To už je z mé strany pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek neděle!
Střely na branku ve 3. třetině - 15:8

Střely na branku celkem - 34:23
Dinamo Minsk se o play-off připravilo v posledních dvou zápasech, které se hrály v jejich aréně a běloruský tým v nich nezískal ani bod. Sezóna Dinamu přesto ještě nekončí, jelikož pro celky, které do vyřazovacích bojů nepronikly, je připraven "Pohár naděje."
Ufa po infarktovém závěru vítězí v Minsku 2:3, což znamená, že domácím definitivně zhasla naděje na postup do play-off. Dinamo potřebovalo zvítězit, ale za stavu 0:2 se zdálo, že veškeré jejich šance na postup do play-off pohasly. Závěr ale přinesl neskutečné drama. Běloruský tým totiž dokázal vstát z mrtvých a během 24 vteřin po bombách Murphyho a Niskaly vyrovnal stav. Do konce zápasu v té chvíli zbývaly necelé tři minuty. Hokejisté Minsku pak vsadili vše na jednu kartu, odvolali brankáře ve snaze urvat tříbodové vítězství, ovšem jejich risk potřestal v čase 58:17 ranou do opuštěné klece Pankov.
60:00
59:59
Vteřinu před koncem přerušená hra. Výsledek se již nezmění.
59:10
Niskala vyloučen. Ufa dohraje zápas v početní výhodě.
59:03
Neskutečné! Hirschovits měl před sebou prakticky prázdnou bránu a asi ani sám neví, jak je možné, že nevstřelil gól!
58:17
Ufa právě vstřelila branku!
A teď už rozhodnuto je. Domácí pokus o power-play totiž potrestal ranou do prázdné klece ALEXANDER PANKOV. Asistence: Vitalij Atjušov, Alexander Pankov.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí hrají bez brankáře, protože i případné vítězství v prodloužení by jim na postup do play-off zřejmě nestačilo.
57:11
Hosté si berou oddechový čas.
57:11
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
To já neuvěřitelné! Po druhém gólu jsem již domácí odepsal a teď jsou zpět ve hře! Projektil od modré vyslal tentokrát JANNE NISKALA. Hala v Minsku málem spadla! Asistence: Cory Murphy.
56:47
Domácím ještě svitla jiskřička nadějě! Niskala nahrál CORYMU MURPHYMU a ten od modré prostřelil Vasilevského. Asistence: Janne Niskala.
56:05
Vyloučeni Proškin a Platt. Proškin musel výrok rozhodčích doprovodit nějakými peprnými výrazy a byl vykázán do šaten.
55:24
Domácí se snaží, ale na jejich hře je patrná nervozita.
53:42
Čas domácím ubíhá příliš rychle. Ufa se v pohodě brání.
52:05
Domácí měli velkou příležitost. Po pěkné kombinaci se ocitl mezi kruhy osamocený Niskala, ale vychytal ho skvělý mladíček Vasilevskij.
51:03
Střelu Svitova vytěsnil Haugen do rohu.
49:30
A hosté vzápětí v situaci 3 na 1. Růžička svůj part ale nesehrál dobře a domácí se ubránili.
48:33
A troufám si tvrdit, že v Minsku se letos play-off hrát nebude. Po vyhraném buly vypálil Slepyšev, Haugen puk vyrazil pouze před sebe, kde už číhal ALEXANDER PANKOV, který měl před sebou už pouze odkrytou klec. Asistence: Anton Slepyšev, Alexander Svitov.
47:48
Irgl dokázal podržet puk a ušetřit domácím cenné vteřiny z oslabení.
47:09
Nikita Filatov svou aktivitou vybojoval přesilovou hru pro Ufu. Na trestnou lavici usedl Kim Hirschovits.
46:54
Vasilevskij vyráží střelu ze středního pásma.
45:58
Oba celky v plném počtu.
45:13
Při hře 4 na 4 u puku většinou hráči Ufy, kteří s ním ale dopředu nijak nepospíchají.
43:57
Oboustranné vyloučení. Laine je jasný, ale na straně hostí usedá na trestnou lavici překvapivě Kolcov.
43:57
Další zákrok brankáře Ufy. Po něm se před brankovištěm chytl Laine se Zubarevem.
43:02
Fantasticky Vasilevskij proti ráně Kitarova! Hostující brankář se rychle přesunul proti střelci a roztáhl se na čáře.
42:06
Haugen teď domácí zachránil po nájezdu Filatova!
41:41
A Koněv je na ledě. Ufa v pěti.
41:17
Laine neprostřelil klubko hráčů před sebou.
40:26
Ufě se podařilo vyhodit.
40:09
Hosté jsou již ve čtyřech.
40:01
Po druhé třetině to nevypadá s domácími nadějemi na postup do play-off zrovna nejlépe. Hned po 43 sekundách druhé třetiny totiž otevřel skóre hostující obránce Blaťák a Dinamo na tento gól dosud nedokázalo ani jednou reagovat. Domácí přitom potřebují zvítězit, jelikož Mytišči už porazilo Novokuzněck 5:0 a v tuto chvíli je tak o dva body před Minskem. Třetí třetina začne asi v 16:41.

Střely na branku ve 2. třetině - 10:11
Střely na branku celkem - 19:15
40:00
39:59
Domácí už ve druhé periodě vyrovnat nestihnou.
39:40
Před brankou dostal naloženo Laine a na trestnou usedá Koněv, který ho atakoval. Domácí si zahrají krátkou přesilovku 5 na 3!
39:08
Ať teď a hned to bylo nebezpečné. Vasilevskij ale odolal.
38:50
Hosté zatím nepustili soupeře do pásma.
38:08
Na závěr třetiny si Dinamo zahraje přesilovou hru. Na trestnou usedá Růžička.
37:47
Tentokrát zahrozil Musatov. Sice neúspěšně, ale je patrné, že domácí teď vůbec neví, co mají hrát.
37:04
Haugen přerušuje hru po lehkém nahození. Hosté zatím dohrávají druhou třetinu daleko od své branky.
36:34
Koněv vypálil hned po buly, Haugen však opět chytá.
36:28
Hosté uzavřeli Dinamo v obranném pásmu. Po několika přihrávkách se dostal ke střele Sopel, ale z dobré pozice trefil jen povyjetého Haugena.
35:21
Pihlström unikl po pravém křídle a pokusil se překonat Haugena ranou za protější tyč. Minul.
34:43
Ufa v plném počtu.
34:04
Hosté vyhodili.
33:21
Pihlström ve vlastním oslabení donutil Haugena k zákroku.
32:43
Domácí hrají přesilovou hru, vyloučen Musatov.
32:43
Meleško dostal kotouč na levý kruh, dlouho mířil, ovšem hosté jeho střelu zblokovali a ušetřili svému brankáři práci.
31:37
Irgl z těžkého úhlu bekhendem netrefil branku.
31:03
Nepříjemná střela Zubareva. Haugen nic neviděl a měl štěstí, že puk prolétl vedle jeho tyče.
30:37
Zakázané uvolnění Ufy.
30:02
Hosté teď zastavují snahu soupeře většinou už na obranné modré.
28:14
Vasilevskij dobře proti prudké střele z levého křídla.
27:37
Pankov táhl kontr hostí, nakonec nic nevymyslel.
27:05
Zakázané uvolnění hostí. Následuje reklamní přestávka.
25:56
Další zákrok Vasilevského, kterého prověřil Kulakov. Mladý brankář Salavatu Julajev zatím působí velice jistě.
25:40
Domácí začínají zase ožívat. Irglova střela byla sražena do ochranné sítě.
24:29
Vasilevskij výborně proti brejku Pivka. Domácí útočník na něho najížděl z pravé strany, ale hostující gólman srazil betony včas.
24:11
Plattova střela byla prudká, ale přeci jen z velké vzdálenosti a tak skončila v klíně Vasilevského.
Nervozitu Dinama názorně demonstroval Kulakov, který zbytečně dohrál Atjušova za brankou Ufy. Může být rád, že sudí jeho zákrok přehlédli.
22:54
Domácí jsou v útlumu a Kazaň je teď častým návštěvníkem v útočném pásmu.
22:07
Další šance hostí. Z kruhu pálil tentokrát Svitov, ale jeho pokus vyrazil Haugen za branku.
20:43
Využitá přesilovka! Zinovjev zpoza branky našel na pravém kruhu najetého MIROSLAVA BLAŤÁKA a český reprezentační obránce vstřelil svou šestou branku v letošním ročníku KHL. To je pro Minsk nepříjemné. Asistence: Sergej Zinovjev, Štefan Růžička.
20:16
Ufa pokračuje v přesilové hře z konce první třetiny.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:53
Atlant Mytišči, který má v tabulce o bod méně než Dinamo, vede po dvou třetinách nad Novokuzněckem 4:0, což je pro Minsk další motivace. Utkání mezi Donbassem Doněck a pražským Lvem, které fanoušky Minsku také zajímá, se hraje až od 16:30. Samozřejmě, že v případě tříbodového vítězství by se Dinamovci nemuseli ohlížet na nic.
V první třetině se hrál vcelku vyrovnaný hokej. Dinamo se snaží útočit, ale zatím ne za cenu většího rizika v defenzivě. Hokejisté Ufy spoléhají především na nebezpečné protiútoky.

Střely na branku v 1. třetině - 9:4
20:00
19:56
Domácí vyvezli kotouč do středního pásma.
19:31
Filatov byl obrán o puk jen za cenu faulu. Hříšníkem je Teemu Laine.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:42
Hosté vykázáni do středního pásma za přílišnou aktivitu u Haugenova brankoviště.
18:42
Haugen si našel přes klubko těl střelu Sopela.
18:18
Dinamo oslabení přežilo.
18:03
Nyní se domácí osvobodili.
17:12
Po ráně Atjušova a zákroku Haugena se kotouč nebezpečně odrazil před brankoviště, naštěstí pro Dinamo se tam dříve zorientovali domácí beci.
16:47
Střelu Kolcova vyrazil domácí gólman.
16:16
Irgl vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
15:26
Zakázané uvolnění hostí. Následuje komerční přestávka. Dinamo má teď více ze hry, ale neškodila by častější střelba.
13:43
Totéž na druhé straně. Ufu zachránil Zubarev, který obětavě zastavil přihrávku.
13:01
Náznak přečíslení hostí 2 na 1. Pihlström ale před brankou nedosáhl na puk.
12:23
Individuální průnik Michaljova k ničemu vážnému nevedl. Hosté ho připravili o puk.
11:13
Domácí za ohlušující reakce svého publika přimáčkli soupeře před jeho branku.
10:43
Niskala pálil od modré tvrdě, ale ne mezi tyče.
09:54
Hosté mohli udeřit z rychlého brejku. Po zakončení Růžičky měl Haugen velké štěstí!
09:14
Pihlström se z ničeho nic dostal až před branku, s jeho bekhendem si Haugen poradil.
08:25
Kotouč opustil hrací plochu. Vhazuje se před brankou Ufy.
07:28
Kitarov vystřelil zdálky a to byla snadná kořist pro lapačku Vasilevského.
07:18
Po zákroku Haugena následuje komerční pauza.
06:56
Dosti tvrdě byl u mantinelu zpracován Karalahti, píšťalky rozhodčích zůstaly tiše.
06:21
Hosté vystřelili hned po vhazování, ale puk byl bránícími hráči sražen ven z hrací plochy.
06:17
Zinovjev přenechal do tandemu Proškinovi, jehož střelu Haugen přizvedl do ochranné sítě.
05:04
Po buly se dostal ke střele Chuzejev, puk padal na branku Salavatu takovým zvláštním obloučkem a Vasilevskij ho lapil baseballovým zákrokem.
04:14
03:31
Ofsajd domácích.
02:48
Plattova střela až na branku neprošla, domácí ale stále v pásmu.
02:13
Prvním vyloučeným hráčem je hostující Musatov.
01:53
Kulakov nezvládl přechod do útočného pásma. Na modré byl odzbrojen.
00:59
Za minutu hry jsme zatím neviděli střelu na branku. Oba celky se oťukávají.
00:01
Minskou arénou zní muhutné "Dinamo, Dinamo!"
Čas pro státní hymny Ruska a Běloruska.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Kovaljov) - Karalahti, Denisov, Krajíček, Niskala, Murphy, Černook, Nogačjov - Michaljov, Platt, Stapleton - Laine, Hirschovits, Irgl - Kulakov, Kitarov, Meleško - Chuzejev, Drozd, Pivko.

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Tarkki) - Blaťák, Proškin, Zubarev, Kolcov, Sopel, Koněv, Atjušov, Isangulov - Zinovjev, Chlystov, Růžička - Mirnov, Pihlström, Kaigorodov - Slepyšev, Svitov, Pankov - Musatov, Filatov, Gluchov.

Rozhodčí: Beljajev, Soin - Sadovnikov, Sazonov.
Dinamo Minsk už v pátek prováhalo možnost zajistit si play-off. V utkání proti Kazani byli Bělorusové aktivnějším celkem a Barulina zasypali hned 48 ranami. Do sítě si však našly cestu pouze dvě z nich a naopak soupeř dokázal Haugena překonat hned třikrát. Dnes má Minsk druhou a poslední šanci.
Pohled do statistik:

Dinamo Minsk:
Nejproduktivnější hráč: Tim Stapleton - 39b (24+15)
Nejlepší střelec: Tim Stapleton - 24g
Nejlepší nahrávač: Cory Murphy - 26a
Nejproduktivnější obránce: Cory Murphy - 30b (4+26)
+/-: Teemu Laine, Zbyněk Irgl - +6
Brankářská jednička: Lars Haugen - 21z, 1.80, 93.4%
Nejtrestanější hráč: Jere Karalahti - 96tm

Salavat Julajev Ufa:
Nejproduktivnější hráč: Igor Mirnov - 37b (21+16)
Nejlepší střelec: Igor Mirnov - 21g
Nejlepší nahrávač: Vitalij Proškin - 20a
Nejproduktivnější obránce: Vitalij Proškin - 25b (5+20)
+/-: Andrej Zubarev - +11
Brankářská jednička: Iiro Tarkki - 39z, 2.37, 91.3%
Nejtrestanější hráč: Sergej Zinovjev - 61tm
Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje. V neděli se uzavře základní část Kontinentální hokejové ligy. Zbývá dořešit jedinou důležitou otázku – který tým si zajistí poslední vstupenku do play-off v Západní konferenci. Na to může odpovědět utkání mezi Dinamem Minsk a Salavatem Julajev Ufa. Právě běloruský tým totiž drží magickou osmou příčku v konferenční tabulce, a pokud Ufu porazí v normální hrací době, není co řešit. Motivace je tak jednoznačně na straně Dinama, kterému půjde o všechno. To hokejisté Salavatu Julajev jsou v tabulce Východní konference pátí, play-off mají jisté už dlouho a v neděli tak prakticky o nic nehrají.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.