17:40' K. Petrov  (Rukavišnikov) • 23:42' M. Gluchov  (Pesonen, Biljalov)
Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, Lisovec – M. Granlund, Manninen, Hartikainen – Platt, Kugryšev, Kadějkin – Baškirov, Chochrjakov, Kartajev – Gimatov, Soloduchin, Pimenov – Amirov.
Ufa Arena
8070 diváků
Kazaň
Biljalov (60. Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Ljamkin – Dawes, A. Galimov, V. Tichonov – Fisenko, M. Gluchov, Lukojanov (C) – K. Petrov, Cormier, Pesonen – Voronkov, Burmistrov, Galijev.

Ak Bars Kazaň vydřel ve vypjaté hokejové bitvě třetí vítězství v sérii, když po dvou porážkách v základní části dokázal dobýt ledovou plochu Salavata Julajeva v Ufě.
Všechny góly orámovaly první přestávku. Skóre otevřel v 18. minutě z krásné samostatné akce Petrov, ale hned 55 vteřin po změně stran vyrovnal z rychlé souhry zblízka Kugryšev. Rozhodující gól padl ve 24. minutě, z brejku přes celé hřiště ho dal Gluchov a druhou asistenci si u něj připsal brankář Biljalov, který utrpěl v úplném závěru zápasu zřejmě lehčí otřes mozku a utkání nedochytal.
Série pokračuje v úterý, Kazaň je jednu výhru od postupu do finále Východní konference.
Statistiky zápasu:

Střely na bránu 18:19 (5:8, 5:8, 8:3), vhazování 21:31, hity 32:25, čas v útoku 12:49 – 10:01, vyloučení 3:2, bez využití.
59:55'
Buly vyhráli hosté a poměrně zbytečně vyhazují na zakázané uvolnění. Ufa má ještě jednu příležitost ke střele, pokud vyhraje další buly.
59:50'
Oddechový čas pro domácí, kteří ještě jednou vybojovali vhazování v útočném pásmu.
59:39'
Ak Bars Kazaň musí střídat brankáře. Otřeseného Timura Biljalova vyměnil na posledních 21 vteřin základní hrací doby Adam Reideborn.
59:39'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Geoff Platt – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., hrubost).
59:36'
Larsen našel na pravém kruhu Granlunda, jehož střelu Biljalov jen vyráží před sebe a na brankovišti se strhla rvačka nejdříve o kotouč a pak už jen po odpískání hromadná pěstní potyčka a vyřizování účtů.
58:44'
Salavat Julajev odvolává brankáře, zelenomodří útočí v šesti.
58:18'
Granlund opřel utaženou střelu jen o zadní hrazení, hosté bez problémů vyhazují.
57:17'
Teemu Hartikainen důrazně narazil Arťoma Lukojanova, rozhodčí netrestají ani následný bodyček hostujícího Rukavišnikova a vhazuje se ve středním pásmu.
57:00'
Baškirským hokejistům se rychle krátí čas, hosté jim aktivním forčekingem nedovolují rozvinout akci.
55:17'
Celou akci zakončil golfákem z mezikruží Sakari Manninen, ovšem kotouč je ve výstroji kazaňského gólmana.
54:48'
Granlund zakončil svůj výpad zblízka nepřesně, kotouč si ještě dojel Hartikainen a Salavat Julajev dál drží hosty ve svěráku.
53:47'
Na druhé straně chytá Metsola střelu dnes méně výrazného veterána Dawese, po komerční pauze se bude vhazovat před bránou Ufy.
53:22'
Vjačeslav Soloduchin pálí z druhé vlny, po delší době musel zasahovat Timur Biljalov.
52:18'
Další tutovku měl Lukojanov, který po Fisenkově přihrávce zblízka po ledě trefuje tyčku.
51:49'
Kugryšev nastřeloval od pravého hrazení před bránu, kde kotouči překážel jeden ze spoluhráčů.
50:54'
Aktéry další potyčky vyhecované bitvy byli Platt a Burmistrov. Rozhodčím se podařilo je od sebe včas odtrhnout.
50:33'
Kazaňský kapitán Lukojanov se protáhl do nájezdu mezi beky po nepřesné zpětné přihrávce domácího Naumenkova, který svou chybu stačil napravit, když mu šipkou zezadu odpálil kotouč čistě od hole. Místo puku skončil v síti sám útočící hráč.
50:15'
Střely na bránu ve třetí třetině 1:1.
49:11'
Galijev dostal nepotrestanou sekeru od Chochrjakova, který si to poté ještě vyříkával rukama s mstitelem Chenkelem. Rozhodčí zůstávají klidní a netrestají.
47:55'
Poprvé se na ledě objevil třináctý útočník Rodion Amirov a začal s chutí. Z levého křídla nabízel kotouč před bránu Kadějkinovi, jenže ten byl dobře pokryt.
47:09'
Hartikainen vyhrál souboj za bránou, jeho prudkou přihrávku zpoza kazaňské brány však promáchnul Granlund.
45:56'
V ofsajdu byl přistižen hostující Andrej Pedan.
45:18'
Dnešní utkání sleduje 8070 diváků.
44:06'
Cormier vyhrál buly v útočném pásmu, ale Kazani se nepodařilo nic vytěžit a nakonec na závěr střídání jen nahazuje kotouč za domácí bránu.
43:25'
Roman Rukavišnikov vybídl Stanislava Galijeva, kterému se podařilo odpoutat od obránce, jenže nevystřelil přesně.
41:53'
Domácí nepustili za celé oslabení soupeře k přímé střele na bránu a již jsou v plném počtu.
40:01'
Domácím hokejistům se hned v úvodní minutě druhé třetiny podařilo vyrovnat, když rychlou souhru proměnil Dmitrij Kugryšev. Za necelé tři minuty však vrátil Kazani vedení Michail Gluchov z rychlého brejku, cennou asistenci si u gólu na 1:2 připsal i hostující brankář Biljalov. Na skóre se do sirény nic nezměnilo, Ak Bars čeká po změně stran ještě téměř celá přesilová hra, kupodivu vůbec první v celém zápase.

Statistiky:
Střely na bránu 10:16, vhazování 10:16, hity 24:20, čas v útoku 8:32 – 7:01, vyloučení 2:1, bez využití.
40:00'
39:53'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., hrubost). Domácí kapitán zbytečně před bránou oplácel Voronkovovi.
39:00'
Další "probros" domácích byl odpískán mylně, rozhodčí místo před Metsolou nařizují vhazují ve středovém kruhu.
37:47'
Domácí obranu provětral Dmitrij Voronkov, který sebral kotouč Kadějkinovi a protáhl se po pravém křídle až před bránu, na kterou ho nahodil Jevgenij Lisovec.
37:14'
Čtvrtý útok Ufy si vytvořil tlak a celé střídání strávil v útočném pásmu, střeleckou pozici však zelenomodří neobjevili.
35:31'
Zanedlouho nezbylo hráčům Ufy než se osvobodit stejným způsobem znovu.
35:06'
Domácím hokejistům je pískáno zakázané uvolnění.
34:40'
Alexandr Kadějkin prohodil puk za sebe Plattovi, který tvrdou ranou vyprášil betony domácího brankáře.
34:02'
Bomba Dmitrije Kugryševa z pravého kruhu proletěla těsně vedle zadní tyče.
33:36'
Z protiútoku si najel do postavení mimo hru Harri Pesonen, načež je vyhlášena další reklamní přestávka.
33:17'
Oddechový čas pro hosty.
33:17'
Delší plynulý úsek ukončuje zakázané uvolnění Ak Barsu.
31:14'
Hostující Michail Fisenko smolně vyhodil kotouč o čepel Arťoma Pimenova, od které se odrazil přímo před Markuse Granlunda. Ten ve vyložené šanci z mezikruží míří do gólmanova ramene.
29:47'
Stanislav Galijev si krátkým obloukem najel před bránu, z dobré pozice neprostřelil Metsolu.
28:51'
Chochrjakov se vydal do brejku bez podpory spoluhráčů, po prudkém zabrždění musel počkat a již nedokázal adresovat zpětnou přihrávku.
28:33'
Skoro čtyři a půl minuty se hrálo bez přerušení, než přinutil obránce Chenkel prudkou střelou zápěstím od pravého hrazení k zákroku domácího brankáře.
25:41'
Zelenomodří byli hluboce zatažení, obrázek hry připomínal přesilovku Ufy. Žádný z pokusů od modré čáry však přes obranný val nepřešel.
24:11'
Michail Fisenko vybojoval puk a bekhendem z otočky přinutil k zákroku brankáře Ufy.
23:42'
Kazaň vstřelila branku!
Domácí si nepohlídali zadní vrátka, Biljalov vyrážel střelu z úhlu a hosté s odraženým pukem podnikli přečíslení 3 na 2. Pesonen z pravého křídla přenesl hru nalevo, odkud pálí přesně MICHAIL GLUCHOV.
Asistence: Harri Pesonen, Timur Biljalov.
22:18'
Povzbuzené domácí hokejisty ženou fanoušci neúnavně dál na zteč. Sakari Manninen před bránou promáchl vzduchem letící kotouč.
20:55'
Ufa právě vstřelila branku!
Již v plném počtu se domácím podařilo vyrovnat. Tísněný Kadějkin posunul kotouč do rohu kluziště Plattovi a jeho zpětnou přihrávku využil přesným švihem DMITRIJ KUGRYŠEV.
Asistence: Geoff Platt, Alexandr Kadějkin.
20:30'
Hvězdný Teemu Hartikainen v sérii ještě nebodoval a tento fakt nezměnila ani střela krátkým příklepem z levého kruhu.
20:01'
Vypjatý urputný boj o každý metr ledu přinesla první třetina v Ufě, v níž padl jediný gól. Po skvostné samostatné akci ho dal v 18. minutě kazaňský Petrov a vítěze základní části Východní konference přiblížil ke třetímu vítězství v sérii.

Statistiky:
Střely na bránu 5:8, vhazování 7:10, hity 10:10, čas v útoku 3:55 – 2:56, vyloučení 1:1.
20:00'
19:50'
Hartikainen trefil brusle vlastního spoluhráče Larsena, který překážel na brankovišti. Následovalo zakázané uvolnění Kazaně.
19:23'
Manninen našel mezi kruhy Hartikainena, jehož prudký švih vyráží Biljalov pravým betonem.
18:42'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pjotr Chochrjakov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., hrubost).
18:41'
Na druhé straně dostali domácí puk jen pod Biljalova a před brankářem Kazaně vypukla další rvačka, kterou budou už rozhodčí trestat.
17:40'
Nádhernou samostatnou akcí vyškolil domácí hráče KIRILL PETROV. Z rohu kluziště najížděl podél hrazení, kde setřásl rychlou brzdou svého strážce, přes dalšího protihráče se protáhl před bránu a prostřelil Metsolu mezi betony.
Asistence: Roman Rukavišnikov.
17:10'
Viktor Tichonov zaklekl do střely Vjačeslava Soloduchina, tečovaný kotouč letí do protipohybu brankáře, ale naštěstí pro něj vedle pravé tyče.
16:23'
Ufa za podpory zaplněného stadiónu dál šturmuje, teď se hostům konečně daří vyhodit z vlastního pásma.
14:51'
Nahozený kotouč zasáhl do obličeje hostujícího Jarullina, kterému vypadl zpod přilby jako vyklepaná větvička z vlasů. Takto kuriózně se k němu dostal Baškirov a nabil mezi kruhy Kartajevovi. Jeho velmi povedenou ránu přes obránce vyráží reflexivně rozklekem Biljalov.
13:43'
Domácí Alexejev míchá s kotoučem za svou bránou, čekajíce na vystřídání spoluhráčů.
12:34'
Salavat Julajev se také dostal ke kombinaci v útočném pásmu, Larsenova střela však byla sražena do rohu.
11:06'
Kazaňští teď drží otěže hry. Metsola zalehl kotouč po střele Kirilla Petrova z mezikruží, pokračovat se bude po komerční přestávce.
10:44'
Cormier na sebe natáhl v rohu kluziště pozornost dvou hráčů Ufy a prostrčil puk podél mantinelu, načež se prosmýkl před bránu a zblízka ťukl bekhend do betonu Juhy Metsoly.
9:33'
Galimovovu střelu vyrážel domácí brankář Metsola.
8:03'
Hra je přerušena kvůli posunuté bráně Ufy, do které vletěl zády napřed Cormier.
7:47'
Pimenov pálil ještě z vlastní poloviny hřiště a Biljalov, který neměl komu rozehrát, raději podržel kotouč v lapačce.
6:45'
Dlouhý plynulý úsek nepřináší šance, oba celky pozorně brání svá pásma.
4:29'
Hostům se nepodařilo vyhodit podél mantinelu a od modré čáry mířil do Biljalovovy lapačky Koledov.
3:08'
A potyčka vypukla také na opačné straně hřiště, kde se Granlund snažil dorážet a Fisenko ho hned přijel pěstně umravnit.
2:28'
Arťom Galimov dorážel zblízka Fisenkovu střelu, Metsola si kotouč pokryl a udržel ho i v mele, která se poté strhla na jeho brankovišti.
1:47'
Z mezikruží pálil bez přípravy do kazaňského brankáře Teemu Hartikainen.
1:30'
Grigorij Panin utrpěl hned při prvním střídání zranění předloktí a s bolestivou grimasou míří do šaten. Uvidíme, zda bude domácí obránce v zápase pokračovat.
00:01'
Před zaplněnou halu nastoupili domácí hokejisté v zelenomodrých, hosté mají bílozelené dresy. Publikum zpívá tisíci hlasů ruskou hymnu, zatímco oba celky jsou nastoupeny na modrých čarách. Následují ještě hymny obou autonomních republik dnešních soupeřů, baškirská a tatarská.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin, Larsen, Koledov, Naumenkov, Birjukov, Alexejev, Lisovec – Granlund, Manninen, Hartikainen – Platt, Kugryšev, Kadějkin – Baškirov, Chochrjakov, Kartajev – Gimatov, Soloduchin, Pimenov – Amirov.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Ljamkin – Dawes, Galimov, Tichonov – Fisenko, Gluchov, Lukojanov – Petrov, Cormier, Pesonen – Voronkov, Burmistrov, Galijev – Safonov.

Rozhodčí: Olejnin, Fraňo – Zacharenkov, Sadovnikov.
Vzájemné zápasy

Ufa v letošní sezóně prohrála všechny čtyři duely v Kazani, na domácím ledě se jí ale v základní části dařilo a oba zápasy vyhrála 7:3 a 3:2. Na tyto úspěchy bude pochopitelně chtít navázat i v play-off a vrátit sérii do tatarské metropole za vyrovnaného stavu.
Ak Bars Kazaň
Sněžní levharti ze sousedního Tatarstánu neměli příliš povedený závěr základní části, téměř jistý Prezidentský pohár jim vyfoukl v posledním kole moskevský CSKA. Boj o prestižnější Gagarinův pohár zahájili Kazaňští v osmifinálové sérii hladkým postupem přes Nižnij Novgorod 4:0 na zápasy, když v žádném utkání neinkasovali více než jednou.
Ve stejném trendu proběhly i domácí čtvrtfinálové zápay proti Ufě, kterou Ak Bars porazil 4:1 a 2:1 po prodloužení. 600. start v KHL oslavil gólem 36letý Nigel Dawes.