KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Ufa - 2. prosince 2020   17:30

Jokerit
Jokerit
13:06' Pakarinen (Friman, J. Krejčík) • 48:48' Joensuu (O'Neill) • 59:37' Anttila
Ufa

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Československá stopa

Jakub Krejčík (Jokerit) – 0+1, 0 střel, 20:44 na ledě
David Sklenička (Jokerit) – 0+0, 1 střela, 18:12 na ledě
Dnešní utkání je u konce a tři důležité body si do tabulky připisuje Jokerit Helsinky za výhru 3:1, o které finský tým rozhodl až ve třetí třetině, když se trefil nejprve Jesse Joensuu a poté výhru stvrdil do prázdné branky kapitán Marko Anttila. Utkání však bylo hodně vyrovnané a obzvláště ve třetí třetině byla o něco lepší Ufa, která pak svůj tlak vystupňovala po obdržené brance, ale vyrovnání nepřišlo. Jokerit si příště zahraje 7.12. na ledě Spartaku. Ufu čeká 5.12. doma Dynamo Moskva.
59:37'
Jokerit právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, domácí dnes vyhrají. MARKO ANTTILA vypíchl puk soupeři při rozehrávce a následně bezpečně zakončil do prázdné hostující klece a rozhodl. Bez asistence.
59:15'
Domácí vyhráli buly a vyhazují tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
59:05'
Oddechový čas pro hosty.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:49'
Daniil Tarasov na střídačce a hosté jsou v šesti v útočném pásmu.
58:31'
Nyní se dokonce finský tým dostal dopředu ve větším počtu, ale Brian O'Neill pálil jen vedle branky.
58:02'
Antti Pihlström podržel nějaký čas puk v útočném pásmu, to je pro Jokerit hodně důležité.
57:15'
Nijak atraktivní hokej pokračuje i nyní, domácí se hlavně snaží ubránit vedení.
56:12'
Sám se do mnoha soupeřů vrhl Iiro Pakarinen, který hned o puk přišel a jeho tým se musí bránit.
55:45'
V posledních chvilkách se hraje hodně rozháraný hokej, u puku nyní domácí ve svém obranném pásmu.
54:22'
Saku Mäenalanen se dostal s pukem po levé straně až do pásma, kde ale proti přesile o kotouč okamžitě přišel.
53:09'
Po delší době se dopředu dostal i helsinský tým. Jordan Schroeder však nedokázal udržet puk za brankou Tarasova.
52:25'
Následuje komerční přestávka.
52:25'
Kalninš lapil střelu Koledova od modré a jeho tým si tak konečně může odpočinout.
52:12'
Nejtvrdší střelu dnešního zápasu zatím obstaral Jevgenij Lisovec, jehož projektil letěl rychlostí skoro 150 km/h.
52:02'
Ufa nyní dokázala zamknout soupeře v jeho pásmu a píská se další zakázané uvolnění.
51:40'
Další zakázané uvolnění domácích. Tentokrát ho má na svědomí Peter Regin.
51:23'
Zakázané uvolnění Jokeritu.
51:02'
Antti Pihlström s hlavou nahoře už hledal v úniku Mäenalanena. Tomu zamezil až poslední hráč v bílém dresu.
50:18'
Ufa se okamžitě dostala do útočného pásma, kde ale nedokázala pořádně zakončit.
48:48'
Důležitý moment zápasu. Domácí jdou jedenáct minut před koncem do vedení. Brian O'Neill zvedl u levého mantinelu hlavu nahoru a perfektní nahrávkou našel na druhé straně pásma JESSEHO JOENSUA, který z voleje poslal puk do odkryté branky a mohl se radovat. Asistence: Brian O'Neill.
48:25'
Markus Granlund pálil z pravé strany pásma skoro do prázdné branky. Mířil však na střed, kam se ještě dokázal Kalninš přemístit.
47:21'
Hosté dokázali solidně kombinovat v útočném pásmu, pak se o střelu pokusil Alexandr Alexejev, jenže mu sjel puk z hokejky a přišel o něho.
46:49'
46:49'
Pjotr Chochrjakov dostal nahrávku z rohu hřiště a snažil se natlačit do branky. Kalninš si puk pohlídal a strhla se strkanice.
46:32'
46:17'
Alexandr Alexejev zkusil vypálit od modré na branku, trefil pouze připravenou hokejku soupeře.
45:52'
45:22'
Při hře ve čtyřech je zatím lepší Ufa, která kontroluje puk.
44:35'
Ihned po vhazování prozkoušel betony Kalninše tvrdou ranou od modré Lisovec.
44:32'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., vysoká hůl).
44:14'
Hosté zatím výborně brání střední pásmo a Jokerit se nedokáže dostat do útočného pásma.
43:52'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., krosček).
43:16'
Domácí tým se hodně rychle dostal do útočné třetiny, ale pak ho vyhnala nepřesná nahrávka Normana na modrou čáru.
42:26'
Domácí tým se usadil v útočném pásmu a Tommi Kivistö pálil od modré do změti těl před brankou.
41:37'
40:58'
Nepřesná nahrávka hostů na modré čáře a přesilovka už se jim krátí.
40:40'
Ve vlastním oslabení se před Tarasova dostal Antti Pihlström, který ho trefil jen do hrudi a bude se vhazovat před hostujícím brankářem.
40:19'
Teemu Hartikainen se zmocnil puku na pravé straně útočného pásma a okamžitě pálil do levého ramena Kalninše.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:08.
Druhá třetina je minulostí, která nenabídla ani jednu jedinou branku. Do třetí třetiny se tak půjde za vyrovnaného stavu 1:1, ten totiž určila už první perioda. Prostřední třetina byla hodně vyrovnanou záležitostí, oba týmy si vyzkoušely dvě přesilové hry a Ufa v jedné z nich bude pokračovat ještě v závěrečném dějství. Asi největší šanci třetiny měl Teemu Hartikainen, jež v samostatném úniku branku nevsítil.

Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 22:23
Vyloučení: 2:2
Vyhraná vhazování: 16:15
40:00'
39:37'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jesse Joensuu.
39:29'
Peter Regin dostal dlouhý pas na útočnou modrou, kde si puk špatně zpracoval a daroval ho pouze soupeři.
39:20'
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Hosté hrají přesilovku výborně, soupeři snad ještě nepůjčili puk.
38:03'
Poté Alexejev nezpracoval dobře nahrávku na modrou a puk propadl do střední třetiny.
37:38'
Důrazné nahození od modré předvedl Alexandr Alexejev. Puk nakonec skončil jen kousek vedle pravé tyče branky.
37:20'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (David Sklenička – 2 min., hákování).
37:14'
Z pravého kruhu pálil ze záklonu Teemu Hartikainen pouze nad branku.
36:31'
Po vyrovnání sil na hrací ploše pálil od modré vedle branku Jordan Schroeder.
36:25'
35:59'
Po solidní kombinaci Jokeritu v pásmu pálil od modré Alex Grant, který však mířil hodně nad branku.
35:10'
Domácí se stále nemohou usadit v útočném pásmu, Ufa opět vyhazuje přes všechny čáry.
34:25'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Vorobjov – 2 min., hákování).
33:18'
Po hrubce v domácí obraně jel Teemu Hartikainen sám na branku. Zkusil Kalninše propálit, ale ten mu nenabídl sebemenší místo.
32:55'
Hodně tvrdý pokus nyní vyprodukoval Viktor Lööv od modré čáry. Daniil Tarasov ho ztlumil ve své lapačce.
32:25'
Po pauze nahazoval puk na branku Grigorij Panin. Jeho nabídku však zblokoval jede z domácích beků do rohu kluziště.
31:59'
31:40'
Jakub Krejčík (Jokerit) drží kotouč za brankou Kalninše a oba celky střídají.
31:10'
Za dlouhou nahrávkou šel dopředu domácí John Norman, puk však nezískal a ještě málem fauloval soupeře.
30:10'
Krátce po polovině zápasu tečoval Teemu Hartikainen pokus ze strany do ochranné sítě.
29:51'
Až moc rychlý byl Antti Pihlström při přechodu do pásma a píská se ofsajd.
29:03'
Veli-Matti Savinainen se vytočil zpoza branky do hřiště a hledal spoluhráče před brankou. Nahrávkou trefil pouze blokujícího soupeře.
28:12'
Z levé strany nabízel Nicklas Jensen kotouč před branku. Nikdo v černých dresech však kotouč tečovat nedokázal.
27:47'
27:36'
Ze záporného úhlu zkusil Kalninše překvapit střelou Teemu Hartikainen. Domácí strážce branky byl ale připraven.
26:33'
Pas na levý mantinel šel na Joensua, kterému se kotouč zamotal mezi nohama a nakonec o něho přišel.
25:45'
25:23'
Nahrávku do slotu dostal Iiro Pakarinen, jež důraznou ranou volejem pálil pouze do zadního mantinelu.
24:40'
Z levé strany pálil z voleje Jordan Schroeder. Ten trefil hostujícího brankáře pouze do helmy.
24:24'
Brian O'Neill si našel prostor pro střelu z pravého kruhu, jenže pálil pouze vedle branky Tarasova.
23:53'
Domácí prohráli vhazování a rychlým krokem se až k zakončení dostal v oslabení Markus Granlund.
23:45'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vjačeslav Soloduchin – 2 min., sekání).
23:10'
Vysoký pas dostal až za branku Kalninše Vjačeslav Soloduchin, který ale v následném souboji nebyl úspěšný.
22:27'
Dlouhá nahrávka do pásma pro Pihlströma skončila úmyslným ofsajdem.
22:02'
Zpoza branky dostal Vjačeslav Soloduchin nahrávku do slotu a okamžitě pálil. Solidním pokusem trefil pouze připraveného Kalninše.
21:25'
Důrazný presink finského týmu nesl své ovoce a Henrik Haapala se dostal ke střele z pravé strany útočného pásma.
20:31'
Viktor Lööv trefil na modré pouze soupeře, čímž založil brejk Ufy, který skončil střelou do ochranné sítě.
20:20'
Domácí tým rychle přešel modrou čáru a Brian O'Neill pálil pouze do výstroje brankáře Tarasova.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:17.
První třetina nám nabídla dvě branky. Ve čtrnácté minutě poslal Jokerit do vedení Iiro Pakarinen, na jeho trefu odpověděl až v čase 17:17 hostující Jevgenij Lisovec důraznou ranou od modré čáry po vhazování. Do kabin se tak jde za vyrovnaného stavu, o něco lepším týmem byl domácí Jokerit, jež dokázal svého soupeře častěji zatlačil v útočném pásmu.

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 14:9
Vyloučení: 0:0
Vyhraná vhazování: 4:8
20:00'
19:40'
Dopředu se ještě dostal po levé straně Henrik Haapala, pálil však z křídla pouze nad branku.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
16:17'
Ufa právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají ještě před koncem první třetiny, když se po vhazování dostal ke střele od modré JEVGENIJ LISOVEC a jeho důrazná rána skončila až za brankářem Kalninšem. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Michail Vorobjov.
15:00'
Jokerit byl blízko druhé brance, když Norman trefil tyč!
13:06'
Domácí tým otevírá skóre hodně šťastnou brankou a jde do vedení. Do úniku se dostal IIRO PAKARINEN, který vystřelil pouze do zadního plexiskla, od něhož se puk vrátil zpátky před branku a Daniil Tarasov si ho bruslí poslal do vlastní branky. Asistence: Niklas Friman a Jakub Krejčík.
06:39'
Kadějkin (Ufa) za soupeřovou bránou nejprve dobře vybojoval puk, ale potom ho mizernou zpětnou přihrávkou poslal z útočného pásma ven.
05:02'
Domácí nezůstali pozadu, když před první televizní pauzou Jensenem provětrali lapačku Tarasova.
04:34'
Nicméně hra se znovu rychle otočila a Kalninš (Jokerit) musel kontrolovat propagační nahození.
03:44'
Na opačné straně nahodil puk o zadní mantinel Kivistö (Jokerit) a jeho tým díky tomu získal území.
02:33'
Domácí zavedli puk za svou branku, kde je aktivně napadal Gimatov. K puku se však nedostal.
01:04'
A právě oni se dostali do prvního zakončení. Byla to sice až druhá formace, kterou vedl Žarkov (Ufa), ale Kalninš proti střele z osy musel i tak zasahovat.
00:05'
Na úvodním buly uspěli hosté.
00:01'
V Hartwall Areně zazněly hymny zemí, z nichž oba celky pocházejí – tedy ruská a finská.
Krátce před začátkem duelu sázkové kanceláře zvedají kurzy na Salavat Julajev. Tým z Baškortostánu přiletěl do Helsinek v nekompletní sestavě jen se 16 hráči (z toho 5 obránců) a bude to mít o to těžší.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – Lööv, A. Grant, J. Krejčík, Friman, Kivistö, D. Sklenička – Joensuu (A), Regin, O'Neill (A) – Savinainen, Schroeder, Pakarinen – Haapala, Norman, Nicklas Jensen – Mäenalanen, Pihlström, Anttila (C).

Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Skrynnik) – Panin (C), Alexejev, Lisovec, Koledov, Korobov – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – Kugryšev, Kadějkin, V. Žarkov (A) – Soloduchin, M. Vorobjov, Chochrjakov – Gimatov, Pimenov.

Rozhodčí: Vasiljev, Sergejev – Nikolajev, Šadrin.
Hokejisté obou celků se v tuto chvíli rozbruslují. Nechybí mezi nimi ani David Sklenička a Jakub Krejčík.
Vážení příznivci KHL, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání Jokerit Helsinky – Salavat Julajev Ufa.
Československá stopa v utkání

David Sklenička (JOK)
Jakub Krejčík (JOK)
Vzájemná utkání

V loňském ročníku se oba celky utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radoval Jokerit. Hosté tak mají svému soupeři co vracet.
Salavat Julajev Ufa

Hokejisté Salavatu Julajev jsou v tabulce Východní konference na pěkném třetím místě a dosud zapsali třiačtyřicet bodů. Dvacetkrát si připsali vítězství, třináctkrát pak padli. Ufa svůj poslední domácí zápas dovedla do samostatných nájezdů, ve kterých padla 2:3. Poté sehrála duel v Jekatěrinburgu, kde po základní hrací době skončil zápas bez branek. Následné prodloužení rozhodli hráči Ufy ve svůj prospěch. I dnes by na venkovním kluzišti chtěli uspět.

Nejproduktivnější hráči

Teemu Hartikainen 16+18
Markus Granlund 12+16
Sakari Manninen 9+15
Jokerit Helsinky

Hokejisté domácího Jokeritu jsou v tabulce Západní konference na sedmé místě se ziskem dvaatřiceti bodů. Patnáctkrát vyhráli, desetkrát pak z ledu odešli jako poražený tým. Po prohře 3:4 po nájezdech na ledě Viťazu pak Helsinští vybojovali dva body na ledě Petrohradu, který porazili 2:1 po samostatných nájezdech. Na tuto výhru by rádi navázali i dnes doma proti Ufě, nic lehkého je ale nečeká.