KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Ufa - 12. listopadu 2020   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
10:16' Mamin (Šalunov) • 19:43' Mamin (Korosteljov, Okulov) • 38:52' Slepyšev (Dahlbeck) • 51:21' Okulov (Šalunov) • 54:46' Leipsic (Rykov, Slepyšev)
5:3
(2:1, 1:1, 2:1)
Ufa
Ufa
12:33' Manninen  (J. Birjukov, Koledov) • 28:48' Kugryšev  (Panin, J. Birjukov) • 59:59' Hartikainen  (Manninen, Sošnikov)
CSKA Moskva
Naumov, Olenin – Viljugin, Judin (všichni RUS)
CSKA Arena, Moskva
Ufa

Z mé strany je to dnes tak vše. Byl to dost bláznivý zápas, nakonec může být šťastnější CSKA, které si tak napravilo chuť po prohraných derby. Ufa naopak trip začíná prohrou.

Mějte se krásně, přeji vám příjemný zbytek pracovního týdne a pohodový víkend. Někdy příště se budu těšit u KHL napočtenou!
Československá stopa

žádný Čech ani Slovák nehrál
Zápas nadprůměrné kvality uběhl za poměrně krátkou dobu, pomohlo tomu i málo časté přerušování ve třetí třetině, která nabídla rovnou tři góly. Ufa se sice snažila srovnat, takticky skvělý výkon CSKA jí toho však moc nedovoloval. Naopak v rozmezí 52. – 55. minuty dvakrát Moskva skórovala a závěr zápasu si tak pohlídala naprosto zkušeně. Nic na tom nezměnil ani gól Hartikainena 0,2 sekundy před koncem.

Salavat bude pravděpodobně cítit křivdu při neuznaném gólu na 2:2, ale může se taktéž zlobit na to, že neproměnil dlouhou pětiminutovou přesilovku po faulu Karnauchova. Gól Antona Slepyševa za 39. minuty se tak ukázal jako vítězný.
59:59'
Ufa právě vstřelila branku!
Nakonec přichází korekce skóre, je to však již velmi kosmetické. TEEMU HARTIKAINEN dostal v přesilovce kotouč mezi kruhy od Manninena a propálil v poslední sekundě Šaryčenkova. Zbývá ještě odehrát 0,2 sekundy, aby bylo hotovo kompletně, je to ale vyloženě formalita, zápas fakticky skončil – 5:3! Asistence: Sakari Manninen, Nikita Sošnikov.
59:39'
Hosté ani nezkouší hru v šesti, zápas se vyloženě dohrává. Naumenkov nakonec vyhodil.
59:09'
Zatím však bezúspěšně obléhá branku armádníků. Šaryčenkova zkusil prostřelil Sošnikov, byla to však spíše vyloženě nouze z vyplynulé situace.
58:37'
Domácí si však zápas komplikují sami. Mario Kempe (CSKA) podsekl při bránění Larsena, za což dostává dvě minuty a Ufa má 1:33 5 na 3!
58:10'
Brendan Leipsic (CSKA) jakožto střelec posledního gólu bude možná i poslední vyloučený v dnešním zápase. Tentokrát za sekání a Ufa může kosmeticky upravit z přesilovky.
57:23'
Sošnikov se pokusil protáhnout puk až před branku, v poslední chvíli byl však zastaven a domácí otočili hru. Anton Slepyšev se natlačil do střelecké příležitosti, ale Panin mu to nedovolil a otočil hru.
56:10'
Panin jenom nahodil od modré kotouč do útočného pásma, Salavat zřejmě rezignoval a bude se snažit utkání velmi důstojně dohrát.
54:46'
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí výběr zápas dotáhne do vítězného konce, to je více než jasné! BRENDAN LEIPSIC dostal přihrávku v přesilové hře na pravý kruh z modré a nekompromisní střelou vymetl bližší vingl Metsolovy branky. Tím pádem uskakují domácí na tři branky a musel by je potkat velký kolaps, aby tohle ztratili – 5:2! Asistence: Jegor Rykov, Anton Slepyšev.
54:09'
Po krátké pauze rozehraje CSKA přesilovku, která by měla pomoci dovést zápas do vítězného konce. Šakir Muchamadullin (SAL) zespodu trefil holí do obličeje Šalunova a dostává dvě minuty.
53:38'
Po ukotvení kasy do správných pozic se vhazuje po levici Metsoly, tudíž je jasné, že žádný trest z toho ani pro jednu stranu nebude.
53:25'
Jak tohle dopadne? Mario Kempe se v přečíslení 2 na 1 řítil do brankoviště, byl však sražen Paninem a oba společně s gólmanem Metsolou zahučeli do branky. Finální posouzení je na rozhodčím, vypadá to ale, že to skončí bez trestu.
52:50'
Nikita Korosteljov zajel za branku a poté zadovkou pustil puk pod sebe na Sorkina, který však u tyče nedokázal umístit puk tak šikovně, aby prostřelil Metsolu.
51:47'
Ufa už to bude mít nyní těžké. Na drama jí zbývá osm minut a Moskva hraje třetinu takticky velice dobře. Nepouští soupeře do vyložených šancí a sama hraje to, co potřebuje.
51:21'
437 sekund bez přerušení nakonec ukončuje gól domácích, kteří míří pro plný bodový zisk! KONSTANTIN OKULOV při vjezdu do pásma nahrál Šalunovovi, který mu puk vrátil do lepší střelecké pozice mezi kruhy. Okulov taženou střelou propálil Metsolu a poprvé v zápase CSKA odskakuje do dvoubrankového náskoku – 4:2! Asistence: Maxim Šalunov.
50:54'
Jedním slovem, šílenost. Oba týmy už sedm minut bruslí bez jakéhokoliv přerušení hry!
49:22'
CSKA neúnavně zakládá další útok. Po pravém křídle jej táhl Světlakov a vracel následně pod sebe na modrou. Tam byl však připraven Larsen a částečně Ufu osvobodil.
49:01'
Na druhé straně zase operoval vousáč Tělegin, jeho pokus ale zablokoval Panin, od kterého se puk odrazil do rohu. Podotýkám, že jedeme stále bez přerušení.
48:24'
Hartikainen se natlačil před branku a po přihrávce zpoza branky se pokusil Šaryčenkova překonat tvrdou střelou nad rameno, domácí gólman ale drží.
47:30'
Výpad Sorkina, mladého útočníka domácích, pokryl zcela bez problémů Koledov a přesunul puk pod sebe na Hartikainena. Dostáváme se již do páté minuty bez přerušení.
46:45'
Alexej Semjonov se po krátké přihrávce od Alexejeva odhodlal ke střele, ta byla však zastavena prvním bránícím hráčem moskevského armádního výběru.
45:33'
Opět hrajeme dlouho bez přerušení. Ufa neustále hraje dopředu, ale také do plných, CSKA má střední pásmo vykryté dobře a nepouští hosty do větších manévrovacích akcí před vlastní brankou.
44:26'
Okulov získal puk a rozhodl se ho sám vytáhnout z obranného pásma svého klubu. Následně přehrával na Šalunova, jehož otočka mezi kruhy zakončená střelou ale neměla žádnou razanci. Nakonec byl domácí útočník vytlačen až k mantinelu.
43:12'
Zakázané uvolnění CSKA nedává moc oddechu přetížené pětce domácích. Ufa vstoupila do třetí třetiny ve velkém stylu a chce určitě co nejrychleji dorovnat stav zápasu.
42:43'
Světlakov neudržel Žarkova za sebou, útočník hostí tak mohl vrátit puk na modrou, odkud přišla přímá střela na branku. Jenže bezúspěšně, hrací předmět skončil kdesi v rohu kluziště, kde o něj bojovali tři hráči.
41:55'
Domácí jsou již v plném počtu, laciná ztráta kotouče u vlastní střídačky však dává možnost Salavatu, aby mohl do toho vepředu zase šlápnout.
41:08'
Alexandr Kadějkin si s obráncem na zádech vybruslil až na levý kruh, odkud prověřil pozornost Šaryčenkova. Ten však puk podržel ve výstroji a tento pokus zlikvidoval bez sebemenšího problému.
40:25'
Dohrává ještě zhruba minutu a čtvrt přesilové hry po vyloučení Dahlbecka za držení. Proto se hned usadila v pásmu a kombinuje.
40:02'
Třetí třetina strhujícího souboje začíná, na tahu je Ufa, která musí srovnat, aby mohla pomýšlet na body z dnešního zápasu.
40:01'
Druhá třetina nabídla vzrušující momenty hned na začátku. Po necelé minutě a půl dokázal srovnat Dmitrij Kugryšev, domácí ale reagovali coach challenge, díky které rozhodčí uznali protesty CSKA a srovnávací gól hostí odvolali na základě postavení Kugryševa v brankovišti. Druhý gól Salavat tak vstřelil až v polovině 29. minuty, kdy se odrazem od Chajkovy brusle prosadil Dmitrij Kugryšev podruhé, avšak poprvé legálně. Přesto ale hosté remízový stav do šaten nedonesli, neboť v čase 38:52 vrátil vedení domácím Anton Slepyšev.
40:00'
39:32'
Klas Dahlbeck (CSKA) stráví závěr třetiny na trestné, je opět vyloučen za velmi populární trest v dnešním špílu, čímž je držení.
38:52'
68 sekund před vypršením druhé třetiny berou domácí potřetí vedení! Tentokrát to byla krásná individuální akce ANTONA SLEPYŠEVA, který se na levém kruhu zbavil stínujícího Alexejeva, vytáhl si puk do lepší střelecké pozice a Metsolu překonal skrz lapačku – 3:2! Asistence: Klas Dahlbeck.
38:35'
Alexandr Alexejev se po tvrdém hitu Karnauchova vrátil do hry a zapsal první střelu na branku, pokus z pravého kruhu však Metsola bere do Šaryčenkova.
37:42'
Bez přerušení se hraje již skoro čtyři minuty, tentokrát si tlak v útočném pásmu vytvořil moskevský celek, ale bez úspěchu. Proti třem obráncům neměli dva útočníci domácích šanci.
36:55'
Vysoký oblouček jednoho z obránců CSKA jako zakázané uvolnění posouzen není, Ufa proto může okamžitě rotovat hru a nedovolit domácím prostřídat.
36:08'
Ani jeden tým si nedokáže vytvořit územní převahu, kotouče často mění svého majitele a k vidění není tak ani moc šancí. Zápas má ale pořádný náboj, to nelze popřít.
35:20'
Oba celky střídají formace, Salavat se následně pokusil zaútočit středem, ale přes dobře zformovaný blok armádního celku se mu to nepodařilo.
34:28'
Klas Dahlbeck byl snad vůbec poprvé v zápase vidět, to když si klepl na křižnou přihrávku a využil jí k tvrdé střele z první na branku. Avšak Metsola povyjel a tvrdý pokus ztlumil na své hrudi.
33:38'
Po přestávce na úklid ledu pokračujeme v zápase dále, Alexandr Kadějkin zachytil na kruzích rozehru CSKA, avšak si nedokázal vytvořit střeleckou příležitost.
33:09'
Panin jako poslední bek na modré ledabyle rozehrál a puku se zmocnil Leipsic, který mazal do přečíslení 2 na 1. Přihrávku na protější stranu však zastavil právě Panin, který se vracel a do dráhy puku vložil svoji hůl.
32:23'
Hra nyní plyne s minimem přerušení, na obou týmech je vidět chuť hrát hokej a k vidění je velice pohledný zápas, na standardy ruské ligy až netypicky hraný.
30:49'
Sergej Andronov raději zvolil cestu zpátky a rozehrál na Kempeho, který následně zkušeného hráče domácích uvolnil. Andronov zkusil překvapit Metsolu otočkou okolo branky, avšak neuspěl.
29:48'
Sošnikov převzal v obranném pásmu puk a sám se protlačil do útoku. Neměl však žádnou podporu a na Leipsice zkrátka nevyzrál. Armádníci tak otáčí hru před Metsolu.
28:48'
Teď už není potřeba nic zkoumat, DMITRIJ KUGRYŠEV legálně srovnává stav zápasu. Došel k tomu poměrně kuriózně, neboť Panin na něj od modré poslal střílenou přihrávku. Před něj se ale dostal mladý obránce Chajka, který mu puk fakticky zpracoval a Kugryševovi stačilo jenom nezaváhat – 2:2! Asistence: Grigorij Panin, Jevgenij Birjukov.
26:56'
Sošnikov po levém křídle táhl rychlý výpad, jeho střela z kruhu na bližší tyč ale Šaryčenkova nepřekvapila. Brankář moskevského celku dnes průběžně patří zajisté k nejlepším hráčům týmu.
26:00'
Okulov vyslal vpřed Mamina, který by si rád dělal zálusk na hattrick. Tentokrát se mu to nepovedlo, první kličku ještě víceméně zvládl, tu druhou už ale vůbec a puk si přebral Panin.
25:27'
Salavat ale nehodlá polevovat z tempa a předvádí i nadále velmi útočný hokej. Ani při vyrovnaném počtu hráčů se tak domácí nemají moc dobře.
24:57'
CSKA je v plném počtu a nepříjemné momenty tak přečkalo bez právoplatně inkasovaného gólu.
24:34'
Teemu Hartikainen se do toho mezi kruhy pořádně opřel a z nápřahu poslal puk na branku. Domácí brankář však reagoval včas a vyrážečkou vytěsnil pokus mimo tři tyče.
24:12'
44 sekund zbývá do vypršení pětiminutového trestu, tentokrát se pokusil právoplatně srovnat Larsen, projektil od modré má v lapačce Šaryčenkov.
23:40'
Až tentokrát, opět to byla tečovaná střela do ochranné sítě. Zatímco led u Metsoly je prakticky hladký, na straně CSKA je už notně rozježděný.
23:23'
Philip Larsen nahrál podél modré na Sošnikova, který si následně vybruslil mimo beky a vypálil křížem na zadní teč. Ale domácí brankář vyrazil betonem, CSKA se nicméně osvobodit nedokázalo.
23:02'
Teď se už hosté přehoupli do poslední dvouminutovky. Naumenkov za přispění teče vyhodil puk na tribunu, vhazovat se tak bude opět před Šaryčenkovou brankou, respektive po jeho pravici.
22:50'
Nakonec jí ulevil Alexandr Šaryčenkov, který sebral střelu Larsena do lapačky a přerušil tím tak hru. Ufa má pryč přes polovinu pětiminutové výhody, ale buší do domácích vrat.
22:20'
Tlak pokračuje, Hartikainen vzal puk na svoji hůl a rozjel další kombinaci. Čtyřka domácích už musí být velmi unavená.
21:40'
Pokračujeme nadále tak v přesilovce 5 na 4 za stavu 1:2 z pohledu Ufy. Ta je nastěhována opět v útočném pásmu a tenhle zápas má zatím pořádné grády.
21:20'
Branka nakonec není uznána, Kugryšev se nacházel v brankovišti, a tudíž sudí Olenin rozpažil!
21:20'
Rozhodčí sedí u monitoru skutečně dlouho, situace to byla těsná, těžko říci, jaký bude nakonec jejich verdikt.
21:20'
CSKA nicméně bere coach challenge, dle nich totiž stál Kugryšev v brankovišti a gól by tak neměl platit!
21:20'
Po 80 sekundách hry využili hosté přesilovou hru a opět srovnali! Pokus Šakira Muchamadullina od modré zachytil na hranici brankoviště clonící Kugryšev, který poté pohodlně puk z otočky zasunul za záda domácího brankáře. Ale lavička CSKA signalizovala, že uvažuje o trenérské výzvě!
20:43'
Tvrdá střela od modré musela vylekat Šaryčenkova, který si hodně oddechnul, když mu po Paninově bombě zadunělo jenom zadní plexi. Domácí brankář totiž vůbec nic neviděl.
20:02'
Začíná nám tak druhá třetina a o drama nebude nouze. Ufa má skoro plnotučnou pětiminutovou přesilovku za hrubý faul Karnauchova a zajisté bude chtít srovnat.
20:01'
Pořádná divočina se nakonec urodila v samotném závěru první třetiny, kde mělo navrch CSKA a vede tak 2:1. Hlavním hrdinou byl v těchto případech Maxim Mamin, který nejprve v 11. minutě jako poslední hrál puk před vlastňákem Koledova, aby 17 sekund před koncem třetiny dorazil kotouč za Metsolova záda. Ufě tak nepomohlo ani srovnání stavu v polovině 13. minuty z hole Sakariho Manninena.

Závěr ale poznamenala pořádná porce emocí. Po gólu na 2:1 vyletěl na hlavního rozhodčího gólman Metsola, aby těsně před koncem třetiny sestřelil Karnauchov obránce Alexejeva a spustil tím bitku, po které nakonec jak on, tak hostující Semjonov dostali dvě minuty. Pavel Karnauchov však ještě dostal bůra navrch za zásah do oblasti hlavy a krku, tudíž bude mít Salavat v druhé třetině přesilovku.
20:00'
19:57'
Alexej Semjonov (SAL) dostává za potyčku s Karnauchovem menší trest za hrubost, rozhodčí se rozhodli na této straně vyšší trest neudělovat.

Naopak u Pavla Karnauchova (CSKA) se už trestalo více. Kromě dvou minut za hrubost je z toho i trest 5+20 do konce utkání, zákrok na Alexejeva byl klasifikován jako zásah do oblasti hlavy a krku! Menší trest za něj odsedí Sorkin.
19:57'
Pozor! Krátce po inkasovaném gólu Karnauchov sestřelil za brankou hostí obránce Alexejeva, který okamžitě odjel na střídačku s krvavým šrámem. Tento úder na hlavu spustil následnou bitku, do které šel Alexej Semjonov. Férovou potyčku vyhrál hostující bek a čekáme na tresty!
19:43'
Krátce před koncem první třetiny jde CSKA do opětovného vedení! První střelu Metsola ještě dokázal ve zmatku před brankou pokrýt, puk se ale poté odrazil k Okulovovi, který vracel touš zpátky před branku na Korosteljova. Důrazný útočník domácích sice neuspěl, odražený kotouč ale do branky zametl MAXIM MAMIN, pro něhož je to druhý zásah v zápase. Brankář Ufy, Juha Metsola, sice mohutně protestoval a vyletěl na hlavního, coach challenge si však hosté neberou – 2:1! Asistence: Nikita Korosteljov, Konstantin Okulov.
18:49'
Domácí však přesilovku hrají poměrně odvážně. Zatím honí puk po celé ploše, což Ufě náramně vyhovuje.
18:16'
Alexandr Kadějkin (SAL) rozšíří v dnešním zápase řady těch, kteří nedovoleně drželi soupeřovy hráče. Tentokrát se dopustil přečinu na Leipsicovi.
18:07'
Anton Slepyšev se protáhl podél mantinelu na pravém křídle a předal puk na Leipsice, který si však došel pro faul a bude se opět vylučovat na hostující straně.
17:39'
Ufa vyhrála své osmé vhazování v zápase, ale kotouč se vlivem nešikovné rozehrávky dostal zpátky na hole domácích.
17:09'
Kotouč se ocitl na tribuně prořídlé arény, bezpečnostní opatření kvůli koroně jsou však nutné, jinak si troufám tvrdit, že by návštěva byla mnohem větší.
16:56'
Právě ten stejný hráč dělal clonu po Kiselevičově střele, Metsola však viděl a nastavil lapačku, kde mu puk přistál. Bezmála tříminutová pasáž bez přerušení je tak za námi.
15:49'
Hartikainen v rohu ledové plochy zašlápl kotouč a vrátil ho na Granlunda, který však nedokázal něco vytvořit a Korosteljov mašíruje do útočné třetiny.
15:00'
Chyba v rozehrávce se hodila vracejícímu se Maminovi, který si tak nabrusil zpátky do útočného pásma a z pravého kruhu hledal spoluhráče na ose, leč bez většího úspěchu, tam se nacházeli pouze dva beci Salavatu.
14:24'
Ufa byla v posledním střídání pod velkým tlakem, proto jenom zvolila rychlé vyhození na branku Moskvy tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění zelenobílých.
13:45'
Zpracování kotouče vysokou holí od Leipsice bylo zřetelně viditelně. Přestupek za brankou domácích byl i odpískán a vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
12:33'
Nakonec se ale Ufa dočkala a za necelé dvě a půl minuty srovnává! První střelu Hartikainena ještě Šaryčenkov dokázal pokrýt. Koledov však zachytil puk na modré a vyměnil si jej s Birjukovem. Obránce hostí pak dal prostor SAKARIMU MANNINENOVI, který si bez hlídání vyjel až mezi kruhy a tvrdou střelou pod víko srovnává – 1:1! Asistence: Jevgenij Birjukov, Pavel Koledov.
11:37'
Hostům se nepovedlo vytěžit více ani z toho, když se po úmyslném ofsajdu vhazovalo před brankou Šaryčenkova.
11:17'
Po komerční přestávce pokračujeme dále v zápase. CSKA má navrch a Salavat se trápí především při přechodu do útoku, ve kterém není zrovna nejlepší, co se dnešního zápasu týče.
10:16'
Druhou přesilovku v zápase už CSKA právoplatně využívá a jde do vedení! MAXIM MAMIN vyměnil na levé straně puk se Šalunovem, který mu kotouč zpět před branku v nekryté ploše pásma vrátil. Těsně před Maminem se však zjevil obránce Koledov, který nešťastně srazil puk přímo mezi betony bezmocného Metsoly – 1:0! Asistence: Konstantin Okulov.
09:47'
Kombinaci se nicméně snažili domácí dohrát až do kuchyně, což bylo něco pro staženou čtveřici obránců, která pro sebe uzmula kotouč a vyhodila jej až za branku soupeře.
09:16'
Další závar před Metsolovou kasou, zatím ale hosté drží. Jejich čtyřka se nicméně velmi utavená a CSKA cítí gól.
08:50'
Hosté tohle ale snadno ubránili, otázkou je, jak si poradí s pokračující početní výhodou 5 na 4.
08:26'
13 sekund pro CSKA 5 na 3! Alexej Semjonov (SAL) Slepyševa zezadu potáhl za rameno a za stejný prohřešek, jako kapitán hostí, míří i on na trestnou lavici.
07:48'
Nikita Korosteljov byl velmi důrazný v zakončení a tlačil se do branky, ale nedokázal protlačit puk přes dva obránce a povyjetého Metsolu. Domácí nicméně pokračují v náporu.
06:58'
Soloduchin předvedl rychlý, avšak poměrně účinný výpad po levém křídle, který zakončil nepříliš razantní střelou na Šaryčenkova. Tohle zvládl pokrýt brankář moskevského celku v klidu.
06:37'
Grigorij Panin (SAL) v souboji s Karnauchovem zachytil soupeřovu ruku, za níž jej poslal na led. To neuniklo pozornému hlavnímu, který tak Panina posílá na dvě minuty pryč.
05:55'
Po krátké přestávce se bude opět vhazovat v pásmu Moskvy. Andronov totiž nesmyslně zahrával na zakázané uvolnění, přestože měl spoustu šancí, jak situaci vyřešit.
05:52'
Kirill Maximov zahrál puk jako poslední hráč domácích ještě na úrovni obranné modré, tudíž následuje odpískání zakazáného uvolnění.
05:08'
Ke slovu se dostali hráči z města kozáků, ale zásadněji nedokázali ohrozit domácího brankáře, který tak má zatím zcela klidný vstup do zápasu.
04:09'
Michail Naumenkov vystřelil od modré a jeho pokus částečně zbrzdil jeden z obránců hostí. Puk si však za ním vzal Maxim Mamin a pokusil se Metsolu vykoupat, zpětnou kličku však nedotáhl do koncovky!
03:22'
Markus Granlund vyslal krátkou přihrávkou vpřed Larsena, který si probruslil až na pravý kruh, jeho střelu z vrcholku ale Šaryčenkov pohodlně vykopává betonem.
03:02'
Druhé postavení mimo hru v poměrně krátkém časovém intervalu, opět k tomu došlo na straně armádníků. Jenže tentokrát se čárový rozhodčí spletl, a proto se vhazuje na středovém kruhu.
02:16'
Nikita Korosteljov napadal vysoko rozehrávku Ufy, což přineslo ovoce a domácí jsou tak opět nastěhovaní okolo Metsolovy svatyně. Salavat pouze reagoval vyhozením k brance domácích.
01:35'
Dlouhá přihrávka na hráče stojícího na útočné modré od Slepyševa skončila přímo odpískaným zakázaním uvolněním CSKA.
00:54'
Konstantin Okulov na sebe navázal dva hráče a vracel kotouč na modrou, avšak Dahlbeck puk v pásmu nestihl a při pokračujícím útoku se dopustil logického ofsajdu.
00:22'
Granlund ale dobře zapracoval u mantinelu a přesunul těžiště hry před branku Šaryčenkova. Kotouč se dostal poté právě k gólmanovi CSKA a po přerušení následovala první strkanice, emoce dnes zřejmě budou našponované.
00:02'
Šlágr dnešního hracího dne KHL začíná, úvodní buly vyhráli domácí hráči, kteří tak rozjedou první útočnou akci zápasu. Respektive se o to alespoň pokusí.
00:01'

CSKA Moskva: Šaryčenkov (Lars Johansson) – Naumenkov, Blažijevskij, Dahlbeck, Samorukov, Kiselevič (A), Rykov, Chajka – Slepyšev (A), M. Kempe, Leipsic – Mamin, Šalunov, Okulov – Tělegin, Andronov (C), P. Karnauchov – Korosteljov, Světlakov, Maximov – Sorkin.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Koledov, J. Birjukov, A. Semjonov, Alexejev, Muchamadullin – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – Kugryšev, Kadějkin, V. Žarkov (A) – Chochrjakov, Kartajev, Sošnikov – Soloduchin, Pimenov, Baškirov – Baranov.

Rozhodčí: Naumov, Olenin – Viljugin, Judin (všichni RUS).
CSKA MOSKVA
Tarasovova divize: 1. místo, 24 zápasů, 37 bodů, skóre 73:51, bilance 13--3-3-4

CSKA naopak do čtvrtečního souboje půjde v nedobrém rozpoložení. Jeden ze spolufavoritů na zisk poháru kosmonauta Gagarina sice vede ve své divizi a i západní konferenci, jenže v poslední době předvádí zápasy od desíti k pěti. Moskevský trojboj příliš nezvládl, sice před dvěma týdny přemohl Spartak 3:2 v prodloužení, poslední špíl před reprepauzou však nezvládl, proti Dynamu sice dotahoval dvoubrankovou ztrátu, více než prohru 3:4 z toho ale neudělal. A ani nástup po přestávce nebyl moc přesvědčivý. Přestože v odvetě derby se Spartakem byli armádníci lepším týmem, po zbytečných chybách slavil Spartak výhru 4:3 v prodloužení.
SALAVAT JULAJEV UFA
Černyševova divize: 1. místo, 25 zápasů, 31 bodů, bilance 12-3-1-9

Ufě se nákaza koronavirem úspěšně vyhýbá, a proto má v současnosti společně s Chabarovskem odehráno nejvíce zápasů. Salavat opět bude patřit k silným týmům a rád by konečně pro sebe uzmul Gagarinův pohár. Ročník rozehrál dobře, ve své divizi vede o bod nad Omskem (musíme však vzít v potaz, že druhý Omsk má o tři zápasy méně a třetí Barys dokonce o šest). Do Moskvy poletí Ufa se sérii tří výher v řadě, ze kterých je zejména výhra na ledě Magnitky velmi cenná. Jinak průběžně střídají hosté sérii výher s prohrami, právě před touto sérii přišly dva katastrofální zápasy, v Podolsku z toho byla těsná prohra 3:4, doma proti Jaroslavli však schytala Ufa pětku.
Krásný čtvrteční podvečer všem příznivcům ruského hokeje! Na programu dalšího hracího dne je pořádný šlágr KHL. Tentokrát se proti sobě postaví dva elitní týmy. Salavat Julajev Ufa vyjíždí na náročný trip a první zápas odehraje proti silnému CSKA Moskva. Zápas začíná v 17:30, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.