Ode mne je to vše, přeji vám příjemný zbytek neděle.
Je dobojováno! Domácí Spartak již v poslední třetině nedopustil obrat a s poklidem si tak dokráčel k vítězství. To mu ale už k postupu do vyřazovacích bojů nebude stačit. To hosté o vyřazovací boje nepřijdou.
60:00
59:21
Bušujev si nabruslil po pravém křídle do pásma, jeho střela švihem však byla nepřesná.
58:32
Markov pálí od modré, Lašák v poklidu kryje.
58:00
Už to tak bude. Domácí drží puk na svých holích a v poklidu čekají na konec utkání. Hosté body vesměs nepotřebují, takže raději ušetří síly do blížícího se play-off.
56:30
Na hostech již není vidět patřičná energie a odhodlání s duelem ještě něco udělat. Zápas jako kdyby se už spíše pouze dohrával.
55:40
Žarkov pálí z pravého křídla, Lašák puk kryje a raději přeruší hru.
54:27
Suglobov přenechal zadovkou puk Radivojevičovi, ten však švihem trefil jen lapačku hostujícího gólmana. Domácí pokračují v aktivní hře, nechtějí dopustit již žádný zvrat a drama.
53:30
Spartak právě vstřelil branku!
Domácí přidávají další branku a navyšují své vedení na dvě branky. To by mohl být klíčový moment celého zápasu. Po skončené přesilové hře CSKA se prosazuje ANDREJ AKUDINOV. Asistence: Anatoly Nikoncev, Nikolaj Bušujev.
53:08
52:13
Mamkin osvobozuje svůj tým.
51:49
Ožiganoval přenechal puk Rjasenskijemu, který od modré vyprášil jen Lašákovy betony.
51:30
Hosté kombinují před Lašákem, chybí jim ale střelba.
51:08
CSKA si zahraje další přesilovou hru. Ze své mírné převahy těží faul Obštua, který se provinil podražením.
49:36
Další Lašákův zákrok, tentokrát si vyšlápl na pokus Ožiganova od modré.
48:50
Obšutově ráně od modré chybělo málo, puk jen těsně minul pravou tyčku hostující brány.
48:24
Přesilovka je již minulostí, Spartak se v poklidu ubránil.
47:29
Viktor Kozlov se snažil něco vymyslet zpoza brány, na Lašáka a jeho defenzivu však recept nenašel.
47:00
Hosté jsou v přesilové hře zatím bezzubí.
46:24
Michaljov (SPM) vyloučen za sekání, hosté mají přesilovou hru ke své dispozici.
45:12
Prochorkin si vybruslil z rohu až do střelecké příležitosti, orazítkoval však jen Lašákův beton. Kdyby střelu lehce nadzvedl, mohl to mít slovenský gólman složitější.
44:29
Monja se křižným pasem snažil najít Kvašu, jeho přihrávka však byla sražena domácí obranou.
43:41
Akudinov se snažil dotírat na gólmana CSKA, během toho však posunul branku.
43:21
Radivojevič našel na modré na chvíli volného Vasiljeva, jemuž se však rána nevydařila. Zlomil hokejku a spěchá střídat.
42:58
Proškurjakov nakonec měl v oslabení minimum práce, hosté již hrají v plném počtu.
42:00
CSKA se zatím jednoduše brání, Proškurjakov si nemusel připsat zatím žádný zákrok.
41:20
Domácí kombinují v pásmu, nemůžou se ale dostat ke střele.
40:58
Spartak dostává k dispozici další přesilovou hru. Vyloučen je Širkov na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
40:55
Následně našel Širokov Proškina, ani jeho pokus ale nebyl přesný.
40:52
Širokov se snažil z úvodu třetiny vlítnout do útočného pásma a rychle srovnat krok se Spartakem, jeho rána však byla nepřesná.
40:01
Moskevské derby má ten správný říz. Ve druhé třetině začaly padat i branky, oba celky dokázaly dvěma slepenými góly strhnout vedení na svoji stranu, ale jelikož se jako posledním tenhle kousek podařil domácím, odnese si Spartak do závěrečné dvacetiminutovky jednobrankový náskok. Ten však v dnešním utkání vůbec nic neznamená.
40:00
39:19
A vzápětí ještě jedna branka, domácí před druhou sirénou dokonávají rychlý obrat. JEGOR MICHALJOV využil laxní rozehrávky CSKA, udělal pár rychlých temp a přesnou střelou k tyči nedal Proškurjakovi šanci. Bez asistence.
38:53
Před druhou sirénou se domácí dočkávají ještě branky a před přestávkou vyrovnávají na 2:2! Vjačeslav Kozlov nabil na modrou čáru JAROSLAVU OBŠUTOVI, který i s notnou dávkou štěstí propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Vjačeslav Kozlov.
38:50
Želďakov pálí od modré již po skončené přesilové hře, jeho rána však nebyla nejpřesnější.
38:27
37:50
Suglubov se dostal na kruhu přímo ke střele, trefil však jen tělo bránícího obránce. Následně hosté vyhazují.
37:30
Hosté se však zatím dobře brání, kromě šance z úvodu zatím nepouští domácí do vážnějšího ohrožen své brány.
36:59
Radivojevič nabil Obšutovi, který od modré pálí přímo do lapačky hostujícího gólmana.
36:27
Domácí Spartak dostane příležitost přesilové hry. Grigorenko vyloučen za podražení.
35:29
Obšut se na pravém kruhu pro vhazování opřel tvrdě do kotouče, ten však končí v nastavené lapačce Proškurjakova.
34:50
Icing hsotí, hra se přesune zpět před Proškurjakova.
34:06
Hra se odehrává převážně ve středním pásmu, CSKA je s dosavadním průběhem spokojeno, Spartak je ještě stále lehce zaskočen z rychlé změny stavu.
32:59
Rjasenskij operuje opět za bránou Spartaku, nepodařilo se mu však překvapit gólmana Lašáka.
32:14
CSKA právě vstřelilo branku!
Tak to je obrat! Hosté celou polovinu zápasu nemohli najít recept na Jána Lašáka a teď ho prostřelují dvakrát po sobě. Z dalšího útoku se do pásma vřítil JANIS SPRUKTS, inkasoval přihrávku od Ožiganova a díky důrazu před brankovištěm se též zapisuje na listinu střelců. Asistence: Igor Ožiganov.
31:37
Hostující CSKA vyrovnává ještě v první třetině krok. Rychlá souhra hostí je zakončena střelou VIKTORA KOZLOVA, který propálil přesouvajícího se Lašáka. Asistence: Patrik Davis, Oleg Kvaša.
29:54
Domácí stupňují svůj tlak, další ránu od modré vyslal Mamkin, Proškurjakov opět na svém místě.
29:28
Michailov pálí z levého křídla, Proškurjakov však an jeho ránu dobře viděl a zasahuje.
28:43
Ljubimov vystřelil z pravého křídla, byl ale již v příliš ostrém úhlu a tudíž Lašák neměl obtížnou práci.
28:00
Voronin se zorientoval nejrychleji před bránou CSKA po nahození od modré. Měl však zablokovanou hůl a tak nemohl přesně zakončovat, jak by si přál.
27:05
Proškurjakov raději přeruší hru po nahození ze středního pásma.
26:53
Širokov pokračuje v tlaku hostí, jeho střela z otočky od pravého mantinelu však Lašáka zaskočit nemohla.
26:40
Ljubimov v další velké šanci CSKA, opět ale nevyzrál na domácího Lašáka. Inkasovaná branka hosty nakopla a ti začínají přidávat na obrátkách.
26:00
Viktor Kozlov mohl vzápětí vyrovnat na druhé straně. Byl sám před Lašákem, puk však poslal jen do betonu domácího gólmana.
25:14
Moskevské derby má první branku. Po hrubé chybě v obraně CSKA se do samostatného úniku proti Proškurjakovi vydal VJAČELSAV KOZLOV, který hostujícího gólmana překonal kličkou do forhendu a následným zasunutím pod betonem. Bez asistence.
24:22
Dvě vyhození CSKA na icing v řadě. Buly před Proškurjakovem se zopakuje.
24:03
Širokov pálí z mezikruží, Lašák vyráží. Hosté se začínají osmělovat a hrát aktivněji než tomu bylo v první třetině.
23:26
Kugryšev pálí z levého křídla, Lašák připraven.
22:52
22:39
Vasiljev napřáhnul na modré, Proškurjakov v leže dokázal puk vytlačit mimo tři tyče své brány.
21:54
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a tlačí CSKA. Jejich rány však létají hodně mimo.
20:52
Za hákování vyloučen Radulov I. z CSKA,
20:51
Radivojejivč napřáhnul za modrou čárou a vypálil. Hostující gólman měl co dělat, aby skákavý puk zpracoval.
20:11
Domácí zahajují druhou třetinu zakázaným uvolněním. Hra se přesune před gólmana Spartaku.
20:01
První třetina utekla poměrně rychle, branku jsme v ní neviděli. Blíže k ní byl domácí celek, který však zatím hraje s hostujícím CSKA poměrně vyrovnanou partii. To dokazuje i statistika střel na bránu po první třetině. Domácí vyslali o jeden přesný pokus více (8 - 7).
Další třetina začne přibližně v 14:45.
20:00
19:20
Po dlouhé pasáži bez žádné šance pálí z levého kruhu pro vhazování Širokov, trefil ale jen domácího gólmana Lašáka do ramene.
17:55
Kugryšev vyslal další pokus na Lašáka, domácí gólman ale na jeho střelu moc dobře viděl.
17:25
Vasiljev pálí od modré, Proškurjakov v klidu chytá.
16:47
Prochorkin vyzkoušel z pravého křídla Lašákovu pozornost, ten puk raději přikryje a přeruší hru.
16:23
Domácí jsou zatím aktivnějším týmem, přesto se nedostávají tolik do vyložených šancí, jak by si přáli. Oba gólmani zatím řeší převážně nahození z větších vzdáleností.
15:50
Šefer pálí od modré, jeho rána mířila těsně mimo.
15:30
Zbytek přesilovky se domácím nevyvedl, CSKA již hraje v plném počtu.
13:32
Kozlov si s pukem vybruslil až na modrou čáru, chtěl přihrát svému parťáku Suglubovi, který byl ale tísněn hostujícím obráncem a neměl tak patřičný klid pro převzetí puku.
13:06
Markov (CSKA) vyloučen za hákování.
12:30
Radivojevič se vřítil po levém křídle do pásma, jeho střela byla sražena do brankoviště.
11:50
Žarkov to zkusil individuálně, vyhnul se jednomu domácímu obránci, na Obšut si však už nepřišel, slovenský zadák ho o kotouč obral.
11:06
Želďakov nahodil od levého mantinelu puk do prostoru před Proškurjakovem, žádný z jeho spoluhráčů si však do předbrankového prostoru nenajel a tudíž hostující gólman nemusel zasahovat.
10:49
Kugryšev booval srdnatě u mantinelu, puk se u však nepodařilo vydolovat. Lašák tak zůstává opět bez práce.
09:52
09:24
Ani teď se Kvašovi nezdařilo přihrát přesně a puk míří opět pryč z pásma.
08:59
CSKA se nemůže usadit v pásmu, domácí dobře brání svoji modrou čáru.
08:29
Rjasenskij poslal puk podél modré čáry na Kondratjeva, který napřáhnul, netrefil však přesně. Následně se domácí osvobozují.
07:52
Vyloučen Mamkin ze Spartaku za hákování.
07:09
Ankudinov zkoušel štěstí z levého křídla, Proškurjakov však an jeho ránu dobře viděl a jednoduše kryje.
06:29
Domácí se radovali ze vstřelené branky, sudí však pohotově rozpažuje, jeden z hráčů Spartaku zasáhl puk vysokou holí a branka tudíž nemůže být uznána.
05:36
Ožiganov napřáhl na modré čáře, jeho tvrdý projektil však mířil mimo tři tyče.
04:16
Bušujev zkoušel zezadu brány překvapit hostujícího gólmana rychlým zasunutím puku kolem tyče, Proškurjakov se však zaskočit nenechal.
03:35
Grigorenko přihrál Ljubimovi, ten však z levého křídla nasměroval puk jen do bruslí bránícího Romanovskyho.
02:47
02:16
Od modré pálí Vasiljev ve vlastním oslabení, Proškurjakov pozorný.
01:39
Nikoncev nedokázal vyhodit, jeho pokus zachytil na modré Markov, který nahodil od modré. Lašák pohotově chytá.
01:16
Hosté kombinují v pásmu, Radulov hledal Širokova, jeho přihra však byla vypíchnutá mimo.
00:47
Hostující CSKA si z úvodního tlaku vydobylo hned přesilovou hru. Spartak nezvládl rychlé střídání a hrál v šesti!
00:05
V brankách neregistrujeme žádné změny oproti předzápasovému zápisu. V domácí svatyni nalezneme slovenského brankáře Jána Lašáka, branku hostujícího CSKA kryje mladík Proškurjakov.
00:01
Před úvodním buly si vyslechneme ještě ruskou hymnu.
Dle soupisky hostujícího CSKA můžeme soudit, že trenér hostí nechává v posledním zápase odpočívat své hlavní hvězdy. Na soupisce vůbec nefiguruje dle obdržených gólů nejlepší gólman KHL Slovák Staňa, chybí i bouřlivák Alexander Radulov.

Spartak Moskva: Lašák (Šestjorkin) – Vasiljev, Obšut, Šefer, Želďakov, Mamkin, Kulik, Demidov – Radivojevič, Suglobov, Kozlov – Nikoncev, Bušujev, Ankudinov – Romanovsky, Bobrov, Michailov – Pugolovkin, Deněžkin, Voronin, Medvěděv.

CSKA Moskva: Proškurjakov (Sinjagin) – Rjasenskij, Kondratjev, Markov, Děnisov, Gimajev, Ožiganov, Marčenko, Buravčikov – Radulov I., Širokov, Prochorkin – Kvaša, Kozlov, Monja – Sprukts, Žarkov, Davis – Ljubimov, Grigorenko, Kugryšev.

Rozhodčí: Buturlin, Olenin – Birin, Medvěděv.
Oba moskevští rivalové zažili zcela opačnou sezónu. Zatímco Spartak se neustále plácal na spodku tabulky Západní konference, městský konkurent z CSKA okupoval příčky nejvyšší. Momentálně náleží CSKA druhá příčka, která jim už zůstane, ať se děje cokoliv. Spartak je zatím předposlední, pokud ale prohraje a čtrnáctá Riga vyhraje, můžou Moskvané skončit po základní části na samotném dnu tabulky Západní konference KHL.
Pěkný den při sledování online přenosu z utkání posledního kola základní části Kontinentální ligy. V námi sledovaném duelu vám nabídneme moskevské derby mezi Spartakem a CSKA. Utkání začíná v 14:00 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.