KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Spartak Moskva - 20. února 2021   17:30

Kazaň
Kazaň
5:40' S. Da Costa (A. Galimov) • 42:11' Wikstrand (S. Da Costa)
2:3
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Spartak Moskva
50:19' Nikoncev  (Fjodorov, Rylov) • 57:11' R. Hanzl  (Nikoncev, Fjodorov) • 62:52' Rylov  (R. Hanzl, Nikoncev)
Kazaň
Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, T. Murphy, Chenkel, Jarullin, Judin, Ljamkin, Žuravljov – A. Galimov, S. Da Costa, V. Tichonov – Voronkov, Galijev, Cormier – M. Gluchov, Safonov, Lukojanov – Fisenko, Ljubimov, Burmistrov – Zaripov.
Fraňo, Hribik – Berseňov, Judin
Tatněfť Arena, Kazaň
4445 diváků
J. Hudáček (Truškov) – Rylov, D. Višněvskij, Zubarev, Nikišin, Serikov, Kulik, Sokolov – Širokov, Lehterä, Radil – Torčeňuk, Nikoncev, Fjodorov – Bakoš, R. Hanzl, Talalujev – M. Cyplakov, Juňkov, Zlobin.

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 18:24 (3:7, 4:10, 8:6 – 3:1), vhazování 28:30, hity 13:7, čas v útoku 11:17 – 13:00, vyloučení 3:2, využití 1:1.

Československá stopa:

Julius Hudáček (Spartak) 16 zákroků, úspěšnost 88,9%
Robin Hanzl (Spartak) 1+1, 4 střely, čas na ledě 16:25
Lukáš Radil (Spartak) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:33
Martin Bakoš (Spartak) 0+0, čas na ledě 16:05
Moskevský Spartak dotáhl v prodloužení skvělý obrat na ledě vedoucího mužstva KHL a velkou zásluhu na tom má český útočník Robin Hanzl. Hostům se dlouho lepila smůla na hokejky. Přestože domácímu favoritovi mnoho nepovolili. ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 0:2 po dvou vlastních gólech. Až v 51. minutě pálil v přesilovce do šibenice Nikoncev. Po sedmininutovém úseku bez přerušení poslal zápas trefou k tyči do prodloužení Hanzl a v něm ústecký rodák založil i vítěznou akci, kterou dotáhl autor jedné ze smolných vlastních branek Rylov.
Spartak se hodně přiblížil play-off, ale i Kazani bod zajistil prvenství ve Východní konferenci.
62:52'
Spartak právě vstřelil branku!
Hanzlovi se podařilo vydolovat kotouč u levého hrazení a z jeho výpadu a skvělé zpětné přihrávky vytěžil vítězný gól a završení obratu z 2:0 na 2:3 trefou k tyči JAKOV RYLOV.
Asistence: Robin Hanzl, Anatolij Nikoncev.
62:36'
Hosté lacino ztratili puk, naštěstí pro ně Safonovovi v koncovce rychlého protiútoku nezbyl prostor zvednout blafákem puk přes Hudáčkův beton.
62:08'
Daniil Žuravljov vyzkoušel Hudáčka švihem z jízdy, slovenský gólman vyráží. Stále se hraje bez přerušení 4 na 4.
60:41'
60:38'
Kotouč je na kazaňské střídačce, vhazuje se ve středním pásmu a za chviličku skočí na led čtvrtý spartakovec.
60:17'
Domácí začali prodloužení ve čtyřech proti třem. Stanislav Galijev pálil zleva bez přípravy k tyči, Július Hudáček se stačil bleskurychle přesunout a vyráží betonem.
60:01'
Zápas jde do prodloužení. Kazaň si ziskem bodu vybojovala prvenství v konferenci, ale o náskok, získaný dvěma polovlastními góly, přišla zásluhou přesných zásahů Nikonceva a Hanzla.

Střely na bránu 15:23, vhazování 27:27, hity 13:7, čas v útoku 10:43 – 12:47, vyloučení 3:2, využití 1:1.
60:00'
59:52'
Domácí dlouho kroužili a hledali prostor ke střele, nakonec po kombinaci s Tichonovem a Da Costou pálil tvrdě od modré Wikstrand. Hudáčkův zákrok v podstatě pojistil Spartaku bod.
59:18'
Hosté dostávají puk za modrou čáru u své střídačky a mohou vyměnit sestavu.
58:41'
Oddechový čas pro hosty.
58:41'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Andrej Zubarev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:59'
Další zakázané uvolnění Kazaně.
57:11'
Bezmála sedm minut od snížení na 2:1 se hrálo bez přerušení. To zařídil až dalším gólem hostů ROBIN HANZL. Ve středním pásmu vybojoval kotouč na dvou protihráčích a sám si akci zakončil – zápěstím k tyči po Nikoncevově přihrávce zpoza brány.
Asistence: Anatolij Nikoncev, Arťom Fjodorov.
56:21'
Zubarevova rána od modré byla zblokována. Hra stále pokračuje od gólu na 2:1 více než šest minut nonstop.
54:30'
Domácí obecenstvo hlasitě píská, ale zákrok na Fisenka čeští rozhodčí netrestají jako podražení.
53:27'
Snad první chybu v domácí rozehrávce v celém zápase Spartak nepotrestal a Da Costa volný kotouč nakonec vyhazuje do středního pásma.
52:36'
Kazaňští převzali znovu otěže hry a drží puk v soupeřově území, hosté na ně ze všech sil dotírají.
50:19'
Tak konečně to tam Moskvanům spadlo. V končící přesilovce museli rozjíždět akci zpoza vlastní brány, puk dostal od Fjodorova do jízdy ANATOLIJ NIKONCEV a z levého křídla ho napálil příklepem přesně k zadní tyči.
Asistence: Arťom Fjodorov, Jakov Rylov.
50:00'
Třetí třetina se láme do šesté šestiny a bíločervení musejí pro kotouč zpět za Hudáčkovu bránu.
48:51'
Hostům se dál lepí smůla na hokejky. Sergej Širokov po ideální přihrávce pálí z vrcholu levého kruhu nikým nerušen nepřesně.
48:34'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
47:51'
Hostující Anatolij Nikoncev si vyměnil rychle kotouč s Fjodorovem, zatímco si najel z rohu na pravý kruh. Až potud to byla krásná akce, jenže nikým nerušen zakončil výrazně mimo.
47:19'
Je čas na první komerční přestávku třetí třetiny.
47:08'
Nahozený kotouč klouže vedle Reidebornovy brány a kazaňský gólman už zdviženou holí hlásí zakázané uvolnění.
46:26'
Voronkov se v plné rychlosti hezky protáhl spartakovskou obranou, ale za bránou ho tvrdě ztrestal naražením na hrazení Sokolov.
44:59'
Fisenkova sražená střela přeletěla plexisklo a stala se trofejí jednoho z fanoušků Kazaně.
44:02'
Stanislav Galijev si od levého hrazení nabruslil do palebné pozice a trefuje Hudáčkovu hruď.
42:11'
Kazaň vstřelila branku!
Máme tu druhý vlastní gól v Hudáčkově síti. MIKAEL WIKSTRAND nastřeloval kotouč od modré čáry a Jakov Rylov ve snaze ho sevřít do rukavice změnil směr střely do spartakovské sítě a první domácí přesilovka je proměněna hned za 18 vteřin.
Asistence: Stéphane Da Costa.
41:53'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Serikov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
40:53'
A stejný herní prvek se zanedlouho opakuje...
40:16'
Přihrávka na Arťoma Galimova byla příliš prudká, píská se zakázané uvolnění mužstva Ak Bars.
40:01'
Prostřední část hry přinesla velmi málo šancí a hokej se odbýval především uprostřed hřiště a podél mantinelů. Na skóre se nic nezměnilo, domácí hrají hlavně účelně a drží nejtěsnější náskok.

Střely na bránu 7:17, vhazování 18:18, hity 11:4, čas v útoku 6:45 – 9:11, vyloučení 2:0, bez využití.
40:00'
39:55'
Hanzlovi už nezbylo mnoho času na zakončení, z plné jízdy vypálil hned po přejetí modré čáry do lapačky kazaňského brankáře a Spartak má k dispozici ještě jedno buly.
38:41'
Výtečnou práci odvedl obránce Rylov v rohu kluziště. Na kazaňském brankovišti hledal Zlobina, ale kotouč přicvakl lapačkou na ledě pozorný Reideborn.
37:48'
Na dnešním utkání je ohlášena návštěva 4 445 diváků.
37:11'
Michail Juňkov vybojoval kotouč za soupeřovou bránou, ten se nakonec přes Širokova dostal na modrou čáru k Zubarevovi a jeho bomba příklepem trefuje Reidebornovu hruď.
36:20'
Spartakovskou akci zastavuje ofsajd.
36:00'
Dál se hraje nahoru-dolů, ovšem ke střelbě se mužstva navzájem nepouštějí. V Kazani je to dnes urputný a převážně defenzivní hokej.
34:08'
Několik střel během pobytu Moskvanů v útočném pásmu skončilo na zadním mantinelu.
32:50'
Druhá komerční přestávka po delším plynulém úseku.
30:49'
Burmistrovovi padl do střely jeden z obránců a odražený puk klouže ven z obranného pásma hostů.
29:47'
29:11'
Pěkně sehraná akce Moskvanů na jeden dotek. Jori Lehterä pálil z kruhu po křížné přihrávce Sergeje Širokova, ale střeleckou smůlu Spartaku neodlepil.
28:28'
Dmitrij Višněvskij přerazil dělovkou od modré čáry hokejku kazaňského obránce Lukojanova.
27:47'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., podrážení).
27:18'
Kuriózní okamžik po buly! Střela Arťoma Serikova nabrala tečí o držadlo hole jednoho z obránců nečekanou rotaci a kotouč přistál shora na síti pár centimetrů za břevnem kazaňské brány.
26:45'
Moskevská obrana nechala mezi kruhy spoustu prostoru obránci Dmitriji Judinovi, který prokázal ofenzivní choutky a napálil kotouč pod břevno. Hudáček ji ramenem a částečně i stranou své masky dokázal vytěsnit nad.
26:11'
Hráči si dají na chvíli pauzu. Mezi hlavní a komerční přestávkou se na ledě nic podstatného neudálo.
24:39'
Kazaň otáčí hru. Murphy z těžkého úhlu netrefil bránu, nakonec domácí alespoň vybojovali buly v útočném pásmu.
22:48'
Obránce Jarullin poslal Hudáčkovi halasný pozdrav až ze středního pásma. Slovenský brankář vyklepal kotouč z výstroje a rozehrává.
22:02'
Také po přestávce má více ze hry Spartak, ale brankáři jsou zatím bez práce.
20:01'
Spartak zahájil zápas mocným náporem, ale gól dal po hrubce hostujícího Nikišina kazaňský Da Costa. Domácí hokejisté jdou proto do šaten spokojenější – přestože se příliš nedostali do zakončení, vedou.

20:00'
19:31'
Zakázané uvolnění Spartaku při pokusu o dlouhou přihrávku do jízdy na Radila.
18:41'
Nebezpečně podebraným bekhendem pálil Stanislav Galijev. Střelu navíc ještě tečoval jeden z obránců vedle bližší tyče a po odrazu o mantinel si ji dojel Arťom Lukojanov. To už byla práce pro Hudáčka, který podržel kotouč v lapačce.
18:15'
Slovenský brankář pomáhá spartakovcům s rozehrávkou zpoza brány.
16:35'
Přes čtyři minuty se hrálo bez přerušení, to zajistil až zákrokem lapačkou Július Hudáček.
14:32'
První přesilovka se hostům nepovedla, nedokázali se vůbec usadit v útočném pásmu a domácí jsou v plném počtu.
12:32'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Galimov – 2 min., nedovolené bránění).
12:28'
Druhá komerční přestávka v Tatněfť aréně.
11:18'
Pobídku Sergeje Širokova zpoza brány zblízka nevyužil Jori Lehterä.
10:34'
Po souboji se Zubarevem doklouzal do spartakovské brány místo puku na zádech Voronkov.
8:42'
Hosté byli blízko k vyrovnání, jenže Reideborn se stačil na čáře přesunout a vyrazit střelu zcela volného Anatolije Nikonceva do odkryté části brány po skvělé křížné přihrávce napříč útočným pásmem.
6:44'
Domácí se ubránili dalšímu náporu Moskvanů, protiútok nedotáhl Alexandr Burmistrov.
5:40'
Nikišin ztratil puk před vlastní bránou a svůj kiks ještě zvýraznil, když v pádu tečoval do jejího horního rohu střelu, kterou vyslal STÉPHANE DA COSTA. To je tvrdá rána pro Spartak po výborném vstupu do zápasu.
Asistence: Arťom Galimov.
4:28'
Nápor Spartaku pokračuje. Po přihrávce zpoza brány pálí Jakov Rylov ze tří metrů jen do Reidebornovy výstroje.
3:39'
Robin Hanzl si dojel u tyčky vyraženou střelu Andreje Zubareva, rychlým přehozením do zadu chtěl zasunout do skulinky, ale Reideborn položil beton na led včas.
2:50'
Jori Lehterä se protáhl mezi kruhy do palebné pozice, z pokleku pálil těsně vedle.
1:41'
Máme za sebou dvě střídání, zatím se hokejisté nedostali do zakončení. Akce na obou stranách uvázly v rozích kluziště.
0:01'
Ak Bars hraje v černých dresech, Spartak v bíločervených.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Murphy, Chenkel, Jarullin, Judin, Ljamkin, Žuravljov – Galimov, Da Costa, Tichonov – Voronkov, Galijev, Cormier – Gluchov, Safonov, Lukojanov – Fisenko, Ljubimov, Burmistrov – Zaripov.

Spartak Moskva: Hudáček (Truškov) – Rylov, Višněvskij, Zubarev, Nikišin, Serikov, Kulik, Sokolov – Širokov, Lehterä, Radil – Torčeňuk, Nikoncev, Fjodorov – Bakoš, Hanzl, Talalujev – Zlobin, Cyplakov, Juňkov – Averšin.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Berseňov, Judin.
Vzájemné zápasy

Téměř na den přesně před rokem se Spartak v Kazani představil naposledy, Ak Bars tento zápas vyhrál 4:1. Od té doby se hrálo dvakrát v Moskvě, v loňské sezóně oplatil Spartak soupeři porážku poměrem 6:3, ale v té letošní naopak podlehl Kazani 0:3.

Julius Hudáček (Spartak) 43 / 0+2, úspěšnost 90,8%
Lukáš Radil (Spartak) 51 / 19+12
Robin Hanzl (Spartak) 45 / 10+18
Martin Bakoš (Spartak) 42 / 13+13
Ak Bars Kazaň (33-7-6.10, 177:121, 1. místo)

Hokejisté z metropole Tatarstánu mají sezónu skvěle rozjetou. Trojnásobní mistři si mohou jakýmkoli bodovým ziskem proti Spartaku s předstihem zajistit vítězství ve Východní konferenci, o ligový primát ovšem budou zřejmě do posledního kola bojovat s CSKA, na který mají k dobru bod.
Kazaň se vrací na vlastní led po pětizápasovém výjezdu, který čítal tři těsná vítězství o gól a dvě porážky včetně poslední čtvrteční v Ufě 2:3.

Kanadské bodování:
Stéphane Da Costa 26+29
Nigel Dawes 23+19
Stanislav Galijev 16+11
Spartak Moskva (19-7-6-24, 143:162, 16. místo)

Vydřenou výhrou 3:2 v Nižném Novgorodě se Moskvané vyhoupli v tabulce nad podolský Viťaz a drží poslední postupové místo do bojů o Gagarinův pohár rozdílem jediného bodu.
Spartak tráví celý únor na výjezdech a všech šest zápasů pravidelně střídá vítězství s porážkami.