, od páté minuty prohrávali po zásahu Pavla Varfolomejeva . Skvěle se jim ale povedla druhá třetina, kdy se dvakrát trefil Andrej Kuzmenko a jednou Vasilij Podkolzin a Petrohrad rázem vedl 3:1. Ve třetí třetině zápas mírně zdramatizovala branka Minsku na 2:3 z hole Kirilla Voronina, v závěru si to už ale SKA pohlídalo a na konečných 4:2 ještě uzavřel Joonas Kemppainen.
59:59'
V poslední sekundě ještě musel Alexandr Samonov a kotouč dokázal udržet pod sebou, takže Petrohrad se už může radovat z vítězství.
59:03'
Minsku se však nedaří dostat se do útočného pásma, čas do konce zápasu rychle ubývá.
58:37'
Furch už spěchá na střídačku a hosté to ještě přeci jen zkusí v šesti.
58:16'
Petrohrad právě vstřelil branku!
SKA se přibližuje prvnímu vítězství v této sérii! Ožiganov našel před brankou výbornou přihrávkou JOONASE KEMPPAINENA a finský útočník dokázal Furcha překonat střelou z blízka mezi jeho betony. Asistence: Igor Ožiganov, Jevgenij Ketov.
58:04'
Furch už se hlásí, že by rád odjel do střídačku, ale puk zrovna získal Petrohrad, takže musí ještě počkat.
57:02'
Nyní se dokonce domácí dostali do brejku, ale Arťom Švec-Rogovoj nedokázal z pravé strany přihrát před branku.
56:38'
Petrohrad se snaží hlavně bránit střední pásmo, poté už jen jednoduše vyhazuje puky.
55:54'
Minsk se teď snaží vytvořit si tlak v útočném pásmu a zatím se mu to daří.
54:38'
54:25'
Vladimir E. Tkačov z levého kruhu šikovně nastřelil puk před branku a už to vypadalo, že puk musí skončit v brance Dinama. Furch ale dokázal zasáhnout.
54:02'
Petrohrad je už usazený v útočném pásmu, konečně se mu to povedlo.
53:36'
Kuzmenko nabruslil s pukem do útočného pásma, velmi rychle ho ale zase ztratil.
53:12'
Hosté se zatím brání velmi dobře, dokonce nyní drží kotouč v útočném pásmu.
52:38'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Stěpan Falkovskij – 2 min., hákování).
51:50'
Hosté okamžitě zase spěchají dobře, cítí šanci, že první utkání série 1. kola play-off ještě ztracené není.
50:07'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Máme tu drama, hosté snižují v závěrečné desetiminutovce třetí třetiny na 2:3! Minsk jel do přečíslení dva na jendoho, Děmkov našel KIRILLA VORONINA a tomu střela sice vůbec nevyšla, ale možná i proto kotouč zapadl přesně k tyči za Samonova záda. Asistence: Arťom Děmkov.
48:31'
48:29'
Petrohrad vyhodil puk a tohle oslabení už má skoro za sebou.
48:04'
Brennan Menell střílel od modré a dorážet se ještě snažil Kozun, Samonov ale všechno ustál.
47:12'
Domácím se povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
46:58'
Na levý kruh dostal nabito Brandon Kozun, Samonov se však bleskově přemístil a jeho tvrdou ránu vyrazil.
46:31'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Timkin – 2 min., krosček).
46:07'
Ilja Solovjov tvrdě vypálil od modré čáry, jeho rána ale byla nepřesná, takže Alexandr Samonov nemusel zasahovat.
45:51'
Furch úspěšně zasáhl proti střele Tkačova z levého kruhu a poradil si i s následnými dorážkami.
45:15'
Domácí už hrají přesilovku a Dominik Furch už musel předvést jeden zákrok.
44:06'
Hraje se čtyři na čtyři, kotouč se ale většinou pohybuje ve středním pásmu, ani jeden z týmů zatím nevyužil více prostoru na ledě.
43:45'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Rob Klinkhammer – 2 min., krosček).
42:10'
Hosté hrají teprve svou první přesilovku v zápase, kontaktní gól by se jim náramně hodil.
41:47'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., držení hole).
40:40'
Emil Galimov se dostal do zajímavého zakončení, kotouč ale skončil bezpečně ve Furchově lapačce.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:12.
Střely na branku ve druhé třetině: 10:9.
Druhá třetina je za námi, Petrohrad dokázal otočit vývoj zápasu, vstřelil tři branky a už vede 3:1. Domácí se dlouho trápili, nemohli se prosadit přes pozornou obranu Dinama a brankáře Dominika Furcha. Dočkali se nakonec ve 27. minutě, když se z dorážky Andrej Kuzmenko, který pak o necelé dvě minuty později vstřelil další branku, tentorkát v přesilovce. Na 3:1 pak v další přesilové hře zvyšoval střelou do šibenice Vasilij Podkolzin.
40:00'
38:01'
Dlouhá přihrávka Dinama do útočného pásma byla nepřesná a proměnila se na zakázané uvolnění.
37:40'
Minuty a sekundy velmi rychle plynou, bez přerušení se už hraje skoro šest minut. Furch nyní předvedl zákrok vyrážečkou.
35:08'
Kirill Marčenko se snažil přihrát do tandemu Galimovovi, na něj ale kotouč neprošel.
34:18'
Andrej Kuzmenko něco s pukem vymýšlel za brankou Dynama, k přihrávce na spoluhráče ani k vlastnímu zakončení se ale nedostal.
32:08'
Domácí zvyšují už na 3:1! VASILIJ PODKOLZIN dostal přihrávku mezi kruhy, zamířil a zápěstím vystřelil na Furchovu lapačku. Ten si na kotouč sice lehce sáhl, ale vyrazit ho nedokázal a puk zapadl do horního rohu jeho branky. Asistence: Ivan Morozov.
31:03'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexej Protas – 2 min., vražení na hrazení).
30:38'
Nahození Petrohradu bylo nepřesné a je z něj zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Dominika Furcha.
29:16'
Hosté se teď zmohli jen na vyhození puku, zakázané uvolnění to nebude.
28:48'
Petrohrad se vstřelenou brankou uklidnil a najednou vypadá jeho hra úplně jinak.
27:52'
Během necelých dvou minut domácí otáčejí skóre zápasu na 2:1! Hostům se nepovedlo vyhodit puk, kotouč v útočném pásmu udržel Morozov a okamžitě oslovil přihrávkou na pravém kruhu ANDREJE KUZMENKA, který se trefil přesně k tyči pod Furchovu vyrážečku. Asistence: Ivan Morozov.
27:01'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Rob Klinkhammer – 2 min., vražení na hrazení).
26:06'
Domácím se povedlo i další střídají a tentokrát už je z toho vysněné vyrovnání! Střelu Tokranova ještě Furch dokázal betonem vyrazit, ale na dorážku ANDREJE KUZMENKA už reagovat nemohl. Asistence: Vasilij Tokranov, Anton Burdasov.
25:43'
Konečně si domácí vytvořili tlak a usadili se v útočném pásmu, Furch ale zatím zasahovat nemusel.
24:56'
SKA vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí zase před jeho branku.
24:07'
Samonov přikryl puk pod lapačku a hraje konečně přerušena, vhazovat se bude po jeho levici.
23:21'
Už se hraje více než tři minuty bez přerušení, Petrohrad byl většinu tohoto času pod tlakem.
21:42'
Dynamo začalo druhou třetinu velmi aktivně, nyní zase z levé strany nahazovat kotouč na Samonova Francis Paré.
20:14'
Z levé strany střílel Rob Klinkhammer, Samonov předvedl zákrok betonem.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:23.
Střely na branku v první třetině: 6:6.
První třetina je za námi a zatím se nám v Petrohradě rodí překvapení, domácí SKA prohrává s Dynamem Minsk 0:1. Hra Petrohradu je zatím naprosto tragická, na střely je to 6:6, domácí přitom hráli čtyři přesilovky a dlouho i v pěti proti třem. Hosté ale hrají velmi obětavě, hned třináct střel Petrohradu dokázali zablokovat. Dynamu stačila ke skórování jedna povedená akce, po přihrávce Děmka se radoval už v páté minutě Pavel Varfolomejev.
20:00'
19:42'
Závěrečné sekundy první třetiny se odehrávají v obranném pásmu Petrohradu.
18:30'
Už po vypršení přesilovky si vytvořilo SKA tlak do branky, ale skončilo to jen posunutou brankou Dynama.
18:23'
17:29'
Petrohradu se tato přesilovka vůbec nedaří, ani nehraje v útočném pásmu. A diváci pískají.
16:38'
Hosté jsou ve čtyřech a vyhodili puk.
16:23'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Brandon Kozun – 2 min., podrážení).
16:08'
Dynamo vyhodilo kotouč a to nejhorší už má v tomto oslabení za sebou.
15:58'
Hosté jsou ve čtyřech.
15:18'
Galimovova střela na branku neprošla a následně hosté okamžitě vyhodili puk.
14:50'
SKA má v přesilovce obrovský tlak, ale Furch zatím odolává, není měl i štěstí při střele od modré těsně vedle.
14:37'
14:13'
Z levého kruhu po vyhraném vhazování střílel Vladimir E. Tkačov, jeho rána ale byla zablokovaná.
14:05'
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude zase před Furchem.
13:58'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Shane Prince – 2 min., hákování).
13:49'
Minsk dobře zavřel střední pásmo, nepustil za modrou čáru Galimova, který měl přitom dobrou rychlost.
12:36'
Shane Prince dostal dobrou přihrávku před branku a hned zakončoval. Samonov měl co dělat, aby puk udržel před brankovou čárou, musel si poradit i s dorážkami.
11:47'
Už více než tři minuty se hraje bez přerušení, za tuto dobu nemusel ani jeden z brankářů zasahovat.
09:40'
Minsk zatím hraje velmi dobrý zápas, i po rychlé úvodní brance se jen nebrání a kdykoliv to jde, vyráží do protiútoku.
08:50'
Joonas Kemppainen dostal výbornou přihrávku před branku a byl sám před Furchem, ale vyrovnat se mu nepovedlo.
07:42'
Vladimir E. Tkačov dostal přihrávku do útočného pásma, ale o kotouč proti přesile rychle přišel.
07:14'
06:10'
Z pravého kruhu vypálil Kirill Marčenko, jeho ránu ale obětavě zablokoval Adam Almqvist a puk skončil v ochranné síti.
05:32'
Petrohrad hraje svou první přesilovku v zápase a samozřejmě by rád co nejrychleji srovnal. Z levého kruhu pálil Ivan Morozov a tečovat se snažil před Furchem Emil Galimov, český brankáři si ale poradil a předvedl skvělý zákrok.
05:14'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., podrážení).
04:54'
Hned na začátku zápasu tu máme zápletku! Hosté se od začátku jen bránili, ale počkali si na svou šanci a proměnili hned svůj první nebezpečný brejk. Děmkov našel přihrávkou na levém kruhu PAVLA VARFOLOMEJEVA, který střelou po ledě kolem betonu Samonova skóroval. Brankář SKA se nestihl tak rychle přesunout. Asistence: Arťom Děmkov, Ilja Usov.
04:39'
Vasilij Podkolzin se dostal do výborné střelecké pozice mezi kruhy, Furcha ale nepřekonal.
03:55'
Domácí nyní nahodili kotouč do útočného pásma, tam ho však vybojovali hráči Dynama.
02:40'
Pokračuje úvodní tlak Petrohradu, hosté se zatím musí jen bránit a čekat, jestli nápor domácích nepoleví.
01:49'
Po vyhození Minsku se píská zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Dominika Furcha.
00:48'
Od modré čáry vypálil obránce Petrohradu Dinar Chafizullin a Furch si připsal první úspěšný zákrok tohoto play-off.
00:01'
První formace obou týmů už stojí na modrých čarách a stadionem zní hymna ruské federace.

SKA Petrohrad: Samonov (Nikolajev) – Ožiganov (A), Fantenberg, Chafizullin, Dyblenko, Tokranov, Kirsanov, Bengtsson – E. Galimov, Ivan Morozov, K. Marčenko – Burdasov (A), Švec-Rogovoj, Kuzmenko – Ketov (C), Kemppainen, V. E. Tkačov – Strömwall, Vey, Podkolzin – Timkin.

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Menell, Falkovskij, Znacharenko, Almqvist, Solovjov, Šinkevič – K. Voronin, Z. Mitchell, Prince – Kozun, Protas, Klinkhammer – Paré, Gorbunov, Mosaljov – Děmkov, Usov, Varfolomejev – Alistrov.

Rozhodčí: Gamalej, Oskirko – Viljugin, Stroganov.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy spolu utkaly jen dvakrát a možná překvapí, že spolu odehrály dva vyrovnané zápasy. Ten první Dynamo dokonce na domácím ledě vyhrálo 4:3 v prodloužení, ten druhý pak Petrohrad doma vyhrál 4:2. SKA vyhrálo pět ze šesti posledních zápasů proti Minsku a doma dokonce devět z posledních deseti.
HC Dinamo Minsk

Minsk je jediným běloruským klubem hrajícím v KHL. V běloruské lize patřilo Dynamo k nejlepším, to už ale v KHL neplatí, tento klub postoupil za dvanáct let pouze čtyřikrát do play-off a nikde nepřešel první kolo. V této sezoně si zahraje ve vyřazovacích bojích po čtyřech letech. V minulé sezoně byl Minsk nejhorším týmem celé KHL, takže postup do play-off je pro něj v tomto ročníku velkým úspěchem. Dynamo nasbíralo v základní části 67 bodů a obsadilo sedmou příčku v Západní konferenci a čtvrté místo v Tarasově divizi. Na stadionech soupeřů dokonce Dynamo patřilo mezi nejlepší, z třiceti zápasů venku hned sedmnáct vyhrálo.
SKA Petrohrad

Petrohrad je bohatým a velmi silným ruským týmem, jehož každoročním cílem není nic menšího než zisk Gagarinova poháru. Naposledy se Petrohrad dočkal titulu v sezoně 2016/17, v minulé sezoně to měl výborně rozehrané, postoupil do finále konference, ale poté byla sezona kvůli pandemii covidu předčasně ukončena. V základní části této sezoně obsadil Petrohrad s 82 body druhé místo v Západní konferenci a první místo v Bobrovově divizi. Základní část zakončil Petrohrad třemi vítězstvími, doma byl velmi silný, z třiceti utkání prohrál jen deset.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu 1. zápasu 1. kola play-off KHL mezi týmy SKA Petrohrad a HC Dinamo Minsk. Utkání se odehraje na stadionu Ledový palác v Petrohradu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.