KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Spartak Moskva - 5. února 2021   17:30

Čerepovec
Čerepovec
15:43' J. Morozov (Abdul, Berglund) • 28:37' Vovčenko (Kodola, Geraskin) • 32:51' Petunin (Adamčuk, Kodola) • 55:44' Petunin (Vicharev, Kodola) • 59:37' Kodola (Petunin, Vovčenko)
5:2
(1:0, 2:0, 2:2)
Spartak Moskva
41:29' Rylov  (D. Višněvskij, Nikoncev) • 47:31' Radil  (Širokov)
Čerepovec
Ravodin, Romasko – Kučava, Strelcov
Ledovyj dvorec, Čerepovec
Truškov (33. Chomčenko) – D. Višněvskij, Rylov (A), Djuse, Kulik, Sokolov, Pivcakin, Serikov – Radil, Lehterä, Širokov (A) – Nikoncev (C), R. Hanzl, Bakoš – M. Cyplakov, Torčeňuk, Talalujev – Averšin, Kara, Juňkov – Kotljarevskij.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Československá stopa

Jindřich Abdul (CER) – 0+1, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:34
Lukáš Radil (SPM) – 1+0, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:01
Robin Hanzl (SPM) – 0+0, 0 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:42
Martin Bakoš (SPM) – 0+0, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 16:11
Je konec. Severstal Čerepovec zvítězil nad Spartakem Moskva 5:2. O jedinou branku se v první periodě prosadil v 16. minutě Jegor Morozov. Ve 29. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Vovčenko. Následně pokračovala dominance domácího celku a ve 33. minutě se trefil také Petunin. Třetí třetina byla nejzajímavější. Nejprve se ve 42. minutě trefil Rylov a ve 48. minutě snížil na rozdíl jediné branky Radil. Ovšem v 56. minutě poslal domácí zpět do dvoubrankového vedení Petunin a v samotném konci zápasu trefil prázdnou bránu Kodola.
59:37'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, protože domácí celek jde do vedení 5:2! Severstal se dostal k puku ve středním pásmu a po přihrávce Petunina zakončoval do prázdné svatyně VLADISLAV KODOLA. Asistence: Alexandr Petunin a Daniil Vovčenko.
59:20'
Spartak Moskva to zkouší bez brankáře v šesti!
58:53'
58:13'
Alexandr Petunin se dostal mezi dva obránce, ale posléze nedokázal zakončit za záda Chomčenka.
57:34'
Domácí kombinují na polovině soupeře a chtějí už toto utkání dohrát v klidu.
56:53'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Martin Bakoš – 2 min., nedovolené bránění).
55:44'
Domácí celek jde zpět do dvoubrankového vedení a nyní je už velice blízko vítězství! Denis Vicharev dostal skvělou přihrávku před bránu, ale místo střely ještě posunul puk k levé tyči, kde byl osamocený ALEXANDR PETUNIN a ten zakončil do odkryté brány. Asistence: Denis Vicharev a Vladislav Kodola.
55:03'
Puk nyní opustil hrací plochu a následovat tak bude vhazování ve třetině Čerepovce.
54:46'
Kirill Kapustin se posléze dostal k puku a Severstal šel do protiútoku, ale střela domácího hráče z velkého úhlu nic nepřinesla.
54:05'
Spartak dokázal vybojovat puk za svou bránou a posléze si vytvořil střeleckou příležitost na polovině soupeře, která ale letěla vedle.
53:28'
Maxim Cyplakov se otočil kolem obránce a zpoza modré čáry vystřelil, ale jeho pokus skončil bezpečně v lapačce Vladislava Podjapolského.
52:13'
Vadim Kudako mohl poslat Severstal zpět do dvoubrankového vedení, ale jeho rána z levé strany skončila bezpečně v moci gólmana Chomčenka!
51:39'
Hosté jsou v tlaku, ale nyní drží kotouč pouze za bránou svého soupeře.
50:35'
Puk skončil po zblokované přihrávce jen na domácí střídačce a hra je opět přerušená.
50:00'
Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a Čerepovec stále vede nad Spartakem, ale na rozdíl od konce druhé třetiny už pouze o jeden gól.
49:30'
Spartak se ale posléze dopustil jen zakázaného uvolnění a hra se přesune zpět před bránu Chomčenka.
49:03'
Čerepovec se nyní snažil zakončit, ale zatím je to z jeho strany ve třetí třetině bída.
47:31'
Spartak právě vstřelil branku!
Ovšem pozor, jelikož hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky – 2:3! Moskevští hráči se dostali do přečíslení a po přihrávce Širokova zakončoval z levého kruhu do odkryté svatyně český útočník LUKÁŠ RADIL. Asistence: Sergej Širokov.
46:59'
Čerepovec se snažil něco vymyslet v pásmu soupeře, ale nakonec jen přišel o kotouč.
46:18'
A má slova nyní do detailu potvrdil také domácí brankář Vladislav Podjapolskij, který si připsal úspěšný zákrok proti zakončení Anatolije Nikonceva.
45:48'
Hosté se nadále snaží něco vymyslet, ale Čerepovec je v plném počtu hráčů takřka nedobytný.
44:55'
Spartak je ve třetí periodě zatím lepším týmem, ale to především díky přesilovým hrám.
44:28'
43:18'
Spartak Moskva se nyní může dotáhnout dokonce na jednu branku, ale v přesilové hře si tohoto zatím moc nevytvořil.
42:28'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Kirill Kapustin – 2 min., nedovolené bránění).
41:29'
Hosté využívají přesilovou hru a snižují na 1:3! Střela JAKOVA RYLOVA byla tečována domácím obráncem a Vladislav Podjapolskij neměl šanci zasáhnout. Asistence: Dmitrij Višněvskij a Anatolij Nikoncev.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:09.
Druhá dvacetiminutovka je u konce a Severstal Čerepovec vede nad Spartakem Moskva 3:0. Ve 29. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Vovčenko. Následně pokračovala dominance domácího celku a ve 33. minutě se trefil také Petunin. Muselo by se zrodit velké překvapení, aby Severstal nevyhrál tento zápasu.
40:00'
39:56'
Po buly v útočném pásmu přišla střela Joriho Lehtery, ale Vladislav Podjapolskij si znovu poradil.
39:55'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
39:54'
Posléze nakonec pálil z pravé strany Anatolij Nikoncev, ale Vladislav Podjapolskij byl připraven.
39:35'
Jevgenij Kulik se snažil z levé strany posunout kotouč před bránu, ale obrana Čerepovce jeho pokus zblokovala.
38:50'
Hostující celek se ve druhé třetině dostal k pouhým dvěma střelám na bránu a dominance Severstalu je obrovská.
38:12'
Posléze se ovšem Severstalu podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
37:32'
Spartak Moskva se po celkem dlouhé době usadila v pásmu soupeře, ale nemůže se dostat k nějaké střele.
36:40'
Hra nyní byla přerušena, jelikož Maxim Cyplakov utrpěl zranění a tekla mu krev z obličeje.
36:31'
36:11'
Pavel Chomčenko měl nyní plné ruce a nohy práce, ale dokázal si poradit se střelou soupeře.
35:14'
Hosté se dokázali dostat k puku při oslabení a následně ho vyvézt ze své třetiny.
34:31'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Michail Kotljarevskij – 2 min., podrážení).
34:16'
Spartak Moskva se sice snaží něco vymyslet v pásmu soupeře, ale nakonec to bude jen další faul ze strany hostů.
32:51'
Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Alexandr Truškov, přichází Pavel Chomčenko.
32:51'
Severstal využívá také další přesilovou hru a vede už 3:0! Rána Kirilla Adamčuka od modré sice skončila na zákroku Truškova, ale následně se k dorážce do odkryté svatyně dostal ALEXANDR PETUNIN. Asistence: Kirill Adamčuk a Vladislav Kodola.
32:04'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Sergej Širokov – 2 min., nedovolené bránění).
31:50'
Nyní přichází pouze další faul ze strany hostů a Čerepovec to ještě zkouší bez brankáře.
30:36'
Domácí mužstvo opět sevřelo soupeře v útočném pásmu a nyní naprosto dominuje na ledové ploše.
30:00'
Polovina základní hrací doby je minulostí a Čerepovec vede nad Spartakem 2:0.
28:37'
Domácí celek využívá přesilovou hru a jde tak do dvoubrankového vedení! DANIIL VOVČENKO dostal nabito do levého kruhu a z první vystřelil fantastickou ránu přesně do pravé šibenice. Asistence: Vladislav Kodola a Igor Geraskin.
28:06'
Daniil Vovčenko se sice opřel do střely z levé strany, ale tu betonem skvěle vyrazil Alexandr Truškov!
27:50'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Nikita Pivcakin – 2 min., sekání).
27:06'
Domácí se po skvělé přihrávce přes polovinu ledové plochy dostali k puku v levém kruhu, ale nakonec střela nepřišla.
26:39'
Nyní je hra přerušená a následuje tak komerční přestávka.
25:16'
Severstal drží puk v útočném pásmu, ale následná rána z levého kruhu minula bránu soupeře.
24:28'
Čerepovec se sice snažil něco vymyslet, ale následně se k puku dostala Moskva, která ho ale vyhodila jen na zakázané uvolnění.
23:31'
Až nyní se od úvodního buly druhé třetiny přerušila hra, když se Spartak dopustil jen zakázaného uvolnění.
21:36'
Spartak Moskva sice dostala puk před bránu soupeře, ale Vladislav Podjapolskij nakonec nemusel zasahovat.
20:50'
Joonas Nättinen pálil od modré, ale jeho pokus nakonec skončil jen vedle brány soupeře.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:16.
První třetina je u svého konce a Severstal Čerepovec vede nad Spartakem Moskva poměrem 1:0. O jedinou branku se v první periodě prosadil v 16. minutě Jegor Morozov. Ovšem skoro dvakrát více střel na bránu měli hosté, kteří ale puk nedokázali dostat za záda Vladislava Podjapolského.
20:00'
19:24'
Znovu se hosté snažili dostat do pásma soupeře, ale Michail Juňkov byl ve třetině pozdě a Spartak se dopustil ofsajdu.
18:33'
17:58'
Nebezpečná střela hostujícího hráče od modré skončila na zákroku Vladislava Podjapolského.
17:09'
Spartak Moskva tak má šanci srovnat stav utkání vůbec z první přesilové hry v tomto zápase.
16:33'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min., podrážení).
16:33'
Severstal Čerepovec pokračuje v útočném tažení, ale nakonec se domácí hráč dopustil jen faulu.
15:43'
Domácí mužstvo otevírá brankový účet tohoto utkání! Jindřich Abdul si objel bránu a následně dostal kotouč před brankoviště, kde se snažil zakončit Jacob Berglund, který sice Truškova neprostřelil, ale z dorážky zavěsil puk pod horní tyč JEGOR MOROZOV. Asistence: Jindřich Abdul a Jacob Berglund.
14:44'
Hostující celek se dopustil pouze zakázaného uvolnění a následuje buly před bránou Alexandra Truškova.
13:46'
Poté byly k vidění protiútoky na obou stranách, ale ani jeden nebyl zakončen střelou na bránu.
13:15'
Spartak Moskva se nyní snaží něco vymyslet ze své poloviny, ale přímočará přihrávka skončila u soupeře.
12:06'
Vladislav Kodola znovu pálil z levého křídla, ale Alexandr Truškov si opět poradil a zatím nadále marně čekáme na úvodní gól.
11:36'
Jevgenij Kulik to následně zkoušel z levé strany, ovšem jeho pokus zamířil jen vedle brankové konstrukce soupeře.
10:00'
Prvních deset minut tohoto utkání nám branku nepřineslo a k vidění je momentálně velmi vyrovnaný souboj,
09:26'
Severstal Čerepovec se sice snaží něco vymyslet, ale nyní se hraje především ve středu hrací plochy.
08:29'
Nyní se tempo hry na rozdíl od úvodních minut trochu snížilo.
07:20'
Domácí mužstvo se tentokrát dopustilo pouze zakázané uvolnění a hra se znovu přesune před bránu Vladislava Podjapolského.
07:07'
Hosté následně sevřeli soupeře a Vladislav Podjapolskij čelil několika střelám, ale ani ta poslední z hole Sergeje Širokova neskončila gólem.
06:19'
Spartak Moskva následně držel kotouč v útočné třetině a Radil svou přihrávkou našel Sergeje Širokova, který ale neprostřelil Podjapolského.
05:53'
Domácí mužstvo to tentokrát zkoušelo po levé straně, ovšem bez úspěchu a do protiútoku se vrhl Lukáš Radil.
05:09'
Začátek utkání tak jednoznačně patří Severstalu Čerepovec a skoro po pěti minutách je hra přerušená, neboť přišlo zakázané uvolnění Spartaku.
04:32'
Kirill Kapustin se následně dostal k puku a vytvořil pro domácí další střelecký pokus, ale Alexandr Truškov znovu připraven.
04:04'
Jacob Berglund se ocitl v první vážnější šanci, když při protiútoku dostal přihrávku do levého kruhu, ale jeho ránu vyrazil Alexandr Truškov!
03:45'
Už přes tři minuty se nyní hraje bez přerušení a úvod utkání nám tak velmi rychle utíká.
02:40'
Vladislav Podjapolskij musel být posléze opět ve střehu, aby si dokázal poradit s dalším pokusem soupeře.
01:45'
Poté se směrem dopředu ukázal také Spartak a Dmitrij Višněvskij pálil od modré, ovšem jen vedle svatyně soupeře.
00:48'
Domácí celek se vrhl do útočného snažení, ale z levé strany to nakonec nebylo nic nebezpečného.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – M. Chabarov, Vittasmäki, Kudako, Makejev, Lalonde (A), Adamčuk, Rogov – J. Morozov, Berglund, Abdul – Petunin, Kodola, Vovčenko – Geraskin (A), Jo. Nättinen, Kapustin – A. Alexejev, Vicharev (C), Guslistov – Dumbadze.

Spartak Moskva: Truškov (Chomčenko) – D. Višněvskij, Rylov (A), Djuse, Kulik, Sokolov, Pivcakin, Serikov – Radil, Lehterä, Širokov (A) – Nikoncev (C), R. Hanzl, Bakoš – M. Cyplakov, Torčeňuk, Talalujev – Averšin, Kara, Juňkov – Kotljarevskij.

Rozhodčí: Ravodin, Romasko – Kučava, Strelcov.

Jindřich Abdul (CER)
Adam Liška (CER)
Július Hudáček (SPM)
Martin Bakoš (SPM)
Robin Hanzl (SPM)
Lukáš Radil (SPM)
Severstal Čerepovec je momentálně v Západní konferenci na 7. místě s 58 body a skóre 128:140. Po vítězném zápase 3:2 na ledě Dinama Rigy přivítal na svém stadionu Jaroslavl. A také tentokrát se mu povedlo naplno bodovat, když vyhrál 4:2. Nejproduktivnějším hráčem je s 32 body Petunin.

Spartak Moskva je na tom podobně, neboť je aktuálně na 8. pozici s 54 body a skóre 135:151. Po domácí velké prohře 0:5 s Petrohradem zavítal na led Kunlunu. Tam už ale dokázal vyhrát a to poměrem 5:3. Nejproduktivnějším hráčem je s 39 body Lehtera.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Severstal Čerepovec a Spartak Moskva. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na ledě Čerepovce, který ale dokázal zvítězit těsně 4:3. Dnes se bude rovněž bojovat na Ledovém dvorci v Čerepovci. Úvodní buly je naplánováno na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.